Minx C-Open-hagen 2020

Date City WCA LInk
2020-1-18~19  Denmark, Kastrup Minx C-Open-hagen 2020

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Mats Valk 7.74  Martin Vædele Egdal 7.80  Rasmus Stub Detlefsen 8.04
 4x4x4 Cube  Mats Valk 26.58  Amos Nordman 31.62  Martin Vædele Egdal 32.41
 5x5x5 Cube  Mats Valk 53.62  Magnus Patrick Kanstrup 58.77  Martin Vædele Egdal 1:00.54
 Megaminx  Amos Nordman 32.48  Oscar Roth Andersen 41.57  Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 45.75
 Pyraminx  Robin Verstraten 2.93  Oscar Roth Andersen 3.05  Alejandro Isaza 3.66
 Skewb  Daniel Vædele Egdal 3.58  Martin Vædele Egdal 3.68  Rasmus Stub Detlefsen 3.90
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Amos Nordman 6.83   7.62    Finland 7.76 6.87 6.83 8.24 10.51
2 Mats Valk 6.29   7.64    Netherlands 9.64 6.29 7.56 7.31 8.06
3 Rasmus Stub Detlefsen 7.21   8.29    Denmark 7.82 9.39 7.66 7.21 12.04
4 Martin Vædele Egdal 6.76   8.62    Denmark 7.88 8.74 6.76 9.25 9.41
5 Magnus Søndergaard Byrne 9.16   9.74    Denmark 10.26 9.34 9.62 9.16 12.70
6 Mathias Søndergaard Byrne 6.86   9.96    Denmark 11.19 6.86 8.67 10.02 12.47
7 Daniel Vædele Egdal 6.50   10.07    Denmark 11.92 9.11 15.44 6.50 9.17
8 Magnus Patrick Kanstrup 7.60   10.19    Denmark 12.12 7.60 9.42 11.04 10.10
9 Vilius Ribinskas 8.48   10.57    Lithuania 10.59 8.48 12.03 12.31 9.08
10 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 9.20   10.58    Malaysia 11.13 10.24 10.40 11.10 9.20
11 David Vos 9.74   10.65    Netherlands 9.74 10.61 10.59 10.76 14.14
12 Thomas Sonnenberg Jarner 9.98   11.17    Denmark 9.98 11.07 12.38 13.41 10.06
13 Alejandro Isaza 10.75   11.61    Colombia 10.75 14.29 10.86 11.88 12.09
14 Adam Marcellus Kelly 10.04   12.41    USA 10.04 12.25 13.06 11.92 13.73
15 Albin Thim 11.01   12.55    Sweden 11.96 12.53 11.01 14.94 13.17
16 Adam Narbutas Jørgensen 10.66   12.56    Denmark 13.67 10.66 11.66 15.28 12.35
17 Willi Mickein 11.26   12.92    Germany 14.24 11.83 11.26 12.68 14.65
18 Herman Axelsson 11.03   13.02    Sweden 16.06 11.24 16.80 11.76 11.03
19 Henrik Buus Aagaard 12.51   13.27    Denmark 13.79 12.51 12.69 14.16 13.32
20 Magne Njå 11.69   13.29    Norway 11.69 13.69 15.38 13.64 12.55
21 Carl Emil Exner 11.50   13.60    Denmark 11.50 12.80 13.11 16.11 14.88
22 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 12.07   13.65    Denmark 13.48 15.71 12.50 14.96 12.07
23 Kristoffer Vasehus 11.99   13.96    Denmark 15.43 11.99 13.49 12.97 17.13
24 Johannes Knudsen 12.79   14.29    Sweden 12.79 13.48 17.15 14.38 15.01
25 Robin Verstraten 12.70   14.56    Netherlands 14.97 12.70 13.18 15.71 15.52
26 Emil Mickein 12.25   14.61    Germany 15.50 15.38 12.94 17.04 12.25
27 Gijs Peletier 13.15   14.85    Netherlands 15.38 13.15 15.47 13.69 15.57
28 Magnus Farré Emmervadt Jensen 14.45   14.96    Denmark 15.42 14.64 15.27 14.97 14.45
29 Joy Liou Liu (刘丽欧) 10.73   14.98    China 10.73 15.14 18.76 16.64 13.17
30 Anna Buhl Bechmann 13.23   15.00    Denmark 13.23 13.25 17.19 15.70 16.04
31 Callum Goodyear 12.55   15.06    United Kingdom 15.85 12.55 15.68 13.66 DNF
32 Noah Søkilde Damborg 13.21   15.80    Denmark 15.43 19.49 13.21 15.61 16.35
33 Sven Vaillant-Jørgensen 14.00   16.04    Denmark 15.61 15.19 17.64 14.00 17.32
34 Matheo Stauffer 12.01   16.36    Sweden 12.01 15.33 16.37 17.37 DNF
35 Mads Philipsen 14.53   16.74    Denmark 17.09 16.53 14.53 18.28 16.60
36 Henrik Johann Weidinger 11.66   16.81    Denmark 17.92 11.66 16.51 16.00 19.90
37 Malte Oliver Bøgh Kjøller 13.76   17.11    Denmark 16.85 17.56 16.92 18.27 13.76
38 Nicolas Køster Christensen 16.31   17.17    Denmark 16.31 17.53 23.45 17.60 16.38
39 Kasper Warberg Borg 16.76   17.32    Denmark 18.36 17.56 16.90 17.49 16.76
40 Otto Foldager Kyndesen 14.77   17.62    Denmark 16.22 14.77 32.71 21.03 15.62
41 Catharina Nguyen 14.41   17.80    Denmark 14.41 18.20 35.71 18.96 16.24
42 Ioannis Papadopoulos 14.79   17.94    Greece 15.60 19.84 18.37 25.59 14.79
43 Tais Storm Andersen 15.23   18.27    Denmark 21.40 15.83 18.98 15.23 20.01
44 Oscar Munkholm Roth 15.30   18.39    Denmark 16.20 15.30 16.74 22.23 23.10
45 Peter Frimand Rasmussen 16.73   19.24    Denmark 16.73 17.90 19.12 DNF 20.69
46 Lucas Hansen 16.08   20.40    Denmark 22.04 20.17 18.98 23.08 16.08
47 Hirdaya Gurung 20.16   22.51    Nepal 24.10 22.59 24.01 20.16 20.94
48 Valdemar Sander Skytte 19.45   22.60    Denmark 23.31 21.79 22.70 23.49 19.45
49 Victor Magnusson 16.99   22.74    Sweden 25.12 23.99 26.88 16.99 19.10
50 Umer Ahmed Toor 18.16   24.32    Denmark 19.82 26.29 26.86 DNF 18.16
51 Mikela Elleby Jørgensen 20.87   25.17    Denmark 28.84 20.87 21.80 DNF 24.87
52 Nikolaj Knudsen 23.07   25.47    Sweden 23.07 26.08 41.91 24.52 25.80
53 Andreas Østergaard 24.06   25.60    Denmark 25.04 25.42 24.06 27.90 26.34
54 Thor Muto Asmund 24.38   26.09    Denmark 25.13 26.76 24.38 27.66 26.37
55 Arvid Englund 23.66   27.28    Sweden 27.15 27.48 23.66 31.31 27.20
56 Sander Thorfelt Schmidt 22.45   27.36    Denmark 29.14 25.79 22.45 30.42 27.14
57 Elias Sinkbæk Bjerregaard 21.47   28.29    Denmark 26.81 26.43 31.63 21.47 35.09
58 Frederik Møller Randrup 23.32   28.31    Denmark 35.41 29.08 23.32 30.76 25.08
59 Morris Magnusson 29.23   30.82    Sweden 45.13 31.33 29.40 29.23 31.74
60 Júlíus Cramer Andersen 31.26   32.51    Denmark 39.08 32.73 32.21 32.59 31.26
61 Asger Normann-Hansen 27.39   35.82    Denmark 27.39 39.44 32.13 35.88 59.57
62 David Klausen 27.14   36.69    Denmark 36.06 37.25 27.14 36.77 38.91
63 Hugo Saxlund 32.19   39.71    Sweden 37.07 40.52 41.53 32.19 46.74
64 Nilas Lykkegaard Jørgensen 34.98   40.39    Denmark 38.95 41.80 34.98 46.94 40.42
65 Sebastian Reinholdt Schmidt 33.86   42.32    Denmark 54.07 46.15 33.86 42.01 38.81
66 Jakub Maksymilian Wankewyc 37.30   42.79    Poland 39.29 51.16 1:10.54 37.93 37.30
67 Rasmus Simonsen 34.87   44.19    Denmark 44.59 45.56 48.88 34.87 42.41
68 Elias Juul Hjermind 54.06   57.21    Denmark 59.96 54.06 1:00.25 54.38 57.30
69 Ida Frimand 51.38   58.53    Denmark 51.38 58.18 1:05.59 1:05.85 51.81
70 Jack Magnusson 53.05   1:06.84    Sweden 1:10.02 53.05 1:08.08 1:03.77 1:08.68
71 Tsveta Atanasova Ivanova 40.40   1:09.14    Bulgaria 1:17.45 1:13.36 1:01.63 1:12.44 40.40
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Mats Valk 5.96   7.74    Netherlands 7.68 5.96 8.84 8.64 6.89
2 Martin Vædele Egdal 6.82   7.80    Denmark 8.26 8.30 6.82 6.85 8.38
3 Rasmus Stub Detlefsen 6.71   8.04    Denmark 6.71 9.06 7.84 7.23 DNF
4 Amos Nordman 7.33   8.42    Finland 8.00 8.54 7.33 9.37 8.71
5 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 6.29   9.36    Malaysia 8.23 10.43 6.29 9.42 10.43
6 Magnus Patrick Kanstrup 7.77   9.66    Denmark 9.35 11.29 7.77 8.90 10.72
7 Daniel Vædele Egdal 9.03   9.76    Denmark 9.86 10.17 9.45 9.03 9.96
8 Vilius Ribinskas 8.59   9.86    Lithuania 10.28 9.57 15.77 9.74 8.59
9 Magnus Søndergaard Byrne 9.51   10.26    Denmark 11.00 9.54 9.51 10.25 14.39
10 Mathias Søndergaard Byrne 8.04   10.85    Denmark 8.04 11.50 13.00 8.80 12.26
11 David Vos 10.04   10.93    Netherlands 10.22 11.28 11.30 12.79 10.04
12 Adam Marcellus Kelly 9.66   11.14    USA 12.18 10.76 11.23 9.66 11.42
13 Thomas Sonnenberg Jarner 10.45   11.59    Denmark 11.13 10.45 11.43 12.21 13.42
14 Alejandro Isaza 9.44   11.74    Colombia 11.77 10.79 9.44 12.98 12.65
15 Albin Thim 11.28   12.10    Sweden 12.33 12.64 16.22 11.28 11.33
16 Callum Goodyear 11.53   13.12    United Kingdom 11.63 16.55 14.07 11.53 13.66
17 Kristoffer Vasehus 12.77   13.35    Denmark 13.31 13.34 14.91 12.77 13.41
18 Robin Verstraten 12.26   13.46    Netherlands 12.74 13.83 15.70 13.80 12.26
19 Willi Mickein 12.52   13.52    Germany 12.53 14.16 15.11 12.52 13.88
20 Henrik Buus Aagaard 12.52   13.73    Denmark 13.15 15.10 12.52 13.07 14.96
21 Herman Axelsson 11.97   14.13    Sweden 14.50 13.73 11.97 15.15 14.17
22 Noah Søkilde Damborg 12.07   14.17    Denmark 13.59 13.46 15.46 16.24 12.07
23 Adam Narbutas Jørgensen 11.02   14.37    Denmark 15.07 11.02 15.43 13.36 14.67
24 Magne Njå 13.88   14.72    Norway 13.99 13.88 14.77 18.57 15.41
25 Gijs Peletier 10.99   15.09    Netherlands 15.45 10.99 14.90 16.26 14.92
26 Johannes Knudsen 13.67   15.10    Sweden 18.33 14.56 14.82 15.91 13.67
27 Carl Emil Exner 12.95   15.15    Denmark 17.02 16.59 12.95 13.45 15.41
28 Joy Liou Liu (刘丽欧) 13.79   15.69    China 20.96 15.17 13.85 18.05 13.79
29 Ioannis Papadopoulos 14.69   15.87    Greece 17.52 14.71 15.37 14.69 18.18
30 Kasper Warberg Borg 12.66   15.92    Denmark 14.76 16.57 16.43 22.10 12.66
31 Emil Mickein 12.86   15.94    Germany 19.78 14.10 13.93 20.15 12.86
32 Mads Philipsen 12.39   16.22    Denmark 16.07 16.04 16.56 16.70 12.39
33 Catharina Nguyen 15.23   16.31    Denmark 15.23 15.27 18.56 15.88 17.77
34 Malte Oliver Bøgh Kjøller 15.62   17.36    Denmark 18.19 17.99 17.48 16.61 15.62
35 Nicolas Køster Christensen 17.29   17.80    Denmark 17.83 17.29 18.27 17.30 18.45
36 Sven Vaillant-Jørgensen 16.33   18.00    Denmark 17.13 22.77 16.33 19.11 17.76
37 Magnus Farré Emmervadt Jensen 16.36   18.25    Denmark 18.63 19.37 16.36 19.88 16.75
38 Peter Frimand Rasmussen 16.39   18.47    Denmark 16.39 20.24 19.75 18.48 17.17
39 Oscar Munkholm Roth 13.72   18.54    Denmark 13.72 18.67 18.33 18.61 21.31
40 Tais Storm Andersen 16.18   18.85    Denmark 16.18 20.05 16.34 20.16 21.29
41 Umer Ahmed Toor 17.00   20.00    Denmark 17.93 19.81 22.26 25.15 17.00
42 Henrik Johann Weidinger 15.06   20.18    Denmark 15.06 22.26 15.73 22.54 DNF
43 Otto Foldager Kyndesen 14.24   20.70    Denmark 19.95 14.24 DNF 19.83 22.32
44 Matheo Stauffer 16.74   20.71    Sweden 28.08 DNF 17.10 16.96 16.74
45 Hirdaya Gurung 19.40   21.70    Nepal 21.39 21.34 19.40 22.36 32.55
46 Nikolaj Knudsen 21.87   22.79    Sweden 23.78 22.20 31.01 22.40 21.87
47 Valdemar Sander Skytte 20.29   23.32    Denmark 27.99 26.71 22.78 20.29 20.48
48 Mikela Elleby Jørgensen 20.69   23.46    Denmark 24.56 24.69 25.65 20.69 21.12
49 Lucas Hansen 18.24   23.78    Denmark 22.00 25.48 23.87 26.40 18.24
50 Victor Magnusson 18.20   25.32    Sweden 25.42 25.04 31.73 18.20 25.49
51 Andreas Østergaard 20.56   27.16    Denmark 20.56 24.45 28.22 28.81 35.97
52 Thor Muto Asmund 26.39   29.74    Denmark 26.39 49.76 30.67 28.78 29.78
  4x4x4 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Mats Valk 27.35   29.52    Netherlands 32.24 30.66 29.88 27.35 28.01
2 Martin Vædele Egdal 26.65   30.13    Denmark 26.65 33.78 28.78 29.78 31.84
3 Rasmus Stub Detlefsen 30.60   32.60    Denmark 35.04 32.80 33.95 30.60 31.04
4 Magnus Patrick Kanstrup 30.55   32.68    Denmark 31.26 32.01 30.55 36.54 34.77
5 Amos Nordman 27.46   34.29    Finland 40.93 45.65 27.46 29.59 32.36
6 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 32.05   36.49    Malaysia 33.93 32.05 39.12 43.73 36.43
7 Magnus Søndergaard Byrne 28.87   39.09    Denmark 28.87 46.93 37.79 36.00 43.49
8 Mathias Søndergaard Byrne 38.87   40.58    Denmark 41.40 41.35 38.87 40.18 40.22
9 Alejandro Isaza 40.08   43.13    Colombia 41.18 43.56 44.64 40.08 45.09
10 Daniel Vædele Egdal 38.07   44.00    Denmark 43.55 45.96 38.07 45.91 42.55
11 Thomas Sonnenberg Jarner 42.65   44.65    Denmark 45.83 44.74 43.38 42.65 53.39
12 Magne Njå 42.65   44.68    Norway 46.21 44.51 53.44 42.65 43.31
13 Vilius Ribinskas 40.66   45.08    Lithuania 52.41 46.71 42.90 45.62 40.66
14 Callum Goodyear 44.42   48.38    United Kingdom 44.42 46.51 53.22 47.02 51.61
15 Joy Liou Liu (刘丽欧) 47.06   49.39    China 54.58 48.95 47.18 47.06 52.03
16 Adam Marcellus Kelly 47.85   50.43    USA 48.60 49.44 1:10.52 47.85 53.26
17 Johannes Knudsen 49.58   51.11    Sweden 53.54 50.46 50.89 51.97 49.58
18 Noah Søkilde Damborg 43.38   51.13    Denmark 52.03 56.07 56.08 45.28 43.38
19 Herman Axelsson 45.84   51.43    Sweden 53.27 48.10 55.39 45.84 52.92
20 Albin Thim 49.45   53.36    Sweden 53.54 53.01 49.45 53.52 54.38
21 David Vos 50.78   54.60    Netherlands 51.04 50.78 1:01.88 53.04 59.72
22 Carl Emil Exner 48.41   55.28    Denmark 55.17 48.41 59.72 54.52 56.14
23 Henrik Buus Aagaard 51.29   55.78    Denmark 57.11 55.01 51.29 55.58 56.75
24 Kristoffer Vasehus 52.61   55.79    Denmark 53.93 52.61 59.85 53.60 1:19.93
25 Emil Mickein 48.09   56.88    Germany DNF 55.18 1:03.23 48.09 52.22
26 Gijs Peletier 53.33   57.41    Netherlands 58.58 1:14.43 56.72 56.93 53.33
27 Zoé de Moffarts 51.67   57.97    Belgium 57.77 57.46 51.67 1:02.75 58.69
28 Willi Mickein 48.90   59.85    Germany 1:04.63 59.28 48.90 1:01.20 59.06
29 Adam Narbutas Jørgensen 52.08   1:00.41    Denmark 52.08 1:00.52 1:08.41 1:06.24 54.47
30 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 58.41   1:04.82    Denmark 1:10.58 1:05.81 1:08.13 1:00.53 58.41
31 Catharina Nguyen 53.91   1:06.75    Denmark 1:19.19 1:09.89 1:08.96 53.91 1:01.39
32 Malte Oliver Bøgh Kjøller 55.27   1:07.38    Denmark 1:09.40 1:09.47 55.27 1:04.89 1:07.84
33 Anna Buhl Bechmann 1:00.06   1:07.40    Denmark 1:25.78 1:06.27 1:11.39 1:04.55 1:00.06
34 Robin Verstraten 57.81   1:08.44    Netherlands 1:00.91 1:11.94 57.81 1:35.10 1:12.47
35 Matheo Stauffer 1:05.72   1:08.70    Sweden 1:05.72 1:10.87 1:06.71 1:08.53 1:14.13
36 Nicolas Køster Christensen 1:09.61   1:12.10    Denmark 1:09.79 1:20.37 1:09.61 1:16.86 1:09.65
37 Tais Storm Andersen 1:06.95   1:16.15    Denmark 1:06.95 1:16.98 1:11.31 1:47.22 1:20.15
38 Ioannis Papadopoulos 1:17.33   1:20.56    Greece 1:20.42 1:17.33 1:27.08 1:22.79 1:18.46
39 Henrik Johann Weidinger 1:06.80   1:21.69    Denmark 1:25.46 1:25.78 1:06.80 1:13.83 1:29.66
40 Magnus Farré Emmervadt Jensen 1:14.88   1:22.29    Denmark 1:16.66 1:19.39 1:30.83 1:14.88 DNF
41 Mikela Elleby Jørgensen 1:16.95   1:25.27    Denmark 1:35.41 1:37.08 1:21.72 1:18.68 1:16.95
42 Lucas Hansen 1:23.46   1:31.96    Denmark 1:56.33 1:37.79 1:31.51 1:26.59 1:23.46
43 Thor Muto Asmund 1:24.92   1:32.33    Denmark 1:37.32 1:42.48 1:25.28 1:24.92 1:34.40
44 Peter Frimand Rasmussen 1:18.75   1:33.90    Denmark 1:59.07 1:32.07 1:43.10 1:26.54 1:18.75
45 Kasper Warberg Borg 1:26.83   1:34.86    Denmark 1:34.51 1:39.01 1:26.83 1:35.76 1:34.30
46 Oscar Munkholm Roth 1:18.18   1:35.99    Denmark 1:40.86 DNF 1:18.18 1:19.50 1:47.61
47 Umer Ahmed Toor 1:30.64   1:36.51    Denmark 1:42.34 2:13.08 1:30.73 1:30.64 1:36.46
48 Andreas Østergaard 1:28.08   1:47.17    Denmark 2:31.16 1:39.24 1:47.91 1:54.37 1:28.08
49 Sander Thorfelt Schmidt 1:33.43   1:48.49    Denmark 1:59.44 1:49.12 1:41.79 1:33.43 1:54.55
50 Otto Foldager Kyndesen 1:43.83   1:48.97    Denmark 1:53.75 1:46.77 1:46.40 1:54.29 1:43.83
51 Hirdaya Gurung 1:45.05   2:16.61    Nepal 2:25.39 2:08.71 1:45.05 2:19.43 2:21.70
52 Arvid Englund 2:07.65   2:20.99    Sweden 2:20.30 2:26.86 2:07.65 2:15.80 2:35.99
53 Nilas Lykkegaard Jørgensen 2:28.08   2:45.96    Denmark 2:49.24 4:26.31 2:46.07 2:42.57 2:28.08
54 Asger Normann-Hansen 2:25.53   3:00.90    Denmark 3:28.29 2:44.13 2:50.28 3:40.03 2:25.53
55 David Klausen 2:37.73   3:02.60    Denmark 3:27.08 2:57.71 3:16.69 2:37.73 2:53.40
56 Valdemar Sander Skytte 1:54.53   DNF    Denmark 1:54.53 2:01.13 DNF DNF 2:01.94
57 Elias Juul Hjermind 3:13.33      Denmark 3:15.53 3:13.33
58 Elias Sinkbæk Bjerregaard 3:52.79      Denmark 3:52.79 8:41.50
  4x4x4 Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Mats Valk 25.85   30.69    Netherlands 28.95 32.14 25.85 33.01 30.98
2 Martin Vædele Egdal 26.23   32.75    Denmark 36.06 32.86 33.26 32.12 26.23
3 Rasmus Stub Detlefsen 28.79   32.91    Denmark 40.04 34.18 32.86 28.79 31.68
4 Amos Nordman 30.28   33.90    Finland 37.63 DNF 30.67 33.39 30.28
5 Magnus Patrick Kanstrup 31.77   34.00    Denmark 32.05 31.77 36.83 33.11 43.87
6 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 32.58   35.23    Malaysia 36.72 34.95 32.58 36.57 34.18
7 Daniel Vædele Egdal 33.93   36.40    Denmark 35.98 38.04 35.19 42.47 33.93
8 Magnus Søndergaard Byrne 32.47   38.32    Denmark 39.68 34.95 42.23 40.33 32.47
9 Mathias Søndergaard Byrne 36.87   38.50    Denmark 38.22 39.11 36.87 38.16 44.47
10 Alejandro Isaza 37.70   40.19    Colombia 37.70 43.46 45.68 38.85 38.26
11 Vilius Ribinskas 36.59   43.11    Lithuania 51.40 40.67 51.32 37.33 36.59
12 Callum Goodyear 43.88   45.97    United Kingdom 45.72 47.07 49.20 45.12 43.88
13 Thomas Sonnenberg Jarner 41.94   46.90    Denmark 49.09 45.24 49.12 46.37 41.94
14 Johannes Knudsen 44.97   48.35    Sweden 44.97 56.30 46.20 49.42 49.42
15 Henrik Buus Aagaard 46.33   49.13    Denmark 46.34 46.33 52.76 1:04.57 48.29
16 Magne Njå 44.70   49.72    Norway 53.66 58.04 46.26 49.24 44.70
17 Herman Axelsson 45.47   50.43    Sweden 49.49 58.04 45.47 54.50 47.31
18 Albin Thim 45.69   51.04    Sweden 51.74 47.91 59.97 53.47 45.69
19 Joy Liou Liu (刘丽欧) 48.29   51.58    China 54.35 48.69 51.70 56.64 48.29
20 Noah Søkilde Damborg 44.36   52.23    Denmark 59.38 1:01.47 44.54 44.36 52.78
21 David Vos 46.76   53.58    Netherlands 57.70 56.15 46.76 46.88 1:06.92
22 Kristoffer Vasehus 46.53   53.59    Denmark 52.61 54.99 55.42 53.16 46.53
23 Adam Marcellus Kelly 51.63   55.49    USA 51.63 58.18 52.58 59.95 55.72
24 Willi Mickein 50.84   58.33    Germany 51.29 1:03.62 1:05.93 1:00.08 50.84
25 Zoé de Moffarts 54.71   59.29    Belgium 55.00 54.71 1:16.11 1:00.06 1:02.82
26 Carl Emil Exner 54.03   59.86    Denmark 1:02.49 59.78 54.03 57.76 1:02.04
27 Robin Verstraten 51.31   1:00.77    Netherlands 1:02.23 1:00.49 51.31 1:11.12 59.59
28 Emil Mickein 52.15   1:01.49    Germany 1:08.47 1:07.11 55.78 1:01.57 52.15
29 Adam Narbutas Jørgensen 58.53   1:03.39    Denmark 1:00.07 58.53 1:00.35 DNF 1:09.74
30 Catharina Nguyen 54.52   1:03.54    Denmark 1:04.21 1:06.90 1:09.33 54.52 59.51
31 Gijs Peletier 57.49   1:06.12    Netherlands 57.49 1:06.64 1:15.16 1:00.93 1:10.80
32 Malte Oliver Bøgh Kjøller 55.54   1:07.57    Denmark 1:14.09 1:07.89 1:00.72 1:19.96 55.54
33 Henrik Johann Weidinger 1:06.93   1:17.27    Denmark 1:20.05 1:16.90 1:06.93 1:14.87 1:21.84
34 Matheo Stauffer 59.74   1:17.69    Sweden 1:10.59 1:34.74 1:07.73 59.74 DNF
35 Ioannis Papadopoulos 1:10.38   1:17.80    Greece 1:10.38 2:01.59 1:23.55 1:14.12 1:15.72
36 Tais Storm Andersen 1:13.84   1:20.10    Denmark 1:21.21 1:34.85 1:13.84 1:24.43 1:14.66
37 Mikela Elleby Jørgensen 1:17.80   1:22.45    Denmark 1:18.40 1:17.80 1:44.79 1:28.52 1:20.44
38 Magnus Farré Emmervadt Jensen 1:15.10   1:24.45    Denmark 1:15.10 1:37.08 1:20.03 1:28.85 1:24.47
39 Lucas Hansen 1:32.45   1:33.19    Denmark 1:33.69 1:32.93 1:32.45 1:32.96 2:15.00
40 Nicolas Køster Christensen 1:29.83   1:33.72    Denmark 1:33.29 1:29.83 1:34.31 1:33.56 1:39.50
41 Thor Muto Asmund 1:29.84   1:43.65    Denmark 1:54.10 1:31.63 1:45.21 2:05.86 1:29.84
  4x4x4 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Mats Valk 24.64   26.58    Netherlands 26.16 24.94 28.63 24.64 29.00
2 Amos Nordman 26.35   31.62    Finland 32.41 26.35 35.82 34.47 27.97
3 Martin Vædele Egdal 29.16   32.41    Denmark 31.32 36.72 29.16 31.98 33.92
4 Rasmus Stub Detlefsen 28.01   33.41    Denmark 31.29 34.45 34.50 41.01 28.01
5 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 32.14   34.73    Malaysia 36.36 34.25 32.14 33.57 36.93
6 Magnus Søndergaard Byrne 32.34   36.33    Denmark 38.10 32.34 52.08 34.33 36.57
7 Magnus Patrick Kanstrup 34.51   36.54    Denmark 36.95 37.19 37.85 35.49 34.51
8 Mathias Søndergaard Byrne 35.19   36.95    Denmark 38.26 36.72 35.19 40.19 35.86
9 Daniel Vædele Egdal 31.92   37.17    Denmark 31.92 41.45 37.80 37.37 36.35
10 Vilius Ribinskas 38.90   44.29    Lithuania 44.69 43.60 44.59 38.90 45.26
11 Alejandro Isaza 40.76   44.68    Colombia 44.06 48.89 43.89 40.76 46.09
12 Noah Søkilde Damborg 42.62   46.94    Denmark 47.63 42.62 46.06 52.73 47.12
13 Albin Thim 42.14   47.14    Sweden 48.42 49.27 42.14 44.05 48.94
14 Thomas Sonnenberg Jarner 40.44   48.02    Denmark 41.50 50.65 40.44 51.92 53.98
15 Callum Goodyear 38.68   48.61    United Kingdom 49.05 49.81 38.68 50.02 46.98
16 Herman Axelsson 39.85   49.77    Sweden 43.84 57.06 39.85 54.00 51.47
17 Henrik Buus Aagaard 45.35   49.83    Denmark 54.52 48.38 46.59 1:00.09 45.35
18 Johannes Knudsen 48.83   49.85    Sweden 48.83 57.80 49.74 50.45 49.37
19 Magne Njå 46.63   49.86    Norway 51.58 49.64 55.27 48.35 46.63
20 Adam Marcellus Kelly 44.15   49.93    USA 50.53 50.95 44.15 55.14 48.30
21 Carl Emil Exner 46.32   51.38    Denmark 55.69 48.50 46.32 49.96 57.81
22 David Vos 46.99   52.17    Netherlands 46.99 53.85 58.11 49.65 53.01
23 Joy Liou Liu (刘丽欧) 42.77   52.90    China 52.87 1:03.85 42.77 53.14 52.70
24 Emil Mickein 49.04   55.48    Germany 54.60 49.04 57.85 54.00 59.02
25 Adam Narbutas Jørgensen 52.51   56.53    Denmark 1:08.04 59.70 52.51 56.09 53.81
26 Kristoffer Vasehus 48.01   56.73    Denmark 1:00.94 58.54 50.70 1:04.58 48.01
27 Robin Verstraten 55.80   57.20    Netherlands 55.80 1:01.44 56.20 59.26 56.13
28 Zoé de Moffarts 55.64   1:01.17    Belgium 1:15.91 1:03.04 1:03.21 57.26 55.64
29 Catharina Nguyen 1:03.83   1:12.26    Denmark 1:16.11 1:06.64 1:17.62 1:03.83 1:14.03
  5x5x5 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Mats Valk 48.79   52.53    Netherlands 53.22 1:04.35 53.32 51.06 48.79
2 Martin Vædele Egdal 49.14   56.74    Denmark 58.51 57.68 55.84 56.69 49.14
3 Amos Nordman 59.79   1:02.48    Finland 1:06.01 59.79 1:00.39 1:06.02 1:01.04
4 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 52.77   1:02.70    Malaysia 1:04.75 1:00.02 1:03.33 52.77 1:10.29
5 Magnus Patrick Kanstrup 57.70   1:03.14    Denmark 1:06.68 1:01.99 57.70 1:02.40 1:05.03
6 Rasmus Stub Detlefsen 1:00.10   1:06.18    Denmark 1:04.80 1:09.22 1:00.10 1:20.96 1:04.52
7 Magnus Søndergaard Byrne 1:01.83   1:12.17    Denmark 1:09.16 1:01.83 1:12.95 1:14.40 1:17.26
8 Daniel Vædele Egdal 1:06.10   1:12.66    Denmark 1:06.10 1:11.86 1:11.88 1:20.62 1:14.25
9 Vilius Ribinskas 1:07.73   1:17.89    Lithuania 1:22.64 1:07.73 1:19.99 1:22.54 1:11.14
10 Mathias Søndergaard Byrne 1:13.99   1:18.49    Denmark 1:13.99 1:22.42 1:21.32 1:19.45 1:14.69
11 Callum Goodyear 1:17.47   1:24.58    United Kingdom 1:23.15 1:23.53 1:27.58 1:27.05 1:17.47
12 Kristoffer Vasehus 1:16.53   1:25.64    Denmark 1:26.79 1:37.42 1:25.58 1:16.53 1:24.56
13 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:25.20   1:30.77    China 1:25.48 1:34.55 1:32.29 1:25.20 1:36.09
14 Willi Mickein 1:25.38   1:31.39    Germany 1:50.22 1:25.38 1:37.70 1:29.85 1:26.62
15 David Vos 1:21.97   1:33.96    Netherlands 1:33.94 1:42.34 1:32.51 1:21.97 1:35.42
16 Thomas Sonnenberg Jarner 1:33.34   1:36.16    Denmark 1:33.34 1:35.17 1:38.52 2:06.62 1:34.78
17 Albin Thim 1:24.76   1:38.90    Sweden 1:49.20 1:24.76 1:46.77 1:40.67 1:29.26
18 Adam Marcellus Kelly 1:27.83   1:39.28    USA 1:27.83 1:38.88 1:40.39 1:44.02 1:38.57
19 Noah Søkilde Damborg 1:28.60   1:40.77    Denmark 1:43.41 1:43.47 1:28.60 1:44.44 1:35.42
20 Johannes Knudsen 1:37.96   1:42.48    Sweden 1:45.76 1:43.04 1:37.96 1:44.80 1:39.60
21 Alejandro Isaza 1:29.68   1:43.61    Colombia 1:45.55 1:29.68 1:46.82 1:38.45 1:51.10
22 Magne Njå 1:31.42   1:43.87    Norway 1:53.41 1:58.72 1:37.34 1:40.85 1:31.42
23 Henrik Buus Aagaard 1:43.67   1:48.34    Denmark 1:59.14 1:43.67 1:47.48 1:44.99 1:52.54
24 Carl Emil Exner 1:44.11   1:51.34    Denmark 1:52.85 1:47.49 1:44.11 1:58.82 1:53.67
25 Emil Mickein 1:49.48   1:53.43    Germany 1:49.55 1:52.90 1:57.84 1:49.48 1:58.77
26 Gijs Peletier 1:50.66   1:55.67    Netherlands 1:59.18 1:54.99 1:52.83 2:06.23 1:50.66
27 Robin Verstraten 1:54.33   1:58.71    Netherlands 2:04.65 1:54.33 1:57.59 1:57.88 2:00.65
28 Adam Narbutas Jørgensen 1:55.01   2:00.43    Denmark 1:57.86 2:05.04 2:03.75 1:59.69 1:55.01
29 Anna Buhl Bechmann 1:38.52   2:06.00    Denmark 1:58.01 1:38.52 2:13.66 2:07.38 2:12.61
30 Nicolas Køster Christensen 1:55.09   2:10.03    Denmark 2:18.98 2:06.23 1:55.09 2:17.72 2:06.13
31 Ioannis Papadopoulos 2:03.67   2:13.38    Greece 2:19.64 2:03.67 2:08.45 2:18.53 2:13.16
32 Herman Axelsson 1:46.38   2:14.71    Sweden 2:03.39 1:46.38 2:21.10 2:19.65 2:22.22
33 Catharina Nguyen 2:01.70   2:17.52    Denmark 2:22.65 2:10.78 2:19.12 2:30.28 2:01.70
34 Umer Ahmed Toor 2:13.21   2:20.52    Denmark 2:16.01 2:33.04 2:22.85 2:22.70 2:13.21
35 Malte Oliver Bøgh Kjøller 2:03.90   2:24.37    Denmark 2:19.27 2:20.85 2:03.90 2:34.05 2:33.00
36 Tais Storm Andersen 1:57.43   2:27.15    Denmark 2:32.98 2:34.64 2:35.46 2:13.82 1:57.43
37 Matheo Stauffer 2:22.25   2:41.70    Sweden 2:22.25 2:38.14 2:42.35 3:06.18 2:44.61
38 Lucas Hansen 2:42.21   2:59.84    Denmark 3:18.82 3:02.82 2:42.21 3:12.47 2:44.24
39 Thor Muto Asmund 2:55.77   3:06.89    Denmark 2:55.77 5:33.27 3:05.56 3:07.21 3:07.90
40 Valdemar Sander Skytte 3:04.83   3:13.93    Denmark 3:04.83 3:09.23 3:19.97 3:12.60 3:23.57
41 Mikela Elleby Jørgensen 3:15.94   3:33.23    Denmark 3:52.76 3:16.38 3:15.94 3:34.77 3:48.53
42 Andreas Østergaard 3:26.52   4:00.85    Denmark 3:26.52 4:05.02 DNF 3:36.82 4:20.70
43 Sander Thorfelt Schmidt 3:35.21   4:06.46    Denmark 4:06.37 4:06.42 DNF 4:06.59 3:35.21
44 Peter Frimand Rasmussen 3:30.04   4:14.32    Denmark 5:49.17 4:13.51 4:08.82 4:20.62 3:30.04
45 Kasper Warberg Borg 4:09.75   4:37.16    Denmark 4:35.19 4:41.77 4:34.53 4:09.75 4:42.77
46 David Klausen 5:04.53      Denmark DNF 5:04.53
  5x5x5 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Mats Valk 49.28   53.62    Netherlands 54.12 52.05 54.70 49.28 58.76
2 Magnus Patrick Kanstrup 56.09   58.77    Denmark 1:01.29 57.54 56.09 1:03.49 57.47
3 Martin Vædele Egdal 51.44   1:00.54    Denmark 1:01.80 1:03.17 58.50 51.44 1:01.31
4 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 56.20   1:00.78    Malaysia 1:00.58 1:02.55 1:02.76 59.20 56.20
5 Amos Nordman 59.07   1:02.25    Finland 1:03.16 1:02.21 1:01.38 1:09.76 59.07
6 Rasmus Stub Detlefsen 1:01.27   1:06.37    Denmark 1:01.27 1:07.31 1:02.63 1:09.17 1:15.01
7 Daniel Vædele Egdal 1:05.48   1:08.67    Denmark 1:08.97 1:05.71 1:11.32 1:12.12 1:05.48
8 Mathias Søndergaard Byrne 1:02.71   1:14.46    Denmark 1:14.71 1:14.36 1:14.30 1:22.75 1:02.71
9 Magnus Søndergaard Byrne 1:08.05   1:14.48    Denmark 1:16.02 1:10.94 1:08.05 1:25.99 1:16.49
10 Vilius Ribinskas 1:07.53   1:17.42    Lithuania 1:18.03 1:23.44 1:13.65 1:20.59 1:07.53
11 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:19.95   1:27.30    China 1:23.75 1:29.35 1:28.79 1:19.95 1:33.67
12 Callum Goodyear 1:26.01   1:29.09    United Kingdom 1:26.01 1:44.85 1:27.58 1:28.81 1:30.88
13 David Vos 1:24.28   1:29.38    Netherlands 1:45.22 1:33.37 1:24.28 1:29.05 1:25.72
14 Willi Mickein 1:17.59   1:30.56    Germany 1:32.13 1:30.75 1:28.79 1:37.04 1:17.59
15 Noah Søkilde Damborg 1:26.07   1:31.87    Denmark 1:29.24 1:35.73 1:26.07 1:40.17 1:30.64
16 Adam Marcellus Kelly 1:26.34   1:32.66    USA 1:34.57 1:49.67 1:26.34 1:32.70 1:30.71
17 Alejandro Isaza 1:27.78   1:33.25    Colombia 1:38.06 1:28.74 1:32.94 2:25.01 1:27.78
18 Kristoffer Vasehus 1:25.30   1:33.95    Denmark 1:37.76 1:25.30 1:33.49 1:34.32 1:34.04
19 Thomas Sonnenberg Jarner 1:30.23   1:39.71    Denmark 1:37.33 1:30.23 1:41.11 1:47.27 1:40.70
20 Magne Njå 1:25.08   1:40.66    Norway 1:40.77 1:25.08 1:38.15 1:43.80 1:43.06
21 Gijs Peletier 1:42.54   1:44.93    Netherlands 1:46.28 1:44.76 1:43.93 1:42.54 1:46.10
22 Albin Thim 1:32.22   1:45.66    Sweden 1:45.87 1:32.22 1:46.15 1:49.34 1:44.96
23 Johannes Knudsen 1:38.95   1:46.63    Sweden 2:00.31 1:43.91 1:38.95 1:50.98 1:45.01
24 Henrik Buus Aagaard 1:38.06   1:49.41    Denmark 1:48.40 1:45.76 1:38.06 1:54.08 1:59.77
25 Carl Emil Exner 1:36.00   1:50.46    Denmark 1:44.39 DNF 1:56.09 1:50.91 1:36.00
26 Robin Verstraten 1:46.23   1:57.94    Netherlands 2:02.08 1:46.23 2:01.51 2:08.99 1:50.23
27 Emil Mickein 1:37.00   1:58.63    Germany 1:51.56 1:37.00 2:09.05 1:56.71 2:07.61
28 Herman Axelsson 1:49.05   1:59.38    Sweden 1:53.21 2:08.06 1:49.05 2:12.21 1:56.88
29 Adam Narbutas Jørgensen 1:54.07   2:03.70    Denmark 2:00.31 1:54.07 2:21.57 2:06.84 2:03.96
30 Nicolas Køster Christensen 1:56.86   2:14.76    Denmark 1:56.86 2:22.20 2:23.86 2:17.35 2:04.73
31 Ioannis Papadopoulos 2:06.58   2:19.56    Greece 2:24.84 2:20.47 2:06.58 2:13.39 2:24.81
32 Catharina Nguyen 2:06.85   2:19.90    Denmark 2:27.81 2:06.85 2:16.31 2:15.57 2:35.56
33 Umer Ahmed Toor 1:57.38   2:22.53    Denmark 2:17.87 1:57.38 2:14.28 2:37.54 2:35.43
34 Malte Oliver Bøgh Kjøller 2:17.93   2:27.63    Denmark 2:24.19 2:17.93 2:33.84 2:39.38 2:24.85
  Megaminx   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Amos Nordman 32.76   34.93    Finland 32.76 35.85 34.99 33.94 39.36
2 Oscar Roth Andersen 41.86   44.18    Denmark 43.36 45.82 46.64 41.86 43.36
3 Martin Vædele Egdal 41.03   46.57    Denmark 51.68 44.89 41.03 48.63 46.19
4 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 45.12   46.57    Malaysia 48.39 49.88 45.80 45.12 45.51
5 Daniel Vædele Egdal 52.11   57.50    Denmark 52.11 54.56 58.84 59.10 1:04.87
6 Rasmus Stub Detlefsen 53.43   58.09    Denmark 53.95 53.43 53.58 1:06.74 1:09.65
7 Mats Valk 54.43   1:01.30    Netherlands 57.76 1:05.79 1:00.77 54.43 1:05.36
8 Magnus Søndergaard Byrne 56.64   1:01.57    Denmark 56.64 58.66 1:01.43 1:04.61 1:15.98
9 Willi Mickein 55.80   1:06.73    Germany 1:08.49 1:13.81 1:03.00 55.80 1:08.70
10 Callum Goodyear 1:01.36   1:07.40    United Kingdom 1:12.37 1:06.96 1:08.49 1:01.36 1:06.75
11 Ioannis Papadopoulos 1:03.18   1:09.30    Greece 1:15.25 1:03.18 1:11.08 1:06.53 1:10.28
12 Zoé de Moffarts 1:02.27   1:09.53    Belgium 1:08.96 1:15.29 1:06.98 1:12.64 1:02.27
13 Magnus Patrick Kanstrup 1:03.41   1:11.78    Denmark 1:15.18 1:03.41 1:17.02 1:11.30 1:08.87
14 Gijs Peletier 1:12.86   1:21.73    Netherlands 1:42.03 1:21.69 1:29.41 1:14.10 1:12.86
15 Vilius Ribinskas 1:13.06   1:22.41    Lithuania 1:18.25 1:28.84 1:24.32 1:13.06 1:24.65
16 Mathias Søndergaard Byrne 1:13.50   1:24.57    Denmark 1:13.50 1:24.99 1:29.42 1:41.95 1:19.31
17 Noah Søkilde Damborg 1:20.65   1:28.59    Denmark 1:36.88 1:33.01 1:20.65 1:30.91 1:21.84
18 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:23.72   1:29.66    China 1:23.72 1:29.47 1:29.10 1:35.15 1:30.41
19 David Vos 1:17.71   1:30.43    Netherlands 1:31.40 1:29.79 1:30.80 1:30.69 1:17.71
20 Nicolas Køster Christensen 1:33.87   1:39.01    Denmark 1:38.67 1:39.66 1:33.87 1:39.87 1:38.69
21 Alejandro Isaza 1:42.34   1:47.84    Colombia 1:48.81 1:42.34 1:57.70 1:45.78 1:48.92
22 Malte Oliver Bøgh Kjøller 1:43.12   1:48.63    Denmark 1:47.81 1:47.51 1:50.58 1:57.11 1:43.12
23 Albin Thim 1:45.68   1:49.68    Sweden 1:56.38 1:45.68 1:55.54 1:46.55 1:46.94
24 Anna Buhl Bechmann 1:33.70   1:49.89    Denmark 1:52.90 1:33.70 1:49.79 1:46.97 1:57.28
25 Carl Emil Exner 1:43.44   1:51.08    Denmark 1:48.00 1:45.74 2:14.37 1:59.51 1:43.44
26 Kristoffer Vasehus 1:52.33   1:53.78    Denmark 1:52.67 1:55.77 2:23.77 1:52.33 1:52.89
27 Thomas Sonnenberg Jarner 1:37.08   1:59.76    Denmark 1:37.08 1:50.19 2:09.01 2:06.43 2:02.65
28 Adam Marcellus Kelly 1:56.44   2:04.53    USA 2:08.41 2:21.55 2:07.26 1:57.92 1:56.44
29 Andreas Østergaard 1:49.80   2:12.68    Denmark 1:49.80 2:15.19 2:14.22 2:08.62 2:28.65
30 Henrik Buus Aagaard 1:53.16   2:15.33    Denmark 2:36.83 2:26.14 2:24.39 1:55.47 1:53.16
31 Tais Storm Andersen 2:01.47   2:21.81    Denmark 2:22.75 2:46.08 2:22.22 2:20.46 2:01.47
32 Henrik Johann Weidinger 2:18.04   2:24.28    Denmark 2:18.04 2:19.92 2:30.78 2:23.39 2:29.54
33 Magne Njå 2:10.38   2:26.12    Norway 2:56.54 2:10.38 2:26.73 2:39.86 2:11.77
34 Robin Verstraten 2:07.19   2:27.07    Netherlands 2:15.46 2:44.45 2:07.19 2:35.79 2:29.97
35 Adam Narbutas Jørgensen 2:15.35   2:33.12    Denmark 2:52.79 2:28.56 2:18.00 2:15.35 2:56.30
36 Magnus Farré Emmervadt Jensen 2:39.30   2:53.36    Denmark 3:10.46 DNF 2:39.30 2:44.23 2:45.39
37 Kasper Warberg Borg 2:59.78   3:09.79    Denmark 3:21.86 3:07.74 2:59.78 3:04.20 3:17.42
38 Oscar Munkholm Roth 2:56.30   3:20.55    Denmark 3:25.57 3:23.53 3:35.62 3:12.54 2:56.30
39 Mikela Elleby Jørgensen 3:19.37   3:37.21    Denmark 3:31.48 3:31.31 3:19.37 3:48.83 4:07.26
40 Victor Magnusson 3:18.40   3:39.19    Sweden 3:32.78 3:50.88 3:36.46 3:48.34 3:18.40
41 Jakub Maksymilian Wankewyc 3:27.07   3:44.68    Poland 3:27.07 3:59.53 3:33.01 4:16.77 3:41.51
42 Lucas Hansen 3:06.50   3:49.69    Denmark 4:11.33 3:31.94 3:58.19 3:06.50 3:58.93
43 Sander Thorfelt Schmidt 3:44.20   4:01.56    Denmark 4:34.20 3:56.69 4:10.79 3:44.20 3:57.20
44 Asger Normann-Hansen 4:21.17   4:34.27    Denmark 4:23.62 4:21.17 4:47.36 4:31.82 DNF
45 Elias Sinkbæk Bjerregaard DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF DNF DNF
  Megaminx   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Amos Nordman 30.84   33.98    Finland 33.77 35.09 33.09 36.47 30.84
2 Oscar Roth Andersen 39.91   42.80    Denmark 43.00 42.72 42.67 39.91 46.43
3 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 44.33   47.59    Malaysia 46.87 44.33 51.27 51.59 44.62
4 Mats Valk 47.18   52.89    Netherlands 47.18 56.11 51.18 1:08.03 51.39
5 Martin Vædele Egdal 45.41   53.30    Denmark 1:01.84 45.41 DNF 50.44 47.62
6 Daniel Vædele Egdal 54.69   57.98    Denmark 1:01.51 58.73 58.06 54.69 57.16
7 Magnus Søndergaard Byrne 53.11   1:02.35    Denmark 57.83 53.11 1:18.40 1:04.03 1:05.18
8 Rasmus Stub Detlefsen 1:01.23   1:05.61    Denmark 1:05.95 1:04.52 1:15.02 1:01.23 1:06.37
9 Ioannis Papadopoulos 1:03.78   1:06.77    Greece 1:03.78 1:08.40 1:06.15 1:09.01 1:05.75
10 Magnus Patrick Kanstrup 1:09.68   1:11.80    Denmark 1:09.68 1:10.06 1:12.00 1:14.23 1:13.34
11 Callum Goodyear 57.90   1:11.81    United Kingdom 1:06.87 57.90 1:14.04 1:15.78 1:14.51
12 Willi Mickein 1:02.28   1:13.04    Germany 1:06.73 1:32.61 1:08.11 1:24.27 1:02.28
13 Zoé de Moffarts 1:06.13   1:13.83    Belgium 1:27.61 1:13.81 1:17.34 1:10.33 1:06.13
14 Vilius Ribinskas 1:10.21   1:22.09    Lithuania 1:22.56 1:23.38 1:21.09 1:22.61 1:10.21
15 David Vos 1:16.97   1:33.69    Netherlands 1:30.06 1:37.45 1:52.22 1:16.97 1:33.56
16 Gijs Peletier 1:31.37   1:35.98    Netherlands 1:32.28 1:41.67 1:58.24 1:31.37 1:33.98
17 Mathias Søndergaard Byrne 1:21.36   1:37.77    Denmark 1:36.90 1:43.27 1:33.13 1:51.52 1:21.36
18 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:08.80   1:38.37    China 1:45.08 1:35.93 1:08.80 1:44.30 1:34.87
19 Noah Søkilde Damborg 1:22.96   1:38.73    Denmark 1:45.47 1:37.47 1:33.26 1:22.96 1:46.03
20 Alejandro Isaza 1:40.32   1:45.70    Colombia 1:44.01 1:42.73 1:59.45 1:40.32 1:50.35
21 Malte Oliver Bøgh Kjøller 1:44.06   1:51.20    Denmark 1:47.97 1:54.17 2:06.97 1:44.06 1:51.45
22 Albin Thim 1:45.91   1:52.10    Sweden 1:50.98 1:58.70 1:45.91 2:07.38 1:46.61
23 Thomas Sonnenberg Jarner 1:33.27   1:55.39    Denmark 1:59.83 2:00.97 1:45.38 2:09.78 1:33.27
24 Carl Emil Exner 1:51.85   2:00.77    Denmark 2:09.03 1:51.85 1:56.97 2:52.61 1:56.32
25 Adam Marcellus Kelly 1:47.48   2:07.34    USA 2:15.75 2:08.36 1:57.91 1:47.48 2:20.33
26 Andreas Østergaard 1:55.18   2:08.58    Denmark 2:19.55 2:13.14 1:55.18 2:04.62 2:07.98
27 Magne Njå 2:03.66   2:10.90    Norway 2:07.04 2:03.66 2:14.06 2:11.59 2:14.18
28 Kristoffer Vasehus 1:58.44   2:13.67    Denmark 2:24.81 2:02.40 1:58.44 2:13.79 2:34.20
29 Tais Storm Andersen 2:07.63   2:14.88    Denmark 2:10.30 2:14.25 2:07.63 2:28.84 2:20.10
30 Henrik Johann Weidinger 2:08.06   2:21.72    Denmark 2:49.97 2:23.38 2:21.79 2:08.06 2:19.98
31 Robin Verstraten 2:19.05   2:22.48    Netherlands 2:19.32 2:40.35 2:19.05 2:24.43 2:23.70
32 Henrik Buus Aagaard 1:49.62   2:29.76    Denmark 2:30.62 2:23.00 2:35.67 2:38.49 1:49.62
33 Nicolas Køster Christensen 1:32.16   DNF    Denmark 1:58.20 DNF 2:08.60 1:32.16 DNF
  Megaminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Amos Nordman 30.84   32.48   ER  Finland 31.53 32.84 36.09 30.84 33.06
2 Oscar Roth Andersen 38.61   41.57   NR  Denmark 40.21 43.57 45.30 40.93 38.61
3 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 42.82   45.75    Malaysia 50.63 47.18 42.82 43.23 46.85
4 Martin Vædele Egdal 45.87   50.48    Denmark 54.05 48.52 53.61 49.32 45.87
5 Mats Valk 44.65   51.50    Netherlands 44.65 53.33 49.52 57.79 51.66
6 Daniel Vædele Egdal 49.86   55.65    Denmark 58.24 58.17 54.85 53.94 49.86
7 Magnus Patrick Kanstrup 58.84   1:00.26    Denmark 58.84 1:01.59 1:05.36 59.50 59.68
8 Magnus Søndergaard Byrne 56.71   1:01.10    Denmark 1:01.68 1:04.15 57.46 1:07.44 56.71
9 Ioannis Papadopoulos 57.08   1:06.90    Greece 1:14.15 1:05.74 1:06.76 57.08 1:08.19
10 Rasmus Stub Detlefsen 1:07.09   1:10.52    Denmark 1:07.95 1:07.09 1:13.55 1:10.07 1:17.06
11 Willi Mickein 57.41   1:12.01    Germany 1:26.52 57.41 1:10.40 1:03.50 1:22.12
12 Callum Goodyear 1:07.47   1:12.68    United Kingdom 1:17.39 1:07.47 1:14.90 1:09.24 1:13.91
13 Zoé de Moffarts 1:14.71   1:16.84    Belgium 1:14.71 1:16.33 1:18.19 1:42.65 1:16.01
14 Vilius Ribinskas 1:11.10   1:21.36    Lithuania 1:28.16 1:18.75 1:17.17 1:11.10 1:47.80
15 Mathias Søndergaard Byrne 1:12.70   1:21.57    Denmark 1:12.70 1:33.96 1:14.07 1:23.51 1:27.14
16 David Vos 1:12.51   1:24.72    Netherlands 1:12.51 1:27.21 1:17.98 1:41.39 1:28.98
17 Gijs Peletier 1:12.25   1:33.46    Netherlands DNF 1:31.18 1:12.25 1:37.77 1:31.44
18 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:21.28   1:35.07    China 1:46.78 1:41.24 1:31.37 1:21.28 1:32.59
19 Noah Søkilde Damborg 1:35.28   1:38.84    Denmark 1:45.13 1:40.65 1:35.28 1:35.94 1:39.92
20 Alejandro Isaza 1:27.96   1:46.83    Colombia 2:05.62 1:27.96 1:55.22 1:48.42 1:36.85
21 Carl Emil Exner 1:29.53   1:50.25    Denmark 1:47.36 1:29.53 2:06.52 1:58.66 1:44.74
22 Albin Thim 1:49.32   1:57.51    Sweden 1:50.18 2:02.05 2:00.29 DNF 1:49.32
23 Malte Oliver Bøgh Kjøller 1:54.24   1:58.77    Denmark 2:09.38 1:57.60 2:04.36 1:54.24 1:54.36
24 Thomas Sonnenberg Jarner 1:46.61   DNF    Denmark 1:46.61 DNS DNS DNS DNS
  Pyraminx   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.75   2.67    Denmark 2.45 1.75 3.46 2.56 3.00
2 Rasmus Stub Detlefsen 2.26   3.22    Denmark 3.03 2.26 3.05 3.59 3.82
3 Robin Verstraten 1.88   3.28    Netherlands 3.10 1.88 4.42 3.90 2.83
4 Oscar Roth Andersen 2.77   3.37    Denmark 2.77 3.24 3.02 3.86 10.84
5 Alejandro Isaza 2.01   3.64    Colombia 4.06 2.01 2.67 4.18 6.32
6 Magnus Søndergaard Byrne 2.81   3.70    Denmark 2.95 3.56 2.81 4.58 5.25
7 Daniel Vædele Egdal 2.66   3.85    Denmark 4.11 2.66 3.91 3.53 4.53
8 Adam Narbutas Jørgensen 2.09   3.89    Denmark 7.00 2.09 4.92 2.30 4.44
9 Gijs Peletier 2.95   4.30    Netherlands 4.03 2.95 4.19 4.83 4.67
10 Magne Njå 2.50   4.56    Norway 6.14 2.50 3.86 4.14 5.68
11 Amos Nordman 4.04   4.62    Finland 4.06 4.04 4.73 5.30 5.06
12 Vilius Ribinskas 3.42   4.73    Lithuania 4.28 3.42 3.74 6.16 6.49
13 Willi Mickein 3.77   4.81    Germany 4.72 4.83 3.77 5.59 4.88
14 Callum Goodyear 3.48   5.16    United Kingdom 5.43 3.48 4.65 5.40 10.81
15 Mathias Søndergaard Byrne 3.66   5.37    Denmark 5.63 3.66 5.21 6.15 5.26
16 Emil Mickein 2.67   5.93    Germany 5.10 2.67 6.77 7.84 5.91
17 Thomas Sonnenberg Jarner 4.08   6.29    Denmark 7.64 4.08 5.43 6.69 6.74
18 Magnus Patrick Kanstrup 4.22   6.57    Denmark 4.22 7.11 6.73 5.87 8.94
19 Zoé de Moffarts 3.80   6.60    Belgium 8.50 3.80 5.58 12.25 5.71
20 Albin Thim 4.63   6.66    Sweden 12.88 4.63 5.05 6.75 8.17
21 Adam Marcellus Kelly 4.48   6.72    USA 6.28 4.48 7.46 9.48 6.43
22 Johannes Knudsen 4.14   7.09    Sweden 8.01 4.14 5.81 7.44 15.79
23 Malte Oliver Bøgh Kjøller 6.42   7.19    Denmark 7.66 6.42 7.25 7.21 7.11
24 Noah Søkilde Damborg 5.34   7.82    Denmark 5.76 5.34 8.46 10.18 9.23
25 Henrik Buus Aagaard 4.65   8.58    Denmark 7.28 4.65 10.56 15.21 7.90
26 Anna Buhl Bechmann 7.35   8.58    Denmark 9.40 9.00 7.81 8.93 7.35
27 Andreas Østergaard 6.11   8.60    Denmark 6.48 6.11 10.11 9.51 9.81
28 Tais Storm Andersen 4.20   8.63    Denmark 7.52 4.20 10.08 DNF 8.28
29 Herman Axelsson 3.48   8.72    Sweden 10.27 3.48 11.50 8.66 7.22
30 Otto Foldager Kyndesen 6.56   8.95    Denmark 8.12 6.56 12.35 7.76 10.97
31 Joy Liou Liu (刘丽欧) 8.29   9.61    China 12.85 11.84 8.57 8.42 8.29
32 Henrik Johann Weidinger 7.56   9.75    Denmark 12.46 8.38 13.76 8.40 7.56
33 Carl Emil Exner 5.39   9.76    Denmark 15.28 5.39 13.67 7.18 8.44
34 Nicolas Køster Christensen 8.78   9.81    Denmark 8.78 16.20 8.92 10.08 10.42
35 Valdemar Sander Skytte 4.88   10.00    Denmark 11.26 4.88 12.31 6.42 DNF
36 Matheo Stauffer 6.49   10.08    Sweden 10.21 6.49 10.28 9.76 10.62
37 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 8.11   10.50    Denmark 11.37 11.96 10.98 9.16 8.11
38 Mads Philipsen 8.58   11.02    Denmark 14.94 8.58 9.64 13.26 10.16
39 Kristoffer Vasehus 6.69   11.05    Denmark 11.63 6.69 12.07 11.97 9.54
40 Asger Normann-Hansen 10.22   11.20    Denmark 12.83 10.39 12.89 10.37 10.22
41 Morris Magnusson 11.16   11.59    Sweden 11.16 11.63 14.07 11.62 11.52
42 Sander Thorfelt Schmidt 9.15   11.86    Denmark 9.50 12.63 9.15 13.46 14.65
43 Lucas Hansen 7.58   12.00    Denmark 13.01 11.26 17.95 11.72 7.58
44 Thor Muto Asmund 11.10   12.40    Denmark 11.10 12.13 16.13 13.30 11.77
45 Frederik Møller Randrup 10.71   12.50    Denmark 14.81 13.32 11.78 12.40 10.71
46 Oscar Munkholm Roth 8.95   13.02    Denmark 8.95 20.59 15.86 12.86 10.33
47 Arvid Englund 12.40   13.60    Sweden 18.79 12.53 15.12 12.40 13.14
48 Mikela Elleby Jørgensen 11.73   13.97    Denmark 14.51 11.73 15.92 14.84 12.55
49 Rasmus Simonsen 13.73   14.12    Denmark 13.87 13.73 16.30 14.26 14.24
50 Hugo Saxlund 11.79   14.43    Sweden 11.79 19.33 12.07 31.05 11.90
51 Kasper Warberg Borg 10.34   14.45    Denmark 16.20 17.50 12.11 15.04 10.34
52 Victor Magnusson 12.43   14.52    Sweden DNF 13.62 13.93 12.43 16.01
53 Magnus Farré Emmervadt Jensen 7.97   14.59    Denmark 7.97 19.70 12.56 16.27 14.93
54 Nikolaj Knudsen 12.15   15.25    Sweden 17.64 15.76 DNF 12.36 12.15
55 David Klausen 14.33   15.94    Denmark 14.33 17.98 15.21 26.68 14.63
56 Júlíus Cramer Andersen 14.42   16.13    Denmark 16.24 20.26 14.42 14.57 17.58
57 Sabrina Mustafa Khan 13.27   16.69    Pakistan 16.17 19.37 18.96 14.93 13.27
58 Elias Sinkbæk Bjerregaard 10.81   17.06    Denmark 20.29 11.37 19.53 32.09 10.81
59 Nilas Lykkegaard Jørgensen 13.31   17.51    Denmark 27.16 20.33 17.34 13.31 14.87
60 Jakub Maksymilian Wankewyc 15.80   17.91    Poland 16.41 25.24 19.88 17.44 15.80
61 Elias Juul Hjermind 13.74   21.51    Denmark 26.79 15.32 35.45 22.42 13.74
62 Gitte Elleby 19.80   21.55    Denmark 21.39 23.76 20.30 22.95 19.80
63 Tsveta Atanasova Ivanova 13.28   36.66    Bulgaria 27.43 53.73 13.28 DNF 28.83
  Pyraminx   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.36   2.87    Denmark 3.20 2.74 2.36 2.93 2.94
2 Alejandro Isaza 2.24   2.91   NR  Colombia DNF 2.61 3.20 2.93 2.24
3 Robin Verstraten 2.46   3.00    Netherlands 3.16 2.46 3.18 3.42 2.65
4 Oscar Roth Andersen 2.70   3.80    Denmark 4.57 2.70 5.61 3.60 3.22
5 Daniel Vædele Egdal 3.08   3.97    Denmark 3.69 3.08 3.26 4.97 4.96
6 Gijs Peletier 3.60   4.25    Netherlands 4.31 4.03 3.60 4.41 5.40
7 Adam Narbutas Jørgensen 3.18   4.52    Denmark 3.18 3.99 5.22 5.10 4.46
8 Willi Mickein 3.68   4.59    Germany 4.04 3.68 3.71 7.24 6.01
9 Amos Nordman 3.88   4.65    Finland 7.43 4.63 3.88 5.24 4.08
10 Rasmus Stub Detlefsen 2.94   4.72    Denmark 11.03 2.94 3.47 5.78 4.90
11 Magnus Søndergaard Byrne 3.87   5.29    Denmark 3.87 4.82 5.41 5.65 6.74
12 Magne Njå 4.29   5.31    Norway 4.84 4.29 5.94 5.90 5.19
13 Emil Mickein 4.31   5.96    Germany 5.68 4.31 7.67 6.36 5.84
14 Vilius Ribinskas 3.73   6.01    Lithuania 6.60 6.24 7.18 5.19 3.73
15 Callum Goodyear 4.73   6.59    United Kingdom 5.83 7.75 9.12 4.73 6.18
16 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.31   6.88    Denmark 5.31 7.60 6.33 6.83 7.47
17 Magnus Patrick Kanstrup 5.31   7.18    Denmark 6.18 7.09 5.31 8.69 8.27
18 Johannes Knudsen 5.42   7.19    Sweden 7.25 7.73 5.42 7.42 6.91
19 Albin Thim 6.06   7.31    Sweden 7.11 6.62 6.06 8.21 8.90
20 Adam Marcellus Kelly 5.08   7.33    USA 5.08 10.73 8.51 7.94 5.55
21 Zoé de Moffarts 6.53   7.39    Belgium 7.64 7.82 6.72 9.98 6.53
22 Andreas Østergaard 6.50   7.59    Denmark 7.48 8.72 6.57 6.50 11.78
23 Thomas Sonnenberg Jarner 5.27   7.96    Denmark 7.72 9.80 6.94 9.21 5.27
24 Mathias Søndergaard Byrne 5.75   8.00    Denmark 8.05 11.03 5.75 8.72 7.23
25 Noah Søkilde Damborg 5.88   8.45    Denmark 9.68 5.88 6.80 8.87 10.01
26 Tais Storm Andersen 6.93   8.46    Denmark 10.00 6.93 8.33 9.74 7.30
27 Henrik Buus Aagaard 6.98   8.94    Denmark 6.98 10.86 7.79 8.17 12.01
28 Valdemar Sander Skytte 8.74   9.20    Denmark 9.17 8.89 9.54 8.74 12.46
29 Herman Axelsson 6.38   9.43    Sweden 8.46 9.57 6.38 11.86 10.27
30 Kristoffer Vasehus 8.57   9.61    Denmark 9.25 9.41 10.16 8.57 10.19
31 Anna Buhl Bechmann 7.73   9.67    Denmark 7.73 9.84 10.12 9.04 10.42
32 Carl Emil Exner 8.31   9.79    Denmark 8.31 10.46 9.10 9.82 11.39
33 Henrik Johann Weidinger 8.30   9.86    Denmark 11.52 12.39 8.30 8.74 9.32
34 Otto Foldager Kyndesen 6.73   10.15    Denmark 6.73 10.81 8.94 10.70 11.26
35 Matheo Stauffer 7.59   10.54    Sweden 9.20 12.72 14.92 7.59 9.71
36 Nicolas Køster Christensen 9.78   11.38    Denmark 10.69 20.01 12.34 11.11 9.78
37 Arvid Englund 8.43   11.44    Sweden 9.57 12.50 12.24 8.43 12.63
38 Asger Normann-Hansen 9.28   11.46    Denmark 12.90 11.71 11.06 9.28 11.60
39 Joy Liou Liu (刘丽欧) 7.47   11.61    China 14.47 8.14 15.25 7.47 12.22
40 Oscar Munkholm Roth 5.30   11.95    Denmark 5.30 11.73 11.74 12.42 12.38
41 Mads Philipsen 7.32   12.46    Denmark 15.80 8.26 7.32 13.33 23.57
42 Morris Magnusson 9.82   12.54    Sweden 9.82 11.79 17.15 10.47 15.36
43 Sander Thorfelt Schmidt 8.72   12.64    Denmark 8.72 15.04 12.04 11.55 14.33
44 Lucas Hansen 9.83   12.77    Denmark 9.83 17.57 11.22 11.68 15.41
45 Thor Muto Asmund 12.26   13.12    Denmark 13.94 12.95 14.04 12.26 12.48
46 Mikela Elleby Jørgensen 10.80   13.38    Denmark 15.84 10.80 13.86 13.29 13.00
47 Frederik Møller Randrup 5.40   14.54    Denmark 5.40 20.24 10.18 19.27 14.17
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Robin Verstraten 2.15   2.93    Netherlands 3.53 2.61 3.66 2.15 2.66
2 Oscar Roth Andersen 2.67   3.05    Denmark 3.34 2.67 3.00 4.01 2.80
3 Alejandro Isaza 3.14   3.66    Colombia 3.14 3.85 3.30 3.83 4.28
4 Martin Vædele Egdal 2.46   3.91    Denmark 6.28 3.45 4.55 2.46 3.74
5 Adam Narbutas Jørgensen 3.74   4.17    Denmark 4.08 4.35 5.03 4.07 3.74
6 Daniel Vædele Egdal 3.21   4.37    Denmark 3.57 3.21 4.14 DNF 5.40
7 Rasmus Stub Detlefsen 3.29   4.55    Denmark 3.29 4.61 4.07 4.98 DNF
8 Magnus Søndergaard Byrne 3.62   4.66    Denmark 3.62 5.61 4.51 DNF 3.87
9 Willi Mickein 2.84   5.27    Germany 4.73 3.35 7.72 2.84 8.75
10 Magne Njå 3.93   5.28    Norway 4.67 3.93 6.71 29.99 4.47
11 Emil Mickein 4.64   5.47    Germany 6.89 4.64 7.81 4.78 4.73
12 Amos Nordman 4.88   5.51    Finland 4.88 5.23 6.80 5.76 5.55
13 Adam Marcellus Kelly 1.67   5.57    USA 4.07 8.63 1.67 6.16 6.47
14 Gijs Peletier 3.99   5.81    Netherlands 4.97 6.49 5.97 DNF 3.99
15 Albin Thim 5.86   6.27    Sweden 8.22 6.12 5.86 5.95 6.75
16 Mathias Søndergaard Byrne 2.06   6.36    Denmark 6.24 7.53 2.06 5.31 7.97
17 Thomas Sonnenberg Jarner 2.38   6.51    Denmark 8.18 7.94 2.38 6.20 5.40
18 Johannes Knudsen 1.72   6.74    Sweden 6.93 9.85 1.72 6.17 7.12
19 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.74   6.80    Denmark 6.73 8.04 6.50 5.74 7.16
20 Vilius Ribinskas 3.92   7.03    Lithuania 8.09 3.92 7.54 6.22 7.33
21 Callum Goodyear 5.41   7.23    United Kingdom 9.87 6.90 7.60 5.41 7.20
22 Noah Søkilde Damborg 5.20   7.51    Denmark 10.30 8.19 5.20 7.37 6.97
23 Magnus Patrick Kanstrup 5.15   7.52    Denmark 7.52 6.44 11.34 5.15 8.59
24 Tais Storm Andersen 3.18   7.59    Denmark 6.68 11.00 3.18 7.30 8.79
25 Henrik Johann Weidinger 4.31   7.59    Denmark 6.38 12.50 4.31 8.68 7.72
26 Matheo Stauffer 1.86   7.63    Sweden 9.20 8.49 1.86 6.31 8.09
27 Zoé de Moffarts 4.13   8.10    Belgium 11.32 24.08 4.13 6.96 6.01
28 Nicolas Køster Christensen 2.87   8.19    Denmark 7.09 20.00 2.87 8.41 9.06
29 Carl Emil Exner 4.65   8.33    Denmark 7.07 9.30 4.65 8.70 9.21
30 Herman Axelsson 2.08   8.38    Sweden 7.34 10.54 2.08 8.74 9.05
31 Andreas Østergaard 6.31   8.86    Denmark 11.23 11.26 6.44 6.31 8.92
32 Henrik Buus Aagaard 7.32   8.86    Denmark 9.09 7.32 DNF 8.06 9.42
33 Otto Foldager Kyndesen 6.69   9.24    Denmark 10.47 9.25 6.69 10.01 8.47
34 Valdemar Sander Skytte 8.88   10.21    Denmark 10.84 10.83 10.35 8.88 9.46
35 Kristoffer Vasehus 3.01   10.25    Denmark 10.45 10.65 3.01 15.44 9.64
  Skewb   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.55   3.01    Denmark 3.17 2.61 2.55 3.25 3.85
2 Daniel Vædele Egdal 2.32   3.07    Denmark 2.51 3.53 2.32 3.34 3.37
3 Rasmus Stub Detlefsen 2.92   4.16    Denmark 3.40 2.92 4.66 5.03 4.43
4 Johannes Knudsen 3.54   4.34    Sweden 3.68 7.16 3.54 5.51 3.84
5 Magnus Søndergaard Byrne 3.37   4.72    Denmark 3.37 5.47 4.24 6.33 4.45
6 Amos Nordman 4.01   4.74    Finland 4.01 5.60 4.16 6.07 4.46
7 Albin Thim 3.86   5.24    Sweden 3.86 4.25 3.96 7.52 10.10
8 Vilius Ribinskas 4.18   5.30    Lithuania 4.18 4.96 5.75 5.33 5.61
9 Willi Mickein 3.91   5.37    Germany 3.91 9.21 4.30 6.44 5.37
10 Alejandro Isaza 4.82   5.57    Colombia 4.82 5.95 5.43 5.33 6.41
11 Adam Marcellus Kelly 4.22   5.76    USA 4.74 6.69 4.22 7.42 5.84
12 Gijs Peletier 4.18   6.01    Netherlands 5.76 4.18 6.53 5.73 16.36
13 Thomas Sonnenberg Jarner 5.15   6.17    Denmark 5.15 9.17 5.75 7.46 5.29
14 Tais Storm Andersen 3.54   6.42    Denmark 6.47 3.54 5.70 10.10 7.09
15 Robin Verstraten 4.65   6.46    Netherlands 6.80 6.49 9.71 6.08 4.65
16 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.93   6.61    China 6.30 5.93 11.41 6.82 6.71
17 Magnus Patrick Kanstrup 5.88   6.69    Denmark 6.40 7.18 6.48 5.88 7.97
18 Emil Mickein 5.19   7.03    Germany 6.80 5.84 5.19 9.96 8.46
19 Noah Søkilde Damborg 5.72   7.09    Denmark 6.64 8.29 5.72 9.90 6.35
20 Henrik Johann Weidinger 6.32   7.28    Denmark 6.93 6.32 7.50 7.42 10.12
21 Adam Narbutas Jørgensen 4.36   7.92    Denmark 7.71 4.36 6.99 11.21 9.07
22 Nicolas Køster Christensen 5.93   8.17    Denmark 8.14 10.39 5.93 10.41 5.97
23 Magne Njå 6.64   8.22    Norway 7.91 8.12 6.64 8.64 20.43
24 Kristoffer Vasehus 4.46   9.02    Denmark 9.01 4.46 8.45 15.00 9.60
25 Malte Oliver Bøgh Kjøller 6.75   9.07    Denmark 9.66 9.73 6.75 7.82 12.09
26 Mathias Søndergaard Byrne 8.32   9.24    Denmark 8.32 8.97 DNF 9.41 9.34
27 Oscar Munkholm Roth 7.69   9.30    Denmark 7.69 12.11 10.84 9.19 7.88
28 Carl Emil Exner 7.20   9.34    Denmark 7.55 13.87 7.20 8.37 12.09
29 Matheo Stauffer 5.88   9.66    Sweden 10.78 5.88 10.00 8.19 15.43
30 Anna Buhl Bechmann 7.41   9.70    Denmark 7.41 8.81 11.44 8.85 14.30
31 Herman Axelsson 10.04   11.26    Sweden 10.04 11.43 11.01 12.64 11.35
32 Rasmus Simonsen 10.80   11.34    Denmark 11.99 11.07 10.97 10.80 15.17
33 Arvid Englund 7.43   11.65    Sweden 10.77 10.77 7.43 14.63 13.41
34 Andreas Østergaard 8.34   12.02    Denmark 9.52 DNF 13.49 8.34 13.06
35 David Klausen 9.36   12.94    Denmark 12.33 9.36 16.67 9.82 23.08
36 Kasper Warberg Borg 8.42   13.03    Denmark 15.38 14.34 10.34 8.42 14.41
37 Valdemar Sander Skytte 5.91   13.49    Denmark 12.31 5.91 15.79 16.17 12.37
38 Lucas Hansen 10.82   13.84    Denmark 17.06 12.70 18.48 11.77 10.82
39 Morris Magnusson 6.40   14.00    Sweden 18.96 6.40 18.03 13.16 10.80
40 Victor Magnusson 9.27   14.23    Sweden 14.64 9.27 14.93 13.13 20.24
41 Ioannis Papadopoulos 7.18   15.84    Greece 22.44 7.18 7.91 18.86 20.76
42 Jakub Maksymilian Wankewyc 13.90   17.45    Poland 16.54 13.90 21.54 15.11 20.70
43 Asger Normann-Hansen 12.98   18.17    Denmark 15.94 14.71 25.28 12.98 23.87
44 Umer Ahmed Toor 9.66   19.68    Denmark 25.01 17.03 21.86 9.66 20.16
45 Mads Philipsen 10.78   20.99    Denmark 32.36 19.23 21.47 10.78 22.28
46 Callum Goodyear 14.71   21.54    United Kingdom 22.11 21.39 DNF 21.11 14.71
47 Elias Sinkbæk Bjerregaard 10.93   21.86    Denmark 22.75 10.93 27.05 22.75 20.09
48 Frederik Møller Randrup 13.79   23.46    Denmark 33.01 DNF 17.28 13.79 20.08
49 Mikela Elleby Jørgensen 17.13   25.27    Denmark 27.20 22.02 42.46 17.13 26.58
50 Sander Thorfelt Schmidt 9.95   25.92    Denmark 37.93 9.95 33.04 10.06 34.65
51 Júlíus Cramer Andersen 22.24   30.64    Denmark DNF 22.24 27.87 30.74 33.30
52 Elias Juul Hjermind 23.35   32.58    Denmark 37.17 23.35 33.88 36.40 27.46
53 Nilas Lykkegaard Jørgensen 12.51   DNF    Denmark 14.32 17.78 DNF 12.51 DNF
  Skewb   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 3.09   3.26    Denmark 3.16 3.09 4.19 3.33 3.30
2 Martin Vædele Egdal 3.20   3.70    Denmark 3.20 3.88 3.99 3.79 3.42
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.27   4.29    Denmark 4.27 6.38 4.99 3.60 3.27
4 Alejandro Isaza 4.50   5.23    Colombia 15.50 4.50 4.90 5.91 4.88
5 Amos Nordman 4.94   5.46    Finland 4.94 5.68 5.38 5.71 5.33
6 Vilius Ribinskas 4.18   5.71    Lithuania 7.17 4.18 6.56 5.72 4.86
7 Magnus Patrick Kanstrup 5.07   5.98    Denmark 7.94 5.98 5.07 6.75 5.22
8 Johannes Knudsen 4.62   6.04    Sweden 5.99 5.78 6.34 7.93 4.62
9 Albin Thim 4.62   6.23    Sweden 7.16 7.48 4.73 6.80 4.62
10 Tais Storm Andersen 4.59   6.59    Denmark 6.82 6.14 4.59 6.80 8.04
11 Magnus Søndergaard Byrne 4.35   6.77    Denmark 4.35 7.12 7.71 7.78 5.49
12 Willi Mickein 4.91   7.44    Germany 9.51 6.85 4.91 5.97 14.99
13 Kristoffer Vasehus 4.53   7.49    Denmark 4.53 10.60 5.79 14.83 6.08
14 Gijs Peletier 5.62   7.56    Netherlands 7.16 9.07 6.44 DNF 5.62
15 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.24   7.76    China 9.66 9.84 5.66 7.96 5.24
16 Nicolas Køster Christensen 4.30   8.03    Denmark 4.30 8.72 7.40 7.96 10.08
17 Adam Marcellus Kelly 6.12   8.06    USA 6.91 9.83 12.15 6.12 7.44
18 Mathias Søndergaard Byrne 6.34   8.34    Denmark 6.34 7.04 9.21 8.78 9.74
19 Carl Emil Exner 5.86   8.65    Denmark 5.86 9.17 9.53 7.26 10.86
20 Robin Verstraten 6.98   8.77    Netherlands 9.02 9.25 6.98 10.45 8.03
21 Thomas Sonnenberg Jarner 6.04   8.82    Denmark 9.72 13.39 6.04 8.08 8.66
22 Emil Mickein 5.75   8.85    Germany 7.61 8.02 5.75 10.92 11.42
23 Anna Buhl Bechmann 6.00   8.93    Denmark 6.00 11.64 6.16 12.56 8.98
24 Henrik Johann Weidinger 6.76   8.97    Denmark 8.48 11.87 6.76 10.21 8.23
25 Noah Søkilde Damborg 7.68   8.98    Denmark 7.68 8.91 13.17 8.58 9.44
26 Adam Narbutas Jørgensen 6.49   9.01    Denmark 6.49 11.88 9.82 8.70 8.52
27 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.04   9.10    Denmark 5.04 10.78 6.97 11.11 9.56
28 Matheo Stauffer 7.25   9.14    Sweden 9.40 7.52 7.25 10.80 10.51
29 Arvid Englund 7.18   9.15    Sweden 7.18 10.96 8.11 9.10 10.24
30 Valdemar Sander Skytte 7.64   11.33    Denmark 7.64 12.25 10.08 13.78 11.65
31 Morris Magnusson 9.58   11.34    Sweden 9.58 12.02 10.66 14.09 11.33
32 Oscar Munkholm Roth 7.10   11.54    Denmark 7.10 14.72 13.24 11.12 10.26
33 Herman Axelsson 9.66   11.94    Sweden 9.66 14.69 12.50 12.45 10.87
34 Kasper Warberg Borg 11.20   12.64    Denmark DNF 12.34 11.20 12.29 13.29
35 Rasmus Simonsen 7.57   12.67    Denmark 7.57 15.07 10.47 12.48 18.80
36 Magne Njå 5.28   12.77    Norway 5.28 16.66 13.84 7.82 25.39
37 David Klausen 8.55   13.02    Denmark 17.99 8.61 8.55 13.02 17.43
38 Andreas Østergaard 10.02   14.55    Denmark 10.02 17.64 13.11 15.77 14.78
39 Lucas Hansen 10.17   16.22    Denmark 10.17 14.29 17.31 18.51 17.05
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.96   3.58    Denmark 3.62 5.26 2.96 3.99 3.12
2 Martin Vædele Egdal 3.04   3.68    Denmark 3.68 3.52 5.62 3.84 3.04
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.12   3.90    Denmark 3.22 3.12 4.95 4.56 3.93
4 Albin Thim 3.61   5.18    Sweden 3.61 5.17 4.89 5.49 6.55
5 Magnus Søndergaard Byrne 3.64   5.39    Denmark 3.64 5.65 4.80 5.73 5.76
6 Amos Nordman 3.59   5.54    Finland 3.59 5.98 5.47 6.89 5.18
7 Johannes Knudsen 4.39   5.90    Sweden 4.39 5.72 6.09 6.47 5.90
8 Vilius Ribinskas 3.96   6.34    Lithuania 7.37 5.53 6.74 3.96 6.75
9 Magnus Patrick Kanstrup 4.70   6.44    Denmark 4.70 7.35 5.73 6.24 7.60
10 Adam Marcellus Kelly 4.54   6.67    USA 4.54 6.28 5.36 8.36 9.64
11 Tais Storm Andersen 4.44   6.69    Denmark 4.44 11.73 6.06 8.22 5.78
12 Gijs Peletier 4.94   6.81    Netherlands 4.94 9.40 7.62 7.22 5.58
13 Mathias Søndergaard Byrne 6.65   6.82    Denmark 6.65 6.81 6.92 6.73 10.47
14 Alejandro Isaza 4.27   6.95    Colombia 4.27 7.18 7.55 7.50 6.16
15 Willi Mickein 3.91   7.03    Germany 3.91 10.04 5.06 6.24 9.78
16 Thomas Sonnenberg Jarner 5.60   7.44    Denmark 6.93 9.20 5.60 6.20 DNF
17 Malte Oliver Bøgh Kjøller 6.84   7.64    Denmark 8.57 6.84 7.22 7.79 7.92
18 Robin Verstraten 6.57   7.66    Netherlands 7.19 6.71 6.57 9.60 9.08
19 Emil Mickein 5.92   8.10    Germany 7.63 8.43 5.92 11.77 8.23
20 Kristoffer Vasehus 7.61   8.33    Denmark 8.32 8.40 8.28 17.19 7.61
21 Joy Liou Liu (刘丽欧) 6.55   8.37    China 8.74 6.55 9.81 8.90 7.48
22 Carl Emil Exner 6.36   8.48    Denmark 8.72 6.36 7.26 9.47 17.20
23 Matheo Stauffer 7.97   8.59    Sweden 8.58 14.01 7.97 9.21 7.98
24 Noah Søkilde Damborg 6.92   9.34    Denmark 7.30 12.75 6.92 7.96 13.99
25 Arvid Englund 8.39   9.56    Sweden 9.04 14.52 8.39 10.64 9.01
26 Nicolas Køster Christensen 6.76   10.01    Denmark 11.64 11.07 6.76 10.17 8.80
27 Henrik Johann Weidinger 7.87   10.27    Denmark 7.87 14.86 11.15 10.34 9.31
28 Adam Narbutas Jørgensen 5.89   10.56    Denmark 5.89 10.84 17.15 13.30 7.54
29 Valdemar Sander Skytte 9.59   11.29    Denmark 10.23 11.54 9.59 12.09 13.79
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 F' U2 R2 F' L2 B R2 D2 F U2 F U L B' D' B2 U L U R'
A #2 F U' R2 U B2 U' B' L' F' B L' U R2 U' D2 L2 D2 B2 L2 B2 U
A #3 L2 R2 F L2 B2 F' L2 F D2 L' F' D R2 D2 R U F2 D2 U2 F
A #4 D L' D' F' B' U2 D2 R D B2 R2 U' D' L2 F2 U' R2 L2 B2
A #5 U2 B2 R U2 B2 L R D2 B2 D2 B' D' R2 F' D' F2 L' D2 F' U2
A Ex#1 F2 U2 B' D2 R2 D2 U2 B' R' U' L' U2 L B' U B F2 L D'
A Ex#2 L2 F' R2 B2 D2 B R2 D2 R2 D2 F2 R' B F' R U F D2 L' F' U2
B #1 R' D B' R L2 D L2 D' F B D' L2 U' R2 B2 U' R2 U F2 U B2
B #2 R' D2 R2 F R' U' D' R F U2 L2 U D B2 R2 F2 R2 D' F2 U
B #3 D' B2 L F U2 L' D B L D' B2 R' B2 L' U2 R D2 F2 B2 L'
B #4 D2 U L2 D B2 D' B2 U L D' R2 D' F' R2 F U' B2 U R'
B #5 B2 L' U2 L2 D2 B2 D2 R' D2 B D F2 R' D2 L2 B' R U' F' D
B Ex#1 F R' D L2 F D L D R2 D' R U' F2 U D L2 D B2 D2
B Ex#2 F' R2 F2 R' F' D2 L' U' L2 F U' B2 L2 U F2 U F2 B2 D
C #1 R2 B2 U' B2 L2 F2 R2 U' L2 U F D2 L' U2 B' R2 F' D' F2 U' R
C #2 F B R2 F2 L D R U' F' D' B2 L D2 R2 F2 U2 B2 U2 L2
C #3 L' B' R' B L U' D2 R F' D R B2 R B2 D2 F2 D2 R B2 R
C #4 U2 B D2 L2 F B2 D R L' U B D2 R2 U2 D' B2 R2 D R2 L2 D'
C #5 D2 R2 B2 U2 B' R2 U2 F' L2 R F D2 L' F' R D R' B' U'
C Ex#1 F R U D' R U2 B' U' F' L2 B2 D' R2 D' F2 D' B2 D R2 D'
C Ex#2 F2 D' L2 D' R2 B2 F2 U R B' D' F2 D2 U L U B L' R'
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U2 F2 R2 B' L2 D2 B L2 B' F2 D L2 B L2 B2 L2 R U B R2
A #2 L2 D2 F2 R2 L F' U2 L' D B2 D R2 D2 R2 B2 U' R2 D
A #3 D2 B2 L2 U' B2 U' L2 U B R' D2 F R B U R' F2 U' B
A #4 F2 L2 U' B2 D2 B2 R2 U B2 L D F2 R2 U2 B' L U F' U2 L2
A #5 L2 R2 F2 U' F2 L2 U' L2 U2 F2 U2 B' L R2 B2 L' D' U2 L B' R
A Ex#1 U2 L R' D2 B2 R B2 R F2 R F U2 L' D2 U F2 R F2 D2 L'
A Ex#2 F2 R D L2 D' L' B' R' B2 L' F L2 D2 B R2 D2 F' B' U2 B'
B #1 F2 D U R2 D2 U' B2 F2 L2 U' B2 F D2 L U' B2 R B' F2 U2 B'
B #2 D' L2 D' B2 L2 B2 U R2 U' L2 F2 L U2 F' U B' L' F L' F' R
B #3 F R2 U2 F2 R2 U2 B' F2 L2 F U' R2 D L' D' F R B2 D L'
B #4 U2 F2 R' U2 R2 B2 R2 D R2 B' R F2 R2 U' D' F2 R2 D' R2 D
B #5 B2 R2 F2 D2 R F2 R' B2 R' F2 D2 B' R D' U R2 F' U2 B' F
B Ex#1 F L2 D F L2 U D2 L2 B2 R' D2 L2 D2 F2 U' B2 D F2
B Ex#2 B2 R' D2 B2 D2 U2 R' F2 U2 R' B R' D R' U B' D' L' B2 U2 R2
C #1 F' R2 F2 L2 U2 F2 R2 D2 F L2 F' R' F' L' D F L B2 R D2
C #2 R2 B2 R F2 L F2 D2 R' D2 B F R' F L2 U2 R D R F'
C #3 L' F2 D2 F2 L D2 R B2 L B2 F L R' U' F' D2 F2 L' R2 F'
C #4 R L F D' R' F U' B' U R' F' D2 F' U2 F' R2 F' D2 F'
C #5 R B2 L D2 B2 U2 R' B2 D2 B U' R' B' D R B' D2 L2 D2 R'
C Ex#1 B' D2 R2 D2 L2 F2 D' B L' F2 U' B2 R2 D2 R2 D F2 U2 L2
C Ex#2 B2 D2 L' U2 R B2 D2 B2 F2 R B' F' D L' U' L2 R' D' F2 D2
  4x4x4 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 B D2 F' R2 B2 U2 F R2 F2 U2 F' L U F D2 L2 U' B2 D2 R' D' Uw2 R B F' Uw2 L Uw2 F Rw2 B2 L2 F L2 Uw' F' D2 Fw2 Uw R Fw R U2 B2 L Uw
A #2 F2 D2 F2 L R D2 F2 R' D2 R' D2 B' L2 U R D F2 L2 F D2 F2 Uw2 Fw2 D L' Fw2 U R2 Fw2 U' L2 Uw2 F2 D' Fw' D' B2 D2 F2 Uw' Rw' Fw' Rw2 Uw B F
A #3 R' B' R F' R' B2 D' B L' F2 U2 B2 U2 F U2 L2 F L2 B' U2 Uw2 B' Rw2 F' L Fw2 Uw2 Rw2 R B D2 L Fw2 Uw L B' U2 Fw2 Uw2 Rw' R2 D' Fw' F2 Uw D2
A #4 B F2 R2 U2 F2 U2 B L2 R2 U2 L2 U' B R B' R2 B U2 L F' Fw2 Uw2 R' D U L Fw2 L' F2 Rw2 R2 U' Fw' R Uw2 B2 R2 F2 Uw Rw' F2 D2 Rw B' L
A #5 F2 U B' D2 R B L2 B2 D' L' D B2 D' B2 D R2 U R2 F2 D' Uw2 Fw2 F' L2 D Rw2 B' Uw2 R2 F' Rw' F' B' L2 D' R Fw' U' R' Fw2 Rw2 F' L'
A Ex#1 U2 R U2 R2 D2 F2 R2 B2 L' F2 R F D U2 B D B2 L' B' Fw2 D' Fw2 Uw2 F R2 D2 U' R2 Fw2 D' L2 D Rw B2 D' Rw F' B Uw2 Fw' D2 U' Fw' Rw' Uw
A Ex#2 D2 F' U' D F D2 B' L U2 R U2 F' R2 D2 L2 F2 L2 B' D2 B Uw2 F R2 Fw2 Uw2 F R' Fw2 F2 D2 F L Uw' Fw2 B2 U' L' F2 Fw' Uw L' Fw' Rw Fw' R'
B #1 R' B' D2 B2 U' R' D' B' L2 U B' D2 U2 B' L2 D2 B2 R2 D2 L2 D2 Fw2 Uw2 U' B Uw2 L2 F Uw2 L2 Fw2 F U B2 Rw' B2 L' D B' L' Uw2 Fw R U' Rw' F U2 Fw2
B #2 F' U' F U L2 F2 U R' D' F B2 U2 B2 L2 B' L2 U2 R2 F U2 Fw2 Uw2 F' Rw2 F' B L Fw2 F D2 Rw2 U2 F' Uw' L2 Uw U Fw' B' Rw U2 L' D' Fw'
B #3 F' D' B R D L' U B' U2 R D2 F2 U2 F L2 D2 F D2 R2 F2 Rw2 Fw2 Uw2 D' B U Fw2 D' F U' F' Rw2 Fw2 Rw U2 R' F L Uw' F L2 Fw' Rw D2 B' L2
B #4 F2 R2 U' B2 F2 U' B2 D F2 L' B' D' B D2 R2 U' R' B R' B2 Uw2 L U2 Rw2 D2 Fw2 B' Uw2 F Rw2 R' D2 L D R Uw Rw2 F' Fw Rw D Fw2 Rw2 B L'
B #5 R2 U2 B D2 R2 F' D2 B U2 B' L2 R' D' B' R2 U2 L B2 D2 L' Rw2 D' F2 Rw2 Fw2 B U2 Rw2 D' R2 Uw2 Fw2 Rw F R2 B2 L2 D' Uw Fw' B' Uw Rw' Fw' B2
B Ex#1 L2 B2 R2 U R2 B2 F2 D' B2 F' U F2 D R' U2 F L2 D' U' Fw2 Uw2 B2 D Fw2 R2 D' Rw2 L D2 F2 L2 Fw F' L F' D Fw2 Uw B' Rw2 Fw B Uw' Rw2 D'
B Ex#2 U2 D L2 U' F2 L2 D' F2 D R2 B' L2 B2 L R' F L2 D' R2 U2 Rw2 Fw2 F D R2 U F Rw2 B Uw2 U' B2 Rw' Uw2 D2 L D2 Uw' R Fw B Rw2 R2 Fw' R'
C #1 F2 L2 D R2 U F2 U L2 D L2 D2 F' L2 D B' F L' F2 U R' D Uw2 Rw2 L Fw2 D2 L2 Uw2 U B2 R' L2 F2 Fw' U2 L' D F Rw' Fw L' U' Rw Fw2 B
C #2 F2 U2 L U2 L F2 D2 R2 D2 R' D L' R2 D' B' L2 U' R' D U' Fw2 Rw2 L Uw2 U' R' Uw2 Rw2 D Fw2 L' D Fw' B' D2 L2 U' Uw Rw' F Uw B' Uw Rw' D'
C #3 L2 D2 R2 F' L2 F' R2 B2 L D B L U L U' B' D' Rw2 F Uw2 L2 R' Fw2 R B L' F Rw2 Fw2 R' D Fw2 Uw R' Uw2 Fw Rw' R U2 B2 U Rw'
C #4 D2 B' L2 B2 U2 B U2 F2 L U F' D' R2 D' B D' R F2 R' Uw2 Rw2 L2 D Fw2 R2 Uw2 D' F' L2 B2 D Rw U' Rw2 B2 U' B Fw' R' D Rw' Fw' Uw2 L
C #5 F' L2 F' B2 U2 R2 F' L2 F' L' U F2 L B' U' B' R' F U2 R' Rw2 B' Uw2 F' R2 Fw2 U F U' Rw2 Fw2 U' D' L' D2 Fw2 Rw B F2 Uw L2 Fw' Uw' Rw' Fw Rw2
C Ex#1 D2 L2 D' R2 D' B2 D' B2 L2 F2 R2 B' R' L B D F R U' Fw2 Rw2 B' U2 R2 Uw2 Rw2 U2 Fw2 L B F2 Uw Fw2 Uw' B2 L D' B Rw F' D2 Rw' Uw'
C Ex#2 L B' L' U' F D' F' B R' F' B2 D2 U' B2 D U2 F2 L2 U L2 F2 Fw2 Rw2 B R' D2 B' Rw2 Uw2 U2 L' Fw2 F Rw2 Uw' U R' B' F2 Rw' Uw' D2 U2 Fw' B2 Uw
  4x4x4 Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 R2 F2 L2 F' U2 F2 R2 B L' D2 F' B U2 L' D2 F' U L D' Uw2 L B2 Rw2 B Uw2 F2 L Fw2 F B' Uw2 L' Uw R' B2 R' Fw Rw U2 L2 Uw2 B Uw' R'
A #2 L F2 D2 R' F2 R F2 L D2 B2 L' F' U' F' U' D B' L F' U D Fw2 U2 L' U' Fw2 Rw2 F2 R D' U Fw2 D R2 Fw' R Fw2 L F' Rw2 Uw Rw R2 Fw2 Rw' R
A #3 F2 L' F2 L' B2 F2 R F2 R' B' D' R2 U' F2 L' U B R2 F2 R' Rw2 Uw2 R D' L' Uw2 F2 U' Fw2 U2 Fw2 D R2 Fw R F2 R2 D2 Rw2 Uw' L Fw' L' U2 Fw2 F'
A #4 L' U' L2 B2 L' B' R' F L' D2 F2 R2 D2 U' R2 B2 U B2 D' B2 Fw2 Rw2 L F' R B2 Uw2 L2 Fw2 F' R B' Uw U' L' U F2 U F Fw' Uw Rw Fw' B2 F
A #5 F2 U' D F2 U L2 R2 U' F B U B' U2 D' R' U R2 U Fw2 R' Uw2 L' Uw2 F Uw2 B L2 Uw2 Rw2 L2 Uw' U Rw2 Uw' B2 Rw2 B' Rw F Rw Fw Uw' F
A Ex#1 U2 R2 B2 L2 R D' B L' D R D2 B' D2 L2 B2 R2 F R2 F U2 Uw2 B' L Uw2 R F R Uw2 L' R F2 Uw U R2 Uw R' Uw' Fw2 Rw F' Uw' Rw D2 Rw2
A Ex#2 D2 L2 D2 F R2 F' U2 B L2 D2 F' U R D' R2 D' F' U F2 D L2 Fw2 U' F2 Uw2 D' F2 Rw2 B' Uw2 U' B Rw2 D' R' U' Rw L' B2 Fw Uw2 U R Uw2 Rw' Uw'
B #1 L2 F2 R' F2 L' B2 R' U2 F2 D R2 U2 B2 U F' R B' R' Fw2 R' F2 Uw2 Rw2 U' R2 B2 L B2 U L' Fw U L' U Rw2 Uw2 Fw Uw B' Rw U B2 Uw
B #2 D' F' B2 R' L B' R2 D' B D' U2 B R2 B2 U2 B2 L2 F' D2 Rw2 Fw2 B D Fw2 F2 U2 R2 Fw2 L2 D2 Rw' Fw2 B' Rw L F Rw B D' Fw Uw2 L Fw2
B #3 R' B2 D2 L D2 B2 L2 U2 R2 U2 D L D2 R F2 D2 F' R2 L2 U Fw2 R F' Rw2 L2 Fw2 F2 R2 Uw2 F R' Fw2 Rw2 Uw' D' B2 R Fw2 Rw' Fw' R2 D B Rw U'
B #4 D B2 D' R2 B2 D F2 D U2 R' D' B L' B U2 R' F' L D2 Rw2 B D' Rw2 D2 R2 Fw2 F' U F' Uw2 D R B Rw' L' Fw' Uw Rw2 F U Rw F D'
B #5 D2 R B2 D2 U2 L' F2 L' B2 D2 R2 D F' D' B U' B2 R F Uw2 Rw2 R F2 D B2 R Fw2 F2 D' Fw2 F2 B' Rw2 Fw Uw2 L B2 Uw' F2 Rw2 Fw2 Rw'
B Ex#1 F2 R2 D2 L' F2 D2 B2 U2 L' D' U R2 B R2 D2 L' U R2 B U' Uw2 Fw2 Rw2 F2 R Uw2 Rw2 L2 F' R' B2 Rw2 B Uw' R D B2 Uw' Rw U2 B Rw2 D' F Uw
B Ex#2 F' L2 D2 B L2 U2 R F' D' B' U2 R2 B2 D' R2 D' B2 R2 B2 U' Uw2 Fw2 R2 D' Fw2 R U' B2 U' L2 U2 Fw' D' L Uw2 R Fw B F2 Uw' Rw Uw' R2 B2
  4x4x4 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 B2 L2 U F2 L' D F R B R2 D2 B2 D L2 U2 L2 U' F2 U L2 Rw2 B D' Fw2 Rw2 F' Rw2 D' B D2 Fw2 B Uw2 Rw' R' B2 Rw L2 F' B2 Uw Rw Uw F2 D'
A #2 D F2 L2 U F2 B2 L2 D' B' L2 U F L D R L' F2 B2 U2 Uw2 Rw2 L U' L F2 Rw2 U' L' U2 R2 U' Fw U Fw2 R2 U2 Rw Uw2 U' B Rw' R' Uw'
A #3 U R2 L' F2 D2 L2 D R U R' U2 R2 L2 U2 B L2 U2 B' R2 Rw2 Fw2 R2 Fw2 B Rw2 D B Rw2 L2 F2 Rw F2 Rw L2 D2 U' Uw Rw2 Fw' D Fw' Uw U'
A #4 L U2 L' D2 L U2 R' D2 L' D2 R2 U F U D B' F2 U' R Uw2 Rw2 R Uw2 U' Rw2 L2 D' B2 D' L' F2 L' Fw L U B R Uw' F' Rw' Uw Rw' F2 U'
A #5 R2 D2 R2 U L2 U' F2 B2 D2 L2 R U F2 U L F D L2 D2 L' Fw2 L Uw2 Rw2 D' R B2 D L F2 U2 D' Rw2 Fw L' F2 Uw2 U L2 Rw Fw' U2 R2 U'
A Ex#1 F' U2 F U B U2 R F2 D' B D F2 R2 U2 F' R2 B D2 F D2 Fw2 U B' Uw2 D' U' Fw2 Rw2 F U2 D2 F' Rw D R' U' Rw' F' R' Fw' D2 Rw D2 L
A Ex#2 U' F2 R2 F2 U' D2 R2 F2 U2 B2 D2 R' D' R2 D' B L D2 L2 F' D' Uw2 F' Rw2 D2 L2 U' F Uw2 B' Rw2 Uw2 F2 U' Rw B2 U F' D2 B Fw' Uw2 Rw' F B Uw2
B #1 B L U' L2 B R U' L' B' U2 L' F2 D2 F2 R2 U2 B' L2 D2 B Rw2 Fw2 L F' Rw2 Fw2 B2 L' U2 Fw2 L B2 L' Uw F2 Uw2 D' L D' Rw' Uw' L2 R Fw' F L'
B #2 U2 R U2 D2 L F2 L R2 D R U' D2 F2 L2 R' D2 F' D' Fw2 Rw2 Uw2 U2 F' Rw2 F' Rw2 D L2 D F Rw' F' L' F' Rw' Uw B' L2 Fw' B2 U2 Fw' Uw
B #3 L U' R' L D F' L F B2 U F' B2 L' U2 R' U2 B2 R2 F2 R' Rw2 D' Fw2 B' Rw2 B' F2 R2 F D2 Rw2 B' R2 Rw' U2 D' R2 F2 Fw U2 D' Rw2 F' Rw Fw
B #4 L2 U F' B2 L B D' F2 L D' U2 R2 F L2 U2 B2 D2 L2 F D2 Fw2 Rw2 L' U2 Fw2 D' B2 R2 Fw2 L F2 R L2 Fw R F2 D2 B2 U2 Uw' L Uw2 Rw' Fw2 B U'
B #5 D' L2 R2 D2 F2 D' R2 B2 D L' F' U R B' D L' R2 B' L' B Rw2 U2 F Uw2 U' F' Rw2 F D2 Fw2 B' U2 F Rw' F2 Rw B2 Fw Uw2 L2 Fw' L' U2 R'
B Ex#1 B2 D' F2 R2 F2 R2 U' L2 U' F2 L2 R U B2 U' F B2 L2 B L' U' Rw2 F L Uw2 B R B Uw2 L2 R' Fw2 R' B' Uw D2 L' Fw2 Uw2 F' Rw Fw F2 L' Fw' B U
B Ex#2 R2 F' U2 L B F2 D' B' U' L U2 F' L2 F L2 F2 D2 F' L2 Uw2 Rw2 B' D' B U2 R2 Fw2 B' D Fw2 L2 F' Rw U L' F U2 Uw B D Rw' Uw2 D' Rw
  5x5x5 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 L D' L2 Uw B2 Lw Fw2 F B2 U' Dw' F Rw D' F' Fw2 Uw Bw2 D U Dw' B' Fw Dw2 Fw2 B2 L' Rw' U Bw B Fw2 Dw R' Uw F U2 Lw B2 U F Rw2 Lw' D2 R2 Dw2 B L' Lw' Bw' U2 L2 Uw D R' L' Dw' Rw Bw U
A #2 Bw Lw' Uw L' Bw' B D2 U2 Rw2 L2 Fw' Dw D2 Lw2 Uw2 L F Uw' Lw' R2 B2 Fw2 L' R F Fw2 Bw2 Rw2 U' Dw R Dw2 Rw' U' R' B2 Lw' U' Uw' L2 D Bw2 Rw Uw2 Lw' Dw Bw Uw U Fw' Lw' U Lw2 Bw2 Fw' Rw Lw' U B' R'
A #3 B' R' Bw Rw U' Rw' U2 Rw2 Lw B' F2 L U B' L' Dw Rw2 B L Uw U B Dw' Fw Dw2 F Uw L' R2 Uw' L2 Fw Bw2 Rw' Dw2 Rw R' Dw2 Fw F' Lw' B' F' D U' Lw2 U R D' Fw' F' D U' R2 Dw' Uw2 Rw' B2 Dw2 R'
A #4 Fw Uw' R D2 Uw2 Bw Dw2 Lw Bw Fw2 L' F2 R' Dw2 B' U2 Lw' Bw2 Lw' R Bw Lw2 R2 Rw2 U2 Dw2 D Lw F2 Bw2 Uw' Bw2 U Bw2 U Uw' Lw' Bw Uw2 B Uw' L Rw' R2 Lw2 Dw2 Lw R F B' U Uw' Bw Uw' D' L2 D2 Rw Uw' D'
A #5 U' F' Fw' Bw B U2 R L' U2 Dw2 Fw F' D' Lw Bw' D' B' Dw Fw' R2 Uw D2 R' Fw R2 Dw2 Lw' R2 U2 D2 Lw2 R' Fw2 Bw U R U2 F2 D' Lw2 Rw Uw2 R L Lw Fw' Rw' Lw' F2 Bw Lw Fw' Bw D' Lw L2 U Uw Fw Bw2
A Ex#1 Rw' L' R Fw U2 Rw2 Dw' F2 Uw2 L U2 F L' Rw' Dw' B' Lw2 U' F2 R Fw2 Dw2 U Rw Uw2 R Bw Lw2 D' Dw Uw U' R U' R' Rw' Dw Lw' R2 F' U B' Fw2 Bw F R Rw Fw2 Uw D' F2 Dw2 D2 R' Dw' Uw2 Rw' Fw Bw' Uw2
A Ex#2 F2 R B D L2 Bw2 Dw' D F Bw2 L Uw' U2 R' F D2 Dw Bw U2 Lw2 D' Rw2 U' D Dw2 Lw' Bw' Dw2 Uw' Rw U D' R2 B' Dw2 D' R2 Bw2 Dw' U' R' Uw' R L2 Bw' F' Lw F' Fw' Lw Fw' R Lw B' Uw2 Bw2 Rw Lw2 Fw D'
B #1 B2 R' Bw Lw Bw' R' Bw R' F2 Uw B F2 Lw' U2 Fw2 R' Dw' Rw2 Dw' D2 Fw2 B' D2 Fw' U' Lw' U2 Dw' R2 U2 R U2 R L Uw' Bw L2 Fw' D' Bw2 L2 D Dw2 F L' B Uw' Rw U2 Fw2 Lw2 Rw' Bw' Lw2 Rw B2 Dw Bw2 R' Lw'
B #2 F' Bw2 Rw Dw2 Uw L Dw B2 Uw2 U2 R Uw2 B' F Rw B2 Dw' R L' Dw2 B' R' Uw' L' D Rw Bw L' Rw' D2 Fw' Uw' Lw2 L D Uw Lw B2 Lw Bw' U Lw' B2 U Dw2 L2 Rw2 B' L U B' Fw Rw Uw D2 B L2 Lw' D R
B #3 Lw2 Uw' L Bw' L2 Uw2 R2 Uw' Bw F2 D Dw' Lw' U2 B F L2 Uw B2 Dw Rw F2 U2 D2 Lw' L' R2 Uw2 F2 Fw D2 F2 Bw2 B2 Dw2 Rw' Uw' F2 Lw D2 L2 F D2 Uw' R' Dw Fw Rw Uw U Dw F' Dw2 Uw Fw Rw U Fw' R2 F
B #4 Bw' R' Fw' D' Bw' R2 F2 U' Dw Rw2 Bw' Rw' L' D2 R' Lw2 Uw Bw2 U2 Dw R U' Lw Uw L2 Dw2 Uw' L Fw R' Bw D2 B2 Rw2 B Fw2 Rw2 Lw' Bw L B2 F' Uw2 D R' Uw Bw B2 Fw2 Uw' B' D F' Lw U Uw' D F2 D' R
B #5 Dw B R F' U2 R D' Lw' Uw D2 F' Dw2 L U2 Rw2 Lw' B' L2 U B' F D' F' L U' Rw' Bw2 U Uw2 Lw B' Dw Uw' D2 B2 D Bw2 Fw2 L Dw' L2 Bw' Lw2 Fw2 L' U R Lw2 Rw' D Fw2 Dw' R Lw2 Rw' Dw' L2 R' Fw2 R2
B Ex#1 F' Rw2 Bw Fw2 Dw2 L' B Bw Fw' D L Bw Fw R Dw' F' D Rw B2 Rw2 Bw2 Dw2 Fw' Dw2 U' L2 U2 Uw Dw' L2 U B Dw2 Uw' Rw' F' Uw2 R Uw Lw' D Rw2 Dw' Rw D' Bw' Uw F' L Fw2 Lw L' Bw' B' R' Bw2 Rw2 L2 R' Lw'
B Ex#2 Bw2 D Fw2 B2 R2 Dw U2 Lw2 Dw2 L' Fw' R2 L2 F2 B2 Lw' L' Uw2 D2 B' Bw' Fw' R2 D R Uw2 B Fw2 Rw B Rw' D2 B2 Bw Dw B2 R B U2 B Lw F R2 F2 L Lw' D' Uw Rw2 Lw' R2 B2 Fw2 U Rw L2 Uw L2 F2 R'
  5x5x5 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R' D2 B' R Bw D L R2 Dw Uw2 R B Dw2 D R' U2 Lw' R' Uw' F L' F Uw2 Rw' R' Uw2 L F R Bw' L2 B' D B' D2 Rw Uw Bw2 F Lw' L' Dw Rw Dw' D' Bw' Fw2 Lw' Rw2 Bw D U Fw' Lw Dw2 Bw' R Fw2 U Bw2
A #2 R L2 D2 F' Bw2 Fw' D' Bw' F2 Lw R F2 L' Rw Uw L' U Fw' Bw2 B' Rw' Lw2 F2 L' R2 U2 Fw Lw D B' U F' D B2 R U2 L2 Rw Bw2 F L Uw2 B2 D2 Lw' Rw' R Fw Dw Uw2 Lw Fw' Rw2 Lw L' Uw L2 B' U F'
A #3 R2 Bw2 D Dw2 Bw' Lw L Uw Rw2 Dw Bw' B Dw' Fw D2 Bw U2 R2 Dw' Fw' B2 Dw' D' R Fw L2 B' F2 L' F2 B2 L2 Lw' Bw R2 Fw' L U Dw' Bw2 L' Bw' R' Dw' D' Uw2 B F' U2 Lw2 L2 Dw' F2 Fw' Bw L' Fw2 U' R F
A #4 L2 Bw2 R B' Uw U' F2 Uw' Bw Rw2 Fw' R F U2 Dw B' R' F2 Fw Lw R L Fw2 U' R2 Rw Bw' Dw2 R2 Fw Lw' Fw R Dw' Lw Rw' Bw' Lw2 Uw2 Rw Uw' F' Dw' Rw2 Uw2 R Uw2 B2 Fw' Bw' Lw F' Lw' L' Uw' Bw Rw' Bw' R Lw
A #5 L2 F' U' Rw' B2 F' Fw U2 L' F2 Rw D2 F' Bw' R' Rw' Uw' R2 Uw' Dw2 F2 Rw' Dw' R D Dw2 Uw' Bw2 Dw' R Bw' Rw' R Bw2 L F L Bw' U L Rw Uw Lw' R2 D B Fw' U' Fw' L D Bw2 F B Uw U' Lw2 Rw' D Fw'
A Ex#1 Bw Fw2 B R Rw Dw2 R D2 U F U Bw' B U' D R2 L Uw' L2 Rw' U B' Bw' D2 Dw2 Fw Bw2 F2 Lw R F2 Rw' L D F' Dw2 Bw Fw' Uw Dw' Bw F' Fw Uw2 Bw' F2 R B2 Dw' Rw2 Fw2 Dw L Bw L Lw2 B' R' F2 R'
A Ex#2 B' Rw' R Uw2 Dw' L' Fw' D' Lw2 D' Fw' Rw2 Dw2 F D' F2 Dw' R' F2 U2 B' U2 R' L' B2 Uw' U F' D' F Uw L2 Uw2 R Dw Uw D2 F2 Fw D Lw2 Fw Uw2 U' Lw' Rw' Bw2 U' Lw R2 Bw Uw B' Rw Lw Bw Fw' L2 Fw' D'
B #1 Dw' F2 U2 B Bw2 U R2 D Dw' F' B' Bw' Fw' Uw' F Bw L' D2 Uw2 Bw2 Uw2 L' Bw2 D L' D' R2 U Lw2 Fw' Rw' U B U D2 L' Bw2 L' D2 Rw' Dw2 Lw2 Bw Lw' U D' Uw' Bw' Uw2 Bw' Dw' R2 F' Bw Rw' Uw Bw' F2 Fw2 Lw2
B #2 R2 Dw U2 L Lw' Dw2 B R F' Dw2 R Fw2 Rw' Dw2 B' L2 Rw' D2 B2 D U L' U' Dw2 Fw' L' U B' F2 Lw F' D' R L F' Rw Uw B D U Uw' F B' L' Lw' Uw' Dw B' Fw' Uw R2 Fw2 U Uw2 Rw2 Uw' Bw' Uw' Dw2 Rw'
B #3 F2 Dw' L Dw F' Lw2 Rw2 D' Lw R2 Bw2 Dw' B2 D Uw' Fw' B' Bw L' D' Uw R2 Uw' Lw Rw Fw2 B U' Dw Rw Bw2 Rw2 Bw Lw L F D F2 Fw2 Uw2 Dw' Lw' Dw R2 Dw D2 R' L Fw2 Rw2 U2 D' Uw Dw Lw Bw' L2 Bw2 Dw' R'
B #4 Uw' U Bw' U Bw' R Dw B' U' B F2 Bw Lw' Uw' Bw2 R Lw2 D2 Bw F' D' B2 Rw' Lw2 B' Uw2 Lw Uw' R' U2 L' Uw' Bw Lw' Dw' R2 Lw Fw' Lw Fw L F Bw' Lw' F L U2 Fw2 Rw' L2 B D2 Lw' B' Uw2 Rw' D' L D2 R
B #5 Bw' Rw Fw Lw Dw Bw' Uw Rw L2 Fw' D2 Dw' B2 Fw Lw2 Fw' D L2 F L2 Lw' Fw2 D B R2 Fw' D2 F2 U2 L2 Rw' B2 F2 Fw' Uw' D Dw' Rw U' Dw2 Lw Dw U2 D Fw2 Lw' U' Uw' L Lw' Dw2 U' L2 B2 Lw' B2 U2 D2 B' D
B Ex#1 Bw' Lw' Rw2 Fw R' L' F2 Rw' U Dw' Rw2 Dw2 R2 Fw Uw2 L2 U' B2 U Rw' F2 Dw2 D2 U' Lw R' U2 Rw2 L Bw2 R2 U Uw Fw2 U Uw' F D Uw R' D Fw Uw2 D' F D' L' U' L2 Fw2 Rw Lw' B2 D U Uw2 Rw2 R' Dw2 B
B Ex#2 Rw D' B U' Fw' D U' F B Dw2 Lw2 Bw' Uw B2 D2 B2 Lw Bw Lw' Fw2 D' Uw Dw' F' Fw2 D F' D2 Rw2 Fw2 B2 Bw' D' Rw' R' L' D' B' R2 U2 Dw2 Fw2 Uw2 Dw' Lw2 Fw Rw D L D Fw2 B Rw Bw2 Fw Dw' Fw F2 D2 Uw'
  Megaminx   First round
Group No. Scramble
A #1 R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U'
A #2 R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U
A #3 R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ U
A #4 R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U
A #5 R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- U'
A Ex#1 R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ U
A Ex#2 R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U
B #1 R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U
B #2 R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- U'
B #3 R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ U
B #4 R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ U
B #5 R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ U
B Ex#1 R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U'
B Ex#2 R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U'
  Megaminx   Second round
Group No. Scramble
A #1 R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U'
A #2 R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- U'
A #3 R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U'
A #4 R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U
A #5 R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- U'
A Ex#1 R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U
A Ex#2 R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U
B #1 R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- U'
B #2 R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U'
B #3 R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U'
B #4 R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U
B #5 R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ U
B Ex#1 R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ U
B Ex#2 R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U
  Megaminx   Final
Group No. Scramble
A #1 R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ U
A #2 R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U'
A #3 R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U'
A #4 R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- U'
A #5 R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- U'
A Ex#1 R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- U'
A Ex#2 R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U
B #1 R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U'
B #2 R-- D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U
B #3 R-- D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U'
B #4 R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U'
B #5 R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- U'
B Ex#1 R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- U'
B Ex#2 R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ U
  Pyraminx   First round
Group No. Scramble
A #1 L B' R' L U' B L' R' B' R' L u l' r' b'
A #2 B U L B' U L' R' L B R' L' u l' r' b
A #3 U' R B' L R' L' R' L' U' R U b'
A #4 B' L B L B R L' U B U B' l' b
A #5 B' L' R U' B' R L' B L U' R' u l'
A Ex#1 B R' L' U L' R B' R L R' L r' b
A Ex#2 L R L R L B' L U' L' U' B u' l r b
B #1 U R' U L R L' R' L' B' L' U' u' l' r
B #2 R' U' R L' R L' U' R' U' L' U u' r' b
B #3 B L R' L' R' L U B' R U B' u' l' r b'
B #4 L' U' B U B' U R' B' R L' U r
B #5 R B L' U L' B U B L' U' R' l' r' b
B Ex#1 B' L B' U' L R B L' R U' B u r
B Ex#2 B' L' B' U B' L B R' B U L u l b
C #1 B L U L R L U R' U' B' U' u' l' b'
C #2 R' B' R U' B' L R B U R' L
C #3 L U R L' U' L U R' U B' R' u l' r b'
C #4 R' L R B U' R B' U R' L' U u l' r'
C #5 U' R' U B R' L' B' L' B R U' u l r' b
C Ex#1 U' R' U' B R' U R' L B' R U u' b'
C Ex#2 R' U R' L R' U L' R' B' R L' l' r
  Pyraminx   Second round
Group No. Scramble
A #1 L R B L B R U R U' L' B' u'
A #2 R' L' B' R U B' R' L R' L' U u' l' r
A #3 R' L' U' B U L' B L' U' B' L' u' r b'
A #4 R U' R' L' U' B R U B R' L u' l r' b'
A #5 U B L' B' U B L' B R U L' u' l' r b
A Ex#1 B' R' L B L R' B R' L U L u' l' r' b
A Ex#2 L B U' L U' B L' U R' L' U l r' b
B #1 B' R B R U' B L' R U' B' R u b'
B #2 R U' B' L' B L B' L' B' R B u' l r'
B #3 L B' U L' B U' B' U' L' U B l'
B #4 L U' R' B' R' L' R L' R L' U' u' l' r'
B #5 U' B U B U L' R' L' B' R' L b'
B Ex#1 L' R B' U' L' U' B' U R' U' R' u' l b'
B Ex#2 B R' B' R B U R L' R U B l r b
C #1 U' L' R U B L R' U' B' U L u' l' r b'
C #2 U' B R B R U L U' B' U' B l' r' b
C #3 L B R' B' U' L' U' B R' U' B l r'
C #4 B U' B' R U R B U' R' L B u' l
C #5 L' U' R U R' U R U B' U B' u l r b
C Ex#1 B' U R L' B' U R' B' U L' U l' r
C Ex#2 R U R B R U' R B' L' R B' u b
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 L' B' R U R L' B L U' B' R' u l' r' b'
A #2 R' U' B' L R' U' B R U' B' L u l' r
A #3 L B L' B' U' R B' U B R' U l
A #4 U R' L' B L' R' B U' R L B u' l' b
A #5 L R' L' B U' L B R' U R' L u' l' b'
A Ex#1 L R B' R U L' U B U' L' U' u l r
A Ex#2 B R B' U' R' L B L' B' L' U u l
B #1 B' R' U' L' R' U B R L' U' R' l r'
B #2 L U B' L' U L U R' B' R' L' u r b
B #3 L' R' U' B' R L' R' L' U' L' U u' l' b'
B #4 L' B' R' U' R' L' B L' U B L' u' l'
B #5 U L B U' L' R' B U R U R l' b'
B Ex#1 L B' L' B R L B L' U L' U' u r' b'
B Ex#2 B R' L' U' R' L R U' L R B u b'
  Skewb   First round
Group No. Scramble
A #1 U B L' R B' R' U L B R' L'
A #2 L R L B' R L B R' B R' L
A #3 U L R L R' L B' U' B' L R'
A #4 L R B' L U' B L' R' B U' L'
A #5 U R L B' U R L' B' R' U B
A Ex#1 L B L U L' R' U R L R B'
A Ex#2 U R U L' U B' U R L U B'
B #1 B L R L B' L R B U' L' U
B #2 R B R U L' B' L U' R B' U'
B #3 B R U L B' L R' L' B R L'
B #4 U B L B' L B' L R' L U' L
B #5 B R B' R' L' U R' L' B' L B'
B Ex#1 R B' L R B U' L B' R' U' R
B Ex#2 U L R' B L U' R B' R B' R'
C #1 L R L' U' R U' L' U' L' U' L
C #2 U L B R B U R' L B L' B
C #3 U L B R' L B' U R U' B R'
C #4 B R U L' U' B' U B' R' U' B'
C #5 U B' U R' U' L U R B L B
C Ex#1 R U R' U' B U' L U' L B' U
C Ex#2 R L R B L U' B L' U B' L'
  Skewb   Second round
Group No. Scramble
A #1 L R U' B' U' B' R' L' U R B'
A #2 R L B R' U B R U' R' L' R
A #3 U L R B' L' R' B' U' R' L' U
A #4 B R B' U R U' R U' B U R'
A #5 L R U B' R' L U' B L' R' U
A Ex#1 U L R' U' L' U R B' U L' R
A Ex#2 U R B' L' B' R L B R B R'
B #1 R U B R U' R' B' R' U B' R
B #2 L R' U B' U B L U L R' B'
B #3 L U L R' L B' L B' L' B R'
B #4 L R L R' B' U R' B L R L'
B #5 R B L R' U' B U' R' L' B U'
B Ex#1 L R B R' U B U B U' L' R
B Ex#2 U R U R L R' B U' R L' R'
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 L R U R L B' U L R' U R'
A #2 B U R' L' B L U B L B' U'
A #3 R L R' U B' L' B R L' B' R'
A #4 R L R U' L B U' L' R' U R'
A #5 U R U R' B' L' R' B R' U L'
A Ex#1 R U L U' L R U L' U' R U'
A Ex#2 L R L' R' B L' U' L' R' B L'
B #1 B R B' L R' B' L B' U' R' B'
B #2 B U B U' R' L U L' U R' B
B #3 R B R U' B' R' U L' U L B
B #4 B L B L' U' L U' L U' L B
B #5 U B U' L R' U' L' B U' B L'
B Ex#1 B R U' B R' L U R' B U' L'
B Ex#2 L B L' R L' U' L B L' B U
Adam Marcellus Kelly    USA
Adam Marcellus Kelly
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 9.66   11.14   12.18 10.76 11.23 9.66 11.42
First round 14 10.04   12.41   10.04 12.25 13.06 11.92 13.73
4x4x4 Cube Final 20 44.15   49.93   50.53 50.95 44.15 55.14 48.30
Second round 23 51.63   55.49   51.63 58.18 52.58 59.95 55.72
Combined First round 16 47.85   50.43   48.60 49.44 1:10.52 47.85 53.26
5x5x5 Cube Final 16 1:26.34   1:32.66   1:34.57 1:49.67 1:26.34 1:32.70 1:30.71
Combined First round 18 1:27.83   1:39.28   1:27.83 1:38.88 1:40.39 1:44.02 1:38.57
Megaminx Second round 25 1:47.48   2:07.34   2:15.75 2:08.36 1:57.91 1:47.48 2:20.33
First round 28 1:56.44   2:04.53   2:08.41 2:21.55 2:07.26 1:57.92 1:56.44
Pyraminx Final 13 1.67   5.57   4.07 8.63 1.67 6.16 6.47
Second round 20 5.08   7.33   5.08 10.73 8.51 7.94 5.55
First round 21 4.48   6.72   6.28 4.48 7.46 9.48 6.43
Skewb Final 10 4.54   6.67   4.54 6.28 5.36 8.36 9.64
Second round 17 6.12   8.06   6.91 9.83 12.15 6.12 7.44
First round 11 4.22   5.76   4.74 6.69 4.22 7.42 5.84
Adam Narbutas Jørgensen    Denmark
Adam Narbutas Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 23 11.02   14.37   15.07 11.02 15.43 13.36 14.67
First round 16 10.66   12.56   13.67 10.66 11.66 15.28 12.35
4x4x4 Cube Final 25 52.51   56.53   1:08.04 59.70 52.51 56.09 53.81
Second round 29 58.53   1:03.39   1:00.07 58.53 1:00.35 DNF 1:09.74
Combined First round 29 52.08   1:00.41   52.08 1:00.52 1:08.41 1:06.24 54.47
5x5x5 Cube Final 29 1:54.07   2:03.70   2:00.31 1:54.07 2:21.57 2:06.84 2:03.96
Combined First round 28 1:55.01   2:00.43   1:57.86 2:05.04 2:03.75 1:59.69 1:55.01
Megaminx First round 35 2:15.35   2:33.12   2:52.79 2:28.56 2:18.00 2:15.35 2:56.30
Pyraminx Final 5 3.74   4.17   4.08 4.35 5.03 4.07 3.74
Second round 7 3.18   4.52   3.18 3.99 5.22 5.10 4.46
First round 8 2.09   3.89   7.00 2.09 4.92 2.30 4.44
Skewb Final 28 5.89   10.56   5.89 10.84 17.15 13.30 7.54
Second round 26 6.49   9.01   6.49 11.88 9.82 8.70 8.52
First round 21 4.36   7.92   7.71 4.36 6.99 11.21 9.07
Albin Thim    Sweden
Albin Thim
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 15 11.28   12.10   12.33 12.64 16.22 11.28 11.33
First round 15 11.01   12.55   11.96 12.53 11.01 14.94 13.17
4x4x4 Cube Final 13 42.14   47.14   48.42 49.27 42.14 44.05 48.94
Second round 18 45.69   51.04   51.74 47.91 59.97 53.47 45.69
Combined First round 20 49.45   53.36   53.54 53.01 49.45 53.52 54.38
5x5x5 Cube Final 22 1:32.22   1:45.66   1:45.87 1:32.22 1:46.15 1:49.34 1:44.96
Combined First round 17 1:24.76   1:38.90   1:49.20 1:24.76 1:46.77 1:40.67 1:29.26
Megaminx Final 22 1:49.32   1:57.51   1:50.18 2:02.05 2:00.29 DNF 1:49.32
Second round 22 1:45.91   1:52.10   1:50.98 1:58.70 1:45.91 2:07.38 1:46.61
First round 23 1:45.68   1:49.68   1:56.38 1:45.68 1:55.54 1:46.55 1:46.94
Pyraminx Final 15 5.86   6.27   8.22 6.12 5.86 5.95 6.75
Second round 19 6.06   7.31   7.11 6.62 6.06 8.21 8.90
First round 20 4.63   6.66   12.88 4.63 5.05 6.75 8.17
Skewb Final 4 3.61   5.18   3.61 5.17 4.89 5.49 6.55
Second round 9 4.62   6.23   7.16 7.48 4.73 6.80 4.62
First round 7 3.86   5.24   3.86 4.25 3.96 7.52 10.10
Alejandro Isaza    Colombia
Alejandro Isaza
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 14 9.44   11.74   11.77 10.79 9.44 12.98 12.65
First round 13 10.75   11.61   10.75 14.29 10.86 11.88 12.09
4x4x4 Cube Final 11 40.76   44.68   44.06 48.89 43.89 40.76 46.09
Second round 10 37.70   40.19   37.70 43.46 45.68 38.85 38.26
Combined First round 9 40.08   43.13   41.18 43.56 44.64 40.08 45.09
5x5x5 Cube Final 17 1:27.78   1:33.25   1:38.06 1:28.74 1:32.94 2:25.01 1:27.78
Combined First round 21 1:29.68   1:43.61   1:45.55 1:29.68 1:46.82 1:38.45 1:51.10
Megaminx Final 20 1:27.96   1:46.83   2:05.62 1:27.96 1:55.22 1:48.42 1:36.85
Second round 20 1:40.32   1:45.70   1:44.01 1:42.73 1:59.45 1:40.32 1:50.35
First round 21 1:42.34   1:47.84   1:48.81 1:42.34 1:57.70 1:45.78 1:48.92
Pyraminx Final 3 3.14   3.66   3.14 3.85 3.30 3.83 4.28
Second round 2 2.24   2.91   NR DNF 2.61 3.20 2.93 2.24
First round 5 2.01   3.64   4.06 2.01 2.67 4.18 6.32
Skewb Final 14 4.27   6.95   4.27 7.18 7.55 7.50 6.16
Second round 4 4.50   5.23   15.50 4.50 4.90 5.91 4.88
First round 10 4.82   5.57   4.82 5.95 5.43 5.33 6.41
Amos Nordman    Finland
Amos Nordman
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 7.33   8.42   8.00 8.54 7.33 9.37 8.71
First round 1 6.83   7.62   7.76 6.87 6.83 8.24 10.51
4x4x4 Cube Final 2 26.35   31.62   32.41 26.35 35.82 34.47 27.97
Second round 4 30.28   33.90   37.63 DNF 30.67 33.39 30.28
Combined First round 5 27.46   34.29   40.93 45.65 27.46 29.59 32.36
5x5x5 Cube Final 5 59.07   1:02.25   1:03.16 1:02.21 1:01.38 1:09.76 59.07
Combined First round 3 59.79   1:02.48   1:06.01 59.79 1:00.39 1:06.02 1:01.04
Megaminx Final 1 30.84   32.48   ER 31.53 32.84 36.09 30.84 33.06
Second round 1 30.84   33.98   33.77 35.09 33.09 36.47 30.84
First round 1 32.76   34.93   32.76 35.85 34.99 33.94 39.36
Pyraminx Final 12 4.88   5.51   4.88 5.23 6.80 5.76 5.55
Second round 9 3.88   4.65   7.43 4.63 3.88 5.24 4.08
First round 11 4.04   4.62   4.06 4.04 4.73 5.30 5.06
Skewb Final 6 3.59   5.54   3.59 5.98 5.47 6.89 5.18
Second round 5 4.94   5.46   4.94 5.68 5.38 5.71 5.33
First round 6 4.01   4.74   4.01 5.60 4.16 6.07 4.46
Andreas Østergaard    Denmark
Andreas Østergaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 51 20.56   27.16   20.56 24.45 28.22 28.81 35.97
First round 53 24.06   25.60   25.04 25.42 24.06 27.90 26.34
4x4x4 Cube Combined First round 48 1:28.08   1:47.17   2:31.16 1:39.24 1:47.91 1:54.37 1:28.08
5x5x5 Cube Combined First round 42 3:26.52   4:00.85   3:26.52 4:05.02 DNF 3:36.82 4:20.70
Megaminx Second round 26 1:55.18   2:08.58   2:19.55 2:13.14 1:55.18 2:04.62 2:07.98
First round 29 1:49.80   2:12.68   1:49.80 2:15.19 2:14.22 2:08.62 2:28.65
Pyraminx Final 31 6.31   8.86   11.23 11.26 6.44 6.31 8.92
Second round 22 6.50   7.59   7.48 8.72 6.57 6.50 11.78
First round 27 6.11   8.60   6.48 6.11 10.11 9.51 9.81
Skewb Second round 38 10.02   14.55   10.02 17.64 13.11 15.77 14.78
First round 34 8.34   12.02   9.52 DNF 13.49 8.34 13.06
Anna Buhl Bechmann    Denmark
Anna Buhl Bechmann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 13.23   15.00   13.23 13.25 17.19 15.70 16.04
4x4x4 Cube Combined First round 33 1:00.06   1:07.40   1:25.78 1:06.27 1:11.39 1:04.55 1:00.06
5x5x5 Cube Combined First round 29 1:38.52   2:06.00   1:58.01 1:38.52 2:13.66 2:07.38 2:12.61
Megaminx First round 24 1:33.70   1:49.89   1:52.90 1:33.70 1:49.79 1:46.97 1:57.28
Pyraminx Second round 31 7.73   9.67   7.73 9.84 10.12 9.04 10.42
First round 26 7.35   8.58   9.40 9.00 7.81 8.93 7.35
Skewb Second round 23 6.00   8.93   6.00 11.64 6.16 12.56 8.98
First round 30 7.41   9.70   7.41 8.81 11.44 8.85 14.30
Arvid Englund    Sweden
Arvid Englund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 55 23.66   27.28   27.15 27.48 23.66 31.31 27.20
4x4x4 Cube Combined First round 52 2:07.65   2:20.99   2:20.30 2:26.86 2:07.65 2:15.80 2:35.99
Pyraminx Second round 37 8.43   11.44   9.57 12.50 12.24 8.43 12.63
First round 47 12.40   13.60   18.79 12.53 15.12 12.40 13.14
Skewb Final 25 8.39   9.56   9.04 14.52 8.39 10.64 9.01
Second round 29 7.18   9.15   7.18 10.96 8.11 9.10 10.24
First round 33 7.43   11.65   10.77 10.77 7.43 14.63 13.41
Asger Normann-Hansen    Denmark
Asger Normann-Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 61 27.39   35.82   27.39 39.44 32.13 35.88 59.57
4x4x4 Cube Combined First round 54 2:25.53   3:00.90   3:28.29 2:44.13 2:50.28 3:40.03 2:25.53
Megaminx First round 44 4:21.17   4:34.27   4:23.62 4:21.17 4:47.36 4:31.82 DNF
Pyraminx Second round 38 9.28   11.46   12.90 11.71 11.06 9.28 11.60
First round 40 10.22   11.20   12.83 10.39 12.89 10.37 10.22
Skewb First round 43 12.98   18.17   15.94 14.71 25.28 12.98 23.87
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 16 11.53   13.12   11.63 16.55 14.07 11.53 13.66
First round 31 12.55   15.06   15.85 12.55 15.68 13.66 DNF
4x4x4 Cube Final 15 38.68   48.61   49.05 49.81 38.68 50.02 46.98
Second round 12 43.88   45.97   45.72 47.07 49.20 45.12 43.88
Combined First round 14 44.42   48.38   44.42 46.51 53.22 47.02 51.61
5x5x5 Cube Final 12 1:26.01   1:29.09   1:26.01 1:44.85 1:27.58 1:28.81 1:30.88
Combined First round 11 1:17.47   1:24.58   1:23.15 1:23.53 1:27.58 1:27.05 1:17.47
Megaminx Final 12 1:07.47   1:12.68   1:17.39 1:07.47 1:14.90 1:09.24 1:13.91
Second round 11 57.90   1:11.81   1:06.87 57.90 1:14.04 1:15.78 1:14.51
First round 10 1:01.36   1:07.40   1:12.37 1:06.96 1:08.49 1:01.36 1:06.75
Pyraminx Final 21 5.41   7.23   9.87 6.90 7.60 5.41 7.20
Second round 15 4.73   6.59   5.83 7.75 9.12 4.73 6.18
First round 14 3.48   5.16   5.43 3.48 4.65 5.40 10.81
Skewb First round 46 14.71   21.54   22.11 21.39 DNF 21.11 14.71
Carl Emil Exner    Denmark
Carl Emil Exner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 27 12.95   15.15   17.02 16.59 12.95 13.45 15.41
First round 21 11.50   13.60   11.50 12.80 13.11 16.11 14.88
4x4x4 Cube Final 21 46.32   51.38   55.69 48.50 46.32 49.96 57.81
Second round 26 54.03   59.86   1:02.49 59.78 54.03 57.76 1:02.04
Combined First round 22 48.41   55.28   55.17 48.41 59.72 54.52 56.14
5x5x5 Cube Final 25 1:36.00   1:50.46   1:44.39 DNF 1:56.09 1:50.91 1:36.00
Combined First round 24 1:44.11   1:51.34   1:52.85 1:47.49 1:44.11 1:58.82 1:53.67
Megaminx Final 21 1:29.53   1:50.25   1:47.36 1:29.53 2:06.52 1:58.66 1:44.74
Second round 24 1:51.85   2:00.77   2:09.03 1:51.85 1:56.97 2:52.61 1:56.32
First round 25 1:43.44   1:51.08   1:48.00 1:45.74 2:14.37 1:59.51 1:43.44
Pyraminx Final 29 4.65   8.33   7.07 9.30 4.65 8.70 9.21
Second round 32 8.31   9.79   8.31 10.46 9.10 9.82 11.39
First round 33 5.39   9.76   15.28 5.39 13.67 7.18 8.44
Skewb Final 22 6.36   8.48   8.72 6.36 7.26 9.47 17.20
Second round 19 5.86   8.65   5.86 9.17 9.53 7.26 10.86
First round 28 7.20   9.34   7.55 13.87 7.20 8.37 12.09
Catharina Nguyen    Denmark
Catharina Nguyen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 33 15.23   16.31   15.23 15.27 18.56 15.88 17.77
First round 41 14.41   17.80   14.41 18.20 35.71 18.96 16.24
4x4x4 Cube Final 29 1:03.83   1:12.26   1:16.11 1:06.64 1:17.62 1:03.83 1:14.03
Second round 30 54.52   1:03.54   1:04.21 1:06.90 1:09.33 54.52 59.51
Combined First round 31 53.91   1:06.75   1:19.19 1:09.89 1:08.96 53.91 1:01.39
5x5x5 Cube Final 32 2:06.85   2:19.90   2:27.81 2:06.85 2:16.31 2:15.57 2:35.56
Combined First round 33 2:01.70   2:17.52   2:22.65 2:10.78 2:19.12 2:30.28 2:01.70
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 9.03   9.76   9.86 10.17 9.45 9.03 9.96
First round 7 6.50   10.07   11.92 9.11 15.44 6.50 9.17
4x4x4 Cube Final 9 31.92   37.17   31.92 41.45 37.80 37.37 36.35
Second round 7 33.93   36.40   35.98 38.04 35.19 42.47 33.93
Combined First round 10 38.07   44.00   43.55 45.96 38.07 45.91 42.55
5x5x5 Cube Final 7 1:05.48   1:08.67   1:08.97 1:05.71 1:11.32 1:12.12 1:05.48
Combined First round 8 1:06.10   1:12.66   1:06.10 1:11.86 1:11.88 1:20.62 1:14.25
Megaminx Final 6 49.86   55.65   58.24 58.17 54.85 53.94 49.86
Second round 6 54.69   57.98   1:01.51 58.73 58.06 54.69 57.16
First round 5 52.11   57.50   52.11 54.56 58.84 59.10 1:04.87
Pyraminx Final 6 3.21   4.37   3.57 3.21 4.14 DNF 5.40
Second round 5 3.08   3.97   3.69 3.08 3.26 4.97 4.96
First round 7 2.66   3.85   4.11 2.66 3.91 3.53 4.53
Skewb Final 1 2.96   3.58   3.62 5.26 2.96 3.99 3.12
Second round 1 3.09   3.26   3.16 3.09 4.19 3.33 3.30
First round 2 2.32   3.07   2.51 3.53 2.32 3.34 3.37
David Klausen    Denmark
David Klausen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 62 27.14   36.69   36.06 37.25 27.14 36.77 38.91
4x4x4 Cube Combined First round 55 2:37.73   3:02.60   3:27.08 2:57.71 3:16.69 2:37.73 2:53.40
5x5x5 Cube Combined First round 46 5:04.53     DNF 5:04.53
Pyraminx First round 55 14.33   15.94   14.33 17.98 15.21 26.68 14.63
Skewb Second round 37 8.55   13.02   17.99 8.61 8.55 13.02 17.43
First round 35 9.36   12.94   12.33 9.36 16.67 9.82 23.08
David Vos    Netherlands
David Vos
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 10.04   10.93   10.22 11.28 11.30 12.79 10.04
First round 11 9.74   10.65   9.74 10.61 10.59 10.76 14.14
4x4x4 Cube Final 22 46.99   52.17   46.99 53.85 58.11 49.65 53.01
Second round 21 46.76   53.58   57.70 56.15 46.76 46.88 1:06.92
Combined First round 21 50.78   54.60   51.04 50.78 1:01.88 53.04 59.72
5x5x5 Cube Final 13 1:24.28   1:29.38   1:45.22 1:33.37 1:24.28 1:29.05 1:25.72
Combined First round 15 1:21.97   1:33.96   1:33.94 1:42.34 1:32.51 1:21.97 1:35.42
Megaminx Final 16 1:12.51   1:24.72   1:12.51 1:27.21 1:17.98 1:41.39 1:28.98
Second round 15 1:16.97   1:33.69   1:30.06 1:37.45 1:52.22 1:16.97 1:33.56
First round 19 1:17.71   1:30.43   1:31.40 1:29.79 1:30.80 1:30.69 1:17.71
Elias Juul Hjermind    Denmark
Elias Juul Hjermind
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 68 54.06   57.21   59.96 54.06 1:00.25 54.38 57.30
4x4x4 Cube Combined First round 57 3:13.33     3:15.53 3:13.33
Pyraminx First round 61 13.74   21.51   26.79 15.32 35.45 22.42 13.74
Skewb First round 52 23.35   32.58   37.17 23.35 33.88 36.40 27.46
Elias Sinkbæk Bjerregaard    Denmark
Elias Sinkbæk Bjerregaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 57 21.47   28.29   26.81 26.43 31.63 21.47 35.09
4x4x4 Cube Combined First round 58 3:52.79     3:52.79 8:41.50
Megaminx First round 45 DNF   DNF   DNF DNF DNF DNF DNF
Pyraminx First round 58 10.81   17.06   20.29 11.37 19.53 32.09 10.81
Skewb First round 47 10.93   21.86   22.75 10.93 27.05 22.75 20.09
Emil Mickein    Germany
Emil Mickein
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 31 12.86   15.94   19.78 14.10 13.93 20.15 12.86
First round 26 12.25   14.61   15.50 15.38 12.94 17.04 12.25
4x4x4 Cube Final 24 49.04   55.48   54.60 49.04 57.85 54.00 59.02
Second round 28 52.15   1:01.49   1:08.47 1:07.11 55.78 1:01.57 52.15
Combined First round 25 48.09   56.88   DNF 55.18 1:03.23 48.09 52.22
5x5x5 Cube Final 27 1:37.00   1:58.63   1:51.56 1:37.00 2:09.05 1:56.71 2:07.61
Combined First round 25 1:49.48   1:53.43   1:49.55 1:52.90 1:57.84 1:49.48 1:58.77
Pyraminx Final 11 4.64   5.47   6.89 4.64 7.81 4.78 4.73
Second round 13 4.31   5.96   5.68 4.31 7.67 6.36 5.84
First round 16 2.67   5.93   5.10 2.67 6.77 7.84 5.91
Skewb Final 19 5.92   8.10   7.63 8.43 5.92 11.77 8.23
Second round 22 5.75   8.85   7.61 8.02 5.75 10.92 11.42
First round 18 5.19   7.03   6.80 5.84 5.19 9.96 8.46
Frederik Møller Randrup    Denmark
Frederik Møller Randrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 58 23.32   28.31   35.41 29.08 23.32 30.76 25.08
Pyraminx Second round 47 5.40   14.54   5.40 20.24 10.18 19.27 14.17
First round 45 10.71   12.50   14.81 13.32 11.78 12.40 10.71
Skewb First round 48 13.79   23.46   33.01 DNF 17.28 13.79 20.08
Gijs Peletier    Netherlands
Gijs Peletier
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 25 10.99   15.09   15.45 10.99 14.90 16.26 14.92
First round 27 13.15   14.85   15.38 13.15 15.47 13.69 15.57
4x4x4 Cube Second round 31 57.49   1:06.12   57.49 1:06.64 1:15.16 1:00.93 1:10.80
Combined First round 26 53.33   57.41   58.58 1:14.43 56.72 56.93 53.33
5x5x5 Cube Final 21 1:42.54   1:44.93   1:46.28 1:44.76 1:43.93 1:42.54 1:46.10
Combined First round 26 1:50.66   1:55.67   1:59.18 1:54.99 1:52.83 2:06.23 1:50.66
Megaminx Final 17 1:12.25   1:33.46   DNF 1:31.18 1:12.25 1:37.77 1:31.44
Second round 16 1:31.37   1:35.98   1:32.28 1:41.67 1:58.24 1:31.37 1:33.98
First round 14 1:12.86   1:21.73   1:42.03 1:21.69 1:29.41 1:14.10 1:12.86
Pyraminx Final 14 3.99   5.81   4.97 6.49 5.97 DNF 3.99
Second round 6 3.60   4.25   4.31 4.03 3.60 4.41 5.40
First round 9 2.95   4.30   4.03 2.95 4.19 4.83 4.67
Skewb Final 12 4.94   6.81   4.94 9.40 7.62 7.22 5.58
Second round 14 5.62   7.56   7.16 9.07 6.44 DNF 5.62
First round 12 4.18   6.01   5.76 4.18 6.53 5.73 16.36
Gitte Elleby    Denmark
Gitte Elleby
Event Round Place Best Average Result Details
Pyraminx First round 62 19.80   21.55   21.39 23.76 20.30 22.95 19.80
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 20 12.52   13.73   13.15 15.10 12.52 13.07 14.96
First round 19 12.51   13.27   13.79 12.51 12.69 14.16 13.32
4x4x4 Cube Final 17 45.35   49.83   54.52 48.38 46.59 1:00.09 45.35
Second round 15 46.33   49.13   46.34 46.33 52.76 1:04.57 48.29
Combined First round 23 51.29   55.78   57.11 55.01 51.29 55.58 56.75
5x5x5 Cube Final 24 1:38.06   1:49.41   1:48.40 1:45.76 1:38.06 1:54.08 1:59.77
Combined First round 23 1:43.67   1:48.34   1:59.14 1:43.67 1:47.48 1:44.99 1:52.54
Megaminx Second round 32 1:49.62   2:29.76   2:30.62 2:23.00 2:35.67 2:38.49 1:49.62
First round 30 1:53.16   2:15.33   2:36.83 2:26.14 2:24.39 1:55.47 1:53.16
Pyraminx Final 32 7.32   8.86   9.09 7.32 DNF 8.06 9.42
Second round 27 6.98   8.94   6.98 10.86 7.79 8.17 12.01
First round 25 4.65   8.58   7.28 4.65 10.56 15.21 7.90
Henrik Johann Weidinger    Denmark
Henrik Johann Weidinger
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 42 15.06   20.18   15.06 22.26 15.73 22.54 DNF
First round 36 11.66   16.81   17.92 11.66 16.51 16.00 19.90
4x4x4 Cube Second round 33 1:06.93   1:17.27   1:20.05 1:16.90 1:06.93 1:14.87 1:21.84
Combined First round 39 1:06.80   1:21.69   1:25.46 1:25.78 1:06.80 1:13.83 1:29.66
Megaminx Second round 30 2:08.06   2:21.72   2:49.97 2:23.38 2:21.79 2:08.06 2:19.98
First round 32 2:18.04   2:24.28   2:18.04 2:19.92 2:30.78 2:23.39 2:29.54
Pyraminx Final 25 4.31   7.59   6.38 12.50 4.31 8.68 7.72
Second round 33 8.30   9.86   11.52 12.39 8.30 8.74 9.32
First round 32 7.56   9.75   12.46 8.38 13.76 8.40 7.56
Skewb Final 27 7.87   10.27   7.87 14.86 11.15 10.34 9.31
Second round 24 6.76   8.97   8.48 11.87 6.76 10.21 8.23
First round 20 6.32   7.28   6.93 6.32 7.50 7.42 10.12
Herman Axelsson    Sweden
Herman Axelsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 21 11.97   14.13   14.50 13.73 11.97 15.15 14.17
First round 18 11.03   13.02   16.06 11.24 16.80 11.76 11.03
4x4x4 Cube Final 16 39.85   49.77   43.84 57.06 39.85 54.00 51.47
Second round 17 45.47   50.43   49.49 58.04 45.47 54.50 47.31
Combined First round 19 45.84   51.43   53.27 48.10 55.39 45.84 52.92
5x5x5 Cube Final 28 1:49.05   1:59.38   1:53.21 2:08.06 1:49.05 2:12.21 1:56.88
Combined First round 32 1:46.38   2:14.71   2:03.39 1:46.38 2:21.10 2:19.65 2:22.22
Pyraminx Final 30 2.08   8.38   7.34 10.54 2.08 8.74 9.05
Second round 29 6.38   9.43   8.46 9.57 6.38 11.86 10.27
First round 29 3.48   8.72   10.27 3.48 11.50 8.66 7.22
Skewb Second round 33 9.66   11.94   9.66 14.69 12.50 12.45 10.87
First round 31 10.04   11.26   10.04 11.43 11.01 12.64 11.35
Hirdaya Gurung    Nepal
Hirdaya Gurung
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 45 19.40   21.70   21.39 21.34 19.40 22.36 32.55
First round 47 20.16   22.51   24.10 22.59 24.01 20.16 20.94
4x4x4 Cube Combined First round 51 1:45.05   2:16.61   2:25.39 2:08.71 1:45.05 2:19.43 2:21.70
Hugo Saxlund    Sweden
Hugo Saxlund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 63 32.19   39.71   37.07 40.52 41.53 32.19 46.74
Pyraminx First round 50 11.79   14.43   11.79 19.33 12.07 31.05 11.90
Ida Frimand    Denmark
Ida Frimand
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 69 51.38   58.53   51.38 58.18 1:05.59 1:05.85 51.81
Ioannis Papadopoulos    Greece
Ioannis Papadopoulos
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 29 14.69   15.87   17.52 14.71 15.37 14.69 18.18
First round 42 14.79   17.94   15.60 19.84 18.37 25.59 14.79
4x4x4 Cube Second round 35 1:10.38   1:17.80   1:10.38 2:01.59 1:23.55 1:14.12 1:15.72
Combined First round 38 1:17.33   1:20.56   1:20.42 1:17.33 1:27.08 1:22.79 1:18.46
5x5x5 Cube Final 31 2:06.58   2:19.56   2:24.84 2:20.47 2:06.58 2:13.39 2:24.81
Combined First round 31 2:03.67   2:13.38   2:19.64 2:03.67 2:08.45 2:18.53 2:13.16
Megaminx Final 9 57.08   1:06.90   1:14.15 1:05.74 1:06.76 57.08 1:08.19
Second round 9 1:03.78   1:06.77   1:03.78 1:08.40 1:06.15 1:09.01 1:05.75
First round 11 1:03.18   1:09.30   1:15.25 1:03.18 1:11.08 1:06.53 1:10.28
Skewb First round 41 7.18   15.84   22.44 7.18 7.91 18.86 20.76
Ivan Lew Yi Wen (刘义文)    Malaysia
Ivan Lew Yi Wen (刘义文)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 6.29   9.36   8.23 10.43 6.29 9.42 10.43
First round 10 9.20   10.58   11.13 10.24 10.40 11.10 9.20
4x4x4 Cube Final 5 32.14   34.73   36.36 34.25 32.14 33.57 36.93
Second round 6 32.58   35.23   36.72 34.95 32.58 36.57 34.18
Combined First round 6 32.05   36.49   33.93 32.05 39.12 43.73 36.43
5x5x5 Cube Final 4 56.20   1:00.78   1:00.58 1:02.55 1:02.76 59.20 56.20
Combined First round 4 52.77   1:02.70   1:04.75 1:00.02 1:03.33 52.77 1:10.29
Megaminx Final 3 42.82   45.75   50.63 47.18 42.82 43.23 46.85
Second round 3 44.33   47.59   46.87 44.33 51.27 51.59 44.62
First round 4 45.12   46.57   48.39 49.88 45.80 45.12 45.51
Jack Magnusson    Sweden
Jack Magnusson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 70 53.05   1:06.84   1:10.02 53.05 1:08.08 1:03.77 1:08.68
Jakub Maksymilian Wankewyc    Poland
Jakub Maksymilian Wankewyc
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 66 37.30   42.79   39.29 51.16 1:10.54 37.93 37.30
Megaminx First round 41 3:27.07   3:44.68   3:27.07 3:59.53 3:33.01 4:16.77 3:41.51
Pyraminx First round 60 15.80   17.91   16.41 25.24 19.88 17.44 15.80
Skewb First round 42 13.90   17.45   16.54 13.90 21.54 15.11 20.70
Johannes Knudsen    Sweden
Johannes Knudsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 26 13.67   15.10   18.33 14.56 14.82 15.91 13.67
First round 24 12.79   14.29   12.79 13.48 17.15 14.38 15.01
4x4x4 Cube Final 18 48.83   49.85   48.83 57.80 49.74 50.45 49.37
Second round 14 44.97   48.35   44.97 56.30 46.20 49.42 49.42
Combined First round 17 49.58   51.11   53.54 50.46 50.89 51.97 49.58
5x5x5 Cube Final 23 1:38.95   1:46.63   2:00.31 1:43.91 1:38.95 1:50.98 1:45.01
Combined First round 20 1:37.96   1:42.48   1:45.76 1:43.04 1:37.96 1:44.80 1:39.60
Pyraminx Final 18 1.72   6.74   6.93 9.85 1.72 6.17 7.12
Second round 18 5.42   7.19   7.25 7.73 5.42 7.42 6.91
First round 22 4.14   7.09   8.01 4.14 5.81 7.44 15.79
Skewb Final 7 4.39   5.90   4.39 5.72 6.09 6.47 5.90
Second round 8 4.62   6.04   5.99 5.78 6.34 7.93 4.62
First round 4 3.54   4.34   3.68 7.16 3.54 5.51 3.84
Joy Liou Liu (刘丽欧)    China
Joy Liou Liu (刘丽欧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 28 13.79   15.69   20.96 15.17 13.85 18.05 13.79
First round 29 10.73   14.98   10.73 15.14 18.76 16.64 13.17
4x4x4 Cube Final 23 42.77   52.90   52.87 1:03.85 42.77 53.14 52.70
Second round 19 48.29   51.58   54.35 48.69 51.70 56.64 48.29
Combined First round 15 47.06   49.39   54.58 48.95 47.18 47.06 52.03
5x5x5 Cube Final 11 1:19.95   1:27.30   1:23.75 1:29.35 1:28.79 1:19.95 1:33.67
Combined First round 13 1:25.20   1:30.77   1:25.48 1:34.55 1:32.29 1:25.20 1:36.09
Megaminx Final 18 1:21.28   1:35.07   1:46.78 1:41.24 1:31.37 1:21.28 1:32.59
Second round 18 1:08.80   1:38.37   1:45.08 1:35.93 1:08.80 1:44.30 1:34.87
First round 18 1:23.72   1:29.66   1:23.72 1:29.47 1:29.10 1:35.15 1:30.41
Pyraminx Second round 39 7.47   11.61   14.47 8.14 15.25 7.47 12.22
First round 31 8.29   9.61   12.85 11.84 8.57 8.42 8.29
Skewb Final 21 6.55   8.37   8.74 6.55 9.81 8.90 7.48
Second round 15 5.24   7.76   9.66 9.84 5.66 7.96 5.24
First round 16 5.93   6.61   6.30 5.93 11.41 6.82 6.71
Júlíus Cramer Andersen    Denmark
Júlíus Cramer Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 60 31.26   32.51   39.08 32.73 32.21 32.59 31.26
Pyraminx First round 56 14.42   16.13   16.24 20.26 14.42 14.57 17.58
Skewb First round 51 22.24   30.64   DNF 22.24 27.87 30.74 33.30
Kasper Warberg Borg    Denmark
Kasper Warberg Borg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 30 12.66   15.92   14.76 16.57 16.43 22.10 12.66
First round 39 16.76   17.32   18.36 17.56 16.90 17.49 16.76
4x4x4 Cube Combined First round 45 1:26.83   1:34.86   1:34.51 1:39.01 1:26.83 1:35.76 1:34.30
5x5x5 Cube Combined First round 45 4:09.75   4:37.16   4:35.19 4:41.77 4:34.53 4:09.75 4:42.77
Megaminx First round 37 2:59.78   3:09.79   3:21.86 3:07.74 2:59.78 3:04.20 3:17.42
Pyraminx First round 51 10.34   14.45   16.20 17.50 12.11 15.04 10.34
Skewb Second round 34 11.20   12.64   DNF 12.34 11.20 12.29 13.29
First round 36 8.42   13.03   15.38 14.34 10.34 8.42 14.41
Kristoffer Vasehus    Denmark
Kristoffer Vasehus
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 17 12.77   13.35   13.31 13.34 14.91 12.77 13.41
First round 23 11.99   13.96   15.43 11.99 13.49 12.97 17.13
4x4x4 Cube Final 26 48.01   56.73   1:00.94 58.54 50.70 1:04.58 48.01
Second round 22 46.53   53.59   52.61 54.99 55.42 53.16 46.53
Combined First round 24 52.61   55.79   53.93 52.61 59.85 53.60 1:19.93
5x5x5 Cube Final 18 1:25.30   1:33.95   1:37.76 1:25.30 1:33.49 1:34.32 1:34.04
Combined First round 12 1:16.53   1:25.64   1:26.79 1:37.42 1:25.58 1:16.53 1:24.56
Megaminx Second round 28 1:58.44   2:13.67   2:24.81 2:02.40 1:58.44 2:13.79 2:34.20
First round 26 1:52.33   1:53.78   1:52.67 1:55.77 2:23.77 1:52.33 1:52.89
Pyraminx Final 35 3.01   10.25   10.45 10.65 3.01 15.44 9.64
Second round 30 8.57   9.61   9.25 9.41 10.16 8.57 10.19
First round 39 6.69   11.05   11.63 6.69 12.07 11.97 9.54
Skewb Final 20 7.61   8.33   8.32 8.40 8.28 17.19 7.61
Second round 13 4.53   7.49   4.53 10.60 5.79 14.83 6.08
First round 24 4.46   9.02   9.01 4.46 8.45 15.00 9.60
Lucas Hansen    Denmark
Lucas Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 49 18.24   23.78   22.00 25.48 23.87 26.40 18.24
First round 46 16.08   20.40   22.04 20.17 18.98 23.08 16.08
4x4x4 Cube Second round 39 1:32.45   1:33.19   1:33.69 1:32.93 1:32.45 1:32.96 2:15.00
Combined First round 42 1:23.46   1:31.96   1:56.33 1:37.79 1:31.51 1:26.59 1:23.46
5x5x5 Cube Combined First round 38 2:42.21   2:59.84   3:18.82 3:02.82 2:42.21 3:12.47 2:44.24
Megaminx First round 42 3:06.50   3:49.69   4:11.33 3:31.94 3:58.19 3:06.50 3:58.93
Pyraminx Second round 44 9.83   12.77   9.83 17.57 11.22 11.68 15.41
First round 43 7.58   12.00   13.01 11.26 17.95 11.72 7.58
Skewb Second round 39 10.17   16.22   10.17 14.29 17.31 18.51 17.05
First round 38 10.82   13.84   17.06 12.70 18.48 11.77 10.82
Mads Philipsen    Denmark
Mads Philipsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 32 12.39   16.22   16.07 16.04 16.56 16.70 12.39
First round 35 14.53   16.74   17.09 16.53 14.53 18.28 16.60
Pyraminx Second round 41 7.32   12.46   15.80 8.26 7.32 13.33 23.57
First round 38 8.58   11.02   14.94 8.58 9.64 13.26 10.16
Skewb First round 45 10.78   20.99   32.36 19.23 21.47 10.78 22.28
Magne Njå    Norway
Magne Njå
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 24 13.88   14.72   13.99 13.88 14.77 18.57 15.41
First round 20 11.69   13.29   11.69 13.69 15.38 13.64 12.55
4x4x4 Cube Final 19 46.63   49.86   51.58 49.64 55.27 48.35 46.63
Second round 16 44.70   49.72   53.66 58.04 46.26 49.24 44.70
Combined First round 12 42.65   44.68   46.21 44.51 53.44 42.65 43.31
5x5x5 Cube Final 20 1:25.08   1:40.66   1:40.77 1:25.08 1:38.15 1:43.80 1:43.06
Combined First round 22 1:31.42   1:43.87   1:53.41 1:58.72 1:37.34 1:40.85 1:31.42
Megaminx Second round 27 2:03.66   2:10.90   2:07.04 2:03.66 2:14.06 2:11.59 2:14.18
First round 33 2:10.38   2:26.12   2:56.54 2:10.38 2:26.73 2:39.86 2:11.77
Pyraminx Final 10 3.93   5.28   4.67 3.93 6.71 29.99 4.47
Second round 12 4.29   5.31   4.84 4.29 5.94 5.90 5.19
First round 10 2.50   4.56   6.14 2.50 3.86 4.14 5.68
Skewb Second round 36 5.28   12.77   5.28 16.66 13.84 7.82 25.39
First round 23 6.64   8.22   7.91 8.12 6.64 8.64 20.43
Magnus Farré Emmervadt Jensen    Denmark
Magnus Farré Emmervadt Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 37 16.36   18.25   18.63 19.37 16.36 19.88 16.75
First round 28 14.45   14.96   15.42 14.64 15.27 14.97 14.45
4x4x4 Cube Second round 38 1:15.10   1:24.45   1:15.10 1:37.08 1:20.03 1:28.85 1:24.47
Combined First round 40 1:14.88   1:22.29   1:16.66 1:19.39 1:30.83 1:14.88 DNF
Megaminx First round 36 2:39.30   2:53.36   3:10.46 DNF 2:39.30 2:44.23 2:45.39
Pyraminx First round 53 7.97   14.59   7.97 19.70 12.56 16.27 14.93
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 7.77   9.66   9.35 11.29 7.77 8.90 10.72
First round 8 7.60   10.19   12.12 7.60 9.42 11.04 10.10
4x4x4 Cube Final 7 34.51   36.54   36.95 37.19 37.85 35.49 34.51
Second round 5 31.77   34.00   32.05 31.77 36.83 33.11 43.87
Combined First round 4 30.55   32.68   31.26 32.01 30.55 36.54 34.77
5x5x5 Cube Final 2 56.09   58.77   1:01.29 57.54 56.09 1:03.49 57.47
Combined First round 5 57.70   1:03.14   1:06.68 1:01.99 57.70 1:02.40 1:05.03
Megaminx Final 7 58.84   1:00.26   58.84 1:01.59 1:05.36 59.50 59.68
Second round 10 1:09.68   1:11.80   1:09.68 1:10.06 1:12.00 1:14.23 1:13.34
First round 13 1:03.41   1:11.78   1:15.18 1:03.41 1:17.02 1:11.30 1:08.87
Pyraminx Final 23 5.15   7.52   7.52 6.44 11.34 5.15 8.59
Second round 17 5.31   7.18   6.18 7.09 5.31 8.69 8.27
First round 18 4.22   6.57   4.22 7.11 6.73 5.87 8.94
Skewb Final 9 4.70   6.44   4.70 7.35 5.73 6.24 7.60
Second round 7 5.07   5.98   7.94 5.98 5.07 6.75 5.22
First round 17 5.88   6.69   6.40 7.18 6.48 5.88 7.97
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 9.51   10.26   11.00 9.54 9.51 10.25 14.39
First round 5 9.16   9.74   10.26 9.34 9.62 9.16 12.70
4x4x4 Cube Final 6 32.34   36.33   38.10 32.34 52.08 34.33 36.57
Second round 8 32.47   38.32   39.68 34.95 42.23 40.33 32.47
Combined First round 7 28.87   39.09   28.87 46.93 37.79 36.00 43.49
5x5x5 Cube Final 9 1:08.05   1:14.48   1:16.02 1:10.94 1:08.05 1:25.99 1:16.49
Combined First round 7 1:01.83   1:12.17   1:09.16 1:01.83 1:12.95 1:14.40 1:17.26
Megaminx Final 8 56.71   1:01.10   1:01.68 1:04.15 57.46 1:07.44 56.71
Second round 7 53.11   1:02.35   57.83 53.11 1:18.40 1:04.03 1:05.18
First round 8 56.64   1:01.57   56.64 58.66 1:01.43 1:04.61 1:15.98
Pyraminx Final 8 3.62   4.66   3.62 5.61 4.51 DNF 3.87
Second round 11 3.87   5.29   3.87 4.82 5.41 5.65 6.74
First round 6 2.81   3.70   2.95 3.56 2.81 4.58 5.25
Skewb Final 5 3.64   5.39   3.64 5.65 4.80 5.73 5.76
Second round 11 4.35   6.77   4.35 7.12 7.71 7.78 5.49
First round 5 3.37   4.72   3.37 5.47 4.24 6.33 4.45
Malte Oliver Bøgh Kjøller    Denmark
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 34 15.62   17.36   18.19 17.99 17.48 16.61 15.62
First round 37 13.76   17.11   16.85 17.56 16.92 18.27 13.76
4x4x4 Cube Second round 32 55.54   1:07.57   1:14.09 1:07.89 1:00.72 1:19.96 55.54
Combined First round 32 55.27   1:07.38   1:09.40 1:09.47 55.27 1:04.89 1:07.84
5x5x5 Cube Final 34 2:17.93   2:27.63   2:24.19 2:17.93 2:33.84 2:39.38 2:24.85
Combined First round 35 2:03.90   2:24.37   2:19.27 2:20.85 2:03.90 2:34.05 2:33.00
Megaminx Final 23 1:54.24   1:58.77   2:09.38 1:57.60 2:04.36 1:54.24 1:54.36
Second round 21 1:44.06   1:51.20   1:47.97 1:54.17 2:06.97 1:44.06 1:51.45
First round 22 1:43.12   1:48.63   1:47.81 1:47.51 1:50.58 1:57.11 1:43.12
Pyraminx Final 19 5.74   6.80   6.73 8.04 6.50 5.74 7.16
Second round 16 5.31   6.88   5.31 7.60 6.33 6.83 7.47
First round 23 6.42   7.19   7.66 6.42 7.25 7.21 7.11
Skewb Final 17 6.84   7.64   8.57 6.84 7.22 7.79 7.92
Second round 27 5.04   9.10   5.04 10.78 6.97 11.11 9.56
First round 25 6.75   9.07   9.66 9.73 6.75 7.82 12.09
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 6.82   7.80   8.26 8.30 6.82 6.85 8.38
First round 4 6.76   8.62   7.88 8.74 6.76 9.25 9.41
4x4x4 Cube Final 3 29.16   32.41   31.32 36.72 29.16 31.98 33.92
Second round 2 26.23   32.75   36.06 32.86 33.26 32.12 26.23
Combined First round 2 26.65   30.13   26.65 33.78 28.78 29.78 31.84
5x5x5 Cube Final 3 51.44   1:00.54   1:01.80 1:03.17 58.50 51.44 1:01.31
Combined First round 2 49.14   56.74   58.51 57.68 55.84 56.69 49.14
Megaminx Final 4 45.87   50.48   54.05 48.52 53.61 49.32 45.87
Second round 5 45.41   53.30   1:01.84 45.41 DNF 50.44 47.62
First round 3 41.03   46.57   51.68 44.89 41.03 48.63 46.19
Pyraminx Final 4 2.46   3.91   6.28 3.45 4.55 2.46 3.74
Second round 1 2.36   2.87   3.20 2.74 2.36 2.93 2.94
First round 1 1.75   2.67   2.45 1.75 3.46 2.56 3.00
Skewb Final 2 3.04   3.68   3.68 3.52 5.62 3.84 3.04
Second round 2 3.20   3.70   3.20 3.88 3.99 3.79 3.42
First round 1 2.55   3.01   3.17 2.61 2.55 3.25 3.85
Matheo Stauffer    Sweden
Matheo Stauffer
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 44 16.74   20.71   28.08 DNF 17.10 16.96 16.74
First round 34 12.01   16.36   12.01 15.33 16.37 17.37 DNF
4x4x4 Cube Second round 34 59.74   1:17.69   1:10.59 1:34.74 1:07.73 59.74 DNF
Combined First round 35 1:05.72   1:08.70   1:05.72 1:10.87 1:06.71 1:08.53 1:14.13
5x5x5 Cube Combined First round 37 2:22.25   2:41.70   2:22.25 2:38.14 2:42.35 3:06.18 2:44.61
Pyraminx Final 26 1.86   7.63   9.20 8.49 1.86 6.31 8.09
Second round 35 7.59   10.54   9.20 12.72 14.92 7.59 9.71
First round 36 6.49   10.08   10.21 6.49 10.28 9.76 10.62
Skewb Final 23 7.97   8.59   8.58 14.01 7.97 9.21 7.98
Second round 28 7.25   9.14   9.40 7.52 7.25 10.80 10.51
First round 29 5.88   9.66   10.78 5.88 10.00 8.19 15.43
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 8.04   10.85   8.04 11.50 13.00 8.80 12.26
First round 6 6.86   9.96   11.19 6.86 8.67 10.02 12.47
4x4x4 Cube Final 8 35.19   36.95   38.26 36.72 35.19 40.19 35.86
Second round 9 36.87   38.50   38.22 39.11 36.87 38.16 44.47
Combined First round 8 38.87   40.58   41.40 41.35 38.87 40.18 40.22
5x5x5 Cube Final 8 1:02.71   1:14.46   1:14.71 1:14.36 1:14.30 1:22.75 1:02.71
Combined First round 10 1:13.99   1:18.49   1:13.99 1:22.42 1:21.32 1:19.45 1:14.69
Megaminx Final 15 1:12.70   1:21.57   1:12.70 1:33.96 1:14.07 1:23.51 1:27.14
Second round 17 1:21.36   1:37.77   1:36.90 1:43.27 1:33.13 1:51.52 1:21.36
First round 16 1:13.50   1:24.57   1:13.50 1:24.99 1:29.42 1:41.95 1:19.31
Pyraminx Final 16 2.06   6.36   6.24 7.53 2.06 5.31 7.97
Second round 24 5.75   8.00   8.05 11.03 5.75 8.72 7.23
First round 15 3.66   5.37   5.63 3.66 5.21 6.15 5.26
Skewb Final 13 6.65   6.82   6.65 6.81 6.92 6.73 10.47
Second round 18 6.34   8.34   6.34 7.04 9.21 8.78 9.74
First round 26 8.32   9.24   8.32 8.97 DNF 9.41 9.34
Mats Valk    Netherlands
Mats Valk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 5.96   7.74   7.68 5.96 8.84 8.64 6.89
First round 2 6.29   7.64   9.64 6.29 7.56 7.31 8.06
4x4x4 Cube Final 1 24.64   26.58   26.16 24.94 28.63 24.64 29.00
Second round 1 25.85   30.69   28.95 32.14 25.85 33.01 30.98
Combined First round 1 27.35   29.52   32.24 30.66 29.88 27.35 28.01
5x5x5 Cube Final 1 49.28   53.62   54.12 52.05 54.70 49.28 58.76
Combined First round 1 48.79   52.53   53.22 1:04.35 53.32 51.06 48.79
Megaminx Final 5 44.65   51.50   44.65 53.33 49.52 57.79 51.66
Second round 4 47.18   52.89   47.18 56.11 51.18 1:08.03 51.39
First round 7 54.43   1:01.30   57.76 1:05.79 1:00.77 54.43 1:05.36
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 48 20.69   23.46   24.56 24.69 25.65 20.69 21.12
First round 51 20.87   25.17   28.84 20.87 21.80 DNF 24.87
4x4x4 Cube Second round 37 1:17.80   1:22.45   1:18.40 1:17.80 1:44.79 1:28.52 1:20.44
Combined First round 41 1:16.95   1:25.27   1:35.41 1:37.08 1:21.72 1:18.68 1:16.95
5x5x5 Cube Combined First round 41 3:15.94   3:33.23   3:52.76 3:16.38 3:15.94 3:34.77 3:48.53
Megaminx First round 39 3:19.37   3:37.21   3:31.48 3:31.31 3:19.37 3:48.83 4:07.26
Pyraminx Second round 46 10.80   13.38   15.84 10.80 13.86 13.29 13.00
First round 48 11.73   13.97   14.51 11.73 15.92 14.84 12.55
Skewb First round 49 17.13   25.27   27.20 22.02 42.46 17.13 26.58
Morris Magnusson    Sweden
Morris Magnusson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 59 29.23   30.82   45.13 31.33 29.40 29.23 31.74
Pyraminx Second round 42 9.82   12.54   9.82 11.79 17.15 10.47 15.36
First round 41 11.16   11.59   11.16 11.63 14.07 11.62 11.52
Skewb Second round 31 9.58   11.34   9.58 12.02 10.66 14.09 11.33
First round 39 6.40   14.00   18.96 6.40 18.03 13.16 10.80
Nicolas Køster Christensen    Denmark
Nicolas Køster Christensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 35 17.29   17.80   17.83 17.29 18.27 17.30 18.45
First round 38 16.31   17.17   16.31 17.53 23.45 17.60 16.38
4x4x4 Cube Second round 40 1:29.83   1:33.72   1:33.29 1:29.83 1:34.31 1:33.56 1:39.50
Combined First round 36 1:09.61   1:12.10   1:09.79 1:20.37 1:09.61 1:16.86 1:09.65
5x5x5 Cube Final 30 1:56.86   2:14.76   1:56.86 2:22.20 2:23.86 2:17.35 2:04.73
Combined First round 30 1:55.09   2:10.03   2:18.98 2:06.23 1:55.09 2:17.72 2:06.13
Megaminx Second round 33 1:32.16   DNF   1:58.20 DNF 2:08.60 1:32.16 DNF
First round 20 1:33.87   1:39.01   1:38.67 1:39.66 1:33.87 1:39.87 1:38.69
Pyraminx Final 28 2.87   8.19   7.09 20.00 2.87 8.41 9.06
Second round 36 9.78   11.38   10.69 20.01 12.34 11.11 9.78
First round 34 8.78   9.81   8.78 16.20 8.92 10.08 10.42
Skewb Final 26 6.76   10.01   11.64 11.07 6.76 10.17 8.80
Second round 16 4.30   8.03   4.30 8.72 7.40 7.96 10.08
First round 22 5.93   8.17   8.14 10.39 5.93 10.41 5.97
Nikolaj Knudsen    Sweden
Nikolaj Knudsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 46 21.87   22.79   23.78 22.20 31.01 22.40 21.87
First round 52 23.07   25.47   23.07 26.08 41.91 24.52 25.80
Pyraminx First round 54 12.15   15.25   17.64 15.76 DNF 12.36 12.15
Nilas Lykkegaard Jørgensen    Denmark
Nilas Lykkegaard Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 64 34.98   40.39   38.95 41.80 34.98 46.94 40.42
4x4x4 Cube Combined First round 53 2:28.08   2:45.96   2:49.24 4:26.31 2:46.07 2:42.57 2:28.08
Pyraminx First round 59 13.31   17.51   27.16 20.33 17.34 13.31 14.87
Skewb First round 53 12.51   DNF   14.32 17.78 DNF 12.51 DNF
Noah Søkilde Damborg    Denmark
Noah Søkilde Damborg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 22 12.07   14.17   13.59 13.46 15.46 16.24 12.07
First round 32 13.21   15.80   15.43 19.49 13.21 15.61 16.35
4x4x4 Cube Final 12 42.62   46.94   47.63 42.62 46.06 52.73 47.12
Second round 20 44.36   52.23   59.38 1:01.47 44.54 44.36 52.78
Combined First round 18 43.38   51.13   52.03 56.07 56.08 45.28 43.38
5x5x5 Cube Final 15 1:26.07   1:31.87   1:29.24 1:35.73 1:26.07 1:40.17 1:30.64
Combined First round 19 1:28.60   1:40.77   1:43.41 1:43.47 1:28.60 1:44.44 1:35.42
Megaminx Final 19 1:35.28   1:38.84   1:45.13 1:40.65 1:35.28 1:35.94 1:39.92
Second round 19 1:22.96   1:38.73   1:45.47 1:37.47 1:33.26 1:22.96 1:46.03
First round 17 1:20.65   1:28.59   1:36.88 1:33.01 1:20.65 1:30.91 1:21.84
Pyraminx Final 22 5.20   7.51   10.30 8.19 5.20 7.37 6.97
Second round 25 5.88   8.45   9.68 5.88 6.80 8.87 10.01
First round 24 5.34   7.82   5.76 5.34 8.46 10.18 9.23
Skewb Final 24 6.92   9.34   7.30 12.75 6.92 7.96 13.99
Second round 25 7.68   8.98   7.68 8.91 13.17 8.58 9.44
First round 19 5.72   7.09   6.64 8.29 5.72 9.90 6.35
Oscar Munkholm Roth    Denmark
Oscar Munkholm Roth
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 39 13.72   18.54   13.72 18.67 18.33 18.61 21.31
First round 44 15.30   18.39   16.20 15.30 16.74 22.23 23.10
4x4x4 Cube Combined First round 46 1:18.18   1:35.99   1:40.86 DNF 1:18.18 1:19.50 1:47.61
Megaminx First round 38 2:56.30   3:20.55   3:25.57 3:23.53 3:35.62 3:12.54 2:56.30
Pyraminx Second round 40 5.30   11.95   5.30 11.73 11.74 12.42 12.38
First round 46 8.95   13.02   8.95 20.59 15.86 12.86 10.33
Skewb Second round 32 7.10   11.54   7.10 14.72 13.24 11.12 10.26
First round 27 7.69   9.30   7.69 12.11 10.84 9.19 7.88
Oscar Roth Andersen    Denmark
Oscar Roth Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Megaminx Final 2 38.61   41.57   NR 40.21 43.57 45.30 40.93 38.61
Second round 2 39.91   42.80   43.00 42.72 42.67 39.91 46.43
First round 2 41.86   44.18   43.36 45.82 46.64 41.86 43.36
Pyraminx Final 2 2.67   3.05   3.34 2.67 3.00 4.01 2.80
Second round 4 2.70   3.80   4.57 2.70 5.61 3.60 3.22
First round 4 2.77   3.37   2.77 3.24 3.02 3.86 10.84
Otto Foldager Kyndesen    Denmark
Otto Foldager Kyndesen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 43 14.24   20.70   19.95 14.24 DNF 19.83 22.32
First round 40 14.77   17.62   16.22 14.77 32.71 21.03 15.62
4x4x4 Cube Combined First round 50 1:43.83   1:48.97   1:53.75 1:46.77 1:46.40 1:54.29 1:43.83
Pyraminx Final 33 6.69   9.24   10.47 9.25 6.69 10.01 8.47
Second round 34 6.73   10.15   6.73 10.81 8.94 10.70 11.26
First round 30 6.56   8.95   8.12 6.56 12.35 7.76 10.97
Peter Frimand Rasmussen    Denmark
Peter Frimand Rasmussen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 38 16.39   18.47   16.39 20.24 19.75 18.48 17.17
First round 45 16.73   19.24   16.73 17.90 19.12 DNF 20.69
4x4x4 Cube Combined First round 44 1:18.75   1:33.90   1:59.07 1:32.07 1:43.10 1:26.54 1:18.75
5x5x5 Cube Combined First round 44 3:30.04   4:14.32   5:49.17 4:13.51 4:08.82 4:20.62 3:30.04
Rasmus Simonsen    Denmark
Rasmus Simonsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 67 34.87   44.19   44.59 45.56 48.88 34.87 42.41
Pyraminx First round 49 13.73   14.12   13.87 13.73 16.30 14.26 14.24
Skewb Second round 35 7.57   12.67   7.57 15.07 10.47 12.48 18.80
First round 32 10.80   11.34   11.99 11.07 10.97 10.80 15.17
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 6.71   8.04   6.71 9.06 7.84 7.23 DNF
First round 3 7.21   8.29   7.82 9.39 7.66 7.21 12.04
4x4x4 Cube Final 4 28.01   33.41   31.29 34.45 34.50 41.01 28.01
Second round 3 28.79   32.91   40.04 34.18 32.86 28.79 31.68
Combined First round 3 30.60   32.60   35.04 32.80 33.95 30.60 31.04
5x5x5 Cube Final 6 1:01.27   1:06.37   1:01.27 1:07.31 1:02.63 1:09.17 1:15.01
Combined First round 6 1:00.10   1:06.18   1:04.80 1:09.22 1:00.10 1:20.96 1:04.52
Megaminx Final 10 1:07.09   1:10.52   1:07.95 1:07.09 1:13.55 1:10.07 1:17.06
Second round 8 1:01.23   1:05.61   1:05.95 1:04.52 1:15.02 1:01.23 1:06.37
First round 6 53.43   58.09   53.95 53.43 53.58 1:06.74 1:09.65
Pyraminx Final 7 3.29   4.55   3.29 4.61 4.07 4.98 DNF
Second round 10 2.94   4.72   11.03 2.94 3.47 5.78 4.90
First round 2 2.26   3.22   3.03 2.26 3.05 3.59 3.82
Skewb Final 3 3.12   3.90   3.22 3.12 4.95 4.56 3.93
Second round 3 3.27   4.29   4.27 6.38 4.99 3.60 3.27
First round 3 2.92   4.16   3.40 2.92 4.66 5.03 4.43
Robin Verstraten    Netherlands
Robin Verstraten
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 18 12.26   13.46   12.74 13.83 15.70 13.80 12.26
First round 25 12.70   14.56   14.97 12.70 13.18 15.71 15.52
4x4x4 Cube Final 27 55.80   57.20   55.80 1:01.44 56.20 59.26 56.13
Second round 27 51.31   1:00.77   1:02.23 1:00.49 51.31 1:11.12 59.59
Combined First round 34 57.81   1:08.44   1:00.91 1:11.94 57.81 1:35.10 1:12.47
5x5x5 Cube Final 26 1:46.23   1:57.94   2:02.08 1:46.23 2:01.51 2:08.99 1:50.23
Combined First round 27 1:54.33   1:58.71   2:04.65 1:54.33 1:57.59 1:57.88 2:00.65
Megaminx Second round 31 2:19.05   2:22.48   2:19.32 2:40.35 2:19.05 2:24.43 2:23.70
First round 34 2:07.19   2:27.07   2:15.46 2:44.45 2:07.19 2:35.79 2:29.97
Pyraminx Final 1 2.15   2.93   3.53 2.61 3.66 2.15 2.66
Second round 3 2.46   3.00   3.16 2.46 3.18 3.42 2.65
First round 3 1.88   3.28   3.10 1.88 4.42 3.90 2.83
Skewb Final 18 6.57   7.66   7.19 6.71 6.57 9.60 9.08
Second round 20 6.98   8.77   9.02 9.25 6.98 10.45 8.03
First round 15 4.65   6.46   6.80 6.49 9.71 6.08 4.65
Sabrina Mustafa Khan    Pakistan
Sabrina Mustafa Khan
Event Round Place Best Average Result Details
Pyraminx First round 57 13.27   16.69   16.17 19.37 18.96 14.93 13.27
Sander Thorfelt Schmidt    Denmark
Sander Thorfelt Schmidt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 56 22.45   27.36   29.14 25.79 22.45 30.42 27.14
4x4x4 Cube Combined First round 49 1:33.43   1:48.49   1:59.44 1:49.12 1:41.79 1:33.43 1:54.55
5x5x5 Cube Combined First round 43 3:35.21   4:06.46   4:06.37 4:06.42 DNF 4:06.59 3:35.21
Megaminx First round 43 3:44.20   4:01.56   4:34.20 3:56.69 4:10.79 3:44.20 3:57.20
Pyraminx Second round 43 8.72   12.64   8.72 15.04 12.04 11.55 14.33
First round 42 9.15   11.86   9.50 12.63 9.15 13.46 14.65
Skewb First round 50 9.95   25.92   37.93 9.95 33.04 10.06 34.65
Sebastian Reinholdt Schmidt    Denmark
Sebastian Reinholdt Schmidt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 65 33.86   42.32   54.07 46.15 33.86 42.01 38.81
Sven Vaillant-Jørgensen    Denmark
Sven Vaillant-Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 36 16.33   18.00   17.13 22.77 16.33 19.11 17.76
First round 33 14.00   16.04   15.61 15.19 17.64 14.00 17.32
Tais Storm Andersen    Denmark
Tais Storm Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 40 16.18   18.85   16.18 20.05 16.34 20.16 21.29
First round 43 15.23   18.27   21.40 15.83 18.98 15.23 20.01
4x4x4 Cube Second round 36 1:13.84   1:20.10   1:21.21 1:34.85 1:13.84 1:24.43 1:14.66
Combined First round 37 1:06.95   1:16.15   1:06.95 1:16.98 1:11.31 1:47.22 1:20.15
5x5x5 Cube Combined First round 36 1:57.43   2:27.15   2:32.98 2:34.64 2:35.46 2:13.82 1:57.43
Megaminx Second round 29 2:07.63   2:14.88   2:10.30 2:14.25 2:07.63 2:28.84 2:20.10
First round 31 2:01.47   2:21.81   2:22.75 2:46.08 2:22.22 2:20.46 2:01.47
Pyraminx Final 24 3.18   7.59   6.68 11.00 3.18 7.30 8.79
Second round 26 6.93   8.46   10.00 6.93 8.33 9.74 7.30
First round 28 4.20   8.63   7.52 4.20 10.08 DNF 8.28
Skewb Final 11 4.44   6.69   4.44 11.73 6.06 8.22 5.78
Second round 10 4.59   6.59   6.82 6.14 4.59 6.80 8.04
First round 14 3.54   6.42   6.47 3.54 5.70 10.10 7.09
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 13 10.45   11.59   11.13 10.45 11.43 12.21 13.42
First round 12 9.98   11.17   9.98 11.07 12.38 13.41 10.06
4x4x4 Cube Final 14 40.44   48.02   41.50 50.65 40.44 51.92 53.98
Second round 13 41.94   46.90   49.09 45.24 49.12 46.37 41.94
Combined First round 11 42.65   44.65   45.83 44.74 43.38 42.65 53.39
5x5x5 Cube Final 19 1:30.23   1:39.71   1:37.33 1:30.23 1:41.11 1:47.27 1:40.70
Combined First round 16 1:33.34   1:36.16   1:33.34 1:35.17 1:38.52 2:06.62 1:34.78
Megaminx Final 24 1:46.61   DNF   1:46.61 DNS DNS DNS DNS
Second round 23 1:33.27   1:55.39   1:59.83 2:00.97 1:45.38 2:09.78 1:33.27
First round 27 1:37.08   1:59.76   1:37.08 1:50.19 2:09.01 2:06.43 2:02.65
Pyraminx Final 17 2.38   6.51   8.18 7.94 2.38 6.20 5.40
Second round 23 5.27   7.96   7.72 9.80 6.94 9.21 5.27
First round 17 4.08   6.29   7.64 4.08 5.43 6.69 6.74
Skewb Final 16 5.60   7.44   6.93 9.20 5.60 6.20 DNF
Second round 21 6.04   8.82   9.72 13.39 6.04 8.08 8.66
First round 13 5.15   6.17   5.15 9.17 5.75 7.46 5.29
Thor Muto Asmund    Denmark
Thor Muto Asmund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 52 26.39   29.74   26.39 49.76 30.67 28.78 29.78
First round 54 24.38   26.09   25.13 26.76 24.38 27.66 26.37
4x4x4 Cube Second round 41 1:29.84   1:43.65   1:54.10 1:31.63 1:45.21 2:05.86 1:29.84
Combined First round 43 1:24.92   1:32.33   1:37.32 1:42.48 1:25.28 1:24.92 1:34.40
5x5x5 Cube Combined First round 39 2:55.77   3:06.89   2:55.77 5:33.27 3:05.56 3:07.21 3:07.90
Pyraminx Second round 45 12.26   13.12   13.94 12.95 14.04 12.26 12.48
First round 44 11.10   12.40   11.10 12.13 16.13 13.30 11.77
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst    Denmark
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 12.07   13.65   13.48 15.71 12.50 14.96 12.07
4x4x4 Cube Combined First round 30 58.41   1:04.82   1:10.58 1:05.81 1:08.13 1:00.53 58.41
Pyraminx First round 37 8.11   10.50   11.37 11.96 10.98 9.16 8.11
Tsveta Atanasova Ivanova    Bulgaria
Tsveta Atanasova Ivanova
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 71 40.40   1:09.14   1:17.45 1:13.36 1:01.63 1:12.44 40.40
Pyraminx First round 63 13.28   36.66   27.43 53.73 13.28 DNF 28.83
Umer Ahmed Toor    Denmark
Umer Ahmed Toor
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 41 17.00   20.00   17.93 19.81 22.26 25.15 17.00
First round 50 18.16   24.32   19.82 26.29 26.86 DNF 18.16
4x4x4 Cube Combined First round 47 1:30.64   1:36.51   1:42.34 2:13.08 1:30.73 1:30.64 1:36.46
5x5x5 Cube Final 33 1:57.38   2:22.53   2:17.87 1:57.38 2:14.28 2:37.54 2:35.43
Combined First round 34 2:13.21   2:20.52   2:16.01 2:33.04 2:22.85 2:22.70 2:13.21
Skewb First round 44 9.66   19.68   25.01 17.03 21.86 9.66 20.16
Valdemar Sander Skytte    Denmark
Valdemar Sander Skytte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 47 20.29   23.32   27.99 26.71 22.78 20.29 20.48
First round 48 19.45   22.60   23.31 21.79 22.70 23.49 19.45
4x4x4 Cube Combined First round 56 1:54.53   DNF   1:54.53 2:01.13 DNF DNF 2:01.94
5x5x5 Cube Combined First round 40 3:04.83   3:13.93   3:04.83 3:09.23 3:19.97 3:12.60 3:23.57
Pyraminx Final 34 8.88   10.21   10.84 10.83 10.35 8.88 9.46
Second round 28 8.74   9.20   9.17 8.89 9.54 8.74 12.46
First round 35 4.88   10.00   11.26 4.88 12.31 6.42 DNF
Skewb Final 29 9.59   11.29   10.23 11.54 9.59 12.09 13.79
Second round 30 7.64   11.33   7.64 12.25 10.08 13.78 11.65
First round 37 5.91   13.49   12.31 5.91 15.79 16.17 12.37
Victor Magnusson    Sweden
Victor Magnusson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 50 18.20   25.32   25.42 25.04 31.73 18.20 25.49
First round 49 16.99   22.74   25.12 23.99 26.88 16.99 19.10
Megaminx First round 40 3:18.40   3:39.19   3:32.78 3:50.88 3:36.46 3:48.34 3:18.40
Pyraminx First round 52 12.43   14.52   DNF 13.62 13.93 12.43 16.01
Skewb First round 40 9.27   14.23   14.64 9.27 14.93 13.13 20.24
Vilius Ribinskas    Lithuania
Vilius Ribinskas
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 8.59   9.86   10.28 9.57 15.77 9.74 8.59
First round 9 8.48   10.57   10.59 8.48 12.03 12.31 9.08
4x4x4 Cube Final 10 38.90   44.29   44.69 43.60 44.59 38.90 45.26
Second round 11 36.59   43.11   51.40 40.67 51.32 37.33 36.59
Combined First round 13 40.66   45.08   52.41 46.71 42.90 45.62 40.66
5x5x5 Cube Final 10 1:07.53   1:17.42   1:18.03 1:23.44 1:13.65 1:20.59 1:07.53
Combined First round 9 1:07.73   1:17.89   1:22.64 1:07.73 1:19.99 1:22.54 1:11.14
Megaminx Final 14 1:11.10   1:21.36   1:28.16 1:18.75 1:17.17 1:11.10 1:47.80
Second round 14 1:10.21   1:22.09   1:22.56 1:23.38 1:21.09 1:22.61 1:10.21
First round 15 1:13.06   1:22.41   1:18.25 1:28.84 1:24.32 1:13.06 1:24.65
Pyraminx Final 20 3.92   7.03   8.09 3.92 7.54 6.22 7.33
Second round 14 3.73   6.01   6.60 6.24 7.18 5.19 3.73
First round 12 3.42   4.73   4.28 3.42 3.74 6.16 6.49
Skewb Final 8 3.96   6.34   7.37 5.53 6.74 3.96 6.75
Second round 6 4.18   5.71   7.17 4.18 6.56 5.72 4.86
First round 8 4.18   5.30   4.18 4.96 5.75 5.33 5.61
Willi Mickein    Germany
Willi Mickein
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 19 12.52   13.52   12.53 14.16 15.11 12.52 13.88
First round 17 11.26   12.92   14.24 11.83 11.26 12.68 14.65
4x4x4 Cube Second round 24 50.84   58.33   51.29 1:03.62 1:05.93 1:00.08 50.84
Combined First round 28 48.90   59.85   1:04.63 59.28 48.90 1:01.20 59.06
5x5x5 Cube Final 14 1:17.59   1:30.56   1:32.13 1:30.75 1:28.79 1:37.04 1:17.59
Combined First round 14 1:25.38   1:31.39   1:50.22 1:25.38 1:37.70 1:29.85 1:26.62
Megaminx Final 11 57.41   1:12.01   1:26.52 57.41 1:10.40 1:03.50 1:22.12
Second round 12 1:02.28   1:13.04   1:06.73 1:32.61 1:08.11 1:24.27 1:02.28
First round 9 55.80   1:06.73   1:08.49 1:13.81 1:03.00 55.80 1:08.70
Pyraminx Final 9 2.84   5.27   4.73 3.35 7.72 2.84 8.75
Second round 8 3.68   4.59   4.04 3.68 3.71 7.24 6.01
First round 13 3.77   4.81   4.72 4.83 3.77 5.59 4.88
Skewb Final 15 3.91   7.03   3.91 10.04 5.06 6.24 9.78
Second round 12 4.91   7.44   9.51 6.85 4.91 5.97 14.99
First round 9 3.91   5.37   3.91 9.21 4.30 6.44 5.37
Zoé de Moffarts    Belgium
Zoé de Moffarts
Event Round Place Best Average Result Details
4x4x4 Cube Final 28 55.64   1:01.17   1:15.91 1:03.04 1:03.21 57.26 55.64
Second round 25 54.71   59.29   55.00 54.71 1:16.11 1:00.06 1:02.82
Combined First round 27 51.67   57.97   57.77 57.46 51.67 1:02.75 58.69
Megaminx Final 13 1:14.71   1:16.84   1:14.71 1:16.33 1:18.19 1:42.65 1:16.01
Second round 13 1:06.13   1:13.83   1:27.61 1:13.81 1:17.34 1:10.33 1:06.13
First round 12 1:02.27   1:09.53   1:08.96 1:15.29 1:06.98 1:12.64 1:02.27
Pyraminx Final 27 4.13   8.10   11.32 24.08 4.13 6.96 6.01
Second round 21 6.53   7.39   7.64 7.82 6.72 9.98 6.53
First round 19 3.80   6.60   8.50 3.80 5.58 12.25 5.71