Houston Spring 2011

Date City WCA LInk
2011-5-21  USA, Houston, Texas Houston Spring 2011

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Anthony Brooks 11.97  Jeremy Fleischman 13.30  James Creswell 15.02
 2x2x2 Cube  Anthony Brooks 3.84  James Creswell 4.43  Sumeet Agarwal 7.03
 4x4x4 Cube  Jeremy Fleischman 1:08.83  James Creswell 1:15.52  Allen Viljoen 1:43.57
 5x5x5 Cube  Allen Viljoen 3:12.66  Aditya Dargan 3:59.66  Zachary White 4:06.68
 3x3x3 Blindfolded  Anthony Brooks 3:16.34
 3x3x3 One-Handed  Jeremy Fleischman 19.23  Anthony Brooks 20.41  James Creswell 31.73
 Pyraminx  James Creswell 8.68  Richard Creswell 10.68  Allen Viljoen 14.33
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Anthony Brooks 9.65   11.00    USA 10.46 9.65 10.84 13.05 11.71
2 Jeremy Fleischman 9.94   12.34    USA 13.13 13.11 9.94 12.83 11.09
3 Casey Tharpe 13.84   14.69    USA 14.31 15.09 13.84 20.61 14.66
4 James Creswell 14.80   15.64    USA 23.77 15.86 14.80 15.00 16.06
5 Radly Peralta 13.43   16.31    USA 13.43 16.22 16.80 19.81 15.91
6 Adam Particka 18.47   20.33    USA 19.81 18.66 22.53 DNF 18.47
7 Richard Creswell 18.22   21.36    USA 18.22 24.83 20.71 22.84 20.53
8 Sumeet Agarwal 15.84   22.05    USA 23.38 21.28 21.84 15.84 23.02
9 Brock Tubre 19.05   22.39    USA 25.86 24.27 19.05 22.18 20.72
10 Zachary White 16.31   23.05    USA 24.27 16.31 19.91 24.96 26.90
11 Aditya Dargan 20.13   23.57    India 1:00.52 27.30 20.88 20.13 22.53
12 Jusun Choi (최주선) 23.02   27.12    Korea 26.38 30.80 30.52 24.46 23.02
13 Channae Cotterell 21.08   27.31    USA 30.21 26.68 30.44 21.08 25.03
14 Allen Viljoen 23.11   29.12    USA 27.19 31.77 28.40 23.11 39.11
15 Mark Trujillo 26.97   32.02    USA 35.88 42.43 29.27 30.91 26.97
16 Anthony Phung 23.80   32.19    USA 32.40 33.61 39.19 30.56 23.80
17 Simon Xie 26.34   33.50    USA 30.61 39.18 26.34 36.34 33.56
18 Kobe Emmons 26.34   35.56    USA 31.05 45.19 26.34 30.44 DNS
19 Trenton Aaron Shaw 36.59   43.20    USA 39.47 36.59 57.93 50.16 39.96
20 James Dial 33.80   46.41    USA 47.68 33.80 49.34 49.96 42.22
21 Shonathon Collins 42.36   47.81    USA 46.58 1:02.56 42.36 51.86 45.00
22 Alex Dial 1:00.30   1:22.50    USA 1:29.09 1:27.75 1:28.69 1:11.05 1:00.30
  Rubik's Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Anthony Brooks 10.63   11.45    USA 11.53 11.22 11.61 14.88 10.63
2 Jeremy Fleischman 11.93   13.26    USA 13.33 14.30 12.63 11.93 13.83
3 James Creswell 14.91   15.88    USA 14.91 17.09 15.39 15.16 17.13
4 Casey Tharpe 13.71   15.92    USA 17.55 13.71 14.80 16.00 16.97
5 Radly Peralta 16.36   17.63    USA 17.66 17.33 16.36 17.90 18.21
6 Zachary White 17.16   20.61    USA 17.16 18.03 26.71 23.46 20.33
7 Richard Creswell 20.50   22.28    USA 20.50 22.06 21.00 24.41 23.77
8 Adam Particka 21.75   22.36    USA 22.66 21.90 21.75 DNF 22.53
9 Sumeet Agarwal 19.58   22.92    USA 22.56 DNF 19.58 24.30 21.91
10 Channae Cotterell 21.47   24.86    USA 21.83 21.47 25.02 33.00 27.72
11 Brock Tubre 20.63   25.05    USA 21.97 32.91 23.63 29.55 20.63
12 Aditya Dargan 25.00   26.53    India 25.00 26.59 25.71 29.97 27.28
13 Jusun Choi (최주선) 24.36   30.59    Korea 38.84 28.91 33.01 24.36 29.84
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Anthony Brooks 8.52   11.97    USA 12.28 14.06 8.52 12.68 10.96
2 Jeremy Fleischman 10.96   13.30    USA 13.59 13.50 10.96 14.13 12.81
3 James Creswell 14.34   15.02    USA 14.34 15.11 17.80 14.63 15.33
4 Casey Tharpe 13.52   15.05    USA 14.90 15.63 14.63 13.52 15.69
5 Radly Peralta 13.44   15.41    USA 13.44 15.68 16.43 15.41 15.13
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Anthony Brooks 2.55   2.80    USA 4.41 2.55 2.78 2.96 2.65
2 James Creswell 4.52   4.98    USA 5.21 4.52 4.53 5.81 5.21
3 Zachary White 6.66   6.77    USA 6.84 6.80 6.68 6.66 13.46
4 Sumeet Agarwal 3.36   7.10    USA 5.80 8.06 3.36 7.43 9.88
5 Channae Cotterell 7.34   8.60    USA 9.52 8.09 7.34 9.72 8.18
6 Brock Tubre 6.02   9.19    USA 21.40 10.91 6.02 8.47 8.18
7 Adam Particka 7.50   9.53    USA 12.81 8.77 7.50 9.78 10.05
8 Allen Viljoen 7.44   10.01    USA 8.52 11.78 7.44 9.93 11.59
9 James Dial 8.88   11.98    USA 14.58 8.88 10.19 14.65 11.16
10 Mark Trujillo 9.30   12.15    USA 10.58 15.84 9.30 10.03 25.30
11 Kobe Emmons 9.19   12.50    USA 12.40 11.96 13.13 9.19 DNF
12 Simon Xie 8.90   15.91    USA 21.34 28.59 8.90 9.55 16.83
13 Anthony Phung 14.13   19.13    USA 18.80 15.05 23.53 14.13 28.65
14 Alex Dial 20.50   23.87    USA 26.31 24.58 20.50 20.72 DNF
15 Shonathon Collins 12.16   24.48    USA 24.03 21.80 27.61 12.16 56.21
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Anthony Brooks 2.91   3.84    USA 3.02 2.91 12.11 4.13 4.38
2 James Creswell 3.44   4.43    USA 4.40 9.21 5.05 3.83 3.44
3 Sumeet Agarwal 6.19   7.03    USA 10.34 6.46 6.19 7.09 7.55
4 Zachary White 5.52   7.20    USA 7.06 5.52 7.84 8.11 6.69
5 Channae Cotterell 8.16   9.55    USA 9.50 8.97 10.19 8.16 10.46
6 Brock Tubre 5.66   10.02    USA 10.72 5.66 DNF 9.13 10.22
7 Simon Xie 8.34   13.41    USA 10.72 14.25 16.08 8.34 15.25
  4x4x4 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Jeremy Fleischman 1:01.53   1:08.83    USA 1:16.02 1:06.65 1:17.93 1:01.53 1:03.83
2 James Creswell 1:08.31   1:15.52    USA 1:08.31 1:13.90 1:26.50 1:10.65 1:22.00
3 Allen Viljoen 1:36.61   1:43.57    USA 1:45.19 1:49.50 1:46.36 1:36.61 1:39.16
4 Brock Tubre 1:46.09   1:53.41    USA 1:48.06 1:52.13 2:00.05 1:46.09 2:12.84
5 Sumeet Agarwal 1:38.38   1:55.62    USA 2:06.05 1:43.40 1:57.81 1:38.38 2:05.66
6 Aditya Dargan 1:47.81   1:57.36    India 2:27.30 1:47.81 2:10.15 1:53.84 1:48.08
7 Zachary White 1:53.90   2:06.94    USA 2:12.25 1:59.61 1:53.90 2:08.96 2:17.27
8 Adam Particka 2:06.63   2:18.59    USA 2:24.58 2:16.84 2:14.34 2:06.63 3:21.66
9 Simon Xie 2:03.61   2:19.60    USA 2:25.50 2:24.55 2:03.61 2:21.28 2:12.96
10 Channae Cotterell 2:18.61   2:51.29    USA 3:20.58 DNF 2:18.61 2:27.78 2:45.52
11 Kobe Emmons 2:45.09   3:15.01    USA 2:56.56 3:37.13 3:50.96 3:11.34 2:45.09
  5x5x5 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Allen Viljoen 2:52.90   3:12.66    USA 3:12.61 3:21.90 3:03.47 3:32.65 2:52.90
2 Aditya Dargan 3:39.38   3:59.66    India 4:06.28 3:57.02 3:58.43 4:03.52 3:39.38
3 Zachary White 3:39.28   4:06.68    USA DNF 3:39.28 4:06.05 4:10.78 4:03.21
4 Shonathon Collins 3:40.90   4:24.70    USA 4:37.13 DNF 4:30.52 3:40.90 4:06.46
5 Sumeet Agarwal DNF      USA DNF DNS
  3x3x3 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Anthony Brooks 3:16.34   DNF    USA DNF DNF 3:16.34
2 Brock Tubre DNF   DNF    USA DNF DNF DNF
2 Sumeet Agarwal DNF   DNF    USA DNF DNF DNF
2 Adam Particka DNF   DNF    USA DNF DNF DNF
2 Aditya Dargan DNF   DNF    India DNF DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Jeremy Fleischman 15.78   18.57    USA 15.78 18.80 19.03 17.88 22.50
2 Anthony Brooks 18.94   22.43    USA 22.88 18.94 20.75 23.66 29.36
3 James Creswell 27.27   30.26    USA 38.69 28.65 31.80 30.33 27.27
4 Sumeet Agarwal 35.16   36.57    USA 44.13 37.13 36.38 35.16 36.21
5 Zachary White 52.91   58.34    USA 54.96 52.91 1:06.55 53.52 1:12.69
6 Adam Particka 49.25   59.16    USA 1:10.47 49.25 57.69 52.59 1:07.19
7 Allen Viljoen 49.18   1:04.64    USA 1:10.06 49.18 58.50 1:05.36 1:13.55
8 Simon Xie 1:10.88   1:19.67    USA 1:26.81 1:10.88 1:11.86 1:20.33 1:28.69
9 Anthony Phung 1:01.18   1:32.84    USA 1:36.33 1:01.18 1:30.40 2:13.43 1:31.78
10 Aditya Dargan 1:01.59   1:40.90    India 2:06.00 1:01.59 1:43.61 1:13.09 2:56.13
  3x3x3 One-Handed   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Jeremy Fleischman 17.38   19.23    USA 23.72 17.38 19.18 20.34 18.18
2 Anthony Brooks 18.63   20.41    USA 20.75 18.63 19.05 21.44 24.16
3 James Creswell 28.18   31.73    USA 33.41 32.86 29.36 28.18 32.96
4 Sumeet Agarwal 30.06   37.14    USA 38.78 42.22 43.34 30.06 30.41
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 James Creswell 7.41   8.68    USA 9.94 7.41 7.46 8.65 10.65
2 Richard Creswell 8.78   10.68    USA 10.56 8.78 DNF 10.40 11.09
3 Allen Viljoen 14.15   14.33    USA 14.15 14.56 14.21 17.15 14.22
4 Shonathon Collins 10.06   16.29    USA 10.06 16.47 16.31 16.09 19.30
5 Zachary White 13.77   22.15    USA 26.65 20.55 13.77 23.44 22.46
6 James Dial 27.18   31.16    USA 33.93 27.78 27.18 31.78 35.50
7 Kobe Emmons 23.61   32.00    USA 35.96 DNF 28.97 23.61 31.06
Adam Particka    USA
Adam Particka
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 8 21.75   22.36   22.66 21.90 21.75 DNF 22.53
First round 6 18.47   20.33   19.81 18.66 22.53 DNF 18.47
2x2x2 Cube First round 7 7.50   9.53   12.81 8.77 7.50 9.78 10.05
4x4x4 Cube Final 8 2:06.63   2:18.59   2:24.58 2:16.84 2:14.34 2:06.63 3:21.66
3x3x3 Blindfolded Final 2 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed First round 6 49.25   59.16   1:10.47 49.25 57.69 52.59 1:07.19
Aditya Dargan    India
Aditya Dargan
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 12 25.00   26.53   25.00 26.59 25.71 29.97 27.28
First round 11 20.13   23.57   1:00.52 27.30 20.88 20.13 22.53
4x4x4 Cube Final 6 1:47.81   1:57.36   2:27.30 1:47.81 2:10.15 1:53.84 1:48.08
5x5x5 Cube Combined Final 2 3:39.38   3:59.66   4:06.28 3:57.02 3:58.43 4:03.52 3:39.38
3x3x3 Blindfolded Final 2 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed First round 10 1:01.59   1:40.90   2:06.00 1:01.59 1:43.61 1:13.09 2:56.13
Alex Dial    USA
Alex Dial
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 1:00.30   1:22.50   1:29.09 1:27.75 1:28.69 1:11.05 1:00.30
2x2x2 Cube First round 14 20.50   23.87   26.31 24.58 20.50 20.72 DNF
Allen Viljoen    USA
Allen Viljoen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 14 23.11   29.12   27.19 31.77 28.40 23.11 39.11
2x2x2 Cube First round 8 7.44   10.01   8.52 11.78 7.44 9.93 11.59
4x4x4 Cube Final 3 1:36.61   1:43.57   1:45.19 1:49.50 1:46.36 1:36.61 1:39.16
5x5x5 Cube Combined Final 1 2:52.90   3:12.66   3:12.61 3:21.90 3:03.47 3:32.65 2:52.90
3x3x3 One-Handed First round 7 49.18   1:04.64   1:10.06 49.18 58.50 1:05.36 1:13.55
Pyraminx Final 3 14.15   14.33   14.15 14.56 14.21 17.15 14.22
Anthony Brooks    USA
Anthony Brooks
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 8.52   11.97   12.28 14.06 8.52 12.68 10.96
Second round 1 10.63   11.45   11.53 11.22 11.61 14.88 10.63
First round 1 9.65   11.00   10.46 9.65 10.84 13.05 11.71
2x2x2 Cube Final 1 2.91   3.84   3.02 2.91 12.11 4.13 4.38
First round 1 2.55   2.80   4.41 2.55 2.78 2.96 2.65
3x3x3 Blindfolded Final 1 3:16.34   DNF   DNF DNF 3:16.34
3x3x3 One-Handed Final 2 18.63   20.41   20.75 18.63 19.05 21.44 24.16
First round 2 18.94   22.43   22.88 18.94 20.75 23.66 29.36
Anthony Phung    USA
Anthony Phung
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 16 23.80   32.19   32.40 33.61 39.19 30.56 23.80
2x2x2 Cube First round 13 14.13   19.13   18.80 15.05 23.53 14.13 28.65
3x3x3 One-Handed First round 9 1:01.18   1:32.84   1:36.33 1:01.18 1:30.40 2:13.43 1:31.78
Brock Tubre    USA
Brock Tubre
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 11 20.63   25.05   21.97 32.91 23.63 29.55 20.63
First round 9 19.05   22.39   25.86 24.27 19.05 22.18 20.72
2x2x2 Cube Final 6 5.66   10.02   10.72 5.66 DNF 9.13 10.22
First round 6 6.02   9.19   21.40 10.91 6.02 8.47 8.18
4x4x4 Cube Final 4 1:46.09   1:53.41   1:48.06 1:52.13 2:00.05 1:46.09 2:12.84
3x3x3 Blindfolded Final 2 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Casey Tharpe    USA
Casey Tharpe
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 13.52   15.05   14.90 15.63 14.63 13.52 15.69
Second round 4 13.71   15.92   17.55 13.71 14.80 16.00 16.97
First round 3 13.84   14.69   14.31 15.09 13.84 20.61 14.66
Channae Cotterell    USA
Channae Cotterell
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 10 21.47   24.86   21.83 21.47 25.02 33.00 27.72
First round 13 21.08   27.31   30.21 26.68 30.44 21.08 25.03
2x2x2 Cube Final 5 8.16   9.55   9.50 8.97 10.19 8.16 10.46
First round 5 7.34   8.60   9.52 8.09 7.34 9.72 8.18
4x4x4 Cube Final 10 2:18.61   2:51.29   3:20.58 DNF 2:18.61 2:27.78 2:45.52
James Creswell    USA
James Creswell
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 14.34   15.02   14.34 15.11 17.80 14.63 15.33
Second round 3 14.91   15.88   14.91 17.09 15.39 15.16 17.13
First round 4 14.80   15.64   23.77 15.86 14.80 15.00 16.06
2x2x2 Cube Final 2 3.44   4.43   4.40 9.21 5.05 3.83 3.44
First round 2 4.52   4.98   5.21 4.52 4.53 5.81 5.21
4x4x4 Cube Final 2 1:08.31   1:15.52   1:08.31 1:13.90 1:26.50 1:10.65 1:22.00
3x3x3 One-Handed Final 3 28.18   31.73   33.41 32.86 29.36 28.18 32.96
First round 3 27.27   30.26   38.69 28.65 31.80 30.33 27.27
Pyraminx Final 1 7.41   8.68   9.94 7.41 7.46 8.65 10.65
James Dial    USA
James Dial
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 20 33.80   46.41   47.68 33.80 49.34 49.96 42.22
2x2x2 Cube First round 9 8.88   11.98   14.58 8.88 10.19 14.65 11.16
Pyraminx Final 6 27.18   31.16   33.93 27.78 27.18 31.78 35.50
Jeremy Fleischman    USA
Jeremy Fleischman
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 10.96   13.30   13.59 13.50 10.96 14.13 12.81
Second round 2 11.93   13.26   13.33 14.30 12.63 11.93 13.83
First round 2 9.94   12.34   13.13 13.11 9.94 12.83 11.09
4x4x4 Cube Final 1 1:01.53   1:08.83   1:16.02 1:06.65 1:17.93 1:01.53 1:03.83
3x3x3 One-Handed Final 1 17.38   19.23   23.72 17.38 19.18 20.34 18.18
First round 1 15.78   18.57   15.78 18.80 19.03 17.88 22.50
Jusun Choi (최주선)    Korea
Jusun Choi (최주선)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 13 24.36   30.59   38.84 28.91 33.01 24.36 29.84
First round 12 23.02   27.12   26.38 30.80 30.52 24.46 23.02
Kobe Emmons    USA
Kobe Emmons
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 18 26.34   35.56   31.05 45.19 26.34 30.44 DNS
2x2x2 Cube First round 11 9.19   12.50   12.40 11.96 13.13 9.19 DNF
4x4x4 Cube Final 11 2:45.09   3:15.01   2:56.56 3:37.13 3:50.96 3:11.34 2:45.09
Pyraminx Final 7 23.61   32.00   35.96 DNF 28.97 23.61 31.06
Mark Trujillo    USA
Mark Trujillo
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 15 26.97   32.02   35.88 42.43 29.27 30.91 26.97
2x2x2 Cube First round 10 9.30   12.15   10.58 15.84 9.30 10.03 25.30
Radly Peralta    USA
Radly Peralta
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 13.44   15.41   13.44 15.68 16.43 15.41 15.13
Second round 5 16.36   17.63   17.66 17.33 16.36 17.90 18.21
First round 5 13.43   16.31   13.43 16.22 16.80 19.81 15.91
Richard Creswell    USA
Richard Creswell
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 7 20.50   22.28   20.50 22.06 21.00 24.41 23.77
First round 7 18.22   21.36   18.22 24.83 20.71 22.84 20.53
Pyraminx Final 2 8.78   10.68   10.56 8.78 DNF 10.40 11.09
Shonathon Collins    USA
Shonathon Collins
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 21 42.36   47.81   46.58 1:02.56 42.36 51.86 45.00
2x2x2 Cube First round 15 12.16   24.48   24.03 21.80 27.61 12.16 56.21
5x5x5 Cube Combined Final 4 3:40.90   4:24.70   4:37.13 DNF 4:30.52 3:40.90 4:06.46
Pyraminx Final 4 10.06   16.29   10.06 16.47 16.31 16.09 19.30
Simon Xie    USA
Simon Xie
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 17 26.34   33.50   30.61 39.18 26.34 36.34 33.56
2x2x2 Cube Final 7 8.34   13.41   10.72 14.25 16.08 8.34 15.25
First round 12 8.90   15.91   21.34 28.59 8.90 9.55 16.83
4x4x4 Cube Final 9 2:03.61   2:19.60   2:25.50 2:24.55 2:03.61 2:21.28 2:12.96
3x3x3 One-Handed First round 8 1:10.88   1:19.67   1:26.81 1:10.88 1:11.86 1:20.33 1:28.69
Sumeet Agarwal    USA
Sumeet Agarwal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 9 19.58   22.92   22.56 DNF 19.58 24.30 21.91
First round 8 15.84   22.05   23.38 21.28 21.84 15.84 23.02
2x2x2 Cube Final 3 6.19   7.03   10.34 6.46 6.19 7.09 7.55
First round 4 3.36   7.10   5.80 8.06 3.36 7.43 9.88
4x4x4 Cube Final 5 1:38.38   1:55.62   2:06.05 1:43.40 1:57.81 1:38.38 2:05.66
5x5x5 Cube Combined Final 5 DNF     DNF DNS
3x3x3 Blindfolded Final 2 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Final 4 30.06   37.14   38.78 42.22 43.34 30.06 30.41
First round 4 35.16   36.57   44.13 37.13 36.38 35.16 36.21
Trenton Aaron Shaw    USA
Trenton Aaron Shaw
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 19 36.59   43.20   39.47 36.59 57.93 50.16 39.96
Zachary White    USA
Zachary White
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 6 17.16   20.61   17.16 18.03 26.71 23.46 20.33
First round 10 16.31   23.05   24.27 16.31 19.91 24.96 26.90
2x2x2 Cube Final 4 5.52   7.20   7.06 5.52 7.84 8.11 6.69
First round 3 6.66   6.77   6.84 6.80 6.68 6.66 13.46
4x4x4 Cube Final 7 1:53.90   2:06.94   2:12.25 1:59.61 1:53.90 2:08.96 2:17.27
5x5x5 Cube Combined Final 3 3:39.28   4:06.68   DNF 3:39.28 4:06.05 4:10.78 4:03.21
3x3x3 One-Handed First round 5 52.91   58.34   54.96 52.91 1:06.55 53.52 1:12.69
Pyraminx Final 5 13.77   22.15   26.65 20.55 13.77 23.44 22.46