KMG Spring 2019

Date City WCA LInk
2019-4-27~28  Denmark, Frederiksberg KMG Spring 2019

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Martin Vædele Egdal 7.28  Rasmus Stub Detlefsen 8.87  Daniel Vædele Egdal 9.74
 2x2x2 Cube  Martin Vædele Egdal 2.40  Rasmus Stub Detlefsen 2.60  Daniel Vædele Egdal 2.87
 4x4x4 Cube  Martin Vædele Egdal 32.79  Rasmus Stub Detlefsen 35.98  Daniel Vædele Egdal 36.27
 5x5x5 Cube  Martin Vædele Egdal 1:00.57  Rasmus Stub Detlefsen 1:05.68  Magnus Patrick Kanstrup 1:06.84
 3x3x3 Blindfolded  Martin Vædele Egdal 26.13  Daniel Anker Hermansen 29.33  Callum Goodyear 1:30.24
 3x3x3 Fewest Moves  Laurids Abelsen Holm 25.67  Martin Vædele Egdal 30.00  Daniel Vædele Egdal 35.00
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 13.21  Daniel Vædele Egdal 15.56  Rasmus Stub Detlefsen 16.34
 Megaminx  Oscar Roth Andersen 45.10  Martin Vædele Egdal 52.43  Daniel Vædele Egdal 57.85
 Pyraminx  Oscar Roth Andersen 3.62  Martin Vædele Egdal 3.70  Rasmus Stub Detlefsen 3.94
 Skewb  Daniel Vædele Egdal 3.23  Martin Vædele Egdal 4.22  Rasmus Stub Detlefsen 4.77
 Square-1  Rasmus Stub Detlefsen 7.26  Martin Vædele Egdal 9.38  Daniel Vædele Egdal 12.64
 3x3x3 Multi-Blind  Martin Vædele Egdal 13/15 43:43  Daniel Anker Hermansen 14/17 54:18  Thor Muto Asmund 12/15 50:38
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 5.96   7.66    Denmark 7.89 7.37 10.72 7.73 5.96
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.53   9.32    Denmark 10.08 9.27 8.70 9.98 7.53
3 Daniel Vædele Egdal 9.47   9.87    Denmark 9.47 9.79 9.88 11.08 9.94
4 Mathias Søndergaard Byrne 9.17   10.17    Denmark 10.03 12.17 10.56 9.93 9.17
5 Magnus Søndergaard Byrne 9.61   10.91    Denmark 11.01 10.57 12.02 9.61 11.14
6 Frederik Løchte 9.43   11.05    Denmark 13.31 9.72 11.30 9.43 12.12
7 Oscar Roth Andersen 9.97   11.49    Denmark DNF 11.75 11.22 11.49 9.97
8 Fredrik Trondhjem 10.72   12.57    Denmark 13.33 11.88 12.51 10.72 17.48
9 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 12.49   13.51    Denmark 12.49 14.01 17.98 13.86 12.67
10 Mads Philipsen 12.23   13.75    Denmark 14.17 14.60 13.66 12.23 13.41
11 Thomas Sonnenberg Jarner 12.97   13.75    Denmark 13.97 13.16 16.35 14.11 12.97
12 Jens Fredsø Kold 12.61   13.90    Denmark 12.61 14.46 13.03 15.98 14.22
13 Joy Liou Liu (刘丽欧) 12.16   14.38    China 14.31 13.69 17.42 12.16 15.14
14 Henrik Buus Aagaard 12.58   14.80    Denmark 13.52 16.21 12.58 14.67 17.28
15 Callum Goodyear 12.46   15.05    United Kingdom 15.64 16.23 16.60 12.46 13.28
16 Daniel Anker Hermansen 13.55   15.09    Denmark 14.12 13.55 16.69 14.45 17.81
17 Laurids Abelsen Holm 13.33   16.23    Denmark 16.31 16.07 16.31 17.11 13.33
18 Malte Oliver Bøgh Kjøller 14.43   17.10    Denmark 18.09 17.91 20.42 14.43 15.31
19 Steffen Nielsen 14.03   17.36    Denmark 15.75 17.85 18.47 25.15 14.03
20 Adam Narbutas Jørgensen 15.74   17.49    Denmark 20.05 15.74 16.12 17.64 18.72
21 Bogdan Ionuț Micu 15.79   17.71    Romania 18.09 16.22 18.81 24.03 15.79
22 Casper Bramm 15.81   17.81    Denmark 15.81 16.93 19.68 18.27 18.22
23 Alfred Lyngby Bach 17.92   19.18    Denmark 17.92 21.55 19.20 18.59 19.76
24 Zoé de Moffarts 16.29   19.24    Belgium 20.85 19.11 18.35 20.27 16.29
25 Carl Emil Exner 16.75   19.81    Denmark 19.82 26.84 16.75 20.57 19.04
26 Noah Søkilde Damborg 18.24   20.34    Denmark 20.57 20.48 28.05 18.24 19.98
27 Peter Frimand Rasmussen 17.85   20.81    Denmark 19.21 23.03 17.85 20.25 22.97
28 Modest Podzolkin 19.41   21.34    Ukraine 22.71 20.43 24.95 20.87 19.41
29 Mikela Elleby Jørgensen 18.55   24.01    Denmark 28.42 18.55 34.30 22.38 21.23
30 Bertram Hasseriis Dietz 18.93   24.61    Denmark 18.93 23.78 22.89 30.63 27.16
31 Linus Noah Andersson 20.18   24.62    Denmark 23.42 25.77 20.18 43.35 24.68
32 Mathias Vinding Miltoft 23.01   24.64    Denmark 24.49 24.79 23.01 24.74 24.68
33 Lucas Hansen 20.95   24.86    Denmark 24.63 35.58 20.95 21.63 28.31
34 Johannes Hendrik Swiegers 24.01   24.95    Denmark 25.88 24.46 24.01 28.18 24.52
35 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 22.85   24.99    Denmark 22.85 28.83 23.68 25.74 25.56
36 Igor Wojciech Wawrzynski 22.69   26.22    Poland DNF 24.94 28.86 24.87 22.69
37 Asbjørn Brummer Birkelund 25.47   26.61    Denmark 26.60 26.98 26.25 25.47 28.64
38 Patrick Vestergaard Jørgensen 25.59   29.60    Denmark 27.13 30.96 25.59 30.70 38.89
39 Rasmus Jakobsen 28.16   32.04    Denmark 30.78 32.60 28.16 34.12 32.74
40 Tito Andres Eng Velasquez 30.49   34.88    Denmark 30.49 59.96 34.67 32.32 37.64
41 Magnus Kjærgaard 27.28   36.38    Denmark 36.15 37.20 35.80 46.30 27.28
42 Kaisa Exner 32.47   38.98    Denmark 35.73 37.20 32.47 44.00 49.80
43 Algot Karlsson 26.85   41.18    Sweden 35.91 43.47 26.85 45.06 44.15
44 Elia Nicola Coppola 34.23   42.06    Italy 35.19 45.66 1:17.10 34.23 45.34
45 Oskar Hvidt Albertsen 34.52   42.07    Denmark 38.02 47.64 42.78 34.52 45.41
46 Christoffer Vemmelund 34.80   43.35    Denmark 46.52 49.28 34.80 39.69 43.84
47 Markus Carlsen 31.74   44.70    Denmark 43.71 31.74 47.03 50.88 43.36
48 Anders Egtved-Sørensen 39.57   50.96    Denmark 39.57 41.93 54.84 56.12 56.39
49 Ida Frimand 41.56   52.41    Denmark 50.94 41.56 47.67 58.61 1:04.77
50 Jonas Choong Guldbrandsen 53.50   56.99    Denmark 53.50 58.78 57.84 54.34 1:13.15
51 Bjørn Drachmann Lottrup 54.63   59.61    Denmark 54.63 1:06.67 1:00.66 56.62 1:01.55
52 Sabrina Mustafa Khan 56.49   1:15.00    Pakistan 56.49 1:21.99 1:08.60 1:22.25 1:14.41
53 Ekesh Ram 1:30.68   1:45.64    Denmark 1:30.68 4:08.22 1:47.42 1:49.99 1:39.51
  Rubik's Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.66   7.57    Denmark 7.90 6.66 7.01 7.80 8.50
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.55   8.89    Denmark 10.59 7.92 8.15 10.93 7.55
3 Mathias Søndergaard Byrne 8.64   9.49    Denmark 8.66 9.21 11.04 10.59 8.64
4 Daniel Vædele Egdal 9.10   10.58    Denmark 10.91 9.10 11.35 12.07 9.47
5 Magnus Søndergaard Byrne 8.92   10.75    Denmark 9.09 13.63 13.38 9.78 8.92
6 Oscar Roth Andersen 9.47   10.75    Denmark 10.62 9.47 11.34 10.36 11.26
7 Frederik Løchte 9.03   11.52    Denmark 11.56 11.89 15.35 9.03 11.10
8 Callum Goodyear 11.30   12.64    United Kingdom 11.30 11.52 12.14 14.25 16.73
9 Thomas Sonnenberg Jarner 11.33   12.99    Denmark 12.61 15.14 11.33 13.14 13.23
10 Henrik Buus Aagaard 12.78   13.86    Denmark 13.92 16.46 14.75 12.78 12.90
11 Jens Fredsø Kold 12.83   14.54    Denmark 14.84 12.83 14.72 14.05 16.11
12 Mads Philipsen 13.52   15.27    Denmark 15.38 17.84 16.27 13.52 14.15
13 Joy Liou Liu (刘丽欧) 13.41   15.57    China 13.41 17.10 16.48 14.84 15.40
14 Casper Bramm 11.45   15.71    Denmark 16.95 15.64 25.64 11.45 14.54
15 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 13.75   16.20    Denmark 13.75 DNF 15.77 16.77 16.06
16 Laurids Abelsen Holm 15.11   16.55    Denmark 15.94 16.30 22.88 15.11 17.42
17 Daniel Anker Hermansen 13.95   16.92    Denmark 17.24 18.39 19.97 13.95 15.12
18 Zoé de Moffarts 15.73   17.09    Belgium 24.68 15.73 16.31 16.79 18.17
19 Steffen Nielsen 15.33   17.17    Denmark 22.27 15.33 19.47 16.03 16.02
20 Noah Søkilde Damborg 17.00   18.82    Denmark 18.78 25.64 20.43 17.24 17.00
21 Adam Narbutas Jørgensen 18.33   19.02    Denmark 18.33 20.20 18.33 18.53 24.93
22 Carl Emil Exner 16.74   19.15    Denmark 18.99 18.98 22.94 19.47 16.74
23 Alfred Lyngby Bach 15.29   19.46    Denmark 21.22 18.45 20.28 15.29 19.65
24 Bogdan Ionuț Micu 17.72   20.42    Romania 23.32 20.29 18.54 17.72 22.43
25 Malte Oliver Bøgh Kjøller 18.75   20.86    Denmark 21.97 23.59 18.75 21.85 18.76
26 Peter Frimand Rasmussen 18.55   22.17    Denmark 23.78 31.30 20.30 22.43 18.55
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 5.31   7.28    Denmark 6.84 9.31 6.59 8.40 5.31
2 Rasmus Stub Detlefsen 6.83   8.87    Denmark 9.52 10.42 9.21 6.83 7.87
3 Daniel Vædele Egdal 8.14   9.74    Denmark 9.89 10.07 10.23 9.26 8.14
4 Magnus Søndergaard Byrne 9.08   10.79    Denmark 10.59 9.08 11.45 11.89 10.32
5 Mathias Søndergaard Byrne 8.08   12.00    Denmark 14.41 8.70 14.99 8.08 12.88
6 Oscar Roth Andersen 9.87   12.11    Denmark 12.30 9.87 15.70 11.69 12.35
7 Frederik Løchte 10.75   12.34    Denmark DNF 12.28 11.92 10.75 12.83
8 Henrik Buus Aagaard 11.03   13.27    Denmark 12.93 12.13 16.46 11.03 14.74
9 Callum Goodyear 11.98   13.33    United Kingdom 15.33 13.47 13.02 13.50 11.98
10 Thomas Sonnenberg Jarner 11.51   13.48    Denmark 16.70 12.30 12.01 16.12 11.51
11 Mads Philipsen 12.00   14.48    Denmark 14.41 14.91 12.00 14.11 15.09
12 Jens Fredsø Kold 13.26   14.78    Denmark 17.14 13.26 16.16 14.44 13.73
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.29   1.75    Denmark 1.78 3.25 1.57 1.90 1.29
2 Martin Vædele Egdal 1.52   1.82    Denmark 2.70 1.70 1.99 1.78 1.52
3 Daniel Vædele Egdal 1.67   1.91    Denmark 1.68 2.13 1.67 1.91 4.37
4 Mathias Søndergaard Byrne 2.98   3.26    Denmark 6.36 3.44 3.07 2.98 3.26
5 Magnus Søndergaard Byrne 2.28   3.34    Denmark 5.13 3.35 2.63 2.28 4.05
6 Frederik Løchte 2.74   3.65    Denmark 4.58 2.74 DNF 2.78 3.59
7 Daniel Anker Hermansen 2.63   3.81    Denmark 4.89 2.98 5.00 3.55 2.63
8 Thomas Sonnenberg Jarner 3.01   4.03    Denmark 4.38 3.01 4.75 4.33 3.39
9 Callum Goodyear 3.35   4.36    United Kingdom 3.77 3.35 11.13 4.18 5.12
10 Malte Oliver Bøgh Kjøller 3.45   4.62    Denmark 4.90 3.45 4.11 5.09 4.86
11 Henrik Buus Aagaard 3.43   5.29    Denmark 6.81 4.24 5.54 6.09 3.43
12 Joy Liou Liu (刘丽欧) 3.93   5.32    China 4.22 3.93 4.52 7.22 9.86
13 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 3.72   5.35    Denmark 4.91 5.79 3.72 6.85 5.36
14 Adam Narbutas Jørgensen 4.68   5.55    Denmark 4.68 6.03 5.93 4.76 5.95
15 Bogdan Ionuț Micu 2.55   5.63    Romania 11.67 3.43 5.23 2.55 8.23
16 Mads Philipsen 3.42   5.77    Denmark 6.44 6.12 3.42 4.75 8.71
17 Jens Fredsø Kold 5.11   5.92    Denmark 5.11 6.33 5.24 6.50 6.20
18 Laurids Abelsen Holm 5.30   5.94    Denmark 6.35 7.41 5.56 5.30 5.92
19 Steffen Nielsen 4.51   5.98    Denmark 7.90 4.51 5.52 6.82 5.61
20 Asbjørn Brummer Birkelund 4.40   6.16    Denmark 6.36 7.04 4.40 5.09 10.06
21 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 4.78   6.26    Denmark 7.32 5.56 4.78 8.57 5.91
22 Alfred Lyngby Bach 4.75   6.29    Denmark 7.41 5.40 6.93 4.75 6.53
23 Rasmus Jakobsen 4.20   6.48    Denmark 6.69 7.38 4.20 5.37 9.21
24 Noah Søkilde Damborg 4.40   6.65    Denmark 6.19 6.18 16.56 7.58 4.40
25 Casper Bramm 5.95   6.79    Denmark 7.78 6.01 8.09 6.58 5.95
26 Lucas Hansen 5.44   6.87    Denmark 5.44 7.43 8.48 6.28 6.89
27 Patrick Vestergaard Jørgensen 5.09   8.21    Denmark 8.31 5.09 8.59 7.74 10.15
28 Bertram Hasseriis Dietz 5.81   8.29    Denmark 7.96 13.73 8.24 8.67 5.81
29 Igor Wojciech Wawrzynski 5.93   9.04    Poland 9.90 8.93 10.79 5.93 8.30
30 Anders Egtved-Sørensen 9.65   10.14    Denmark 11.58 9.65 9.87 10.59 9.95
31 Jonas Choong Guldbrandsen 4.90   11.02    Denmark 13.02 9.28 10.77 14.60 4.90
32 Linus Noah Andersson 9.38   11.06    Denmark 9.38 10.64 15.35 12.16 10.39
33 Mikela Elleby Jørgensen 7.07   11.20    Denmark 7.07 12.24 13.22 21.12 8.15
34 Mathias Vinding Miltoft 10.26   11.88    Denmark 14.65 12.78 11.33 10.26 11.52
35 Algot Karlsson 9.69   11.89    Sweden 9.82 13.72 9.69 12.13 17.73
36 Carl Emil Exner 7.33   12.02    Denmark 17.10 18.25 7.85 11.12 7.33
37 Modest Podzolkin 10.46   12.35    Ukraine 16.62 14.32 11.52 11.21 10.46
38 Christoffer Vemmelund 9.77   12.41    Denmark 9.77 12.51 13.63 13.98 11.08
39 Bjørn Drachmann Lottrup 10.65   13.00    Denmark 16.36 10.65 14.48 10.75 13.76
40 Peter Frimand Rasmussen 10.09   13.22    Denmark 18.74 10.09 10.56 21.30 10.35
41 Markus Carlsen 11.13   13.85    Denmark 17.01 12.17 17.54 11.13 12.38
42 Elia Nicola Coppola 14.33   16.85    Italy 18.10 17.72 14.33 15.82 17.02
43 Ida Frimand 13.27   17.89    Denmark 31.01 16.22 17.71 19.73 13.27
44 Kaisa Exner 15.14   20.07    Denmark 15.14 17.31 26.78 24.20 18.71
45 Johannes Hendrik Swiegers 9.30   DNF    Denmark 14.41 DNF 12.55 9.30 DNF
46 Olle Söderlund 16.29   DNF    Sweden 16.29 37.79 DNF DNF DNF
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.44   2.40    Denmark 1.74 1.44 3.68 5.01 1.77
2 Rasmus Stub Detlefsen 1.55   2.60    Denmark 3.56 2.28 2.97 2.56 1.55
3 Daniel Vædele Egdal 2.07   2.87    Denmark 4.71 2.81 3.30 2.07 2.50
4 Mathias Søndergaard Byrne 3.21   4.04    Denmark 3.96 3.21 4.46 7.04 3.71
5 Frederik Løchte 3.12   4.05    Denmark 4.52 3.35 3.12 4.29 8.02
6 Magnus Søndergaard Byrne 3.20   4.37    Denmark 4.78 4.12 4.20 3.20 6.94
7 Henrik Buus Aagaard 3.73   4.92    Denmark 5.46 3.73 6.08 4.34 4.97
8 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 3.64   5.29    Denmark 5.48 5.00 5.40 3.64 6.16
9 Thomas Sonnenberg Jarner 3.14   5.32    Denmark 5.82 3.14 4.58 5.67 5.70
10 Malte Oliver Bøgh Kjøller 4.39   5.90    Denmark 6.61 5.52 6.94 5.56 4.39
11 Callum Goodyear 3.66   6.17    United Kingdom 7.12 3.66 5.53 10.14 5.87
12 Daniel Anker Hermansen 4.80   6.69    Denmark 7.02 7.07 9.10 5.99 4.80
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 30.75   32.79    Denmark 31.08 34.07 33.64 33.64 30.75
2 Rasmus Stub Detlefsen 34.12   35.98    Denmark 34.57 39.11 35.66 34.12 37.72
3 Daniel Vædele Egdal 31.55   36.27    Denmark 34.32 36.99 37.51 45.83 31.55
4 Magnus Søndergaard Byrne 32.31   37.39    Denmark 32.31 41.00 38.64 54.20 32.52
5 Mathias Søndergaard Byrne 37.17   40.57    Denmark 43.76 39.48 37.17 43.35 38.88
6 Callum Goodyear 39.66   47.22    United Kingdom 52.58 49.73 44.80 39.66 47.13
7 Daniel Anker Hermansen 50.45   54.70    Denmark 1:13.95 50.45 57.04 53.18 53.89
8 Joy Liou Liu (刘丽欧) 44.68   54.85    China 58.95 1:14.99 44.68 52.58 53.02
9 Steffen Nielsen 49.99   55.99    Denmark 1:02.68 49.99 56.80 53.51 57.65
10 Henrik Buus Aagaard 51.29   56.85    Denmark 1:07.49 57.51 52.05 51.29 1:01.00
11 Zoé de Moffarts 52.52   59.40    Belgium 1:06.16 1:04.66 58.34 52.52 55.21
12 Thomas Sonnenberg Jarner 55.91   1:00.53    Denmark 1:02.41 1:09.79 55.91 57.45 1:01.74
13 Malte Oliver Bøgh Kjøller 1:03.42   1:16.14    Denmark 1:03.42 1:13.97 1:24.15 1:23.56 1:10.88
14 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 1:03.44   DNF    Denmark DNF 1:03.74 DNF 1:15.14 1:03.44
15 Noah Søkilde Damborg 1:11.32      Denmark 1:20.63 1:11.32
16 Carl Emil Exner 1:11.47      Denmark 1:11.47 1:25.25
17 Jens Fredsø Kold 1:13.19      Denmark 1:13.19 1:16.59
18 Mads Philipsen 1:15.19      Denmark 1:15.19 1:39.67
19 Mikela Elleby Jørgensen 1:16.89      Denmark 1:16.89 1:21.91
20 Frederik Løchte 1:19.75      Denmark 1:19.75 DNF
21 Modest Podzolkin 1:23.37      Ukraine 2:00.13 1:23.37
22 Bogdan Ionuț Micu 1:26.34      Romania 1:26.34 1:56.91
23 Alfred Lyngby Bach 1:30.84      Denmark 1:30.84 1:39.32
24 Lucas Hansen 1:34.12      Denmark 1:47.95 1:34.12
25 Casper Bramm 1:38.59      Denmark 1:45.82 1:38.59
26 Bertram Hasseriis Dietz 2:01.26      Denmark DNF 2:01.26
27 Patrick Vestergaard Jørgensen 2:17.30      Denmark DNF 2:17.30
28 Kaisa Exner 2:25.20      Denmark 2:25.20 2:26.99
  5x5x5 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 58.04   1:00.57    Denmark 1:07.73 1:00.76 1:01.42 58.04 59.53
2 Rasmus Stub Detlefsen 1:02.88   1:05.68    Denmark 1:02.88 1:03.96 1:13.13 1:08.57 1:04.50
3 Magnus Patrick Kanstrup 52.97   1:06.84    Denmark 1:07.77 1:05.77 1:09.95 52.97 1:06.97
4 Daniel Vædele Egdal 1:03.69   1:12.44    Denmark 1:03.69 1:15.27 1:17.00 1:11.47 1:10.58
5 Mathias Søndergaard Byrne 1:09.65   1:18.13    Denmark 1:21.46 1:21.88 1:19.08 1:09.65 1:13.85
6 Magnus Søndergaard Byrne 1:15.63   1:21.25    Denmark 1:27.65 1:15.63 1:24.36 1:17.64 1:21.75
7 Callum Goodyear 1:16.74   1:30.49    United Kingdom 1:16.74 1:36.45 1:30.90 1:33.80 1:26.77
8 Steffen Nielsen 1:24.48   1:32.16    Denmark 1:41.07 1:48.15 1:24.48 1:26.96 1:28.46
9 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:38.81   1:44.85    China 2:04.22 1:39.97 1:41.99 1:38.81 1:52.59
10 Daniel Anker Hermansen 1:43.94   1:54.78    Denmark 1:55.54 1:54.83 1:59.52 1:43.94 1:53.96
11 Zoé de Moffarts 1:43.17   1:56.56    Belgium 1:56.54 1:54.20 1:43.17 2:24.18 1:58.93
12 Thomas Sonnenberg Jarner 1:49.11   2:04.71    Denmark 1:53.86 2:17.74 2:14.04 1:49.11 2:06.24
13 Carl Emil Exner 2:05.81      Denmark 2:10.58 2:05.81
14 Noah Søkilde Damborg 2:19.34      Denmark 2:19.34 2:32.15
15 Jens Fredsø Kold 2:39.36      Denmark 2:39.36 2:39.85
16 Modest Podzolkin 2:46.59      Ukraine 3:16.07 2:46.59
17 Laurids Abelsen Holm 2:51.38      Denmark 3:15.59 2:51.38
18 Mads Philipsen 3:15.67      Denmark 3:15.67 3:27.68
19 Mikela Elleby Jørgensen 3:35.69      Denmark 3:35.69 3:36.71
20 Patrick Vestergaard Jørgensen DNF      Denmark DNF DNF
  3x3x3 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 26.13   DNF    Denmark DNF 26.13 DNF
2 Daniel Anker Hermansen 29.33   DNF    Denmark DNF 35.99 29.33
3 Callum Goodyear 1:30.24   DNF    United Kingdom 1:30.24 1:34.51 DNF
4 Thor Muto Asmund 2:12.60   DNF    Denmark DNF 2:12.60 DNF
5 Daniel Vædele Egdal 2:17.73   DNF    Denmark DNF 2:17.73 DNF
6 Modest Podzolkin 4:01.40   DNF    Ukraine DNF DNF 4:01.40
7 Lucas Hansen 5:12.98   DNF    Denmark DNF 7:07.61 5:12.98
8 Carl Emil Exner DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
8 Magnus Patrick Kanstrup DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
8 Mikela Elleby Jørgensen DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
8 Rasmus Stub Detlefsen DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
8 Thomas Sonnenberg Jarner DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
  3x3x3 Fewest Moves   Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Laurids Abelsen Holm 21   25.67    Denmark 21 27 29
2 Martin Vædele Egdal 29   30.00    Denmark 29 29 32
3 Daniel Vædele Egdal 35   35.00    Denmark 35 35 35
4 Magnus Patrick Kanstrup 34   38.67    Denmark 34 39 43
5 Mathias Søndergaard Byrne 40   41.67    Denmark 44 40 41
6 Magnus Søndergaard Byrne 41   43.67    Denmark 46 44 41
7 Lucas Hansen 47   53.67    Denmark 60 54 47
8 Daniel Anker Hermansen 32   DNF    Denmark 46 DNF 32
9 Callum Goodyear 38   DNF    United Kingdom 38 DNS DNS
10 Bogdan Ionuț Micu 41   DNF    Romania DNF DNS 41
11 Thomas Sonnenberg Jarner 44   DNF    Denmark 45 DNF 44
12 Magnus Kjærgaard 45   DNF    Denmark DNF 45 DNS
13 Joy Liou Liu (刘丽欧) 47   DNF    China 47 DNF 48
14 Carl Emil Exner DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNS
14 Modest Podzolkin DNF   DNF    Ukraine DNF DNF DNF
14 Rasmus Stub Detlefsen DNF   DNF    Denmark DNF DNS DNS
  3x3x3 One-Handed   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 10.94   13.21    Denmark 16.20 15.00 10.94 11.09 13.53
2 Daniel Vædele Egdal 12.52   15.56    Denmark 18.46 18.25 12.52 14.21 14.23
3 Rasmus Stub Detlefsen 12.99   16.34    Denmark 18.38 27.97 15.31 12.99 15.32
4 Henrik Buus Aagaard 16.76   20.63    Denmark 21.12 16.76 23.40 19.67 21.10
5 Mathias Søndergaard Byrne 15.78   22.01    Denmark 21.67 15.78 24.70 20.84 23.52
6 Fredrik Trondhjem 22.63   23.83    Denmark 25.12 23.36 23.01 22.63 26.21
7 Callum Goodyear 20.57   24.25    United Kingdom 24.07 22.21 20.57 26.48 31.35
8 Frederik Løchte 22.19   24.70    Denmark 28.66 22.19 26.74 23.42 23.93
9 Laurids Abelsen Holm 19.68   25.40    Denmark 33.26 22.49 40.71 19.68 20.46
10 Magnus Søndergaard Byrne 23.45   27.40    Denmark 30.11 23.45 24.22 27.88 30.22
11 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 23.81   28.62    Denmark 28.02 27.62 36.68 23.81 30.22
12 Thomas Sonnenberg Jarner 26.57   30.55    Denmark 29.90 37.43 26.57 29.48 32.27
13 Mads Philipsen 23.77   31.55    Denmark 26.94 23.77 52.64 31.60 36.10
14 Daniel Anker Hermansen 27.60   32.53    Denmark 32.63 27.60 29.42 49.02 35.53
15 Jens Fredsø Kold 26.89   32.90    Denmark 32.63 48.35 26.89 32.07 33.99
16 Modest Podzolkin 28.96   33.12    Ukraine 35.87 32.47 32.83 34.07 28.96
17 Carl Emil Exner 34.94   39.40    Denmark 34.94 41.55 40.05 49.33 36.60
18 Malte Oliver Bøgh Kjøller 27.06   41.24    Denmark 47.52 43.94 27.06 32.28 47.51
19 Adam Narbutas Jørgensen 35.94   44.11    Denmark 37.73 48.73 DNF 45.88 35.94
20 Noah Søkilde Damborg 39.99   44.71    Denmark 39.99 43.16 DNF 42.33 48.65
21 Joy Liou Liu (刘丽欧) 26.54   45.33    China 52.01 26.54 44.59 39.38 58.28
22 Bogdan Ionuț Micu 40.23   49.28    Romania 54.18 42.17 56.11 51.49 40.23
23 Steffen Nielsen 30.63   50.69    Denmark 44.44 1:04.13 30.63 1:00.00 47.64
24 Lucas Hansen 48.20      Denmark 1:24.91 48.20
25 Mikela Elleby Jørgensen 53.43      Denmark 1:12.92 53.43
26 Casper Bramm 1:01.70      Denmark 1:36.78 1:01.70
27 Patrick Vestergaard Jørgensen 1:14.01      Denmark 1:14.01 1:15.25
28 Bertram Hasseriis Dietz 1:38.54      Denmark 1:38.54 1:52.08
  Megaminx   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 43.38   45.10    Denmark 46.53 43.93 44.83 43.38 47.01
2 Martin Vædele Egdal 48.04   52.43    Denmark 58.99 48.65 48.04 54.91 53.73
3 Daniel Vædele Egdal 53.82   57.85    Denmark 59.25 53.82 1:08.35 59.10 55.19
4 Magnus Søndergaard Byrne 1:02.13   1:08.37    Denmark 1:12.75 1:08.38 1:16.42 1:03.99 1:02.13
5 Rasmus Stub Detlefsen 1:03.91   1:11.42    Denmark 1:03.91 1:09.35 1:20.94 1:03.97 1:20.97
6 Callum Goodyear 1:07.07   1:11.77    United Kingdom 1:10.12 1:11.66 1:07.07 1:13.52 1:14.16
7 Magnus Patrick Kanstrup 1:13.37   1:17.62    Denmark 1:16.60 1:13.37 1:19.27 1:20.65 1:17.00
8 Zoé de Moffarts 1:05.14   1:18.31    Belgium 1:22.01 1:11.64 1:24.75 1:21.27 1:05.14
9 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:25.21   1:33.08    China 1:35.36 1:25.21 1:31.96 1:46.21 1:31.92
10 Mathias Søndergaard Byrne 1:25.89   1:40.61    Denmark 1:40.89 1:25.89 1:47.61 1:33.34 DNF
11 Steffen Nielsen 1:46.23   2:00.67    Denmark 2:24.13 1:46.23 2:04.39 2:07.20 1:50.42
12 Thomas Sonnenberg Jarner 1:58.57   2:06.17    Denmark 2:07.13 1:58.57 2:10.17 2:01.22 2:55.07
13 Daniel Anker Hermansen 2:02.63   2:12.28    Denmark 2:20.04 2:02.63 DNF 2:11.11 2:05.68
14 Noah Søkilde Damborg 2:07.57      Denmark 2:37.72 2:07.57
15 Laurids Abelsen Holm 2:10.89      Denmark 2:38.04 2:10.89
16 Carl Emil Exner 2:19.94      Denmark 2:19.94 2:31.44
17 Mads Philipsen 2:46.49      Denmark 3:08.90 2:46.49
18 Mikela Elleby Jørgensen 3:21.65      Denmark 4:16.06 3:21.65
19 Lucas Hansen 4:16.04      Denmark 4:29.72 4:16.04
  Pyraminx   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.51   3.31    Denmark 3.58 3.78 2.56 2.51 4.22
2 Oscar Roth Andersen 2.76   3.46    Denmark 3.29 3.57 5.04 3.52 2.76
3 Daniel Vædele Egdal 3.10   4.10    Denmark 5.00 3.17 DNF 3.10 4.14
4 Magnus Søndergaard Byrne 3.96   5.15    Denmark 4.36 6.64 3.96 5.42 5.67
5 Rasmus Stub Detlefsen 3.40   5.36    Denmark 5.35 3.40 9.04 3.93 6.81
6 Mathias Søndergaard Byrne 6.32   6.99    Denmark 6.52 6.83 8.43 7.61 6.32
7 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.86   7.08    Denmark 7.04 5.86 7.77 6.98 7.22
8 Callum Goodyear 6.26   7.14    United Kingdom 7.90 7.01 6.26 6.51 15.54
9 Adam Narbutas Jørgensen 5.89   7.19    Denmark 6.02 8.68 7.31 8.25 5.89
10 Thomas Sonnenberg Jarner 6.85   8.05    Denmark 7.17 8.42 6.85 9.12 8.57
11 Frederik Løchte 6.68   8.14    Denmark 9.03 10.58 8.70 6.68 6.68
12 Zoé de Moffarts 7.40   8.87    Belgium 11.76 9.95 8.84 7.82 7.40
13 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.66   9.03    China 8.74 8.23 32.93 10.13 5.66
14 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 8.38   9.65    Denmark DNF 9.21 9.46 8.38 10.27
15 Henrik Buus Aagaard 7.84   10.20    Denmark 11.69 12.60 9.08 9.84 7.84
16 Noah Søkilde Damborg 6.79   10.30    Denmark 12.02 8.97 6.79 12.03 9.91
17 Fredrik Trondhjem 7.47   10.81    Denmark 9.32 12.42 20.37 10.68 7.47
18 Rasmus Jakobsen 7.98   11.03    Denmark 7.98 22.44 13.36 10.97 8.77
19 Laurids Abelsen Holm 7.10   12.37    Denmark DNF 11.56 14.80 10.74 7.10
20 Bogdan Ionuț Micu 9.05   12.73    Romania 13.83 14.97 11.97 9.05 12.39
21 Steffen Nielsen 9.07   12.73    Denmark 11.43 16.02 17.68 10.75 9.07
22 Lucas Hansen 11.25   13.06    Denmark 11.53 14.98 14.17 13.48 11.25
23 Mikela Elleby Jørgensen 12.39   13.08    Denmark 12.80 17.49 13.90 12.39 12.55
24 Carl Emil Exner 7.60   13.30    Denmark 15.60 15.35 12.76 11.79 7.60
25 Bjørn Drachmann Lottrup 9.98   13.70    Denmark 13.30 14.20 15.09 13.59 9.98
26 Patrick Vestergaard Jørgensen 9.78   14.60    Denmark 17.89 14.82 9.78 11.08 DNF
27 Olle Söderlund 12.44   14.88    Sweden 14.97 18.21 15.41 12.44 14.25
28 Markus Carlsen 9.82   15.89    Denmark 18.27 19.47 9.82 14.66 14.73
29 Christoffer Vemmelund 12.51   16.00    Denmark 17.62 17.59 12.51 12.78 22.01
30 Elia Nicola Coppola 10.48   16.54    Italy 16.63 18.48 10.48 DNF 14.50
31 Bertram Hasseriis Dietz 13.90   16.93    Denmark 20.90 14.99 DNF 13.90 14.91
32 Anders Egtved-Sørensen 11.19   17.76    Denmark DNF 12.63 20.92 11.19 19.72
33 Peter Frimand Rasmussen 14.83   17.79    Denmark 16.16 24.04 21.38 15.83 14.83
34 Jens Fredsø Kold 14.35   19.23    Denmark 25.96 21.24 14.35 18.89 17.55
35 Modest Podzolkin 13.41   22.41    Ukraine 16.16 27.11 25.00 26.07 13.41
36 Johannes Hendrik Swiegers 14.70   24.03    Denmark 14.70 19.59 26.32 26.17 34.77
37 Sabrina Mustafa Khan 13.21   24.70    Pakistan 28.39 13.21 18.76 26.95 35.78
38 Ida Frimand 19.46   26.96    Denmark 19.46 22.53 30.25 28.09 34.90
39 Kaisa Exner 15.92   27.38    Denmark 27.72 15.92 26.06 28.37 33.63
40 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 14.04   27.96    Denmark DNF 27.76 23.67 32.44 14.04
41 Magnus Kjærgaard 28.08   DNF    Denmark 41.26 28.08 DNF DNF 33.95
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 2.80   3.62    Denmark 3.28 4.23 3.95 3.62 2.80
2 Martin Vædele Egdal 2.50   3.70    Denmark 4.31 2.50 2.86 3.93 10.00
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.54   3.94    Denmark 4.20 4.45 4.05 3.57 3.54
4 Daniel Vædele Egdal 3.21   4.70    Denmark 4.17 5.61 5.28 4.66 3.21
5 Magnus Søndergaard Byrne 4.05   4.76    Denmark 4.38 4.87 6.08 5.02 4.05
6 Callum Goodyear 5.59   6.29    United Kingdom 6.40 5.59 5.83 8.34 6.63
7 Mathias Søndergaard Byrne 5.86   8.09    Denmark 6.97 5.86 8.86 11.53 8.44
8 Malte Oliver Bøgh Kjøller 7.19   8.16    Denmark 7.19 9.19 7.24 9.61 8.06
9 Thomas Sonnenberg Jarner 6.76   8.29    Denmark 9.68 8.11 7.08 11.22 6.76
10 Adam Narbutas Jørgensen 8.40   10.73    Denmark 8.40 11.68 13.99 9.37 11.14
  Skewb   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.27   3.23    Denmark 2.79 4.69 3.13 2.27 3.76
2 Martin Vædele Egdal 1.60   3.43    Denmark 1.60 3.17 3.39 3.72 8.63
3 Rasmus Stub Detlefsen 2.10   5.24    Denmark 2.10 5.17 5.10 5.46 13.04
4 Magnus Søndergaard Byrne 4.83   7.07    Denmark 6.99 7.76 6.52 4.83 7.71
5 Joy Liou Liu (刘丽欧) 4.75   7.61    China 9.93 7.72 DNF 4.75 5.19
6 Laurids Abelsen Holm 6.59   8.32    Denmark 7.74 8.66 8.55 6.59 19.36
7 Fredrik Trondhjem 7.75   9.27    Denmark 9.93 9.97 9.10 7.75 8.79
8 Malte Oliver Bøgh Kjøller 4.67   9.72    Denmark 12.35 10.12 13.34 6.68 4.67
9 Carl Emil Exner 9.28   9.79    Denmark 9.93 12.56 9.67 9.28 9.77
10 Noah Søkilde Damborg 9.37   10.60    Denmark 9.75 9.37 9.55 12.50 16.67
11 Mathias Søndergaard Byrne 6.52   10.81    Denmark 11.29 9.42 6.52 11.73 14.92
12 Thomas Sonnenberg Jarner 4.38   10.82    Denmark 9.12 15.58 12.59 4.38 10.75
13 Daniel Anker Hermansen 5.30   11.23    Denmark 10.84 11.95 10.91 5.30 12.09
14 Frederik Løchte 5.58   11.64    Denmark 9.97 16.99 13.14 5.58 11.81
15 Adam Narbutas Jørgensen 7.37   11.85    Denmark 11.96 10.91 7.37 12.67 23.35
16 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 10.54   12.36    Denmark 10.54 14.36 12.00 13.15 11.94
17 Steffen Nielsen 10.00   12.40    Denmark 16.57 10.21 24.20 10.00 10.41
18 Rasmus Jakobsen 9.37   12.47    Denmark 11.91 23.23 9.37 14.11 11.39
19 Bertram Hasseriis Dietz 11.13   13.63    Denmark 13.96 11.13 15.17 11.75 15.55
20 Linus Noah Andersson 10.93   14.22    Denmark 15.44 10.93 19.63 14.73 12.50
21 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 10.05   15.27    Denmark 13.53 19.11 19.43 13.18 10.05
22 Callum Goodyear 8.44   17.48    United Kingdom 8.44 18.51 21.13 12.80 47.40
23 Bogdan Ionuț Micu 11.62   18.88    Romania 11.62 13.82 14.15 28.67 29.79
24 Lucas Hansen 15.51   18.89    Denmark 16.57 15.51 18.28 26.25 21.83
25 Mikela Elleby Jørgensen 13.65   19.53    Denmark 22.13 16.82 19.65 13.65 30.29
26 Jonas Choong Guldbrandsen 14.62   21.00    Denmark 47.05 23.12 14.62 16.37 23.52
27 Anders Egtved-Sørensen 20.31   22.93    Denmark 21.51 23.84 23.43 20.31 29.52
28 Jens Fredsø Kold 12.13   22.98    Denmark 30.96 DNF 17.93 12.13 20.05
29 Markus Carlsen 12.14   27.90    Denmark 33.80 12.14 31.69 DNF 18.21
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.97   3.23    Denmark 3.18 2.97 3.38 6.16 3.13
2 Martin Vædele Egdal 3.43   4.22    Denmark 4.54 3.43 4.55 3.98 4.14
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.11   4.77    Denmark 5.72 5.16 3.44 7.09 3.11
4 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.10   6.47    China 5.10 7.70 5.41 7.22 6.78
5 Magnus Søndergaard Byrne 5.03   6.69    Denmark 6.34 5.03 5.20 8.54 17.23
6 Laurids Abelsen Holm 6.19   6.70    Denmark 6.94 6.71 6.45 6.19 10.29
7 Carl Emil Exner 6.97   7.79    Denmark 6.97 DNF 7.18 9.01 7.18
8 Malte Oliver Bøgh Kjøller 6.89   8.61    Denmark 6.89 7.66 11.00 7.16 11.23
9 Noah Søkilde Damborg 7.13   9.51    Denmark 10.19 22.77 7.13 8.46 9.89
10 Mathias Søndergaard Byrne 6.03   9.72    Denmark 13.52 9.55 6.03 6.10 13.98
  Square-1   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 5.71   8.38    Denmark 5.71 12.00 11.01 7.42 6.70
2 Martin Vædele Egdal 7.40   11.55    Denmark 7.40 14.40 8.33 14.39 11.93
3 Daniel Vædele Egdal 9.41   12.84    Denmark 12.91 13.08 12.54 17.41 9.41
4 Mathias Søndergaard Byrne 16.12   20.72    Denmark 16.12 22.30 22.98 16.87 31.35
5 Magnus Søndergaard Byrne 17.15   22.53    Denmark 27.12 18.12 17.15 22.35 28.04
6 Daniel Anker Hermansen 25.53   29.65    Denmark 25.53 30.42 28.04 30.49 47.05
7 Thomas Sonnenberg Jarner 25.60   30.82    Denmark 33.36 34.07 25.60 27.31 31.79
8 Magnus Patrick Kanstrup 27.59   31.75    Denmark 33.31 36.87 27.59 34.25 27.70
9 Callum Goodyear 28.06   36.49    United Kingdom 31.36 43.41 28.06 45.64 34.69
10 Steffen Nielsen 33.74   39.89    Denmark 34.94 33.74 42.76 41.96 43.68
11 Carl Emil Exner 43.11   53.32    Denmark DNF 44.22 48.22 1:07.51 43.11
12 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:00.79      China 1:31.64 1:00.79
13 Mikela Elleby Jørgensen 1:21.39      Denmark 1:21.39 1:49.35
14 Lucas Hansen 1:39.64      Denmark 1:39.64 1:50.19
  Square-1   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 5.57   7.26    Denmark 5.57 6.43 9.96 7.63 7.72
2 Martin Vædele Egdal 5.62   9.38    Denmark 5.62 8.85 9.33 9.96 10.61
3 Daniel Vædele Egdal 11.10   12.64    Denmark 14.84 11.44 11.10 13.22 13.27
4 Magnus Søndergaard Byrne 13.98   15.65    Denmark 13.98 15.45 15.99 21.28 15.51
5 Mathias Søndergaard Byrne 17.42   24.07    Denmark 26.28 28.68 21.16 24.78 17.42
6 Daniel Anker Hermansen 21.79   25.69    Denmark 24.40 26.70 25.96 34.00 21.79
7 Magnus Patrick Kanstrup 25.15   28.93    Denmark 36.93 26.09 26.76 25.15 33.93
8 Thomas Sonnenberg Jarner 22.89   30.93    Denmark 22.89 30.12 39.06 33.60 29.06
  3x3x3 Multi-Blind   Final   (Best of 1)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 13/15 43:43      Denmark 13/15 43:43
2 Daniel Anker Hermansen 14/17 54:18      Denmark 14/17 54:18
3 Thor Muto Asmund 12/15 50:38      Denmark 12/15 50:38
4 Callum Goodyear 7/10 46:54      United Kingdom 7/10 46:54
5 Magnus Patrick Kanstrup DNF      Denmark DNF
5 Mikela Elleby Jørgensen DNF      Denmark DNF
5 Modest Podzolkin DNF      Ukraine DNF
5 Rasmus Stub Detlefsen DNF      Denmark DNF
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 R2 B D2 B L2 U2 R2 U2 B F' U B2 U L U' L R U' B D R
A #2 B' U F2 D2 B' D2 R2 U2 F U' D2 B2 U2 R' U2 R D2 L D2 F2
A #3 B2 L2 B2 D2 R2 U' F2 D' B' D L B' L F2 U2 B' D' B L
A #4 F' U2 B2 D2 R2 F' D2 B R2 D2 F L' B' L D U' B R2 F U2
A #5 U2 B R2 F' L2 D2 R2 B D2 R2 B U L D B2 D' L' B' F R' D
A Ex#1 R2 B D2 L2 F2 U2 L2 F2 D2 L2 D F' D R B2 L' D' L2 B2
A Ex#2 F2 R' U2 F2 B U2 F' L' F' R B2 L2 U B2 U' L2 D2 L2 F2
B #1 D' B' U' L F D' R U2 F2 B D2 L' D2 R' D2 B2 R' U2 R F2 R
B #2 U' L2 R2 D' L2 R2 U' L2 U2 B2 U2 R D' B' L2 U' B' L' B R
B #3 F U2 F2 L F' B' R U F' B' R2 U' R2 L2 D' R2 U D2 R2
B #4 D' U' L2 F2 D B2 U B2 L B2 D' R' B L' D2 B2 U' F2
B #5 B2 D' R2 B2 U' L2 U L2 D F R B2 U2 L' D2 R U' B' L2 U2
B Ex#1 F2 L2 U2 B R2 D2 R2 B R' B' L R2 F2 L B2 F D F U
B Ex#2 D2 B2 L2 D2 L2 U2 B2 R2 F D L2 U2 L' B' F2 D' R' U' R' F
C #1 B2 U F2 U' R2 U2 L2 B2 D2 R B' L' B' D' R B2 R2 U' L
C #2 L2 D' F2 D F2 L2 U B2 R2 D2 L2 F' D2 B F2 D2 R' F2 L D2 R
C #3 D2 R2 U2 L2 R2 U L2 R2 F2 L2 B R U' B' R2 F' L' R' F D2
C #4 L2 U2 R' B2 L B2 U2 L D2 L2 D' F2 R U' F' L2 D' B U2 B2
C #5 R U' B R' F2 U2 D' B R D2 B' D2 R2 F2 D L2 F2 B2 U' F2 U
C Ex#1 U2 L2 B2 L F2 R F2 D2 U2 L' U' L B' U2 R' D F D2 R2 F'
C Ex#2 B2 L2 U' B' D2 R D B L D B R2 F U2 F U2 R2 B2 U2 B2
D #1 F2 L F' L U' R2 F2 L U' B' R U2 R U2 F2 R F2 R U2
D #2 F2 U' B2 R2 D2 R2 D' F D2 U2 F' L' U' F L' U' L' R' U2
D #3 R' D F2 U2 F R U' B' L' U' R D2 B2 R2 D2 R L2 U2
D #4 B2 L2 F2 L D2 L U2 L' B' F2 L U F2 R' D' F' R F2 R
D #5 L2 D2 F2 R B R U' D2 R' D B R' F2 L F2 D2 F2 B2 L'
D Ex#1 R2 B2 R2 U B2 U' L2 F2 U2 B2 U2 B' R' D F2 U2 B R B2 U2
D Ex#2 R2 B2 L2 D2 B2 U2 B' R2 B R U' L D R2 B L' D U2 B L
  Rubik's Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 F' L F2 R' L' U L' F2 B2 U' F2 L2 F U2 D2 F U2 L2 F L2
A #2 D2 R B2 D2 L2 F2 L2 U2 R F' D B2 R2 U' B R2 U' R2 U2
A #3 B U2 R' L2 D2 B' L F' U' B L2 U B2 R2 U R2 F2 R2 D'
A #4 F2 R' F' D' F' L' D' F2 B L' U' L2 F D2 B' L2 B L2 B2 U2 R2
A #5 L2 F R2 F' L2 F' L2 F2 L B L' D2 U R B U' L2 R' D'
A Ex#1 F2 R2 U2 B2 D2 B2 L2 D2 L B2 L' U' R U' B2 L2 B' D2 R U F'
A Ex#2 B2 D2 R' B2 L' D2 B2 L2 R' F2 D2 U L' F' R F2 D U R D2 U
B #1 D2 B2 D' L2 B2 L2 B2 U2 B2 D' B' U' L D2 B2 F' L2 D2 U2 F L2
B #2 B2 U' B2 R2 U B2 R2 U L2 U F2 L F' D2 U' B2 R' D' L B' F
B #3 L2 U' L2 D F2 L2 D L2 R2 D2 L2 B R D2 R2 D U2 B' U' L2 B'
B #4 R' B' R' B D2 L' U' R2 B' L D2 F B2 U2 R2 F' R2 L2 F2 R2
B #5 B D2 U2 L2 B U2 B' U2 F' D2 B' L R U' B U2 F' U
B Ex#1 L U2 F2 U2 L2 F2 U2 L2 R2 F' R2 U2 B' D L F' U' R2 U2 R
B Ex#2 F2 R2 F2 L2 D' U2 L2 B2 F2 D2 B L2 R' F' D R2 F L' U R2 B2
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 B2 R' D' L2 D R U L' D' R F L2 D2 F' L2 D2 F2 R2 B L2
A #2 D2 F2 U B2 F2 U' B2 U' B2 L2 B' L R2 U L D2 B F2 D B2
A #3 R B2 U2 F2 R' B2 L' D2 L2 U2 B2 U' F L' D' R' B' U2 R2 F
A #4 F2 L' D2 L' D2 L' B2 L' R' F2 D2 U' L U F' D' R' B' F' R'
A #5 L2 B2 F2 D' R2 D R2 U2 F' R2 F L' D B2 L B F2 U
A Ex#1 U2 B2 R' B2 R2 F2 D2 F2 U2 R' B2 F' L F' L F' D' L B' U' R'
A Ex#2 F' B' R D2 R' D' B' R' L D L2 B L2 D2 F U2 F B2 D2 R2 F2
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 U2 R' U F' R F R U2 R' F U'
A #2 U2 R2 F U2 R U R U2 R2 U2 F
A #3 R' U F R2 F R U' R' U2 R' U2
A #4 R' U' F' U2 R F' U2 R2 F R U2
A #5 U2 R2 U' R' U R' U2 F U' R U
A Ex#1 R F' R' U R F U2 R U R U2
A Ex#2 U' R' U' F R U2 R' U' R F' R
B #1 U F U2 R U R' U2 F U2 F U'
B #2 R' U2 F U' R' F R2 U' R' U' R
B #3 R' U' R2 F' R2 F R2 U' R' U' R'
B #4 R U' R U2 R' U R U' R F' U2
B #5 U' R U2 R U R' F U' F U' F
B Ex#1 R2 U' F R U' R' U F U' F U'
B Ex#2 R' F R2 F' R2 U2 R U R' U' F
C #1 U' R2 F R U' R U' R' F U2 R
C #2 R' U R U' R U2 F' R' U' R' U
C #3 U2 R U' R2 U' R' F R U' R U'
C #4 R' F' R F R U' R' F U' R U
C #5 U2 R' U F U' F U' F U2 F U'
C Ex#1 U' R U' R' U2 R U' R2 U' R2 U'
C Ex#2 R' F U2 R U2 R F' U' R U' R2
D #1 U' F2 U2 F U2 F U2 R2 U2 R2 F
D #2 R' U2 F U' F U' F' U' F U2 F
D #3 R' U' R F R2 U' R F' R2 F R
D #4 R U' R2 U2 R' U' F U' R2 U R'
D #5 R' F R F R2 U' R2 U' R2 U2 R2
D Ex#1 F' R' U2 R' U2 F R U2 R' U R2
D Ex#2 R' F2 R' F' R U2 R' F' R U2 R
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R F' U2 R2 F U' R U' R2 U' R'
A #2 U2 F' U' R U2 R F' R' U R' F
A #3 U R U' F' U R' U2 R' U2 F U'
A #4 R' U2 F U' R' F' U R U R' U2
A #5 U R' U2 R2 U' R2 U' F' R2 U R'
A Ex#1 F R2 U' R2 F R U' R' F U2 R2
A Ex#2 R' U F U' R U' R' U F2 R U
  4x4x4 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 B2 U2 R2 U' F2 U' B2 R2 D' R2 B2 L' B D R D F U2 F2 L2 Uw2 Fw2 U B' Rw2 U2 B' Rw2 F2 Rw2 D2 F' U Rw' F2 Uw2 L B' Fw Rw' Uw' R2 U Fw2 B2
A #2 U' F2 R2 F2 D R2 D2 L2 D B2 U' F' R2 D L U' F' B L2 F2 Uw2 Fw2 D' L R2 Fw2 U R' Uw2 U2 F2 R2 U2 Fw' L' D' Rw2 U D2 Uw Fw U' B D' Rw' U
A #3 U L2 U2 B D2 L D F L' D2 B2 D2 R2 D2 B' D2 U2 F' D2 F Rw2 Uw2 D' B2 U' R' Fw2 U Fw2 F2 R U2 Fw D F2 U' Fw2 Rw' Fw2 Rw' F R2 Fw L2
A #4 U F2 L2 U F2 D2 R2 F2 B2 R' U R D B2 R2 U' R' Fw2 Rw2 R B2 Uw2 F D2 B' L' Uw2 R Uw' L U' F2 R Fw Uw' Fw' B' Uw' Fw' L R
A #5 F2 D2 L2 U2 L' F2 R2 L2 D2 L' U B' L' F2 B R' U B' R2 B' Uw2 Fw2 L2 F Rw2 D2 B R F' Uw2 U2 R L' Uw' Fw2 F' L' U F Rw' U2 D Rw Uw D Rw
A Ex#1 B2 F2 D' R2 D2 B2 F2 L2 D R2 B' D F' L D' U' F L B' U Rw2 Uw2 D2 R' U' Fw2 D' U' R' D2 R' Uw2 R' Fw' R' U2 Fw R2 Uw L' B' Uw2 F' Rw Uw'
A Ex#2 D' U' B2 U' R2 L2 U F2 L2 U2 L U' R B2 R2 F' D F B' L2 Rw2 Fw2 D' F R2 B Rw2 F L2 D Fw2 R2 L' D' F Rw' U Uw' B' Rw' Uw2 Fw2 Rw' D2 U2
B #1 R2 L2 F2 D B2 R2 D L2 U R2 D F L' F' R' F' L' U F2 L' U' Rw2 U' B Rw2 B' U2 Fw2 Uw2 B2 D2 B2 R2 Rw' U Rw' D F Uw F Rw Uw2 U' F D2 L2
B #2 U' F2 U' B2 U' B2 L2 U' B2 F2 L' U2 B D2 R' B' F2 R' L2 D2 Uw2 F U Fw2 D Fw2 D2 Rw2 R2 Fw2 D' U2 L2 Rw F' D2 Rw2 U' Fw L' U2 Rw2 D' U Rw
B #3 F2 R' B2 U2 F2 D2 L2 F2 R2 D2 F' D F U' F' L' D2 F R2 B Rw2 B Rw2 U Fw2 U2 B' L2 Uw2 R2 D' Fw2 D2 Rw' B L2 Uw2 F R' B2 L' Uw' F2 Rw' D
B #4 R2 U2 F2 D' R' F' D B2 L' D2 F R2 F2 U2 B' R2 U2 L2 U2 F Rw2 D2 Fw2 F U2 F2 Rw2 B U2 R B' Uw' B2 D2 L U F U Rw' Uw' U Fw' Uw2
B #5 U L' D' R U F R2 B R U F2 U2 L' U2 R2 D2 U2 B2 L B2 Rw2 Uw2 B U Rw2 L2 D F' Rw2 R2 D Rw' L U2 Rw F' Uw F R Fw B L' D'
B Ex#1 B L' F' D2 B2 F' D L F U' B2 U2 L2 F' L2 F U2 B' R2 F2 Uw2 F Uw2 Fw2 L2 B' R' B2 Uw2 F' R' B' D2 Uw' L F D U' Rw' Fw Uw2 Fw' U Fw' B'
B Ex#2 D L2 R2 D2 L2 D' B2 L2 F2 L' R' U L F' U2 L2 U2 B R F Fw2 D B' Uw2 B2 F D2 Rw2 Uw2 D' F' Rw2 F2 Rw' D' B U2 Rw' Uw F2 Rw' L Fw' D F
  5x5x5 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 Bw' Fw' Dw' Fw' Bw' B2 F2 Rw2 Fw D' L2 Fw Rw2 Uw Lw' Dw Fw' L' Lw2 Rw2 U' Uw' Rw R' Lw L' F2 L Bw2 Lw2 Dw' Rw2 U' R Fw2 D' Dw2 Uw' B Lw' U F U' Bw' Lw' Fw D' L D U2 Lw2 Fw L' Lw2 D' Uw2 R2 Dw Rw Bw2
A #2 F' Dw' Fw' B' U Rw2 Lw Dw' R' Uw Rw R Lw2 B R B Uw R Lw L2 Rw2 U F Bw' Lw2 Rw R2 F2 Lw2 D2 Rw F D' R' Dw' Lw Dw Uw2 Lw2 D L' B Dw Lw' Dw D2 Lw2 F Dw Uw Lw2 R Rw D' Fw2 B' Rw2 Uw2 Lw2 F
A #3 Fw' L Uw Lw B' Bw2 R' L' Fw B' Lw' L2 B' L' Bw' R2 B Rw2 Bw' L' Fw2 L' Bw' Fw F2 U Lw' D B' R' Rw Lw2 D R' Dw' R' F' B' D2 F2 Uw2 B2 Uw2 Dw2 Rw' Fw L2 Bw D' Lw2 Bw' U' Dw' R' U2 Uw' Rw2 D' Lw2 Fw'
A #4 Lw' U' F L Dw2 Lw2 F2 Dw2 Uw2 L2 R' Fw2 Bw B Dw' R Uw2 Fw Rw' B' L' D' Lw Rw' B Fw' Dw' F Fw' Bw R2 Lw B2 L2 F2 Dw Bw2 D L Dw Rw2 U' L2 Lw' F' B2 U2 Fw' D2 Dw' B2 F2 L U2 Bw2 Uw Lw' Uw Rw F'
A #5 Rw' Fw2 L2 U2 Fw2 L2 U' Bw2 R2 Bw2 L Bw2 Dw' F2 B' R2 Rw' Fw' L' Dw' Uw B F Lw2 R L2 D' Fw L Dw2 Rw2 Dw' R' Bw Lw2 L Rw' Bw2 D2 Lw' Rw' Bw' D2 Uw L Bw2 Dw Uw2 Lw L2 Rw Dw' Rw' Fw' L2 Lw Bw2 R2 L' D
A Ex#1 Uw Dw' F Rw2 L Dw L2 R U R' Uw' F' L Rw' Dw2 U Rw Lw2 R Dw' Rw Dw2 F Rw' Fw Bw2 R Dw' Bw F R' B Bw2 Lw Fw B' L2 Fw' D2 Dw Fw L2 Dw2 Uw2 R U R Uw' D F' Uw2 Dw2 B Lw2 L2 F B' U L Dw'
A Ex#2 R Bw Fw2 U' L D Uw2 L' Fw2 Lw' Dw2 U' Bw D Rw2 Fw U2 D2 R2 B2 Rw' R2 Dw Rw' L' Lw2 D' Rw Bw Fw2 R U B' R2 U Rw R Dw Fw' U2 R2 Lw2 D2 F' B Uw2 D' Fw' F' L Rw2 Bw2 D' L' F' Fw Bw2 Dw2 L Fw2
B #1 Uw' R' F' Uw2 D' Dw' Fw' R L Uw' Bw Fw L2 U' Bw F' U' R Fw' L' Dw' B' U2 L' D Bw2 R2 Uw' D L2 D Bw Uw Bw R2 B Fw' Lw Fw Uw Dw2 L2 Bw L' Uw2 Bw' Fw' D' Dw F' B' Uw' Bw2 Lw2 D2 Fw' Lw' F2 B2 U'
B #2 R2 U2 R2 U Fw D Bw U2 Bw' Dw' Bw2 Rw U' Bw' B2 L2 Fw' Bw' Dw D' Lw Bw' R' Dw' L U2 Uw Fw Rw R' Fw U' B2 R2 Fw2 R' Lw Fw Uw' Rw' Fw R' D2 F Fw' B' L' Fw2 U2 F2 L' D2 Bw2 D B Uw' U' Fw Rw' B'
B #3 Rw' U' F' Fw2 L' U F L R' Lw2 Bw Fw L Fw2 U2 Uw2 F2 B Rw' Bw D2 Bw D2 U2 L' Lw2 Fw F' Lw2 L2 D2 F' R' U' L2 R F2 Uw2 Dw D2 U2 F' Uw' L Lw2 D2 U Rw2 Fw Rw2 Dw' Bw' D Dw' Rw Lw R D' F Dw'
B #4 F' U' Rw2 U2 Rw Fw D' Fw' Uw2 Dw Lw U F' R2 B D B F Rw2 B2 D Bw2 Dw2 R' B' Lw2 F' Bw' U Dw' B' Fw Dw' U2 R2 Lw2 F L U' F Rw U' Dw2 Rw B D Uw F2 Bw' B2 Uw F2 Lw' Uw' R Fw U' Rw' Bw2 U'
B #5 Rw L D' U2 Rw Lw2 L' R B2 Rw2 F2 Fw L2 Bw2 Uw' Bw' U' Fw2 U' Fw Bw D R Rw F Dw L2 Rw' Lw' Dw' D Bw' Lw R Fw Dw Rw' U2 Fw Lw Rw2 R' D' Uw Lw D Dw2 L' U Bw2 B' Dw2 F' Fw' L2 B2 R Fw Lw2 Dw
B Ex#1 L2 Uw' Fw' U2 Uw' D' B2 Dw2 Fw U2 R' F L' Lw' F2 D L' Uw B Dw Bw2 R B' Uw D Fw Bw L2 Rw2 B' Bw R' B U B' L2 Bw' D' Uw2 Lw2 Fw2 F Bw2 L F2 Fw2 L F B' R2 L' Dw' L' B' Uw' F2 Rw2 U2 F' Lw2
B Ex#2 Rw' F2 Uw B2 Fw2 U2 Rw' L' B' U' B2 Bw' R2 Lw' Uw2 D' Dw2 U' Fw' Dw2 Fw Dw R2 B' D2 U R Uw2 R L' Lw' Bw R2 D F' R' D Uw Bw R2 Fw2 F2 Rw F2 B' Bw Lw' L U2 Bw' F' R U2 Bw2 D' Bw2 Fw' Uw2 R2 U
  3x3x3 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 R2 D2 B2 L2 D L2 B2 R2 B2 U' L2 F' R' F2 R D2 L B' U2
A #2 D2 L' F2 R D2 R F2 R2 F2 R' U2 F' R U' F2 D' B U R2 B2 F Rw Uw
A #3 U2 L2 U2 B D2 B2 U2 F' R U B2 F2 D2 L U' F' D' R' B' Rw' Uw
A Ex#1 F' U2 B R2 U2 B' D2 R2 B2 F' L' R B' F2 D' F' L2 F' R D2 U' Fw'
A Ex#2 L2 B L2 R2 B2 D2 R2 B' D2 F U B' F R' U L' B' L F' L' Uw'
  3x3x3 Fewest Moves   Final
Group No. Scramble
A #1 R' U' F D2 B2 R D2 U2 F2 R B2 D2 L' F2 U B' L2 R D' U2 B R2 F2 D' R' U' F
A #2 R' U' F L D2 B2 L D2 F2 L U2 L2 B2 U2 F' U B2 U' B' D' L' D' B' R' U' F
A #3 R' U' F D' L2 D L2 R2 F2 L2 F' U2 F2 L D R' B' D2 B' R U' B R' U' F
  3x3x3 One-Handed   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 B' R2 U2 B2 R2 F2 R2 D2 B D' F R' F' L2 B2 F U2 L B2 F'
A #2 D2 L2 D2 B2 L2 B' U2 B R2 B L' F U F' R F' D' R2 D U' R
A #3 D2 L2 U2 L2 F D2 R2 F' D L' U2 R' B' D2 U2 R2 U2 F2 U
A #4 L' F B' D B R' D' R2 L' B2 U2 B' U2 B R2 F U2 L2 U2 F'
A #5 F2 U F2 U' B2 D F2 R2 D' L2 U2 F' L2 F2 R' D2 R2 F2 U'
A Ex#1 L2 D2 F2 L2 F' U2 B L2 D U2 L2 R D U B L F' U R2
A Ex#2 F2 U' R2 D' R2 F2 D B2 D' R2 B' U' B2 L' D R2 B' R B U2
B #1 U2 B2 L2 B' L2 B' D2 R2 B' L2 B2 U F2 D L' D' B2 R F2 U2 B'
B #2 R' U2 F2 L' B2 L B2 U2 L2 U2 L' F' L U' F U' B' D2 F R U
B #3 B2 D2 F' D L' U' B2 U2 B R' U2 B2 R F2 L' F2 U2 R2 D2 L
B #4 B' L2 U2 F' L2 U2 B' U2 B2 D2 L B D U2 F' L' B' L B' L'
B #5 L' B U B2 L' F' R F2 U' D2 R2 D2 F2 L D2 B2 L B2 L U2
B Ex#1 D2 R2 D F2 U R2 D R2 F U2 R B2 L F U2 B' D2 L' F'
B Ex#2 B2 D2 B' U2 R2 F D2 B' L2 F' L2 D R F L' R2 D2 L' D L'
  Megaminx   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ U
A #2 R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U
A #3 R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D++ U
A #4 R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U
A #5 R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U'
A Ex#1 R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U'
A Ex#2 R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ U
B #1 R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U'
B #2 R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U
B #3 R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U
B #4 R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U
B #5 R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U
B Ex#1 R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U'
B Ex#2 R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U'
  Pyraminx   First round
Group No. Scramble
A #1 R' B U R' B' U L B U' B' U' u' r b'
A #2 R' L B R U' R' L' U' B' R U' u' l r b
A #3 R' L U R' U B R' B' R' U' B' u' r'
A #4 R L' B U B L' R U B R' B' u' r
A #5 L R' L' U B' L U B L' U' L' u l r b'
A Ex#1 R B' L R U L B L U L' B u' r' b
A Ex#2 B' U' R' U B' R' B R L' R U l
B #1 U L U R B U' R L' R' L' U u l' r' b'
B #2 B R B U' B R L' R' B' R L u' l' r b'
B #3 R B L' B R' L R' U' B' R' L' u' l'
B #4 R U' B' L' B L' B L' U L R' u l r
B #5 U L' B' R' B' R' L' U B R' L u l r'
B Ex#1 B L' U' L B' L B L U' L' R l b'
B Ex#2 B' L R B R' U B L U' B L u' l' b'
C #1 B U' R' L' R' L' B' U' L B R u' b
C #2 B R U' R B' R U R' U' B U' u l r
C #3 U' R' U' R' U' B U' L' B R L u l' b
C #4 R' B' U R' U' L' U B L R' L' u' b
C #5 B R U' B U L' B L' B R' L u r
C Ex#1 R' L' B L U B L' U R' U R u' b
C Ex#2 B U' R' U' B' R' U B' R' U' B' u' r' b'
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 U' R' L B U' R' L U R L' U u r' b'
A #2 B' L B' U' R B L B' U L' U u' r' b
A #3 U R' B' U B R' B' L B' R' L' u' l r b'
A #4 R' L B R L' U' B L' B R' L' u l' r b'
A #5 B L R' U R U B' L B U' B u l r'
A Ex#1 L B' L' R U B L' R' U' R' B u' l b
A Ex#2 R L' R' L U B U' B L B L' u' l r' b
  Skewb   First round
Group No. Scramble
A #1 U R L R U' L U' B' R' L U'
A #2 U B L' U' R U' L R L' U' R
A #3 L R B L U R' U R U B R
A #4 B R U R' L' B' R U' L B' U'
A #5 R U R' B U' L R B' U B R'
A Ex#1 L R B' L' R U' R' L' U L' B
A Ex#2 B U R U L' R B U R L' B
B #1 R L B' L R' L U L' R B U'
B #2 R B L U' B' U L R' B U L
B #3 R B L' B U B U' L B' L' B'
B #4 R L B U B U L U R' B R'
B #5 U L R B L U' R' B' L R' B'
B Ex#1 L R L' R B R B' U' B' L' R
B Ex#2 B L U R' B L R L R U R'
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 B L U R' U R L U' L U' B
A #2 B R L U' L R' L B' U R' L
A #3 R B L U' R' B' L B U' B R
A #4 L R' B R' L B U' R B' U R'
A #5 B U R U' R L B U L' U' R
A Ex#1 L B' U' B' R' B R' U' L' R B
A Ex#2 R U B L' U' R L R' L' B' R
  Square-1   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 (-2,0) / (0,6) / (3,0) / (0,-3) / (-1,-1) / (-3,0) / (0,-3) / (-2,0) / (0,-3) / (-1,0) / (0,-4) / (0,-2) / (6,-4) / (2,0)
A #2 (0,5) / (0,3) / (1,-2) / (-3,0) / (-1,-1) / (3,0) / (-2,0) / (0,-3) / (5,0) / (0,-2) / (2,0) / (0,-1) / (6,0) / (-2,0)
A #3 (3,5) / (3,3) / (-3,0) / (-5,-2) / (-3,0) / (3,0) / (-4,0) / (0,-3) / (4,0) / (0,-1) / (0,-4) / (0,-5) / (-4,-4)
A #4 (-2,0) / (2,2) / (-3,0) / (4,-5) / (0,-3) / (0,-4) / (-3,0) / (-1,0) / (2,0) / (-2,0) / (2,0) / (-4,0) / (-3,0) / (6,0) /
A #5 (-3,-1) / (1,4) / (0,-3) / (-3,-3) / (2,-4) / (0,-5) / (0,-3) / (0,-3) / (3,0) / (6,-4) / (2,0) / (6,-4) /
A Ex#1 (-5,0) / (3,6) / (-4,-4) / (-3,0) / (0,-3) / (-3,-2) / (3,0) / (0,-3) / (5,-5) / (4,0) / (-4,0) / (2,0) / (-1,-3)
A Ex#2 (-5,0) / (-1,2) / (-5,1) / (-3,-3) / (-1,0) / (-3,0) / (-2,-1) / (4,0) / (0,-2) / (0,-4) / (0,-2) / (2,0) / (-2,0)
B #1 (-3,2) / (0,-3) / (-2,-2) / (3,0) / (0,-3) / (0,-4) / (3,0) / (-4,-3) / (6,-4) / (0,-2) / (6,0)
B #2 (1,0) / (6,-3) / (-4,5) / (3,0) / (1,-5) / (-1,-3) / (0,-3) / (-3,0) / (-3,-5) / (4,0) / (6,-4) / (0,-4)
B #3 (1,0) / (-4,-1) / (-3,0) / (-5,-2) / (-3,0) / (3,-3) / (0,-1) / (3,-3) / (-3,0) / (-1,0) / (4,0) / (2,0) / (3,-2)
B #4 (-5,0) / (2,-1) / (3,3) / (3,0) / (-5,-5) / (3,0) / (-1,0) / (3,0) / (0,-3) / (-1,0) / (-2,-5) / (-2,0)
B #5 (3,5) / (4,1) / (3,0) / (6,-1) / (-3,0) / (-3,0) / (-2,0) / (5,0) / (-2,0) / (-5,-2) / (-2,-1) / (6,-5)
B Ex#1 (-5,0) / (0,3) / (2,5) / (0,-3) / (6,0) / (-2,-5) / (5,0) / (-3,0) / (0,-3) / (0,-3) / (-4,0) / (2,0) / (2,-5) /
B Ex#2 (4,0) / (-3,0) / (5,-1) / (3,0) / (1,-5) / (-3,0) / (0,-4) / (-3,-3) / (5,0) / (2,0) / (0,-2) / (-2,-5) / (4,0)
  Square-1   Final
Group No. Scramble
A #1 (-2,0) / (-4,5) / (4,4) / (3,0) / (6,0) / (-1,-4) / (-5,0) / (-3,-3) / (-5,0) / (0,-2) / (2,0) / (-3,0)
A #2 (3,-1) / (-3,0) / (-2,4) / (6,-3) / (-3,0) / (6,-4) / (-3,-3) / (5,0) / (-4,0) / (2,0) / (0,-4) / (-2,-4)
A #3 (1,0) / (-1,-4) / (3,3) / (-2,-5) / (-3,0) / (-4,0) / (-3,0) / (-2,-3) / (-4,0) / (2,0) / (-2,-3) / (6,-4)
A #4 (0,2) / (0,-3) / (0,3) / (3,-3) / (4,-5) / (3,0) / (-4,0) / (-3,0) / (0,-1) / (0,-5) / (0,-4) / (4,-4) / (2,-5) /
A #5 (4,-3) / (0,3) / (-3,0) / (3,0) / (0,-3) / (5,-1) / (-5,-3) / (-3,-3) / (-1,-4) / (-2,0) / (0,-4) / (-2,0) / (6,0)
A Ex#1 (0,-4) / (3,0) / (4,-2) / (2,-4) / (1,-5) / (5,0) / (0,-3) / (0,-1) / (4,-4) / (0,-4) / (-4,0) / (-2,0) /
A Ex#2 (0,5) / (-3,0) / (3,0) / (0,-3) / (0,-3) / (-3,0) / (-2,-5) / (0,-4) / (0,-3) / (-1,0) / (0,-2) / (-2,-2) / (5,-4) / (0,-2)
  3x3x3 Multi-Blind   Final
Group No. Scramble
A #1 U' R2 F2 D L2 R2 U L2 F R' B' F2 D2 L2 R F' L2 U R' Fw' Uw D2 R2 F D2 B2 F D2 L2 U' R' B2 L' F D L2 D L' R2 B' Uw U' B2 U2 B2 L2 U2 R2 D F2 U2 L F' R2 B2 U' B D' L' B' L D2 Rw2 Uw2 D2 F2 U B2 F2 U' F2 D' B2 L' U F' D' B F R' F D R' F' Rw Uw2 U2 B F2 D2 F' D2 F' D2 R2 F' D B2 R B' U' B2 D' F' U Rw2 Uw R2 U2 B' F L2 B R2 D2 F2 D2 U' F' L' R2 B' D' L' F2 U2 L' U' Rw Uw2 R2 L B R D' L' F2 R L' B R2 D2 B2 U2 F2 L2 D' R2 L2 F2 L2 D U2 F2 D' B2 L2 D' B2 U R' D' F' U2 F' D' B2 U2 L2 R Fw' Uw2 R2 U F2 R2 U2 F2 D' F2 R' U2 L U' L U2 L2 D' F U Rw D2 F2 L2 R2 D L2 U B2 R2 D B F U2 B' R' U2 R B' L R' U' Rw Uw2 U B2 R2 U F2 U F2 L2 B2 L R D' B F D' L B' L2 F' Rw' Uw2 L2 F2 L2 D B2 U R2 D' U' R' F2 D R' F' D' U B' D2 R' D2 F2 Rw Uw2 R B2 L' U2 F2 L' F2 R' D2 R' U' L D' U' L2 B2 D2 L F D2 Rw Uw2 L2 B2 D B2 D L2 U' R2 U2 L2 F' D' B U L' D' R2 B R2 D' Fw Uw U2 R2 D2 F' R2 B2 D2 B F2 L2 D2 U R D B L2 B U2 R2 B2 Rw R' U2 R' F2 R2 F2 R' F2 R2 U B' F' R F' U B' L' R2 D' D2 F' L2 B2 F' R2 D2 F2 R2 D' B' R2 U' B L' D' R D' B' Rw2 L D2 L D2 L2 U2 R' D2 R U2 R' F U' B' D B2 F L B F2 U' Rw2 Uw2 B2 U2 L2 F2 L' U2 L D2 L2 B L D R' F' D' R D2 L R D' Fw' Uw' U B2 L2 B2 U2 L2 U F2 D' B2 L2 B' R F' R' U2 L D' F' L U' Rw L2 B2 R2 D2 B L2 B' U2 L2 B F2 L D2 B L' U' L B2 D R2 F' Rw' U2 R2 D2 B2 L2 B' U2 B U2 R2 D' F R' F2 U R' B' R F' D2 Fw Uw' L2 B2 L2 D F2 U2 F2 L2 D2 F2 R' U R F2 R2 U' F' D' B' L2 U2 Fw' B2 F2 L R F2 L' D2 R D2 U2 L2 F L U F' D2 R' D' F U F' Rw2 F2 D' U R2 D' L2 B2 L2 D B' R' D F' U2 R2 B L2 R B L Fw' Uw U2 R2 B' L2 F D2 L2 F2 L B L B2 D' R2 D L U' R2 D2 Fw' Uw2 D F2 L2 D R2 D' U2 R2 F2 U' B R2 F R' B2 D' R B' L2 U Fw F L2 D2 F D2 U2 R2 F' R' D U2 L2 F R F' R2 D' U2 Rw' Uw2 U2 R2 U2 F2 U2 R2 B2 L F2 R' B2 U L' R2 B' U2 L' D B F' D B2 D2 F2 R2 D F2 D U' L2 F' U2 F' D' F L B' D L2 D' Fw Uw
Adam Narbutas Jørgensen    Denmark
Adam Narbutas Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 21 18.33   19.02   18.33 20.20 18.33 18.53 24.93
First round 20 15.74   17.49   20.05 15.74 16.12 17.64 18.72
2x2x2 Cube First round 14 4.68   5.55   4.68 6.03 5.93 4.76 5.95
3x3x3 One-Handed Combined Final 19 35.94   44.11   37.73 48.73 DNF 45.88 35.94
Pyraminx Final 10 8.40   10.73   8.40 11.68 13.99 9.37 11.14
First round 9 5.89   7.19   6.02 8.68 7.31 8.25 5.89
Skewb First round 15 7.37   11.85   11.96 10.91 7.37 12.67 23.35
Alfred Lyngby Bach    Denmark
Alfred Lyngby Bach
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 23 15.29   19.46   21.22 18.45 20.28 15.29 19.65
First round 23 17.92   19.18   17.92 21.55 19.20 18.59 19.76
2x2x2 Cube First round 22 4.75   6.29   7.41 5.40 6.93 4.75 6.53
4x4x4 Cube Combined Final 23 1:30.84     1:30.84 1:39.32
Algot Karlsson    Sweden
Algot Karlsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 43 26.85   41.18   35.91 43.47 26.85 45.06 44.15
2x2x2 Cube First round 35 9.69   11.89   9.82 13.72 9.69 12.13 17.73
Anders Egtved-Sørensen    Denmark
Anders Egtved-Sørensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 48 39.57   50.96   39.57 41.93 54.84 56.12 56.39
2x2x2 Cube First round 30 9.65   10.14   11.58 9.65 9.87 10.59 9.95
Pyraminx First round 32 11.19   17.76   DNF 12.63 20.92 11.19 19.72
Skewb First round 27 20.31   22.93   21.51 23.84 23.43 20.31 29.52
Asbjørn Brummer Birkelund    Denmark
Asbjørn Brummer Birkelund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 37 25.47   26.61   26.60 26.98 26.25 25.47 28.64
2x2x2 Cube First round 20 4.40   6.16   6.36 7.04 4.40 5.09 10.06
Bertram Hasseriis Dietz    Denmark
Bertram Hasseriis Dietz
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 18.93   24.61   18.93 23.78 22.89 30.63 27.16
2x2x2 Cube First round 28 5.81   8.29   7.96 13.73 8.24 8.67 5.81
4x4x4 Cube Combined Final 26 2:01.26     DNF 2:01.26
3x3x3 One-Handed Combined Final 28 1:38.54     1:38.54 1:52.08
Pyraminx First round 31 13.90   16.93   20.90 14.99 DNF 13.90 14.91
Skewb First round 19 11.13   13.63   13.96 11.13 15.17 11.75 15.55
Bjørn Drachmann Lottrup    Denmark
Bjørn Drachmann Lottrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 51 54.63   59.61   54.63 1:06.67 1:00.66 56.62 1:01.55
2x2x2 Cube First round 39 10.65   13.00   16.36 10.65 14.48 10.75 13.76
Pyraminx First round 25 9.98   13.70   13.30 14.20 15.09 13.59 9.98
Bogdan Ionuț Micu    Romania
Bogdan Ionuț Micu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 24 17.72   20.42   23.32 20.29 18.54 17.72 22.43
First round 21 15.79   17.71   18.09 16.22 18.81 24.03 15.79
2x2x2 Cube First round 15 2.55   5.63   11.67 3.43 5.23 2.55 8.23
4x4x4 Cube Combined Final 22 1:26.34     1:26.34 1:56.91
3x3x3 Fewest Moves Final 10 41   DNF   DNF DNS 41
3x3x3 One-Handed Combined Final 22 40.23   49.28   54.18 42.17 56.11 51.49 40.23
Pyraminx First round 20 9.05   12.73   13.83 14.97 11.97 9.05 12.39
Skewb First round 23 11.62   18.88   11.62 13.82 14.15 28.67 29.79
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 11.98   13.33   15.33 13.47 13.02 13.50 11.98
Second round 8 11.30   12.64   11.30 11.52 12.14 14.25 16.73
First round 15 12.46   15.05   15.64 16.23 16.60 12.46 13.28
2x2x2 Cube Final 11 3.66   6.17   7.12 3.66 5.53 10.14 5.87
First round 9 3.35   4.36   3.77 3.35 11.13 4.18 5.12
4x4x4 Cube Combined Final 6 39.66   47.22   52.58 49.73 44.80 39.66 47.13
5x5x5 Cube Combined Final 7 1:16.74   1:30.49   1:16.74 1:36.45 1:30.90 1:33.80 1:26.77
3x3x3 Blindfolded Final 3 1:30.24   DNF   1:30.24 1:34.51 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 9 38   DNF   38 DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined Final 7 20.57   24.25   24.07 22.21 20.57 26.48 31.35
Megaminx Combined Final 6 1:07.07   1:11.77   1:10.12 1:11.66 1:07.07 1:13.52 1:14.16
Pyraminx Final 6 5.59   6.29   6.40 5.59 5.83 8.34 6.63
First round 8 6.26   7.14   7.90 7.01 6.26 6.51 15.54
Skewb First round 22 8.44   17.48   8.44 18.51 21.13 12.80 47.40
Square-1 Combined First round 9 28.06   36.49   31.36 43.41 28.06 45.64 34.69
3x3x3 Multi-Blind Final 4 7/10 46:54     7/10 46:54
Carl Emil Exner    Denmark
Carl Emil Exner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 22 16.74   19.15   18.99 18.98 22.94 19.47 16.74
First round 25 16.75   19.81   19.82 26.84 16.75 20.57 19.04
2x2x2 Cube First round 36 7.33   12.02   17.10 18.25 7.85 11.12 7.33
4x4x4 Cube Combined Final 16 1:11.47     1:11.47 1:25.25
5x5x5 Cube Combined Final 13 2:05.81     2:10.58 2:05.81
3x3x3 Blindfolded Final 8 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined Final 17 34.94   39.40   34.94 41.55 40.05 49.33 36.60
Megaminx Combined Final 16 2:19.94     2:19.94 2:31.44
Pyraminx First round 24 7.60   13.30   15.60 15.35 12.76 11.79 7.60
Skewb Final 7 6.97   7.79   6.97 DNF 7.18 9.01 7.18
First round 9 9.28   9.79   9.93 12.56 9.67 9.28 9.77
Square-1 Combined First round 11 43.11   53.32   DNF 44.22 48.22 1:07.51 43.11
Casper Bramm    Denmark
Casper Bramm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 14 11.45   15.71   16.95 15.64 25.64 11.45 14.54
First round 22 15.81   17.81   15.81 16.93 19.68 18.27 18.22
2x2x2 Cube First round 25 5.95   6.79   7.78 6.01 8.09 6.58 5.95
4x4x4 Cube Combined Final 25 1:38.59     1:45.82 1:38.59
3x3x3 One-Handed Combined Final 26 1:01.70     1:36.78 1:01.70
Christoffer Vemmelund    Denmark
Christoffer Vemmelund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 46 34.80   43.35   46.52 49.28 34.80 39.69 43.84
2x2x2 Cube First round 38 9.77   12.41   9.77 12.51 13.63 13.98 11.08
Pyraminx First round 29 12.51   16.00   17.62 17.59 12.51 12.78 22.01
Daniel Anker Hermansen    Denmark
Daniel Anker Hermansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 17 13.95   16.92   17.24 18.39 19.97 13.95 15.12
First round 16 13.55   15.09   14.12 13.55 16.69 14.45 17.81
2x2x2 Cube Final 12 4.80   6.69   7.02 7.07 9.10 5.99 4.80
First round 7 2.63   3.81   4.89 2.98 5.00 3.55 2.63
4x4x4 Cube Combined Final 7 50.45   54.70   1:13.95 50.45 57.04 53.18 53.89
5x5x5 Cube Combined Final 10 1:43.94   1:54.78   1:55.54 1:54.83 1:59.52 1:43.94 1:53.96
3x3x3 Blindfolded Final 2 29.33   DNF   DNF 35.99 29.33
3x3x3 Fewest Moves Final 8 32   DNF   46 DNF 32
3x3x3 One-Handed Combined Final 14 27.60   32.53   32.63 27.60 29.42 49.02 35.53
Megaminx Combined Final 13 2:02.63   2:12.28   2:20.04 2:02.63 DNF 2:11.11 2:05.68
Skewb First round 13 5.30   11.23   10.84 11.95 10.91 5.30 12.09
Square-1 Final 6 21.79   25.69   24.40 26.70 25.96 34.00 21.79
Combined First round 6 25.53   29.65   25.53 30.42 28.04 30.49 47.05
3x3x3 Multi-Blind Final 2 14/17 54:18     14/17 54:18
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 8.14   9.74   9.89 10.07 10.23 9.26 8.14
Second round 4 9.10   10.58   10.91 9.10 11.35 12.07 9.47
First round 3 9.47   9.87   9.47 9.79 9.88 11.08 9.94
2x2x2 Cube Final 3 2.07   2.87   4.71 2.81 3.30 2.07 2.50
First round 3 1.67   1.91   1.68 2.13 1.67 1.91 4.37
4x4x4 Cube Combined Final 3 31.55   36.27   34.32 36.99 37.51 45.83 31.55
5x5x5 Cube Combined Final 4 1:03.69   1:12.44   1:03.69 1:15.27 1:17.00 1:11.47 1:10.58
3x3x3 Blindfolded Final 5 2:17.73   DNF   DNF 2:17.73 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 3 35   35.00   35 35 35
3x3x3 One-Handed Combined Final 2 12.52   15.56   18.46 18.25 12.52 14.21 14.23
Megaminx Combined Final 3 53.82   57.85   59.25 53.82 1:08.35 59.10 55.19
Pyraminx Final 4 3.21   4.70   4.17 5.61 5.28 4.66 3.21
First round 3 3.10   4.10   5.00 3.17 DNF 3.10 4.14
Skewb Final 1 2.97   3.23   3.18 2.97 3.38 6.16 3.13
First round 1 2.27   3.23   2.79 4.69 3.13 2.27 3.76
Square-1 Final 3 11.10   12.64   14.84 11.44 11.10 13.22 13.27
Combined First round 3 9.41   12.84   12.91 13.08 12.54 17.41 9.41
Ekesh Ram    Denmark
Ekesh Ram
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 53 1:30.68   1:45.64   1:30.68 4:08.22 1:47.42 1:49.99 1:39.51
Elia Nicola Coppola    Italy
Elia Nicola Coppola
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 44 34.23   42.06   35.19 45.66 1:17.10 34.23 45.34
2x2x2 Cube First round 42 14.33   16.85   18.10 17.72 14.33 15.82 17.02
Pyraminx First round 30 10.48   16.54   16.63 18.48 10.48 DNF 14.50
Frederik Løchte    Denmark
Frederik Løchte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 10.75   12.34   DNF 12.28 11.92 10.75 12.83
Second round 7 9.03   11.52   11.56 11.89 15.35 9.03 11.10
First round 6 9.43   11.05   13.31 9.72 11.30 9.43 12.12
2x2x2 Cube Final 5 3.12   4.05   4.52 3.35 3.12 4.29 8.02
First round 6 2.74   3.65   4.58 2.74 DNF 2.78 3.59
4x4x4 Cube Combined Final 20 1:19.75     1:19.75 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 8 22.19   24.70   28.66 22.19 26.74 23.42 23.93
Pyraminx First round 11 6.68   8.14   9.03 10.58 8.70 6.68 6.68
Skewb First round 14 5.58   11.64   9.97 16.99 13.14 5.58 11.81
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 8 10.72   12.57   13.33 11.88 12.51 10.72 17.48
3x3x3 One-Handed Combined Final 6 22.63   23.83   25.12 23.36 23.01 22.63 26.21
Pyraminx First round 17 7.47   10.81   9.32 12.42 20.37 10.68 7.47
Skewb First round 7 7.75   9.27   9.93 9.97 9.10 7.75 8.79
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 11.03   13.27   12.93 12.13 16.46 11.03 14.74
Second round 10 12.78   13.86   13.92 16.46 14.75 12.78 12.90
First round 14 12.58   14.80   13.52 16.21 12.58 14.67 17.28
2x2x2 Cube Final 7 3.73   4.92   5.46 3.73 6.08 4.34 4.97
First round 11 3.43   5.29   6.81 4.24 5.54 6.09 3.43
4x4x4 Cube Combined Final 10 51.29   56.85   1:07.49 57.51 52.05 51.29 1:01.00
3x3x3 One-Handed Combined Final 4 16.76   20.63   21.12 16.76 23.40 19.67 21.10
Pyraminx First round 15 7.84   10.20   11.69 12.60 9.08 9.84 7.84
Ida Frimand    Denmark
Ida Frimand
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 49 41.56   52.41   50.94 41.56 47.67 58.61 1:04.77
2x2x2 Cube First round 43 13.27   17.89   31.01 16.22 17.71 19.73 13.27
Pyraminx First round 38 19.46   26.96   19.46 22.53 30.25 28.09 34.90
Igor Wojciech Wawrzynski    Poland
Igor Wojciech Wawrzynski
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 36 22.69   26.22   DNF 24.94 28.86 24.87 22.69
2x2x2 Cube First round 29 5.93   9.04   9.90 8.93 10.79 5.93 8.30
Jens Fredsø Kold    Denmark
Jens Fredsø Kold
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 13.26   14.78   17.14 13.26 16.16 14.44 13.73
Second round 11 12.83   14.54   14.84 12.83 14.72 14.05 16.11
First round 12 12.61   13.90   12.61 14.46 13.03 15.98 14.22
2x2x2 Cube First round 17 5.11   5.92   5.11 6.33 5.24 6.50 6.20
4x4x4 Cube Combined Final 17 1:13.19     1:13.19 1:16.59
5x5x5 Cube Combined Final 15 2:39.36     2:39.36 2:39.85
3x3x3 One-Handed Combined Final 15 26.89   32.90   32.63 48.35 26.89 32.07 33.99
Pyraminx First round 34 14.35   19.23   25.96 21.24 14.35 18.89 17.55
Skewb First round 28 12.13   22.98   30.96 DNF 17.93 12.13 20.05
Johannes Hendrik Swiegers    Denmark
Johannes Hendrik Swiegers
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 34 24.01   24.95   25.88 24.46 24.01 28.18 24.52
2x2x2 Cube First round 45 9.30   DNF   14.41 DNF 12.55 9.30 DNF
Pyraminx First round 36 14.70   24.03   14.70 19.59 26.32 26.17 34.77
Jonas Choong Guldbrandsen    Denmark
Jonas Choong Guldbrandsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 50 53.50   56.99   53.50 58.78 57.84 54.34 1:13.15
2x2x2 Cube First round 31 4.90   11.02   13.02 9.28 10.77 14.60 4.90
Skewb First round 26 14.62   21.00   47.05 23.12 14.62 16.37 23.52
Jonas Henrik O'Reilly Bojsen    Denmark
Jonas Henrik O'Reilly Bojsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 35 22.85   24.99   22.85 28.83 23.68 25.74 25.56
2x2x2 Cube First round 21 4.78   6.26   7.32 5.56 4.78 8.57 5.91
Pyraminx First round 40 14.04   27.96   DNF 27.76 23.67 32.44 14.04
Skewb First round 16 10.54   12.36   10.54 14.36 12.00 13.15 11.94
Joy Liou Liu (刘丽欧)    China
Joy Liou Liu (刘丽欧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 13 13.41   15.57   13.41 17.10 16.48 14.84 15.40
First round 13 12.16   14.38   14.31 13.69 17.42 12.16 15.14
2x2x2 Cube First round 12 3.93   5.32   4.22 3.93 4.52 7.22 9.86
4x4x4 Cube Combined Final 8 44.68   54.85   58.95 1:14.99 44.68 52.58 53.02
5x5x5 Cube Combined Final 9 1:38.81   1:44.85   2:04.22 1:39.97 1:41.99 1:38.81 1:52.59
3x3x3 Fewest Moves Final 13 47   DNF   47 DNF 48
3x3x3 One-Handed Combined Final 21 26.54   45.33   52.01 26.54 44.59 39.38 58.28
Megaminx Combined Final 9 1:25.21   1:33.08   1:35.36 1:25.21 1:31.96 1:46.21 1:31.92
Pyraminx First round 13 5.66   9.03   8.74 8.23 32.93 10.13 5.66
Skewb Final 4 5.10   6.47   5.10 7.70 5.41 7.22 6.78
First round 5 4.75   7.61   9.93 7.72 DNF 4.75 5.19
Square-1 Combined First round 12 1:00.79     1:31.64 1:00.79
Kaisa Exner    Denmark
Kaisa Exner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 42 32.47   38.98   35.73 37.20 32.47 44.00 49.80
2x2x2 Cube First round 44 15.14   20.07   15.14 17.31 26.78 24.20 18.71
4x4x4 Cube Combined Final 28 2:25.20     2:25.20 2:26.99
Pyraminx First round 39 15.92   27.38   27.72 15.92 26.06 28.37 33.63
Laurids Abelsen Holm    Denmark
Laurids Abelsen Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 16 15.11   16.55   15.94 16.30 22.88 15.11 17.42
First round 17 13.33   16.23   16.31 16.07 16.31 17.11 13.33
2x2x2 Cube First round 18 5.30   5.94   6.35 7.41 5.56 5.30 5.92
5x5x5 Cube Combined Final 17 2:51.38     3:15.59 2:51.38
3x3x3 Fewest Moves Final 1 21   25.67   21 27 29
3x3x3 One-Handed Combined Final 9 19.68   25.40   33.26 22.49 40.71 19.68 20.46
Megaminx Combined Final 15 2:10.89     2:38.04 2:10.89
Pyraminx First round 19 7.10   12.37   DNF 11.56 14.80 10.74 7.10
Skewb Final 6 6.19   6.70   6.94 6.71 6.45 6.19 10.29
First round 6 6.59   8.32   7.74 8.66 8.55 6.59 19.36
Linus Noah Andersson    Denmark
Linus Noah Andersson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 31 20.18   24.62   23.42 25.77 20.18 43.35 24.68
2x2x2 Cube First round 32 9.38   11.06   9.38 10.64 15.35 12.16 10.39
Skewb First round 20 10.93   14.22   15.44 10.93 19.63 14.73 12.50
Lucas Hansen    Denmark
Lucas Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 20.95   24.86   24.63 35.58 20.95 21.63 28.31
2x2x2 Cube First round 26 5.44   6.87   5.44 7.43 8.48 6.28 6.89
4x4x4 Cube Combined Final 24 1:34.12     1:47.95 1:34.12
3x3x3 Blindfolded Final 7 5:12.98   DNF   DNF 7:07.61 5:12.98
3x3x3 Fewest Moves Final 7 47   53.67   60 54 47
3x3x3 One-Handed Combined Final 24 48.20     1:24.91 48.20
Megaminx Combined Final 19 4:16.04     4:29.72 4:16.04
Pyraminx First round 22 11.25   13.06   11.53 14.98 14.17 13.48 11.25
Skewb First round 24 15.51   18.89   16.57 15.51 18.28 26.25 21.83
Square-1 Combined First round 14 1:39.64     1:39.64 1:50.19
Mads Philipsen    Denmark
Mads Philipsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 12.00   14.48   14.41 14.91 12.00 14.11 15.09
Second round 12 13.52   15.27   15.38 17.84 16.27 13.52 14.15
First round 10 12.23   13.75   14.17 14.60 13.66 12.23 13.41
2x2x2 Cube First round 16 3.42   5.77   6.44 6.12 3.42 4.75 8.71
4x4x4 Cube Combined Final 18 1:15.19     1:15.19 1:39.67
5x5x5 Cube Combined Final 18 3:15.67     3:15.67 3:27.68
3x3x3 One-Handed Combined Final 13 23.77   31.55   26.94 23.77 52.64 31.60 36.10
Megaminx Combined Final 17 2:46.49     3:08.90 2:46.49
Magnus Kjærgaard    Denmark
Magnus Kjærgaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 41 27.28   36.38   36.15 37.20 35.80 46.30 27.28
3x3x3 Fewest Moves Final 12 45   DNF   DNF 45 DNS
Pyraminx First round 41 28.08   DNF   41.26 28.08 DNF DNF 33.95
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
5x5x5 Cube Combined Final 3 52.97   1:06.84   1:07.77 1:05.77 1:09.95 52.97 1:06.97
3x3x3 Blindfolded Final 8 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 4 34   38.67   34 39 43
Megaminx Combined Final 7 1:13.37   1:17.62   1:16.60 1:13.37 1:19.27 1:20.65 1:17.00
Square-1 Final 7 25.15   28.93   36.93 26.09 26.76 25.15 33.93
Combined First round 8 27.59   31.75   33.31 36.87 27.59 34.25 27.70
3x3x3 Multi-Blind Final 5 DNF     DNF
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 9.08   10.79   10.59 9.08 11.45 11.89 10.32
Second round 5 8.92   10.75   9.09 13.63 13.38 9.78 8.92
First round 5 9.61   10.91   11.01 10.57 12.02 9.61 11.14
2x2x2 Cube Final 6 3.20   4.37   4.78 4.12 4.20 3.20 6.94
First round 5 2.28   3.34   5.13 3.35 2.63 2.28 4.05
4x4x4 Cube Combined Final 4 32.31   37.39   32.31 41.00 38.64 54.20 32.52
5x5x5 Cube Combined Final 6 1:15.63   1:21.25   1:27.65 1:15.63 1:24.36 1:17.64 1:21.75
3x3x3 Fewest Moves Final 6 41   43.67   46 44 41
3x3x3 One-Handed Combined Final 10 23.45   27.40   30.11 23.45 24.22 27.88 30.22
Megaminx Combined Final 4 1:02.13   1:08.37   1:12.75 1:08.38 1:16.42 1:03.99 1:02.13
Pyraminx Final 5 4.05   4.76   4.38 4.87 6.08 5.02 4.05
First round 4 3.96   5.15   4.36 6.64 3.96 5.42 5.67
Skewb Final 5 5.03   6.69   6.34 5.03 5.20 8.54 17.23
First round 4 4.83   7.07   6.99 7.76 6.52 4.83 7.71
Square-1 Final 4 13.98   15.65   13.98 15.45 15.99 21.28 15.51
Combined First round 5 17.15   22.53   27.12 18.12 17.15 22.35 28.04
Malte Oliver Bøgh Kjøller    Denmark
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 25 18.75   20.86   21.97 23.59 18.75 21.85 18.76
First round 18 14.43   17.10   18.09 17.91 20.42 14.43 15.31
2x2x2 Cube Final 10 4.39   5.90   6.61 5.52 6.94 5.56 4.39
First round 10 3.45   4.62   4.90 3.45 4.11 5.09 4.86
4x4x4 Cube Combined Final 13 1:03.42   1:16.14   1:03.42 1:13.97 1:24.15 1:23.56 1:10.88
3x3x3 One-Handed Combined Final 18 27.06   41.24   47.52 43.94 27.06 32.28 47.51
Pyraminx Final 8 7.19   8.16   7.19 9.19 7.24 9.61 8.06
First round 7 5.86   7.08   7.04 5.86 7.77 6.98 7.22
Skewb Final 8 6.89   8.61   6.89 7.66 11.00 7.16 11.23
First round 8 4.67   9.72   12.35 10.12 13.34 6.68 4.67
Markus Carlsen    Denmark
Markus Carlsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 47 31.74   44.70   43.71 31.74 47.03 50.88 43.36
2x2x2 Cube First round 41 11.13   13.85   17.01 12.17 17.54 11.13 12.38
Pyraminx First round 28 9.82   15.89   18.27 19.47 9.82 14.66 14.73
Skewb First round 29 12.14   27.90   33.80 12.14 31.69 DNF 18.21
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 5.31   7.28   6.84 9.31 6.59 8.40 5.31
Second round 1 6.66   7.57   7.90 6.66 7.01 7.80 8.50
First round 1 5.96   7.66   7.89 7.37 10.72 7.73 5.96
2x2x2 Cube Final 1 1.44   2.40   1.74 1.44 3.68 5.01 1.77
First round 2 1.52   1.82   2.70 1.70 1.99 1.78 1.52
4x4x4 Cube Combined Final 1 30.75   32.79   31.08 34.07 33.64 33.64 30.75
5x5x5 Cube Combined Final 1 58.04   1:00.57   1:07.73 1:00.76 1:01.42 58.04 59.53
3x3x3 Blindfolded Final 1 26.13   DNF   DNF 26.13 DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 2 29   30.00   29 29 32
3x3x3 One-Handed Combined Final 1 10.94   13.21   16.20 15.00 10.94 11.09 13.53
Megaminx Combined Final 2 48.04   52.43   58.99 48.65 48.04 54.91 53.73
Pyraminx Final 2 2.50   3.70   4.31 2.50 2.86 3.93 10.00
First round 1 2.51   3.31   3.58 3.78 2.56 2.51 4.22
Skewb Final 2 3.43   4.22   4.54 3.43 4.55 3.98 4.14
First round 2 1.60   3.43   1.60 3.17 3.39 3.72 8.63
Square-1 Final 2 5.62   9.38   5.62 8.85 9.33 9.96 10.61
Combined First round 2 7.40   11.55   7.40 14.40 8.33 14.39 11.93
3x3x3 Multi-Blind Final 1 13/15 43:43     13/15 43:43
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 8.08   12.00   14.41 8.70 14.99 8.08 12.88
Second round 3 8.64   9.49   8.66 9.21 11.04 10.59 8.64
First round 4 9.17   10.17   10.03 12.17 10.56 9.93 9.17
2x2x2 Cube Final 4 3.21   4.04   3.96 3.21 4.46 7.04 3.71
First round 4 2.98   3.26   6.36 3.44 3.07 2.98 3.26
4x4x4 Cube Combined Final 5 37.17   40.57   43.76 39.48 37.17 43.35 38.88
5x5x5 Cube Combined Final 5 1:09.65   1:18.13   1:21.46 1:21.88 1:19.08 1:09.65 1:13.85
3x3x3 Fewest Moves Final 5 40   41.67   44 40 41
3x3x3 One-Handed Combined Final 5 15.78   22.01   21.67 15.78 24.70 20.84 23.52
Megaminx Combined Final 10 1:25.89   1:40.61   1:40.89 1:25.89 1:47.61 1:33.34 DNF
Pyraminx Final 7 5.86   8.09   6.97 5.86 8.86 11.53 8.44
First round 6 6.32   6.99   6.52 6.83 8.43 7.61 6.32
Skewb Final 10 6.03   9.72   13.52 9.55 6.03 6.10 13.98
First round 11 6.52   10.81   11.29 9.42 6.52 11.73 14.92
Square-1 Final 5 17.42   24.07   26.28 28.68 21.16 24.78 17.42
Combined First round 4 16.12   20.72   16.12 22.30 22.98 16.87 31.35
Mathias Vinding Miltoft    Denmark
Mathias Vinding Miltoft
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 32 23.01   24.64   24.49 24.79 23.01 24.74 24.68
2x2x2 Cube First round 34 10.26   11.88   14.65 12.78 11.33 10.26 11.52
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 29 18.55   24.01   28.42 18.55 34.30 22.38 21.23
2x2x2 Cube First round 33 7.07   11.20   7.07 12.24 13.22 21.12 8.15
4x4x4 Cube Combined Final 19 1:16.89     1:16.89 1:21.91
5x5x5 Cube Combined Final 19 3:35.69     3:35.69 3:36.71
3x3x3 Blindfolded Final 8 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 25 53.43     1:12.92 53.43
Megaminx Combined Final 18 3:21.65     4:16.06 3:21.65
Pyraminx First round 23 12.39   13.08   12.80 17.49 13.90 12.39 12.55
Skewb First round 25 13.65   19.53   22.13 16.82 19.65 13.65 30.29
Square-1 Combined First round 13 1:21.39     1:21.39 1:49.35
3x3x3 Multi-Blind Final 5 DNF     DNF
Modest Podzolkin    Ukraine
Modest Podzolkin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 28 19.41   21.34   22.71 20.43 24.95 20.87 19.41
2x2x2 Cube First round 37 10.46   12.35   16.62 14.32 11.52 11.21 10.46
4x4x4 Cube Combined Final 21 1:23.37     2:00.13 1:23.37
5x5x5 Cube Combined Final 16 2:46.59     3:16.07 2:46.59
3x3x3 Blindfolded Final 6 4:01.40   DNF   DNF DNF 4:01.40
3x3x3 Fewest Moves Final 14 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 16 28.96   33.12   35.87 32.47 32.83 34.07 28.96
Pyraminx First round 35 13.41   22.41   16.16 27.11 25.00 26.07 13.41
3x3x3 Multi-Blind Final 5 DNF     DNF
Noah Søkilde Damborg    Denmark
Noah Søkilde Damborg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 20 17.00   18.82   18.78 25.64 20.43 17.24 17.00
First round 26 18.24   20.34   20.57 20.48 28.05 18.24 19.98
2x2x2 Cube First round 24 4.40   6.65   6.19 6.18 16.56 7.58 4.40
4x4x4 Cube Combined Final 15 1:11.32     1:20.63 1:11.32
5x5x5 Cube Combined Final 14 2:19.34     2:19.34 2:32.15
3x3x3 One-Handed Combined Final 20 39.99   44.71   39.99 43.16 DNF 42.33 48.65
Megaminx Combined Final 14 2:07.57     2:37.72 2:07.57
Pyraminx First round 16 6.79   10.30   12.02 8.97 6.79 12.03 9.91
Skewb Final 9 7.13   9.51   10.19 22.77 7.13 8.46 9.89
First round 10 9.37   10.60   9.75 9.37 9.55 12.50 16.67
Olle Söderlund    Sweden
Olle Söderlund
Event Round Place Best Average Result Details
2x2x2 Cube First round 46 16.29   DNF   16.29 37.79 DNF DNF DNF
Pyraminx First round 27 12.44   14.88   14.97 18.21 15.41 12.44 14.25
Oscar Roth Andersen    Denmark
Oscar Roth Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 9.87   12.11   12.30 9.87 15.70 11.69 12.35
Second round 6 9.47   10.75   10.62 9.47 11.34 10.36 11.26
First round 7 9.97   11.49   DNF 11.75 11.22 11.49 9.97
Megaminx Combined Final 1 43.38   45.10   46.53 43.93 44.83 43.38 47.01
Pyraminx Final 1 2.80   3.62   3.28 4.23 3.95 3.62 2.80
First round 2 2.76   3.46   3.29 3.57 5.04 3.52 2.76
Oskar Hvidt Albertsen    Denmark
Oskar Hvidt Albertsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 45 34.52   42.07   38.02 47.64 42.78 34.52 45.41
Patrick Vestergaard Jørgensen    Denmark
Patrick Vestergaard Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 38 25.59   29.60   27.13 30.96 25.59 30.70 38.89
2x2x2 Cube First round 27 5.09   8.21   8.31 5.09 8.59 7.74 10.15
4x4x4 Cube Combined Final 27 2:17.30     DNF 2:17.30
5x5x5 Cube Combined Final 20 DNF     DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 27 1:14.01     1:14.01 1:15.25
Pyraminx First round 26 9.78   14.60   17.89 14.82 9.78 11.08 DNF
Peter Frimand Rasmussen    Denmark
Peter Frimand Rasmussen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 26 18.55   22.17   23.78 31.30 20.30 22.43 18.55
First round 27 17.85   20.81   19.21 23.03 17.85 20.25 22.97
2x2x2 Cube First round 40 10.09   13.22   18.74 10.09 10.56 21.30 10.35
Pyraminx First round 33 14.83   17.79   16.16 24.04 21.38 15.83 14.83
Rasmus Jakobsen    Denmark
Rasmus Jakobsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 39 28.16   32.04   30.78 32.60 28.16 34.12 32.74
2x2x2 Cube First round 23 4.20   6.48   6.69 7.38 4.20 5.37 9.21
Pyraminx First round 18 7.98   11.03   7.98 22.44 13.36 10.97 8.77
Skewb First round 18 9.37   12.47   11.91 23.23 9.37 14.11 11.39
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 6.83   8.87   9.52 10.42 9.21 6.83 7.87
Second round 2 7.55   8.89   10.59 7.92 8.15 10.93 7.55
First round 2 7.53   9.32   10.08 9.27 8.70 9.98 7.53
2x2x2 Cube Final 2 1.55   2.60   3.56 2.28 2.97 2.56 1.55
First round 1 1.29   1.75   1.78 3.25 1.57 1.90 1.29
4x4x4 Cube Combined Final 2 34.12   35.98   34.57 39.11 35.66 34.12 37.72
5x5x5 Cube Combined Final 2 1:02.88   1:05.68   1:02.88 1:03.96 1:13.13 1:08.57 1:04.50
3x3x3 Blindfolded Final 8 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 14 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined Final 3 12.99   16.34   18.38 27.97 15.31 12.99 15.32
Megaminx Combined Final 5 1:03.91   1:11.42   1:03.91 1:09.35 1:20.94 1:03.97 1:20.97
Pyraminx Final 3 3.54   3.94   4.20 4.45 4.05 3.57 3.54
First round 5 3.40   5.36   5.35 3.40 9.04 3.93 6.81
Skewb Final 3 3.11   4.77   5.72 5.16 3.44 7.09 3.11
First round 3 2.10   5.24   2.10 5.17 5.10 5.46 13.04
Square-1 Final 1 5.57   7.26   5.57 6.43 9.96 7.63 7.72
Combined First round 1 5.71   8.38   5.71 12.00 11.01 7.42 6.70
3x3x3 Multi-Blind Final 5 DNF     DNF
Sabrina Mustafa Khan    Pakistan
Sabrina Mustafa Khan
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 52 56.49   1:15.00   56.49 1:21.99 1:08.60 1:22.25 1:14.41
Pyraminx First round 37 13.21   24.70   28.39 13.21 18.76 26.95 35.78
Steffen Nielsen    Denmark
Steffen Nielsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 19 15.33   17.17   22.27 15.33 19.47 16.03 16.02
First round 19 14.03   17.36   15.75 17.85 18.47 25.15 14.03
2x2x2 Cube First round 19 4.51   5.98   7.90 4.51 5.52 6.82 5.61
4x4x4 Cube Combined Final 9 49.99   55.99   1:02.68 49.99 56.80 53.51 57.65
5x5x5 Cube Combined Final 8 1:24.48   1:32.16   1:41.07 1:48.15 1:24.48 1:26.96 1:28.46
3x3x3 One-Handed Combined Final 23 30.63   50.69   44.44 1:04.13 30.63 1:00.00 47.64
Megaminx Combined Final 11 1:46.23   2:00.67   2:24.13 1:46.23 2:04.39 2:07.20 1:50.42
Pyraminx First round 21 9.07   12.73   11.43 16.02 17.68 10.75 9.07
Skewb First round 17 10.00   12.40   16.57 10.21 24.20 10.00 10.41
Square-1 Combined First round 10 33.74   39.89   34.94 33.74 42.76 41.96 43.68
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 11.51   13.48   16.70 12.30 12.01 16.12 11.51
Second round 9 11.33   12.99   12.61 15.14 11.33 13.14 13.23
First round 11 12.97   13.75   13.97 13.16 16.35 14.11 12.97
2x2x2 Cube Final 9 3.14   5.32   5.82 3.14 4.58 5.67 5.70
First round 8 3.01   4.03   4.38 3.01 4.75 4.33 3.39
4x4x4 Cube Combined Final 12 55.91   1:00.53   1:02.41 1:09.79 55.91 57.45 1:01.74
5x5x5 Cube Combined Final 12 1:49.11   2:04.71   1:53.86 2:17.74 2:14.04 1:49.11 2:06.24
3x3x3 Blindfolded Final 8 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 11 44   DNF   45 DNF 44
3x3x3 One-Handed Combined Final 12 26.57   30.55   29.90 37.43 26.57 29.48 32.27
Megaminx Combined Final 12 1:58.57   2:06.17   2:07.13 1:58.57 2:10.17 2:01.22 2:55.07
Pyraminx Final 9 6.76   8.29   9.68 8.11 7.08 11.22 6.76
First round 10 6.85   8.05   7.17 8.42 6.85 9.12 8.57
Skewb First round 12 4.38   10.82   9.12 15.58 12.59 4.38 10.75
Square-1 Final 8 22.89   30.93   22.89 30.12 39.06 33.60 29.06
Combined First round 7 25.60   30.82   33.36 34.07 25.60 27.31 31.79
Thor Muto Asmund    Denmark
Thor Muto Asmund
Event Round Place Best Average Result Details
3x3x3 Blindfolded Final 4 2:12.60   DNF   DNF 2:12.60 DNF
3x3x3 Multi-Blind Final 3 12/15 50:38     12/15 50:38
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst    Denmark
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 15 13.75   16.20   13.75 DNF 15.77 16.77 16.06
First round 9 12.49   13.51   12.49 14.01 17.98 13.86 12.67
2x2x2 Cube Final 8 3.64   5.29   5.48 5.00 5.40 3.64 6.16
First round 13 3.72   5.35   4.91 5.79 3.72 6.85 5.36
4x4x4 Cube Combined Final 14 1:03.44   DNF   DNF 1:03.74 DNF 1:15.14 1:03.44
3x3x3 One-Handed Combined Final 11 23.81   28.62   28.02 27.62 36.68 23.81 30.22
Pyraminx First round 14 8.38   9.65   DNF 9.21 9.46 8.38 10.27
Skewb First round 21 10.05   15.27   13.53 19.11 19.43 13.18 10.05
Tito Andres Eng Velasquez    Denmark
Tito Andres Eng Velasquez
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 40 30.49   34.88   30.49 59.96 34.67 32.32 37.64
Zoé de Moffarts    Belgium
Zoé de Moffarts
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 18 15.73   17.09   24.68 15.73 16.31 16.79 18.17
First round 24 16.29   19.24   20.85 19.11 18.35 20.27 16.29
4x4x4 Cube Combined Final 11 52.52   59.40   1:06.16 1:04.66 58.34 52.52 55.21
5x5x5 Cube Combined Final 11 1:43.17   1:56.56   1:56.54 1:54.20 1:43.17 2:24.18 1:58.93
Megaminx Combined Final 8 1:05.14   1:18.31   1:22.01 1:11.64 1:24.75 1:21.27 1:05.14
Pyraminx First round 12 7.40   8.87   11.76 9.95 8.84 7.82 7.40