SSL 2 Skurup 2019

Date City WCA LInk
2019-4-13~14  Sweden, Skurup SSL 2 Skurup 2019

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Martin Vædele Egdal 8.09  Rasmus Stub Detlefsen 8.09  Daniel Wallin 8.55
 2x2x2 Cube  Rasmus Stub Detlefsen 1.71  Leo Lindqvist 1.94  Martin Vædele Egdal 2.05
 4x4x4 Cube  Martin Vædele Egdal 32.53  Daniel Wallin 33.78  Ulrik Bredland 33.94
 5x5x5 Cube  Martin Vædele Egdal 1:01.29  Erik Bryland 1:06.58  Rasmus Stub Detlefsen 1:06.73
 6x6x6 Cube  Martin Vædele Egdal 1:47.41  Rasmus Stub Detlefsen 2:04.60  William Jensen 2:10.52
 7x7x7 Cube  Martin Vædele Egdal 2:47.54  Rasmus Stub Detlefsen 3:19.08  William Jensen 3:20.10
 3x3x3 Blindfolded  Martin Vædele Egdal 21.08  Daniel Wallin 42.37  Marcus Moberg 56.23
 3x3x3 Fewest Moves  Martin Vædele Egdal 22  Elvin Thorsen 27  Fredrik Trondhjem 29
 Rasmus Stub Detlefsen 29
 Theodor Nordstrand 29
 Daniel Anker Hermansen 29
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 12.43  Ulrik Bredland 14.72  Knut Skaug Haraldsen 15.32
 Rubik's Clock  Nathaniel Berg 6.81  Daniel Wallin 7.54  Marcus Moberg 7.54
 Megaminx  Martin Vædele Egdal 47.53  Daniel Vædele Egdal 52.41  Daniel Wallin 1:02.35
 Pyraminx  Elvin Thorsen 2.58  Martin Vædele Egdal 3.09  Rasmus Stub Detlefsen 3.12
 Skewb  Marcus Moberg 2.87  Daniel Vædele Egdal 3.52  Martin Vædele Egdal 3.58
 Square-1  Martin Vædele Egdal 8.12  Rasmus Stub Detlefsen 9.63  Daniel Vædele Egdal 13.28
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 7.40   7.90    Denmark 7.40 7.43 8.28 12.42 7.99
2 Martin Vædele Egdal 7.67   8.40    Denmark 9.39 7.67 7.79 8.36 9.06
3 Knut Skaug Haraldsen 7.48   8.49    Norway 8.95 9.34 7.48 7.84 8.67
4 Toni Beljo 7.96   8.52   NR  Croatia 8.97 8.57 7.96 8.87 8.11
5 Daniel Wallin 7.67   8.54    Sweden 7.78 8.30 10.60 7.67 9.54
6 Daniel Vædele Egdal 8.57   9.02    Denmark 11.48 8.57 8.72 9.66 8.69
7 Elvin Thorsen 8.60   9.28    Sweden 9.60 10.30 8.60 8.95 9.28
8 Nathaniel Berg 7.32   9.48    Sweden 7.58 7.32 11.49 11.63 9.36
9 William Jensen 8.70   10.02    Sweden 8.70 9.34 10.94 9.79 12.00
10 Alex Stern 9.36   10.15    Sweden 10.07 12.43 10.78 9.36 9.59
11 Marcus Moberg 9.61   10.37    Sweden 11.03 15.62 9.61 9.97 10.11
12 Erik Bryland 9.38   10.62    Sweden 10.80 11.40 12.48 9.38 9.65
13 Filip Nilsen 9.44   10.67    Norway 11.67 10.25 17.74 10.08 9.44
14 Ulrik Bredland 8.35   10.69    Norway 11.59 11.26 9.35 8.35 11.45
15 Vilius Ribinskas 9.67   11.01    Lithuania 9.67 11.41 11.61 10.02 12.15
16 Abbe Hansen 9.29   11.23    Sweden 11.54 11.14 11.02 9.29 13.77
17 Einar Kvam Lundberg 9.14   11.24    Norway 9.14 9.32 12.16 12.23 12.28
18 Sebastian Alanen 10.56   11.62    Sweden 11.96 22.96 11.59 10.56 11.31
19 Noah Pihlstrand 10.80   12.08    Sweden 11.77 10.80 12.09 12.38 13.18
20 Viktor Ejlertsson 11.17   12.33    Sweden 12.88 11.17 12.06 12.86 12.07
21 Leo Lindqvist 11.79   12.58    Sweden 11.79 11.83 17.70 12.73 13.18
22 Birk Bredland 11.69   12.67    Norway 13.44 11.81 12.75 11.69 14.73
23 Leo Blyberg 10.90   12.94    Sweden 13.75 13.00 10.90 12.08 14.66
24 Thomas Sonnenberg Jarner 12.44   13.01    Denmark 13.08 14.56 12.44 13.26 12.70
25 Simon Jansson 11.37   13.15    Sweden 11.37 15.15 11.44 12.87 15.65
26 Fredrik Trondhjem 11.76   13.47    Denmark 12.61 12.64 15.16 11.76 16.98
27 Max Hult 12.27   13.55    Sweden 12.99 12.27 14.26 13.39 19.08
28 Albin Thim 13.78   15.32    Sweden 13.78 15.18 15.17 15.73 15.61
29 Theo Skoog 14.09   15.48    Sweden 16.01 14.17 27.02 14.09 16.25
30 Theodor Nordstrand 12.48   15.61    Sweden 12.48 15.44 15.64 15.76 18.56
31 Aleksandar Arsovski 13.75   15.74    North Macedonia 13.75 15.38 17.15 14.70 18.68
32 Albin Kämpe 14.35   16.24    Sweden 14.92 17.88 DNF 15.92 14.35
33 Daniel Anker Hermansen 14.66   16.24    Denmark 15.66 18.94 16.44 16.63 14.66
34 Liam Hallberg 13.23   16.28    Sweden 13.23 19.46 18.02 13.77 17.06
35 Jesper Nilsson 14.71   16.35    Sweden 16.67 15.43 16.96 18.70 14.71
36 Laurits Øbro Jacobsen 15.38   16.83    Denmark 15.56 15.38 17.57 17.35 18.09
37 Albin Alfvén Rapphed 16.61   17.03    Sweden 17.45 20.49 16.61 16.98 16.65
38 Daiki Roth 16.01   17.22    Sweden 17.08 18.55 16.01 16.04 DNF
39 Marcus Turkijevic 14.43   18.76    Sweden 34.59 24.57 14.44 14.43 17.27
40 Carl Emil Exner 17.40   19.40    Denmark 22.20 18.12 17.88 17.40 22.87
41 Love Johansson Preihs 18.48   20.43    Sweden 18.48 19.32 23.80 19.74 22.22
42 Anna Buhl Bechmann 18.02   20.87    Denmark 21.82 19.22 21.56 24.61 18.02
43 Malte Oliver Bøgh Kjøller 18.21   21.50    Denmark 18.21 21.48 21.25 23.08 21.78
44 Oscar Johansson 17.95   21.90    Sweden 24.73 19.67 21.30 17.95 24.90
45 Pontus Kristiansson 17.27   23.46    Sweden 17.27 24.24 26.61 21.51 24.63
46 Emil Andersson 21.00   23.81    Sweden 21.00 22.06 26.46 24.86 24.51
47 Lucas Hansen 22.14   24.90    Denmark 23.88 24.91 33.09 25.92 22.14
48 Torbjörn Thorsén 20.04   27.23    Sweden 28.01 27.61 20.04 28.16 26.08
49 Billy Selenström 22.00   27.25    Sweden 27.20 24.57 29.97 30.30 22.00
50 Jonathan Armstrong 25.16   27.76    Sweden 26.48 26.82 31.80 29.99 25.16
51 Alexander Andersson 24.74   32.06    Sweden 24.74 38.83 34.87 34.59 26.72
52 Anton Runnerstedt 31.33   33.82    Sweden 34.39 31.33 35.02 32.04 40.93
53 Gillis Ringblom 30.83   34.62    Sweden 53.83 34.75 32.77 30.83 36.35
54 Zeke Milton Bjerle 36.59   39.91    Sweden 42.80 38.99 43.36 37.93 36.59
55 Thomas Jansson 29.13   39.98    Sweden 41.66 29.13 42.83 37.12 41.15
56 Aleksandra Lazovska 38.51   43.02    North Macedonia 46.57 38.51 43.27 39.23 48.80
57 Ludvig Högdén 39.88   44.52    Sweden 47.22 45.55 47.42 40.78 39.88
58 Klara Thim 42.79   49.91    Sweden 52.09 48.58 58.26 49.05 42.79
59 Ludvig Servin 40.42   52.22    Sweden 1:36.07 51.98 40.42 54.22 50.45
60 Teodor Bergman DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNS DNS DNS
  Rubik's Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.43   6.89    Denmark 7.01 6.43 6.81 7.98 6.85
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.52   8.35    Denmark 8.09 7.52 8.54 8.41 8.59
3 Daniel Wallin 8.77   9.35    Sweden 8.77 9.34 9.17 12.08 9.55
4 Nathaniel Berg 8.22   9.37    Sweden 8.54 8.22 11.80 9.31 10.27
5 Knut Skaug Haraldsen 7.83   9.92    Norway 13.32 7.83 9.88 10.86 9.03
6 Marcus Moberg 8.68   9.92    Sweden 9.36 8.68 10.20 16.01 10.21
7 Elvin Thorsen 8.29   10.06    Sweden 8.29 8.98 10.62 10.57 11.53
8 Daniel Vædele Egdal 8.41   10.21    Denmark 10.39 8.84 13.32 11.41 8.41
9 Filip Nilsen 9.18   10.29    Norway 10.49 10.01 11.98 9.18 10.36
10 Erik Bryland 9.43   10.44    Sweden 9.43 11.54 11.20 9.88 10.24
11 Alex Stern 9.54   10.44    Sweden 10.26 9.54 11.03 12.58 10.03
12 William Jensen 7.72   10.72    Sweden 10.60 11.27 10.64 10.91 7.72
13 Ulrik Bredland 9.14   10.81    Norway 9.21 26.47 12.86 9.14 10.35
14 Einar Kvam Lundberg 10.57   10.89    Norway 12.16 10.96 10.82 10.57 10.90
15 Vilius Ribinskas 9.83   10.91    Lithuania 9.83 11.11 10.83 10.80 11.75
16 Sebastian Alanen 9.50   10.96    Sweden 11.86 11.39 9.50 9.62 12.15
17 Abbe Hansen 10.16   11.08    Sweden 10.32 10.16 11.80 11.13 14.26
18 Toni Beljo 7.72   11.20    Croatia 7.72 12.29 9.52 12.88 11.80
19 Noah Pihlstrand 10.45   11.39    Sweden 10.45 11.03 11.43 11.71 12.93
20 Birk Bredland 10.26   11.71    Norway 11.52 10.26 13.50 10.67 12.95
21 Viktor Ejlertsson 10.85   11.96    Sweden 11.40 13.33 14.97 10.85 11.14
22 Leo Blyberg 10.51   12.69    Sweden 13.79 10.51 14.85 10.94 13.35
23 Theodor Nordstrand 11.47   12.99    Sweden 12.55 17.06 13.31 11.47 13.10
24 Leo Lindqvist 10.85   13.21    Sweden 10.85 14.28 12.99 12.65 14.00
25 Fredrik Trondhjem 10.69   13.84    Denmark 15.07 12.01 14.84 14.66 10.69
26 Thomas Sonnenberg Jarner 13.24   14.03    Denmark 15.76 13.24 13.92 13.66 14.52
27 Daniel Anker Hermansen 13.61   14.03    Denmark 14.58 21.07 13.74 13.77 13.61
28 Marcus Turkijevic 13.22   14.57    Sweden 14.89 15.49 15.70 13.22 13.34
29 Simon Jansson 8.74   14.86    Sweden 11.62 16.71 16.25 8.74 21.59
30 Jesper Nilsson 13.56   15.17    Sweden 13.56 17.86 16.31 13.88 15.33
31 Max Hult 13.83   15.34    Sweden 13.83 14.96 15.75 15.94 15.31
32 Aleksandar Arsovski 14.92   15.37    North Macedonia 19.42 15.09 14.92 15.14 15.88
33 Albin Thim 13.03   16.04    Sweden 18.00 17.06 19.75 13.05 13.03
34 Theo Skoog 14.81   16.81    Sweden 14.81 16.77 18.76 14.89 20.79
35 Daiki Roth 16.14   16.91    Sweden 16.43 16.50 17.81 DNF 16.14
36 Laurits Øbro Jacobsen 12.83   18.75    Denmark DNF 19.80 20.09 12.83 16.37
37 Liam Hallberg 15.10   18.79    Sweden 21.27 15.10 17.72 DNF 17.37
38 Albin Kämpe 18.97   20.88    Sweden 20.88 18.97 21.82 23.21 19.93
39 Carl Emil Exner 17.67   21.65    Denmark 21.32 17.67 22.18 21.46 27.89
40 Albin Alfvén Rapphed 14.51   DNF    Sweden DNF 14.51 DNF 15.80 16.56
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.81   8.09    Denmark 7.31 8.11 8.84 6.81 9.89
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.15   8.09    Denmark 9.49 7.15 7.53 9.78 7.25
3 Daniel Wallin 7.37   8.55    Sweden 7.94 8.91 8.79 7.37 9.95
4 Nathaniel Berg 8.84   9.44    Sweden 8.84 9.45 10.93 9.80 9.06
5 Elvin Thorsen 9.00   9.78    Sweden 10.21 9.98 9.15 13.88 9.00
6 Marcus Moberg 8.77   9.79    Sweden 9.16 8.98 11.24 11.55 8.77
7 Daniel Vædele Egdal 8.42   9.82    Denmark 11.70 11.66 9.14 8.67 8.42
8 William Jensen 9.20   10.13    Sweden 10.23 10.19 13.70 9.96 9.20
9 Erik Bryland 8.13   10.16    Sweden 9.35 10.13 14.55 11.00 8.13
10 Alex Stern 8.29   10.57    Sweden 9.55 9.37 DNF 12.80 8.29
11 Knut Skaug Haraldsen 7.84   11.04    Norway 7.84 11.67 12.07 9.37 DNF
12 Filip Nilsen 9.58   11.46    Norway 11.28 9.58 11.67 11.43 11.93
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 0.93   1.82    Denmark 0.93 1.48 1.85 2.14 3.93
2 Leo Lindqvist 1.69   2.10    Sweden 1.69 2.27 2.35 3.60 1.69
3 Rasmus Stub Detlefsen 1.18   2.34    Denmark 1.18 3.95 3.08 2.72 1.22
4 Vilius Ribinskas 2.46   2.66    Lithuania 2.62 2.67 2.70 3.82 2.46
5 Daniel Vædele Egdal 2.15   2.76    Denmark 2.15 2.37 2.77 3.74 3.13
6 Daniel Wallin 1.92   2.77    Sweden 2.14 1.92 4.48 2.97 3.21
7 Filip Nilsen 1.47   2.80    Norway 1.47 1.74 2.51 7.82 4.16
8 Knut Skaug Haraldsen 1.53   2.82    Norway 1.53 3.14 2.61 2.70 6.53
9 Leo Blyberg 2.49   2.90    Sweden 2.49 2.58 3.75 3.46 2.66
10 William Jensen 2.61   2.94    Sweden 2.65 3.06 3.60 3.11 2.61
11 Simon Jansson 2.57   3.11    Sweden 3.40 2.92 7.57 3.02 2.57
12 Elvin Thorsen 2.28   3.50    Sweden 3.01 2.28 4.37 DNF 3.12
13 Erik Bryland 3.11   3.88    Sweden 3.85 3.11 4.31 3.47 4.34
14 Marcus Moberg 2.59   3.90    Sweden 3.41 6.46 4.12 4.16 2.59
15 Alex Stern 3.37   3.93    Sweden 4.68 5.73 3.37 3.59 3.53
16 Abbe Hansen 3.48   3.96    Sweden 3.77 3.48 5.51 3.99 4.13
17 Toni Beljo 3.15   4.05    Croatia 9.74 3.64 3.15 4.59 3.93
18 Viktor Ejlertsson 3.19   4.08    Sweden 4.67 5.03 3.52 4.06 3.19
19 Daniel Anker Hermansen 3.38   4.16    Denmark 4.49 4.48 6.67 3.52 3.38
20 Theodor Nordstrand 3.92   4.17    Sweden 3.92 3.94 3.92 5.40 4.64
21 Nathaniel Berg 3.66   4.27    Sweden 4.48 6.84 3.66 4.48 3.85
22 Albin Thim 3.26   4.29    Sweden 3.26 4.21 4.22 4.44 4.61
23 Theo Skoog 3.93   4.40    Sweden 4.82 3.93 4.08 4.75 4.38
24 Ulrik Bredland 3.46   4.49    Norway 4.25 3.46 5.13 5.17 4.08
25 Birk Bredland 4.06   4.61    Norway 4.26 5.30 4.66 4.06 4.91
26 Noah Pihlstrand 3.85   4.72    Sweden 4.35 5.95 6.01 3.85 3.87
27 Fredrik Trondhjem 4.15   4.76    Denmark 4.15 7.55 5.29 4.59 4.40
28 Einar Kvam Lundberg 3.86   4.89    Norway 4.86 4.11 5.92 5.70 3.86
29 Sebastian Alanen 3.44   4.90    Sweden 3.44 5.03 4.81 11.70 4.85
30 Thomas Sonnenberg Jarner 3.87   4.91    Denmark 3.87 7.69 4.40 4.35 5.98
31 Daiki Roth 4.92   5.13    Sweden 4.92 5.31 5.01 5.06 6.08
32 Marcus Turkijevic 4.19   5.32    Sweden 5.59 4.78 DNF 5.60 4.19
33 Jesper Nilsson 4.85   5.42    Sweden 5.61 5.49 5.92 4.85 5.15
34 Max Hult 4.39   5.50    Sweden 5.05 5.91 7.19 4.39 5.54
35 Pontus Kristiansson 5.25   5.63    Sweden 5.25 5.52 6.35 5.52 5.84
36 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.12   5.64    Denmark 5.12 6.18 5.97 5.80 5.14
37 Anna Buhl Bechmann 5.31   6.31    Denmark 6.27 7.20 5.31 5.47 8.05
38 Liam Hallberg 3.84   6.33    Sweden 3.84 DNF 8.50 5.80 4.68
39 Albin Kämpe 4.72   6.51    Sweden 6.53 6.72 4.72 6.28 7.26
40 Elias Klaman 5.61   6.54    Sweden 7.08 6.68 8.31 5.87 5.61
41 Emil Andersson 4.09   6.59    Sweden 6.91 6.33 7.26 4.09 6.52
42 Lucas Hansen 3.89   6.68    Denmark 7.44 5.69 6.92 3.89 14.79
43 Love Johansson Preihs 4.04   6.70    Sweden 7.08 6.46 4.04 7.41 6.56
44 Teodor Bergman 5.66   6.98    Sweden 12.15 6.30 5.66 8.11 6.52
45 Laurits Øbro Jacobsen 4.98   7.14    Denmark 4.98 DNF 7.49 6.57 7.37
46 Albin Alfvén Rapphed 6.41   7.24    Sweden 9.14 7.54 6.41 6.79 7.40
47 Oscar Johansson 5.79   7.75    Sweden 9.32 8.49 6.02 5.79 8.74
48 Alexander Andersson 5.94   8.03    Sweden 8.97 6.30 10.10 5.94 8.83
49 Carl Emil Exner 7.31   8.14    Denmark 7.92 7.44 9.05 DNF 7.31
50 Aleksandar Arsovski 7.26   8.84    North Macedonia 8.25 10.61 7.66 7.26 13.30
51 Gillis Ringblom 4.56   8.88    Sweden 9.97 9.39 7.27 4.56 16.78
52 Torbjörn Thorsén 6.74   8.96    Sweden 9.72 12.77 7.71 6.74 9.46
53 Anton Runnerstedt 6.00   10.96    Sweden 11.74 11.53 12.16 6.00 9.61
54 Jonathan Armstrong 4.30   11.39    Sweden 11.55 11.85 14.20 4.30 10.78
55 Ludvig Servin 11.24   12.13    Sweden 12.69 11.24 12.06 11.64 16.14
56 Thomas Jansson 11.24   12.70    Sweden 11.24 12.52 18.63 12.35 13.22
57 Klara Thim 12.82   15.57    Sweden 12.82 13.69 25.58 15.99 17.02
58 Nelly Bergman 22.38   31.36    Sweden DNF 30.60 35.42 28.06 22.38
59 Ludvig Högdén 11.77   32.09    Sweden 23.03 DNF 11.77 23.96 49.29
  2x2x2 Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.38   1.68    Denmark 1.42 1.38 1.56 3.37 2.07
2 Filip Nilsen 2.36   2.61    Norway 2.55 2.38 2.91 3.21 2.36
3 Daniel Vædele Egdal 1.99   2.80    Denmark 2.29 3.38 5.42 1.99 2.74
4 Elvin Thorsen 2.10   2.91    Sweden 2.65 3.37 2.10 2.71 7.16
5 Leo Lindqvist 2.22   3.01    Sweden 4.29 2.22 2.22 3.28 3.53
6 Rasmus Stub Detlefsen 2.05   3.13    Denmark 2.05 3.91 4.90 3.31 2.16
7 Daniel Wallin 2.72   3.22    Sweden 12.92 2.79 2.72 3.85 3.01
8 Knut Skaug Haraldsen 2.08   3.50    Norway 3.41 2.08 5.99 2.84 4.24
9 William Jensen 2.45   3.58    Sweden 3.13 2.96 2.45 4.65 5.37
10 Vilius Ribinskas 3.35   3.68    Lithuania 3.82 3.79 3.43 3.35 4.33
11 Sebastian Alanen 3.08   3.78    Sweden 3.08 4.04 6.50 3.36 3.94
12 Marcus Moberg 3.37   3.83    Sweden 5.03 3.37 3.64 4.46 3.38
13 Abbe Hansen 3.48   3.94    Sweden 3.66 3.48 4.54 4.24 3.93
14 Simon Jansson 2.15   4.08    Sweden 5.46 2.15 4.69 3.64 3.90
15 Max Hult 3.55   4.28    Sweden 3.99 3.55 6.27 3.55 5.29
16 Marcus Turkijevic 3.29   4.43    Sweden 3.29 4.27 5.72 3.33 5.68
17 Leo Blyberg 3.03   4.48    Sweden 3.40 6.24 4.89 5.15 3.03
18 Thomas Sonnenberg Jarner 3.91   4.56    Denmark 5.41 3.91 4.92 4.35 4.40
19 Viktor Ejlertsson 2.35   4.57    Sweden 5.33 4.04 2.35 4.33 8.95
20 Albin Thim 2.43   4.59    Sweden 2.43 5.41 5.54 3.52 4.83
21 Einar Kvam Lundberg 3.22   4.67    Norway 3.22 4.81 5.71 6.21 3.50
22 Erik Bryland 4.28   4.75    Sweden 4.69 4.28 5.01 4.54 5.44
23 Alex Stern 3.39   4.91    Sweden 4.92 3.39 4.45 5.84 5.36
24 Fredrik Trondhjem 4.52   4.93    Denmark 5.18 4.52 5.43 5.03 4.59
25 Ulrik Bredland 2.92   5.03    Norway 3.15 3.96 7.98 2.92 12.71
26 Nathaniel Berg 3.65   5.05    Sweden 3.98 5.79 5.88 3.65 5.38
27 Theo Skoog 2.85   5.08    Sweden 2.85 6.10 4.37 4.77 8.53
28 Toni Beljo 3.38   5.19    Croatia 5.44 3.38 4.18 6.77 5.94
29 Liam Hallberg 4.02   5.23    Sweden 4.02 7.41 4.34 4.34 7.02
30 Birk Bredland 4.29   5.52    Norway 6.03 6.69 5.25 4.29 5.29
31 Daiki Roth 5.10   5.57    Sweden 5.33 6.44 5.31 6.06 5.10
32 Theodor Nordstrand 3.96   5.65    Sweden 6.05 6.46 4.91 6.00 3.96
33 Jesper Nilsson 4.17   5.94    Sweden 4.17 6.69 5.77 6.95 5.37
34 Noah Pihlstrand 2.95   6.14    Sweden 2.95 5.36 DNF 8.37 4.70
35 Pontus Kristiansson 4.97   6.26    Sweden 4.97 8.39 7.91 5.09 5.78
36 Daniel Anker Hermansen 5.31   6.34    Denmark 6.00 7.04 6.48 5.31 6.53
37 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.18   6.54    Denmark 5.18 6.77 6.78 6.08 7.63
38 Anna Buhl Bechmann 5.52   6.63    Denmark 6.34 7.20 6.36 7.40 5.52
39 Elias Klaman 5.02   7.31    Sweden 6.22 5.86 DNF 5.02 9.85
40 Albin Kämpe 5.06   7.74    Sweden 5.06 7.86 6.28 9.07 11.12
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.17   1.71    Denmark 3.51 1.20 2.06 1.88 1.17
2 Leo Lindqvist 1.50   1.94    Sweden 2.12 2.08 1.62 2.18 1.50
3 Martin Vædele Egdal 1.37   2.05    Denmark 1.72 3.44 1.68 2.74 1.37
4 Daniel Vædele Egdal 1.81   2.45    Denmark 2.01 1.81 1.97 3.37 4.32
5 Knut Skaug Haraldsen 1.71   2.57    Norway 4.35 1.71 2.03 3.09 2.60
6 Daniel Wallin 1.87   2.83    Sweden 4.11 2.18 DNF 2.21 1.87
7 William Jensen 2.54   3.33    Sweden 3.81 3.17 3.76 3.07 2.54
8 Vilius Ribinskas 2.52   3.45    Lithuania 3.70 3.42 3.59 2.52 3.34
9 Filip Nilsen 3.15   3.49    Norway 3.38 3.51 3.70 3.15 3.59
10 Marcus Moberg 3.20   3.64    Sweden 4.37 3.20 4.46 3.30 3.25
11 Sebastian Alanen 4.14   5.33    Sweden 4.38 DNF 4.14 5.63 5.97
12 Elvin Thorsen 1.34   DNF    Sweden 3.67 DNF 1.69 DNF 1.34
  4x4x4 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 28.77   30.19    Denmark 35.07 28.77 28.93 31.91 29.72
2 Toni Beljo 32.29   33.64    Croatia 33.29 33.33 32.29 34.30 34.38
3 Rasmus Stub Detlefsen 31.79   34.13    Denmark 36.05 31.79 33.60 32.73 36.95
4 William Jensen 29.22   35.31    Sweden 37.50 37.16 29.22 31.28 44.38
5 Daniel Wallin 33.23   36.76    Sweden 39.28 40.79 36.21 34.78 33.23
6 Daniel Vædele Egdal 32.97   37.12    Denmark 38.98 37.59 34.79 41.54 32.97
7 Ulrik Bredland 32.35   37.25    Norway 34.65 32.35 39.88 38.91 38.19
8 Nathaniel Berg 30.34   37.59    Sweden 39.55 49.01 30.34 36.62 36.60
9 Knut Skaug Haraldsen 31.80   37.89    Norway 45.87 33.43 31.80 37.85 42.40
10 Filip Nilsen 35.48   39.69    Norway 39.84 38.57 40.67 43.07 35.48
11 Vilius Ribinskas 35.96   40.94    Lithuania 44.08 35.96 36.92 42.50 43.39
12 Einar Kvam Lundberg 34.93   41.24    Norway 43.56 42.32 37.83 34.93 51.17
13 Sebastian Alanen 35.22   43.82    Sweden DNF 40.89 45.27 35.22 45.31
14 Viktor Ejlertsson 39.74   44.85    Sweden 49.35 1:02.45 43.11 42.09 39.74
15 Marcus Moberg 43.78   45.56    Sweden 47.04 44.61 43.78 46.40 45.66
16 Erik Bryland 41.54   46.20    Sweden 48.99 45.86 50.70 41.54 43.75
17 Leo Lindqvist 45.37   48.90    Sweden 54.05 48.58 45.37 48.40 49.73
18 Elvin Thorsen 41.26   50.24    Sweden 54.98 49.55 46.89 41.26 54.29
19 Noah Pihlstrand 46.68   52.22    Sweden 52.80 52.23 51.64 1:04.51 46.68
20 Birk Bredland 52.21   54.71    Norway 53.61 52.21 55.68 58.46 54.83
21 Abbe Hansen 42.28   55.26    Sweden 52.95 55.69 42.28 1:17.98 57.13
22 Theodor Nordstrand 49.59   55.82    Sweden 1:02.27 59.39 57.70 49.59 50.37
23 Fredrik Trondhjem 43.40   56.15    Denmark 43.40 47.53 46.15 2:49.87 1:14.76
24 Daniel Anker Hermansen 52.98   56.22    Denmark 1:02.58 55.29 57.15 52.98 56.21
25 Albin Thim 52.61   57.45    Sweden 1:02.52 59.75 54.87 57.72 52.61
26 Jesper Nilsson 50.59   59.54    Sweden 54.26 1:08.47 1:03.76 50.59 1:00.59
27 Thomas Sonnenberg Jarner 53.00   1:01.65    Denmark 1:05.88 58.94 53.00 1:04.08 1:01.93
28 Alex Stern 42.13   1:03.89    Sweden 48.93 1:26.38 DNF 56.36 42.13
29 Simon Jansson 58.01   1:04.37    Sweden 58.01 1:07.99 1:06.07 1:07.92 59.13
30 Daiki Roth 1:01.22   1:05.11    Sweden 1:07.01 1:07.03 1:01.28 1:01.22 1:07.91
31 Leo Blyberg 58.13   1:07.37    Sweden 1:05.56 58.13 1:24.11 1:07.36 1:09.20
32 Carl Emil Exner 55.32   1:08.75    Denmark 55.32 1:05.92 1:25.03 1:11.04 1:09.28
33 Aleksandar Arsovski 1:01.52   1:09.87    North Macedonia 1:13.30 1:01.52 1:12.97 1:05.45 1:11.19
34 Liam Hallberg 1:01.37   1:10.28    Sweden 1:01.37 1:24.31 1:03.08 1:17.45 1:10.30
35 Malte Oliver Bøgh Kjøller 1:11.66   1:14.80    Denmark 1:20.19 1:11.66 1:11.81 1:15.55 1:17.03
36 Marcus Turkijevic 1:02.17   1:16.25    Sweden 1:09.54 1:40.03 1:20.70 1:18.50 1:02.17
37 Pontus Kristiansson 1:11.56   1:16.58    Sweden 1:11.56 1:17.31 1:18.96 1:18.07 1:14.37
38 Theo Skoog 1:05.19   1:17.96    Sweden 1:05.19 1:14.14 1:18.80 1:20.94 1:21.49
39 Anna Buhl Bechmann 1:03.87   1:18.79    Denmark 1:23.51 1:03.87 DNF 1:12.74 1:20.13
40 Elias Klaman 1:14.25   1:32.30    Sweden 1:14.25 1:33.08 DNF 1:36.36 1:27.47
41 Max Hult 1:20.74      Sweden 1:35.43 1:20.74
42 Elin Jacobsson 1:25.50      Sweden 1:25.50 1:34.23
43 Lucas Hansen 1:49.41      Denmark 1:49.41 2:04.98
44 Torbjörn Thorsén 1:56.05      Sweden 1:56.05 2:19.13
45 Alexander Andersson 2:30.58      Sweden DNF 2:30.58
  4x4x4 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 29.07   32.53    Denmark 36.40 35.20 29.39 29.07 33.00
2 Daniel Wallin 31.20   33.78    Sweden 33.18 31.20 33.67 40.02 34.49
3 Ulrik Bredland 28.01   33.94    Norway 28.01 35.23 33.70 43.11 32.89
4 Nathaniel Berg 27.83   33.98    Sweden 35.50 36.20 31.52 34.93 27.83
5 Toni Beljo 29.48   NR 34.28    Croatia 34.84 29.48 37.34 34.52 33.47
6 Rasmus Stub Detlefsen 34.04   38.35    Denmark 34.04 38.94 38.65 37.45 DNF
7 William Jensen 35.28   39.22    Sweden 45.70 41.14 35.28 36.42 40.10
8 Knut Skaug Haraldsen 36.71   40.47    Norway 40.67 36.71 43.74 41.11 39.64
9 Filip Nilsen 37.94   40.60    Norway 41.46 37.94 38.89 41.46 45.30
10 Daniel Vædele Egdal 32.03   40.87    Denmark 41.65 45.97 32.03 38.57 42.39
11 Vilius Ribinskas 40.77   44.11    Lithuania 40.77 44.28 44.37 43.69 50.89
12 Einar Kvam Lundberg 44.83   47.90    Norway 50.69 48.56 46.54 48.59 44.83
  5x5x5 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 53.86   1:00.53    Denmark 1:01.40 1:01.10 1:00.21 1:00.29 53.86
2 Daniel Wallin 59.22   1:03.36    Sweden 59.22 1:05.29 1:20.01 1:01.81 1:02.98
3 Erik Bryland 59.72   1:09.82    Sweden 1:17.92 59.72 1:16.57 1:05.23 1:07.67
4 Daniel Vædele Egdal 1:06.87   1:12.06    Denmark 1:06.87 1:09.77 1:12.23 1:14.19 1:22.73
5 Rasmus Stub Detlefsen 1:03.94   1:12.94    Denmark 1:03.94 1:20.56 1:07.50 1:16.12 1:15.19
6 Knut Skaug Haraldsen 1:07.86   1:13.56    Norway 1:23.15 1:13.09 1:07.97 1:19.63 1:07.86
7 William Jensen 1:06.07   1:13.62    Sweden 1:12.00 1:06.07 1:18.93 1:12.02 1:16.84
8 Toni Beljo 1:05.32   NR 1:16.53    Croatia 1:15.09 1:05.32 1:17.79 1:16.72 1:21.42
9 Viktor Ejlertsson 1:18.45   1:20.74    Sweden 1:18.45 1:23.77 1:19.99 1:25.84 1:18.45
10 Ulrik Bredland 1:17.76   1:21.17    Norway 1:26.98 1:17.76 1:19.71 1:23.79 1:20.02
11 Nathaniel Berg 1:16.88   1:21.47    Sweden 1:16.88 1:35.19 1:18.26 1:28.05 1:18.09
12 Darja Makurina 1:17.90   1:23.53    Latvia 1:25.33 1:17.90 1:23.43 1:25.68 1:21.82
13 Einar Kvam Lundberg 1:22.73   1:25.62    Norway 1:35.21 1:22.88 1:30.52 1:23.47 1:22.73
14 Vilius Ribinskas 1:24.61   1:30.91    Lithuania 1:32.40 1:34.18 1:28.24 1:24.61 1:32.09
15 Filip Nilsen 1:18.84   1:30.97    Norway 1:32.28 1:29.24 1:31.39 1:18.84 1:38.77
16 Alex Stern 1:15.61   1:33.98    Sweden 1:46.00 1:32.66 1:38.31 1:30.96 1:15.61
17 Fredrik Trondhjem 1:30.39   1:34.22    Denmark 1:30.82 1:34.57 1:37.26 1:30.39 1:41.92
18 Leo Lindqvist 1:28.37   1:35.38    Sweden 1:54.93 1:36.49 1:31.89 1:28.37 1:37.75
19 Birk Bredland 1:33.89   1:36.96    Norway 1:33.89 1:38.83 1:44.71 1:34.26 1:37.78
20 Elvin Thorsen 1:36.12   1:37.42    Sweden 1:37.03 1:36.12 1:39.90 1:36.31 1:38.92
21 Jesper Nilsson 1:33.89   1:39.16    Sweden 1:35.12 1:33.89 1:46.89 1:39.11 1:43.25
22 Marcus Moberg 1:35.56   1:40.60    Sweden 1:41.04 1:38.85 1:42.01 1:41.91 1:35.56
23 Noah Pihlstrand 1:27.32   1:42.45    Sweden 1:34.89 1:48.64 1:43.83 1:27.32 1:50.54
24 Abbe Hansen 1:35.55   1:44.13    Sweden 1:55.29 1:41.22 1:42.96 1:35.55 1:48.22
25 Daniel Anker Hermansen 1:44.50   1:53.60    Denmark 1:47.71 2:14.07 2:01.78 1:51.32 1:44.50
26 Theodor Nordstrand 1:39.78   1:54.65    Sweden 1:39.78 1:53.91 1:52.37 2:03.03 1:57.66
27 Carl Emil Exner 1:41.37   1:58.35    Denmark 1:53.60 1:59.25 2:02.19 1:41.37 2:34.55
28 Leo Blyberg 1:58.59   2:02.08    Sweden 1:58.64 2:00.49 1:58.59 2:07.10 2:16.39
29 Albin Thim 1:50.17   2:02.47    Sweden 2:08.72 2:03.81 2:01.32 2:02.29 1:50.17
30 Thomas Sonnenberg Jarner 2:03.70   2:10.39    Denmark 2:03.70 2:09.63 2:07.85 2:13.68 2:18.49
31 Daiki Roth 2:00.32   2:15.93    Sweden 2:16.54 2:00.32 DNF 2:27.52 2:03.74
32 Sebastian Alanen 1:32.01   DNF    Sweden 1:54.08 DNF 1:53.66 DNF 1:32.01
33 Pontus Kristiansson 2:09.33      Sweden 2:09.33 2:09.86
34 Marcus Turkijevic 2:23.06      Sweden 2:23.06 2:23.97
35 Aleksandar Arsovski 2:24.16      North Macedonia 2:24.51 2:24.16
36 Simon Jansson 2:39.51      Sweden 2:39.51 3:35.82
37 Anna Buhl Bechmann 2:43.71      Denmark 3:06.77 2:43.71
38 Malte Oliver Bøgh Kjøller 2:53.29      Denmark 3:03.43 2:53.29
39 Lucas Hansen 3:09.93      Denmark 3:31.18 3:09.93
40 Elin Jacobsson 3:18.55      Sweden 3:18.55 3:53.09
  5x5x5 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 55.29   1:01.29    Denmark 55.29 1:00.88 1:03.58 1:06.91 59.40
2 Erik Bryland 1:03.03   1:06.58    Sweden 1:08.32 1:08.35 1:18.56 1:03.03 1:03.06
3 Rasmus Stub Detlefsen 1:04.14   1:06.73    Denmark 1:05.77 1:15.68 1:05.26 1:04.14 1:09.15
4 Daniel Wallin 1:04.41   1:10.32    Sweden 1:12.39 1:07.40 1:04.41 1:13.33 1:11.17
5 Knut Skaug Haraldsen 1:08.15   1:11.98    Norway 1:10.29 1:09.95 1:15.69 1:08.15 1:22.36
6 William Jensen 1:09.51   1:13.80    Sweden 1:16.65 1:21.96 1:10.95 1:09.51 1:13.79
7 Daniel Vædele Egdal 1:10.24   1:14.43    Denmark 1:13.10 1:10.24 1:16.33 1:13.85 1:21.99
8 Toni Beljo 1:13.43   1:16.38    Croatia 1:17.47 1:20.97 1:13.63 1:13.43 1:18.04
9 Viktor Ejlertsson 1:16.91   1:25.00    Sweden 1:19.17 1:28.42 1:32.84 1:16.91 1:27.41
10 Ulrik Bredland 1:21.46   1:26.95    Norway 1:39.93 1:21.46 1:24.72 1:22.92 1:33.22
  6x6x6 Cube   Combined First round   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1:47.43   1:54.15    Denmark 1:47.43 1:53.24 2:01.78
2 Daniel Wallin 1:58.63   2:00.18    Sweden 2:00.81 1:58.63 2:01.11
3 Rasmus Stub Detlefsen 2:01.93   2:06.40    Denmark 2:13.91 2:01.93 2:03.35
4 William Jensen 1:56.82   2:10.37    Sweden 2:24.60 2:09.70 1:56.82
5 Knut Skaug Haraldsen 2:04.82   2:13.52    Norway 2:16.26 2:19.47 2:04.82
6 Vilius Ribinskas 2:11.23   2:18.52    Lithuania 2:21.85 2:22.49 2:11.23
7 Daniel Vædele Egdal 2:20.76   2:25.70    Denmark 2:27.31 2:29.03 2:20.76
8 Darja Makurina 2:17.11   2:26.08    Latvia 2:24.75 2:17.11 2:36.39
9 Toni Beljo 2:26.46   2:28.50    Croatia 2:26.46 2:27.27 2:31.78
10 Erik Bryland 2:23.32   2:31.90    Sweden 2:37.71 2:23.32 2:34.67
11 Viktor Ejlertsson 2:25.80   2:32.39    Sweden 2:29.82 2:41.54 2:25.80
12 Jesper Nilsson 2:33.30   2:48.10    Sweden 3:03.78 2:33.30 2:47.23
13 Einar Kvam Lundberg 2:42.74   2:53.56    Norway 2:55.74 3:02.21 2:42.74
14 Noah Pihlstrand 2:41.61   3:10.03    Sweden 3:28.99 3:19.49 2:41.61
15 Fredrik Trondhjem 2:58.36   3:13.15    Denmark 3:41.48 2:58.36 2:59.62
16 Alex Stern 3:09.66   3:13.94    Sweden 3:22.24 3:09.91 3:09.66
17 Birk Bredland 3:04.70   3:16.19    Norway 3:34.46 3:04.70 3:09.41
18 Elvin Thorsen 3:11.78   3:31.61    Sweden 3:11.78 4:08.42 3:14.63
19 Ulrik Bredland 3:13.56   3:35.07    Norway 3:51.20 3:40.44 3:13.56
20 Filip Nilsen 3:38.46   3:45.04    Norway 3:50.58 3:46.09 3:38.46
21 Theodor Nordstrand 4:03.77      Sweden 4:03.77
22 Daniel Anker Hermansen 4:07.78      Denmark 4:07.78
23 Aleksandar Arsovski 4:47.98   NR    North Macedonia 4:47.98
24 Thomas Sonnenberg Jarner 4:56.14      Denmark 4:56.14
25 Leo Blyberg 5:35.94      Sweden 5:35.94
26 Marcus Turkijevic 5:41.07      Sweden 5:41.07
27 Marcus Moberg DNF      Sweden DNF
27 Nathaniel Berg DNF      Sweden DNF
  6x6x6 Cube   Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1:42.10   1:47.41    Denmark 1:51.90 1:48.23 1:42.10
2 Rasmus Stub Detlefsen 1:58.04   2:04.60    Denmark 2:03.27 1:58.04 2:12.48
3 William Jensen 2:04.84   2:10.52    Sweden 2:04.84 2:15.61 2:11.10
4 Daniel Wallin 2:10.27   2:16.83    Sweden 2:29.42 2:10.81 2:10.27
5 Knut Skaug Haraldsen 2:01.65   2:24.99    Norway 2:01.65 3:11.05 2:02.27
6 Vilius Ribinskas 2:30.38   3:49.69    Lithuania 2:30.38 6:25.92 2:32.78
  7x7x7 Cube   Combined First round   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2:35.11   2:40.33    Denmark 2:46.14 2:35.11 2:39.75
2 Daniel Wallin 2:55.63   3:11.05    Sweden 3:16.11 2:55.63 3:21.40
3 Darja Makurina 3:15.76   NR 3:19.85   NR  Latvia 3:15.76 3:19.70 3:24.09
4 William Jensen 3:18.49   3:26.00    Sweden 3:25.74 3:18.49 3:33.76
5 Rasmus Stub Detlefsen 3:11.06   3:29.95    Denmark 3:11.06 3:59.84 3:18.94
6 Nathaniel Berg 3:17.32   3:32.83    Sweden 3:34.35 3:17.32 3:46.81
7 Knut Skaug Haraldsen 3:32.13   3:35.97    Norway 3:34.20 3:41.57 3:32.13
8 Daniel Vædele Egdal 3:22.20   3:37.53    Denmark 3:48.27 3:22.20 3:42.13
9 Vilius Ribinskas 3:31.64   3:39.51    Lithuania 3:47.49 3:39.39 3:31.64
10 Viktor Ejlertsson 3:25.53   3:43.30    Sweden 3:59.42 3:44.96 3:25.53
11 Toni Beljo 3:25.35   NR 3:46.70    Croatia 3:48.29 3:25.35 4:06.46
12 Jesper Nilsson 3:39.79   3:52.88    Sweden 4:03.70 3:39.79 3:55.15
13 Erik Bryland 4:02.49   4:26.62    Sweden 4:27.78 4:02.49 4:49.60
14 Fredrik Trondhjem 4:20.33   4:28.34    Denmark 4:20.33 4:42.42 4:22.26
15 Einar Kvam Lundberg 4:24.70   4:34.23    Norway 4:41.46 4:36.52 4:24.70
16 Elvin Thorsen 4:51.62   4:55.55    Sweden 5:01.29 4:53.74 4:51.62
17 Noah Pihlstrand 4:49.85   4:55.61    Sweden 5:01.95 4:49.85 4:55.02
18 Birk Bredland 5:10.62   5:23.15    Norway 5:37.04 5:21.79 5:10.62
19 Daniel Anker Hermansen 5:24.73   5:28.24    Denmark 5:25.56 5:24.73 5:34.44
20 Theodor Nordstrand 5:31.03   5:37.03    Sweden 5:40.21 5:31.03 5:39.85
21 Ulrik Bredland 6:13.16      Norway 6:13.16
22 Alex Stern 6:56.85      Sweden 6:56.85
23 Aleksandar Arsovski 8:45.69   NR    North Macedonia 8:45.69
24 Marcus Turkijevic DNF      Sweden DNF
  7x7x7 Cube   Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2:44.10   2:47.54    Denmark 2:50.31 2:44.10 2:48.22
2 Rasmus Stub Detlefsen 3:17.65   3:19.08    Denmark 3:21.25 3:17.65 3:18.33
3 William Jensen 3:16.04   3:20.10    Sweden 3:20.55 3:16.04 3:23.70
4 Darja Makurina 3:16.84   3:31.20    Latvia 3:48.05 3:16.84 3:28.71
5 Daniel Wallin 3:11.79   3:50.60    Sweden 3:11.79 4:34.00 3:46.02
6 Nathaniel Berg 3:40.70   3:51.49    Sweden 4:03.41 3:40.70 3:50.37
  3x3x3 Blindfolded   First round   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 19.42   ER DNF    Denmark 28.27 19.42 DNF
2 Daniel Anker Hermansen 28.28   30.60    Denmark 35.18 28.28 28.33
3 Daniel Wallin 40.93   DNF    Sweden DNF 40.93 DNF
4 Marcus Moberg 56.30   1:01.73    Sweden 1:03.93 1:04.96 56.30
5 Daniel Vædele Egdal 1:04.47   DNF    Denmark DNF 1:04.47 DNF
6 Knut Skaug Haraldsen 1:15.44   DNF    Norway DNF 1:38.83 1:15.44
7 Einar Kvam Lundberg 1:55.84   2:01.98    Norway 2:02.80 1:55.84 2:07.30
8 Elvin Thorsen 2:03.30   DNF    Sweden DNF 2:03.30 DNF
9 Filip Nilsen 2:13.14   DNF    Norway DNF DNF 2:13.14
10 Vilius Ribinskas 2:50.60   DNF    Lithuania DNF DNF 2:50.60
11 Theodor Nordstrand 3:04.06   DNF    Sweden DNF 3:04.06 DNF
12 Aleksandar Arsovski 3:04.77   DNF    North Macedonia DNF 3:04.77 DNF
13 Simon Jansson 3:38.58   DNF    Sweden 3:38.58 DNF DNF
14 Albin Thim 5:06.98   DNF    Sweden 5:06.98 DNF DNF
15 Thomas Jansson 5:26.18   DNF    Sweden DNF DNF 5:26.18
16 Sebastian Alanen 5:29.96   DNF    Sweden DNF 5:29.96 DNF
17 Lucas Hansen 5:57.49   DNF    Denmark DNF 5:57.49 DNF
18 Thomas Sonnenberg Jarner DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNS
18 Toni Beljo DNF   DNF    Croatia DNF DNS DNS
18 Birk Bredland DNF   DNF    Norway DNF DNF DNF
18 Carl Emil Exner DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNS
18 Rasmus Stub Detlefsen DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
18 Leo Blyberg DNF   DNF    Sweden DNF DNS DNS
18 Noah Pihlstrand DNF   DNF    Sweden DNF DNS DNS
18 Leo Lindqvist DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNF
  3x3x3 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 21.08   DNF    Denmark 21.08 24.99 DNF
2 Daniel Wallin 42.37   DNF    Sweden DNF DNF 42.37
3 Marcus Moberg 56.23   DNF    Sweden 56.23 DNF DNF
4 Knut Skaug Haraldsen 1:11.83   DNF    Norway 1:11.83 DNF DNF
5 Daniel Vædele Egdal DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
5 Einar Kvam Lundberg DNF   DNF    Norway DNF DNF DNF
5 Daniel Anker Hermansen DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
5 Filip Nilsen DNF   DNF    Norway DNF DNF DNF
5 Vilius Ribinskas DNF   DNF    Lithuania DNF DNF DNF
5 Elvin Thorsen DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNF
  3x3x3 Fewest Moves   Final   (Best of 1)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 22      Denmark 22
2 Elvin Thorsen 27      Sweden 27
3 Theodor Nordstrand 29      Sweden 29
3 Daniel Anker Hermansen 29      Denmark 29
3 Rasmus Stub Detlefsen 29      Denmark 29
3 Fredrik Trondhjem 29      Denmark 29
7 Daniel Wallin 31      Sweden 31
8 Daniel Vædele Egdal 33      Denmark 33
8 Knut Skaug Haraldsen 33      Norway 33
10 Ulrik Bredland 34      Norway 34
11 Simon Jansson 37      Sweden 37
12 Einar Kvam Lundberg 38      Norway 38
12 Aleksandar Arsovski 38   NR    North Macedonia 38
14 Thomas Sonnenberg Jarner 39      Denmark 39
15 Erik Bryland 40      Sweden 40
15 Lucas Hansen 40      Denmark 40
17 Toni Beljo 41      Croatia 41
18 Carl Emil Exner 42      Denmark 42
18 Vilius Ribinskas 42      Lithuania 42
20 Marcus Moberg DNF      Sweden DNF
20 William Jensen DNF      Sweden DNF
20 Filip Nilsen DNF      Norway DNF
20 Leo Lindqvist DNF      Sweden DNF
  3x3x3 One-Handed   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 11.47   14.73    Denmark 16.15 13.50 11.47 14.55 19.08
2 Knut Skaug Haraldsen 9.05   15.15    Norway 16.36 15.24 9.05 13.84 16.81
3 Ulrik Bredland 12.51   16.09    Norway 12.51 18.77 15.77 22.93 13.72
4 Rasmus Stub Detlefsen 10.89   16.97    Denmark 20.89 16.29 17.61 10.89 17.01
5 Nathaniel Berg 15.69   18.00    Sweden 18.85 17.70 17.44 15.69 19.10
6 Daniel Wallin 16.49   18.22    Sweden 18.91 25.39 16.53 19.22 16.49
7 Daniel Vædele Egdal 13.94   18.51    Denmark 19.99 17.34 18.19 22.09 13.94
8 Marcus Moberg 16.78   18.93    Sweden 23.85 21.64 16.80 18.35 16.78
9 Einar Kvam Lundberg 15.47   19.92    Norway 21.10 20.43 18.22 21.51 15.47
10 Leo Lindqvist 19.67   20.17    Sweden 19.96 DNF 19.82 19.67 20.72
11 Erik Bryland 15.27   20.25    Sweden 15.27 21.69 19.06 23.27 19.99
12 Vilius Ribinskas 18.19   20.31    Lithuania 23.15 20.97 20.95 18.19 19.02
13 William Jensen 17.42   20.79    Sweden 17.42 23.35 34.29 21.56 17.47
14 Filip Nilsen 15.48   21.30    Norway 30.27 19.04 24.65 15.48 20.21
15 Elvin Thorsen 18.44   22.44    Sweden 20.48 29.79 23.02 23.82 18.44
16 Toni Beljo 17.70   22.61    Croatia 17.70 22.23 24.22 21.38 29.23
17 Albin Thim 18.16   24.06    Sweden DNF 19.05 25.06 28.08 18.16
18 Abbe Hansen 21.11   24.49    Sweden 21.11 24.19 22.71 28.52 26.56
19 Viktor Ejlertsson 23.65   25.19    Sweden 23.65 25.38 26.25 27.60 23.93
20 Fredrik Trondhjem 22.91   27.39    Denmark 29.22 49.61 22.91 23.54 29.40
21 Noah Pihlstrand 24.56   27.39    Sweden 29.12 28.20 24.56 29.59 24.85
22 Sebastian Alanen 20.72   27.40    Sweden 42.90 20.72 28.75 29.59 23.87
23 Theodor Nordstrand 26.03   28.21    Sweden 26.83 26.72 31.09 38.54 26.03
24 Leo Blyberg 26.28   29.20    Sweden 30.15 26.28 DNF 29.02 28.44
25 Birk Bredland 25.34   29.37    Norway 32.47 25.34 32.72 25.57 30.07
26 Thomas Sonnenberg Jarner 25.92   29.37    Denmark 29.74 28.06 25.92 32.56 30.31
27 Theo Skoog 32.77   33.90    Sweden 35.62 32.98 33.10 32.77 43.29
28 Max Hult 25.17   34.19    Sweden 31.60 42.24 25.17 28.73 48.95
29 Daniel Anker Hermansen 27.58   34.45    Denmark DNF 39.75 32.79 27.58 30.80
30 Simon Jansson 27.57   34.67    Sweden 29.85 33.27 44.81 40.88 27.57
31 Jesper Nilsson 35.13   37.71    Sweden 35.23 DNF 36.34 35.13 41.56
32 Aleksandar Arsovski 33.77   42.14    North Macedonia 40.20 33.77 48.87 42.47 43.76
33 Marcus Turkijevic 36.17   42.73    Sweden 36.68 43.54 36.17 54.69 47.98
34 Albin Kämpe 41.84      Sweden 41.84 51.25
34 Elin Jacobsson 41.84      Sweden 41.84 1:05.23
36 Malte Oliver Bøgh Kjøller 41.89      Denmark 41.89 44.69
37 Liam Hallberg 43.21      Sweden 43.21 DNF
38 Pontus Kristiansson 43.69      Sweden 53.66 43.69
39 Teodor Bergman 44.06      Sweden 58.89 44.06
40 Torbjörn Thorsén 51.86      Sweden 51.86 52.65
41 Lucas Hansen 58.17      Denmark 1:40.02 58.17
  3x3x3 One-Handed   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 11.55   12.43    Denmark 11.75 12.31 13.23 11.55 13.53
2 Ulrik Bredland 12.59   14.72    Norway 15.01 12.59 14.21 14.94 18.46
3 Knut Skaug Haraldsen 9.76   15.32    Norway 14.52 9.76 16.34 21.87 15.09
4 Erik Bryland 14.65   15.77    Sweden 15.42 17.17 18.81 14.71 14.65
5 Daniel Vædele Egdal 13.37   15.92    Denmark 13.37 15.14 16.46 16.15 16.49
6 Daniel Wallin 15.82   16.97    Sweden 17.54 20.31 16.07 17.29 15.82
7 Rasmus Stub Detlefsen 13.63   17.85    Denmark 15.95 20.22 19.74 13.63 17.87
8 Marcus Moberg 14.23   18.55    Sweden 21.02 16.47 19.55 14.23 19.63
9 Nathaniel Berg 17.94   20.33    Sweden 21.47 18.23 17.94 23.69 21.28
10 Leo Lindqvist 17.93   21.13    Sweden 26.66 17.93 20.59 23.57 19.23
11 Vilius Ribinskas 19.95   21.93    Lithuania 25.01 19.95 23.19 21.28 21.33
12 Einar Kvam Lundberg 17.70   23.14    Norway 25.45 17.70 23.63 20.53 25.25
  Rubik's Clock   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Nathaniel Berg 5.94   7.04    Sweden 7.72 5.94 6.43 6.97 7.77
2 Marcus Moberg 5.95   7.04    Sweden 5.98 5.95 7.87 18.43 7.26
3 Daniel Vædele Egdal 6.51   7.58    Denmark 7.21 9.01 7.86 7.67 6.51
4 Daniel Wallin 6.63   7.83    Sweden 7.81 7.99 DNF 6.63 7.68
5 Vilius Ribinskas 7.25   8.02   NR  Lithuania DNF 8.71 8.05 7.31 7.25
6 Martin Vædele Egdal 5.07   NR 8.18    Denmark 7.36 8.54 8.64 DNF 5.07
7 Elvin Thorsen 6.10   9.85    Sweden DNF 10.29 9.43 9.83 6.10
8 Darja Makurina 8.57   9.88    Latvia 8.57 14.81 11.05 9.65 8.93
9 Knut Skaug Haraldsen 9.10   10.20    Norway 9.74 DNF 9.10 11.31 9.54
10 Rasmus Stub Detlefsen 10.59   12.87    Denmark 10.59 11.36 10.88 17.47 16.38
11 Marcus Turkijevic 9.02   13.34    Sweden 9.02 DNF 11.39 15.89 12.73
12 William Jensen 12.77   13.74    Sweden 12.77 14.87 13.68 12.96 14.58
13 Viktor Ejlertsson 11.42   14.07    Sweden 12.95 14.38 18.38 14.89 11.42
14 Noah Pihlstrand 13.01   14.42    Sweden 17.09 13.32 13.01 16.17 13.77
15 Abbe Hansen 14.47   15.02    Sweden 14.96 14.86 14.47 DNF 15.25
16 Einar Kvam Lundberg 15.16   16.58    Norway 16.50 15.64 17.59 15.16 DNF
17 Anna Buhl Bechmann 16.50   18.24    Denmark 18.72 17.91 DNF 16.50 18.08
18 Sebastian Alanen 18.99   21.08    Sweden 32.42 19.95 21.60 21.69 18.99
19 Liam Hallberg 15.57   23.39    Sweden 20.37 17.01 DNF 32.80 15.57
20 Simon Jansson 20.85   25.79    Sweden 30.34 20.85 34.30 25.53 21.51
21 Thomas Sonnenberg Jarner 24.21   28.72    Denmark DNF 24.21 24.63 26.97 34.56
22 Jesper Nilsson 15.05   DNF    Sweden 17.79 DNF DNF 15.05 15.27
23 Toni Beljo 30.01      Croatia DNF 30.01
24 Malte Oliver Bøgh Kjøller 30.98      Denmark 30.98 DNF
25 Pontus Kristiansson 31.19      Sweden 31.19 39.41
26 Lucas Hansen 32.54      Denmark DNF 32.54
27 Filip Nilsen 33.32      Norway 33.32 DNF
28 Alex Stern 48.61      Sweden 48.61 DNF
29 Aleksandar Arsovski 50.02   NR    North Macedonia 52.73 50.02
30 Daniel Anker Hermansen DNF      Denmark DNF DNS
30 Leo Blyberg DNF      Sweden DNF DNF
  Rubik's Clock   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Nathaniel Berg 5.95   6.81    Sweden 6.68 5.95 6.43 DNF 7.31
2 Daniel Wallin 6.02   7.54    Sweden 6.75 DNF 6.91 6.02 8.95
3 Marcus Moberg 6.20   7.54    Sweden 7.40 6.50 8.72 6.20 9.09
4 Martin Vædele Egdal 7.39   8.39    Denmark 7.58 7.39 9.71 14.47 7.88
5 Daniel Vædele Egdal 6.32   8.44    Denmark 6.32 6.93 8.61 DNF 9.79
6 Vilius Ribinskas 8.13   8.77    Lithuania 9.38 8.13 8.40 8.53 11.43
7 Elvin Thorsen 7.78   8.97    Sweden 9.41 8.86 8.63 7.78 10.85
8 Darja Makurina 9.44   10.58    Latvia 12.24 10.30 10.76 9.44 10.69
  Megaminx   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 42.08   48.00    Denmark 50.24 49.54 44.22 50.50 42.08
2 Daniel Wallin 58.74   1:01.39    Sweden 1:02.22 1:01.97 58.74 1:01.10 1:01.10
3 Daniel Vædele Egdal 53.70   1:05.53    Denmark 1:09.25 53.70 1:06.17 1:01.27 1:09.15
4 William Jensen 1:04.39   1:08.41    Sweden 1:04.39 1:11.14 1:07.01 1:07.99 1:10.23
5 Rasmus Stub Detlefsen 59.33   1:09.06    Denmark 1:04.84 59.33 1:04.33 1:18.00 1:20.12
6 Elvin Thorsen 1:08.89   1:12.29    Sweden 1:11.54 1:15.85 1:13.14 1:12.20 1:08.89
7 Knut Skaug Haraldsen 1:08.29   1:14.83    Norway 1:21.94 1:15.66 1:16.39 1:12.45 1:08.29
8 Filip Nilsen 1:09.13   1:17.15    Norway 1:15.60 1:15.69 1:20.17 1:27.23 1:09.13
9 Noah Pihlstrand 1:16.84   1:18.78    Sweden 1:39.38 1:17.85 1:17.43 1:16.84 1:21.07
10 Leo Lindqvist 1:15.85   1:20.10    Sweden 1:15.85 1:21.89 1:21.29 1:18.47 1:20.55
11 Erik Bryland 1:15.73   1:20.95    Sweden 1:38.41 1:15.73 1:15.90 1:26.02 1:20.94
12 Marcus Moberg 1:13.75   1:23.96    Sweden 1:19.58 1:13.75 1:39.92 1:18.35 1:33.96
13 Nathaniel Berg 1:21.78   1:28.13    Sweden 1:35.12 1:21.78 1:30.89 1:29.23 1:24.28
14 Vilius Ribinskas 1:10.63   1:28.22    Lithuania 1:28.79 1:40.63 1:34.13 1:21.75 1:10.63
15 Pontus Kristiansson 1:27.56   1:31.28    Sweden 1:34.38 1:44.23 1:31.25 1:28.20 1:27.56
16 Toni Beljo 1:22.63   1:31.48    Croatia 1:41.77 1:29.37 1:40.94 1:24.13 1:22.63
17 Viktor Ejlertsson 1:23.43   1:32.63    Sweden 1:26.38 1:31.97 1:23.43 1:39.53 1:41.28
18 Abbe Hansen 1:29.42   1:38.08    Sweden 1:29.42 1:44.29 1:56.98 1:30.65 1:39.31
19 Sebastian Alanen 1:36.62   1:38.66    Sweden 1:41.57 1:36.96 1:47.10 1:37.46 1:36.62
20 Theodor Nordstrand 1:40.45   1:52.14    Sweden 1:40.45 2:05.84 1:52.43 2:01.96 1:42.03
21 Albin Thim 1:47.84   1:54.46    Sweden 1:50.49 1:47.84 1:51.00 2:01.89 2:10.97
22 Fredrik Trondhjem 1:41.19   1:56.28    Denmark 2:10.01 1:46.44 1:41.19 2:05.95 1:56.45
23 Einar Kvam Lundberg 1:52.45   1:58.77    Norway 1:54.96 1:57.21 2:22.27 1:52.45 2:04.14
24 Alex Stern 1:51.68   1:59.85    Sweden 2:03.04 2:01.41 1:51.68 1:55.11 2:16.10
25 Anna Buhl Bechmann 1:55.86   2:05.98    Denmark 2:02.75 2:16.11 1:59.08 2:20.72 1:55.86
26 Daniel Anker Hermansen 1:58.40   2:08.98    Denmark 2:29.84 2:08.98 1:58.40 2:06.30 2:11.67
27 Malte Oliver Bøgh Kjøller 1:59.35   2:10.64    Denmark 2:14.85 2:11.91 2:05.15 1:59.35 2:20.94
28 Elin Jacobsson 2:11.95   2:27.13    Sweden 2:21.34 2:33.31 2:33.23 2:11.95 2:26.81
29 Marcus Turkijevic 2:25.33   2:49.11    Sweden 2:25.33 3:04.29 2:42.03 2:41.00 3:29.07
30 Leo Blyberg 2:32.82      Sweden 2:32.82 3:24.95
31 Theo Skoog 2:46.35      Sweden 3:26.88 2:46.35
32 Lucas Hansen 4:17.99      Denmark 4:25.46 4:17.99
33 Jonathan Armstrong DNF      Sweden DNF DNF
  Megaminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 44.91   47.53    Denmark 48.57 54.46 48.16 45.87 44.91
2 Daniel Vædele Egdal 47.87   52.41    Denmark 47.87 53.20 1:01.70 50.78 53.24
3 Daniel Wallin 57.46   1:02.35    Sweden 59.10 1:13.11 1:04.01 1:03.93 57.46
4 Rasmus Stub Detlefsen 1:04.88   1:11.13    Denmark 1:10.89 1:21.18 1:08.65 1:13.84 1:04.88
5 William Jensen 1:04.89   1:13.94    Sweden 1:16.12 1:14.48 1:04.89 1:13.39 1:13.95
6 Elvin Thorsen 1:01.36   1:17.14    Sweden 1:16.66 1:17.01 1:25.11 1:01.36 1:17.75
7 Noah Pihlstrand 1:13.59   1:18.41    Sweden 1:18.79 1:24.49 1:19.71 1:16.72 1:13.59
8 Filip Nilsen 1:16.44   1:18.82    Norway 1:16.44 1:19.48 1:31.89 1:17.98 1:18.99
9 Leo Lindqvist 1:16.85   1:20.36    Sweden 1:18.30 1:22.28 1:16.85 1:24.28 1:20.51
10 Knut Skaug Haraldsen 1:10.89   1:27.72    Norway 1:19.36 1:23.75 1:40.05 1:40.95 1:10.89
  Pyraminx   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Elvin Thorsen 1.45   2.34    Sweden 1.45 2.06 2.48 2.48 3.64
2 Rasmus Stub Detlefsen 2.20   2.85    Denmark 2.20 3.63 2.49 2.42 3.93
3 Martin Vædele Egdal 2.24   2.98    Denmark 2.36 2.99 3.60 2.24 4.15
4 Marcus Moberg 2.11   3.58    Sweden 2.11 3.93 2.84 5.74 3.97
5 Daniel Wallin 3.44   3.67    Sweden 3.44 5.89 3.71 3.48 3.81
6 Toni Beljo 1.68   NR 4.07    Croatia 1.68 5.09 5.33 2.92 4.20
7 Daniel Vædele Egdal 2.78   4.16    Denmark 2.78 5.00 6.13 4.35 3.12
8 Vilius Ribinskas 3.39   4.42   NR  Lithuania 3.39 4.76 3.76 5.06 4.75
9 Leo Lindqvist 3.36   4.55    Sweden 3.36 4.56 4.49 4.60 7.94
10 Nathaniel Berg 2.76   4.82    Sweden 2.76 5.96 4.66 4.03 5.77
11 Sebastian Alanen 4.92   5.21    Sweden 4.92 5.25 5.11 5.28 7.29
12 Marcus Turkijevic 5.22   5.87    Sweden 9.44 5.93 5.47 5.22 6.20
13 William Jensen 2.86   6.09    Sweden 2.86 6.75 6.08 5.43 10.64
14 Theo Skoog 4.95   6.12    Sweden 4.95 8.70 5.89 7.19 5.29
15 Noah Pihlstrand 4.20   6.15    Sweden 4.20 6.73 4.29 7.50 7.44
16 Theodor Nordstrand 5.74   6.77    Sweden 5.74 6.70 6.63 6.99 11.92
17 Knut Skaug Haraldsen 5.11   6.86    Norway 5.11 7.91 7.14 5.87 7.57
18 Filip Nilsen 5.25   7.33    Norway 5.65 7.79 5.25 8.54 9.47
19 Simon Jansson 6.00   7.33    Sweden 6.00 6.21 7.02 9.91 8.75
20 Laurits Øbro Jacobsen 4.84   7.45    Denmark 6.65 8.25 8.75 7.44 4.84
21 Liam Hallberg 5.52   7.51    Sweden 7.56 5.52 6.56 8.42 DNF
22 Albin Thim 6.87   7.70    Sweden 8.56 7.12 6.87 7.42 9.51
23 Anna Buhl Bechmann 7.47   7.82    Denmark 8.02 7.59 7.47 10.23 7.86
24 Alex Stern 6.61   8.54    Sweden 12.04 9.14 9.02 6.61 7.45
25 Thomas Sonnenberg Jarner 6.10   8.56    Denmark 13.21 8.56 7.78 6.10 9.35
26 Malte Oliver Bøgh Kjøller 4.84   8.63    Denmark 4.84 9.14 9.49 10.63 7.26
27 Pontus Kristiansson 7.50   8.74    Sweden 7.55 7.50 7.96 11.32 10.72
28 Ulrik Bredland 6.03   9.09    Norway 7.97 12.62 9.66 6.03 9.64
29 Carl Emil Exner 7.73   9.52    Denmark 8.44 10.12 10.00 14.69 7.73
30 Max Hult 6.30   9.56    Sweden 8.70 6.30 8.95 15.41 11.02
31 Albin Kämpe 7.27   9.58    Sweden 7.27 9.12 9.29 10.32 12.60
32 Erik Bryland 5.51   9.75    Sweden 5.51 12.20 8.86 8.39 12.00
33 Emil Andersson 4.96   9.89    Sweden 6.96 15.04 7.66 DNF 4.96
34 Jesper Nilsson 7.93   9.98    Sweden 9.62 12.93 10.68 9.64 7.93
35 Aleksandra Lazovska 9.37   10.01    North Macedonia 9.54 11.08 9.37 12.61 9.40
36 Einar Kvam Lundberg 5.66   10.06    Norway 6.14 8.80 DNF 5.66 15.25
37 Gillis Ringblom 7.79   10.19    Sweden 10.27 9.59 10.70 14.52 7.79
38 Lucas Hansen 8.92   10.93    Denmark 8.92 11.57 12.24 15.58 8.98
39 Alexander Andersson 6.65   11.23    Sweden 6.65 13.67 9.48 12.37 11.84
40 Aleksandar Arsovski 9.75   11.98    North Macedonia 9.75 12.98 10.91 12.06 15.77
41 Daiki Roth 7.62   13.55    Sweden 18.00 13.36 13.50 13.79 7.62
42 Leo Blyberg 6.68   13.73    Sweden 6.68 10.70 15.83 31.84 14.66
43 Jonathan Armstrong 10.63   13.95    Sweden 11.46 12.65 10.63 19.71 17.73
44 Klara Thim 7.51   14.12    Sweden 7.51 11.59 15.29 16.41 15.48
45 Ludvig Servin 12.39   14.26    Sweden 12.39 14.82 16.12 15.35 12.61
46 Torbjörn Thorsén 9.53   15.32    Sweden 33.93 25.42 9.53 10.56 9.97
47 Zeke Milton Bjerle 12.83   15.57    Sweden 27.06 15.75 16.29 12.83 14.68
48 Fredrik Trondhjem 7.80   15.68    Denmark 12.90 18.11 16.23 17.92 7.80
49 Love Johansson Preihs 10.68   17.02    Sweden DNF 15.36 15.57 10.68 20.13
50 Anton Runnerstedt 13.25   17.81    Sweden DNF 13.25 14.61 19.05 19.77
51 Ludvig Högdén 12.83   18.99    Sweden 16.39 12.83 18.16 23.28 22.42
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Elvin Thorsen 1.68   2.58    Sweden 3.13 2.39 2.23 1.68 3.47
2 Martin Vædele Egdal 2.02   3.09    Denmark 2.76 4.31 3.94 2.02 2.57
3 Rasmus Stub Detlefsen 2.04   3.12    Denmark 3.08 3.28 3.29 2.04 2.99
4 Marcus Moberg 2.66   3.57    Sweden 4.40 3.66 2.66 4.12 2.92
5 Daniel Wallin 2.75   3.79    Sweden 6.80 3.67 3.43 2.75 4.27
6 Toni Beljo 2.62   4.17    Croatia 5.48 3.56 2.62 5.29 3.65
7 Daniel Vædele Egdal 3.51   4.45    Denmark 5.93 5.41 4.31 3.51 3.64
8 Leo Lindqvist 3.65   4.81    Sweden 3.93 5.81 5.76 3.65 4.74
9 Vilius Ribinskas 3.80   5.60    Lithuania 4.80 6.37 8.57 3.80 5.63
10 Nathaniel Berg 4.57   5.75    Sweden 5.71 6.19 5.36 4.57 8.47
11 Marcus Turkijevic 4.71   6.00    Sweden 4.71 5.59 5.64 7.65 6.77
12 Sebastian Alanen 4.24   DNF    Sweden 4.24 5.92 4.46 DNF DNF
  Skewb   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.35   2.89    Denmark 2.82 2.84 3.01 3.97 2.35
2 Marcus Moberg 3.46   3.79    Sweden 3.63 3.81 4.95 3.92 3.46
3 Martin Vædele Egdal 2.26   4.23    Denmark 6.08 4.53 2.26 4.47 3.69
4 Daniel Wallin 2.76   4.48    Sweden 4.18 4.87 2.76 10.97 4.38
5 Elvin Thorsen 2.56   4.54    Sweden 4.64 4.78 2.56 7.82 4.21
6 Knut Skaug Haraldsen 3.09   5.12    Norway 5.38 4.70 3.09 14.48 5.29
7 Ulrik Bredland 4.49   5.91    Norway 6.40 6.09 7.64 4.49 5.25
8 Vilius Ribinskas 4.11   6.04    Lithuania 5.96 7.15 4.11 8.91 5.00
9 Nathaniel Berg 5.34   6.21    Sweden 6.08 6.95 5.34 5.79 6.77
10 Albin Thim 5.66   6.32    Sweden 5.66 5.79 6.30 6.86 8.09
11 Filip Nilsen 5.21   6.38    Norway 5.21 5.69 9.87 6.31 7.13
12 Rasmus Stub Detlefsen 3.00   6.50    Denmark 5.05 3.00 9.54 7.78 6.66
13 Leo Lindqvist 4.88   6.55    Sweden 5.01 6.91 4.88 7.74 7.76
14 Toni Beljo 5.03   6.64    Croatia 5.03 6.77 5.87 7.28 7.53
15 Einar Kvam Lundberg 5.66   6.67    Norway 5.96 7.08 9.11 5.66 6.97
16 William Jensen 6.28   6.82    Sweden 6.28 7.07 6.62 6.77 9.76
17 Leo Blyberg 6.10   6.83    Sweden 6.48 6.10 7.47 DNF 6.53
18 Noah Pihlstrand 5.94   6.85    Sweden 8.54 7.17 5.94 6.68 6.69
19 Emil Andersson 6.62   7.25    Sweden 7.04 8.06 6.65 17.95 6.62
20 Marcus Turkijevic 5.82   7.30    Sweden 5.84 9.38 7.18 8.88 5.82
21 Malte Oliver Bøgh Kjøller 4.37   7.77    Denmark 6.54 8.99 4.37 9.64 7.78
22 Theo Skoog 5.78   7.88    Sweden 9.65 10.70 5.78 6.67 7.31
23 Thomas Sonnenberg Jarner 4.91   7.89    Denmark 9.80 7.31 12.84 6.56 4.91
24 Alex Stern 7.46   7.91    Sweden 7.49 7.46 7.99 10.19 8.26
25 Erik Bryland 7.10   7.97    Sweden 7.85 14.10 7.33 7.10 8.73
26 Abbe Hansen 6.40   8.29    Sweden 6.40 9.11 10.82 8.92 6.84
27 Simon Jansson 7.57   8.43    Sweden 8.59 8.57 14.41 7.57 8.13
28 Birk Bredland 7.36   8.47    Norway 8.11 8.15 7.36 9.61 9.16
29 Max Hult 5.52   8.67    Sweden 5.71 14.27 5.52 DNF 6.03
30 Liam Hallberg 8.04   8.72    Sweden 8.72 9.70 9.05 8.39 8.04
31 Sebastian Alanen 6.49   9.12    Sweden 10.47 7.46 10.74 6.49 9.43
32 Theodor Nordstrand 7.26   9.23    Sweden 7.27 17.02 7.26 12.97 7.45
33 Daniel Anker Hermansen 9.00   9.53    Denmark 21.18 9.17 9.36 10.07 9.00
34 Pontus Kristiansson 5.43   9.96    Sweden 10.79 9.70 5.43 9.96 10.22
35 Fredrik Trondhjem 6.76   10.31    Denmark 8.82 14.53 6.76 15.83 7.57
36 Anna Buhl Bechmann 5.94   10.42    Denmark 19.81 11.43 5.94 11.55 8.27
37 Jesper Nilsson 6.92   10.46    Sweden 11.29 11.87 8.23 13.80 6.92
38 Daiki Roth 7.30   10.55    Sweden 11.15 19.14 7.30 9.97 10.53
39 Carl Emil Exner 9.40   10.55    Denmark 11.27 9.40 9.70 11.40 10.69
40 Gillis Ringblom 8.19   12.46    Sweden 11.79 13.01 8.19 15.67 12.58
41 Laurits Øbro Jacobsen 7.24   14.23    Denmark 17.47 7.24 9.03 16.19 19.64
42 Anton Runnerstedt 8.77   15.40    Sweden 18.15 14.74 8.77 23.69 13.30
43 Lucas Hansen 11.55   15.96    Denmark 25.75 11.55 14.91 15.84 17.13
44 Klara Thim 13.63   21.65    Sweden 13.63 22.06 23.52 32.44 19.36
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Marcus Moberg 2.57   2.87    Sweden 4.40 2.57 2.65 2.77 3.18
2 Daniel Vædele Egdal 2.20   3.52    Denmark 5.74 2.20 3.72 3.48 3.37
3 Martin Vædele Egdal 2.93   3.58    Denmark 4.31 3.47 2.93 7.70 2.97
4 Rasmus Stub Detlefsen 3.02   3.74    Denmark 4.73 3.06 3.42 5.82 3.02
5 Daniel Wallin 3.86   4.58    Sweden 5.17 4.53 4.05 6.59 3.86
6 Elvin Thorsen 3.91   4.66    Sweden 21.84 3.91 4.28 5.12 4.58
7 Vilius Ribinskas 3.89   5.18    Lithuania 7.95 6.25 4.67 4.61 3.89
8 Ulrik Bredland 4.44   5.79    Norway 6.93 4.44 5.85 5.33 6.19
9 Filip Nilsen 5.10   6.05    Norway 7.51 6.25 5.10 5.34 6.56
10 Nathaniel Berg 5.37   6.48    Sweden 6.99 6.27 5.37 9.42 6.19
11 Knut Skaug Haraldsen 4.61   6.66    Norway 7.86 7.45 4.61 6.77 5.76
12 Albin Thim 4.00   7.48    Sweden 8.27 4.00 6.36 8.56 7.80
  Square-1   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 5.94   8.08    Denmark 9.00 5.94 6.90 9.02 8.33
2 Martin Vædele Egdal 7.46   9.80    Denmark 9.48 7.46 9.61 10.31 12.04
3 Daniel Vædele Egdal 9.88   13.27    Denmark 14.87 9.88 15.99 12.70 12.24
4 Marcus Moberg 12.63   13.78    Sweden 12.63 12.71 17.29 14.75 13.88
5 Daniel Wallin 8.90   14.42    Sweden 12.57 16.53 15.14 8.90 15.56
6 Alex Stern 14.32   15.09    Sweden 14.57 15.41 DNF 14.32 15.28
7 Elvin Thorsen 12.84   16.33    Sweden 14.27 12.84 20.80 17.50 17.22
8 Sebastian Alanen 13.49   16.38    Sweden 17.49 18.05 18.76 13.49 13.61
9 Leo Lindqvist 13.85   17.59    Sweden 18.74 17.37 23.35 13.85 16.67
10 William Jensen 12.37   18.73    Sweden 24.06 13.87 18.27 12.37 25.46
11 Leo Blyberg 15.50   21.98    Sweden 18.79 22.97 24.60 15.50 24.18
12 Erik Bryland 19.37   23.05    Sweden 22.53 19.37 31.29 19.51 27.10
13 Vilius Ribinskas 19.16   23.68    Lithuania 25.36 23.15 22.52 19.16 28.00
14 Toni Beljo 16.28   26.64    Croatia 29.06 16.28 36.97 28.77 22.09
15 Einar Kvam Lundberg 16.49   26.77    Norway 33.59 25.75 20.96 16.49 34.48
16 Max Hult 19.64   29.49    Sweden 30.45 30.88 27.13 19.64 49.62
17 Thomas Sonnenberg Jarner 25.07   29.66    Denmark 32.04 33.75 25.07 26.18 30.75
18 Albin Thim 18.73   30.52    Sweden 35.55 29.41 18.73 27.69 34.46
19 Pontus Kristiansson 22.88   34.38    Sweden 40.03 37.71 22.88 25.41 51.97
20 Fredrik Trondhjem 19.39   34.84    Denmark 36.13 1:02.00 28.24 19.39 40.14
21 Theo Skoog 26.03   34.84    Sweden 39.61 35.50 30.68 26.03 38.33
22 Noah Pihlstrand 15.61   34.86    Sweden 37.31 35.49 35.81 15.61 33.27
23 Birk Bredland 34.25   36.05    Norway 35.90 42.61 34.25 38.00 34.25
24 Daniel Anker Hermansen 24.72   37.43    Denmark 1:45.08 24.72 49.57 34.18 28.55
25 Filip Nilsen 28.39   39.18    Norway 54.71 43.73 38.85 28.39 34.97
26 Marcus Turkijevic 24.65   40.72    Sweden 41.58 38.99 42.01 24.65 41.58
27 Elin Jacobsson 32.66   46.81    Sweden 48.45 32.66 48.02 43.98 48.42
28 Jesper Nilsson 27.44   51.80    Sweden 27.44 56.21 1:17.61 44.16 55.04
29 Carl Emil Exner 40.36   1:08.27    Denmark 40.36 46.77 1:44.54 DNF 53.50
30 Lucas Hansen 1:19.77      Denmark 1:19.77 1:35.00
  Square-1   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.17   8.12    Denmark 9.42 11.28 6.53 8.41 6.17
2 Rasmus Stub Detlefsen 6.54   9.63    Denmark 6.54 15.53 8.58 8.10 12.22
3 Daniel Vædele Egdal 9.81   13.28    Denmark 9.81 13.38 14.94 18.66 11.53
4 Sebastian Alanen 11.10   16.03    Sweden 13.62 22.83 11.10 18.32 16.15
5 Marcus Moberg 14.70   16.66    Sweden 14.86 20.24 18.59 14.70 16.52
6 Daniel Wallin 12.87   16.97    Sweden 20.69 12.87 14.33 25.86 15.88
7 Elvin Thorsen 17.23   17.79    Sweden 20.27 17.23 17.73 17.92 17.73
8 Leo Lindqvist 14.79   18.34    Sweden 14.79 20.19 15.86 21.07 18.96
9 Alex Stern 12.19   18.77    Sweden 12.19 16.47 19.43 20.42 23.56
10 William Jensen 14.53   21.42    Sweden 14.53 23.51 21.09 19.67 26.12
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 D' R F2 U2 F L2 B2 R' D2 F2 B D2 F R2 L2 B U2 D2 B
A #2 D2 R2 B2 D F2 D' R2 D L2 D2 L B' U L2 D2 B' R2 D U'
A #3 F U' B2 D' F R2 L B2 D' R' D F2 L2 F2 U' D' L2
A #4 L2 F2 R F2 L' B2 D2 L2 D2 F2 U' R B F R' D2 L' U L B2
A #5 R B' R2 U' D2 F' U2 R2 D' F' U2 D2 R2 B2 D2 L' U2 R' L2 U2
A Ex#1 L2 R2 B R2 B' L2 U2 F' L2 B R2 D' U' R' B' U R F2 D2 L' U2
A Ex#2 U2 L' U R' U' F' R' L' D B U2 F2 R2 B2 L2 D F2 D' L2
B #1 F' L2 U2 B' L2 F2 R2 U2 F D2 F R' F D F' R2 U L2 R B F2
B #2 F2 L' U2 R2 U R' L2 B D' L' B2 L2 F D2 B2 L2 D2 F2 L2 F
B #3 L2 F2 R B2 L' F2 R2 D2 R D2 R' B' D F' L' D B' D L2 D' L'
B #4 U2 B2 U2 B U2 B' F' L2 U2 L2 D' B2 R U2 L' U2 F' D L R2
B #5 F2 U2 L2 U' R2 B2 D' B2 U L' B2 U B D2 U B L D2 R'
B Ex#1 U2 B2 U2 R2 B2 R2 F2 R2 D' R2 U B R' F2 R U2 F' R' U' B'
B Ex#2 B U2 R' D2 R' B' R' U2 F D R2 B2 R F2 R' D2 R2 F2 L'
C #1 F' D2 B2 R2 D2 F L2 F' U' R U' F2 D F L' R U L2 R
C #2 B2 D' B2 U' L2 D2 B2 R2 U' F2 D F' U' L' U2 R' F D' R2 B L2
C #3 D' L2 U L2 B' R D2 F2 R F' D2 R2 L2 F2 U B2 L2 D2 L2
C #4 D2 B' R D' L U L' B U' L D L2 U2 B2 L2 F2 U' F2 B2 U F2
C #5 D' L' B L' U F R2 F D R' U2 R B2 R' L' U2 F2 R F2 B2
C Ex#1 U B2 U L2 B2 L2 F2 U2 L2 B' D' R D' L B' L2 F' U' B2
C Ex#2 D R2 D L2 D' F2 R2 U2 F2 D2 B2 F' U' B2 R2 D' U L F L2 B'
  Rubik's Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 R2 U2 L2 R2 F D2 R2 B' R2 B2 D2 U' B2 R2 B U' R' D U' L2 U'
A #2 B2 L2 B2 L2 U2 R2 B' U2 L2 R2 B R' F U' L F D' U2 L D2 U2
A #3 L2 B2 R2 B' D2 B L2 D2 B' F2 R2 U L' F2 L' B2 R F L B' L
A #4 R2 B2 U2 F U2 R2 F L2 F' L' R' U' R2 F D R U2 B R'
A #5 R' F' R' L' U2 D' R U' D F' B2 R2 L2 D' F2 U' R2 U' D2 L2
A Ex#1 L2 R2 F2 D L2 R2 F2 U' B2 R2 U2 F U' L D F2 U R U F'
A Ex#2 L2 U F2 L2 R2 D L2 F2 D F2 L2 B' D2 F L U' B2 R2 D' R' F2
B #1 B2 D2 R L2 U' D2 F D B R' F2 U L2 D2 R2 F2 R2 D' F2 U' B2
B #2 U2 F D' L2 F' L D2 B' D' F D2 F' L2 D2 F R2 F R2 L2 B
B #3 R U' R' B2 R' F B R' F2 L' F2 B2 D' F2 R2 D' B2 U R2 U R2
B #4 D2 L2 R2 F L2 R2 D2 B R2 D2 F' U' L' F L' R' D L' D' B
B #5 R2 D2 L2 F2 D2 F2 D2 B' U2 R F' R2 U' R' D U' R' B D'
B Ex#1 D' B' U' L B' R' B R L2 U R' B2 D2 L' B2 R U2 B2 R B2
B Ex#2 D2 B U2 R2 B2 F L2 R2 D2 F' L2 U' L' B2 F L D' R B' R D
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 F2 U L' B' R' L D R L D' R2 B R2 F R2 L2 F U2 L2 F2
A #2 R B2 D2 L B2 L' F2 D2 U2 R2 U2 F D2 B2 U R' B D' L2 U2 F
A #3 U2 F2 U2 B' D2 U2 R2 B R2 B2 D2 L' F' D' R' F' D B' L2 R2 U'
A #4 U' R2 U' F2 U' L2 U L2 D R2 B' U' L U B D B F L F'
A #5 F2 B' R U R2 L B L' D R F2 D2 F2 B2 L2 D2 L' F2 D2
A Ex#1 D' B2 D2 B2 L2 D' B2 U2 R2 F2 L B2 U' R D B' D' L' R B'
A Ex#2 B2 L F2 D F' L U2 F' U2 L F2 U2 L F2 R' B2 R D2 L'
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 U R' U F U' F U2 R U R U'
A #2 R' F2 R2 U2 R2 U' R U' R' F' U2
A #3 U' R U2 F' R2 F U R2 U' R2 F'
A #4 U R' U2 F' R' F R2 F' R' U' R
A #5 U R' F U' R2 F' U' F' U2 R' U2
A Ex#1 R' U' F R2 F R U2 R' F' U' R
A Ex#2 U' R' U2 F' R F U2 R2 U' R2 U'
B #1 U2 R U' F' R2 U R U' R2 F U2
B #2 F2 U' F U2 F U' R U' R U2 R2
B #3 U' R' U' R F' R2 F' R' U2 R' F'
B #4 R U' R' U2 R U2 F' R U' F U'
B #5 R' U2 F' R U R U2 F' R' U' R'
B Ex#1 R' U' R2 U2 F U F U2 F R U
B Ex#2 R' U' R U' R U R' U2 F2 U' F
C #1 R' U2 F2 R U R' U2 F R U2 R
C #2 U2 R' U' F R2 U' F' R2 F R U'
C #3 U' R' F U F' R U' R U' R' U'
C #4 U R' F' R U2 R2 U' F' R' U R'
C #5 R F U2 F R U2 R' F R U' R
C Ex#1 U' F U2 F' R U' R F' R2 U' R2
C Ex#2 R U' F U2 R U' R' F U2 R2 U'
  2x2x2 Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 R' U2 F U2 R U' R2 U' R U' R'
A #2 U2 R U2 F' R2 U2 F R2 F' U' R2
A #3 U R2 F2 U2 R U' R' U' F U' R
A #4 U2 R U2 F' R2 F' R U' R U2 R
A #5 U F' R U R' F' R2 F' R2 U2 R
A Ex#1 R' U F' R U' R' U2 R U R' F'
A Ex#2 U2 R' F U R U' R U2 R2 F' U2
B #1 U2 R' U2 R F U' F' U' F R2 U'
B #2 U R' F U' R U' R F' R2 F' U'
B #3 R' U F U' F U2 F R U R U'
B #4 R' U' F R2 F' R2 U2 F R' U' R2
B #5 R U2 R2 U' F R2 U' R' U' R F'
B Ex#1 U R U2 R2 F' U' F' U R U R'
B Ex#2 R' U' F R U2 R F R2 U' R' U'
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U' R' U' R2 U2 R2 F U' F R U2
A #2 U' R' U F U' R U2 R' U' F2 R
A #3 R' U' F R U' R' F2 R U' R U
A #4 R' F' U2 F U' F U2 F' U2 R2 U'
A #5 R2 U' R2 U' F2 R U R' U2 R U2
A Ex#1 F U' F U' F R2 U' R2 F' R U2
A Ex#2 R' F R U2 R' F U' F' U2 R2 F'
  4x4x4 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 U L' U D' F D R D F2 D' B2 U2 B' R2 B' L2 B2 D2 F L2 Uw2 Rw2 F' D F D2 Rw2 F2 L2 Uw2 B D L2 Rw' D' Rw R L' Uw' Rw L B2 Rw' U' Fw R2
A #2 F2 U B2 D R2 U' L2 R2 U B2 U2 B L' D' L R' F D U' F R' Uw2 Fw2 D Rw2 D2 R' Uw2 F2 D2 L' B2 L' U2 Fw' Rw2 Fw U2 R2 Uw2 F Rw' U' Fw2 B2
A #3 D2 R2 B2 D2 L F R2 U L2 D' B2 R2 F D2 U2 F2 R2 F U2 B' Uw2 B L' Uw2 R' Fw2 L Uw2 F' D2 F2 R' Uw L2 B2 R' F U2 Fw D Rw R U2 D' Fw
A #4 R2 B2 R2 F2 L2 D F2 L2 D L2 U2 F U' B' L F L2 F2 B2 U2 L' Uw2 B Rw2 F' U Fw2 L2 F2 D' B' F2 Uw2 R2 Rw F2 Rw2 L Fw' Uw2 Rw' R2 Fw' B' R2 L
A #5 F L2 B' L2 F R2 B2 U2 B2 U2 R2 U B U' F' L D B2 U B2 Rw2 D' Fw2 F2 Rw2 B R2 D' Fw2 Uw2 D2 F Rw F' U L2 D2 Fw Rw' F2 Uw2 Fw' Uw Fw2 Uw
A Ex#1 B D2 U B2 D B' F' U2 R D2 B2 D2 U2 F' L2 B R2 F' U2 B Uw2 B' R2 B' Rw2 R' F' U2 Fw2 B Rw2 Fw2 U L2 Uw R B Uw2 L D' Rw' Fw D F' Rw2
A Ex#2 B' D L' D2 U' R B' R' B2 D' B D2 R2 D2 L2 B D2 B2 U2 R2 F' Rw2 F2 Uw2 U F' L2 D F Uw2 B2 Uw2 Rw B' U F2 L2 D' Uw' F' L2 Fw Rw' Uw2 Fw2 D
B #1 F D2 L2 F R2 F2 D2 L2 F2 U2 F' D' U2 B' L2 R' D' L B2 U2 Rw2 Uw2 D2 Fw2 U R2 U' Rw2 L' U L R' Uw2 Fw L' D2 R B2 R' Rw U' Fw B2 L Uw Fw2
B #2 B2 L' B D' F B L U2 R F D2 F2 L2 U2 B' L2 U2 F R2 B2 Uw2 L Fw2 U2 Fw2 R F Rw2 B' L' B' F U2 Uw F D U R' Fw' Rw R Uw2 D Fw' D'
B #3 D' F2 D2 B2 D' L2 B2 U L2 U R B D B2 L' B R2 D2 R F2 Rw2 Uw2 B2 R' F U2 Rw2 Fw2 Uw2 L' F' D2 B2 Uw F2 R2 Uw Rw B2 Rw' Uw2 Rw D2 B2
B #4 B2 D L2 R2 F2 U B2 U' L2 U' F' L' F B' L' F R F2 U' B2 Rw2 D L Fw2 Uw2 Rw2 F2 R' U2 Rw2 F2 L2 D Fw' B2 D' F D2 R Rw' Uw' U2 Fw2 R Fw' Rw
B #5 B' U' F' R U' F2 B' L' D' B U2 F2 D2 R2 U2 B U2 F2 D2 F2 Rw2 F R Uw2 F2 B' Rw2 L Fw2 F' Uw2 R' D2 Uw' R' F U Rw2 Fw Rw' Uw U' Rw Uw' D2
B Ex#1 D' R' U' F' R2 U L D' F L' F2 U2 L2 B2 L' U2 R U2 Uw2 Fw2 R2 F' R Uw2 Rw2 F' L' Fw2 R2 Fw2 L Uw' F2 D Fw2 B2 Uw F2 R2 Rw' Fw F R' U'
B Ex#2 U2 B2 L' U R D' L' U2 B' L' B' D2 F' L2 B' L2 U2 F U2 D2 F2 Rw2 D Rw2 B U' R2 B Rw2 B2 U' R2 Uw2 D Rw' L' Fw2 B F Rw2 Uw' Rw' D Fw2 L2 F
  4x4x4 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 F' B L2 B2 R2 L2 U2 R2 B' L' D F' D2 R2 D2 B2 L' U' Rw2 D2 Fw2 B R' Uw2 F' R2 Fw2 Rw2 F' Uw D Rw2 D' B Uw Fw Uw' R' D' Rw2 F' L'
A #2 D F2 R2 D' B2 R2 D2 U' L2 D2 U' R' U' F2 R' B' R L B L2 F' Uw2 Fw2 D' Rw2 R2 D2 F L2 B D Rw2 D Rw' R F2 B' R' U Rw Uw Rw' D2 F Uw' Rw'
A #3 L2 B2 U F2 L2 D F2 U R2 B2 R D2 L D' U B U2 F U2 L Fw2 D' Rw2 B2 R Uw2 Rw2 D' L Fw2 F2 L Fw F' R B2 D' Fw' Uw' Fw B' Rw2 Fw' B2
A #4 U2 F L D L2 F' U2 R' F' D2 F2 D2 R2 D R2 F2 R2 D' B2 D Rw2 B' D U2 Fw2 F Rw2 U' Rw2 U' L2 F Rw' B' U D2 Rw' D2 Fw' Rw' L2 Fw Rw B2
A #5 B2 U2 R B2 R2 D2 B2 R' U2 R D2 F U2 F D R F R' B D2 Rw2 D' Rw2 F Uw2 L2 B' R2 U Fw2 Rw2 D F' Rw' B' U2 Rw L2 Fw U' R' Uw' U' F R
A Ex#1 L2 D' B2 U2 B2 U B2 U B2 R' F D B2 D' R L U' B2 U2 Uw2 L Fw2 U2 Rw2 Uw2 R' B L2 F' Uw2 R' Uw' L2 R' F L2 Rw' Uw2 Rw2 Uw' B Rw R'
A Ex#2 F2 L B2 L F2 R D2 B2 R2 U2 L' U L2 B' D2 F' L' R' B L' B2 Fw2 R' F B2 D2 Rw2 B' R2 U2 Rw2 L U2 Uw R2 F' D' L B Rw Fw U' L' Fw2 Uw R2
  5x5x5 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 Rw' Uw' Dw2 Rw' Uw2 Bw2 L' U Lw Fw D' Fw Rw2 D Uw Rw D F' Bw2 Dw U D L Lw2 F2 R2 Bw2 U' D' L' D2 U2 Uw' Bw2 Lw' U F Rw Uw2 Rw' R L F Dw' D2 R2 Uw2 Bw2 F2 R' Bw' R' Rw' U Uw Lw B2 Lw U2 Lw2
A #2 Lw2 Dw B' Bw2 L2 B2 F Rw Bw2 D' R2 Fw L' Lw' U Fw' Rw2 Bw' L2 Fw' Rw2 B' F Uw' Lw' F2 B' Rw F' L Fw U F2 L2 Uw2 L2 Rw2 Dw' Uw' Fw Lw R L Uw B L Uw Dw' B2 F2 Fw2 Rw' F' Uw' Fw2 Bw' R2 Fw F2 Uw'
A #3 L' Bw Uw' L2 Lw2 U' Dw' Rw Dw Bw2 Lw U2 D2 Dw2 L' Dw2 B2 Lw2 F' L' Uw2 Fw2 U L2 Uw' R Fw' U' Fw2 R2 B2 F U F' D B2 Dw2 Lw' Uw U' Fw R' D' Uw Dw2 U2 L' Lw2 Rw' U2 Fw' R2 Fw Bw R2 Dw Rw2 Lw Dw Bw2
A #4 Uw Lw' Dw Fw2 Rw' Bw2 Dw' Bw Lw' Rw L F B2 Uw2 L' Uw' U Fw U' Fw R Uw' B R2 D' Dw2 F Lw' Bw' R D2 Rw2 F U Rw2 Fw2 Dw2 B2 U2 R2 Rw' Fw' B' F2 Bw' Uw2 B' L Lw' Rw F' D' Dw' Rw' Uw' D U2 R' F Fw
A #5 Bw' Dw' B Bw2 Fw2 L2 B2 Dw' Lw B R' L2 Lw Bw F2 Lw2 Rw2 Dw' R D2 Uw' Dw Fw' Rw2 L Fw U Uw' R2 L' Bw2 Rw' D2 Bw B2 Lw2 Dw2 D Lw R Fw Bw' Lw2 Rw Dw' D F' D2 Rw F2 Bw U B2 Dw2 Rw' Uw2 Bw' B' L' R
A Ex#1 U' B2 Bw2 Rw' F2 Fw2 Bw' U2 Dw2 Lw' F2 D F Bw2 L' U' B Uw' Rw2 Dw D' Lw2 Dw Lw2 F L R' F2 Lw' R' B2 Lw' L2 Uw D L2 Dw2 B2 Dw' B2 Lw Dw Lw' U D Bw' Rw2 Uw2 F2 R2 Bw R' B2 Rw' Fw' Bw Lw Bw' R2 L'
A Ex#2 Fw2 Bw' Rw U Rw2 Fw' Lw Uw' Bw F Dw' F' Fw U' Fw' U Lw' R D F B R L2 B2 R' B2 Fw' Rw D2 Rw U B' U' R2 Fw' B' Dw2 Rw' Bw Lw2 Bw Lw Rw Uw U Fw2 L2 B2 Bw2 Dw' D' B Lw' Dw' F2 L2 Lw2 R' Fw2 Bw'
B #1 Dw2 Rw' F2 Fw2 Bw Rw2 D Dw Bw Uw F2 Fw2 R D Bw2 L' Uw U2 R2 Fw' F Rw' Uw Rw F2 L Uw2 R Fw U D' R2 U' F' Fw' Lw F' Dw Bw' Dw2 R' Bw2 L Dw' Fw D' U2 Uw' R F2 Fw R' Lw' Fw2 Bw' U2 Bw Lw2 Rw2 Fw2
B #2 B R' Dw B' F' Fw Lw' Dw2 F Uw B2 Bw' L Dw2 B' Fw' L Rw' D' Fw Lw2 Uw' U2 Dw2 R2 D' B2 D' Uw' R2 Fw2 U2 Bw U Rw' Lw' R2 D2 Fw' R' Uw Dw U2 Rw' B' R' F Rw' F Rw Lw2 U2 L' Rw' R Dw Bw' Lw' U' Fw'
B #3 B2 Dw Fw2 U' Bw R2 Bw' F' Fw2 D' Dw' Rw L Uw Dw' Rw' Dw B' Lw2 U Dw2 Lw2 D2 R' L2 D2 B2 F' U' Uw2 L R' Fw2 B' R Bw2 Lw F Dw U R B' R2 Rw' L2 Uw2 Fw' R2 Dw' B L R2 Uw' Lw2 Uw' D2 R Rw Fw' R
B #4 R' Bw2 Dw2 B F Lw Rw' L' Uw' D' F2 Bw2 R' Uw Fw' Uw2 L B' Rw D' Dw2 Bw' D2 R Uw D2 L2 D' Uw U F R2 Lw2 L2 Uw D2 L2 F2 R2 F U2 B2 Lw D Dw2 U2 R' Fw' F R Rw' Fw' Rw' B' Uw2 D2 R Uw2 Rw2 F2
B #5 D B' Bw' D Fw Uw U B2 D' Fw' F Bw2 Dw' F2 Fw' Dw2 B2 F Rw' Uw2 Dw2 U2 D' R U' Dw' L2 D2 Fw' U2 Lw2 U Rw2 Fw2 U2 Bw D2 U' B2 R Dw2 D' R' D Rw2 R' B R' Dw Bw2 R Fw2 Uw Lw Bw' D2 Lw2 Rw2 Uw Lw
B Ex#1 Uw D2 Bw2 R' Uw' R2 U' Fw' Bw2 Uw' B L' B' Dw2 U2 D2 F2 D U2 Dw2 Uw' Lw2 L' Dw' Uw2 Bw2 Uw F' Rw2 R2 L' D' F' Fw2 Lw2 Fw Dw L B2 Fw' Dw' Bw' B' D' Bw Rw' U2 Fw2 Uw' Fw2 Dw F' Lw' Bw D2 Bw' Lw' Uw' Fw U'
B Ex#2 B' Dw2 B L F Fw2 D Bw L2 Rw2 Dw2 Rw2 Uw B' F' U L Rw Lw Dw' Fw Rw2 Dw Lw' Dw2 R' B' L' R U B D2 L' R Fw Rw2 D R F' R Dw2 Fw2 Lw' Rw B2 Fw2 Rw Dw2 Bw Lw Bw' Rw R2 Dw L R' Dw Uw' Fw Rw'
  5x5x5 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 F Uw Dw' F2 D' R2 L U' Fw2 D' Lw2 U' D' L R Fw' L2 Bw R' F Lw2 Rw2 Fw2 Dw Bw' Rw' Fw2 R2 Dw R' Dw' B2 D Lw' U Uw' B2 L2 Fw2 U' Uw' Lw' R' B R Rw Uw U2 B2 R2 Uw' F2 R2 Rw2 D2 Dw2 Bw U2 F2 D2
A #2 U Uw' Fw' F R F L B Rw Dw' R U2 B Fw' Rw2 R Bw' B D Uw2 R2 Bw U' Rw' U' Dw2 F' Fw2 B Lw' F B' Lw2 L Dw Uw U' F Dw Rw' Lw Bw2 Uw2 Dw F2 R' Uw2 D' F R Lw2 Rw2 Uw2 R L2 Uw D' Lw2 Uw' D2
A #3 R2 D Dw' Fw' R' B' U2 R2 F U R F' Dw' F Lw Rw2 D' Dw' Rw Bw2 U' Dw' Fw R' B F' Lw F R2 U' Fw Rw Fw Uw' L2 Rw U2 F' D R Uw' Dw2 Fw2 U2 Fw' R L2 U2 L' R' Rw F D B' L' Dw' Fw2 U2 Rw' Lw'
A #4 Dw2 Bw2 Uw Bw Lw2 Bw2 L Rw Uw B2 Dw Fw2 U2 Dw' Rw D Rw U' Fw2 Bw2 D Fw L2 Uw D2 Lw' Rw D2 B2 Fw Uw2 Bw' Rw2 L' Lw2 F R Dw R Fw Bw' L F' Uw Bw' B Dw R' Dw' Fw2 Lw' Rw' F2 Dw2 Uw R' B' Uw2 D' Bw'
A #5 R' Fw2 D2 L Rw D U' Uw' F2 B2 Lw' Fw' Dw2 B2 Uw Lw U' Dw' Fw2 B Lw' Uw2 Lw2 D2 Lw2 Uw2 Rw' Fw2 R' Bw2 U L Bw2 L2 Dw2 D Uw' R2 Uw2 Rw' Dw2 Bw' L2 Uw' Bw' D' Fw Bw' U2 Dw' L' B F2 Dw L' Uw2 D' L' F2 Lw'
A Ex#1 F Bw' Lw' U2 Dw D' Rw Uw Rw Bw' R' Rw' L Dw' Rw R' Lw D2 B' L R Rw' Uw Lw2 D Uw2 F B2 Uw Bw Lw' Dw L' Dw Bw D' Uw2 B2 Uw L' Bw2 R2 Dw' U' D2 Uw Bw Dw Lw' F B U' Dw2 Bw' Dw' F2 Bw L Dw L
A Ex#2 Fw Lw D L' Fw2 F2 B2 Bw L2 Uw' L' Uw Lw2 Bw' Uw2 Rw' Dw' F' R Lw' Uw2 Fw R2 Bw' F2 R2 U' Fw' D' Rw F Dw2 D' F2 Dw' Lw2 F U Fw2 L' Uw2 F' Lw R' F' L' U' Lw2 Bw L2 B2 Rw' Fw' R Rw2 Bw' D2 R B2 Uw
  6x6x6 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 D' 3Fw2 3Uw Lw' F' Bw U Uw' 3Fw 3Rw Lw Uw2 F2 3Uw' Bw Lw Uw Lw 3Rw' B' 3Rw' F R2 L2 Rw 3Fw D2 3Rw' B Rw' B L2 U L2 3Rw Bw' Lw U2 3Rw2 Lw' Bw' Dw 3Fw Bw2 B2 3Uw2 F' 3Fw2 R 3Uw U2 Fw' Dw' Lw' Dw' 3Fw' 3Uw' D' Fw' Uw Rw' Uw' F Dw 3Fw' Bw' 3Rw' Lw' U' R2 3Rw' Uw' R' Fw R' L2 3Uw2 3Fw 3Uw' F2
A #2 Bw D' 3Fw' 3Rw Bw B' R' Bw2 B F2 L' Fw' 3Fw2 3Uw Dw2 U Lw' Rw2 L2 R2 Dw2 3Fw U' B 3Fw' F 3Uw' Dw' Rw2 U 3Uw' D L2 U Rw' Bw 3Uw' Rw Bw Uw Dw 3Rw2 Dw2 U2 Bw2 R Dw2 Fw2 Bw2 B' Rw Bw2 B2 3Uw F Dw' 3Uw2 3Rw' B Rw2 L2 D2 Dw2 Fw2 D Fw D2 Fw2 D2 B 3Uw Dw' Uw 3Rw' Uw 3Fw2 L Rw' Fw2 B2
A #3 Bw' Uw' F' 3Uw2 F 3Rw Dw' 3Uw R' 3Fw Dw2 U2 R2 U Uw2 3Rw R' B L Dw2 B2 Fw' F2 3Uw' R2 L2 3Uw D' Rw' Bw2 B 3Fw2 L' Bw Rw 3Uw' Fw' Bw2 3Rw2 F' B Bw' 3Fw' Rw' Fw' Uw2 L R' Lw' 3Uw D2 Uw2 U 3Fw2 R2 Fw U2 Rw U 3Uw Fw2 3Uw Fw' F Bw' Uw' F Uw2 Bw' U2 Rw 3Rw2 Bw' Lw B Fw' F 3Uw2 3Rw2 U
A Ex#1 3Uw' F' Fw' Bw Uw2 3Fw L F2 D Rw' 3Fw Dw2 Fw' 3Fw L' 3Rw Uw2 U2 3Rw' Uw' U Bw' F' 3Fw 3Uw2 D Dw' Fw R' Lw2 3Rw' U' F' Bw Dw2 3Uw Rw' D' Lw' Uw Fw2 F' 3Rw' D' U' Uw2 Lw2 U L2 Lw2 Rw' Bw Dw Lw' R' Fw' F 3Rw' L2 Uw B 3Rw Fw2 U' 3Fw2 R' Uw 3Uw2 Lw2 3Rw' R2 Bw2 D2 F R' F Dw 3Rw 3Uw2 Fw2
A Ex#2 R2 3Fw2 Bw Rw' 3Rw2 D B' D2 B' Dw2 Uw' D2 F Lw 3Fw U' Rw D2 R2 3Uw' 3Fw2 Dw' U2 B2 Uw Rw' Uw' Fw' F2 R U' D' Dw2 F' Bw Uw' 3Fw U' F' Rw' Dw' L' Bw L' Dw D F' U2 Lw' 3Rw Bw' Rw Bw2 U2 B' Rw2 R F' Bw' D 3Uw R' Bw 3Rw' R' Rw2 Lw2 D2 B 3Uw Fw' Dw2 3Uw2 Rw2 Lw' B' Lw2 3Fw' B Fw'
B #1 U Bw' Uw R U2 3Fw R2 3Fw 3Rw Uw 3Rw Rw R 3Fw' B2 Dw2 3Fw2 L2 Lw Fw' D2 Lw' U2 Fw2 U Dw2 R2 D' Lw' Rw U2 Uw' Bw' Lw Uw R2 Bw U F Rw D' B2 Bw 3Uw R2 Dw R Bw' D2 B Fw 3Fw D Uw U2 3Rw' 3Uw' U' L2 Uw' 3Uw Rw Dw2 D Lw2 L R2 3Rw' Bw' Fw' Lw2 Rw' B2 R Bw2 R2 Dw2 Rw2 3Fw Lw
B #2 Fw2 Rw2 F2 Dw2 Bw' U' 3Fw' L Lw' F Uw2 L' Uw' D 3Uw2 U Bw2 L' 3Uw' U' Bw 3Fw' L2 3Uw2 Lw2 3Uw2 Dw2 F2 Rw L2 Lw2 D' U Rw' U2 R Dw D2 Bw' Uw Rw' B D 3Rw2 3Uw D2 R Lw' D2 3Uw Rw2 R' L' D2 Lw2 3Rw2 Bw' Uw' U' L U' Dw2 Bw Uw' Lw 3Fw2 Uw' L' 3Uw Fw R2 3Fw2 Uw2 Fw' Uw D' Bw R' Dw' Uw'
B #3 Bw' D2 Uw Fw' Rw Uw2 3Uw 3Rw F 3Fw2 D' Rw' B Rw2 L2 3Rw' F' R 3Rw2 Lw Fw L2 Bw D' Dw2 3Fw D2 3Rw Uw2 Bw 3Rw D' Uw2 B2 Fw2 Lw2 B' 3Uw2 U' Dw2 D B' R2 3Uw' Lw' 3Rw' R' U' Rw' L B' Fw2 L 3Uw' Lw' Bw' Lw Dw Lw 3Uw2 3Fw2 U' 3Fw2 Uw' R2 Rw2 D Uw2 3Rw2 3Uw2 Bw2 B2 U2 Lw2 Uw 3Rw' Bw Uw2 Bw2 R2
B Ex#1 3Uw2 R' L' 3Fw Fw' D' B2 Bw' Lw Uw' 3Rw B Fw' U2 3Rw R Uw2 3Rw2 Bw F Fw B' 3Uw2 L' U L F Dw' Lw' Fw 3Rw2 Rw R2 Bw' L' Uw' F 3Fw' 3Uw 3Rw' L' Uw2 L Dw' 3Rw2 Rw F2 R2 3Rw' Dw' Lw2 U2 Lw' L' Uw U' D' R' 3Fw' R2 F' 3Fw Uw2 Bw' R Rw Fw' F' 3Rw Rw' U2 R2 D Lw2 Rw' D2 R' Rw2 U2 Rw
B Ex#2 Lw R' U B' Lw' F2 D2 3Uw2 U2 F2 Rw L' B 3Rw2 Lw' B2 3Fw2 3Uw D' R' Fw2 3Uw' B' 3Rw' U' Uw Dw' Bw2 R Uw2 Rw2 3Rw 3Uw' D2 Dw' U' B' L Bw 3Uw2 D Lw2 3Uw' Lw2 L' D2 3Rw' Uw2 F Fw Bw' 3Uw Bw D' U' Dw2 R2 3Uw 3Fw2 L' 3Rw U2 B Lw' R2 Fw R' Lw' Bw' R Lw2 L 3Fw Rw Fw' D2 R Fw Lw 3Uw'
  6x6x6 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 B2 Dw2 U D Rw 3Fw Dw' 3Fw' Lw' 3Fw Lw2 Bw2 3Fw F B' Fw Lw Bw2 B' 3Rw' Fw2 Bw' Lw' F2 Lw' Bw Fw' Rw' 3Rw2 D F' L F 3Fw Uw2 D2 Dw U' B' Bw Rw' Dw Fw U' 3Rw Uw' Rw' U' L' F2 U Rw' 3Uw' Fw2 Lw F' Bw Uw Lw' D' F U' 3Rw' B' Lw' U' Fw' U 3Rw' U2 D' Bw2 B R' L' 3Rw' Dw' B Rw2 U
A #2 3Fw' Dw' B Dw Uw 3Uw 3Fw' D F2 Bw' B Lw2 3Fw Bw Fw L' Lw2 Rw Dw L2 Dw' R 3Uw' U' R2 3Uw2 F2 U' R U2 D' 3Fw U' D2 Fw Dw 3Rw 3Fw Uw' 3Fw2 3Uw Uw' Bw Dw F2 Bw' Dw' 3Uw' U Uw Rw Dw' 3Fw2 R' Dw2 Uw F U Bw' Uw2 B' Bw2 U' F Fw Bw' D' Bw2 L2 3Uw' Bw2 Dw Uw' L' Bw2 Rw F 3Rw' 3Fw F'
A #3 D2 Fw Lw Dw' U' F' Dw2 D Fw' Dw Fw Rw 3Rw' D2 L' 3Rw F2 L 3Rw2 D' F2 Dw' 3Uw' Rw2 3Fw2 3Uw D Bw2 D' 3Uw2 Uw F2 Uw' L D' Fw' Bw Uw L2 3Fw' F2 R 3Fw' F2 Lw D 3Fw Lw2 F2 D Uw' L Bw U2 Lw2 3Rw Dw' F L' 3Fw2 3Rw2 Uw 3Rw2 Lw2 Bw' D F2 R2 Bw R' F Lw D Bw2 F' B2 Rw' 3Rw' Dw 3Fw'
A Ex#1 B2 Rw L' Dw2 Lw D Lw R' 3Fw2 R' 3Fw R L' D Dw2 3Uw2 Fw F2 Rw' 3Fw Uw2 Dw' F' L' B2 Lw' Dw F' R Lw2 3Fw2 R2 Dw2 D2 Bw2 Rw2 F' 3Uw' F2 Bw R2 Lw D B' U B F' 3Fw2 Rw D2 F Fw' B2 3Fw Bw2 3Uw' Rw' Bw Dw' 3Rw' L' 3Uw 3Fw Uw2 R Dw2 Rw2 3Uw' R2 3Fw2 D' Bw Dw2 L2 F2 3Uw2 Uw 3Fw B' Lw
A Ex#2 L2 3Fw L R Uw 3Uw' B' D U2 Rw' F' Rw2 R2 Lw' 3Fw2 L Fw2 B2 D2 Rw' Lw' 3Rw' Dw' 3Uw' Rw L 3Rw R2 Lw2 Bw U' R2 Uw' D2 L' 3Fw D 3Rw Rw2 R Lw' Dw' U Fw' Bw' Rw' B L U2 Bw Rw' Bw U' 3Rw Rw F' Lw F2 3Fw Lw2 3Uw' B' D2 3Rw Dw2 Bw Fw' L2 3Fw' Uw D Bw 3Uw Fw' F Uw 3Uw U2 Bw' F'
  7x7x7 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 3Lw F 3Bw' Lw L 3Rw2 R' U D2 Lw2 3Bw' 3Lw2 Bw' R2 3Fw' 3Rw2 Rw Uw2 3Dw 3Fw2 U2 3Rw2 B2 D2 Uw' B2 Fw2 Bw2 D2 Lw Uw2 3Rw2 Fw B2 U 3Bw' D F Dw 3Lw R 3Bw Lw Dw2 3Bw Fw2 B' R 3Lw2 U 3Bw2 U' 3Uw' 3Bw2 Rw Lw2 3Fw2 Fw' Uw' Fw L' F 3Fw2 3Dw2 3Uw2 Dw2 3Bw B2 3Uw2 3Lw Uw2 L 3Bw2 R 3Bw L F D B 3Rw Fw2 Uw2 3Lw' 3Bw2 F' Dw' Fw2 3Fw' 3Bw Dw' B 3Lw Bw2 B 3Bw2 3Dw2 3Lw2 3Dw' Dw B'
A #2 3Uw2 B 3Fw Dw' Rw Bw' L2 Rw' Fw2 Lw' R Fw' 3Bw D' Uw F' 3Uw2 D' F' 3Uw 3Bw' Uw 3Uw Bw' 3Rw B 3Uw2 L2 3Rw2 D' 3Rw B 3Rw F' 3Rw' 3Bw' 3Rw2 U' B2 Uw2 D R' D' 3Uw' B2 R' Dw' D' 3Fw2 Lw' 3Lw2 3Bw2 U' Bw 3Bw' 3Rw' Fw 3Dw' Dw 3Bw2 D2 Dw' B' R' 3Bw 3Dw' Bw Lw2 Bw Dw2 Lw2 L 3Dw2 Uw2 Lw B' 3Dw Rw2 Bw' 3Uw B' Uw2 D' Bw2 3Bw2 Fw2 U2 Bw F L Rw Uw2 3Uw R2 B2 D Lw' U' Lw 3Rw2
A #3 Bw2 Uw2 3Rw' U2 3Dw F Rw2 F2 B' R' 3Rw' Dw Rw' Fw2 3Bw 3Dw2 D2 3Uw' 3Fw Lw2 Dw2 Fw2 B' 3Bw2 F L2 3Lw2 R Rw B Uw2 B' L' 3Uw Rw' R2 3Bw2 Uw' 3Uw2 3Rw B' D2 Fw' Dw 3Lw2 B2 3Lw 3Uw' Uw 3Rw2 B 3Bw Uw2 Lw2 3Dw2 Lw2 Rw Dw B' Bw' F' 3Dw2 3Uw2 U' 3Fw' B2 Lw D' Lw B2 D2 L 3Dw2 Dw2 B2 Rw2 3Uw U2 B2 3Lw B' Dw L' Bw Lw2 3Bw2 R' Bw D2 L2 Bw' Dw 3Uw' D2 Fw F2 B' 3Lw2 Lw 3Uw
A Ex#1 D L2 Rw2 3Fw Bw2 R 3Lw' F' Fw D2 B 3Dw2 Fw2 L2 R' Lw Bw D2 3Fw' 3Rw2 B Uw2 U 3Bw Uw' 3Dw2 R' Fw F Dw' F' 3Dw2 Lw 3Bw L' D Fw 3Dw U 3Lw 3Fw2 Fw2 Bw 3Bw2 3Lw Lw2 3Bw2 U2 Fw2 D Lw' 3Fw Dw U F2 Dw' L 3Uw B' D' Lw2 3Bw Lw R' B Lw2 D' Bw' U' D' Rw Fw' B' R2 3Lw Dw' D2 3Rw' Uw' Bw2 Fw2 3Bw U Rw L' D Fw2 L2 Rw Uw2 3Bw Fw R' F 3Fw2 3Uw 3Bw' Lw2 F 3Uw'
A Ex#2 3Uw' 3Lw2 Rw2 3Rw L' B' Lw' B 3Uw2 3Fw 3Bw' 3Uw L2 D' 3Dw 3Lw2 B' Lw' Uw' 3Dw' Rw 3Bw2 Bw Dw2 Lw L' F2 L' R' 3Uw B Dw' Lw U' R' F2 L' Rw D2 3Rw2 3Dw2 R2 3Fw 3Uw' Dw2 3Lw2 R2 Rw2 3Bw 3Rw2 L2 Bw' F 3Bw' 3Rw' 3Uw 3Rw Rw2 D2 L Dw Rw' Lw 3Bw Lw Rw Dw2 Bw' 3Lw' Fw 3Bw' Lw' L 3Lw Fw 3Dw' D2 3Lw' B' 3Rw 3Bw2 3Lw' L2 Bw D' Lw2 3Uw2 L2 Uw L' Fw' U F' Fw' 3Bw Bw' Lw F2 B' 3Rw'
B #1 Lw2 3Fw' 3Bw 3Rw2 U' Bw B2 Uw' F Lw' Uw2 B2 Bw2 Uw F 3Bw' 3Lw2 3Rw' F D2 Bw Dw2 3Lw' F' Bw Fw Lw2 3Uw Lw U' Lw 3Fw 3Dw' L' F2 3Lw' Bw2 D' Lw' L F' Lw' U2 Fw2 L' F2 Uw 3Rw 3Dw' 3Fw2 Rw' 3Lw U' Fw 3Rw2 3Lw D F Bw' R 3Lw 3Fw' R' Dw Fw' Uw2 D' Lw 3Fw2 U Rw2 B' Uw' B Fw' 3Dw' Uw' Lw' Fw2 B2 R 3Bw2 Bw' Lw R' 3Lw' 3Uw2 Lw' 3Dw L' B 3Uw2 D' R' B' 3Bw2 L Uw 3Uw2 F2
B #2 R' U F Rw2 U Dw Lw2 3Rw Bw2 3Rw 3Lw B2 Uw2 3Dw' F U2 Uw D' 3Uw2 3Fw2 D 3Bw2 3Uw' L U 3Bw Uw' D B' 3Dw' R' 3Dw2 F2 Dw' D L U Rw L' D2 R 3Dw2 Dw U' 3Uw L2 Fw' U' 3Fw2 3Uw 3Fw Dw2 U' 3Dw2 B' R' Rw U2 3Bw L 3Bw' R' Bw' Uw2 F2 B2 3Rw 3Lw 3Fw2 3Dw2 Dw2 Lw' U 3Lw' D 3Rw2 3Fw' 3Rw' 3Uw2 L' B' Uw Fw2 3Uw2 3Fw' Uw U' B2 U2 Lw' B2 U Lw' 3Rw Fw2 3Dw' Lw' 3Fw' B' Rw
B #3 L 3Fw Fw2 B Uw Bw F2 B2 D B2 Dw2 3Fw R2 3Rw2 B' F 3Dw2 U2 Fw2 B' Rw 3Rw2 D' Bw2 L2 Dw2 Fw 3Bw2 3Rw2 3Dw R 3Dw2 Uw 3Uw D' U2 F' Bw2 B2 3Dw' Lw2 Uw2 Fw2 Dw' 3Uw' Fw' 3Bw' 3Fw' Bw D' Bw' Lw' 3Dw' 3Fw F2 Uw' Dw B' 3Rw R2 3Fw' R' Fw' Dw2 B 3Rw2 Dw2 3Bw' 3Rw Dw2 3Bw2 R' L2 3Dw 3Uw B 3Uw Bw' R Uw2 Lw2 Fw 3Fw2 R2 D2 3Fw2 3Lw' Rw2 3Dw' Rw2 3Fw2 Dw2 R2 B Dw D2 3Bw' Rw2 B' U
B Ex#1 3Lw2 F' Uw' L2 D' L2 D 3Bw Fw2 B2 3Rw2 B2 F' Bw 3Lw2 3Dw 3Rw Fw 3Fw2 R2 3Rw 3Uw 3Lw 3Uw2 Dw' 3Lw U' Lw Dw 3Bw Dw2 Bw Uw' Dw 3Fw Uw' D' 3Fw' Lw2 D 3Lw2 Uw 3Bw2 3Rw' 3Uw2 L 3Rw' 3Uw Rw 3Rw' 3Bw Fw2 3Uw2 3Lw' 3Bw' Rw Fw' R' 3Rw' 3Dw L2 3Fw' F' 3Lw2 F Lw 3Lw2 3Bw' D2 Lw2 Uw' 3Bw2 3Dw2 3Uw2 R U 3Rw 3Uw' F 3Dw' 3Uw' U' Bw' Rw2 R' Bw' 3Fw 3Dw2 Rw2 Bw2 3Bw2 F U2 Rw' 3Rw' F2 Lw 3Bw 3Dw' R2
B Ex#2 3Fw2 L' D' 3Lw' 3Rw U' Dw' L 3Rw 3Dw Fw' D2 L2 3Dw' 3Uw' U2 3Fw Rw Lw' F2 R2 Uw 3Fw Lw' Rw' 3Fw2 U2 3Uw2 3Dw2 Rw2 B' 3Rw' F' 3Bw 3Lw' L Fw2 3Uw2 Uw' 3Bw' 3Fw' Uw F' 3Bw B' R 3Bw' D' 3Dw 3Uw' Lw' 3Fw2 Rw' 3Fw' Lw2 3Lw L 3Dw' 3Rw B2 Bw Rw' Fw Uw B' F2 Dw 3Lw2 U D2 Fw2 F2 D' 3Uw 3Lw2 3Rw2 B Dw' 3Dw' Fw2 Lw Dw D 3Fw Fw 3Lw' R F 3Uw2 3Rw 3Fw D' Lw' L2 3Dw2 L2 R' Dw 3Fw F'
  7x7x7 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 Lw2 3Fw 3Bw2 B' Fw2 D' Dw' 3Rw' Rw U' Fw 3Dw2 Fw D2 U' Rw2 F' 3Lw Lw Fw2 B' L2 3Uw2 Fw F2 3Rw2 L 3Dw Uw2 Bw' L2 F Rw' F 3Rw Bw' 3Bw R B' 3Rw2 U' 3Uw2 3Dw 3Fw2 Uw2 3Fw 3Lw2 Rw' D U' 3Bw Bw2 R 3Dw2 3Lw2 3Rw' Bw Rw2 Bw 3Uw' 3Rw D U2 Dw2 Uw2 F U2 3Rw B Rw' B2 L Rw' B2 Rw' Fw' Uw D F2 R2 3Uw2 3Dw' D 3Bw2 3Lw' Bw 3Dw' Uw2 R2 3Rw2 B2 3Fw2 D 3Dw 3Uw2 R2 Uw' Dw' Bw 3Lw'
A #2 3Fw 3Dw2 B' Uw2 3Dw D2 Bw2 3Rw' 3Lw' D2 Fw' B2 D B Rw2 Uw 3Lw' 3Rw' Bw2 3Rw 3Bw2 U' Uw' 3Dw2 F2 L2 U2 Rw2 F2 3Rw2 L2 U2 Rw2 3Uw B Fw 3Fw2 D Dw' L Dw2 3Fw2 B' 3Dw' 3Uw' Lw' 3Uw2 Lw' 3Rw' Uw Dw' Fw2 D 3Fw2 L2 Rw2 Uw' D2 Bw' 3Dw' Bw' B' Rw 3Uw 3Rw2 Rw' L' 3Fw' Fw2 Dw2 3Fw2 3Bw2 D2 3Lw2 3Dw2 D2 U2 F' Fw2 Lw Uw2 3Dw Dw' B' Fw2 F Lw' 3Dw' D' B' L2 3Uw Bw2 B Uw Fw' Uw2 R' Dw2 B
A #3 Uw U2 3Bw2 D Dw2 3Rw' 3Uw2 F2 Rw F' R2 Lw L 3Bw' Rw2 Lw B F Uw2 B' Rw Lw2 R F Lw 3Bw L D2 R' 3Rw Fw F 3Fw 3Rw' F Bw' 3Fw' 3Dw2 3Lw2 3Dw2 D U B D' 3Fw 3Lw2 R 3Rw' D B2 Lw2 3Lw Rw2 Bw 3Lw' 3Rw 3Bw' Bw' Uw Lw Uw' 3Uw Fw 3Uw' F2 3Uw 3Rw 3Uw' Uw' Fw Lw Bw' L' 3Fw2 3Rw2 Bw2 Fw2 D2 3Rw' 3Lw 3Uw' F2 3Dw2 R2 3Bw Uw F2 B Dw' L2 3Fw D2 3Rw2 Bw 3Rw2 3Uw2 U2 Lw' Rw' Fw2
A Ex#1 Bw Dw' 3Lw Fw' 3Dw2 3Bw' 3Rw2 U' Rw' D 3Lw' 3Fw' 3Uw Lw L 3Uw' 3Fw2 Bw2 Lw' 3Fw 3Dw2 R 3Lw2 Bw2 L Uw2 U D' R' 3Bw2 Bw L2 3Fw Bw' 3Bw2 Dw' 3Bw' 3Lw2 D' F' D' B' D' 3Dw' R2 F' Fw' 3Rw 3Lw 3Fw2 B 3Lw2 3Bw2 Rw2 3Uw2 B Bw2 R2 3Dw2 Dw2 D2 B2 F' 3Dw' Dw Lw R2 D2 Rw' R' U2 Bw' 3Dw2 D Dw' B L' R 3Dw2 L2 Lw B2 Bw Fw' L R' 3Bw D Dw Lw' B' Fw 3Lw' Uw' F' 3Uw' 3Fw Uw' B2 Fw
A Ex#2 Uw' U' B2 Rw' 3Bw2 B2 3Uw Uw Lw 3Fw2 Fw2 Uw2 3Rw Rw' U 3Rw' 3Fw' B2 3Uw' Fw' 3Dw R' Rw2 L Bw2 L' 3Fw' Fw' Rw2 3Fw2 Uw2 3Fw2 3Dw 3Uw2 3Bw 3Fw2 Uw' Bw2 U' Rw2 R2 L' Uw' L2 3Uw' B R Rw Uw' D Fw 3Uw' 3Dw B' Fw U2 Lw' L 3Fw' Bw' F2 B L 3Lw' B 3Lw2 Rw' 3Uw' U' Bw2 R' Dw R 3Bw2 R2 3Rw2 Lw2 Uw' 3Uw2 Dw' D' R Uw F' Bw' 3Lw2 Dw' 3Uw2 Bw' 3Uw' U 3Bw2 D2 3Dw' Rw 3Dw2 Lw 3Dw' Rw 3Rw2
  3x3x3 Blindfolded   First round
Group No. Scramble
A #1 F R2 F2 R2 F R2 F' U2 B L D F2 R' U' L2 F R' B2 L2 F Rw' Uw
A #2 B2 D U2 L2 D' U' R2 F2 L2 F L' F L2 D2 R' U2 R' B F' U2 Fw Uw
A #3 R2 B2 D2 B R2 B' U2 F2 D2 L2 U' L' B L2 U2 B D2 L D R2 F' Uw
A Ex#1 L2 B' L2 B' L2 F2 U2 R2 D' F2 L' R U' L2 F U' B2 R B2 Rw' Uw2
A Ex#2 F2 D2 F2 D B2 U F2 U' B2 R' B D' R B2 L U' F' R' F' D' U' Rw Uw
  3x3x3 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 U L2 R2 U B2 U B2 L2 R2 U2 L F L2 R F U L2 D' B U2 F Rw Uw
A #2 B2 U2 R2 D' B2 F2 D' R2 F2 R2 B' L2 B' U F2 L' F L2 B F U Rw2 Uw'
A #3 F2 L2 D2 R2 D R2 F2 D2 U F2 U2 R' B2 R D B R' F L' R D2 Rw2 Uw
A Ex#1 U2 R2 D2 F2 R2 B U2 B2 D2 B R' U L U' R D B' L2 U B F' Uw
A Ex#2 F D2 U2 B' L2 B R2 B2 L2 U2 B2 L B' R' B2 U' F R2 F2 D' Rw2 Uw
  3x3x3 Fewest Moves   Final
Group No. Scramble
A #1 R' U' F D2 F2 D F2 D' B2 D R2 B2 R' B' D F' L U2 R D U B L' D2 R' U' F
  3x3x3 One-Handed   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 F2 D2 F L2 U R U R L' B D2 R' F2 U2 F2 U2 L2 F2 L D2
A #2 D' F2 L D2 B' L F' L2 B' R U R2 F2 D' R2 U' R2 L2 F2
A #3 R' U' R2 F2 R2 U' L' B' D B' L2 D' B2 L2 D B2 L2 B2 D'
A #4 F' U' D B' R F' B L2 F' L U' R2 D' L2 D' F2 B2 R2 U2 F2
A #5 U2 B2 U' F2 D' B2 U' B2 F2 R2 U' F L' F D' F' U' R F' R
A Ex#1 L2 U' B2 R' L2 B' R2 F D2 L' U2 F D2 F D2 F' L2 B U2 B'
A Ex#2 D' R B' U' R2 F2 L2 F' D B D2 R' B2 L' D2 B2 L2 U2 L' B2
B #1 U' B' R B2 L D R' B' U D2 F' R2 F D2 F' L2 D2 F2 B R2
B #2 F2 U2 L' D2 R L2 U' B L' F L' U2 F2 R' U2 R' U2 F2
B #3 L2 U2 B2 F2 L' F2 R U2 F2 L' B R2 D U' L U2 L2 F D B
B #4 D2 F2 R2 U2 F2 L2 F2 U R2 F2 R' B2 U' F R F2 D' R2 B' D' L
B #5 U R2 U' F U2 R2 D2 R' D F' B2 U' R2 U B2 U R2 U' L2 B2 D
B Ex#1 B2 D U' B2 D' F2 U R2 B2 F D U' B U' L' U2 L2 D'
B Ex#2 D2 F L2 U2 R2 B' U2 F2 R2 U2 B' U' F' L2 R' U F2 L' U2 F' R
  3x3x3 One-Handed   Final
Group No. Scramble
A #1 D B D' B2 U' F' U2 D R' U' B2 R' F2 U2 L2 F2 R' B2 L
A #2 B D' F2 D2 R2 D B D' L F2 D2 B2 D2 R2 U2 L' U2 L' B2
A #3 L D2 L U F' D L' F' B' L F' B' D2 F' L2 D2 L2 B D2 R2
A #4 D2 L2 D' B' U L' F' L2 F' L F2 U2 F B' L2 D2 F D2
A #5 B' D2 R2 B F L2 B D2 L2 D R' U' L2 R' B' L B F2 U2 F
A Ex#1 L2 F2 L2 D U B2 D2 U' L' D2 B U B' U2 F L D2 F2 U2
A Ex#2 L F U2 F U R2 F' R' B' D2 B2 D' L2 D' L2 U2 L2 D' L2 B2
  Rubik's Clock   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 UR1- DR3+ DL3+ UL6+ U4- R3+ D3- L3- ALL2+ y2 U1+ R0+ D3- L5+ ALL2+ UR DR DL UL
A #2 UR2- DR1+ DL2- UL5- U5- R2- D3+ L4+ ALL0+ y2 U5+ R4+ D4+ L0+ ALL5+ UR DR
A #3 UR4- DR5- DL1+ UL5- U1+ R4- D3+ L1+ ALL0+ y2 U2+ R2- D1+ L6+ ALL4+ DR DL UL
A #4 UR3+ DR4- DL2- UL1- U4- R5- D5- L1+ ALL0+ y2 U6+ R6+ D2+ L0+ ALL2- UL
A #5 UR1+ DR1- DL5- UL0+ U3+ R6+ D5- L1+ ALL5+ y2 U6+ R4+ D3+ L5+ ALL0+ DR UL
A Ex#1 UR4- DR4+ DL1- UL6+ U3- R6+ D4+ L2- ALL5+ y2 U4- R4+ D2+ L6+ ALL3+ DL UL
A Ex#2 UR4- DR3+ DL2+ UL0+ U4+ R1- D1+ L2- ALL2- y2 U1+ R4- D3+ L2+ ALL3+ UR DR DL
B #1 UR5- DR4+ DL5+ UL1- U3+ R2- D2+ L5+ ALL2- y2 U4- R4- D2- L4+ ALL2- UR DR UL
B #2 UR2+ DR1- DL5- UL3+ U1- R2+ D3+ L2- ALL1+ y2 U1- R5- D4- L1- ALL0+ DL
B #3 UR3+ DR1+ DL1+ UL4- U0+ R5- D5- L6+ ALL0+ y2 U5- R2+ D2+ L6+ ALL5+ UR DR DL
B #4 UR6+ DR0+ DL5+ UL5- U1- R5- D3+ L3+ ALL0+ y2 U5- R3+ D4+ L5- ALL5+ UR DR DL UL
B #5 UR6+ DR2+ DL1- UL5- U4- R2+ D1- L3+ ALL5- y2 U3- R1+ D1+ L3- ALL5- UR DL UL
B Ex#1 UR4+ DR4- DL5- UL0+ U2- R2- D2- L1+ ALL1+ y2 U6+ R6+ D5+ L0+ ALL3- UR UL
B Ex#2 UR3- DR3- DL3+ UL5- U5- R3+ D1- L4- ALL0+ y2 U5+ R3- D0+ L2- ALL1+ UR DL
  Rubik's Clock   Final
Group No. Scramble
A #1 UR4+ DR4+ DL6+ UL2- U4- R2- D5+ L3+ ALL5+ y2 U2- R3+ D2- L3- ALL1+ DR DL UL
A #2 UR2- DR2+ DL5+ UL1- U3- R1+ D4- L4- ALL2- y2 U3- R1+ D6+ L0+ ALL5- DR
A #3 UR2- DR5- DL1- UL0+ U3+ R1+ D2+ L0+ ALL4- y2 U4- R3+ D1- L4+ ALL3-
A #4 UR1+ DR1+ DL2- UL4+ U1+ R1- D3+ L4+ ALL0+ y2 U3+ R1- D2- L1+ ALL3- DL UL
A #5 UR6+ DR5+ DL1- UL1+ U2- R4- D0+ L3+ ALL1- y2 U3- R6+ D1+ L5- ALL2+ UR DR DL
A Ex#1 UR3+ DR3+ DL2+ UL1- U2- R1- D6+ L6+ ALL4- y2 U0+ R2- D1+ L3- ALL1- DR UL
A Ex#2 UR1- DR0+ DL4+ UL4+ U5- R5+ D1- L5- ALL3+ y2 U1+ R3+ D3- L1- ALL4+ DL UL
  Megaminx   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U'
A #2 R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U
A #3 R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U'
A #4 R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- U'
A #5 R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U'
A Ex#1 R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U'
A Ex#2 R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U
B #1 R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U
B #2 R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ U
B #3 R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U
B #4 R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ U
B #5 R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U'
B Ex#1 R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U
B Ex#2 R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ U
  Megaminx   Final
Group No. Scramble
A #1 R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U'
A #2 R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U'
A #3 R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- U'
A #4 R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U'
A #5 R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ U
A Ex#1 R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- U'
A Ex#2 R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U
  Pyraminx   First round
Group No. Scramble
A #1 U L' R U' L R U R' L' U R' r b'
A #2 L U R' B U' L R U' L' U' B' l' b'
A #3 L B U' B L' R B' R' U' B' R' u l' r' b
A #4 L R L' B U R L U' B' R' B r' b'
A #5 B' L U' L' R' U' L' R' L B' R u' r b'
A Ex#1 R B L R' U R' L' B U B' U' u' r' b'
A Ex#2 B' R' B' L U' R' U B U' B U' u' b'
B #1 R' U R' L' B' U B L U' B' U b
B #2 B' U' R B R L B L' R L' U u r'
B #3 L' B L R U R L U L' B' U u r b
B #4 B R' L U' R L' R' B' R' L' U' b
B #5 B' R B L' B R B' R' L' U' B' u' l' r b'
B Ex#1 B' U' R' U B L' U' L U' B' R' u' l' b
B Ex#2 L B' R' L' R' B' L B' U' R' L' b
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 R U L U' B' R U' R U L' B' b
A #2 R U R B U L B' L' U B R l' r' b'
A #3 B L' B' R' L' B' R U L' B' U l r
A #4 R B L B' U' B R' B U' R B
A #5 R' L' U B' R' B L R' B' U L u' r b
A Ex#1 U' B' R U' B' R' L' B' R' L U' u l
A Ex#2 B R L R' U' L' U B R' U' R' l r b'
  Skewb   First round
Group No. Scramble
A #1 U R U' B R' U R L B' L' B'
A #2 L R U B R' L' B U' L' R' L'
A #3 R B L B' R' L R B' U' B U'
A #4 R B U B L' U R' U' R L U'
A #5 B L R L' U R' B' U R U' B
A Ex#1 L R B R' U' R B R' L' U' R
A Ex#2 R B R L' U' B R B R U' L'
B #1 U L U B' R B L B' R B' U
B #2 U R U' B L B' U' R' U L' R
B #3 U B U L U B' U' R L' B R
B #4 U B R' B' U' B' R' L B' L U
B #5 B L' B L B' U' L' U' L' R B
B Ex#1 U B R' U' L' R' U L U' B' U
B Ex#2 L U L U' B L B' L B L' U
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 U R B R U' B L R U' L R'
A #2 L R B R' U' R L' U' B' U' R
A #3 B R L B' R B' R' B' R U' R
A #4 L R B R L' B L R U L' U
A #5 R B R' L R' B' U' L' B L' U'
A Ex#1 U R L R B' L' B' R L' R' U'
A Ex#2 U R B U L B R' L U R L
  Square-1   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 (3,2) / (0,-3) / (3,0) / (-3,-2) / (3,0) / (-3,-4) / (0,-4) / (-2,-5) / (3,0) / (0,-4) / (4,-2) / (-4,0)
A #2 (0,2) / (-3,-3) / (-5,4) / (3,0) / (5,-4) / (-3,0) / (-5,0) / (6,-3) / (-5,-4) / (2,0) / (5,0) / (-2,-3) /
A #3 (0,-1) / (-2,-5) / (3,0) / (-4,-1) / (0,-3) / (-5,-5) / (0,-4) / (-3,-3) / (-1,0) / (0,-4) / (-4,0) / (4,-2) /
A #4 (0,5) / (4,-2) / (5,-1) / (3,-5) / (3,0) / (1,0) / (-2,-1) / (4,0) / (6,-2) / (-2,-4) / (6,-2) / (6,0)
A #5 (-5,0) / (-1,5) / (-2,4) / (5,-4) / (1,-5) / (-1,0) / (3,0) / (1,0) / (-4,0) / (2,0) / (6,-1) / (0,-2) / (4,0)
A Ex#1 (3,5) / (4,1) / (5,-1) / (-3,0) / (6,-3) / (-2,-3) / (0,-3) / (0,-2) / (2,0) / (3,-2) / (-5,-4) / (0,-4)
A Ex#2 (-2,3) / (0,-3) / (3,0) / (3,-4) / (3,0) / (-4,0) / (-5,0) / (-2,0) / (2,-5) / (6,-3) / (-3,-2) / (1,-1)
B #1 (-2,0) / (-3,0) / (2,-4) / (-3,-3) / (-2,-2) / (3,0) / (5,0) / (-3,-3) / (4,0) / (5,0) / (-4,-3) / (2,0) /
B #2 (3,-4) / (3,0) / (-3,0) / (-2,-2) / (2,-4) / (0,-3) / (4,0) / (3,0) / (-3,0) / (3,-5) / (-4,0) / (0,-4)
B #3 (-2,0) / (-3,3) / (-1,5) / (-3,0) / (-3,0) / (0,-3) / (3,-2) / (-3,0) / (0,-1) / (-4,-2) / (-4,0) / (-2,0)
B #4 (-2,6) / (0,-3) / (-3,0) / (-1,-1) / (0,-3) / (-5,-3) / (6,-3) / (-5,-4) / (2,0) / (0,-2) / (0,-4)
B #5 (6,2) / (-2,-5) / (-3,0) / (3,0) / (5,-3) / (3,0) / (-3,0) / (-2,-4) / (3,0) / (-2,0) / (0,-2) / (4,0) / (0,-3) /
B Ex#1 (4,-3) / (5,-4) / (1,-2) / (3,0) / (0,-3) / (-4,0) / (3,0) / (1,0) / (4,0) / (2,0) / (0,-1) / (-2,-2) / (6,-4)
B Ex#2 (1,0) / (3,6) / (-3,6) / (-3,0) / (-4,-1) / (3,0) / (0,-2) / (-3,0) / (-2,-1) / (2,-3) / (3,0) / (0,-4)
  Square-1   Final
Group No. Scramble
A #1 (-5,0) / (0,3) / (5,5) / (0,-3) / (6,0) / (-5,-5) / (3,-4) / (0,-3) / (0,-2) / (-1,0) / (-5,-2) / (2,0) / (6,-2)
A #2 (-3,5) / (-5,1) / (3,-3) / (-3,0) / (-1,-4) / (-5,0) / (3,0) / (-4,-5) / (3,-2) / (3,0) / (2,-2) / (-4,0)
A #3 (-2,3) / (0,3) / (3,0) / (-1,-1) / (3,0) / (-3,0) / (4,0) / (-3,-3) / (-1,0) / (2,-2) / (-4,0) / (-5,-4) / (3,0)
A #4 (-5,0) / (0,-3) / (-1,2) / (3,0) / (-3,0) / (1,-3) / (0,-3) / (-3,0) / (6,-2) / (4,-1) / (4,-1) / (2,0) / (0,-5)
A #5 (3,-1) / (3,0) / (0,3) / (4,-5) / (3,-3) / (5,0) / (-3,0) / (-3,0) / (-1,0) / (4,-4) / (0,-4) / (-4,-5)
A Ex#1 (4,0) / (2,2) / (6,-3) / (4,-2) / (2,-1) / (-2,0) / (3,0) / (-4,0) / (-5,-2) / (-2,0) / (2,0) / (2,0) / (0,-3)
A Ex#2 (0,-4) / (3,-3) / (4,1) / (0,-3) / (-3,0) / (5,-1) / (4,0) / (-3,0) / (-1,-3) / (0,-3) / (1,0) / (0,-3) /
Abbe Hansen    Sweden
Abbe Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 17 10.16   11.08   10.32 10.16 11.80 11.13 14.26
First round 16 9.29   11.23   11.54 11.14 11.02 9.29 13.77
2x2x2 Cube Second round 13 3.48   3.94   3.66 3.48 4.54 4.24 3.93
First round 16 3.48   3.96   3.77 3.48 5.51 3.99 4.13
4x4x4 Cube Combined First round 21 42.28   55.26   52.95 55.69 42.28 1:17.98 57.13
5x5x5 Cube Combined First round 24 1:35.55   1:44.13   1:55.29 1:41.22 1:42.96 1:35.55 1:48.22
3x3x3 One-Handed Combined First round 18 21.11   24.49   21.11 24.19 22.71 28.52 26.56
Rubik's Clock Combined First round 15 14.47   15.02   14.96 14.86 14.47 DNF 15.25
Megaminx Combined First round 18 1:29.42   1:38.08   1:29.42 1:44.29 1:56.98 1:30.65 1:39.31
Skewb First round 26 6.40   8.29   6.40 9.11 10.82 8.92 6.84
Albin Alfvén Rapphed    Sweden
Albin Alfvén Rapphed
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 40 14.51   DNF   DNF 14.51 DNF 15.80 16.56
First round 37 16.61   17.03   17.45 20.49 16.61 16.98 16.65
2x2x2 Cube First round 46 6.41   7.24   9.14 7.54 6.41 6.79 7.40
Albin Kämpe    Sweden
Albin Kämpe
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 38 18.97   20.88   20.88 18.97 21.82 23.21 19.93
First round 32 14.35   16.24   14.92 17.88 DNF 15.92 14.35
2x2x2 Cube Second round 40 5.06   7.74   5.06 7.86 6.28 9.07 11.12
First round 39 4.72   6.51   6.53 6.72 4.72 6.28 7.26
3x3x3 One-Handed Combined First round 34 41.84     41.84 51.25
Pyraminx First round 31 7.27   9.58   7.27 9.12 9.29 10.32 12.60
Albin Thim    Sweden
Albin Thim
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 33 13.03   16.04   18.00 17.06 19.75 13.05 13.03
First round 28 13.78   15.32   13.78 15.18 15.17 15.73 15.61
2x2x2 Cube Second round 20 2.43   4.59   2.43 5.41 5.54 3.52 4.83
First round 22 3.26   4.29   3.26 4.21 4.22 4.44 4.61
4x4x4 Cube Combined First round 25 52.61   57.45   1:02.52 59.75 54.87 57.72 52.61
5x5x5 Cube Combined First round 29 1:50.17   2:02.47   2:08.72 2:03.81 2:01.32 2:02.29 1:50.17
3x3x3 Blindfolded First round 14 5:06.98   DNF   5:06.98 DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 17 18.16   24.06   DNF 19.05 25.06 28.08 18.16
Megaminx Combined First round 21 1:47.84   1:54.46   1:50.49 1:47.84 1:51.00 2:01.89 2:10.97
Pyraminx First round 22 6.87   7.70   8.56 7.12 6.87 7.42 9.51
Skewb Final 12 4.00   7.48   8.27 4.00 6.36 8.56 7.80
First round 10 5.66   6.32   5.66 5.79 6.30 6.86 8.09
Square-1 Combined First round 18 18.73   30.52   35.55 29.41 18.73 27.69 34.46
Aleksandar Arsovski    North Macedonia
Aleksandar Arsovski
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 32 14.92   15.37   19.42 15.09 14.92 15.14 15.88
First round 31 13.75   15.74   13.75 15.38 17.15 14.70 18.68
2x2x2 Cube First round 50 7.26   8.84   8.25 10.61 7.66 7.26 13.30
4x4x4 Cube Combined First round 33 1:01.52   1:09.87   1:13.30 1:01.52 1:12.97 1:05.45 1:11.19
5x5x5 Cube Combined First round 35 2:24.16     2:24.51 2:24.16
6x6x6 Cube Combined First round 23 4:47.98   NR   4:47.98
7x7x7 Cube Combined First round 23 8:45.69   NR   8:45.69
3x3x3 Blindfolded First round 12 3:04.77   DNF   DNF 3:04.77 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 12 38   NR   38
3x3x3 One-Handed Combined First round 32 33.77   42.14   40.20 33.77 48.87 42.47 43.76
Rubik's Clock Combined First round 29 50.02   NR   52.73 50.02
Pyraminx First round 40 9.75   11.98   9.75 12.98 10.91 12.06 15.77
Aleksandra Lazovska    North Macedonia
Aleksandra Lazovska
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 56 38.51   43.02   46.57 38.51 43.27 39.23 48.80
Pyraminx First round 35 9.37   10.01   9.54 11.08 9.37 12.61 9.40
Alex Stern    Sweden
Alex Stern
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 8.29   10.57   9.55 9.37 DNF 12.80 8.29
Second round 11 9.54   10.44   10.26 9.54 11.03 12.58 10.03
First round 10 9.36   10.15   10.07 12.43 10.78 9.36 9.59
2x2x2 Cube Second round 23 3.39   4.91   4.92 3.39 4.45 5.84 5.36
First round 15 3.37   3.93   4.68 5.73 3.37 3.59 3.53
4x4x4 Cube Combined First round 28 42.13   1:03.89   48.93 1:26.38 DNF 56.36 42.13
5x5x5 Cube Combined First round 16 1:15.61   1:33.98   1:46.00 1:32.66 1:38.31 1:30.96 1:15.61
6x6x6 Cube Combined First round 16 3:09.66   3:13.94   3:22.24 3:09.91 3:09.66
7x7x7 Cube Combined First round 22 6:56.85     6:56.85
Rubik's Clock Combined First round 28 48.61     48.61 DNF
Megaminx Combined First round 24 1:51.68   1:59.85   2:03.04 2:01.41 1:51.68 1:55.11 2:16.10
Pyraminx First round 24 6.61   8.54   12.04 9.14 9.02 6.61 7.45
Skewb First round 24 7.46   7.91   7.49 7.46 7.99 10.19 8.26
Square-1 Final 9 12.19   18.77   12.19 16.47 19.43 20.42 23.56
Combined First round 6 14.32   15.09   14.57 15.41 DNF 14.32 15.28
Alexander Andersson    Sweden
Alexander Andersson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 51 24.74   32.06   24.74 38.83 34.87 34.59 26.72
2x2x2 Cube First round 48 5.94   8.03   8.97 6.30 10.10 5.94 8.83
4x4x4 Cube Combined First round 45 2:30.58     DNF 2:30.58
Pyraminx First round 39 6.65   11.23   6.65 13.67 9.48 12.37 11.84
Anna Buhl Bechmann    Denmark
Anna Buhl Bechmann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 42 18.02   20.87   21.82 19.22 21.56 24.61 18.02
2x2x2 Cube Second round 38 5.52   6.63   6.34 7.20 6.36 7.40 5.52
First round 37 5.31   6.31   6.27 7.20 5.31 5.47 8.05
4x4x4 Cube Combined First round 39 1:03.87   1:18.79   1:23.51 1:03.87 DNF 1:12.74 1:20.13
5x5x5 Cube Combined First round 37 2:43.71     3:06.77 2:43.71
Rubik's Clock Combined First round 17 16.50   18.24   18.72 17.91 DNF 16.50 18.08
Megaminx Combined First round 25 1:55.86   2:05.98   2:02.75 2:16.11 1:59.08 2:20.72 1:55.86
Pyraminx First round 23 7.47   7.82   8.02 7.59 7.47 10.23 7.86
Skewb First round 36 5.94   10.42   19.81 11.43 5.94 11.55 8.27
Anton Runnerstedt    Sweden
Anton Runnerstedt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 52 31.33   33.82   34.39 31.33 35.02 32.04 40.93
2x2x2 Cube First round 53 6.00   10.96   11.74 11.53 12.16 6.00 9.61
Pyraminx First round 50 13.25   17.81   DNF 13.25 14.61 19.05 19.77
Skewb First round 42 8.77   15.40   18.15 14.74 8.77 23.69 13.30
Billy Selenström    Sweden
Billy Selenström
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 49 22.00   27.25   27.20 24.57 29.97 30.30 22.00
Birk Bredland    Norway
Birk Bredland
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 20 10.26   11.71   11.52 10.26 13.50 10.67 12.95
First round 22 11.69   12.67   13.44 11.81 12.75 11.69 14.73
2x2x2 Cube Second round 30 4.29   5.52   6.03 6.69 5.25 4.29 5.29
First round 25 4.06   4.61   4.26 5.30 4.66 4.06 4.91
4x4x4 Cube Combined First round 20 52.21   54.71   53.61 52.21 55.68 58.46 54.83
5x5x5 Cube Combined First round 19 1:33.89   1:36.96   1:33.89 1:38.83 1:44.71 1:34.26 1:37.78
6x6x6 Cube Combined First round 17 3:04.70   3:16.19   3:34.46 3:04.70 3:09.41
7x7x7 Cube Combined First round 18 5:10.62   5:23.15   5:37.04 5:21.79 5:10.62
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 25 25.34   29.37   32.47 25.34 32.72 25.57 30.07
Skewb First round 28 7.36   8.47   8.11 8.15 7.36 9.61 9.16
Square-1 Combined First round 23 34.25   36.05   35.90 42.61 34.25 38.00 34.25
Carl Emil Exner    Denmark
Carl Emil Exner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 39 17.67   21.65   21.32 17.67 22.18 21.46 27.89
First round 40 17.40   19.40   22.20 18.12 17.88 17.40 22.87
2x2x2 Cube First round 49 7.31   8.14   7.92 7.44 9.05 DNF 7.31
4x4x4 Cube Combined First round 32 55.32   1:08.75   55.32 1:05.92 1:25.03 1:11.04 1:09.28
5x5x5 Cube Combined First round 27 1:41.37   1:58.35   1:53.60 1:59.25 2:02.19 1:41.37 2:34.55
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 Fewest Moves Final 18 42     42
Pyraminx First round 29 7.73   9.52   8.44 10.12 10.00 14.69 7.73
Skewb First round 39 9.40   10.55   11.27 9.40 9.70 11.40 10.69
Square-1 Combined First round 29 40.36   1:08.27   40.36 46.77 1:44.54 DNF 53.50
Daiki Roth    Sweden
Daiki Roth
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 35 16.14   16.91   16.43 16.50 17.81 DNF 16.14
First round 38 16.01   17.22   17.08 18.55 16.01 16.04 DNF
2x2x2 Cube Second round 31 5.10   5.57   5.33 6.44 5.31 6.06 5.10
First round 31 4.92   5.13   4.92 5.31 5.01 5.06 6.08
4x4x4 Cube Combined First round 30 1:01.22   1:05.11   1:07.01 1:07.03 1:01.28 1:01.22 1:07.91
5x5x5 Cube Combined First round 31 2:00.32   2:15.93   2:16.54 2:00.32 DNF 2:27.52 2:03.74
Pyraminx First round 41 7.62   13.55   18.00 13.36 13.50 13.79 7.62
Skewb First round 38 7.30   10.55   11.15 19.14 7.30 9.97 10.53
Daniel Anker Hermansen    Denmark
Daniel Anker Hermansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 27 13.61   14.03   14.58 21.07 13.74 13.77 13.61
First round 33 14.66   16.24   15.66 18.94 16.44 16.63 14.66
2x2x2 Cube Second round 36 5.31   6.34   6.00 7.04 6.48 5.31 6.53
First round 19 3.38   4.16   4.49 4.48 6.67 3.52 3.38
4x4x4 Cube Combined First round 24 52.98   56.22   1:02.58 55.29 57.15 52.98 56.21
5x5x5 Cube Combined First round 25 1:44.50   1:53.60   1:47.71 2:14.07 2:01.78 1:51.32 1:44.50
6x6x6 Cube Combined First round 22 4:07.78     4:07.78
7x7x7 Cube Combined First round 19 5:24.73   5:28.24   5:25.56 5:24.73 5:34.44
3x3x3 Blindfolded Final 5 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 2 28.28   30.60   35.18 28.28 28.33
3x3x3 Fewest Moves Final 3 29     29
3x3x3 One-Handed Combined First round 29 27.58   34.45   DNF 39.75 32.79 27.58 30.80
Rubik's Clock Combined First round 30 DNF     DNF DNS
Megaminx Combined First round 26 1:58.40   2:08.98   2:29.84 2:08.98 1:58.40 2:06.30 2:11.67
Skewb First round 33 9.00   9.53   21.18 9.17 9.36 10.07 9.00
Square-1 Combined First round 24 24.72   37.43   1:45.08 24.72 49.57 34.18 28.55
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 8.42   9.82   11.70 11.66 9.14 8.67 8.42
Second round 8 8.41   10.21   10.39 8.84 13.32 11.41 8.41
First round 6 8.57   9.02   11.48 8.57 8.72 9.66 8.69
2x2x2 Cube Final 4 1.81   2.45   2.01 1.81 1.97 3.37 4.32
Second round 3 1.99   2.80   2.29 3.38 5.42 1.99 2.74
First round 5 2.15   2.76   2.15 2.37 2.77 3.74 3.13
4x4x4 Cube Final 10 32.03   40.87   41.65 45.97 32.03 38.57 42.39
Combined First round 6 32.97   37.12   38.98 37.59 34.79 41.54 32.97
5x5x5 Cube Final 7 1:10.24   1:14.43   1:13.10 1:10.24 1:16.33 1:13.85 1:21.99
Combined First round 4 1:06.87   1:12.06   1:06.87 1:09.77 1:12.23 1:14.19 1:22.73
6x6x6 Cube Combined First round 7 2:20.76   2:25.70   2:27.31 2:29.03 2:20.76
7x7x7 Cube Combined First round 8 3:22.20   3:37.53   3:48.27 3:22.20 3:42.13
3x3x3 Blindfolded Final 5 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 5 1:04.47   DNF   DNF 1:04.47 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 8 33     33
3x3x3 One-Handed Final 5 13.37   15.92   13.37 15.14 16.46 16.15 16.49
Combined First round 7 13.94   18.51   19.99 17.34 18.19 22.09 13.94
Rubik's Clock Final 5 6.32   8.44   6.32 6.93 8.61 DNF 9.79
Combined First round 3 6.51   7.58   7.21 9.01 7.86 7.67 6.51
Megaminx Final 2 47.87   52.41   47.87 53.20 1:01.70 50.78 53.24
Combined First round 3 53.70   1:05.53   1:09.25 53.70 1:06.17 1:01.27 1:09.15
Pyraminx Final 7 3.51   4.45   5.93 5.41 4.31 3.51 3.64
First round 7 2.78   4.16   2.78 5.00 6.13 4.35 3.12
Skewb Final 2 2.20   3.52   5.74 2.20 3.72 3.48 3.37
First round 1 2.35   2.89   2.82 2.84 3.01 3.97 2.35
Square-1 Final 3 9.81   13.28   9.81 13.38 14.94 18.66 11.53
Combined First round 3 9.88   13.27   14.87 9.88 15.99 12.70 12.24
Daniel Wallin    Sweden
Daniel Wallin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 7.37   8.55   7.94 8.91 8.79 7.37 9.95
Second round 3 8.77   9.35   8.77 9.34 9.17 12.08 9.55
First round 5 7.67   8.54   7.78 8.30 10.60 7.67 9.54
2x2x2 Cube Final 6 1.87   2.83   4.11 2.18 DNF 2.21 1.87
Second round 7 2.72   3.22   12.92 2.79 2.72 3.85 3.01
First round 6 1.92   2.77   2.14 1.92 4.48 2.97 3.21
4x4x4 Cube Final 2 31.20   33.78   33.18 31.20 33.67 40.02 34.49
Combined First round 5 33.23   36.76   39.28 40.79 36.21 34.78 33.23
5x5x5 Cube Final 4 1:04.41   1:10.32   1:12.39 1:07.40 1:04.41 1:13.33 1:11.17
Combined First round 2 59.22   1:03.36   59.22 1:05.29 1:20.01 1:01.81 1:02.98
6x6x6 Cube Final 4 2:10.27   2:16.83   2:29.42 2:10.81 2:10.27
Combined First round 2 1:58.63   2:00.18   2:00.81 1:58.63 2:01.11
7x7x7 Cube Final 5 3:11.79   3:50.60   3:11.79 4:34.00 3:46.02
Combined First round 2 2:55.63   3:11.05   3:16.11 2:55.63 3:21.40
3x3x3 Blindfolded Final 2 42.37   DNF   DNF DNF 42.37
First round 3 40.93   DNF   DNF 40.93 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 7 31     31
3x3x3 One-Handed Final 6 15.82   16.97   17.54 20.31 16.07 17.29 15.82
Combined First round 6 16.49   18.22   18.91 25.39 16.53 19.22 16.49
Rubik's Clock Final 2 6.02   7.54   6.75 DNF 6.91 6.02 8.95
Combined First round 4 6.63   7.83   7.81 7.99 DNF 6.63 7.68
Megaminx Final 3 57.46   1:02.35   59.10 1:13.11 1:04.01 1:03.93 57.46
Combined First round 2 58.74   1:01.39   1:02.22 1:01.97 58.74 1:01.10 1:01.10
Pyraminx Final 5 2.75   3.79   6.80 3.67 3.43 2.75 4.27
First round 5 3.44   3.67   3.44 5.89 3.71 3.48 3.81
Skewb Final 5 3.86   4.58   5.17 4.53 4.05 6.59 3.86
First round 4 2.76   4.48   4.18 4.87 2.76 10.97 4.38
Square-1 Final 6 12.87   16.97   20.69 12.87 14.33 25.86 15.88
Combined First round 5 8.90   14.42   12.57 16.53 15.14 8.90 15.56
Darja Makurina    Latvia
Darja Makurina
Event Round Place Best Average Result Details
5x5x5 Cube Combined First round 12 1:17.90   1:23.53   1:25.33 1:17.90 1:23.43 1:25.68 1:21.82
6x6x6 Cube Combined First round 8 2:17.11   2:26.08   2:24.75 2:17.11 2:36.39
7x7x7 Cube Final 4 3:16.84   3:31.20   3:48.05 3:16.84 3:28.71
Combined First round 3 3:15.76   NR 3:19.85   NR 3:15.76 3:19.70 3:24.09
Rubik's Clock Final 8 9.44   10.58   12.24 10.30 10.76 9.44 10.69
Combined First round 8 8.57   9.88   8.57 14.81 11.05 9.65 8.93
Einar Kvam Lundberg    Norway
Einar Kvam Lundberg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 14 10.57   10.89   12.16 10.96 10.82 10.57 10.90
First round 17 9.14   11.24   9.14 9.32 12.16 12.23 12.28
2x2x2 Cube Second round 21 3.22   4.67   3.22 4.81 5.71 6.21 3.50
First round 28 3.86   4.89   4.86 4.11 5.92 5.70 3.86
4x4x4 Cube Final 12 44.83   47.90   50.69 48.56 46.54 48.59 44.83
Combined First round 12 34.93   41.24   43.56 42.32 37.83 34.93 51.17
5x5x5 Cube Combined First round 13 1:22.73   1:25.62   1:35.21 1:22.88 1:30.52 1:23.47 1:22.73
6x6x6 Cube Combined First round 13 2:42.74   2:53.56   2:55.74 3:02.21 2:42.74
7x7x7 Cube Combined First round 15 4:24.70   4:34.23   4:41.46 4:36.52 4:24.70
3x3x3 Blindfolded Final 5 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 7 1:55.84   2:01.98   2:02.80 1:55.84 2:07.30
3x3x3 Fewest Moves Final 12 38     38
3x3x3 One-Handed Final 12 17.70   23.14   25.45 17.70 23.63 20.53 25.25
Combined First round 9 15.47   19.92   21.10 20.43 18.22 21.51 15.47
Rubik's Clock Combined First round 16 15.16   16.58   16.50 15.64 17.59 15.16 DNF
Megaminx Combined First round 23 1:52.45   1:58.77   1:54.96 1:57.21 2:22.27 1:52.45 2:04.14
Pyraminx First round 36 5.66   10.06   6.14 8.80 DNF 5.66 15.25
Skewb First round 15 5.66   6.67   5.96 7.08 9.11 5.66 6.97
Square-1 Combined First round 15 16.49   26.77   33.59 25.75 20.96 16.49 34.48
Elias Klaman    Sweden
Elias Klaman
Event Round Place Best Average Result Details
2x2x2 Cube Second round 39 5.02   7.31   6.22 5.86 DNF 5.02 9.85
First round 40 5.61   6.54   7.08 6.68 8.31 5.87 5.61
4x4x4 Cube Combined First round 40 1:14.25   1:32.30   1:14.25 1:33.08 DNF 1:36.36 1:27.47
Elin Jacobsson    Sweden
Elin Jacobsson
Event Round Place Best Average Result Details
4x4x4 Cube Combined First round 42 1:25.50     1:25.50 1:34.23
5x5x5 Cube Combined First round 40 3:18.55     3:18.55 3:53.09
3x3x3 One-Handed Combined First round 34 41.84     41.84 1:05.23
Megaminx Combined First round 28 2:11.95   2:27.13   2:21.34 2:33.31 2:33.23 2:11.95 2:26.81
Square-1 Combined First round 27 32.66   46.81   48.45 32.66 48.02 43.98 48.42
Elvin Thorsen    Sweden
Elvin Thorsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 9.00   9.78   10.21 9.98 9.15 13.88 9.00
Second round 7 8.29   10.06   8.29 8.98 10.62 10.57 11.53
First round 7 8.60   9.28   9.60 10.30 8.60 8.95 9.28
2x2x2 Cube Final 12 1.34   DNF   3.67 DNF 1.69 DNF 1.34
Second round 4 2.10   2.91   2.65 3.37 2.10 2.71 7.16
First round 12 2.28   3.50   3.01 2.28 4.37 DNF 3.12
4x4x4 Cube Combined First round 18 41.26   50.24   54.98 49.55 46.89 41.26 54.29
5x5x5 Cube Combined First round 20 1:36.12   1:37.42   1:37.03 1:36.12 1:39.90 1:36.31 1:38.92
6x6x6 Cube Combined First round 18 3:11.78   3:31.61   3:11.78 4:08.42 3:14.63
7x7x7 Cube Combined First round 16 4:51.62   4:55.55   5:01.29 4:53.74 4:51.62
3x3x3 Blindfolded Final 5 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 8 2:03.30   DNF   DNF 2:03.30 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 2 27     27
3x3x3 One-Handed Combined First round 15 18.44   22.44   20.48 29.79 23.02 23.82 18.44
Rubik's Clock Final 7 7.78   8.97   9.41 8.86 8.63 7.78 10.85
Combined First round 7 6.10   9.85   DNF 10.29 9.43 9.83 6.10
Megaminx Final 6 1:01.36   1:17.14   1:16.66 1:17.01 1:25.11 1:01.36 1:17.75
Combined First round 6 1:08.89   1:12.29   1:11.54 1:15.85 1:13.14 1:12.20 1:08.89
Pyraminx Final 1 1.68   2.58   3.13 2.39 2.23 1.68 3.47
First round 1 1.45   2.34   1.45 2.06 2.48 2.48 3.64
Skewb Final 6 3.91   4.66   21.84 3.91 4.28 5.12 4.58
First round 5 2.56   4.54   4.64 4.78 2.56 7.82 4.21
Square-1 Final 7 17.23   17.79   20.27 17.23 17.73 17.92 17.73
Combined First round 7 12.84   16.33   14.27 12.84 20.80 17.50 17.22
Emil Andersson    Sweden
Emil Andersson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 46 21.00   23.81   21.00 22.06 26.46 24.86 24.51
2x2x2 Cube First round 41 4.09   6.59   6.91 6.33 7.26 4.09 6.52
Pyraminx First round 33 4.96   9.89   6.96 15.04 7.66 DNF 4.96
Skewb First round 19 6.62   7.25   7.04 8.06 6.65 17.95 6.62
Erik Bryland    Sweden
Erik Bryland
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 8.13   10.16   9.35 10.13 14.55 11.00 8.13
Second round 10 9.43   10.44   9.43 11.54 11.20 9.88 10.24
First round 12 9.38   10.62   10.80 11.40 12.48 9.38 9.65
2x2x2 Cube Second round 22 4.28   4.75   4.69 4.28 5.01 4.54 5.44
First round 13 3.11   3.88   3.85 3.11 4.31 3.47 4.34
4x4x4 Cube Combined First round 16 41.54   46.20   48.99 45.86 50.70 41.54 43.75
5x5x5 Cube Final 2 1:03.03   1:06.58   1:08.32 1:08.35 1:18.56 1:03.03 1:03.06
Combined First round 3 59.72   1:09.82   1:17.92 59.72 1:16.57 1:05.23 1:07.67
6x6x6 Cube Combined First round 10 2:23.32   2:31.90   2:37.71 2:23.32 2:34.67
7x7x7 Cube Combined First round 13 4:02.49   4:26.62   4:27.78 4:02.49 4:49.60
3x3x3 Fewest Moves Final 15 40     40
3x3x3 One-Handed Final 4 14.65   15.77   15.42 17.17 18.81 14.71 14.65
Combined First round 11 15.27   20.25   15.27 21.69 19.06 23.27 19.99
Megaminx Combined First round 11 1:15.73   1:20.95   1:38.41 1:15.73 1:15.90 1:26.02 1:20.94
Pyraminx First round 32 5.51   9.75   5.51 12.20 8.86 8.39 12.00
Skewb First round 25 7.10   7.97   7.85 14.10 7.33 7.10 8.73
Square-1 Combined First round 12 19.37   23.05   22.53 19.37 31.29 19.51 27.10
Filip Nilsen    Norway
Filip Nilsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 9.58   11.46   11.28 9.58 11.67 11.43 11.93
Second round 9 9.18   10.29   10.49 10.01 11.98 9.18 10.36
First round 13 9.44   10.67   11.67 10.25 17.74 10.08 9.44
2x2x2 Cube Final 9 3.15   3.49   3.38 3.51 3.70 3.15 3.59
Second round 2 2.36   2.61   2.55 2.38 2.91 3.21 2.36
First round 7 1.47   2.80   1.47 1.74 2.51 7.82 4.16
4x4x4 Cube Final 9 37.94   40.60   41.46 37.94 38.89 41.46 45.30
Combined First round 10 35.48   39.69   39.84 38.57 40.67 43.07 35.48
5x5x5 Cube Combined First round 15 1:18.84   1:30.97   1:32.28 1:29.24 1:31.39 1:18.84 1:38.77
6x6x6 Cube Combined First round 20 3:38.46   3:45.04   3:50.58 3:46.09 3:38.46
3x3x3 Blindfolded Final 5 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 9 2:13.14   DNF   DNF DNF 2:13.14
3x3x3 Fewest Moves Final 20 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 14 15.48   21.30   30.27 19.04 24.65 15.48 20.21
Rubik's Clock Combined First round 27 33.32     33.32 DNF
Megaminx Final 8 1:16.44   1:18.82   1:16.44 1:19.48 1:31.89 1:17.98 1:18.99
Combined First round 8 1:09.13   1:17.15   1:15.60 1:15.69 1:20.17 1:27.23 1:09.13
Pyraminx First round 18 5.25   7.33   5.65 7.79 5.25 8.54 9.47
Skewb Final 9 5.10   6.05   7.51 6.25 5.10 5.34 6.56
First round 11 5.21   6.38   5.21 5.69 9.87 6.31 7.13
Square-1 Combined First round 25 28.39   39.18   54.71 43.73 38.85 28.39 34.97
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 25 10.69   13.84   15.07 12.01 14.84 14.66 10.69
First round 26 11.76   13.47   12.61 12.64 15.16 11.76 16.98
2x2x2 Cube Second round 24 4.52   4.93   5.18 4.52 5.43 5.03 4.59
First round 27 4.15   4.76   4.15 7.55 5.29 4.59 4.40
4x4x4 Cube Combined First round 23 43.40   56.15   43.40 47.53 46.15 2:49.87 1:14.76
5x5x5 Cube Combined First round 17 1:30.39   1:34.22   1:30.82 1:34.57 1:37.26 1:30.39 1:41.92
6x6x6 Cube Combined First round 15 2:58.36   3:13.15   3:41.48 2:58.36 2:59.62
7x7x7 Cube Combined First round 14 4:20.33   4:28.34   4:20.33 4:42.42 4:22.26
3x3x3 Fewest Moves Final 3 29     29
3x3x3 One-Handed Combined First round 20 22.91   27.39   29.22 49.61 22.91 23.54 29.40
Megaminx Combined First round 22 1:41.19   1:56.28   2:10.01 1:46.44 1:41.19 2:05.95 1:56.45
Pyraminx First round 48 7.80   15.68   12.90 18.11 16.23 17.92 7.80
Skewb First round 35 6.76   10.31   8.82 14.53 6.76 15.83 7.57
Square-1 Combined First round 20 19.39   34.84   36.13 1:02.00 28.24 19.39 40.14
Gillis Ringblom    Sweden
Gillis Ringblom
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 53 30.83   34.62   53.83 34.75 32.77 30.83 36.35
2x2x2 Cube First round 51 4.56   8.88   9.97 9.39 7.27 4.56 16.78
Pyraminx First round 37 7.79   10.19   10.27 9.59 10.70 14.52 7.79
Skewb First round 40 8.19   12.46   11.79 13.01 8.19 15.67 12.58
Jesper Nilsson    Sweden
Jesper Nilsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 30 13.56   15.17   13.56 17.86 16.31 13.88 15.33
First round 35 14.71   16.35   16.67 15.43 16.96 18.70 14.71
2x2x2 Cube Second round 33 4.17   5.94   4.17 6.69 5.77 6.95 5.37
First round 33 4.85   5.42   5.61 5.49 5.92 4.85 5.15
4x4x4 Cube Combined First round 26 50.59   59.54   54.26 1:08.47 1:03.76 50.59 1:00.59
5x5x5 Cube Combined First round 21 1:33.89   1:39.16   1:35.12 1:33.89 1:46.89 1:39.11 1:43.25
6x6x6 Cube Combined First round 12 2:33.30   2:48.10   3:03.78 2:33.30 2:47.23
7x7x7 Cube Combined First round 12 3:39.79   3:52.88   4:03.70 3:39.79 3:55.15
3x3x3 One-Handed Combined First round 31 35.13   37.71   35.23 DNF 36.34 35.13 41.56
Rubik's Clock Combined First round 22 15.05   DNF   17.79 DNF DNF 15.05 15.27
Pyraminx First round 34 7.93   9.98   9.62 12.93 10.68 9.64 7.93
Skewb First round 37 6.92   10.46   11.29 11.87 8.23 13.80 6.92
Square-1 Combined First round 28 27.44   51.80   27.44 56.21 1:17.61 44.16 55.04
Jonathan Armstrong    Sweden
Jonathan Armstrong
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 50 25.16   27.76   26.48 26.82 31.80 29.99 25.16
2x2x2 Cube First round 54 4.30   11.39   11.55 11.85 14.20 4.30 10.78
Megaminx Combined First round 33 DNF     DNF DNF
Pyraminx First round 43 10.63   13.95   11.46 12.65 10.63 19.71 17.73
Klara Thim    Sweden
Klara Thim
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 58 42.79   49.91   52.09 48.58 58.26 49.05 42.79
2x2x2 Cube First round 57 12.82   15.57   12.82 13.69 25.58 15.99 17.02
Pyraminx First round 44 7.51   14.12   7.51 11.59 15.29 16.41 15.48
Skewb First round 44 13.63   21.65   13.63 22.06 23.52 32.44 19.36
Knut Skaug Haraldsen    Norway
Knut Skaug Haraldsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 7.84   11.04   7.84 11.67 12.07 9.37 DNF
Second round 5 7.83   9.92   13.32 7.83 9.88 10.86 9.03
First round 3 7.48   8.49   8.95 9.34 7.48 7.84 8.67
2x2x2 Cube Final 5 1.71   2.57   4.35 1.71 2.03 3.09 2.60
Second round 8 2.08   3.50   3.41 2.08 5.99 2.84 4.24
First round 8 1.53   2.82   1.53 3.14 2.61 2.70 6.53
4x4x4 Cube Final 8 36.71   40.47   40.67 36.71 43.74 41.11 39.64
Combined First round 9 31.80   37.89   45.87 33.43 31.80 37.85 42.40
5x5x5 Cube Final 5 1:08.15   1:11.98   1:10.29 1:09.95 1:15.69 1:08.15 1:22.36
Combined First round 6 1:07.86   1:13.56   1:23.15 1:13.09 1:07.97 1:19.63 1:07.86
6x6x6 Cube Final 5 2:01.65   2:24.99   2:01.65 3:11.05 2:02.27
Combined First round 5 2:04.82   2:13.52   2:16.26 2:19.47 2:04.82
7x7x7 Cube Combined First round 7 3:32.13   3:35.97   3:34.20 3:41.57 3:32.13
3x3x3 Blindfolded Final 4 1:11.83   DNF   1:11.83 DNF DNF
First round 6 1:15.44   DNF   DNF 1:38.83 1:15.44
3x3x3 Fewest Moves Final 8 33     33
3x3x3 One-Handed Final 3 9.76   15.32   14.52 9.76 16.34 21.87 15.09
Combined First round 2 9.05   15.15   16.36 15.24 9.05 13.84 16.81
Rubik's Clock Combined First round 9 9.10   10.20   9.74 DNF 9.10 11.31 9.54
Megaminx Final 10 1:10.89   1:27.72   1:19.36 1:23.75 1:40.05 1:40.95 1:10.89
Combined First round 7 1:08.29   1:14.83   1:21.94 1:15.66 1:16.39 1:12.45 1:08.29
Pyraminx First round 17 5.11   6.86   5.11 7.91 7.14 5.87 7.57
Skewb Final 11 4.61   6.66   7.86 7.45 4.61 6.77 5.76
First round 6 3.09   5.12   5.38 4.70 3.09 14.48 5.29
Laurits Øbro Jacobsen    Denmark
Laurits Øbro Jacobsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 36 12.83   18.75   DNF 19.80 20.09 12.83 16.37
First round 36 15.38   16.83   15.56 15.38 17.57 17.35 18.09
2x2x2 Cube First round 45 4.98   7.14   4.98 DNF 7.49 6.57 7.37
Pyraminx First round 20 4.84   7.45   6.65 8.25 8.75 7.44 4.84
Skewb First round 41 7.24   14.23   17.47 7.24 9.03 16.19 19.64
Leo Blyberg    Sweden
Leo Blyberg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 22 10.51   12.69   13.79 10.51 14.85 10.94 13.35
First round 23 10.90   12.94   13.75 13.00 10.90 12.08 14.66
2x2x2 Cube Second round 17 3.03   4.48   3.40 6.24 4.89 5.15 3.03
First round 9 2.49   2.90   2.49 2.58 3.75 3.46 2.66
4x4x4 Cube Combined First round 31 58.13   1:07.37   1:05.56 58.13 1:24.11 1:07.36 1:09.20
5x5x5 Cube Combined First round 28 1:58.59   2:02.08   1:58.64 2:00.49 1:58.59 2:07.10 2:16.39
6x6x6 Cube Combined First round 25 5:35.94     5:35.94
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 24 26.28   29.20   30.15 26.28 DNF 29.02 28.44
Rubik's Clock Combined First round 30 DNF     DNF DNF
Megaminx Combined First round 30 2:32.82     2:32.82 3:24.95
Pyraminx First round 42 6.68   13.73   6.68 10.70 15.83 31.84 14.66
Skewb First round 17 6.10   6.83   6.48 6.10 7.47 DNF 6.53
Square-1 Combined First round 11 15.50   21.98   18.79 22.97 24.60 15.50 24.18
Leo Lindqvist    Sweden
Leo Lindqvist
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 24 10.85   13.21   10.85 14.28 12.99 12.65 14.00
First round 21 11.79   12.58   11.79 11.83 17.70 12.73 13.18
2x2x2 Cube Final 2 1.50   1.94   2.12 2.08 1.62 2.18 1.50
Second round 5 2.22   3.01   4.29 2.22 2.22 3.28 3.53
First round 2 1.69   2.10   1.69 2.27 2.35 3.60 1.69
4x4x4 Cube Combined First round 17 45.37   48.90   54.05 48.58 45.37 48.40 49.73
5x5x5 Cube Combined First round 18 1:28.37   1:35.38   1:54.93 1:36.49 1:31.89 1:28.37 1:37.75
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 20 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Final 10 17.93   21.13   26.66 17.93 20.59 23.57 19.23
Combined First round 10 19.67   20.17   19.96 DNF 19.82 19.67 20.72
Megaminx Final 9 1:16.85   1:20.36   1:18.30 1:22.28 1:16.85 1:24.28 1:20.51
Combined First round 10 1:15.85   1:20.10   1:15.85 1:21.89 1:21.29 1:18.47 1:20.55
Pyraminx Final 8 3.65   4.81   3.93 5.81 5.76 3.65 4.74
First round 9 3.36   4.55   3.36 4.56 4.49 4.60 7.94
Skewb First round 13 4.88   6.55   5.01 6.91 4.88 7.74 7.76
Square-1 Final 8 14.79   18.34   14.79 20.19 15.86 21.07 18.96
Combined First round 9 13.85   17.59   18.74 17.37 23.35 13.85 16.67
Liam Hallberg    Sweden
Liam Hallberg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 37 15.10   18.79   21.27 15.10 17.72 DNF 17.37
First round 34 13.23   16.28   13.23 19.46 18.02 13.77 17.06
2x2x2 Cube Second round 29 4.02   5.23   4.02 7.41 4.34 4.34 7.02
First round 38 3.84   6.33   3.84 DNF 8.50 5.80 4.68
4x4x4 Cube Combined First round 34 1:01.37   1:10.28   1:01.37 1:24.31 1:03.08 1:17.45 1:10.30
3x3x3 One-Handed Combined First round 37 43.21     43.21 DNF
Rubik's Clock Combined First round 19 15.57   23.39   20.37 17.01 DNF 32.80 15.57
Pyraminx First round 21 5.52   7.51   7.56 5.52 6.56 8.42 DNF
Skewb First round 30 8.04   8.72   8.72 9.70 9.05 8.39 8.04
Love Johansson Preihs    Sweden
Love Johansson Preihs
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 41 18.48   20.43   18.48 19.32 23.80 19.74 22.22
2x2x2 Cube First round 43 4.04   6.70   7.08 6.46 4.04 7.41 6.56
Pyraminx First round 49 10.68   17.02   DNF 15.36 15.57 10.68 20.13
Lucas Hansen    Denmark
Lucas Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 47 22.14   24.90   23.88 24.91 33.09 25.92 22.14
2x2x2 Cube First round 42 3.89   6.68   7.44 5.69 6.92 3.89 14.79
4x4x4 Cube Combined First round 43 1:49.41     1:49.41 2:04.98
5x5x5 Cube Combined First round 39 3:09.93     3:31.18 3:09.93
3x3x3 Blindfolded First round 17 5:57.49   DNF   DNF 5:57.49 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 15 40     40
3x3x3 One-Handed Combined First round 41 58.17     1:40.02 58.17
Rubik's Clock Combined First round 26 32.54     DNF 32.54
Megaminx Combined First round 32 4:17.99     4:25.46 4:17.99
Pyraminx First round 38 8.92   10.93   8.92 11.57 12.24 15.58 8.98
Skewb First round 43 11.55   15.96   25.75 11.55 14.91 15.84 17.13
Square-1 Combined First round 30 1:19.77     1:19.77 1:35.00
Ludvig Högdén    Sweden
Ludvig Högdén
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 57 39.88   44.52   47.22 45.55 47.42 40.78 39.88
2x2x2 Cube First round 59 11.77   32.09   23.03 DNF 11.77 23.96 49.29
Pyraminx First round 51 12.83   18.99   16.39 12.83 18.16 23.28 22.42
Ludvig Servin    Sweden
Ludvig Servin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 59 40.42   52.22   1:36.07 51.98 40.42 54.22 50.45
2x2x2 Cube First round 55 11.24   12.13   12.69 11.24 12.06 11.64 16.14
Pyraminx First round 45 12.39   14.26   12.39 14.82 16.12 15.35 12.61
Malte Oliver Bøgh Kjøller    Denmark
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 43 18.21   21.50   18.21 21.48 21.25 23.08 21.78
2x2x2 Cube Second round 37 5.18   6.54   5.18 6.77 6.78 6.08 7.63
First round 36 5.12   5.64   5.12 6.18 5.97 5.80 5.14
4x4x4 Cube Combined First round 35 1:11.66   1:14.80   1:20.19 1:11.66 1:11.81 1:15.55 1:17.03
5x5x5 Cube Combined First round 38 2:53.29     3:03.43 2:53.29
3x3x3 One-Handed Combined First round 36 41.89     41.89 44.69
Rubik's Clock Combined First round 24 30.98     30.98 DNF
Megaminx Combined First round 27 1:59.35   2:10.64   2:14.85 2:11.91 2:05.15 1:59.35 2:20.94
Pyraminx First round 26 4.84   8.63   4.84 9.14 9.49 10.63 7.26
Skewb First round 21 4.37   7.77   6.54 8.99 4.37 9.64 7.78
Marcus Moberg    Sweden
Marcus Moberg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.77   9.79   9.16 8.98 11.24 11.55 8.77
Second round 6 8.68   9.92   9.36 8.68 10.20 16.01 10.21
First round 11 9.61   10.37   11.03 15.62 9.61 9.97 10.11
2x2x2 Cube Final 10 3.20   3.64   4.37 3.20 4.46 3.30 3.25
Second round 12 3.37   3.83   5.03 3.37 3.64 4.46 3.38
First round 14 2.59   3.90   3.41 6.46 4.12 4.16 2.59
4x4x4 Cube Combined First round 15 43.78   45.56   47.04 44.61 43.78 46.40 45.66
5x5x5 Cube Combined First round 22 1:35.56   1:40.60   1:41.04 1:38.85 1:42.01 1:41.91 1:35.56
6x6x6 Cube Combined First round 27 DNF     DNF
3x3x3 Blindfolded Final 3 56.23   DNF   56.23 DNF DNF
First round 4 56.30   1:01.73   1:03.93 1:04.96 56.30
3x3x3 Fewest Moves Final 20 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Final 8 14.23   18.55   21.02 16.47 19.55 14.23 19.63
Combined First round 8 16.78   18.93   23.85 21.64 16.80 18.35 16.78
Rubik's Clock Final 3 6.20   7.54   7.40 6.50 8.72 6.20 9.09
Combined First round 2 5.95   7.04   5.98 5.95 7.87 18.43 7.26
Megaminx Combined First round 12 1:13.75   1:23.96   1:19.58 1:13.75 1:39.92 1:18.35 1:33.96
Pyraminx Final 4 2.66   3.57   4.40 3.66 2.66 4.12 2.92
First round 4 2.11   3.58   2.11 3.93 2.84 5.74 3.97
Skewb Final 1 2.57   2.87   4.40 2.57 2.65 2.77 3.18
First round 2 3.46   3.79   3.63 3.81 4.95 3.92 3.46
Square-1 Final 5 14.70   16.66   14.86 20.24 18.59 14.70 16.52
Combined First round 4 12.63   13.78   12.63 12.71 17.29 14.75 13.88
Marcus Turkijevic    Sweden
Marcus Turkijevic
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 28 13.22   14.57   14.89 15.49 15.70 13.22 13.34
First round 39 14.43   18.76   34.59 24.57 14.44 14.43 17.27
2x2x2 Cube Second round 16 3.29   4.43   3.29 4.27 5.72 3.33 5.68
First round 32 4.19   5.32   5.59 4.78 DNF 5.60 4.19
4x4x4 Cube Combined First round 36 1:02.17   1:16.25   1:09.54 1:40.03 1:20.70 1:18.50 1:02.17
5x5x5 Cube Combined First round 34 2:23.06     2:23.06 2:23.97
6x6x6 Cube Combined First round 26 5:41.07     5:41.07
7x7x7 Cube Combined First round 24 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 33 36.17   42.73   36.68 43.54 36.17 54.69 47.98
Rubik's Clock Combined First round 11 9.02   13.34   9.02 DNF 11.39 15.89 12.73
Megaminx Combined First round 29 2:25.33   2:49.11   2:25.33 3:04.29 2:42.03 2:41.00 3:29.07
Pyraminx Final 11 4.71   6.00   4.71 5.59 5.64 7.65 6.77
First round 12 5.22   5.87   9.44 5.93 5.47 5.22 6.20
Skewb First round 20 5.82   7.30   5.84 9.38 7.18 8.88 5.82
Square-1 Combined First round 26 24.65   40.72   41.58 38.99 42.01 24.65 41.58
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 6.81   8.09   7.31 8.11 8.84 6.81 9.89
Second round 1 6.43   6.89   7.01 6.43 6.81 7.98 6.85
First round 2 7.67   8.40   9.39 7.67 7.79 8.36 9.06
2x2x2 Cube Final 3 1.37   2.05   1.72 3.44 1.68 2.74 1.37
Second round 1 1.38   1.68   1.42 1.38 1.56 3.37 2.07
First round 1 0.93   1.82   0.93 1.48 1.85 2.14 3.93
4x4x4 Cube Final 1 29.07   32.53   36.40 35.20 29.39 29.07 33.00
Combined First round 1 28.77   30.19   35.07 28.77 28.93 31.91 29.72
5x5x5 Cube Final 1 55.29   1:01.29   55.29 1:00.88 1:03.58 1:06.91 59.40
Combined First round 1 53.86   1:00.53   1:01.40 1:01.10 1:00.21 1:00.29 53.86
6x6x6 Cube Final 1 1:42.10   1:47.41   1:51.90 1:48.23 1:42.10
Combined First round 1 1:47.43   1:54.15   1:47.43 1:53.24 2:01.78
7x7x7 Cube Final 1 2:44.10   2:47.54   2:50.31 2:44.10 2:48.22
Combined First round 1 2:35.11   2:40.33   2:46.14 2:35.11 2:39.75
3x3x3 Blindfolded Final 1 21.08   DNF   21.08 24.99 DNF
First round 1 19.42   ER DNF   28.27 19.42 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 1 22     22
3x3x3 One-Handed Final 1 11.55   12.43   11.75 12.31 13.23 11.55 13.53
Combined First round 1 11.47   14.73   16.15 13.50 11.47 14.55 19.08
Rubik's Clock Final 4 7.39   8.39   7.58 7.39 9.71 14.47 7.88
Combined First round 6 5.07   NR 8.18   7.36 8.54 8.64 DNF 5.07
Megaminx Final 1 44.91   47.53   48.57 54.46 48.16 45.87 44.91
Combined First round 1 42.08   48.00   50.24 49.54 44.22 50.50 42.08
Pyraminx Final 2 2.02   3.09   2.76 4.31 3.94 2.02 2.57
First round 3 2.24   2.98   2.36 2.99 3.60 2.24 4.15
Skewb Final 3 2.93   3.58   4.31 3.47 2.93 7.70 2.97
First round 3 2.26   4.23   6.08 4.53 2.26 4.47 3.69
Square-1 Final 1 6.17   8.12   9.42 11.28 6.53 8.41 6.17
Combined First round 2 7.46   9.80   9.48 7.46 9.61 10.31 12.04
Max Hult    Sweden
Max Hult
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 31 13.83   15.34   13.83 14.96 15.75 15.94 15.31
First round 27 12.27   13.55   12.99 12.27 14.26 13.39 19.08
2x2x2 Cube Second round 15 3.55   4.28   3.99 3.55 6.27 3.55 5.29
First round 34 4.39   5.50   5.05 5.91 7.19 4.39 5.54
4x4x4 Cube Combined First round 41 1:20.74     1:35.43 1:20.74
3x3x3 One-Handed Combined First round 28 25.17   34.19   31.60 42.24 25.17 28.73 48.95
Pyraminx First round 30 6.30   9.56   8.70 6.30 8.95 15.41 11.02
Skewb First round 29 5.52   8.67   5.71 14.27 5.52 DNF 6.03
Square-1 Combined First round 16 19.64   29.49   30.45 30.88 27.13 19.64 49.62
Nathaniel Berg    Sweden
Nathaniel Berg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 8.84   9.44   8.84 9.45 10.93 9.80 9.06
Second round 4 8.22   9.37   8.54 8.22 11.80 9.31 10.27
First round 8 7.32   9.48   7.58 7.32 11.49 11.63 9.36
2x2x2 Cube Second round 26 3.65   5.05   3.98 5.79 5.88 3.65 5.38
First round 21 3.66   4.27   4.48 6.84 3.66 4.48 3.85
4x4x4 Cube Final 4 27.83   33.98   35.50 36.20 31.52 34.93 27.83
Combined First round 8 30.34   37.59   39.55 49.01 30.34 36.62 36.60
5x5x5 Cube Combined First round 11 1:16.88   1:21.47   1:16.88 1:35.19 1:18.26 1:28.05 1:18.09
6x6x6 Cube Combined First round 27 DNF     DNF
7x7x7 Cube Final 6 3:40.70   3:51.49   4:03.41 3:40.70 3:50.37
Combined First round 6 3:17.32   3:32.83   3:34.35 3:17.32 3:46.81
3x3x3 One-Handed Final 9 17.94   20.33   21.47 18.23 17.94 23.69 21.28
Combined First round 5 15.69   18.00   18.85 17.70 17.44 15.69 19.10
Rubik's Clock Final 1 5.95   6.81   6.68 5.95 6.43 DNF 7.31
Combined First round 1 5.94   7.04   7.72 5.94 6.43 6.97 7.77
Megaminx Combined First round 13 1:21.78   1:28.13   1:35.12 1:21.78 1:30.89 1:29.23 1:24.28
Pyraminx Final 10 4.57   5.75   5.71 6.19 5.36 4.57 8.47
First round 10 2.76   4.82   2.76 5.96 4.66 4.03 5.77
Skewb Final 10 5.37   6.48   6.99 6.27 5.37 9.42 6.19
First round 9 5.34   6.21   6.08 6.95 5.34 5.79 6.77
Nelly Bergman    Sweden
Nelly Bergman
Event Round Place Best Average Result Details
2x2x2 Cube First round 58 22.38   31.36   DNF 30.60 35.42 28.06 22.38
Noah Pihlstrand    Sweden
Noah Pihlstrand
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 19 10.45   11.39   10.45 11.03 11.43 11.71 12.93
First round 19 10.80   12.08   11.77 10.80 12.09 12.38 13.18
2x2x2 Cube Second round 34 2.95   6.14   2.95 5.36 DNF 8.37 4.70
First round 26 3.85   4.72   4.35 5.95 6.01 3.85 3.87
4x4x4 Cube Combined First round 19 46.68   52.22   52.80 52.23 51.64 1:04.51 46.68
5x5x5 Cube Combined First round 23 1:27.32   1:42.45   1:34.89 1:48.64 1:43.83 1:27.32 1:50.54
6x6x6 Cube Combined First round 14 2:41.61   3:10.03   3:28.99 3:19.49 2:41.61
7x7x7 Cube Combined First round 17 4:49.85   4:55.61   5:01.95 4:49.85 4:55.02
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 21 24.56   27.39   29.12 28.20 24.56 29.59 24.85
Rubik's Clock Combined First round 14 13.01   14.42   17.09 13.32 13.01 16.17 13.77
Megaminx Final 7 1:13.59   1:18.41   1:18.79 1:24.49 1:19.71 1:16.72 1:13.59
Combined First round 9 1:16.84   1:18.78   1:39.38 1:17.85 1:17.43 1:16.84 1:21.07
Pyraminx First round 15 4.20   6.15   4.20 6.73 4.29 7.50 7.44
Skewb First round 18 5.94   6.85   8.54 7.17 5.94 6.68 6.69
Square-1 Combined First round 22 15.61   34.86   37.31 35.49 35.81 15.61 33.27
Oscar Johansson    Sweden
Oscar Johansson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 44 17.95   21.90   24.73 19.67 21.30 17.95 24.90
2x2x2 Cube First round 47 5.79   7.75   9.32 8.49 6.02 5.79 8.74
Pontus Kristiansson    Sweden
Pontus Kristiansson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 45 17.27   23.46   17.27 24.24 26.61 21.51 24.63
2x2x2 Cube Second round 35 4.97   6.26   4.97 8.39 7.91 5.09 5.78
First round 35 5.25   5.63   5.25 5.52 6.35 5.52 5.84
4x4x4 Cube Combined First round 37 1:11.56   1:16.58   1:11.56 1:17.31 1:18.96 1:18.07 1:14.37
5x5x5 Cube Combined First round 33 2:09.33     2:09.33 2:09.86
3x3x3 One-Handed Combined First round 38 43.69     53.66 43.69
Rubik's Clock Combined First round 25 31.19     31.19 39.41
Megaminx Combined First round 15 1:27.56   1:31.28   1:34.38 1:44.23 1:31.25 1:28.20 1:27.56
Pyraminx First round 27 7.50   8.74   7.55 7.50 7.96 11.32 10.72
Skewb First round 34 5.43   9.96   10.79 9.70 5.43 9.96 10.22
Square-1 Combined First round 19 22.88   34.38   40.03 37.71 22.88 25.41 51.97
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 7.15   8.09   9.49 7.15 7.53 9.78 7.25
Second round 2 7.52   8.35   8.09 7.52 8.54 8.41 8.59
First round 1 7.40   7.90   7.40 7.43 8.28 12.42 7.99
2x2x2 Cube Final 1 1.17   1.71   3.51 1.20 2.06 1.88 1.17
Second round 6 2.05   3.13   2.05 3.91 4.90 3.31 2.16
First round 3 1.18   2.34   1.18 3.95 3.08 2.72 1.22
4x4x4 Cube Final 6 34.04   38.35   34.04 38.94 38.65 37.45 DNF
Combined First round 3 31.79   34.13   36.05 31.79 33.60 32.73 36.95
5x5x5 Cube Final 3 1:04.14   1:06.73   1:05.77 1:15.68 1:05.26 1:04.14 1:09.15
Combined First round 5 1:03.94   1:12.94   1:03.94 1:20.56 1:07.50 1:16.12 1:15.19
6x6x6 Cube Final 2 1:58.04   2:04.60   2:03.27 1:58.04 2:12.48
Combined First round 3 2:01.93   2:06.40   2:13.91 2:01.93 2:03.35
7x7x7 Cube Final 2 3:17.65   3:19.08   3:21.25 3:17.65 3:18.33
Combined First round 5 3:11.06   3:29.95   3:11.06 3:59.84 3:18.94
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 3 29     29
3x3x3 One-Handed Final 7 13.63   17.85   15.95 20.22 19.74 13.63 17.87
Combined First round 4 10.89   16.97   20.89 16.29 17.61 10.89 17.01
Rubik's Clock Combined First round 10 10.59   12.87   10.59 11.36 10.88 17.47 16.38
Megaminx Final 4 1:04.88   1:11.13   1:10.89 1:21.18 1:08.65 1:13.84 1:04.88
Combined First round 5 59.33   1:09.06   1:04.84 59.33 1:04.33 1:18.00 1:20.12
Pyraminx Final 3 2.04   3.12   3.08 3.28 3.29 2.04 2.99
First round 2 2.20   2.85   2.20 3.63 2.49 2.42 3.93
Skewb Final 4 3.02   3.74   4.73 3.06 3.42 5.82 3.02
First round 12 3.00   6.50   5.05 3.00 9.54 7.78 6.66
Square-1 Final 2 6.54   9.63   6.54 15.53 8.58 8.10 12.22
Combined First round 1 5.94   8.08   9.00 5.94 6.90 9.02 8.33
Sebastian Alanen    Sweden
Sebastian Alanen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 16 9.50   10.96   11.86 11.39 9.50 9.62 12.15
First round 18 10.56   11.62   11.96 22.96 11.59 10.56 11.31
2x2x2 Cube Final 11 4.14   5.33   4.38 DNF 4.14 5.63 5.97
Second round 11 3.08   3.78   3.08 4.04 6.50 3.36 3.94
First round 29 3.44   4.90   3.44 5.03 4.81 11.70 4.85
4x4x4 Cube Combined First round 13 35.22   43.82   DNF 40.89 45.27 35.22 45.31
5x5x5 Cube Combined First round 32 1:32.01   DNF   1:54.08 DNF 1:53.66 DNF 1:32.01
3x3x3 Blindfolded First round 16 5:29.96   DNF   DNF 5:29.96 DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 22 20.72   27.40   42.90 20.72 28.75 29.59 23.87
Rubik's Clock Combined First round 18 18.99   21.08   32.42 19.95 21.60 21.69 18.99
Megaminx Combined First round 19 1:36.62   1:38.66   1:41.57 1:36.96 1:47.10 1:37.46 1:36.62
Pyraminx Final 12 4.24   DNF   4.24 5.92 4.46 DNF DNF
First round 11 4.92   5.21   4.92 5.25 5.11 5.28 7.29
Skewb First round 31 6.49   9.12   10.47 7.46 10.74 6.49 9.43
Square-1 Final 4 11.10   16.03   13.62 22.83 11.10 18.32 16.15
Combined First round 8 13.49   16.38   17.49 18.05 18.76 13.49 13.61
Simon Jansson    Sweden
Simon Jansson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 29 8.74   14.86   11.62 16.71 16.25 8.74 21.59
First round 25 11.37   13.15   11.37 15.15 11.44 12.87 15.65
2x2x2 Cube Second round 14 2.15   4.08   5.46 2.15 4.69 3.64 3.90
First round 11 2.57   3.11   3.40 2.92 7.57 3.02 2.57
4x4x4 Cube Combined First round 29 58.01   1:04.37   58.01 1:07.99 1:06.07 1:07.92 59.13
5x5x5 Cube Combined First round 36 2:39.51     2:39.51 3:35.82
3x3x3 Blindfolded First round 13 3:38.58   DNF   3:38.58 DNF DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 11 37     37
3x3x3 One-Handed Combined First round 30 27.57   34.67   29.85 33.27 44.81 40.88 27.57
Rubik's Clock Combined First round 20 20.85   25.79   30.34 20.85 34.30 25.53 21.51
Pyraminx First round 19 6.00   7.33   6.00 6.21 7.02 9.91 8.75
Skewb First round 27 7.57   8.43   8.59 8.57 14.41 7.57 8.13
Teodor Bergman    Sweden
Teodor Bergman
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 60 DNF   DNF   DNF DNF DNS DNS DNS
2x2x2 Cube First round 44 5.66   6.98   12.15 6.30 5.66 8.11 6.52
3x3x3 One-Handed Combined First round 39 44.06     58.89 44.06
Theo Skoog    Sweden
Theo Skoog
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 34 14.81   16.81   14.81 16.77 18.76 14.89 20.79
First round 29 14.09   15.48   16.01 14.17 27.02 14.09 16.25
2x2x2 Cube Second round 27 2.85   5.08   2.85 6.10 4.37 4.77 8.53
First round 23 3.93   4.40   4.82 3.93 4.08 4.75 4.38
4x4x4 Cube Combined First round 38 1:05.19   1:17.96   1:05.19 1:14.14 1:18.80 1:20.94 1:21.49
3x3x3 One-Handed Combined First round 27 32.77   33.90   35.62 32.98 33.10 32.77 43.29
Megaminx Combined First round 31 2:46.35     3:26.88 2:46.35
Pyraminx First round 14 4.95   6.12   4.95 8.70 5.89 7.19 5.29
Skewb First round 22 5.78   7.88   9.65 10.70 5.78 6.67 7.31
Square-1 Combined First round 21 26.03   34.84   39.61 35.50 30.68 26.03 38.33
Theodor Nordstrand    Sweden
Theodor Nordstrand
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 23 11.47   12.99   12.55 17.06 13.31 11.47 13.10
First round 30 12.48   15.61   12.48 15.44 15.64 15.76 18.56
2x2x2 Cube Second round 32 3.96   5.65   6.05 6.46 4.91 6.00 3.96
First round 20 3.92   4.17   3.92 3.94 3.92 5.40 4.64
4x4x4 Cube Combined First round 22 49.59   55.82   1:02.27 59.39 57.70 49.59 50.37
5x5x5 Cube Combined First round 26 1:39.78   1:54.65   1:39.78 1:53.91 1:52.37 2:03.03 1:57.66
6x6x6 Cube Combined First round 21 4:03.77     4:03.77
7x7x7 Cube Combined First round 20 5:31.03   5:37.03   5:40.21 5:31.03 5:39.85
3x3x3 Blindfolded First round 11 3:04.06   DNF   DNF 3:04.06 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 3 29     29
3x3x3 One-Handed Combined First round 23 26.03   28.21   26.83 26.72 31.09 38.54 26.03
Megaminx Combined First round 20 1:40.45   1:52.14   1:40.45 2:05.84 1:52.43 2:01.96 1:42.03
Pyraminx First round 16 5.74   6.77   5.74 6.70 6.63 6.99 11.92
Skewb First round 32 7.26   9.23   7.27 17.02 7.26 12.97 7.45
Thomas Jansson    Sweden
Thomas Jansson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 55 29.13   39.98   41.66 29.13 42.83 37.12 41.15
2x2x2 Cube First round 56 11.24   12.70   11.24 12.52 18.63 12.35 13.22
3x3x3 Blindfolded First round 15 5:26.18   DNF   DNF DNF 5:26.18
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 26 13.24   14.03   15.76 13.24 13.92 13.66 14.52
First round 24 12.44   13.01   13.08 14.56 12.44 13.26 12.70
2x2x2 Cube Second round 18 3.91   4.56   5.41 3.91 4.92 4.35 4.40
First round 30 3.87   4.91   3.87 7.69 4.40 4.35 5.98
4x4x4 Cube Combined First round 27 53.00   1:01.65   1:05.88 58.94 53.00 1:04.08 1:01.93
5x5x5 Cube Combined First round 30 2:03.70   2:10.39   2:03.70 2:09.63 2:07.85 2:13.68 2:18.49
6x6x6 Cube Combined First round 24 4:56.14     4:56.14
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 Fewest Moves Final 14 39     39
3x3x3 One-Handed Combined First round 26 25.92   29.37   29.74 28.06 25.92 32.56 30.31
Rubik's Clock Combined First round 21 24.21   28.72   DNF 24.21 24.63 26.97 34.56
Pyraminx First round 25 6.10   8.56   13.21 8.56 7.78 6.10 9.35
Skewb First round 23 4.91   7.89   9.80 7.31 12.84 6.56 4.91
Square-1 Combined First round 17 25.07   29.66   32.04 33.75 25.07 26.18 30.75
Toni Beljo    Croatia
Toni Beljo
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 18 7.72   11.20   7.72 12.29 9.52 12.88 11.80
First round 4 7.96   8.52   NR 8.97 8.57 7.96 8.87 8.11
2x2x2 Cube Second round 28 3.38   5.19   5.44 3.38 4.18 6.77 5.94
First round 17 3.15   4.05   9.74 3.64 3.15 4.59 3.93
4x4x4 Cube Final 5 29.48   NR 34.28   34.84 29.48 37.34 34.52 33.47
Combined First round 2 32.29   33.64   33.29 33.33 32.29 34.30 34.38
5x5x5 Cube Final 8 1:13.43   1:16.38   1:17.47 1:20.97 1:13.63 1:13.43 1:18.04
Combined First round 8 1:05.32   NR 1:16.53   1:15.09 1:05.32 1:17.79 1:16.72 1:21.42
6x6x6 Cube Combined First round 9 2:26.46   2:28.50   2:26.46 2:27.27 2:31.78
7x7x7 Cube Combined First round 11 3:25.35   NR 3:46.70   3:48.29 3:25.35 4:06.46
3x3x3 Blindfolded First round 18 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 Fewest Moves Final 17 41     41
3x3x3 One-Handed Combined First round 16 17.70   22.61   17.70 22.23 24.22 21.38 29.23
Rubik's Clock Combined First round 23 30.01     DNF 30.01
Megaminx Combined First round 16 1:22.63   1:31.48   1:41.77 1:29.37 1:40.94 1:24.13 1:22.63
Pyraminx Final 6 2.62   4.17   5.48 3.56 2.62 5.29 3.65
First round 6 1.68   NR 4.07   1.68 5.09 5.33 2.92 4.20
Skewb First round 14 5.03   6.64   5.03 6.77 5.87 7.28 7.53
Square-1 Combined First round 14 16.28   26.64   29.06 16.28 36.97 28.77 22.09
Torbjörn Thorsén    Sweden
Torbjörn Thorsén
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 48 20.04   27.23   28.01 27.61 20.04 28.16 26.08
2x2x2 Cube First round 52 6.74   8.96   9.72 12.77 7.71 6.74 9.46
4x4x4 Cube Combined First round 44 1:56.05     1:56.05 2:19.13
3x3x3 One-Handed Combined First round 40 51.86     51.86 52.65
Pyraminx First round 46 9.53   15.32   33.93 25.42 9.53 10.56 9.97
Ulrik Bredland    Norway
Ulrik Bredland
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 13 9.14   10.81   9.21 26.47 12.86 9.14 10.35
First round 14 8.35   10.69   11.59 11.26 9.35 8.35 11.45
2x2x2 Cube Second round 25 2.92   5.03   3.15 3.96 7.98 2.92 12.71
First round 24 3.46   4.49   4.25 3.46 5.13 5.17 4.08
4x4x4 Cube Final 3 28.01   33.94   28.01 35.23 33.70 43.11 32.89
Combined First round 7 32.35   37.25   34.65 32.35 39.88 38.91 38.19
5x5x5 Cube Final 10 1:21.46   1:26.95   1:39.93 1:21.46 1:24.72 1:22.92 1:33.22
Combined First round 10 1:17.76   1:21.17   1:26.98 1:17.76 1:19.71 1:23.79 1:20.02
6x6x6 Cube Combined First round 19 3:13.56   3:35.07   3:51.20 3:40.44 3:13.56
7x7x7 Cube Combined First round 21 6:13.16     6:13.16
3x3x3 Fewest Moves Final 10 34     34
3x3x3 One-Handed Final 2 12.59   14.72   15.01 12.59 14.21 14.94 18.46
Combined First round 3 12.51   16.09   12.51 18.77 15.77 22.93 13.72
Pyraminx First round 28 6.03   9.09   7.97 12.62 9.66 6.03 9.64
Skewb Final 8 4.44   5.79   6.93 4.44 5.85 5.33 6.19
First round 7 4.49   5.91   6.40 6.09 7.64 4.49 5.25
Viktor Ejlertsson    Sweden
Viktor Ejlertsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 21 10.85   11.96   11.40 13.33 14.97 10.85 11.14
First round 20 11.17   12.33   12.88 11.17 12.06 12.86 12.07
2x2x2 Cube Second round 19 2.35   4.57   5.33 4.04 2.35 4.33 8.95
First round 18 3.19   4.08   4.67 5.03 3.52 4.06 3.19
4x4x4 Cube Combined First round 14 39.74   44.85   49.35 1:02.45 43.11 42.09 39.74
5x5x5 Cube Final 9 1:16.91   1:25.00   1:19.17 1:28.42 1:32.84 1:16.91 1:27.41
Combined First round 9 1:18.45   1:20.74   1:18.45 1:23.77 1:19.99 1:25.84 1:18.45
6x6x6 Cube Combined First round 11 2:25.80   2:32.39   2:29.82 2:41.54 2:25.80
7x7x7 Cube Combined First round 10 3:25.53   3:43.30   3:59.42 3:44.96 3:25.53
3x3x3 One-Handed Combined First round 19 23.65   25.19   23.65 25.38 26.25 27.60 23.93
Rubik's Clock Combined First round 13 11.42   14.07   12.95 14.38 18.38 14.89 11.42
Megaminx Combined First round 17 1:23.43   1:32.63   1:26.38 1:31.97 1:23.43 1:39.53 1:41.28
Vilius Ribinskas    Lithuania
Vilius Ribinskas
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 15 9.83   10.91   9.83 11.11 10.83 10.80 11.75
First round 15 9.67   11.01   9.67 11.41 11.61 10.02 12.15
2x2x2 Cube Final 8 2.52   3.45   3.70 3.42 3.59 2.52 3.34
Second round 10 3.35   3.68   3.82 3.79 3.43 3.35 4.33
First round 4 2.46   2.66   2.62 2.67 2.70 3.82 2.46
4x4x4 Cube Final 11 40.77   44.11   40.77 44.28 44.37 43.69 50.89
Combined First round 11 35.96   40.94   44.08 35.96 36.92 42.50 43.39
5x5x5 Cube Combined First round 14 1:24.61   1:30.91   1:32.40 1:34.18 1:28.24 1:24.61 1:32.09
6x6x6 Cube Final 6 2:30.38   3:49.69   2:30.38 6:25.92 2:32.78
Combined First round 6 2:11.23   2:18.52   2:21.85 2:22.49 2:11.23
7x7x7 Cube Combined First round 9 3:31.64   3:39.51   3:47.49 3:39.39 3:31.64
3x3x3 Blindfolded Final 5 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 10 2:50.60   DNF   DNF DNF 2:50.60
3x3x3 Fewest Moves Final 18 42     42
3x3x3 One-Handed Final 11 19.95   21.93   25.01 19.95 23.19 21.28 21.33
Combined First round 12 18.19   20.31   23.15 20.97 20.95 18.19 19.02
Rubik's Clock Final 6 8.13   8.77   9.38 8.13 8.40 8.53 11.43
Combined First round 5 7.25   8.02   NR DNF 8.71 8.05 7.31 7.25
Megaminx Combined First round 14 1:10.63   1:28.22   1:28.79 1:40.63 1:34.13 1:21.75 1:10.63
Pyraminx Final 9 3.80   5.60   4.80 6.37 8.57 3.80 5.63
First round 8 3.39   4.42   NR 3.39 4.76 3.76 5.06 4.75
Skewb Final 7 3.89   5.18   7.95 6.25 4.67 4.61 3.89
First round 8 4.11   6.04   5.96 7.15 4.11 8.91 5.00
Square-1 Combined First round 13 19.16   23.68   25.36 23.15 22.52 19.16 28.00
William Jensen    Sweden
William Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 9.20   10.13   10.23 10.19 13.70 9.96 9.20
Second round 12 7.72   10.72   10.60 11.27 10.64 10.91 7.72
First round 9 8.70   10.02   8.70 9.34 10.94 9.79 12.00
2x2x2 Cube Final 7 2.54   3.33   3.81 3.17 3.76 3.07 2.54
Second round 9 2.45   3.58   3.13 2.96 2.45 4.65 5.37
First round 10 2.61   2.94   2.65 3.06 3.60 3.11 2.61
4x4x4 Cube Final 7 35.28   39.22   45.70 41.14 35.28 36.42 40.10
Combined First round 4 29.22   35.31   37.50 37.16 29.22 31.28 44.38
5x5x5 Cube Final 6 1:09.51   1:13.80   1:16.65 1:21.96 1:10.95 1:09.51 1:13.79
Combined First round 7 1:06.07   1:13.62   1:12.00 1:06.07 1:18.93 1:12.02 1:16.84
6x6x6 Cube Final 3 2:04.84   2:10.52   2:04.84 2:15.61 2:11.10
Combined First round 4 1:56.82   2:10.37   2:24.60 2:09.70 1:56.82
7x7x7 Cube Final 3 3:16.04   3:20.10   3:20.55 3:16.04 3:23.70
Combined First round 4 3:18.49   3:26.00   3:25.74 3:18.49 3:33.76
3x3x3 Fewest Moves Final 20 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 13 17.42   20.79   17.42 23.35 34.29 21.56 17.47
Rubik's Clock Combined First round 12 12.77   13.74   12.77 14.87 13.68 12.96 14.58
Megaminx Final 5 1:04.89   1:13.94   1:16.12 1:14.48 1:04.89 1:13.39 1:13.95
Combined First round 4 1:04.39   1:08.41   1:04.39 1:11.14 1:07.01 1:07.99 1:10.23
Pyraminx First round 13 2.86   6.09   2.86 6.75 6.08 5.43 10.64
Skewb First round 16 6.28   6.82   6.28 7.07 6.62 6.77 9.76
Square-1 Final 10 14.53   21.42   14.53 23.51 21.09 19.67 26.12
Combined First round 10 12.37   18.73   24.06 13.87 18.27 12.37 25.46
Zeke Milton Bjerle    Sweden
Zeke Milton Bjerle
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 54 36.59   39.91   42.80 38.99 43.36 37.93 36.59
Pyraminx First round 47 12.83   15.57   27.06 15.75 16.29 12.83 14.68