Østerhøj Open 2018

Date City WCA LInk
2018-3-17  Denmark, Måløv Østerhøj Open 2018

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Martin Vædele Egdal 7.65  Rasmus Stub Detlefsen 10.08  Daniel Wallin 10.27
 2x2x2 Cube  Martin Vædele Egdal 2.27  Rasmus Stub Detlefsen 2.42  Daniel Vædele Egdal 2.77
 4x4x4 Cube  Martin Vædele Egdal 35.52  Daniel Wallin 37.17  Karina Grandjean Beck 37.66
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 13.32  Daniel Wallin 16.62  Theo Lyholm 17.77
 Megaminx  Oscar Roth Andersen 44.41  Martin Vædele Egdal 50.55  Karina Grandjean Beck 53.48
 Pyraminx  Oscar Roth Andersen 3.39  Daniel Wallin 3.96  Martin Vædele Egdal 4.15
 Skewb  Daniel Vædele Egdal 3.20  Daniel Wallin 3.38  Martin Vædele Egdal 3.47
 Square-1  Rasmus Stub Detlefsen 8.36  Martin Vædele Egdal 8.70  Daniel Wallin 9.94
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.57   7.89    Denmark 7.43 9.12 6.57 7.13 11.03
2 Daniel Wallin 7.58   8.88    Sweden 9.99 8.48 7.58 13.32 8.18
3 Rasmus Stub Detlefsen 6.57   9.62    Denmark 6.57 9.81 8.72 10.85 10.33
4 Daniel Vædele Egdal 9.81   10.34    Denmark 9.93 11.60 10.04 11.05 9.81
5 Oscar Roth Andersen 7.85   10.75    Denmark 11.85 9.75 10.66 7.85 11.94
6 Victor Alexander Stolarczyk 8.84   11.11    Denmark 8.84 13.76 11.16 10.07 12.10
7 Karina Grandjean Beck 9.56   11.21    Denmark 10.62 9.56 11.96 11.27 11.74
8 Mathias Søndergaard Byrne 9.08   11.62    Denmark 11.32 10.18 9.08 13.84 13.36
9 Magnus Patrick Kanstrup 10.59   12.04    Denmark 10.59 12.32 11.76 14.81 12.03
10 Theo Lyholm 9.31   12.41    Denmark 11.31 11.72 14.44 14.19 9.31
11 Fredrik Trondhjem 11.31   13.20    Denmark 17.84 14.52 13.28 11.79 11.31
12 Lauge Leth Jensen 10.94   13.30    Denmark 11.54 12.23 10.94 16.13 17.22
13 Callum Goodyear 11.84   13.70    United Kingdom 17.51 11.84 14.42 12.80 13.89
14 Adam Daniel Simonsen 11.88   13.98    Denmark 12.93 15.87 26.76 11.88 13.15
15 Jesper Schmidt 11.97   14.13    Denmark 11.97 14.63 14.15 14.35 13.89
16 Henrik Buus Aagaard 14.26   14.81    Denmark 14.26 16.81 14.31 15.34 14.79
17 Laurids Abelsen Holm 14.45   15.70    Denmark 16.02 14.52 14.45 16.56 19.94
18 Magnus Søndergaard Byrne 11.41   16.20    Denmark DNF 11.41 14.74 21.49 12.36
19 Elias Poulsen 13.45   16.43    Denmark 15.66 15.81 17.82 42.09 13.45
20 Daniel Bjørbæk Fuchs 12.74   16.67    Denmark 19.30 12.74 14.57 16.13 19.50
21 Steffen Nielsen 15.39   16.73    Denmark 15.39 19.63 17.80 16.31 16.09
22 Noa Piamonte Vejlø 14.13   17.35    Denmark 14.13 17.02 16.27 21.19 18.75
23 Karla Struer Lund 15.72   17.52    Denmark 16.33 15.72 19.59 16.63 19.85
24 Frederik Løchte 15.36   17.62    Denmark 15.36 16.89 21.03 16.96 19.02
25 Thomas Sonnenberg Jarner 15.57   18.49    Denmark 15.57 18.30 20.96 20.77 16.39
26 Zoé de Moffarts 16.73   18.61    Belgium 19.58 17.88 19.95 18.37 16.73
27 Mads Philipsen 18.14   19.90    Denmark 18.14 18.41 22.82 18.48 25.85
28 Sofus Birk Arnbjerg 18.71   21.17    Denmark 21.47 21.13 23.57 18.71 20.90
29 Mikela Elleby Jørgensen 18.61   21.64    Denmark 18.61 22.02 19.24 23.66 23.90
30 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 19.21   21.96    Denmark 22.40 19.21 21.74 DNF 21.73
31 Lucas Debes 17.15   22.90    Denmark 25.85 17.15 38.48 22.09 20.77
32 Laurits Øbro Jacobsen 18.59   24.64    Denmark 18.59 29.69 25.27 21.98 26.67
33 Villiam Pallisgård 21.90   24.67    Denmark 23.37 41.60 24.29 26.36 21.90
34 Jeppe Røjel Niemann 24.66   26.92    Denmark 26.60 27.90 36.04 26.25 24.66
35 Joy Liou Liu (刘丽欧) 26.22   28.77    China 26.60 28.24 31.46 26.22 36.21
36 Sigurd Roos 21.70   31.33    Denmark 21.70 DNF 31.97 25.02 37.01
37 Malte Oliver Bøgh Kjøller 32.45   32.54    Denmark 32.53 32.57 32.51 DNF 32.45
38 Lucas Hansen 32.40   34.77    Denmark 34.08 34.53 35.69 32.40 40.02
39 Lucas Wittrup Jensen 26.87   34.81    Denmark 35.66 38.14 26.87 31.73 37.03
40 Lasse Schumacher Sommerlund 30.83   35.11    Denmark 35.55 42.32 30.92 30.83 38.85
41 Jordanas Kmielius 31.84   35.29    Lithuania 35.31 31.84 37.44 33.13 37.52
42 Jens Byrnak 32.01   46.59    Denmark DNF 32.01 42.34 51.01 46.42
43 Christian Fjølner-Larsen 42.88   47.65    Denmark 49.46 42.88 47.37 46.39 49.18
44 Milas Wittrup 43.22   54.06    Denmark 43.22 43.61 59.95 59.83 58.74
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.72   7.65   NR  Denmark 7.72 6.72 8.48 6.74 12.58
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.16   10.08    Denmark 7.16 9.60 11.04 11.06 9.59
3 Daniel Wallin 8.32   10.27    Sweden 8.32 11.92 8.79 11.54 10.48
4 Karina Grandjean Beck 9.61   10.51    Denmark 9.61 11.10 10.27 14.18 10.15
5 Daniel Vædele Egdal 9.86   10.52    Denmark 10.18 12.94 9.92 11.46 9.86
6 Mathias Søndergaard Byrne 9.50   11.60    Denmark 13.09 9.50 10.82 11.66 12.31
7 Fredrik Trondhjem 10.98   11.67    Denmark 11.54 11.32 12.48 12.16 10.98
8 Victor Alexander Stolarczyk 9.92   11.92    Denmark 12.47 12.59 9.92 14.55 10.69
9 Magnus Patrick Kanstrup 11.35   11.95    Denmark 13.00 11.35 11.35 12.00 12.49
10 Oscar Roth Andersen 10.57   12.02    Denmark 14.18 13.06 10.57 10.77 12.23
11 Theo Lyholm 9.83   12.65    Denmark 9.83 13.20 12.99 11.75 17.17
12 Lauge Leth Jensen 11.01   13.17    Denmark 11.01 15.13 11.45 14.63 13.43
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.45   1.74    Denmark 1.54 3.35 1.45 1.52 2.15
2 Rasmus Stub Detlefsen 1.93   2.75    Denmark 2.01 1.93 3.44 DNF 2.80
3 Daniel Vædele Egdal 1.84   3.09    Denmark 3.88 2.88 2.90 3.48 1.84
4 Daniel Wallin 2.46   3.11    Sweden 3.05 2.46 3.96 2.70 3.58
5 Mathias Søndergaard Byrne 2.65   3.75    Denmark 3.02 3.93 2.65 4.30 5.97
6 Magnus Søndergaard Byrne 1.93   4.16    Denmark 3.51 6.75 1.93 5.30 3.66
7 Magnus Patrick Kanstrup 3.15   4.45    Denmark 6.14 5.35 4.53 3.15 3.47
8 Victor Alexander Stolarczyk 4.22   4.54    Denmark 4.22 6.16 4.71 4.49 4.43
9 Fredrik Trondhjem 4.16   4.61    Denmark 5.23 4.20 4.16 4.41 7.57
10 Thomas Sonnenberg Jarner 4.52   5.06    Denmark 4.52 6.45 4.87 4.84 5.48
11 Theo Lyholm 3.89   5.18    Denmark 4.72 3.89 5.75 6.65 5.08
12 Lucas Debes 4.62   5.29    Denmark 7.09 5.78 4.78 4.62 5.30
13 Jesper Schmidt 3.54   5.31    Denmark 6.14 3.54 6.56 4.67 5.13
14 Henrik Buus Aagaard 4.38   5.32    Denmark 5.48 6.08 6.22 4.41 4.38
15 Callum Goodyear 2.96   5.64    United Kingdom 4.95 2.96 4.57 7.41 10.95
16 Lauge Leth Jensen 4.76   6.13    Denmark 4.76 4.86 9.44 7.63 5.89
17 Adam Daniel Simonsen 5.04   6.15    Denmark 7.80 5.67 5.04 6.51 6.26
18 Laurits Øbro Jacobsen 4.34   6.17    Denmark 4.34 7.54 5.19 9.41 5.79
19 Frederik Løchte 4.41   6.21    Denmark 7.63 6.07 4.94 4.41 8.43
20 Elias Poulsen 5.35   6.36    Denmark 7.64 6.02 5.35 7.09 5.98
21 Steffen Nielsen 5.31   6.50    Denmark 6.10 6.64 5.31 22.05 6.77
22 Laurids Abelsen Holm 4.96   7.02    Denmark 8.90 4.96 7.98 5.37 7.71
23 Sofus Birk Arnbjerg 6.46   7.31    Denmark 7.64 8.12 7.12 6.46 7.17
24 Lasse Schumacher Sommerlund 5.78   8.12    Denmark 12.93 5.78 7.30 6.98 10.08
25 Daniel Bjørbæk Fuchs 6.42   8.12    Denmark 6.50 6.42 11.57 9.50 8.35
26 Mads Philipsen 7.30   8.31    Denmark 10.10 7.36 7.30 9.79 7.79
27 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 6.97   8.33    Denmark 8.97 8.06 10.80 6.97 7.95
28 Joy Liou Liu (刘丽欧) 6.18   8.53    China 10.70 6.21 6.18 17.03 8.67
29 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.33   8.62    Denmark 8.70 9.62 5.33 10.32 7.53
30 Lucas Hansen 7.41   8.79    Denmark 7.41 10.12 7.41 9.21 9.74
31 Jeppe Røjel Niemann 6.02   10.28    Denmark 11.03 9.68 6.02 11.47 10.12
32 Milas Wittrup 10.56   11.11    Denmark 13.00 11.27 11.44 10.63 10.56
33 Jordanas Kmielius 7.05   11.33    Lithuania DNF 12.94 8.18 7.05 12.86
34 Lucas Wittrup Jensen 8.11   11.69    Denmark 11.54 DNF 11.68 8.11 11.85
35 Villiam Pallisgård 10.46   12.84    Denmark 12.93 12.32 13.27 10.46 16.45
36 Mikela Elleby Jørgensen 9.66   13.32    Denmark 14.36 10.68 14.92 15.89 9.66
37 Christian Fjølner-Larsen 7.15   15.46    Denmark 18.79 10.01 18.80 7.15 17.57
38 Sigurd Roos 5.48   DNF    Denmark 5.48 DNF 9.45 9.84 DNF
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 0.98   2.27    Denmark 0.98 3.43 2.18 1.19 DNF
2 Rasmus Stub Detlefsen 1.01   2.42    Denmark 1.01 3.63 2.05 1.58 DNF
3 Daniel Vædele Egdal 1.28   2.77    Denmark 1.28 3.00 3.96 2.94 2.38
4 Daniel Wallin 2.08   3.26    Sweden 2.08 4.12 2.92 13.98 2.74
5 Victor Alexander Stolarczyk 3.57   3.93    Denmark 3.87 3.75 3.57 DNF 4.16
6 Magnus Søndergaard Byrne 2.96   4.02    Denmark 2.96 4.06 4.34 5.34 3.65
7 Magnus Patrick Kanstrup 3.03   4.04    Denmark 3.03 6.43 4.46 3.87 3.80
8 Mathias Søndergaard Byrne 3.08   4.43    Denmark 3.08 5.99 4.81 4.25 4.24
9 Lucas Debes 3.75   5.16    Denmark 5.68 3.75 5.56 5.40 4.52
10 Theo Lyholm 3.89   5.30    Denmark 4.23 7.57 3.89 19.92 4.09
11 Thomas Sonnenberg Jarner 4.90   5.80    Denmark 4.90 6.29 8.29 5.79 5.31
12 Fredrik Trondhjem 3.74   6.19    Denmark 3.74 6.48 7.98 4.72 7.36
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 30.98   35.52    Denmark 40.15 37.07 36.83 32.66 30.98
2 Daniel Wallin 33.60   37.17    Sweden 33.60 38.50 35.54 46.92 37.47
3 Karina Grandjean Beck 35.56   37.66    Denmark 38.35 35.56 38.44 37.33 37.31
4 Rasmus Stub Detlefsen 35.83   37.91    Denmark 35.83 38.34 37.44 38.38 37.95
5 Magnus Patrick Kanstrup 37.67   39.56    Denmark 40.50 40.28 37.67 41.68 37.90
6 Daniel Vædele Egdal 39.45   40.22    Denmark 39.71 43.00 39.49 41.45 39.45
7 Mathias Søndergaard Byrne 36.93   41.10    Denmark 44.68 41.31 37.31 45.25 36.93
8 Oscar Roth Andersen 39.53   43.74    Denmark 39.53 48.32 1:23.57 40.36 42.54
9 Callum Goodyear 41.80   46.57    United Kingdom 48.33 41.80 45.51 45.88 49.84
10 Fredrik Trondhjem 45.31   47.52    Denmark 50.94 49.28 45.31 47.49 45.80
11 Magnus Søndergaard Byrne 47.06   49.91    Denmark 50.79 51.59 47.36 47.06 DNF
12 Jesper Schmidt 52.26   54.64    Denmark 1:00.74 52.26 53.07 57.58 53.27
13 Theo Lyholm 48.19   59.46    Denmark DNF 52.92 1:00.76 48.19 1:04.69
14 Steffen Nielsen 54.98   59.85    Denmark 1:04.01 57.56 54.98 57.99 1:14.09
15 Henrik Buus Aagaard 52.58   59.93    Denmark 1:06.90 56.60 58.01 1:05.17 52.58
16 Karla Struer Lund 56.63   1:02.27    Denmark 1:01.71 1:08.64 56.63 1:02.92 1:02.17
17 Zoé de Moffarts 57.66   1:02.51    Belgium 57.75 1:04.92 1:04.86 DNF 57.66
18 Lauge Leth Jensen 54.90   1:04.03    Denmark 1:02.44 54.90 1:02.70 1:06.94 DNF
19 Elias Poulsen 58.54   1:10.26    Denmark 58.54 1:31.79 1:07.55 1:16.37 1:06.85
20 Victor Alexander Stolarczyk 57.31   1:16.77    Denmark 57.31 1:34.32 DNF 1:10.83 1:05.16
21 Mikela Elleby Jørgensen 1:34.58      Denmark 1:42.56 1:34.58
22 Thomas Sonnenberg Jarner 1:39.08      Denmark 1:39.08 1:54.57
23 Laurids Abelsen Holm 1:45.48      Denmark 1:54.76 1:45.48
24 Sofus Birk Arnbjerg 1:55.95      Denmark 3:19.11 1:55.95
25 Daniel Bjørbæk Fuchs 1:59.17      Denmark 1:59.17 2:09.67
26 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 2:02.12      Denmark 2:11.39 2:02.12
27 Villiam Pallisgård 2:12.31      Denmark 2:12.31 2:16.90
28 Joy Liou Liu (刘丽欧) 2:15.69      China 2:15.69 2:17.86
29 Mads Philipsen 2:21.19      Denmark 2:45.05 2:21.19
30 Jeppe Røjel Niemann 2:37.75      Denmark 2:43.52 2:37.75
  3x3x3 One-Handed   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 11.62   13.32    Denmark 13.92 12.44 15.21 13.61 11.62
2 Daniel Wallin 14.73   16.62    Sweden 15.20 14.73 16.63 21.45 18.02
3 Theo Lyholm 14.54   17.77    Denmark 28.76 17.03 14.54 18.09 18.19
4 Karina Grandjean Beck 16.46   18.01    Denmark 23.64 18.54 18.78 16.46 16.71
5 Jesper Schmidt 17.37   18.52    Denmark 21.48 18.35 19.15 17.37 18.07
6 Henrik Buus Aagaard 17.83   19.42    Denmark 18.45 20.44 19.36 26.33 17.83
7 Daniel Vædele Egdal 18.28   19.57    Denmark 21.46 18.80 18.28 19.69 20.21
8 Mathias Søndergaard Byrne 17.53   20.57    Denmark 20.18 20.80 23.24 17.53 20.73
9 Rasmus Stub Detlefsen 18.72   21.46    Denmark 23.30 23.61 18.72 21.09 19.99
10 Fredrik Trondhjem 20.62   22.44    Denmark 22.80 23.89 20.62 21.27 23.26
11 Magnus Patrick Kanstrup 18.28   23.48    Denmark 24.07 27.42 24.45 18.28 21.93
12 Callum Goodyear 17.14   24.45    United Kingdom 41.41 27.08 24.26 22.01 17.14
13 Victor Alexander Stolarczyk 23.58   25.02    Denmark 25.32 24.94 24.81 27.44 23.58
14 Lauge Leth Jensen 22.84   25.86    Denmark 30.33 23.57 25.66 22.84 28.34
15 Magnus Søndergaard Byrne 28.43   30.96    Denmark 53.43 28.46 28.43 29.29 35.13
16 Daniel Bjørbæk Fuchs 33.34      Denmark 33.34 1:19.00
17 Mads Philipsen 34.72      Denmark 34.72 42.54
18 Noa Piamonte Vejlø 35.95      Denmark 41.12 35.95
19 Laurids Abelsen Holm 37.09      Denmark 41.20 37.09
20 Elias Poulsen 37.85      Denmark 37.85 DNF
21 Thomas Sonnenberg Jarner 38.11      Denmark 38.11 43.59
22 Steffen Nielsen 39.39      Denmark 39.39 53.98
23 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:24.33      China 1:39.36 1:24.33
  Megaminx   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 40.33   44.41    Denmark 45.28 41.81 40.33 47.04 46.13
2 Martin Vædele Egdal 48.29   50.55    Denmark 48.29 48.76 49.42 55.20 53.47
3 Karina Grandjean Beck 46.14   53.48    Denmark 56.52 48.72 55.21 1:00.07 46.14
4 Daniel Vædele Egdal 58.21   58.78    Denmark 1:01.87 58.82 59.00 58.21 58.52
5 Callum Goodyear 1:01.31   1:07.84    United Kingdom 1:07.02 1:14.40 1:01.31 1:02.10 1:15.05
6 Zoé de Moffarts 1:06.08   1:11.93    Belgium 1:12.51 1:13.87 1:09.42 1:20.92 1:06.08
7 Daniel Wallin 1:06.96   1:14.49    Sweden 1:14.24 1:11.68 1:17.56 1:18.27 1:06.96
8 Rasmus Stub Detlefsen 1:11.71   1:18.48    Denmark 1:11.71 1:18.51 1:20.99 1:25.27 1:15.94
9 Magnus Søndergaard Byrne 1:32.79   1:39.22    Denmark 1:39.71 1:32.79 1:36.74 1:41.21 2:00.95
10 Mathias Søndergaard Byrne 1:33.81   1:58.49    Denmark 2:19.97 1:37.59 2:09.95 2:07.93 1:33.81
11 Theo Lyholm 1:55.50      Denmark 1:55.50 2:17.88
12 Fredrik Trondhjem 2:08.77      Denmark 2:08.77 2:25.08
13 Magnus Patrick Kanstrup 2:12.53      Denmark 2:12.53 2:41.90
14 Steffen Nielsen 2:19.61      Denmark 2:33.66 2:19.61
15 Thomas Sonnenberg Jarner 2:39.48      Denmark 2:39.48 3:07.69
16 Joy Liou Liu (刘丽欧) 2:48.92      China 4:10.98 2:48.92
17 Victor Alexander Stolarczyk 3:05.26      Denmark 4:00.53 3:05.26
18 Villiam Pallisgård 3:07.72      Denmark 3:48.71 3:07.72
19 Jesper Schmidt 3:19.34      Denmark 3:19.34 3:39.00
20 Sofus Birk Arnbjerg 3:59.85      Denmark 3:59.85 4:23.88
21 Noa Piamonte Vejlø 4:01.12      Denmark 5:56.80 4:01.12
  Pyraminx   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.75   2.52   NR  Denmark 2.72 1.75 3.02 2.32 2.53
2 Oscar Roth Andersen 2.42   2.66    Denmark 2.48 2.42 2.97 2.52 3.06
3 Daniel Vædele Egdal 2.73   3.41    Denmark 4.07 3.25 2.73 3.57 3.42
4 Rasmus Stub Detlefsen 3.30   3.65    Denmark 4.45 3.35 3.58 3.30 4.01
5 Theo Lyholm 2.88   5.39    Denmark 5.13 11.03 2.88 6.00 5.05
6 Magnus Søndergaard Byrne 2.90   5.69    Denmark 6.67 8.67 4.51 5.89 2.90
7 Mathias Søndergaard Byrne 4.73   6.41    Denmark 6.76 4.73 15.07 7.28 5.19
8 Magnus Patrick Kanstrup 6.17   6.72    Denmark 6.68 6.96 6.53 6.17 7.34
9 Daniel Wallin 4.21   7.28    Sweden 4.21 5.19 8.55 DNF 8.10
10 Thomas Sonnenberg Jarner 6.57   7.45    Denmark 7.50 7.97 6.57 6.87 8.37
11 Karina Grandjean Beck 3.52   7.47    Denmark 8.42 10.02 7.77 6.23 3.52
12 Zoé de Moffarts 5.61   7.63    Belgium 5.61 6.75 5.83 10.92 10.30
13 Callum Goodyear 4.79   7.75    United Kingdom 10.19 7.28 7.20 8.77 4.79
14 Laurits Øbro Jacobsen 7.27   8.56    Denmark 8.78 7.27 9.61 16.45 7.28
15 Victor Alexander Stolarczyk 7.13   8.88    Denmark 8.22 8.40 7.13 10.27 10.01
16 Lauge Leth Jensen 6.18   8.91    Denmark 10.68 9.38 6.67 6.18 12.23
17 Jordanas Kmielius 8.78   9.41    Lithuania 9.62 9.36 8.78 10.18 9.25
18 Frederik Løchte 7.66   10.12    Denmark 13.25 7.66 7.87 12.41 10.09
19 Lucas Debes 8.40   10.12    Denmark DNF 8.40 8.40 9.38 12.57
20 Henrik Buus Aagaard 5.09   10.43    Denmark 14.93 10.44 9.15 11.69 5.09
21 Malte Oliver Bøgh Kjøller 9.14   11.07    Denmark 10.56 9.14 12.75 9.89 13.93
22 Sofus Birk Arnbjerg 7.57   11.18    Denmark 13.45 7.57 10.83 9.25 14.66
23 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 9.32   11.43    Denmark 12.36 10.01 9.32 12.40 11.91
24 Noa Piamonte Vejlø 7.21   12.00    Denmark 7.21 7.72 15.40 20.43 12.88
25 Fredrik Trondhjem 7.22   12.31    Denmark 7.82 15.71 29.91 13.39 7.22
26 Jeppe Røjel Niemann 8.59   12.41    Denmark 14.01 12.46 8.59 16.77 10.77
27 Jesper Schmidt 10.37   12.46    Denmark 11.97 15.76 10.37 13.54 11.87
28 Mikela Elleby Jørgensen 11.46   12.65    Denmark 12.50 13.53 13.98 11.46 11.93
29 Joy Liou Liu (刘丽欧) 9.53   13.17    China 10.75 13.15 15.76 15.60 9.53
30 Laurids Abelsen Holm 8.99   14.85    Denmark 19.62 8.99 9.70 15.23 23.07
31 Mads Philipsen 13.68   14.88    Denmark 18.35 14.66 15.66 14.32 13.68
32 Christian Fjølner-Larsen 15.26   16.29    Denmark 15.26 16.43 17.05 15.39 18.58
33 Adam Daniel Simonsen 10.28   16.33    Denmark 17.48 17.09 17.11 14.78 10.28
34 Steffen Nielsen 12.14   16.92    Denmark 22.02 15.86 12.14 12.89 26.83
35 Elias Poulsen 11.56   17.27    Denmark 17.86 11.56 19.41 16.95 16.99
36 Daniel Bjørbæk Fuchs 10.15   18.38    Denmark 21.20 18.57 15.37 34.46 10.15
37 Sigurd Roos 17.43   21.07    Denmark 20.36 17.43 DNF 21.09 21.77
38 Lasse Schumacher Sommerlund 13.76   21.59    Denmark 20.23 25.54 25.36 13.76 19.18
39 Villiam Pallisgård 13.43   DNF    Denmark 18.72 DNF DNF 22.27 13.43
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 2.98   3.39    Denmark 3.53 4.68 3.55 3.08 2.98
2 Daniel Wallin 2.19   3.96    Sweden 3.58 2.19 9.67 4.34 3.96
3 Martin Vædele Egdal 2.37   4.15    Denmark 4.50 2.37 6.77 2.81 5.14
4 Rasmus Stub Detlefsen 3.18   4.16    Denmark 3.18 3.84 6.29 4.85 3.78
5 Daniel Vædele Egdal 2.81   4.22    Denmark 3.55 2.81 5.27 3.84 6.23
6 Theo Lyholm 3.97   4.77    Denmark 3.97 4.07 4.37 6.12 5.87
7 Magnus Søndergaard Byrne 3.32   5.14    Denmark 5.16 3.32 6.06 4.88 5.37
8 Karina Grandjean Beck 5.53   6.27    Denmark 7.36 5.53 6.39 5.87 6.54
9 Callum Goodyear 5.20   6.64    United Kingdom 7.92 5.20 9.13 5.41 6.60
10 Mathias Søndergaard Byrne 5.85   8.64    Denmark 12.55 5.85 16.09 7.14 6.23
11 Magnus Patrick Kanstrup 4.65   8.87    Denmark 4.65 9.03 9.75 8.22 9.36
12 Thomas Sonnenberg Jarner 7.15   9.08    Denmark 7.15 8.56 9.93 9.57 9.11
  Skewb   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.74   3.15   NR  Denmark 4.32 2.74 3.41 2.80 3.23
2 Rasmus Stub Detlefsen 2.81   3.69    Denmark 3.16 3.42 5.72 2.81 4.50
3 Daniel Wallin 3.29   3.99    Sweden 3.29 7.90 3.80 4.33 3.85
4 Martin Vædele Egdal 2.51   4.51    Denmark 2.51 4.35 5.01 4.18 DNF
5 Victor Alexander Stolarczyk 4.50   5.77    Denmark 8.54 6.29 4.50 6.01 5.01
6 Magnus Søndergaard Byrne 4.92   7.51    Denmark 7.50 7.64 7.39 9.68 4.92
7 Mathias Søndergaard Byrne 5.65   7.69    Denmark 7.42 9.88 7.82 7.82 5.65
8 Lucas Debes 4.95   7.77    Denmark 8.24 11.59 4.95 9.23 5.84
9 Karina Grandjean Beck 5.97   8.35    Denmark 7.72 9.35 9.18 5.97 8.15
10 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.82   8.63    China 7.23 7.93 5.82 10.73 15.30
11 Magnus Patrick Kanstrup 7.04   9.28    Denmark 12.65 9.37 10.82 7.04 7.66
12 Fredrik Trondhjem 4.89   9.98    Denmark 11.70 4.89 11.47 10.55 7.93
13 Thomas Sonnenberg Jarner 5.25   10.16    Denmark 11.36 12.90 5.25 11.64 7.48
14 Theo Lyholm 6.48   10.71    Denmark 15.80 15.73 6.48 8.53 7.86
15 Steffen Nielsen 9.98   11.54    Denmark 11.45 21.18 10.48 12.70 9.98
16 Lauge Leth Jensen 7.37   11.64    Denmark 11.74 12.48 13.62 10.69 7.37
17 Jesper Schmidt 7.36   12.30    Denmark 13.83 DNF 13.70 9.36 7.36
18 Laurits Øbro Jacobsen 11.87   13.22    Denmark 16.96 11.87 15.20 12.43 12.03
19 Sofus Birk Arnbjerg 9.67   13.94    Denmark 11.84 15.02 14.96 9.67 33.45
20 Frederik Løchte 10.05   15.68    Denmark 11.73 18.74 32.01 16.56 10.05
21 Mikela Elleby Jørgensen 14.43   16.99    Denmark 14.43 17.73 14.85 18.39 21.83
22 Adam Daniel Simonsen 11.55   17.05    Denmark 23.88 13.40 21.02 16.72 11.55
23 Jeppe Røjel Niemann 10.61   18.36    Denmark 11.26 10.61 22.88 20.95 32.02
24 Callum Goodyear 9.14   19.98    United Kingdom 9.14 13.34 DNF 27.53 19.07
25 Jordanas Kmielius 15.37   22.33    Lithuania 20.37 15.37 22.95 23.66 26.88
26 Daniel Bjørbæk Fuchs 22.70   28.07    Denmark 23.15 29.42 31.64 22.70 32.48
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.03   3.20    Denmark 3.00 4.77 2.03 3.04 3.57
2 Daniel Wallin 1.70   3.38    Sweden 2.96 4.46 1.70 5.22 2.73
3 Martin Vædele Egdal 1.80   3.47    Denmark 3.56 1.80 3.83 3.01 DNF
4 Rasmus Stub Detlefsen 1.48   NR 3.95    Denmark 3.04 6.57 1.48 5.39 3.43
5 Victor Alexander Stolarczyk 3.63   5.72    Denmark 6.87 5.05 3.63 5.24 8.04
6 Lucas Debes 3.89   6.27    Denmark 7.01 9.68 3.89 6.22 5.59
7 Fredrik Trondhjem 4.65   6.70    Denmark 6.66 11.46 4.65 8.01 5.43
8 Karina Grandjean Beck 3.04   7.22    Denmark 10.68 10.52 3.04 5.41 5.72
9 Magnus Patrick Kanstrup 3.32   7.34    Denmark 6.66 8.71 3.32 10.15 6.66
10 Mathias Søndergaard Byrne 6.12   8.03    Denmark 11.83 6.69 6.35 6.12 11.04
11 Magnus Søndergaard Byrne 7.56   8.18    Denmark 10.00 8.50 8.19 7.84 7.56
12 Joy Liou Liu (刘丽欧) 6.51   9.36    China 8.93 8.16 10.99 6.51 15.17
  Square-1   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 7.90   9.27    Denmark 10.87 8.20 9.74 9.87 7.90
2 Martin Vædele Egdal 8.91   9.71    Denmark 9.19 10.48 8.91 10.30 9.63
3 Daniel Wallin 7.97   10.78    Sweden 8.32 7.97 23.65 12.11 11.90
4 Daniel Vædele Egdal 10.41   13.56    Denmark 14.08 10.41 12.35 17.94 14.26
5 Magnus Søndergaard Byrne 18.19   30.88    Denmark 59.59 18.19 25.92 37.83 28.89
6 Mathias Søndergaard Byrne 19.73   32.78    Denmark 35.11 27.35 19.73 51.97 35.87
7 Henrik Buus Aagaard 18.23   34.45    Denmark 41.23 31.22 18.23 30.91 49.85
8 Steffen Nielsen 22.17   35.80    Denmark 36.56 22.17 34.33 39.20 36.52
9 Victor Alexander Stolarczyk 29.71   38.31    Denmark 43.47 29.71 33.49 37.97 DNF
10 Theo Lyholm 41.88      Denmark 42.18 41.88
11 Karla Struer Lund 43.30      Denmark 56.62 43.30
12 Magnus Patrick Kanstrup 45.66      Denmark 46.83 45.66
13 Thomas Sonnenberg Jarner 55.50      Denmark 55.79 55.50
14 Fredrik Trondhjem 1:03.18      Denmark 1:03.18 1:45.49
15 Callum Goodyear 1:08.03      United Kingdom 1:08.03 DNF
16 Elias Poulsen 1:13.83      Denmark 1:31.12 1:13.83
17 Jeppe Røjel Niemann 2:05.99      Denmark 2:05.99 2:13.39
  Square-1   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 6.60   8.36    Denmark 8.83 6.60 7.69 8.57 9.86
2 Martin Vædele Egdal 8.04   8.70    Denmark 8.04 8.25 9.65 10.73 8.20
3 Daniel Wallin 7.27   9.94   NR  Sweden 9.41 9.31 7.27 26.94 11.09
4 Daniel Vædele Egdal 8.93   10.64    Denmark 11.27 21.37 8.93 10.33 10.32
5 Magnus Søndergaard Byrne 20.41   26.10    Denmark 33.20 23.55 20.41 31.65 23.09
6 Steffen Nielsen 23.63   29.20    Denmark 29.68 31.03 26.89 38.52 23.63
7 Mathias Søndergaard Byrne 23.69   33.25    Denmark 37.40 28.38 23.69 33.96 41.91
8 Magnus Patrick Kanstrup 27.96   34.97    Denmark 34.94 42.60 30.18 39.80 27.96
9 Theo Lyholm 28.39   39.10    Denmark 28.39 46.17 32.67 DNF 38.45
10 Karla Struer Lund 24.98   40.03    Denmark 24.98 42.81 39.44 37.85 54.03
11 Henrik Buus Aagaard 36.98   41.41    Denmark 39.82 36.98 1:11.82 43.33 41.07
12 Victor Alexander Stolarczyk 32.86   43.93    Denmark 46.86 41.24 32.86 43.70 1:11.84
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 F' D2 L2 R2 F' L2 F2 D2 B' R2 U' R D2 L' B' R2 B' L' U L
A #2 L2 F2 U L2 D L' B' R2 D' L2 F' L2 B' D2 B' U2 L2 B2 L2 B
A #3 F2 D B2 R2 B2 R2 D' R2 U2 B2 U R B2 L' D R B' R F' R U'
A #4 L' U2 R2 F2 R' U2 R' B2 R' B2 L B' R2 B' D' B L F U2 B'
A #5 L D2 B2 L' F2 D2 B2 F2 L' R' F L D' F2 D' L' D B2 F' L'
A Ex#1 U2 L D' B2 R2 L' F' B D L D' B2 R2 U D F2 B2 R2 D' L2 U2
A Ex#2 F2 L U2 L' U2 L2 D2 U2 R' U2 B U F L' U F2 R D F2 U
B #1 R U2 L B2 L F2 U2 L' D2 F2 D2 B D' L F2 L F' D2 L D2
B #2 D' R2 F2 D R2 U2 R2 D L U' F2 D' L2 R D U F' U
B #3 D2 R' F2 L B2 L2 D2 L' B2 D' F R2 U' R D' U' F D F2
B #4 L B2 U' R' L B D R2 U' R' B R2 F' L2 D2 F' B' U2 F' D2
B #5 U' F2 U2 F D R U' L' U' B R2 L2 U D2 B2 U D2 F2 U' F2
B Ex#1 L2 D2 F' U B2 L' F' R2 D' F' R2 B R2 D2 B' R2 F' L2 D2 B2
B Ex#2 R' F' B R L U L2 F D' R D2 L2 D F2 D' R2 F2 D' L2 D'
C #1 D2 F2 R2 D2 F2 L2 U' B2 F2 D2 U' F L B R' B2 R' D' B' U L'
C #2 D2 L2 B2 R2 B L2 U2 F2 U2 F L2 R U B L' F D2 R' D' B' D
C #3 F2 L2 B' U R D L' F U2 R B2 D2 B' R2 B' R2 F U2 F D2
C #4 L2 B' D2 U2 B' R2 F L2 F2 R2 U B2 L D L R' F' R' F2 U'
C #5 F2 U R2 F2 R2 U' B2 R2 U B2 L2 B L F2 U L R' D2 B L' R2
C Ex#1 B2 U B2 D' R2 D L2 D' B2 R2 U2 F D U R' F2 L' U2 F' D' U
C Ex#2 B2 L2 R2 U R2 U2 B2 R2 B2 F' L2 R' U2 L' F2 U2 B' D' U2 L
D #1 L B2 L D2 L F' D F B' U F2 U2 R' F2 R2 L' U2 D2 F2 U2 R2
D #2 R2 U' R2 U L2 D2 R2 F2 D' B2 D2 L' U' B' F2 D' U2 L' U R2
D #3 R L' B2 D F B2 U D2 L B' L' U2 B2 R D2 F2 R F2 L' D2 L'
D #4 B2 L F2 R B' U F R D' R L2 D' L2 U R2 D2 R2 B2 U2 R2
D #5 U' B D' L F R' L' B2 D B R2 U F2 D F2 L2 D F2 B2 D2
D Ex#1 U L2 B2 D F2 D F2 L2 F2 D' B2 L' U2 B' U2 R2 D' F2 R B2 R2
D Ex#2 R2 F' U2 F D2 B L2 B2 L2 D2 F' U' R D2 U B2 D' L2 F' L2
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 L U' R' F R U' B D F B2 L2 U' R2 F2 U L2 U2 L2 B2 D2
A #2 B2 U' D F R L' U B2 R' U' F' L2 B2 L2 B' U2 F'
A #3 L2 U2 B2 L2 F2 D' B2 U F2 L2 D2 B U2 R D L' B2 R B' U2 F2
A #4 L2 D2 R' F2 U2 R F2 R D2 U2 R D B2 R F L F2 L2 D2 B
A #5 R D2 L D2 F2 L B2 L' R2 F' D L' U L' F' U' F' R2 U'
A Ex#1 B2 U L2 U' B2 D F2 D R2 F2 U' L B' D' R2 F2 R2 U2 L2 B' R'
A Ex#2 U2 F2 L2 F U2 F' D2 F U2 L2 U L' D' F' D' L' U B L' U2
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 R' F2 U2 F R2 F U2 F U' R U2
A #2 R' F2 U' R2 F' U' R' U2 R F' R'
A #3 U' R2 U' R' U R F' R2 F' R U
A #4 R' U' R' F U' R U2 R2 U' F U2
A #5 R' F R U R2 F' U2 R2 F R' U'
A Ex#1 R' F U' F' U2 R2 F R U' R U2
A Ex#2 U' R U2 R2 U2 F R F U' F U2
B #1 U2 R' U F2 U2 R2 U' R2 U' R2 U2
B #2 R' F R U' R F' R' U2 R F' R2
B #3 U' R' F2 U2 R' U' F2 R U' R' U'
B #4 R F' R2 U2 F U F U2 R U R
B #5 R' F U R2 U2 R2 F U' F R2 U'
B Ex#1 U2 R' F U' F U R F' R' U R
B Ex#2 U' R' F U' F' U' R2 U R' U R'
C #1 U R' U2 F U' R2 F U2 F U F
C #2 R' F' U' R U' R U' R2 F' U2 R'
C #3 R U' R2 U' R U' R' U R' F' R
C #4 U' R' U R' U' F R U' R' U2 F
C #5 U2 R' F R U R U F' R U2 R
C Ex#1 R' F U' R2 F R' F R U' R U2
C Ex#2 R' F U' F' R U' R F2 U' R U'
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U' R' F U2 F U' F' U' F' U' R
A #2 R2 F U R' U' F U2 F R U' R
A #3 R' F U' R U2 R' U' F R F R'
A #4 R U R' U R' U2 F U F U' R2
A #5 U2 R F U2 R2 U' R' U' R U' R2
A Ex#1 U' R' U2 F R U' R' U F U' F2
A Ex#2 R' U' F U' F R' U' F2 U2 R U2
  4x4x4 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 D2 B2 R2 B2 R' B2 R' D2 B2 U2 B' U' L' B R U2 L F2 L' Uw2 F' Uw2 F' L' D2 Fw2 B L' U2 B2 Uw' Rw2 Uw B2 R' U Fw' Rw' Fw2 R2 F' B Uw
A #2 B2 R2 U' L2 U R2 U' F2 U2 R2 B' D L' B U' L F L2 U' R2 Fw2 D' Rw2 F' D Rw2 B' Rw2 R2 B R2 D Rw2 L' D' Rw L' F2 Fw' Uw' R' Fw2 Rw' U' L2
A #3 R2 U2 R' U2 B2 L F2 B2 R' D' F' L2 B' U' F L2 D2 R F' Uw2 F' Uw2 D' Rw2 B D Rw2 B2 D' L2 B D2 Rw' D2 L' U D Uw' Fw' L U2 D2 Fw' D
A #4 U2 B2 L B2 R2 B2 U2 L D2 B2 L' U' B R2 D L2 B L' F' L F2 Uw2 Rw2 U' R2 Fw2 L' D2 F2 U Fw2 D2 L Fw' B R Fw2 L2 Uw' L' U' Rw2 Fw' Uw' R
A #5 F2 R2 F' L2 D2 U2 F2 U2 B R' D B2 L' U2 R2 D2 F' U' B F2 Rw2 Fw2 U2 F R' B' U2 Rw2 Fw2 R2 F' L2 F2 Uw B' R' Uw2 L2 Uw2 Rw Uw2 Rw' U2 Fw' Uw2 Fw
A Ex#1 L2 D2 R' F2 U2 F2 D2 L2 R' U2 R2 U D' F U2 R B2 D' F' R2 Fw2 Rw2 R' B' L2 Uw2 B R' L2 D2 B' Uw2 R' Uw F R2 U Rw' D Fw' Uw' Fw' D L'
A Ex#2 B2 L2 R2 U2 F2 R2 U L2 R U2 R' B' R B2 L' F2 R' U2 Uw2 B' Rw2 D2 F2 Rw2 Fw2 D' F' U' B' L2 Rw' D2 Rw R' F' Rw2 Fw2 L2 Uw Fw' Uw' Fw
B #1 D2 R' F2 R' U2 F2 D2 R F2 L R F' R' D L F2 D L2 R2 D F' Fw2 L' Uw2 L' F Uw2 F R2 B' D2 R2 F2 R2 Uw' R Fw2 D' L2 Uw Fw' L Uw R2 Uw U'
B #2 F' R2 F U2 D2 B2 U2 B' U2 B2 L F2 U2 L F' D' R B U R' Fw2 L' U R D L' Fw2 Rw2 D R' Fw2 B2 L' Fw L2 Uw2 Fw U' L' Rw R' Fw' R Fw' Rw' U
B #3 D B2 D' F' U2 B U R B L2 U L2 F2 U' F2 D2 L2 B2 R2 F2 Uw2 Rw2 Fw2 Uw2 R B2 U' R2 D' Rw2 B2 U Fw Uw2 Fw' U R2 B' R Uw R B2 Uw U Fw'
B #4 F B2 D' L' U B2 L2 B2 L' B' U' F2 D U2 R2 D B2 Fw2 R U2 B R Uw2 Rw2 B' R F2 Uw2 U2 F2 Uw' F' Rw2 L' B2 R' D' Fw U' Rw Uw' R2 Fw2
B #5 L B2 L B' U2 R2 D' B2 D' F2 B L2 U2 B D2 R2 L2 B D2 Uw2 Rw2 L Uw2 B' D2 Fw2 Rw2 L2 F L Uw2 L Uw' F2 D' Fw2 F R Fw Uw2 Fw' L' Uw' U2
B Ex#1 L2 R2 B2 L2 F2 U2 F2 R2 U' F2 U' L' U' R' F D' R' B2 L2 U F2 Rw2 F Uw2 Rw2 F' R Uw2 R' B' D2 L2 Uw U' Rw2 U2 F U2 Rw F' Uw' B2 D Rw2 B2
B Ex#2 D' F' L2 D L' B' R' L' F' U' F D2 F' L2 D2 U2 B' U2 R2 B2 Uw2 Fw2 D' R2 L B2 L2 U Fw2 D' R L2 Fw' D' R2 D' Fw F2 L' Uw Rw U F2 B Rw
C #1 B D2 R2 F U F2 D B D2 R D L2 R2 U2 B2 U R2 U2 Fw2 Rw2 R B R2 Fw2 U2 L' Uw2 R' Uw2 Rw2 Uw L' U D2 F2 D Fw Rw Fw' Uw F2 U'
C #2 R L2 D R' F L U2 R L' D F U2 L2 F D2 R2 B' R2 B2 R2 Uw2 F' Rw2 D' Rw2 D L2 D2 Fw2 D F U2 B2 Rw' F D' Fw2 Rw Fw' Rw2 D' Rw2 U2 Rw Fw
C #3 F' U2 B2 R2 F L2 B U2 R2 D F D' R' F2 L' F2 D L2 D Uw2 Rw2 D' R2 D' L' Fw2 R' F2 U' D L' Fw U' L B Uw2 Rw' U2 Fw2 Rw U F' Uw'
C #4 U2 B' D2 F' R2 F' L2 B R2 F2 L' R2 D B L F D' B R' U' R2 Fw2 D2 R' Uw2 F L' U2 D2 R Uw2 L U2 Uw' B R Uw B2 Rw' F' U' Rw' Uw B2 U'
C #5 D L U2 R2 B U2 L' R2 D' B U' L2 U B2 D R2 F2 L2 D U2 L2 Rw2 B' R' Uw2 D2 Rw2 L F D2 Fw2 D2 F2 R' Uw U2 F2 Rw2 D Fw' Uw' U2 B' Rw F2 L2
C Ex#1 F2 L2 D2 L2 U R2 F2 D2 B2 D B2 R' D F' L2 F2 L F D' B U2 Rw2 Uw2 R2 D' F' D' Rw2 F B' Rw2 F Rw' U B U B Uw' R' F' L' D' Fw' Rw U
C Ex#2 D' R' D' L' D2 F2 U F2 B U L2 U2 F2 R2 B U2 B Fw2 R Fw2 L B Uw2 F L Fw2 R F' L B' Uw' U' F' Uw2 Rw D2 Fw Rw R Fw' R2 B'
  3x3x3 One-Handed   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 B U' D2 F2 U' F' U' L' D F2 L2 F2 L2 D' F2 D' F2 D2 L2
A #2 B2 F2 D' B2 L2 D F2 U' L2 U' F L2 D R U2 F2 U2 B' R2 F
A #3 B U2 B' U2 F R2 B' L2 R2 B R' D U L D2 U B2 U B' D F2
A #4 L2 D L2 D B2 U L2 R2 F2 R' U2 L D' L2 B D2 L' D2 L' U'
A #5 F U2 B' L' F2 L' U L' U' R' U2 F2 U2 B' U2 L2 F' D2 F2
A Ex#1 B L U2 B' L U D' B' U2 L' F2 U2 B2 D' R2 B2 U' F2 U2 R2 L2
A Ex#2 R L' D L B' D2 F2 U' R F' L U2 B2 L D2 F2 L U2 L B2 L2
B #1 F R2 B L2 D2 F2 R2 F' L2 D2 B2 L F2 U' B L U' R' D B2 L2
B #2 D2 B U2 B' U2 B L2 D2 U2 F D F2 D' F U L' D L2 U R
B #3 R2 D' B2 F2 D2 L2 R2 U' B2 D U' R' D2 L U2 F' D' B2 F2 U B
B #4 F2 R2 F2 R2 D' R2 D2 U' F2 D' L' F U' L' B' L F2 R U2 B' D
B #5 L' B U L2 U R2 F' D L U' F2 U2 L2 D R2 F2 B2 D2 B2 U'
B Ex#1 L' D' R' L2 U2 D F' U' B L' F2 U R2 L2 U2 F2 D2 F2
B Ex#2 F2 R2 D2 R2 D' U2 R2 U' L2 F2 U F U' L' D B2 D' F R D F'
  Megaminx   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 R++ D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ U
A #2 R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ U
A #3 R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U'
A #4 R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U'
A #5 R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U
A Ex#1 R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U'
A Ex#2 R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- U'
B #1 R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U
B #2 R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- U'
B #3 R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ U
B #4 R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U
B #5 R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D++ U
B Ex#1 R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U
B Ex#2 R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U'
  Pyraminx   First round
Group No. Scramble
A #1 R' U' R' L' B' R' L R' U R L' u l' r
A #2 R U' B R U' L' R' L' R' U' B' u' l r b'
A #3 L' U' B L' B' R U R' L' R U' u' l r b
A #4 B' U' R B' L U' R B' R L' U u' l r b
A #5 B' R' U B L U L' B' R' U B' u r'
A Ex#1 B' U' B R' U' B L' U' L' R' L u
A Ex#2 U L' U L' B' L B' U' R L B l r' b
B #1 R' B L' B' U B' U' L R' B' R' u' l b
B #2 B' U R L B R U R' L' R L' r b'
B #3 U L B' U' R B' U' B' U B U' u l' b
B #4 B L B' U' R' U R' U' B' R' B' b'
B #5 B' L B R' L' U B R U' B' R u l' r b
B Ex#1 R L' R L R U' R B L' B' L b'
B Ex#2 U R L U L' U' L' B' L U' B u' l b'
C #1 U' L' B' L' U L' R' U' L' U L u' l r
C #2 B U L U R U R U' R' U' B' u r b
C #3 R' L' R L B' R B' L' B L R' l' b
C #4 U' R B' R B U B' L R' L' B' u' l' r
C #5 B' U R L' B L R U R L R u' l' b
C Ex#1 L U' L R B' L R L R' L' R' u l' r' b'
C Ex#2 L' U' B' L' B U' L' R' U' B' R u' l r' b
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 U B' R L U' B R' B R B' L' r
A #2 U L B U' L B' R' U' B' L' U u' l' b
A #3 B' U' B' L' B L R B L' U B' u' l' r b
A #4 U' L' R' B' U' L U B' R' U R' u l' r b'
A #5 L' B' U B R' B' R' B R U' R u' l r' b
A Ex#1 B L B' L' U' L' R U' L' B R' u b'
A Ex#2 L U' B L B U' B U B' L' B u' l' r b
  Skewb   First round
Group No. Scramble
A #1 U B R U R' L' R' L R L' R'
A #2 B L R L' U' B' R' U' R' L R
A #3 R L R B' L B' L' R B R' L'
A #4 L U L' B U' B U' L' B' U L
A #5 L R L' U R' B L B' L' R' L'
A Ex#1 L U L R L R U' R B' L U
A Ex#2 R B U R' B L' B U' R L U'
B #1 U R U R' U' L B L B U B
B #2 R B L U R L' R' U' R' B' U'
B #3 L B L U B R' U R' L R B
B #4 R U B R U' B R L' U L R
B #5 B L B L R' U B' U' B R B
B Ex#1 U B U B' R' L' R L B L B
B Ex#2 B U L U R B R U R' U' R
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 U B R B L' B R' L' B' U' R'
A #2 R L B U R L U B' R L' B'
A #3 U L R L U L B L' U R L
A #4 L B U' L' R U R' U R L' R
A #5 R B R' L U' B' L U' L R' U'
A Ex#1 R U L' U R L' B U B' U' L'
A Ex#2 L R B R' L U R B' U B' L
  Square-1   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 (4,3) / (-3,0) / (-4,5) / (3,0) / (-3,0) / (0,-3) / (0,-5) / (-3,0) / (0,-1) / (2,-5) / (5,-4) / (4,-4) / (-1,0)
A #2 (-3,5) / (4,-2) / (6,-3) / (-1,-4) / (-3,0) / (3,-5) / (0,-3) / (0,-1) / (0,-4) / (0,-5) / (0,-4) / (-3,0)
A #3 (4,0) / (-4,5) / (0,6) / (-3,0) / (4,-5) / (2,-4) / (-2,0) / (-3,-3) / (5,-2) / (-2,0) / (-5,-4) / (6,-4)
A #4 (0,2) / (-5,1) / (-4,-1) / (0,-2) / (-3,0) / (0,-3) / (4,-3) / (2,0) / (4,0) / (0,-1)
A #5 (0,5) / (4,-5) / (0,3) / (5,-4) / (1,0) / (0,-3) / (3,0) / (4,0) / (-4,-2) / (-2,0) / (-3,-4) / (0,-4) / (0,-2) /
A Ex#1 (0,5) / (3,-3) / (-3,0) / (3,0) / (3,0) / (-2,-5) / (-4,0) / (-3,0) / (3,0) / (1,0) / (5,0) / (2,-3) / (4,0) / (-4,0)
A Ex#2 (1,0) / (0,-3) / (-1,2) / (3,0) / (6,-3) / (-3,0) / (-2,0) / (-3,0) / (-3,0) / (-2,0) / (0,-2) / (-4,0) / (2,-4) /
B #1 (4,0) / (-3,0) / (5,-1) / (-5,-2) / (-4,-4) / (3,0) / (1,0) / (-3,0) / (-1,0) / (-4,-3) / (-5,0) / (0,-2) / (5,0) /
B #2 (0,-4) / (1,4) / (0,-3) / (6,0) / (-1,-4) / (-3,-3) / (0,-5) / (3,0) / (0,-3) / (6,-3) / (2,-5) / (3,-4)
B #3 (-5,0) / (6,0) / (0,3) / (-4,-4) / (-5,-3) / (-3,0) / (-1,0) / (-4,0) / (0,-2) / (-2,0) / (3,0) / (1,0) / (3,-3) / (6,0)
B #4 (0,-1) / (0,6) / (0,-3) / (1,-2) / (0,-4) / (-3,0) / (3,-2) / (0,-3) / (2,0) / (-2,0) / (-5,0) / (-4,0) / (-4,0) / (3,0)
B #5 (-2,0) / (0,3) / (-3,0) / (-4,-4) / (3,-3) / (3,-2) / (0,-3) / (0,-1) / (6,-4) / (4,-2) / (2,0) / (5,0) / (-3,0)
B Ex#1 (1,-3) / (3,0) / (-4,5) / (1,-2) / (3,0) / (0,-1) / (3,0) / (0,-3) / (0,-4) / (0,-3) / (4,0) / (2,-2) / (6,-4)
B Ex#2 (0,-4) / (3,0) / (-2,4) / (3,0) / (-1,-1) / (0,-3) / (-5,-3) / (-3,-3) / (-3,0) / (-4,0) / (-4,0) / (4,-2) /
  Square-1   Final
Group No. Scramble
A #1 (-5,6) / (3,0) / (-3,0) / (-4,-4) / (0,-3) / (6,-3) / (-5,0) / (-3,-3) / (0,-3) / (1,-1) / (4,-4) / (0,-2)
A #2 (4,0) / (6,-3) / (-4,2) / (0,-3) / (-3,0) / (3,0) / (6,-5) / (0,-3) / (6,0) / (0,-5) / (4,0) / (2,0) / (4,0) /
A #3 (0,2) / (1,4) / (-3,-3) / (5,-1) / (-3,0) / (4,0) / (-3,0) / (-3,0) / (0,-3) / (-3,-4) / (-4,0)
A #4 (3,-4) / (3,0) / (-5,-5) / (0,-3) / (6,-3) / (0,-3) / (0,-4) / (-3,-3) / (3,-4) / (6,0) / (-2,0) / (-4,-2)
A #5 (0,2) / (-3,0) / (1,4) / (3,0) / (0,-1) / (-3,0) / (-3,0) / (-2,0) / (0,-2) / (6,-3) / (2,0) / (-4,0) / (3,-4) /
A Ex#1 (3,-1) / (6,3) / (4,-5) / (2,-4) / (-2,0) / (6,-3) / (1,0) / (-1,0) / (-2,-3) / (-5,0) / (-4,0) / (4,-5)
A Ex#2 (-2,3) / (0,-3) / (-1,-4) / (4,-5) / (-4,-1) / (-5,0) / (0,-3) / (0,-3) / (0,-1) / (0,-5) / (6,-4) / (5,0) / (6,0)
Adam Daniel Simonsen    Denmark
Adam Daniel Simonsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 14 11.88   13.98   12.93 15.87 26.76 11.88 13.15
2x2x2 Cube First round 17 5.04   6.15   7.80 5.67 5.04 6.51 6.26
Pyraminx First round 33 10.28   16.33   17.48 17.09 17.11 14.78 10.28
Skewb First round 22 11.55   17.05   23.88 13.40 21.02 16.72 11.55
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 13 11.84   13.70   17.51 11.84 14.42 12.80 13.89
2x2x2 Cube First round 15 2.96   5.64   4.95 2.96 4.57 7.41 10.95
4x4x4 Cube Combined Final 9 41.80   46.57   48.33 41.80 45.51 45.88 49.84
3x3x3 One-Handed Combined Final 12 17.14   24.45   41.41 27.08 24.26 22.01 17.14
Megaminx Combined Final 5 1:01.31   1:07.84   1:07.02 1:14.40 1:01.31 1:02.10 1:15.05
Pyraminx Final 9 5.20   6.64   7.92 5.20 9.13 5.41 6.60
First round 13 4.79   7.75   10.19 7.28 7.20 8.77 4.79
Skewb First round 24 9.14   19.98   9.14 13.34 DNF 27.53 19.07
Square-1 Combined First round 15 1:08.03     1:08.03 DNF
Christian Fjølner-Larsen    Denmark
Christian Fjølner-Larsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 43 42.88   47.65   49.46 42.88 47.37 46.39 49.18
2x2x2 Cube First round 37 7.15   15.46   18.79 10.01 18.80 7.15 17.57
Pyraminx First round 32 15.26   16.29   15.26 16.43 17.05 15.39 18.58
Daniel Bjørbæk Fuchs    Denmark
Daniel Bjørbæk Fuchs
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 20 12.74   16.67   19.30 12.74 14.57 16.13 19.50
2x2x2 Cube First round 25 6.42   8.12   6.50 6.42 11.57 9.50 8.35
4x4x4 Cube Combined Final 25 1:59.17     1:59.17 2:09.67
3x3x3 One-Handed Combined Final 16 33.34     33.34 1:19.00
Pyraminx First round 36 10.15   18.38   21.20 18.57 15.37 34.46 10.15
Skewb First round 26 22.70   28.07   23.15 29.42 31.64 22.70 32.48
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 9.86   10.52   10.18 12.94 9.92 11.46 9.86
First round 4 9.81   10.34   9.93 11.60 10.04 11.05 9.81
2x2x2 Cube Final 3 1.28   2.77   1.28 3.00 3.96 2.94 2.38
First round 3 1.84   3.09   3.88 2.88 2.90 3.48 1.84
4x4x4 Cube Combined Final 6 39.45   40.22   39.71 43.00 39.49 41.45 39.45
3x3x3 One-Handed Combined Final 7 18.28   19.57   21.46 18.80 18.28 19.69 20.21
Megaminx Combined Final 4 58.21   58.78   1:01.87 58.82 59.00 58.21 58.52
Pyraminx Final 5 2.81   4.22   3.55 2.81 5.27 3.84 6.23
First round 3 2.73   3.41   4.07 3.25 2.73 3.57 3.42
Skewb Final 1 2.03   3.20   3.00 4.77 2.03 3.04 3.57
First round 1 2.74   3.15   NR 4.32 2.74 3.41 2.80 3.23
Square-1 Final 4 8.93   10.64   11.27 21.37 8.93 10.33 10.32
Combined First round 4 10.41   13.56   14.08 10.41 12.35 17.94 14.26
Daniel Wallin    Sweden
Daniel Wallin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 8.32   10.27   8.32 11.92 8.79 11.54 10.48
First round 2 7.58   8.88   9.99 8.48 7.58 13.32 8.18
2x2x2 Cube Final 4 2.08   3.26   2.08 4.12 2.92 13.98 2.74
First round 4 2.46   3.11   3.05 2.46 3.96 2.70 3.58
4x4x4 Cube Combined Final 2 33.60   37.17   33.60 38.50 35.54 46.92 37.47
3x3x3 One-Handed Combined Final 2 14.73   16.62   15.20 14.73 16.63 21.45 18.02
Megaminx Combined Final 7 1:06.96   1:14.49   1:14.24 1:11.68 1:17.56 1:18.27 1:06.96
Pyraminx Final 2 2.19   3.96   3.58 2.19 9.67 4.34 3.96
First round 9 4.21   7.28   4.21 5.19 8.55 DNF 8.10
Skewb Final 2 1.70   3.38   2.96 4.46 1.70 5.22 2.73
First round 3 3.29   3.99   3.29 7.90 3.80 4.33 3.85
Square-1 Final 3 7.27   9.94   NR 9.41 9.31 7.27 26.94 11.09
Combined First round 3 7.97   10.78   8.32 7.97 23.65 12.11 11.90
Elias Poulsen    Denmark
Elias Poulsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 19 13.45   16.43   15.66 15.81 17.82 42.09 13.45
2x2x2 Cube First round 20 5.35   6.36   7.64 6.02 5.35 7.09 5.98
4x4x4 Cube Combined Final 19 58.54   1:10.26   58.54 1:31.79 1:07.55 1:16.37 1:06.85
3x3x3 One-Handed Combined Final 20 37.85     37.85 DNF
Pyraminx First round 35 11.56   17.27   17.86 11.56 19.41 16.95 16.99
Square-1 Combined First round 16 1:13.83     1:31.12 1:13.83
Frederik Løchte    Denmark
Frederik Løchte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 24 15.36   17.62   15.36 16.89 21.03 16.96 19.02
2x2x2 Cube First round 19 4.41   6.21   7.63 6.07 4.94 4.41 8.43
Pyraminx First round 18 7.66   10.12   13.25 7.66 7.87 12.41 10.09
Skewb First round 20 10.05   15.68   11.73 18.74 32.01 16.56 10.05
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 10.98   11.67   11.54 11.32 12.48 12.16 10.98
First round 11 11.31   13.20   17.84 14.52 13.28 11.79 11.31
2x2x2 Cube Final 12 3.74   6.19   3.74 6.48 7.98 4.72 7.36
First round 9 4.16   4.61   5.23 4.20 4.16 4.41 7.57
4x4x4 Cube Combined Final 10 45.31   47.52   50.94 49.28 45.31 47.49 45.80
3x3x3 One-Handed Combined Final 10 20.62   22.44   22.80 23.89 20.62 21.27 23.26
Megaminx Combined Final 12 2:08.77     2:08.77 2:25.08
Pyraminx First round 25 7.22   12.31   7.82 15.71 29.91 13.39 7.22
Skewb Final 7 4.65   6.70   6.66 11.46 4.65 8.01 5.43
First round 12 4.89   9.98   11.70 4.89 11.47 10.55 7.93
Square-1 Combined First round 14 1:03.18     1:03.18 1:45.49
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 16 14.26   14.81   14.26 16.81 14.31 15.34 14.79
2x2x2 Cube First round 14 4.38   5.32   5.48 6.08 6.22 4.41 4.38
4x4x4 Cube Combined Final 15 52.58   59.93   1:06.90 56.60 58.01 1:05.17 52.58
3x3x3 One-Handed Combined Final 6 17.83   19.42   18.45 20.44 19.36 26.33 17.83
Pyraminx First round 20 5.09   10.43   14.93 10.44 9.15 11.69 5.09
Square-1 Final 11 36.98   41.41   39.82 36.98 1:11.82 43.33 41.07
Combined First round 7 18.23   34.45   41.23 31.22 18.23 30.91 49.85
Jens Byrnak    Denmark
Jens Byrnak
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 42 32.01   46.59   DNF 32.01 42.34 51.01 46.42
Jeppe Røjel Niemann    Denmark
Jeppe Røjel Niemann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 34 24.66   26.92   26.60 27.90 36.04 26.25 24.66
2x2x2 Cube First round 31 6.02   10.28   11.03 9.68 6.02 11.47 10.12
4x4x4 Cube Combined Final 30 2:37.75     2:43.52 2:37.75
Pyraminx First round 26 8.59   12.41   14.01 12.46 8.59 16.77 10.77
Skewb First round 23 10.61   18.36   11.26 10.61 22.88 20.95 32.02
Square-1 Combined First round 17 2:05.99     2:05.99 2:13.39
Jesper Schmidt    Denmark
Jesper Schmidt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 15 11.97   14.13   11.97 14.63 14.15 14.35 13.89
2x2x2 Cube First round 13 3.54   5.31   6.14 3.54 6.56 4.67 5.13
4x4x4 Cube Combined Final 12 52.26   54.64   1:00.74 52.26 53.07 57.58 53.27
3x3x3 One-Handed Combined Final 5 17.37   18.52   21.48 18.35 19.15 17.37 18.07
Megaminx Combined Final 19 3:19.34     3:19.34 3:39.00
Pyraminx First round 27 10.37   12.46   11.97 15.76 10.37 13.54 11.87
Skewb First round 17 7.36   12.30   13.83 DNF 13.70 9.36 7.36
Jordanas Kmielius    Lithuania
Jordanas Kmielius
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 41 31.84   35.29   35.31 31.84 37.44 33.13 37.52
2x2x2 Cube First round 33 7.05   11.33   DNF 12.94 8.18 7.05 12.86
Pyraminx First round 17 8.78   9.41   9.62 9.36 8.78 10.18 9.25
Skewb First round 25 15.37   22.33   20.37 15.37 22.95 23.66 26.88
Joy Liou Liu (刘丽欧)    China
Joy Liou Liu (刘丽欧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 35 26.22   28.77   26.60 28.24 31.46 26.22 36.21
2x2x2 Cube First round 28 6.18   8.53   10.70 6.21 6.18 17.03 8.67
4x4x4 Cube Combined Final 28 2:15.69     2:15.69 2:17.86
3x3x3 One-Handed Combined Final 23 1:24.33     1:39.36 1:24.33
Megaminx Combined Final 16 2:48.92     4:10.98 2:48.92
Pyraminx First round 29 9.53   13.17   10.75 13.15 15.76 15.60 9.53
Skewb Final 12 6.51   9.36   8.93 8.16 10.99 6.51 15.17
First round 10 5.82   8.63   7.23 7.93 5.82 10.73 15.30
Karina Grandjean Beck    Denmark
Karina Grandjean Beck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 9.61   10.51   9.61 11.10 10.27 14.18 10.15
First round 7 9.56   11.21   10.62 9.56 11.96 11.27 11.74
4x4x4 Cube Combined Final 3 35.56   37.66   38.35 35.56 38.44 37.33 37.31
3x3x3 One-Handed Combined Final 4 16.46   18.01   23.64 18.54 18.78 16.46 16.71
Megaminx Combined Final 3 46.14   53.48   56.52 48.72 55.21 1:00.07 46.14
Pyraminx Final 8 5.53   6.27   7.36 5.53 6.39 5.87 6.54
First round 11 3.52   7.47   8.42 10.02 7.77 6.23 3.52
Skewb Final 8 3.04   7.22   10.68 10.52 3.04 5.41 5.72
First round 9 5.97   8.35   7.72 9.35 9.18 5.97 8.15
Karla Struer Lund    Denmark
Karla Struer Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 23 15.72   17.52   16.33 15.72 19.59 16.63 19.85
4x4x4 Cube Combined Final 16 56.63   1:02.27   1:01.71 1:08.64 56.63 1:02.92 1:02.17
Square-1 Final 10 24.98   40.03   24.98 42.81 39.44 37.85 54.03
Combined First round 11 43.30     56.62 43.30
Lasse Schumacher Sommerlund    Denmark
Lasse Schumacher Sommerlund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 40 30.83   35.11   35.55 42.32 30.92 30.83 38.85
2x2x2 Cube First round 24 5.78   8.12   12.93 5.78 7.30 6.98 10.08
Pyraminx First round 38 13.76   21.59   20.23 25.54 25.36 13.76 19.18
Lauge Leth Jensen    Denmark
Lauge Leth Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 11.01   13.17   11.01 15.13 11.45 14.63 13.43
First round 12 10.94   13.30   11.54 12.23 10.94 16.13 17.22
2x2x2 Cube First round 16 4.76   6.13   4.76 4.86 9.44 7.63 5.89
4x4x4 Cube Combined Final 18 54.90   1:04.03   1:02.44 54.90 1:02.70 1:06.94 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 14 22.84   25.86   30.33 23.57 25.66 22.84 28.34
Pyraminx First round 16 6.18   8.91   10.68 9.38 6.67 6.18 12.23
Skewb First round 16 7.37   11.64   11.74 12.48 13.62 10.69 7.37
Laurids Abelsen Holm    Denmark
Laurids Abelsen Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 17 14.45   15.70   16.02 14.52 14.45 16.56 19.94
2x2x2 Cube First round 22 4.96   7.02   8.90 4.96 7.98 5.37 7.71
4x4x4 Cube Combined Final 23 1:45.48     1:54.76 1:45.48
3x3x3 One-Handed Combined Final 19 37.09     41.20 37.09
Pyraminx First round 30 8.99   14.85   19.62 8.99 9.70 15.23 23.07
Laurits Øbro Jacobsen    Denmark
Laurits Øbro Jacobsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 32 18.59   24.64   18.59 29.69 25.27 21.98 26.67
2x2x2 Cube First round 18 4.34   6.17   4.34 7.54 5.19 9.41 5.79
Pyraminx First round 14 7.27   8.56   8.78 7.27 9.61 16.45 7.28
Skewb First round 18 11.87   13.22   16.96 11.87 15.20 12.43 12.03
Lucas Debes    Denmark
Lucas Debes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 31 17.15   22.90   25.85 17.15 38.48 22.09 20.77
2x2x2 Cube Final 9 3.75   5.16   5.68 3.75 5.56 5.40 4.52
First round 12 4.62   5.29   7.09 5.78 4.78 4.62 5.30
Pyraminx First round 19 8.40   10.12   DNF 8.40 8.40 9.38 12.57
Skewb Final 6 3.89   6.27   7.01 9.68 3.89 6.22 5.59
First round 8 4.95   7.77   8.24 11.59 4.95 9.23 5.84
Lucas Hansen    Denmark
Lucas Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 38 32.40   34.77   34.08 34.53 35.69 32.40 40.02
2x2x2 Cube First round 30 7.41   8.79   7.41 10.12 7.41 9.21 9.74
Lucas Wittrup Jensen    Denmark
Lucas Wittrup Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 39 26.87   34.81   35.66 38.14 26.87 31.73 37.03
2x2x2 Cube First round 34 8.11   11.69   11.54 DNF 11.68 8.11 11.85
Mads Philipsen    Denmark
Mads Philipsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 27 18.14   19.90   18.14 18.41 22.82 18.48 25.85
2x2x2 Cube First round 26 7.30   8.31   10.10 7.36 7.30 9.79 7.79
4x4x4 Cube Combined Final 29 2:21.19     2:45.05 2:21.19
3x3x3 One-Handed Combined Final 17 34.72     34.72 42.54
Pyraminx First round 31 13.68   14.88   18.35 14.66 15.66 14.32 13.68
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 11.35   11.95   13.00 11.35 11.35 12.00 12.49
First round 9 10.59   12.04   10.59 12.32 11.76 14.81 12.03
2x2x2 Cube Final 7 3.03   4.04   3.03 6.43 4.46 3.87 3.80
First round 7 3.15   4.45   6.14 5.35 4.53 3.15 3.47
4x4x4 Cube Combined Final 5 37.67   39.56   40.50 40.28 37.67 41.68 37.90
3x3x3 One-Handed Combined Final 11 18.28   23.48   24.07 27.42 24.45 18.28 21.93
Megaminx Combined Final 13 2:12.53     2:12.53 2:41.90
Pyraminx Final 11 4.65   8.87   4.65 9.03 9.75 8.22 9.36
First round 8 6.17   6.72   6.68 6.96 6.53 6.17 7.34
Skewb Final 9 3.32   7.34   6.66 8.71 3.32 10.15 6.66
First round 11 7.04   9.28   12.65 9.37 10.82 7.04 7.66
Square-1 Final 8 27.96   34.97   34.94 42.60 30.18 39.80 27.96
Combined First round 12 45.66     46.83 45.66
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 18 11.41   16.20   DNF 11.41 14.74 21.49 12.36
2x2x2 Cube Final 6 2.96   4.02   2.96 4.06 4.34 5.34 3.65
First round 6 1.93   4.16   3.51 6.75 1.93 5.30 3.66
4x4x4 Cube Combined Final 11 47.06   49.91   50.79 51.59 47.36 47.06 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 15 28.43   30.96   53.43 28.46 28.43 29.29 35.13
Megaminx Combined Final 9 1:32.79   1:39.22   1:39.71 1:32.79 1:36.74 1:41.21 2:00.95
Pyraminx Final 7 3.32   5.14   5.16 3.32 6.06 4.88 5.37
First round 6 2.90   5.69   6.67 8.67 4.51 5.89 2.90
Skewb Final 11 7.56   8.18   10.00 8.50 8.19 7.84 7.56
First round 6 4.92   7.51   7.50 7.64 7.39 9.68 4.92
Square-1 Final 5 20.41   26.10   33.20 23.55 20.41 31.65 23.09
Combined First round 5 18.19   30.88   59.59 18.19 25.92 37.83 28.89
Malte Oliver Bøgh Kjøller    Denmark
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 37 32.45   32.54   32.53 32.57 32.51 DNF 32.45
2x2x2 Cube First round 29 5.33   8.62   8.70 9.62 5.33 10.32 7.53
Pyraminx First round 21 9.14   11.07   10.56 9.14 12.75 9.89 13.93
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 6.72   7.65   NR 7.72 6.72 8.48 6.74 12.58
First round 1 6.57   7.89   7.43 9.12 6.57 7.13 11.03
2x2x2 Cube Final 1 0.98   2.27   0.98 3.43 2.18 1.19 DNF
First round 1 1.45   1.74   1.54 3.35 1.45 1.52 2.15
4x4x4 Cube Combined Final 1 30.98   35.52   40.15 37.07 36.83 32.66 30.98
3x3x3 One-Handed Combined Final 1 11.62   13.32   13.92 12.44 15.21 13.61 11.62
Megaminx Combined Final 2 48.29   50.55   48.29 48.76 49.42 55.20 53.47
Pyraminx Final 3 2.37   4.15   4.50 2.37 6.77 2.81 5.14
First round 1 1.75   2.52   NR 2.72 1.75 3.02 2.32 2.53
Skewb Final 3 1.80   3.47   3.56 1.80 3.83 3.01 DNF
First round 4 2.51   4.51   2.51 4.35 5.01 4.18 DNF
Square-1 Final 2 8.04   8.70   8.04 8.25 9.65 10.73 8.20
Combined First round 2 8.91   9.71   9.19 10.48 8.91 10.30 9.63
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 9.50   11.60   13.09 9.50 10.82 11.66 12.31
First round 8 9.08   11.62   11.32 10.18 9.08 13.84 13.36
2x2x2 Cube Final 8 3.08   4.43   3.08 5.99 4.81 4.25 4.24
First round 5 2.65   3.75   3.02 3.93 2.65 4.30 5.97
4x4x4 Cube Combined Final 7 36.93   41.10   44.68 41.31 37.31 45.25 36.93
3x3x3 One-Handed Combined Final 8 17.53   20.57   20.18 20.80 23.24 17.53 20.73
Megaminx Combined Final 10 1:33.81   1:58.49   2:19.97 1:37.59 2:09.95 2:07.93 1:33.81
Pyraminx Final 10 5.85   8.64   12.55 5.85 16.09 7.14 6.23
First round 7 4.73   6.41   6.76 4.73 15.07 7.28 5.19
Skewb Final 10 6.12   8.03   11.83 6.69 6.35 6.12 11.04
First round 7 5.65   7.69   7.42 9.88 7.82 7.82 5.65
Square-1 Final 7 23.69   33.25   37.40 28.38 23.69 33.96 41.91
Combined First round 6 19.73   32.78   35.11 27.35 19.73 51.97 35.87
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 29 18.61   21.64   18.61 22.02 19.24 23.66 23.90
2x2x2 Cube First round 36 9.66   13.32   14.36 10.68 14.92 15.89 9.66
4x4x4 Cube Combined Final 21 1:34.58     1:42.56 1:34.58
Pyraminx First round 28 11.46   12.65   12.50 13.53 13.98 11.46 11.93
Skewb First round 21 14.43   16.99   14.43 17.73 14.85 18.39 21.83
Milas Wittrup    Denmark
Milas Wittrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 44 43.22   54.06   43.22 43.61 59.95 59.83 58.74
2x2x2 Cube First round 32 10.56   11.11   13.00 11.27 11.44 10.63 10.56
Noa Piamonte Vejlø    Denmark
Noa Piamonte Vejlø
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 14.13   17.35   14.13 17.02 16.27 21.19 18.75
3x3x3 One-Handed Combined Final 18 35.95     41.12 35.95
Megaminx Combined Final 21 4:01.12     5:56.80 4:01.12
Pyraminx First round 24 7.21   12.00   7.21 7.72 15.40 20.43 12.88
Oscar Roth Andersen    Denmark
Oscar Roth Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 10.57   12.02   14.18 13.06 10.57 10.77 12.23
First round 5 7.85   10.75   11.85 9.75 10.66 7.85 11.94
4x4x4 Cube Combined Final 8 39.53   43.74   39.53 48.32 1:23.57 40.36 42.54
Megaminx Combined Final 1 40.33   44.41   45.28 41.81 40.33 47.04 46.13
Pyraminx Final 1 2.98   3.39   3.53 4.68 3.55 3.08 2.98
First round 2 2.42   2.66   2.48 2.42 2.97 2.52 3.06
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 7.16   10.08   7.16 9.60 11.04 11.06 9.59
First round 3 6.57   9.62   6.57 9.81 8.72 10.85 10.33
2x2x2 Cube Final 2 1.01   2.42   1.01 3.63 2.05 1.58 DNF
First round 2 1.93   2.75   2.01 1.93 3.44 DNF 2.80
4x4x4 Cube Combined Final 4 35.83   37.91   35.83 38.34 37.44 38.38 37.95
3x3x3 One-Handed Combined Final 9 18.72   21.46   23.30 23.61 18.72 21.09 19.99
Megaminx Combined Final 8 1:11.71   1:18.48   1:11.71 1:18.51 1:20.99 1:25.27 1:15.94
Pyraminx Final 4 3.18   4.16   3.18 3.84 6.29 4.85 3.78
First round 4 3.30   3.65   4.45 3.35 3.58 3.30 4.01
Skewb Final 4 1.48   NR 3.95   3.04 6.57 1.48 5.39 3.43
First round 2 2.81   3.69   3.16 3.42 5.72 2.81 4.50
Square-1 Final 1 6.60   8.36   8.83 6.60 7.69 8.57 9.86
Combined First round 1 7.90   9.27   10.87 8.20 9.74 9.87 7.90
Sigurd Roos    Denmark
Sigurd Roos
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 36 21.70   31.33   21.70 DNF 31.97 25.02 37.01
2x2x2 Cube First round 38 5.48   DNF   5.48 DNF 9.45 9.84 DNF
Pyraminx First round 37 17.43   21.07   20.36 17.43 DNF 21.09 21.77
Sofus Birk Arnbjerg    Denmark
Sofus Birk Arnbjerg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 28 18.71   21.17   21.47 21.13 23.57 18.71 20.90
2x2x2 Cube First round 23 6.46   7.31   7.64 8.12 7.12 6.46 7.17
4x4x4 Cube Combined Final 24 1:55.95     3:19.11 1:55.95
Megaminx Combined Final 20 3:59.85     3:59.85 4:23.88
Pyraminx First round 22 7.57   11.18   13.45 7.57 10.83 9.25 14.66
Skewb First round 19 9.67   13.94   11.84 15.02 14.96 9.67 33.45
Steffen Nielsen    Denmark
Steffen Nielsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 21 15.39   16.73   15.39 19.63 17.80 16.31 16.09
2x2x2 Cube First round 21 5.31   6.50   6.10 6.64 5.31 22.05 6.77
4x4x4 Cube Combined Final 14 54.98   59.85   1:04.01 57.56 54.98 57.99 1:14.09
3x3x3 One-Handed Combined Final 22 39.39     39.39 53.98
Megaminx Combined Final 14 2:19.61     2:33.66 2:19.61
Pyraminx First round 34 12.14   16.92   22.02 15.86 12.14 12.89 26.83
Skewb First round 15 9.98   11.54   11.45 21.18 10.48 12.70 9.98
Square-1 Final 6 23.63   29.20   29.68 31.03 26.89 38.52 23.63
Combined First round 8 22.17   35.80   36.56 22.17 34.33 39.20 36.52
Theo Lyholm    Denmark
Theo Lyholm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 9.83   12.65   9.83 13.20 12.99 11.75 17.17
First round 10 9.31   12.41   11.31 11.72 14.44 14.19 9.31
2x2x2 Cube Final 10 3.89   5.30   4.23 7.57 3.89 19.92 4.09
First round 11 3.89   5.18   4.72 3.89 5.75 6.65 5.08
4x4x4 Cube Combined Final 13 48.19   59.46   DNF 52.92 1:00.76 48.19 1:04.69
3x3x3 One-Handed Combined Final 3 14.54   17.77   28.76 17.03 14.54 18.09 18.19
Megaminx Combined Final 11 1:55.50     1:55.50 2:17.88
Pyraminx Final 6 3.97   4.77   3.97 4.07 4.37 6.12 5.87
First round 5 2.88   5.39   5.13 11.03 2.88 6.00 5.05
Skewb First round 14 6.48   10.71   15.80 15.73 6.48 8.53 7.86
Square-1 Final 9 28.39   39.10   28.39 46.17 32.67 DNF 38.45
Combined First round 10 41.88     42.18 41.88
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 25 15.57   18.49   15.57 18.30 20.96 20.77 16.39
2x2x2 Cube Final 11 4.90   5.80   4.90 6.29 8.29 5.79 5.31
First round 10 4.52   5.06   4.52 6.45 4.87 4.84 5.48
4x4x4 Cube Combined Final 22 1:39.08     1:39.08 1:54.57
3x3x3 One-Handed Combined Final 21 38.11     38.11 43.59
Megaminx Combined Final 15 2:39.48     2:39.48 3:07.69
Pyraminx Final 12 7.15   9.08   7.15 8.56 9.93 9.57 9.11
First round 10 6.57   7.45   7.50 7.97 6.57 6.87 8.37
Skewb First round 13 5.25   10.16   11.36 12.90 5.25 11.64 7.48
Square-1 Combined First round 13 55.50     55.79 55.50
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst    Denmark
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 19.21   21.96   22.40 19.21 21.74 DNF 21.73
2x2x2 Cube First round 27 6.97   8.33   8.97 8.06 10.80 6.97 7.95
4x4x4 Cube Combined Final 26 2:02.12     2:11.39 2:02.12
Pyraminx First round 23 9.32   11.43   12.36 10.01 9.32 12.40 11.91
Victor Alexander Stolarczyk    Denmark
Victor Alexander Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 9.92   11.92   12.47 12.59 9.92 14.55 10.69
First round 6 8.84   11.11   8.84 13.76 11.16 10.07 12.10
2x2x2 Cube Final 5 3.57   3.93   3.87 3.75 3.57 DNF 4.16
First round 8 4.22   4.54   4.22 6.16 4.71 4.49 4.43
4x4x4 Cube Combined Final 20 57.31   1:16.77   57.31 1:34.32 DNF 1:10.83 1:05.16
3x3x3 One-Handed Combined Final 13 23.58   25.02   25.32 24.94 24.81 27.44 23.58
Megaminx Combined Final 17 3:05.26     4:00.53 3:05.26
Pyraminx First round 15 7.13   8.88   8.22 8.40 7.13 10.27 10.01
Skewb Final 5 3.63   5.72   6.87 5.05 3.63 5.24 8.04
First round 5 4.50   5.77   8.54 6.29 4.50 6.01 5.01
Square-1 Final 12 32.86   43.93   46.86 41.24 32.86 43.70 1:11.84
Combined First round 9 29.71   38.31   43.47 29.71 33.49 37.97 DNF
Villiam Pallisgård    Denmark
Villiam Pallisgård
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 21.90   24.67   23.37 41.60 24.29 26.36 21.90
2x2x2 Cube First round 35 10.46   12.84   12.93 12.32 13.27 10.46 16.45
4x4x4 Cube Combined Final 27 2:12.31     2:12.31 2:16.90
Megaminx Combined Final 18 3:07.72     3:48.71 3:07.72
Pyraminx First round 39 13.43   DNF   18.72 DNF DNF 22.27 13.43
Zoé de Moffarts    Belgium
Zoé de Moffarts
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 26 16.73   18.61   19.58 17.88 19.95 18.37 16.73
4x4x4 Cube Combined Final 17 57.66   1:02.51   57.75 1:04.92 1:04.86 DNF 57.66
Megaminx Combined Final 6 1:06.08   1:11.93   1:12.51 1:13.87 1:09.42 1:20.92 1:06.08
Pyraminx First round 12 5.61   7.63   5.61 6.75 5.83 10.92 10.30