Harold Park Classic 2019

Date City WCA LInk
2019-8-25  Australia, Sydney, New South Wales Harold Park Classic 2019

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Bryan Eng 8.82  Akito Nipatcharoen 9.53  Justin He 9.68
 2x2x2 Cube  Caleb Clark 2.13  Bryan Eng 2.46  Justin He 2.57
 5x5x5 Cube  Bryan Eng 1:05.59  Justin He 1:11.59  Liam Highducheck 1:14.14
 3x3x3 Blindfolded  Timothy Loh 38.51  Adel Mosallami 42.27  Nam Anh Dang 49.84
 3x3x3 One-Handed  Bryan Eng 14.67  Caleb Clark 18.94  Kent Thomson 19.92
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Bryan Eng 7.56   8.89    Australia 8.38 9.67 9.67 7.56 8.61
2 Kirt Protacio 8.38   9.17    Australia 9.15 8.38 10.18 8.98 9.38
3 Taine Cassar 8.96   9.33    Australia 9.13 8.96 10.64 9.45 9.40
4 Justin He 8.49   9.51    Australia 10.52 8.61 10.09 8.49 9.84
5 Sora Sato 8.65   9.68    Australia 11.04 9.20 11.21 8.80 8.65
6 Loic Chiang 8.96   10.13    Singapore 10.38 8.96 11.47 9.15 10.85
7 Caleb Clark 8.94   10.18    Australia 10.50 9.42 18.10 10.62 8.94
8 Brian Nguyen 9.09   10.24    Australia 10.43 9.09 10.33 9.96 11.63
9 Akito Nipatcharoen 8.83   10.36    Australia 10.01 10.48 8.83 10.89 10.58
10 Matthew Cook 8.53   10.88    Australia 12.39 11.42 10.26 8.53 10.97
11 Liam Highducheck 10.11   11.00    Australia 11.47 10.11 10.31 11.23 13.51
12 Kent Thomson 7.89   11.05    Australia 9.77 11.69 12.72 7.89 11.69
13 Peri Le Dain 9.51   11.15    USA 10.24 13.63 12.63 10.58 9.51
14 Lazo Jalal 10.55   11.29    Australia 11.53 11.47 10.55 12.16 10.88
15 Dylan Johnston 10.54   11.68    Australia 10.54 11.18 12.62 12.35 11.52
16 Matthew Karl Reyes 10.37   12.10    Australia 14.62 11.20 12.91 10.37 12.19
17 Edward Rust 11.30   12.34    Australia 11.30 13.47 12.24 13.24 11.53
18 Adrian Tadulan 11.35   12.43    Australia 11.92 18.65 11.35 13.28 12.08
19 Nam Anh Dang 10.06   12.60    Australia 14.06 12.12 13.99 10.06 11.68
20 Jonathan Kaliffe 11.30   12.60    Australia 12.94 12.89 13.78 11.30 11.96
21 Luc Harvey 11.52   12.66    Australia 12.96 12.15 13.70 11.52 12.88
22 Harry Loiterton 12.29   12.85    Australia 12.29 14.92 13.01 12.74 12.79
23 Cass Hopkins 11.82   13.03    Australia 12.67 13.65 11.82 14.98 12.76
24 Jeff Miao 12.28   13.36    China 12.73 12.98 12.28 14.73 14.36
25 Adel Mosallami 12.59   13.57    Philippines 13.30 14.21 DNF 12.59 13.21
26 Sam van Vliet 11.13   13.71    Australia 15.14 13.29 12.69 22.29 11.13
27 Tamara Macadam 13.35   14.87    Australia 14.05 15.10 13.35 15.46 17.60
28 Joshua Liang 13.62   15.04    Australia 14.36 16.29 13.62 15.32 15.43
29 Edward Hollingdale 12.08   15.39    Australia 16.32 15.83 18.57 12.08 14.02
30 Mahesh Rajendran 12.57   15.40    Australia 15.67 17.92 12.57 18.06 12.61
31 Samuel Moliver 14.51   15.48    Australia 14.51 27.62 16.08 14.97 15.38
32 Jayden Lederer 12.23   15.53    Australia 15.47 15.51 12.23 15.66 15.60
33 Jolina Chen 13.03   15.66    Australia 13.03 14.74 DNF 15.78 16.47
34 Gabriel Ben 12.07   15.67    Australia 16.06 17.31 13.65 18.08 12.07
35 Tim Chu 14.18   15.78    Australia 17.20 14.18 15.46 14.69 17.28
36 Liam Sweet 14.47   16.08    Australia 14.47 15.24 16.68 16.32 21.33
37 Mitchell Healy 15.15   16.11    Australia 16.06 15.15 16.17 16.09 16.28
38 Ethan Chawla 15.15   16.17    Australia 15.23 15.15 15.90 18.72 17.39
39 Timothy Loh 15.36   16.37    Australia 17.12 15.36 16.12 15.87 18.13
40 Oliver Morgan 15.81   16.42    Australia 17.23 15.81 15.86 35.86 16.17
41 Jude Symonds 14.26   17.36    Australia 18.49 14.93 14.26 18.66 23.00
42 Theodore Brown 14.28   17.66    Australia 14.28 17.21 18.19 17.57 25.79
43 Dylan Ivimey 14.30   18.11    Australia 21.77 14.30 19.01 18.05 17.26
44 Fiona Wang 13.97   18.38    Australia 25.18 17.62 20.44 13.97 17.07
45 Nicholas Gayed 17.77   18.40    Australia 19.41 17.88 21.08 17.77 17.92
46 Joonki Jung 15.87   18.64    Australia 15.87 21.31 25.34 17.94 16.68
47 Daphne Soegijono 14.34   18.65    Indonesia 18.62 19.34 20.80 14.34 17.99
48 Ethan Cheng 17.52   18.67    Australia 19.14 18.19 19.87 17.52 18.67
49 Conrad Fong 14.78   18.90    Australia 18.39 19.34 14.78 18.96 20.07
50 Mathias Lafaye de Micheaux 15.95   19.76    France 18.71 21.75 18.81 15.95 21.84
51 Mack Waller 18.19   19.78    Australia 18.19 21.27 20.12 19.36 19.85
52 Donna Cook 17.24   19.97    Australia 21.58 DNF 20.64 17.70 17.24
53 Daniel Fihrer 15.25   20.06    Australia 20.56 21.05 DNF 18.57 15.25
54 Nathan Green 18.95   20.07    Australia 19.78 28.27 18.95 20.89 19.55
55 Nicholas Peoples 12.28   20.24    Australia 21.18 12.28 26.32 19.49 20.05
56 Ruby van Vliet 19.88   20.64    Australia 19.88 21.07 20.45 20.66 20.81
57 Oliver Bauer 17.88   20.80    Australia 21.42 24.16 17.88 20.95 20.04
58 Alex Hirschhorn 17.25   20.91    Australia 21.87 23.86 20.82 20.04 17.25
59 Jasper Musgrave 17.72   20.91    Australia 28.92 22.65 19.27 20.80 17.72
60 David Roche 18.68   20.94    Australia 20.41 18.68 23.01 32.30 19.39
61 Cristian Hoang 17.79   20.96    Australia 18.72 20.95 28.50 23.22 17.79
62 Alex Chan Cheuk Yee 21.15   22.35    Australia 32.62 21.20 21.23 24.62 21.15
63 Alexander Ball 21.63   23.08    Australia 22.17 25.40 21.66 21.63 26.10
64 Aiden Torpy 20.67   23.12    Australia 23.94 24.31 20.67 24.05 21.37
65 Luke Tarlinton 17.74   23.31    Australia 17.74 22.88 23.69 23.37 24.67
66 Lucas Valdes 18.13   23.93    Australia 25.80 25.27 20.72 28.42 18.13
67 Jake Ambler 20.43   24.59    Australia 22.07 25.12 26.57 20.43 34.89
68 Zhaodong Liu 18.97   24.78    China 26.15 18.97 31.98 20.95 27.23
69 Jackson Abbott 22.39   25.18    Australia 25.35 25.60 24.60 22.39 31.07
70 Dylan Plumridge 24.56   25.39    Australia 26.81 24.56 24.63 41.85 24.74
71 Nicholas Power-Malone 21.00   25.69    Australia 29.36 24.49 21.00 31.06 23.23
72 Anubhav Dhruv Ammangi 20.96   26.05    Australia 20.96 36.56 23.58 24.02 30.55
73 Fletcher Peterson 22.31   26.16    Australia 25.77 22.31 25.60 31.67 27.10
74 Peter Gabriel 21.58   26.66    Australia 21.58 25.53 25.14 31.12 29.31
75 Brandon Liu 23.76   28.11    Australia 33.01 26.14 23.76 25.53 32.67
76 Joseph Rabinowitz 27.88   28.35    South Africa 29.23 27.93 30.47 27.88 27.89
77 Felix Rohloff 25.42   28.37    Australia 29.76 34.79 25.42 26.98 28.37
78 Cooper Bartholomew 25.83   28.95    Australia 29.88 26.42 25.83 36.33 30.54
79 Jonathan Kingsland 27.54   29.02    Australia 27.54 29.36 32.38 28.66 29.05
80 Erynn Marlowe 23.69   29.24    Australia 23.69 28.60 27.24 37.58 31.89
81 Rupert Rust 27.56   29.69    Australia 31.76 28.27 27.56 33.52 29.05
82 Tomas Chereau Zurita 24.26   29.78    Australia 29.76 32.94 31.34 28.24 24.26
83 Liam West 22.08   29.85    Australia 28.49 31.17 22.08 36.70 29.89
84 Edward Tran 24.64   30.17    Australia 33.23 30.04 35.76 24.64 27.23
85 Alexander Le 22.78   31.37    Australia 31.05 36.85 22.78 26.21 DNF
86 Kal Reid 22.56   31.69    Australia 29.46 43.54 37.16 28.46 22.56
87 Lara Rust 25.66   32.74    Australia 32.32 30.10 25.66 37.01 35.81
88 Michael Nguyen 29.42   34.25    Australia 38.19 33.77 35.45 33.52 29.42
89 Valeriya Gaidarly (Валерия Гайдарлы) 28.21   34.55    Kazakhstan 36.69 44.67 28.21 37.32 29.64
90 Victor Guo 30.79   34.79    Australia 30.79 44.59 35.94 32.55 35.87
91 Paul N. van de Geest 34.11   35.40    United Kingdom 34.97 43.79 36.04 34.11 35.19
92 Eric Downes 33.97   35.82    Australia 34.31 42.95 33.97 38.69 34.46
93 Benjamin Hutchison 30.01   36.39    Australia 32.39 34.56 DNF 42.21 30.01
94 Jayden Kuris 29.38   37.29    Australia 35.47 35.17 41.23 41.62 29.38
95 Lachlan Middleton 27.71   37.48    Australia 42.80 38.61 27.71 31.02 43.68
96 Noah Snedden 31.03   38.08    Australia DNF 42.12 34.92 31.03 37.20
97 Brady Bacon 36.68   39.30    Australia 39.79 47.44 39.04 36.68 39.08
98 Noah Gil 31.43   42.83    Australia 31.43 39.60 38.27 DNF 50.62
99 John Cook 36.87   45.25    Australia 46.99 1:32.92 36.87 45.69 43.06
100 Alexander Fleming 46.81   49.33    Australia 48.40 57.72 46.81 52.43 47.16
101 Ashton Lee 39.11   52.20    Australia 54.15 50.10 39.11 52.35 1:03.25
102 Joseph Tan 46.06   52.51    Australia 56.17 1:04.13 50.09 46.06 51.26
103 Jack A. McDonald 49.93   55.92    Australia 59.45 49.93 1:00.03 53.38 54.94
104 Anthony Trovato 41.17   56.53    Australia 59.44 41.17 1:05.29 58.27 51.88
105 Nina Rust 47.24   56.60    Australia 55.40 53.52 1:00.87 1:02.06 47.24
106 Nitin Raghavan 54.16   58.31    Australia 55.22 55.56 1:04.14 54.16 1:09.30
107 Eugene Jung 48.48   59.65    Australia 48.48 1:16.13 53.46 59.45 1:06.05
108 Nash Williams 58.29   1:08.40    Australia 1:08.55 1:08.46 1:08.19 58.29 1:11.08
109 Kaito Sato 55.75   1:10.42    Australia 55.75 1:06.84 1:07.44 1:16.97 1:17.53
110 Paull Kelly 41.55   1:12.29    Australia 1:13.93 41.55 1:22.24 1:06.81 1:16.12
111 Alexis Munoz 1:04.75   1:16.83    Australia 1:18.14 1:36.52 1:12.65 1:04.75 1:19.71
112 Ethan Wong 1:12.96   1:22.56    Australia 1:36.66 1:12.96 1:22.19 1:25.98 1:19.52
113 Rafael Peter Guarin 1:15.67   1:24.16    Australia 1:28.06 1:23.44 1:20.99 1:15.67 1:31.30
114 Brian Snedden 1:19.83   1:26.78    Australia 1:38.45 1:31.42 1:21.96 1:26.96 1:19.83
115 Brett A. McDonald 1:23.38   1:30.34    Australia 1:23.38 1:36.87 1:29.60 1:34.01 1:27.42
116 Dean Lederer 1:39.51   1:59.48    Australia 2:14.99 2:01.71 1:39.51 DNF 1:41.75
117 Jaivardhan Bhatia 47.13   DNF    Australia 47.13 DNF DNF DNS DNS
  Rubik's Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Bryan Eng 7.38   8.45    Australia 9.14 8.12 11.24 8.10 7.38
2 Justin He 8.03   8.77    Australia 8.53 8.99 9.88 8.79 8.03
3 Kirt Protacio 8.12   9.46    Australia 8.56 9.74 8.12 10.11 10.08
4 Loic Chiang 8.45   9.70    Singapore 9.79 11.09 10.09 8.45 9.22
5 Akito Nipatcharoen 7.88   10.09    Australia 10.01 7.88 9.51 11.07 10.74
6 Taine Cassar 8.46   10.13    Australia 8.46 11.01 13.14 9.40 9.99
7 Sora Sato 8.02   10.33    Australia 12.44 10.64 10.99 9.36 8.02
8 Caleb Clark 8.86   10.37    Australia 10.40 10.94 8.86 9.76 18.40
9 Kent Thomson 10.08   10.75    Australia 10.08 DNF 10.89 10.50 10.85
10 Matthew Cook 9.61   10.87    Australia 11.06 13.57 10.60 9.61 10.96
11 Liam Highducheck 9.69   11.07    Australia 12.94 11.04 10.37 11.80 9.69
12 Peri Le Dain 10.16   11.36    USA 13.37 10.84 10.16 10.32 12.91
13 Adel Mosallami 9.64   11.38    Philippines 12.81 11.08 10.26 13.28 9.64
14 Jonathan Kaliffe 8.61   11.39    Australia 11.10 14.45 11.26 11.82 8.61
15 Matthew Karl Reyes 10.64   11.41    Australia 11.78 11.47 10.99 10.64 13.03
16 Luc Harvey 9.11   11.57    Australia 14.53 12.64 10.18 9.11 11.90
17 Brian Nguyen 10.50   11.90    Australia 12.46 11.25 10.50 13.76 12.00
18 Lazo Jalal 8.96   12.10    Australia 12.72 12.64 10.93 8.96 12.78
19 Cass Hopkins 11.42   12.51    Australia 11.42 12.25 13.22 12.34 12.93
20 Edward Rust 11.42   12.60    Australia 14.20 11.42 13.24 11.96 12.61
21 Jeff Miao 11.27   12.72    China 11.97 11.27 DNF 12.38 13.82
22 Sam van Vliet 11.37   13.34    Australia 11.37 15.03 13.21 14.47 12.34
23 Tamara Macadam 11.55   13.73    Australia 13.48 14.75 12.95 18.43 11.55
24 Adrian Tadulan 10.34   14.09    Australia 16.04 10.34 13.80 16.00 12.46
25 Dylan Johnston 9.86   14.11    Australia 12.86 17.12 16.33 9.86 13.13
26 Ethan Chawla 12.09   14.45    Australia 14.51 14.28 12.09 14.74 14.57
27 Samuel Moliver 13.71   15.15    Australia 17.13 15.40 14.26 13.71 15.79
28 Liam Sweet 13.20   15.31    Australia 15.58 15.58 13.20 17.84 14.76
29 Daphne Soegijono 14.40   15.72    Indonesia 14.83 17.17 16.91 15.41 14.40
30 Joshua Liang 14.56   15.79    Australia 16.38 15.19 18.31 15.79 14.56
31 Mitchell Healy 14.39   15.98    Australia 18.08 14.39 14.75 21.31 15.10
32 Jude Symonds 10.51   16.15    Australia 15.04 19.18 16.64 16.76 10.51
33 Jolina Chen 14.02   16.20    Australia 16.04 14.02 19.87 15.29 17.28
34 Harry Loiterton 15.37   16.30    Australia 16.66 19.16 15.37 16.43 15.80
35 Dylan Ivimey 14.02   16.44    Australia 15.65 16.20 18.02 17.46 14.02
36 Mathias Lafaye de Micheaux 14.87   16.60    France 16.64 16.10 14.87 17.05 17.49
37 Edward Hollingdale 11.94   16.84    Australia 11.94 19.23 16.59 15.70 18.23
38 Timothy Loh 14.26   17.05    Australia 14.26 18.47 17.49 18.28 15.39
39 Theodore Brown 14.83   17.18    Australia 19.32 24.02 16.91 15.32 14.83
40 Daniel Fihrer 13.20   17.23    Australia 19.32 16.79 21.81 15.57 13.20
41 Tim Chu 14.10   17.26    Australia 14.10 17.18 16.87 18.62 17.72
42 Donna Cook 14.35   17.30    Australia 23.08 15.13 17.97 18.79 14.35
43 Fiona Wang 15.39   17.36    Australia 15.39 17.42 17.07 17.59 23.50
44 Ethan Cheng 15.28   17.37    Australia 19.21 16.43 17.63 15.28 18.06
45 Oliver Morgan 16.60   17.64    Australia 16.60 18.03 19.84 17.83 17.06
46 Jayden Lederer 14.98   17.65    Australia 14.98 18.56 23.79 18.25 16.15
47 Gabriel Ben 16.41   17.71    Australia 16.41 18.10 23.79 16.59 18.45
48 Nicholas Gayed 16.34   18.73    Australia 19.61 17.66 18.91 23.36 16.34
49 Alex Hirschhorn 16.38   18.75    Australia 19.87 19.43 16.96 22.11 16.38
50 Mack Waller 17.64   20.37    Australia 17.82 21.04 22.26 22.54 17.64
51 David Roche 16.59   21.63    Australia 17.98 26.44 24.68 22.23 16.59
52 Conrad Fong 18.38   22.43    Australia 28.74 19.80 18.76 42.49 18.38
53 Nicholas Peoples 17.77   23.43    Australia 23.91 24.39 17.77 25.46 22.00
54 Ruby van Vliet 20.76   24.25    Australia 23.95 24.16 24.65 28.21 20.76
55 Oliver Bauer 18.54   24.52    Australia 27.24 18.54 21.62 24.71 DNF
56 Nam Anh Dang 11.12   DNF    Australia 14.82 DNF 11.12 DNF 15.99
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Bryan Eng 7.11   8.82    Australia 8.26 9.25 9.01 9.19 7.11
2 Akito Nipatcharoen 8.81   9.53    Australia 10.28 9.45 8.81 12.19 8.85
3 Justin He 8.37   9.68    Australia 10.37 9.39 10.91 9.29 8.37
4 Matthew Cook 9.40   9.86    Australia 10.25 9.40 12.22 9.42 9.91
5 Kirt Protacio 9.07   9.94    Australia 10.54 10.66 10.12 9.07 9.17
6 Caleb Clark 8.29   9.98    Australia 12.17 8.29 10.44 9.86 9.63
7 Taine Cassar 9.96   11.27    Australia 12.19 10.40 9.96 11.21 13.82
8 Liam Highducheck 8.97   11.32    Australia 11.84 11.29 13.56 8.97 10.84
9 Sora Sato 9.95   11.49    Australia 13.34 13.60 10.94 10.19 9.95
10 Peri Le Dain 10.31   12.09    USA 12.72 13.28 10.31 11.66 11.88
11 Loic Chiang 8.73   12.31    Singapore 11.29 8.73 12.60 13.62 13.03
12 Kent Thomson 10.26   13.24    Australia 16.29 10.26 16.22 12.76 10.74
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Dylan Johnston 1.95   2.64    Australia 1.95 2.17 3.51 3.96 2.25
2 Matthew Cook 1.37   2.69    Australia 2.45 1.37 2.80 2.82 4.98
3 Bryan Eng 2.42   2.82    Australia 2.54 3.31 2.42 2.60 3.87
4 Brian Nguyen 1.24   3.04    Australia 2.05 1.24 3.60 3.48 5.39
5 Sora Sato 0.95   3.05    Australia 2.25 0.95 4.08 3.94 2.96
6 Loic Chiang 1.30   NR 3.18    Singapore 2.10 1.30 3.56 3.87 4.01
7 Kent Thomson 1.57   3.23    Australia 3.81 1.57 4.37 2.48 3.39
8 Caleb Clark 2.54   3.30    Australia 2.54 2.96 2.69 4.60 4.26
9 Justin He 2.21   3.37    Australia 2.21 2.96 4.43 7.79 2.71
10 Alex Hirschhorn 2.56   3.40    Australia 3.20 2.56 6.92 3.59 3.42
11 Luc Harvey 1.17   3.50    Australia 1.97 1.17 4.42 4.12 5.29
12 Mitchell Healy 1.31   3.56    Australia 2.47 1.31 4.52 3.86 4.34
13 Akito Nipatcharoen 1.28   3.58    Australia 3.74 1.28 3.47 4.77 3.53
14 Matthew Karl Reyes 3.13   3.72    Australia 3.75 3.13 3.37 4.03 4.94
15 Taine Cassar 2.66   4.16    Australia 4.74 4.00 3.75 5.64 2.66
16 Liam Highducheck 2.06   4.33    Australia 2.06 3.90 4.06 5.02 6.56
17 Edward Rust 3.17   4.44    Australia 4.35 4.78 4.71 4.27 3.17
18 Kirt Protacio 3.96   4.51    Australia 4.37 3.96 4.45 5.65 4.71
19 Alexander Ball 2.09   4.53    Australia 5.11 2.09 5.74 5.97 2.73
20 Ethan Cheng 3.34   4.70    Australia 4.78 3.34 4.92 5.00 4.40
21 Gabriel Ben 1.98   4.72    Australia 4.15 DNF 5.15 4.86 1.98
22 Oliver Morgan 3.45   4.76    Australia 6.95 3.45 3.94 5.54 4.81
23 Jude Symonds 1.60   4.83    Australia 5.83 1.60 4.24 4.54 5.71
24 Jolina Chen 4.20   4.86    Australia 4.86 4.20 6.09 4.64 5.08
25 Sam van Vliet 1.91   4.87    Australia 4.89 1.91 4.28 5.86 5.44
26 Jeff Miao 2.22   4.93    China 5.21 2.22 5.39 4.20 5.86
27 Tamara Macadam 2.26   4.95    Australia 6.90 2.26 4.56 5.23 5.05
28 Peri Le Dain 4.17   4.95    USA 4.28 4.92 5.65 4.17 5.66
29 Ethan Chawla 1.87   5.11    Australia 12.50 1.87 4.15 4.47 6.72
30 Cristian Hoang 2.14   5.18    Australia 5.28 6.30 5.34 4.92 2.14
31 Cass Hopkins 2.49   5.21    Australia 5.75 2.49 5.37 4.79 5.48
32 Harry Loiterton 4.20   5.21    Australia 4.69 4.20 5.48 5.45 5.48
33 Adrian Tadulan 3.90   5.25    Australia 4.98 3.90 5.37 6.34 5.40
34 Daniel Fihrer 3.41   5.42    Australia 6.25 3.41 4.70 5.30 6.60
35 Dylan Ivimey 4.28   5.52    Australia 7.13 4.46 4.28 5.62 6.49
36 Jonathan Kaliffe 1.16   5.57    Australia 4.26 1.16 7.32 5.12 DNF
37 Edward Tran 4.36   5.57    Australia 4.39 4.36 6.42 7.57 5.89
38 Mack Waller 2.13   5.59    Australia 5.21 6.25 5.93 5.63 2.13
39 Joshua Liang 4.58   5.69    Australia 7.19 4.92 6.37 4.58 5.77
40 Lazo Jalal 1.93   5.71    Australia 2.28 1.93 4.16 DNF 10.68
41 Mahesh Rajendran 4.83   5.75    Australia 6.39 4.83 5.99 4.87 6.80
42 Conrad Fong 5.52   5.81    Australia 5.74 6.64 5.55 5.52 6.15
43 Donna Cook 4.53   5.94    Australia 6.83 4.53 5.82 5.58 6.43
44 Joonki Jung 4.24   5.95    Australia 6.64 5.09 4.24 6.12 9.42
45 Lucas Valdes 4.38   6.00    Australia 4.77 10.33 7.10 4.38 6.13
46 Theodore Brown 5.16   6.00    Australia 6.28 6.01 5.16 7.82 5.71
47 Tim Chu 5.67   6.21    Australia 5.67 7.97 6.24 5.85 6.53
48 Mathias Lafaye de Micheaux 2.09   6.23    France 5.79 6.59 9.69 6.30 2.09
49 Jasper Musgrave 5.22   6.38    Australia 8.73 6.33 5.22 6.64 6.18
50 Oliver Bauer 4.69   6.58    Australia 6.37 4.69 6.98 6.98 6.38
51 Jackson Abbott 5.29   6.58    Australia 5.29 6.55 DNF 6.06 7.14
52 Erynn Marlowe 5.97   6.59    Australia 6.54 6.91 6.31 5.97 7.62
53 Nicholas Peoples 1.89   6.65    Australia 5.96 7.31 6.69 8.14 1.89
54 Daphne Soegijono 4.68   6.65    Indonesia 6.03 4.68 6.90 8.66 7.03
55 Dylan Plumridge 5.61   6.65    Australia 7.10 5.61 6.27 7.62 6.58
56 Michael Nguyen 4.76   6.68    Australia 9.25 4.76 7.26 6.18 6.61
57 Felix Rohloff 5.18   6.75    Australia 5.31 7.17 9.99 5.18 7.77
58 Aiden Torpy 2.97   6.78    Australia 7.59 6.30 8.55 6.46 2.97
59 Nicholas Gayed 4.58   7.36    Australia 6.91 4.58 6.12 9.05 17.62
60 Samuel Moliver 3.29   7.42    Australia 10.58 3.29 5.37 6.31 DNF
61 Timothy Loh 6.01   7.47    Australia 7.67 7.29 8.84 7.44 6.01
62 Tomas Chereau Zurita 6.67   7.65    Australia 6.67 7.27 8.29 8.04 7.63
63 Joseph Rabinowitz 5.30   7.73    South Africa 9.56 5.30 7.66 7.05 8.47
64 Brandon Liu 5.98   7.73    Australia 9.02 5.98 8.34 8.30 6.55
65 David Roche 6.67   7.85    Australia 13.60 7.41 8.25 6.67 7.90
66 Jake Ambler 6.95   7.91    Australia 7.46 8.07 9.95 6.95 8.21
67 Jayden Lederer 4.90   8.11    Australia 10.36 4.90 8.39 DNF 5.57
68 Nicholas Power-Malone 2.42   8.23    Australia 8.78 9.21 8.72 7.20 2.42
69 Anubhav Dhruv Ammangi 3.27   8.25    Australia 9.21 8.64 8.74 7.36 3.27
70 Liam West 2.08   8.45    Australia 6.49 8.41 10.66 10.46 2.08
71 Peter Gabriel 8.30   9.37    Australia 9.83 8.38 9.91 8.30 10.86
72 Noah Snedden 6.25   9.46    Australia 10.80 6.25 9.37 11.91 8.20
73 Anthony Trovato 3.12   9.77    Australia 18.98 10.81 9.05 9.46 3.12
74 Rupert Rust 7.93   10.19    Australia 7.93 11.45 9.57 9.55 12.69
75 Nitin Raghavan 6.36   10.23    Australia 11.55 10.59 8.56 6.36 11.99
76 Luke Tarlinton 7.89   10.30    Australia 8.50 12.44 13.04 9.95 7.89
77 Brady Bacon 7.91   10.48    Australia 9.92 9.82 11.71 12.96 7.91
78 Zhaodong Liu 7.61   10.72    China 11.00 13.91 11.41 9.75 7.61
79 Lachlan Middleton 8.96   10.85    Australia 13.05 10.41 10.94 8.96 11.20
80 Ruby van Vliet 9.82   11.10    Australia 12.06 9.82 14.68 11.04 10.21
81 Nash Williams 7.92   11.14    Australia 12.25 12.74 7.92 8.44 DNF
82 Noah Gil 8.76   11.14    Australia 16.96 10.51 8.76 12.94 9.96
83 Lara Rust 9.10   11.27    Australia 10.81 9.10 14.62 9.92 13.08
84 Benjamin Hutchison 6.58   11.48    Australia 13.40 13.99 6.58 DNF 7.06
85 Jonathan Kingsland 8.49   12.49    Australia 11.39 22.30 14.50 11.59 8.49
86 Paul N. van de Geest 7.52   12.72    United Kingdom 9.33 31.57 15.87 7.52 12.95
87 Alexander Le 9.89   14.21    Australia 15.54 13.96 9.89 13.12 DNF
88 Victor Guo 9.13   14.36    Australia 9.13 17.63 11.96 14.19 16.92
89 John Cook 13.78   14.72    Australia 14.27 14.92 13.78 22.16 14.98
90 Alexander Fleming 10.48   14.83    Australia 16.51 12.96 10.48 15.03 17.41
91 Eric Downes 6.27   15.55    Australia 18.25 17.99 12.51 6.27 16.14
92 Nina Rust 12.39   16.39    Australia 14.62 17.08 12.39 DNF 17.46
93 Jayden Kuris 9.81   16.60    Australia 35.29 21.76 13.01 15.04 9.81
94 Cooper Bartholomew 8.40   17.90    Australia 29.56 11.27 8.40 DNF 12.87
95 Fiona Wang 6.87   19.29    Australia 18.95 6.87 21.33 DNF 17.59
96 Kaito Sato 11.11   20.66    Australia 59.24 20.97 11.11 23.49 17.52
97 Ethan Wong 15.18   23.28    Australia 19.67 28.89 15.18 21.29 29.86
98 Jack A. McDonald 17.38   25.65    Australia 26.19 26.52 17.38 39.15 24.25
99 Paull Kelly 18.16   26.06    Australia 18.16 35.49 DNF 18.20 24.49
100 Dean Lederer 18.46   27.50    Australia 47.92 33.09 26.54 18.46 22.88
101 Eugene Jung 21.72   27.54    Australia 21.72 34.97 29.48 25.95 27.19
102 Brian Snedden 21.81   29.40    Australia 21.81 DNF 36.24 22.41 29.55
103 Rafael Peter Guarin 21.23   34.46    Australia 35.28 38.35 29.75 21.23 39.04
104 Alexis Munoz 19.16   36.80    Australia 34.78 42.69 19.16 40.68 34.93
105 Brett A. McDonald 23.57   49.15    Australia 1:17.10 39.99 23.57 59.74 47.73
106 Fletcher Peterson 8.09   DNF    Australia 8.09 9.12 8.16 DNF DNF
107 Jaivardhan Bhatia 12.83   DNF    Australia 15.06 DNF 15.27 12.83 DNF
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Caleb Clark 1.84   2.13    Australia 2.23 2.25 3.10 1.91 1.84
2 Bryan Eng 2.11   2.46    Australia 2.57 2.11 4.85 2.27 2.53
3 Justin He 2.16   2.57    Australia 2.16 2.73 2.51 2.69 2.51
4 Loic Chiang 2.73   3.59    Singapore 3.87 3.65 5.59 3.26 2.73
5 Dylan Johnston 2.41   3.61    Australia 3.58 2.41 5.41 2.96 4.29
6 Kent Thomson 3.28   3.72    Australia 3.77 3.68 4.96 3.71 3.28
7 Matthew Cook 2.88   3.73    Australia 5.78 3.70 2.88 4.23 3.26
8 Brian Nguyen 3.21   3.81    Australia 3.47 3.21 4.35 4.46 3.61
9 Sora Sato 2.65   3.83    Australia 2.65 5.11 DNF 3.25 3.14
10 Alex Hirschhorn 3.61   4.00    Australia 4.17 3.61 4.13 3.71 4.16
11 Luc Harvey 3.81   4.25    Australia 4.47 3.81 6.86 4.38 3.89
12 Mitchell Healy 3.37   4.60    Australia 6.28 3.62 6.63 3.91 3.37
  5x5x5 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Bryan Eng 1:06.48   1:09.60    Australia 1:52.25 1:06.48 1:09.05 1:11.35 1:08.39
2 Liam Highducheck 1:06.43   1:12.97    Australia 1:17.80 1:14.75 1:16.22 1:06.43 1:07.94
3 Justin He 1:15.50   1:18.58    Australia 1:23.96 1:18.61 1:15.50 1:18.18 1:18.96
4 Caleb Clark 1:13.04   1:19.08    Australia 1:31.07 1:17.34 1:21.01 1:18.90 1:13.04
5 Matthew Cook 1:24.51   1:26.24    Australia 1:27.64 1:26.24 1:24.85 1:32.82 1:24.51
6 Kent Thomson 1:17.65   1:27.50    Australia 1:35.00 1:19.21 1:17.65 1:28.29 1:39.11
7 Sora Sato 1:20.41   1:27.50    Australia 1:20.41 1:40.64 1:23.74 1:28.84 1:29.92
8 Cass Hopkins 1:25.38   1:27.63    Australia 1:25.38 1:29.73 1:33.11 1:26.88 1:26.28
9 Lazo Jalal 1:24.81   1:30.13    Australia 1:35.80 1:28.84 1:48.77 1:25.76 1:24.81
10 Sam van Vliet 1:24.02   1:31.68    Australia 1:36.06 1:39.82 1:24.02 1:29.81 1:29.18
11 Matthew Karl Reyes 1:25.53   1:32.25    Australia 1:25.53 1:36.60 1:52.94 1:33.57 1:26.59
12 Taine Cassar 1:28.05   1:34.91    Australia 1:28.05 1:56.64 1:32.00 1:30.86 1:41.87
13 Akito Nipatcharoen 1:33.25   1:35.65    Australia 1:33.25 1:35.68 1:36.53 1:37.26 1:34.74
14 Jeff Miao 1:17.71   1:38.21    China 1:44.97 1:31.81 1:17.71 1:37.84 1:49.20
15 Jonathan Kaliffe 1:27.51   1:40.68    Australia 1:36.89 1:49.41 1:56.74 1:35.73 1:27.51
16 Kirt Protacio 1:31.44   1:44.92    Australia 1:38.31 1:31.44 1:58.55 2:08.13 1:37.91
17 Edward Hollingdale 1:41.25   1:50.66    Australia 1:48.23 1:41.25 1:55.45 2:05.59 1:48.29
18 Timothy Loh 1:40.15   1:50.82    Australia 1:55.00 1:54.53 1:40.15 1:42.92 2:00.94
19 Dylan Johnston 1:45.01   1:53.09    Australia 1:45.01 1:48.77 1:57.55 1:54.21 1:56.30
20 Peri Le Dain 1:31.62   1:53.42    USA 1:31.62 2:00.44 2:03.79 1:55.42 1:44.41
21 Brian Nguyen 1:50.37   1:53.79    Australia 1:58.76 1:54.45 1:51.42 1:55.50 1:50.37
22 Jolina Chen 1:46.29   2:00.48    Australia 1:46.29 2:01.11 1:59.01 2:01.31 2:08.03
23 Loic Chiang 1:44.43   2:01.37    Singapore 1:44.43 2:06.10 1:49.52 2:08.48 2:36.62
24 Gabriel Ben 1:49.18   2:05.13    Australia 2:12.08 2:03.91 1:59.40 DNF 1:49.18
25 Edward Rust 1:48.93   2:06.25    Australia 2:01.17 2:15.71 1:48.93 2:08.64 2:08.93
26 Jude Symonds 1:47.42   2:07.08    Australia 2:12.81 2:20.57 1:47.86 1:47.42 2:33.38
27 Jayden Lederer 2:05.54   2:17.65    Australia 2:15.95 2:36.48 2:28.58 2:05.54 2:08.42
28 Fiona Wang 1:59.20   2:19.28    Australia 2:21.68 2:25.90 2:11.11 2:25.06 1:59.20
29 Tamara Macadam 2:10.06   2:20.22    Australia 2:22.78 2:26.00 2:18.72 2:10.06 2:19.15
30 Joshua Liang 2:06.36   2:21.36    Australia 2:06.36 2:23.07 2:33.04 2:23.66 2:17.36
31 Mathias Lafaye de Micheaux 2:14.21   2:27.54    France 2:50.69 2:25.09 2:14.21 2:30.08 2:27.44
32 Zhaodong Liu 2:16.89   2:28.71    China DNF 2:21.15 2:21.99 2:42.98 2:16.89
33 Adrian Tadulan 2:09.84   2:30.79    Australia 2:12.66 3:24.34 2:09.84 2:22.15 2:57.57
34 Harry Loiterton 2:22.47   2:31.66    Australia 2:22.47 2:32.20 2:55.17 2:37.09 2:25.70
35 Oliver Morgan 2:05.48   2:35.43    Australia 2:37.76 2:05.48 2:32.34 2:36.20 DNF
36 Samuel Moliver 2:32.31      Australia 2:32.31 3:02.04
37 Dylan Plumridge 2:53.29      Australia 2:53.29 3:12.23
38 Mitchell Healy 2:55.07      Australia 2:55.07 3:23.56
39 Oliver Bauer 2:58.68      Australia 3:11.05 2:58.68
40 Jackson Abbott 3:11.31      Australia 3:11.31 3:12.53
41 Jake Ambler 3:24.47      Australia 3:24.47 3:52.28
42 Joseph Rabinowitz 3:25.70      South Africa 3:25.70 DNF
43 Theodore Brown 3:27.81      Australia 3:27.81 3:33.92
44 Fletcher Peterson 3:33.13      Australia DNF 3:33.13
45 Jonathan Kingsland DNF      Australia DNF DNF
45 Anubhav Dhruv Ammangi DNF      Australia DNF DNF
45 Alexander Ball DNF      Australia DNF DNF
  5x5x5 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Bryan Eng 1:02.21   1:05.59    Australia 1:02.27 1:02.21 1:11.62 1:14.16 1:02.88
2 Justin He 1:00.85   1:11.59    Australia 1:00.85 1:15.41 1:16.29 1:08.39 1:10.98
3 Liam Highducheck 1:10.67   1:14.14    Australia 1:23.18 1:10.67 1:15.38 1:13.41 1:13.64
4 Caleb Clark 1:10.27   1:17.02    Australia 1:17.39 1:17.58 1:10.27 1:24.21 1:16.10
5 Matthew Cook 1:11.89   1:24.48    Australia 1:34.01 1:20.79 1:25.18 1:27.46 1:11.89
6 Kent Thomson 1:22.90   1:25.21    Australia 1:24.26 1:31.39 1:22.90 1:27.35 1:24.01
7 Cass Hopkins 1:11.94   1:25.82    Australia 1:27.36 1:40.04 1:11.94 1:24.44 1:25.66
8 Sora Sato 1:17.45   1:28.94    Australia 1:34.41 1:33.04 1:23.67 1:30.12 1:17.45
  3x3x3 Blindfolded   First round   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Timothy Loh 31.45   DNF    Australia 41.43 DNF 31.45
2 Adel Mosallami 33.63   DNF    Philippines DNF 36.66 33.63
3 Liam Sweet 1:07.17   DNF    Australia DNF 1:45.21 1:07.17
4 Nam Anh Dang 1:09.61   DNF    Australia DNF 1:09.61 DNF
5 Samuel Moliver 1:21.14   DNF    Australia DNF 1:29.29 1:21.14
6 Fiona Wang 1:51.53   DNF    Australia 1:51.53 DNF 2:01.36
7 Kent Thomson 2:08.96   DNF    Australia 4:19.45 2:08.96 DNF
8 Tamara Macadam 2:25.75   2:50.24    Australia 2:27.06 2:25.75 3:37.90
9 Sora Sato 2:26.67   DNF    Australia DNF 2:26.67 2:42.18
10 Jonathan Kaliffe 2:56.68   DNF    Australia DNF 2:56.68 DNF
11 Lazo Jalal 3:04.29   DNF    Australia DNF DNF 3:04.29
12 Caleb Clark 3:17.37   DNF    Australia DNF DNF 3:17.37
13 Peri Le Dain 3:48.56   DNF    USA DNF DNF 3:48.56
14 Jayden Lederer DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
14 Dylan Johnston DNF   DNF    Australia DNF DNS DNS
14 Joseph Rabinowitz DNF   DNF    South Africa DNF DNS DNS
14 Ethan Chawla DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
14 Edward Rust DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
14 Mathias Lafaye de Micheaux DNF   DNF    France DNF DNF DNS
14 Oliver Morgan DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
14 Taine Cassar DNF   DNF    Australia DNF DNS DNS
14 Harry Loiterton DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
14 Gabriel Ben DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
14 Loic Chiang DNF   DNF    Singapore DNF DNF DNS
14 Liam Highducheck DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
14 Adrian Tadulan DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
14 Theodore Brown DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
14 Sam van Vliet DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
  3x3x3 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Timothy Loh 38.51   41.61    Australia 41.77 38.51 44.54
2 Adel Mosallami 42.27   DNF    Philippines 42.27 DNF DNF
3 Nam Anh Dang 49.84   DNF    Australia DNF 49.84 DNF
4 Liam Sweet 1:14.64   DNF    Australia 1:14.64 DNF DNF
5 Samuel Moliver 2:00.91   DNF    Australia DNF DNF 2:00.91
6 Fiona Wang 4:38.15   DNF    Australia 4:38.15 DNF DNF
7 Tamara Macadam DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
7 Kent Thomson DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Bryan Eng 12.49   15.75    Australia 15.06 17.30 18.14 12.49 14.90
2 Justin He 15.11   18.00    Australia 17.63 19.28 17.10 15.11 26.09
3 Caleb Clark 14.94   18.86    Australia 17.98 23.01 15.58 14.94 24.97
4 Matthew Cook 17.83   19.65    Australia 18.53 17.83 18.60 24.94 21.82
5 Kent Thomson 18.43   19.89    Australia 19.29 21.86 24.10 18.43 18.52
6 Akito Nipatcharoen 16.63   20.37    Australia 22.63 31.28 21.83 16.65 16.63
7 Sora Sato 16.39   20.69    Australia 16.99 26.52 16.39 20.54 24.55
8 Kirt Protacio 18.91   21.09    Australia 24.99 22.94 19.27 18.91 21.07
9 Brian Nguyen 18.49   22.19    Australia 28.22 20.52 18.49 19.53 26.51
10 Loic Chiang 16.57   22.83    Singapore 24.91 21.22 16.57 28.19 22.36
11 Luc Harvey 14.77   23.00    Australia 26.31 22.32 21.95 14.77 24.73
12 Dylan Johnston 21.14   23.17    Australia 22.49 29.29 24.98 21.14 22.04
13 Jeff Miao 18.54   23.59    China 26.57 19.69 26.38 24.69 18.54
14 Sam van Vliet 21.57   23.61    Australia 24.56 31.82 23.15 23.11 21.57
15 Adrian Tadulan 17.71   23.81    Australia 25.52 20.98 17.71 24.94 25.54
16 Edward Hollingdale 21.82   23.84    Australia 21.82 43.44 22.60 26.65 22.27
17 Matthew Karl Reyes 18.21   24.71    Australia 24.68 27.10 22.34 33.55 18.21
18 Adel Mosallami 20.80   24.76    Philippines 25.32 25.47 26.15 23.50 20.80
19 Jonathan Kaliffe 21.71   24.84    Australia 28.07 24.08 25.59 24.85 21.71
20 Edward Rust 21.66   25.28    Australia 26.60 30.05 21.66 24.69 24.56
21 Lazo Jalal 23.31   25.61    Australia 29.03 23.39 24.42 23.31 30.54
22 Liam Highducheck 15.15   26.12    Australia 27.20 26.70 15.15 24.47 28.96
23 Jude Symonds 21.95   26.64    Australia 33.83 23.51 28.49 21.95 27.93
24 Ethan Chawla 22.40   29.94    Australia 23.90 29.31 22.40 36.60 DNF
25 Harry Loiterton 21.11   30.75    Australia 26.51 30.17 35.58 39.52 21.11
26 Timothy Loh 27.13   31.32    Australia 40.93 27.72 27.13 31.57 34.67
27 Taine Cassar 23.07   32.58    Australia 38.47 31.83 31.41 34.50 23.07
28 Samuel Moliver 29.63   33.08    Australia 29.63 36.26 29.64 33.35 45.44
29 Theodore Brown 25.28   33.45    Australia 28.60 35.76 39.97 25.28 35.99
30 Tim Chu 28.65   34.44    Australia 28.80 54.22 39.00 35.52 28.65
31 Mathias Lafaye de Micheaux 33.63   35.52    France 33.92 41.64 33.63 34.93 37.71
32 Jayden Lederer 33.05   40.91    Australia 46.49 33.05 DNF 41.58 34.67
33 Jolina Chen 33.12   DNF    Australia 38.62 33.12 DNF 39.48 DNF
34 Mitchell Healy 35.01      Australia 35.01 37.94
35 Alex Chan Cheuk Yee 36.32      Australia 43.70 36.32
36 Gabriel Ben 36.70      Australia 36.70 37.97
37 Joshua Liang 36.71      Australia 43.79 36.71
38 Ethan Cheng 37.47      Australia 42.32 37.47
39 Mack Waller 38.82      Australia 38.82 43.72
40 Rupert Rust 43.19      Australia 43.19 50.35
41 Daniel Fihrer 44.15      Australia DNF 44.15
42 Oliver Morgan 46.25      Australia DNF 46.25
43 Lucas Valdes 48.83      Australia 48.83 DNF
44 Luke Tarlinton 49.91      Australia 49.91 55.74
45 Jackson Abbott 50.25      Australia DNF 50.25
46 Alex Hirschhorn 50.64      Australia 50.64 53.03
47 Conrad Fong 52.38      Australia DNF 52.38
48 Nicholas Gayed 55.58      Australia 55.58 DNF
49 Tomas Chereau Zurita 56.98      Australia 56.98 DNF
50 Anubhav Dhruv Ammangi DNF      Australia DNF DNF
50 Dylan Plumridge DNF      Australia DNF DNF
50 Joseph Rabinowitz DNF      South Africa DNF DNF
50 Alexander Ball DNF      Australia DNF DNF
50 Michael Nguyen DNF      Australia DNF DNF
50 Alexander Le DNF      Australia DNF DNF
50 Peter Gabriel DNF      Australia DNF DNF
50 Eric Downes DNF      Australia DNF DNF
50 Jake Ambler DNF      Australia DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Bryan Eng 13.51   14.67    Australia 15.08 18.01 15.33 13.51 13.61
2 Caleb Clark 15.88   18.94    Australia 18.90 17.92 19.99 20.77 15.88
3 Kent Thomson 17.77   19.92    Australia 19.36 20.96 31.56 17.77 19.45
4 Matthew Cook 18.66   20.08    Australia 19.81 20.76 18.66 21.21 19.68
5 Justin He 17.58   20.13    Australia 17.58 20.18 20.81 19.40 21.36
6 Akito Nipatcharoen 17.12   20.28    Australia 18.83 24.37 20.34 21.67 17.12
7 Loic Chiang 16.34   20.39    Singapore 20.20 20.66 23.02 16.34 20.30
8 Kirt Protacio 19.01   21.25    Australia 20.46 23.59 20.25 23.04 19.01
9 Sora Sato 19.33   21.41    Australia 19.33 20.85 21.56 25.60 21.83
10 Dylan Johnston 16.05   23.03    Australia 16.05 DNF 22.87 19.49 26.73
11 Brian Nguyen 20.63   23.82    Australia 20.63 22.37 23.88 25.21 26.71
12 Luc Harvey 16.17   24.34    Australia 16.17 26.23 28.27 25.01 21.79
  4x4x4 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Jayden Lederer DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
1 Peri Le Dain DNF   DNF    USA DNF DNF DNS
1 Sora Sato DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
1 Tamara Macadam DNF   DNF    Australia DNF DNS DNS
1 Adel Mosallami DNF   DNF    Philippines DNF DNF DNF
1 Liam Highducheck DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
1 Timothy Loh DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
1 Samuel Moliver DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
1 Caleb Clark DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
1 Sam van Vliet DNF   DNF    Australia DNF DNF DNS
  5x5x5 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Nam Anh Dang DNF   DNF    Australia DNF DNF DNF
1 Liam Highducheck DNF   DNF    Australia DNF DNS DNS
1 Liam Sweet DNF   DNF    Australia DNF DNS DNS
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 F' R2 F' L2 F R2 B2 L2 F' L2 U L2 F' L2 D' R B2 U F R2
A #2 D R2 D L2 D R2 D2 F2 U2 R2 U' R' U R2 U2 L' F2 U2 F' D B'
A #3 L2 B2 L2 D' R2 D F2 D' L B' R' B2 F' L2 B U' L' B2 U'
A #4 R' U2 L F2 B' D' F' U' F' D L B2 R' U2 B2 R B2 U2 L2 D2
A #5 F2 U2 F D B' R' F' U' R F' B2 R' B2 R L U2 F2 L U2 B2 R
A Ex#1 U L2 R2 D L2 R2 D' B2 R2 U R' B F2 R D' R2 B D' B2 R'
A Ex#2 D2 B' F2 U2 R2 B2 F L2 F' U' B' L2 F L' D U' B2 F' L U'
B #1 F R' L B2 L F' D B D L F2 L2 U' D R2 U' B2 U F2 D2
B #2 L' U2 L' B2 F2 L D2 L2 B2 R F D' L2 B2 U F' R' B2 D' U'
B #3 R2 U' F2 U L2 F2 U' L2 B' R2 U' L' B F2 R' U F' L B'
B #4 F2 R2 D2 B2 D U' R' D F2 U' B L R' F' L2 U R
B #5 B R' L F' U F' R2 F' R2 B2 U' F2 U D2 B2 L2 F2
B Ex#1 B2 L2 F2 D2 L' U2 F2 D2 F2 R' U2 F' D' F2 L2 R B F L' U F2
B Ex#2 D2 U' F2 D U B2 L2 U R F U L' D2 B U F2 R' D' B' U'
C #1 L2 B' U2 L2 F R2 D2 F R2 B' F2 D L R2 F R D B' R' F2 D
C #2 L' U2 R2 U2 L' B2 D2 B2 R2 F2 R U' B2 L U R' U' L D2 B'
C #3 L2 F' B L D R2 B U2 D' F' R' F2 R2 B L2 D2 R2 D2 B2
C #4 R2 U2 F' R F2 U2 F' R U R F2 L' F2 R B2 U2 R' U2 D2
C #5 R D2 B2 L2 F2 R' U2 R B D' L F' U2 L' D' B2 D' B R2
C Ex#1 R2 F' D2 B' R2 B2 R2 F D2 F' U' B' R D F2 L' F' L' R U2
C Ex#2 F' R' D L D2 B2 L2 B' D' L' U R D2 L2 U2 R2 F2 R'
D #1 F2 U F2 R2 D' R2 B2 D2 F D2 L2 F2 R' U L2 D' F' D U'
D #2 D' L2 U2 R2 B2 U B2 D2 F2 L B U' B2 L' B U' R2 B' U' R'
D #3 B2 U2 L D2 F2 D2 B2 U2 R' B2 L D' B L F R U2 B D2 F U
D #4 F R F2 U L' F2 R D2 F' U' R2 F L2 B' R2 L2 F2 D2 L2 D2
D #5 B D B' R2 U' F' B2 D' R2 F' U' R' U2 R' D2 L' B2
D Ex#1 L2 B2 D2 R' F2 R' D2 R' U2 B2 D' L' B F2 L F' D U' B2
D Ex#2 R U2 B' U L2 F U D' L' D' L2 F2 D2 F' U2 B U2 D2 B'
E #1 R2 U B2 U' R2 B2 U' L2 U2 L2 B2 F R B L' B2 L' F' U' L2
E #2 F2 L2 U F2 U B2 D' F2 U' R' U F' R' U2 F' D' L F D L
E #3 D2 R2 B' R2 B' R2 D2 F2 D2 F' R U' L2 U B' U' R' F' L2 R
E #4 L2 U' B2 D U F2 L2 U R' D' B2 U L' R' B R F2 U'
E #5 D2 U2 R2 B' D2 B R2 B U2 B2 D L' F R D' L' U' R' D
E Ex#1 L2 R2 B2 L2 F L2 U2 F' U2 F L' U B D B2 R B' U L2 B2 R
E Ex#2 U2 D B R2 F2 L D F R' U B' R2 D' B2 U D L2 U' B2
  Rubik's Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 B2 R2 B F2 D2 F D' R' D2 L R B' L' D L' B'
A #2 B2 U2 B' L2 D2 F2 U2 F D' F' D2 U B D2 B2 L B' D' B'
A #3 R D2 L U2 B2 L2 U' B D U R' B' U L' D2 F2 U
A #4 L' F L F' U2 R2 U2 B L B2 R' D' R2 F2 L2 F2 U2 B2
A #5 R2 B D' F' R2 L2 D' R' U' F R D2 F2 L2 F' L2 F' U2
A Ex#1 U B U' D L' F2 R2 B U F' L2 F L2 U2 F B2 R2 B2 L2
A Ex#2 R2 D2 F2 D2 R F2 L2 B2 L' B' U L B2 R' U' B2 D' U L'
B #1 L2 U2 B U2 B' F U2 F2 R' D R D R2 D2 R2 U' L2 F U'
B #2 D B2 U2 R2 U L2 B F2 L' D R2 B U R D2 F' L R2
B #3 L B' D F R2 D2 B' D' B2 R F2 D2 R' F2 R2 F2 B2 U2
B #4 F L2 B' F2 L2 B2 U2 L2 R2 D' F' U L2 F' D L' D R2 B
B #5 U R2 U D2 F' R U' D F2 D' F2 L F2 R2 B2 R B2
B Ex#1 D2 B2 R2 B' U2 R2 F U2 F' L D' F R' U R2 U' L B D2 F2
B Ex#2 U' R2 D2 L2 B2 U F2 D L R' B' U' F R D' U2 L R' F' U
C #1 D2 U2 B' L2 B' D2 F2 U' B' D2 L2 U L' D2 U L2 U2 L'
C #2 R2 F' R2 U2 F2 R2 B U2 L2 U R B D L' B2 U' B2 R2 D
C #3 B' R F2 D2 R' U2 B U R2 B' L' F' L2 B R2 F' B' R2 D2
C #4 L B2 L2 R D2 F2 L2 F2 D R' B2 L B L' R2 U L2 R F
C #5 F' L' U F U F U' D' L' F' U2 F U2 B D2 R2 F' U2 F2 U2
C Ex#1 U R2 F2 U2 R2 D2 U' B L2 B' L' R' F2 R2 D R' F L2 U2
C Ex#2 D' B2 D2 B2 D' B2 U' F2 U' B' L2 B U B' R' F2 D L2 B'
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U B2 U F2 R2 U2 F2 D2 F2 U2 B L B' L' D' F2 L F L'
A #2 B2 U2 B2 U2 L2 U2 L2 D B U L U2 R2 B' D2 R B F' U
A #3 F2 D U L2 U2 R2 B2 U' L2 B2 F' D U2 B' F' D L B2 R' D
A #4 D2 B2 U2 L R D2 L D' U' B L' D B2 L2 U' R2 B2
A #5 U2 F' R2 B' U2 F2 D2 F2 L' R2 U F' L B R' F D U2 F
A Ex#1 U' L2 F2 L2 R2 F2 D F2 U2 L U' B' U2 R2 D B' F U' F2
A Ex#2 L2 D' B2 R2 U L2 R2 D' F2 U2 L R2 F' R' B D U L D' B'
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 R' F' R U F' U2 F R2 U2 R2 U'
A #2 U' R' U R2 U R F R U2 R' U'
A #3 U F U' R F' R U2 R U' R' U
A #4 U R F U2 R2 U' R' U R' U R
A #5 R' F' U' F R U2 R' U2 R U R
A Ex#1 R' U' F R U R' F R' F U' R
A Ex#2 F' R' U2 R' U2 F R2 U' R2 U2 R2
B #1 U' R U' R2 U R F R2 U' R' U2
B #2 R' U R' F R U' R U' F R2 U2
B #3 U2 R U2 R2 F R U2 R F' R U2
B #4 F' U' F R2 F R U2 R U2 R2 U'
B #5 U' R2 U2 F R U2 R' U2 F R U2
B Ex#1 U R' U2 F U2 R2 F' R F' R2 U'
B Ex#2 R' U2 F U' F U F U2 R2 U' R2
C #1 R' F' U R U2 R U' R2 U R U'
C #2 U R' F U' R2 U' R2 U' R2 F' U'
C #3 U R' U' R2 U2 R' F2 R U2 R' F
C #4 U' R2 U' F' U' F' R' U' R' U2 R
C #5 R F U' F R2 U2 R2 U2 F2 R U2
C Ex#1 R U2 R2 F R U R U' R2 U2 R
C Ex#2 R' F' U2 R U R U2 R' U F U'
D #1 U R U R F' U' F' U' R' U R'
D #2 U' R U2 R' U2 R U2 F U2 F R
D #3 U' R F' R U' F U2 R U R' U2
D #4 R' F R U R U' R2 F U F R2
D #5 U' R U2 R U2 R' U R' U R' U'
D Ex#1 U R U2 R2 U' F' U2 R U2 R2 U2
D Ex#2 U' F' U2 R2 F R2 F' R' U2 R' F
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R F' U' R2 U2 F R' F' U' R2 U'
A #2 U R' U' F' U R' F U' F U' R
A #3 R' F R2 F' U' F' U' R2 F U' R2
A #4 U' R F' R' U R' U' F2 U2 R U'
A #5 U R2 U2 F R U2 R' U' F R U
A Ex#1 U2 R' U R U2 R U' R' U' F U'
A Ex#2 F' R U' R' F' U' R U R' U2 F'
  5x5x5 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 Fw2 Lw2 F R2 L Uw2 Lw2 Dw' F2 Dw' D' L2 Fw2 R2 L D' F' Rw' D' Uw2 Fw2 Bw2 Rw' U' Dw2 Uw L' Rw' F' L' F' Uw' L D' B2 L2 Rw F Uw U Lw' D' Lw2 Fw' U' Dw' F U2 Uw' Fw Bw' R2 Uw2 D2 R Bw D B2 U' Dw'
A #2 U2 Dw2 D2 Uw2 Fw Bw' R Uw2 Lw' Bw' D' Fw2 Rw' D' Bw2 Dw R Bw' L D Dw R' D' Rw Lw R' Bw' Dw2 R2 B2 Dw' F' B Bw' R2 L' Fw2 D' U' Fw2 L' Lw2 U B Lw R2 F' B U' Rw' Dw2 Bw2 D' L' Bw' Lw' D' L' F2 Bw
A #3 U2 Lw2 D2 U Dw2 B' Rw2 R' D' Fw' Lw D' Rw Uw2 F2 Uw2 L Lw2 Uw R' Rw Uw' B2 Lw Fw U' L' U R Uw2 R D2 Fw2 Dw' Bw2 L Uw' B Bw' Fw' Rw' R' Lw2 B2 U2 Uw' D Lw' D2 Bw2 Uw2 Lw2 Rw' F' Uw2 Dw Rw2 B D' B
A #4 Uw' R2 Dw2 Fw Bw' Rw U Bw' Uw B2 Bw Fw Uw2 Bw' Dw' F2 L B2 Dw' Uw' Lw' Fw R D' Dw' F2 D Lw2 D2 Fw' Bw' B2 U2 Rw' Dw2 L Rw2 Fw' Lw Fw2 Uw Bw2 Dw' Uw L' Bw F U' F2 L' Lw Rw' Bw2 B' Uw2 D2 Bw2 U2 Rw Lw'
A #5 Rw' Fw U' Dw' Uw B' Lw' Fw' L Fw B' D L F U R B D2 B Fw Lw Fw2 U Bw2 F' L2 U2 L2 Dw' Rw2 F2 Uw' R Lw B Fw Dw' Fw2 U' L' Dw' Rw2 D2 Rw Fw Bw D' Lw Uw L Bw D2 F Uw Rw R2 Dw' B R Lw2
A Ex#1 Rw' B' Bw2 D Bw Uw' Dw' R F' Rw2 Dw U2 Uw' Fw2 L' U' Bw' Dw' Rw2 Bw2 L2 Lw2 Dw B2 D2 Lw2 D Fw Bw2 R' Bw' Rw2 Lw' Dw' R2 Fw2 Uw' F L2 Lw B' Rw' Uw' Dw' D2 L' Bw' B2 R Uw' Fw' D2 Uw2 Rw' Dw Uw2 R' Lw' Dw2 B'
A Ex#2 Lw Fw2 Lw2 Fw' D' Dw' L2 F2 L2 R2 U L2 Bw2 U2 Bw2 Uw2 Lw2 D2 Bw2 Lw2 Uw' Bw F L' Lw U2 Bw2 R U F' Fw2 B Uw Rw Fw U' B' L' R' Uw Rw Uw Rw2 Dw Uw R2 D Bw Rw Dw F' D2 Dw2 U2 Lw2 B2 Bw2 R F' Dw'
B #1 L2 Bw2 B' L' Rw Dw' Rw' Dw Fw2 Dw2 Uw' Rw' U2 Dw' F' R' F D' Bw Uw' D' F' D2 Rw L' Fw' B R' Lw2 Fw F L' R2 Dw2 Uw' Rw F Fw D' F' R Fw2 U' L' Dw2 B L' Dw Fw' R' D2 L2 B' U' Uw Rw' B' F' R' U2
B #2 Lw2 B F' Lw2 F' Rw2 R B' Rw Lw L' B2 D' Uw Rw2 Lw B D2 Bw D Lw' Uw' D2 Rw2 Fw L2 Lw2 R2 Bw2 Lw2 R B U' B2 R2 D' Dw2 L2 F' L Rw Lw Uw' B' Rw2 Bw2 Fw2 F' L' D Dw Rw F2 B Bw2 Lw' L' Dw' Fw F2
B #3 Bw Dw' Rw' L U2 B U B Dw2 F2 B R' Fw Dw' U R' Bw R2 Dw' D Rw2 B' Bw Uw Rw Bw2 Uw' Dw B2 L2 D' B2 Fw U2 L' D' F' Bw2 U' D' Bw2 U2 Fw Uw U2 F2 B' D F Lw2 R L2 Dw Lw' L' D' U F B' Fw'
B #4 R B2 F U' F2 Bw Rw' F D2 Uw' F' Lw Uw' R Uw' F2 Uw2 B2 Bw2 R U Lw Rw2 Dw' D Rw2 R L U2 Lw Rw' Bw' Uw2 Bw Lw2 B' Dw Bw Dw2 Bw' Fw' F2 Dw2 L' R Lw2 U' Fw' Rw' B Lw' F2 B' Dw2 B Dw2 Fw Dw Lw2 Dw2
B #5 F2 Bw Rw2 F2 Lw' D' Uw' Lw2 B' D' Bw' F2 Lw' Fw2 Dw Uw B' F2 Bw D2 Uw2 Lw F2 Dw2 F' Uw2 L' B Rw2 Dw Bw' B' L Lw Uw' Fw' U' D' Dw2 L F' B' U2 D Lw U' Dw' L2 F2 Rw Bw Rw Fw' D' Lw' R2 Uw Lw2 U Bw2
B Ex#1 Uw F D' B2 U2 Bw2 B Dw Bw2 Rw2 Bw' Lw' F2 R' Uw2 B' Rw' B' Fw' D2 B' Rw' U' F D2 Uw' R2 Dw R' Rw Fw2 F Uw' U2 L' Lw D2 Uw L D' Uw Lw' Dw' L' B' Uw Dw2 B2 Lw F2 Fw2 D' Fw U2 Bw' Uw' Dw U2 Fw' B'
B Ex#2 L Lw Dw D Uw' Fw2 Dw' U R' L Dw R D Bw' Dw2 Bw' Lw L Uw U2 D Bw U' Bw Uw Rw2 R Uw2 D U' B' L' F Bw2 D2 Uw' Dw2 R' Uw2 Lw U Rw D U Lw2 U2 Dw Lw2 Bw2 U R2 F' Fw B Bw' Lw' D Bw2 R2 L'
  5x5x5 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 Rw U' Lw2 U2 Fw2 Uw2 R B' Rw Dw' Lw' U D F' D Rw2 Uw' D' L' Fw Dw2 D F U2 Bw' Fw Uw F Rw Uw F2 Uw2 Fw2 D' Rw' Fw2 Bw Dw' Bw2 Rw' Fw2 Lw' Fw2 F U D2 Fw Uw Rw' F Lw F2 Uw U' Bw Lw Fw' Lw Uw2 Rw2
A #2 Fw D' Bw U' B' U F Lw' L' Rw Dw' Bw Rw2 Lw' Uw2 D' Rw' Fw' Rw2 U Dw Fw' B R' Lw2 Fw2 B Dw' R L Dw F' Rw D' Rw Dw Uw U2 B2 Dw' Lw R' Rw Bw Fw' B' Uw D Fw' Rw D' F B R Lw2 Bw2 L2 F2 Lw Bw'
A #3 D Uw2 R' Dw2 Bw Rw' R' Uw' Lw Dw2 Rw2 R D Lw2 Rw U' F Fw2 Dw2 L2 Fw2 Bw2 Rw Bw2 B' Lw' B2 Dw' R' Bw Lw' B' L' Lw2 Bw2 B' L' B' R' F2 Uw2 Lw2 Fw F2 R' Dw R D2 Rw2 Lw R' D' F L Dw' R Lw Dw' F2 Fw
A #4 Uw2 Lw2 Dw2 B2 D' Uw' R' Dw B Rw2 R F' U' Dw Lw2 L2 U2 L' Fw R' Lw2 Fw' Rw2 U L U2 L' Uw2 Bw L2 Bw R B' U Lw2 Rw' B2 Uw B L Fw Uw' Dw F Lw Dw2 Fw F' Bw D' Dw Fw' Rw F' D Uw L2 Lw Bw2 F
A #5 Dw' Lw Bw2 Lw' Uw Fw2 B2 Uw Lw' Bw R2 Fw' L2 D2 Bw F2 L D' F' U D R2 D2 Dw2 Bw Lw' Bw' R2 Bw2 B' U F2 B' Bw2 Dw' D2 L Uw B2 Uw D2 L U' D' F2 Dw2 D B2 Uw U2 R Rw Uw' Rw2 F2 L D L R' Dw'
A Ex#1 Fw' B Bw2 F Dw Bw F2 B Uw2 R' L' Lw2 Dw2 Fw2 Bw' Lw2 U Rw' Lw2 L2 R B Lw R' Fw' L Lw Fw' Dw2 Uw2 R' Fw' B2 Bw Dw2 B2 R2 F2 R' L D' Bw2 F Uw L2 B' Lw' D Rw' U2 Uw2 Fw R2 Dw Lw F Rw Lw' D Uw2
A Ex#2 B Bw2 R D2 F2 Bw' Dw Bw D' L2 Rw Dw2 L Bw F' Fw2 U' Dw' Bw2 U' R Lw2 D2 U' Rw' B' D' Uw Lw2 Bw D' F Dw' U2 B2 F Fw' R2 Lw L2 U' Dw2 Rw' D2 F2 R U L' Uw' B2 Dw2 Rw' B2 Bw' U' Lw F2 L' U2 Bw'
  3x3x3 Blindfolded   First round
Group No. Scramble
A #1 D2 L2 U2 F' L2 F' U2 R F' R2 B' D' B2 F L B F2 R Fw' Uw'
A #2 L U2 F2 R' D2 B2 L B2 R' U' L' R2 F' R' U L F2 D L R Uw'
A #3 L2 D U2 R2 F2 U L2 U' L2 F2 L' F' D R D2 U R2 D F' D' B Uw'
A Ex#1 U2 F2 D2 U2 R2 B F' L2 B' D' B R' B' F' L' B D2 B2 D F2 Uw
A Ex#2 B' R2 U2 B D2 R2 F D2 L' U F' U R2 B' D B2 D2 L B Uw'
B #1 L2 D2 B2 L R2 F2 D2 R B' L' B U B2 D2 L U' B R' F' Rw2 Uw'
B #2 L2 F L2 B F2 D2 F' L' U F' L F L D F2 R' U2 R2 Fw' Uw2
B #3 F2 R2 F2 R2 D' B2 D B2 F L U2 B F' D F' U2 R B' R U2 Rw' Uw
B Ex#1 L2 D2 L2 U R2 U B2 L2 F2 U' L F R' U R' F R2 B U2 R D' Fw'
B Ex#2 D' F2 L2 F2 R2 D' R D2 B2 U F' L' R U' B D' R U Fw Uw'
  3x3x3 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 L' D2 U2 B2 F2 R' D2 L F' L' D U' B R D2 B' L F' U' Fw' Uw'
A #2 R2 D2 B2 R2 D' U B2 L' F' U B' U F2 L' U' B' R F' L2 Uw'
A #3 U2 F2 R2 U2 F' U2 R2 F' D' B2 F D B' U F2 R' F' D' U Fw' Uw2
A Ex#1 F2 L2 B2 U R2 U L2 D' L' D2 L2 F R D2 B' L2 U B' F' L2 Fw' Uw'
A Ex#2 R2 U2 F2 D' B2 U2 F2 R2 B2 L2 F2 R' U R U' B' U' B2 L R Fw Uw'
  3x3x3 One-Handed   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 U2 F U' B' D' L' U B D R' B D2 B2 U2 F' U2 R2 F D2 B
A #2 L' B2 R F2 R2 D2 F2 L B R F2 R2 D B2 U' R' D L' D
A #3 B2 L2 R2 B L2 U2 F U2 B R' B L' R B' R' F' D' R B2 U
A #4 F2 R2 F2 U2 L2 F2 L F2 D2 L' R' B F' D B L' R' F' D R' F'
A #5 B D2 R U2 R' L' U B' R' L2 D2 B' R2 D2 B' U2 R2 F U2 B
A Ex#1 L2 B2 F L2 B' R2 U2 R2 F' L' B L' F2 U R U2 F D' B' R2
A Ex#2 F2 R2 U2 F2 U' L2 U' F2 U L' F2 D' F' L2 R U' B' L D'
B #1 U2 F' L2 B2 R2 U2 B' U2 F' L2 U L' B2 U B2 R D' U R F'
B #2 R U2 R' B2 F2 L R2 U2 L' D2 U' B D2 B2 L D U2 L' F D F
B #3 L2 F2 D' R2 B2 D' R2 D' R F' L2 D2 B' L2 F2 R B' L2 R
B #4 R2 U B2 R2 U B2 D' L2 B2 U L D2 U B' L' D2 B2 U R2 F
B #5 R2 U R' U R' L U' L B2 D R2 L2 B L2 U2 F2 L2 F2 L2 B
B Ex#1 B2 D' B2 D2 B2 D2 L' U F B' U2 B2 D2 B2 R' D2 R2 L' D2
B Ex#2 U2 R2 U' F L' B2 U L' B D L2 F2 L2 D2 F L2 D2 B' D2 R2
C #1 D2 L2 D2 F2 L2 R D2 F2 U F L B2 F' L R' B' R2 B L'
C #2 L' U2 F L2 F' U B2 U' R' B' U L2 F2 L2 D F2 U' D2 B2 R2 U
C #3 B2 U L2 F2 R2 F2 U2 R2 D' R' U L R D2 U2 F' L2 F' D F
C #4 F' D2 R2 B F2 D2 R2 D2 U2 B2 L2 D' B' U' L D2 F' L' D2 F2
C #5 R D' F2 D2 R2 B' U2 D F L' F2 R2 U' D2 B2 D' R2 D2 R2 F2 B2
C Ex#1 R B2 U2 L R2 U2 B2 R' D B2 D F' U B' F L2 F L F
C Ex#2 L2 B R U' F' U D' F' U2 B' L U2 R B2 R U2 D2 R2 D2 L2
  3x3x3 One-Handed   Final
Group No. Scramble
A #1 F2 R' U L' B U2 F R' U2 R' D' L2 U' R2 L2 B2 U B2 D' L2 D2
A #2 F R D2 L2 F' R2 F2 U D F' R' B2 L D2 L' F2 R2 D2 F2 U2
A #3 D' B2 D U2 B2 R2 F2 R2 U R' B' D L B L' D B2 L2 F' U
A #4 F2 L2 U2 L2 D' B2 D' L2 U' B2 D' B D' F' D R B' L' U' R D
A #5 R' D2 L' U2 B2 F2 R' B2 D R F' R2 F D' U' F L B R
A Ex#1 F2 R2 U2 F2 U' R2 D' R' F D2 B2 F' L2 U2 L' U' B2
A Ex#2 F2 L2 F' L2 R2 B' L2 F' L2 B2 R U B' U' B L2 D L2 R F
  4x4x4 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 U2 R' B2 F2 L' U2 L F2 R U2 B' U R D U' F' L' R' D B2 Fw2 Uw2 R' U Fw2 L Fw2 U2 Rw2 L D2 L' B L2 Fw Rw2 R Fw' F Uw R' Fw2 B F' Uw' z y
A #2 R2 U2 R2 B2 U R2 U L2 F2 L2 D' L D B2 D2 L F' U' D2 L2 D2 Rw2 B U Rw2 Uw2 D Fw2 B U L2 B R2 D Rw' U' B Fw Uw2 R F' D' Fw R' L x y'
A #3 D2 L' F2 D' F2 L U' R2 U R2 F2 R2 U2 L2 F' U2 F R2 F' U2 Fw2 Uw2 D R' Uw2 L B2 Uw2 L2 U' R D' Rw2 Fw' U L B' Uw2 F Rw' Uw2 B' Uw' U Rw2 y2
A Ex#1 U R U2 B' D R B2 R' B2 D' L2 D2 U2 F2 U2 L D2 R Uw2 Fw2 D' L' D' R' Uw2 L2 U' L' B2 Uw2 D Fw' Rw2 F R' U2 Uw B2 L Uw B' Rw U' y'
A Ex#2 U2 L' F2 R U2 R' D2 R' U2 B' U F2 L' F D' R2 U L' B' D Fw2 Rw2 F Uw2 F L R2 F' Uw2 L2 Fw2 Uw B U B D' L Fw' Rw F B2 Rw' L Uw z' y2
  5x5x5 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 L2 B2 Uw' Lw' R Dw' Rw' Lw2 D' Uw' Dw2 Lw' F Fw L B2 F U Rw' Uw U' Dw Lw' Fw D' Bw' R B' Lw R' U Uw' Lw2 B2 Bw U' Bw L' U R' F2 Uw' Fw2 Bw F' R D2 Bw' L' U' R Fw' D' B2 Uw F' Lw' Rw2 F2 Fw 3Fw
A #2 R Uw' L Dw' F' Dw' Fw' Rw L B' Fw2 Dw F2 Lw2 D Bw' R' Rw' Dw2 Fw2 R' Bw' R' L Dw2 R L' Uw Fw R2 L2 F B L F2 L' B2 Uw Dw Rw2 D' R' U D' Rw2 D' U2 R2 Dw2 B' Rw Bw' Lw Uw' B' Uw Dw2 R2 B L 3Fw' 3Uw
A #3 Dw2 F2 R Fw2 R' Rw2 Uw Fw D2 U' Fw2 Dw' U2 F R L2 Dw' Rw' Bw Uw' Lw' Uw' Rw U2 D' Bw' F2 Lw Fw' Lw Dw' L2 U Rw2 F Rw Fw Dw F' L' D2 Lw2 Rw U Fw' Dw' R' U' Dw2 Uw2 R D' Lw R Dw' Bw Uw U B' D' 3Rw' 3Uw2
A Ex#1 U2 Dw R U Fw' Lw' Dw R F' B L' Dw' B R D2 Rw2 D' Lw' Dw' U' L Fw D Fw' F Rw' L' Dw Lw' Dw' Fw2 U' Fw' B2 Bw2 U2 L2 Bw' L' R Uw2 R2 Uw2 L' Dw' Uw F Bw Uw' R2 Rw L2 Lw2 U2 R2 D' Dw Rw' Uw D' 3Rw 3Uw'
A Ex#2 Uw' F R' B U D' Lw' Bw2 R U' Lw2 B' Bw Lw2 L2 F' L' R2 Fw2 B2 D2 Rw B' F' Dw L2 Fw B F' Bw R' Rw2 Dw2 Bw' B Fw2 Uw' Dw R2 D' Bw' D' U' Dw Lw2 D Lw' U2 Uw' Lw' Rw2 Fw U2 Fw2 Dw U2 B2 Bw R 3Fw
Adel Mosallami    Philippines
Adel Mosallami
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 13 9.64   11.38   12.81 11.08 10.26 13.28 9.64
First round 25 12.59   13.57   13.30 14.21 DNF 12.59 13.21
3x3x3 Blindfolded Final 2 42.27   DNF   42.27 DNF DNF
First round 2 33.63   DNF   DNF 36.66 33.63
3x3x3 One-Handed Combined First round 18 20.80   24.76   25.32 25.47 26.15 23.50 20.80
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Adrian Tadulan    Australia
Adrian Tadulan
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 24 10.34   14.09   16.04 10.34 13.80 16.00 12.46
First round 18 11.35   12.43   11.92 18.65 11.35 13.28 12.08
2x2x2 Cube First round 33 3.90   5.25   4.98 3.90 5.37 6.34 5.40
5x5x5 Cube Combined First round 33 2:09.84   2:30.79   2:12.66 3:24.34 2:09.84 2:22.15 2:57.57
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 15 17.71   23.81   25.52 20.98 17.71 24.94 25.54
Aiden Torpy    Australia
Aiden Torpy
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 64 20.67   23.12   23.94 24.31 20.67 24.05 21.37
2x2x2 Cube First round 58 2.97   6.78   7.59 6.30 8.55 6.46 2.97
Akito Nipatcharoen    Australia
Akito Nipatcharoen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 8.81   9.53   10.28 9.45 8.81 12.19 8.85
Second round 5 7.88   10.09   10.01 7.88 9.51 11.07 10.74
First round 9 8.83   10.36   10.01 10.48 8.83 10.89 10.58
2x2x2 Cube First round 13 1.28   3.58   3.74 1.28 3.47 4.77 3.53
5x5x5 Cube Combined First round 13 1:33.25   1:35.65   1:33.25 1:35.68 1:36.53 1:37.26 1:34.74
3x3x3 One-Handed Final 6 17.12   20.28   18.83 24.37 20.34 21.67 17.12
Combined First round 6 16.63   20.37   22.63 31.28 21.83 16.65 16.63
Alex Chan Cheuk Yee    Australia
Alex Chan Cheuk Yee
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 62 21.15   22.35   32.62 21.20 21.23 24.62 21.15
3x3x3 One-Handed Combined First round 35 36.32     43.70 36.32
Alex Hirschhorn    Australia
Alex Hirschhorn
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 49 16.38   18.75   19.87 19.43 16.96 22.11 16.38
First round 58 17.25   20.91   21.87 23.86 20.82 20.04 17.25
2x2x2 Cube Final 10 3.61   4.00   4.17 3.61 4.13 3.71 4.16
First round 10 2.56   3.40   3.20 2.56 6.92 3.59 3.42
3x3x3 One-Handed Combined First round 46 50.64     50.64 53.03
Alexander Ball    Australia
Alexander Ball
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 63 21.63   23.08   22.17 25.40 21.66 21.63 26.10
2x2x2 Cube First round 19 2.09   4.53   5.11 2.09 5.74 5.97 2.73
5x5x5 Cube Combined First round 45 DNF     DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Alexander Fleming    Australia
Alexander Fleming
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 100 46.81   49.33   48.40 57.72 46.81 52.43 47.16
2x2x2 Cube First round 90 10.48   14.83   16.51 12.96 10.48 15.03 17.41
Alexander Le    Australia
Alexander Le
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 85 22.78   31.37   31.05 36.85 22.78 26.21 DNF
2x2x2 Cube First round 87 9.89   14.21   15.54 13.96 9.89 13.12 DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Alexis Munoz    Australia
Alexis Munoz
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 111 1:04.75   1:16.83   1:18.14 1:36.52 1:12.65 1:04.75 1:19.71
2x2x2 Cube First round 104 19.16   36.80   34.78 42.69 19.16 40.68 34.93
Anthony Trovato    Australia
Anthony Trovato
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 104 41.17   56.53   59.44 41.17 1:05.29 58.27 51.88
2x2x2 Cube First round 73 3.12   9.77   18.98 10.81 9.05 9.46 3.12
Anubhav Dhruv Ammangi    Australia
Anubhav Dhruv Ammangi
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 72 20.96   26.05   20.96 36.56 23.58 24.02 30.55
2x2x2 Cube First round 69 3.27   8.25   9.21 8.64 8.74 7.36 3.27
5x5x5 Cube Combined First round 45 DNF     DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Ashton Lee    Australia
Ashton Lee
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 101 39.11   52.20   54.15 50.10 39.11 52.35 1:03.25
Benjamin Hutchison    Australia
Benjamin Hutchison
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 93 30.01   36.39   32.39 34.56 DNF 42.21 30.01
2x2x2 Cube First round 84 6.58   11.48   13.40 13.99 6.58 DNF 7.06
Brady Bacon    Australia
Brady Bacon
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 97 36.68   39.30   39.79 47.44 39.04 36.68 39.08
2x2x2 Cube First round 77 7.91   10.48   9.92 9.82 11.71 12.96 7.91
Brandon Liu    Australia
Brandon Liu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 75 23.76   28.11   33.01 26.14 23.76 25.53 32.67
2x2x2 Cube First round 64 5.98   7.73   9.02 5.98 8.34 8.30 6.55
Brett A. McDonald    Australia
Brett A. McDonald
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 115 1:23.38   1:30.34   1:23.38 1:36.87 1:29.60 1:34.01 1:27.42
2x2x2 Cube First round 105 23.57   49.15   1:17.10 39.99 23.57 59.74 47.73
Brian Nguyen    Australia
Brian Nguyen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 17 10.50   11.90   12.46 11.25 10.50 13.76 12.00
First round 8 9.09   10.24   10.43 9.09 10.33 9.96 11.63
2x2x2 Cube Final 8 3.21   3.81   3.47 3.21 4.35 4.46 3.61
First round 4 1.24   3.04   2.05 1.24 3.60 3.48 5.39
5x5x5 Cube Combined First round 21 1:50.37   1:53.79   1:58.76 1:54.45 1:51.42 1:55.50 1:50.37
3x3x3 One-Handed Final 11 20.63   23.82   20.63 22.37 23.88 25.21 26.71
Combined First round 9 18.49   22.19   28.22 20.52 18.49 19.53 26.51
Brian Snedden    Australia
Brian Snedden
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 114 1:19.83   1:26.78   1:38.45 1:31.42 1:21.96 1:26.96 1:19.83
2x2x2 Cube First round 102 21.81   29.40   21.81 DNF 36.24 22.41 29.55
Bryan Eng    Australia
Bryan Eng
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 7.11   8.82   8.26 9.25 9.01 9.19 7.11
Second round 1 7.38   8.45   9.14 8.12 11.24 8.10 7.38
First round 1 7.56   8.89   8.38 9.67 9.67 7.56 8.61
2x2x2 Cube Final 2 2.11   2.46   2.57 2.11 4.85 2.27 2.53
First round 3 2.42   2.82   2.54 3.31 2.42 2.60 3.87
5x5x5 Cube Final 1 1:02.21   1:05.59   1:02.27 1:02.21 1:11.62 1:14.16 1:02.88
Combined First round 1 1:06.48   1:09.60   1:52.25 1:06.48 1:09.05 1:11.35 1:08.39
3x3x3 One-Handed Final 1 13.51   14.67   15.08 18.01 15.33 13.51 13.61
Combined First round 1 12.49   15.75   15.06 17.30 18.14 12.49 14.90
Caleb Clark    Australia
Caleb Clark
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.29   9.98   12.17 8.29 10.44 9.86 9.63
Second round 8 8.86   10.37   10.40 10.94 8.86 9.76 18.40
First round 7 8.94   10.18   10.50 9.42 18.10 10.62 8.94
2x2x2 Cube Final 1 1.84   2.13   2.23 2.25 3.10 1.91 1.84
First round 8 2.54   3.30   2.54 2.96 2.69 4.60 4.26
5x5x5 Cube Final 4 1:10.27   1:17.02   1:17.39 1:17.58 1:10.27 1:24.21 1:16.10
Combined First round 4 1:13.04   1:19.08   1:31.07 1:17.34 1:21.01 1:18.90 1:13.04
3x3x3 Blindfolded First round 12 3:17.37   DNF   DNF DNF 3:17.37
3x3x3 One-Handed Final 2 15.88   18.94   18.90 17.92 19.99 20.77 15.88
Combined First round 3 14.94   18.86   17.98 23.01 15.58 14.94 24.97
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNS
Cass Hopkins    Australia
Cass Hopkins
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 19 11.42   12.51   11.42 12.25 13.22 12.34 12.93
First round 23 11.82   13.03   12.67 13.65 11.82 14.98 12.76
2x2x2 Cube First round 31 2.49   5.21   5.75 2.49 5.37 4.79 5.48
5x5x5 Cube Final 7 1:11.94   1:25.82   1:27.36 1:40.04 1:11.94 1:24.44 1:25.66
Combined First round 8 1:25.38   1:27.63   1:25.38 1:29.73 1:33.11 1:26.88 1:26.28
Conrad Fong    Australia
Conrad Fong
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 52 18.38   22.43   28.74 19.80 18.76 42.49 18.38
First round 49 14.78   18.90   18.39 19.34 14.78 18.96 20.07
2x2x2 Cube First round 42 5.52   5.81   5.74 6.64 5.55 5.52 6.15
3x3x3 One-Handed Combined First round 47 52.38     DNF 52.38
Cooper Bartholomew    Australia
Cooper Bartholomew
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 78 25.83   28.95   29.88 26.42 25.83 36.33 30.54
2x2x2 Cube First round 94 8.40   17.90   29.56 11.27 8.40 DNF 12.87
Cristian Hoang    Australia
Cristian Hoang
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 61 17.79   20.96   18.72 20.95 28.50 23.22 17.79
2x2x2 Cube First round 30 2.14   5.18   5.28 6.30 5.34 4.92 2.14
Daniel Fihrer    Australia
Daniel Fihrer
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 40 13.20   17.23   19.32 16.79 21.81 15.57 13.20
First round 53 15.25   20.06   20.56 21.05 DNF 18.57 15.25
2x2x2 Cube First round 34 3.41   5.42   6.25 3.41 4.70 5.30 6.60
3x3x3 One-Handed Combined First round 41 44.15     DNF 44.15
Daphne Soegijono    Indonesia
Daphne Soegijono
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 29 14.40   15.72   14.83 17.17 16.91 15.41 14.40
First round 47 14.34   18.65   18.62 19.34 20.80 14.34 17.99
2x2x2 Cube First round 54 4.68   6.65   6.03 4.68 6.90 8.66 7.03
David Roche    Australia
David Roche
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 51 16.59   21.63   17.98 26.44 24.68 22.23 16.59
First round 60 18.68   20.94   20.41 18.68 23.01 32.30 19.39
2x2x2 Cube First round 65 6.67   7.85   13.60 7.41 8.25 6.67 7.90
Dean Lederer    Australia
Dean Lederer
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 116 1:39.51   1:59.48   2:14.99 2:01.71 1:39.51 DNF 1:41.75
2x2x2 Cube First round 100 18.46   27.50   47.92 33.09 26.54 18.46 22.88
Donna Cook    Australia
Donna Cook
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 42 14.35   17.30   23.08 15.13 17.97 18.79 14.35
First round 52 17.24   19.97   21.58 DNF 20.64 17.70 17.24
2x2x2 Cube First round 43 4.53   5.94   6.83 4.53 5.82 5.58 6.43
Dylan Ivimey    Australia
Dylan Ivimey
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 35 14.02   16.44   15.65 16.20 18.02 17.46 14.02
First round 43 14.30   18.11   21.77 14.30 19.01 18.05 17.26
2x2x2 Cube First round 35 4.28   5.52   7.13 4.46 4.28 5.62 6.49
Dylan Johnston    Australia
Dylan Johnston
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 25 9.86   14.11   12.86 17.12 16.33 9.86 13.13
First round 15 10.54   11.68   10.54 11.18 12.62 12.35 11.52
2x2x2 Cube Final 5 2.41   3.61   3.58 2.41 5.41 2.96 4.29
First round 1 1.95   2.64   1.95 2.17 3.51 3.96 2.25
5x5x5 Cube Combined First round 19 1:45.01   1:53.09   1:45.01 1:48.77 1:57.55 1:54.21 1:56.30
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 One-Handed Final 10 16.05   23.03   16.05 DNF 22.87 19.49 26.73
Combined First round 12 21.14   23.17   22.49 29.29 24.98 21.14 22.04
Dylan Plumridge    Australia
Dylan Plumridge
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 70 24.56   25.39   26.81 24.56 24.63 41.85 24.74
2x2x2 Cube First round 55 5.61   6.65   7.10 5.61 6.27 7.62 6.58
5x5x5 Cube Combined First round 37 2:53.29     2:53.29 3:12.23
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Edward Hollingdale    Australia
Edward Hollingdale
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 37 11.94   16.84   11.94 19.23 16.59 15.70 18.23
First round 29 12.08   15.39   16.32 15.83 18.57 12.08 14.02
5x5x5 Cube Combined First round 17 1:41.25   1:50.66   1:48.23 1:41.25 1:55.45 2:05.59 1:48.29
3x3x3 One-Handed Combined First round 16 21.82   23.84   21.82 43.44 22.60 26.65 22.27
Edward Rust    Australia
Edward Rust
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 20 11.42   12.60   14.20 11.42 13.24 11.96 12.61
First round 17 11.30   12.34   11.30 13.47 12.24 13.24 11.53
2x2x2 Cube First round 17 3.17   4.44   4.35 4.78 4.71 4.27 3.17
5x5x5 Cube Combined First round 25 1:48.93   2:06.25   2:01.17 2:15.71 1:48.93 2:08.64 2:08.93
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 20 21.66   25.28   26.60 30.05 21.66 24.69 24.56
Edward Tran    Australia
Edward Tran
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 84 24.64   30.17   33.23 30.04 35.76 24.64 27.23
2x2x2 Cube First round 37 4.36   5.57   4.39 4.36 6.42 7.57 5.89
Eric Downes    Australia
Eric Downes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 92 33.97   35.82   34.31 42.95 33.97 38.69 34.46
2x2x2 Cube First round 91 6.27   15.55   18.25 17.99 12.51 6.27 16.14
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Erynn Marlowe    Australia
Erynn Marlowe
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 80 23.69   29.24   23.69 28.60 27.24 37.58 31.89
2x2x2 Cube First round 52 5.97   6.59   6.54 6.91 6.31 5.97 7.62
Ethan Chawla    Australia
Ethan Chawla
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 26 12.09   14.45   14.51 14.28 12.09 14.74 14.57
First round 38 15.15   16.17   15.23 15.15 15.90 18.72 17.39
2x2x2 Cube First round 29 1.87   5.11   12.50 1.87 4.15 4.47 6.72
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 24 22.40   29.94   23.90 29.31 22.40 36.60 DNF
Ethan Cheng    Australia
Ethan Cheng
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 44 15.28   17.37   19.21 16.43 17.63 15.28 18.06
First round 48 17.52   18.67   19.14 18.19 19.87 17.52 18.67
2x2x2 Cube First round 20 3.34   4.70   4.78 3.34 4.92 5.00 4.40
3x3x3 One-Handed Combined First round 38 37.47     42.32 37.47
Ethan Wong    Australia
Ethan Wong
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 112 1:12.96   1:22.56   1:36.66 1:12.96 1:22.19 1:25.98 1:19.52
2x2x2 Cube First round 97 15.18   23.28   19.67 28.89 15.18 21.29 29.86
Eugene Jung    Australia
Eugene Jung
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 107 48.48   59.65   48.48 1:16.13 53.46 59.45 1:06.05
2x2x2 Cube First round 101 21.72   27.54   21.72 34.97 29.48 25.95 27.19
Felix Rohloff    Australia
Felix Rohloff
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 77 25.42   28.37   29.76 34.79 25.42 26.98 28.37
2x2x2 Cube First round 57 5.18   6.75   5.31 7.17 9.99 5.18 7.77
Fiona Wang    Australia
Fiona Wang
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 43 15.39   17.36   15.39 17.42 17.07 17.59 23.50
First round 44 13.97   18.38   25.18 17.62 20.44 13.97 17.07
2x2x2 Cube First round 95 6.87   19.29   18.95 6.87 21.33 DNF 17.59
5x5x5 Cube Combined First round 28 1:59.20   2:19.28   2:21.68 2:25.90 2:11.11 2:25.06 1:59.20
3x3x3 Blindfolded Final 6 4:38.15   DNF   4:38.15 DNF DNF
First round 6 1:51.53   DNF   1:51.53 DNF 2:01.36
Fletcher Peterson    Australia
Fletcher Peterson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 73 22.31   26.16   25.77 22.31 25.60 31.67 27.10
2x2x2 Cube First round 106 8.09   DNF   8.09 9.12 8.16 DNF DNF
5x5x5 Cube Combined First round 44 3:33.13     DNF 3:33.13
Gabriel Ben    Australia
Gabriel Ben
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 47 16.41   17.71   16.41 18.10 23.79 16.59 18.45
First round 34 12.07   15.67   16.06 17.31 13.65 18.08 12.07
2x2x2 Cube First round 21 1.98   4.72   4.15 DNF 5.15 4.86 1.98
5x5x5 Cube Combined First round 24 1:49.18   2:05.13   2:12.08 2:03.91 1:59.40 DNF 1:49.18
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 36 36.70     36.70 37.97
Harry Loiterton    Australia
Harry Loiterton
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 34 15.37   16.30   16.66 19.16 15.37 16.43 15.80
First round 22 12.29   12.85   12.29 14.92 13.01 12.74 12.79
2x2x2 Cube First round 32 4.20   5.21   4.69 4.20 5.48 5.45 5.48
5x5x5 Cube Combined First round 34 2:22.47   2:31.66   2:22.47 2:32.20 2:55.17 2:37.09 2:25.70
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 25 21.11   30.75   26.51 30.17 35.58 39.52 21.11
Jack A. McDonald    Australia
Jack A. McDonald
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 103 49.93   55.92   59.45 49.93 1:00.03 53.38 54.94
2x2x2 Cube First round 98 17.38   25.65   26.19 26.52 17.38 39.15 24.25
Jackson Abbott    Australia
Jackson Abbott
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 69 22.39   25.18   25.35 25.60 24.60 22.39 31.07
2x2x2 Cube First round 51 5.29   6.58   5.29 6.55 DNF 6.06 7.14
5x5x5 Cube Combined First round 40 3:11.31     3:11.31 3:12.53
3x3x3 One-Handed Combined First round 45 50.25     DNF 50.25
Jaivardhan Bhatia    Australia
Jaivardhan Bhatia
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 117 47.13   DNF   47.13 DNF DNF DNS DNS
2x2x2 Cube First round 107 12.83   DNF   15.06 DNF 15.27 12.83 DNF
Jake Ambler    Australia
Jake Ambler
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 67 20.43   24.59   22.07 25.12 26.57 20.43 34.89
2x2x2 Cube First round 66 6.95   7.91   7.46 8.07 9.95 6.95 8.21
5x5x5 Cube Combined First round 41 3:24.47     3:24.47 3:52.28
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Jasper Musgrave    Australia
Jasper Musgrave
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 59 17.72   20.91   28.92 22.65 19.27 20.80 17.72
2x2x2 Cube First round 49 5.22   6.38   8.73 6.33 5.22 6.64 6.18
Jayden Kuris    Australia
Jayden Kuris
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 94 29.38   37.29   35.47 35.17 41.23 41.62 29.38
2x2x2 Cube First round 93 9.81   16.60   35.29 21.76 13.01 15.04 9.81
Jayden Lederer    Australia
Jayden Lederer
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 46 14.98   17.65   14.98 18.56 23.79 18.25 16.15
First round 32 12.23   15.53   15.47 15.51 12.23 15.66 15.60
2x2x2 Cube First round 67 4.90   8.11   10.36 4.90 8.39 DNF 5.57
5x5x5 Cube Combined First round 27 2:05.54   2:17.65   2:15.95 2:36.48 2:28.58 2:05.54 2:08.42
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 32 33.05   40.91   46.49 33.05 DNF 41.58 34.67
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNS
Jeff Miao    China
Jeff Miao
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 21 11.27   12.72   11.97 11.27 DNF 12.38 13.82
First round 24 12.28   13.36   12.73 12.98 12.28 14.73 14.36
2x2x2 Cube First round 26 2.22   4.93   5.21 2.22 5.39 4.20 5.86
5x5x5 Cube Combined First round 14 1:17.71   1:38.21   1:44.97 1:31.81 1:17.71 1:37.84 1:49.20
3x3x3 One-Handed Combined First round 13 18.54   23.59   26.57 19.69 26.38 24.69 18.54
John Cook    Australia
John Cook
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 99 36.87   45.25   46.99 1:32.92 36.87 45.69 43.06
2x2x2 Cube First round 89 13.78   14.72   14.27 14.92 13.78 22.16 14.98
Jolina Chen    Australia
Jolina Chen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 33 14.02   16.20   16.04 14.02 19.87 15.29 17.28
First round 33 13.03   15.66   13.03 14.74 DNF 15.78 16.47
2x2x2 Cube First round 24 4.20   4.86   4.86 4.20 6.09 4.64 5.08
5x5x5 Cube Combined First round 22 1:46.29   2:00.48   1:46.29 2:01.11 1:59.01 2:01.31 2:08.03
3x3x3 One-Handed Combined First round 33 33.12   DNF   38.62 33.12 DNF 39.48 DNF
Jonathan Kaliffe    Australia
Jonathan Kaliffe
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 14 8.61   11.39   11.10 14.45 11.26 11.82 8.61
First round 20 11.30   12.60   12.94 12.89 13.78 11.30 11.96
2x2x2 Cube First round 36 1.16   5.57   4.26 1.16 7.32 5.12 DNF
5x5x5 Cube Combined First round 15 1:27.51   1:40.68   1:36.89 1:49.41 1:56.74 1:35.73 1:27.51
3x3x3 Blindfolded First round 10 2:56.68   DNF   DNF 2:56.68 DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 19 21.71   24.84   28.07 24.08 25.59 24.85 21.71
Jonathan Kingsland    Australia
Jonathan Kingsland
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 79 27.54   29.02   27.54 29.36 32.38 28.66 29.05
2x2x2 Cube First round 85 8.49   12.49   11.39 22.30 14.50 11.59 8.49
5x5x5 Cube Combined First round 45 DNF     DNF DNF
Joonki Jung    Australia
Joonki Jung
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 46 15.87   18.64   15.87 21.31 25.34 17.94 16.68
2x2x2 Cube First round 44 4.24   5.95   6.64 5.09 4.24 6.12 9.42
Joseph Rabinowitz    South Africa
Joseph Rabinowitz
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 76 27.88   28.35   29.23 27.93 30.47 27.88 27.89
2x2x2 Cube First round 63 5.30   7.73   9.56 5.30 7.66 7.05 8.47
5x5x5 Cube Combined First round 42 3:25.70     3:25.70 DNF
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Joseph Tan    Australia
Joseph Tan
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 102 46.06   52.51   56.17 1:04.13 50.09 46.06 51.26
Joshua Liang    Australia
Joshua Liang
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 30 14.56   15.79   16.38 15.19 18.31 15.79 14.56
First round 28 13.62   15.04   14.36 16.29 13.62 15.32 15.43
2x2x2 Cube First round 39 4.58   5.69   7.19 4.92 6.37 4.58 5.77
5x5x5 Cube Combined First round 30 2:06.36   2:21.36   2:06.36 2:23.07 2:33.04 2:23.66 2:17.36
3x3x3 One-Handed Combined First round 37 36.71     43.79 36.71
Jude Symonds    Australia
Jude Symonds
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 32 10.51   16.15   15.04 19.18 16.64 16.76 10.51
First round 41 14.26   17.36   18.49 14.93 14.26 18.66 23.00
2x2x2 Cube First round 23 1.60   4.83   5.83 1.60 4.24 4.54 5.71
5x5x5 Cube Combined First round 26 1:47.42   2:07.08   2:12.81 2:20.57 1:47.86 1:47.42 2:33.38
3x3x3 One-Handed Combined First round 23 21.95   26.64   33.83 23.51 28.49 21.95 27.93
Justin He    Australia
Justin He
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 8.37   9.68   10.37 9.39 10.91 9.29 8.37
Second round 2 8.03   8.77   8.53 8.99 9.88 8.79 8.03
First round 4 8.49   9.51   10.52 8.61 10.09 8.49 9.84
2x2x2 Cube Final 3 2.16   2.57   2.16 2.73 2.51 2.69 2.51
First round 9 2.21   3.37   2.21 2.96 4.43 7.79 2.71
5x5x5 Cube Final 2 1:00.85   1:11.59   1:00.85 1:15.41 1:16.29 1:08.39 1:10.98
Combined First round 3 1:15.50   1:18.58   1:23.96 1:18.61 1:15.50 1:18.18 1:18.96
3x3x3 One-Handed Final 5 17.58   20.13   17.58 20.18 20.81 19.40 21.36
Combined First round 2 15.11   18.00   17.63 19.28 17.10 15.11 26.09
Kaito Sato    Australia
Kaito Sato
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 109 55.75   1:10.42   55.75 1:06.84 1:07.44 1:16.97 1:17.53
2x2x2 Cube First round 96 11.11   20.66   59.24 20.97 11.11 23.49 17.52
Kal Reid    Australia
Kal Reid
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 86 22.56   31.69   29.46 43.54 37.16 28.46 22.56
Kent Thomson    Australia
Kent Thomson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 10.26   13.24   16.29 10.26 16.22 12.76 10.74
Second round 9 10.08   10.75   10.08 DNF 10.89 10.50 10.85
First round 12 7.89   11.05   9.77 11.69 12.72 7.89 11.69
2x2x2 Cube Final 6 3.28   3.72   3.77 3.68 4.96 3.71 3.28
First round 7 1.57   3.23   3.81 1.57 4.37 2.48 3.39
5x5x5 Cube Final 6 1:22.90   1:25.21   1:24.26 1:31.39 1:22.90 1:27.35 1:24.01
Combined First round 6 1:17.65   1:27.50   1:35.00 1:19.21 1:17.65 1:28.29 1:39.11
3x3x3 Blindfolded Final 7 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 7 2:08.96   DNF   4:19.45 2:08.96 DNF
3x3x3 One-Handed Final 3 17.77   19.92   19.36 20.96 31.56 17.77 19.45
Combined First round 5 18.43   19.89   19.29 21.86 24.10 18.43 18.52
Kirt Protacio    Australia
Kirt Protacio
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 9.07   9.94   10.54 10.66 10.12 9.07 9.17
Second round 3 8.12   9.46   8.56 9.74 8.12 10.11 10.08
First round 2 8.38   9.17   9.15 8.38 10.18 8.98 9.38
2x2x2 Cube First round 18 3.96   4.51   4.37 3.96 4.45 5.65 4.71
5x5x5 Cube Combined First round 16 1:31.44   1:44.92   1:38.31 1:31.44 1:58.55 2:08.13 1:37.91
3x3x3 One-Handed Final 8 19.01   21.25   20.46 23.59 20.25 23.04 19.01
Combined First round 8 18.91   21.09   24.99 22.94 19.27 18.91 21.07
Lachlan Middleton    Australia
Lachlan Middleton
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 95 27.71   37.48   42.80 38.61 27.71 31.02 43.68
2x2x2 Cube First round 79 8.96   10.85   13.05 10.41 10.94 8.96 11.20
Lara Rust    Australia
Lara Rust
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 87 25.66   32.74   32.32 30.10 25.66 37.01 35.81
2x2x2 Cube First round 83 9.10   11.27   10.81 9.10 14.62 9.92 13.08
Lazo Jalal    Australia
Lazo Jalal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 18 8.96   12.10   12.72 12.64 10.93 8.96 12.78
First round 14 10.55   11.29   11.53 11.47 10.55 12.16 10.88
2x2x2 Cube First round 40 1.93   5.71   2.28 1.93 4.16 DNF 10.68
5x5x5 Cube Combined First round 9 1:24.81   1:30.13   1:35.80 1:28.84 1:48.77 1:25.76 1:24.81
3x3x3 Blindfolded First round 11 3:04.29   DNF   DNF DNF 3:04.29
3x3x3 One-Handed Combined First round 21 23.31   25.61   29.03 23.39 24.42 23.31 30.54
Liam Highducheck    Australia
Liam Highducheck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 8.97   11.32   11.84 11.29 13.56 8.97 10.84
Second round 11 9.69   11.07   12.94 11.04 10.37 11.80 9.69
First round 11 10.11   11.00   11.47 10.11 10.31 11.23 13.51
2x2x2 Cube First round 16 2.06   4.33   2.06 3.90 4.06 5.02 6.56
5x5x5 Cube Final 3 1:10.67   1:14.14   1:23.18 1:10.67 1:15.38 1:13.41 1:13.64
Combined First round 2 1:06.43   1:12.97   1:17.80 1:14.75 1:16.22 1:06.43 1:07.94
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 22 15.15   26.12   27.20 26.70 15.15 24.47 28.96
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNS
5x5x5 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNS DNS
Liam Sweet    Australia
Liam Sweet
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 28 13.20   15.31   15.58 15.58 13.20 17.84 14.76
First round 36 14.47   16.08   14.47 15.24 16.68 16.32 21.33
3x3x3 Blindfolded Final 4 1:14.64   DNF   1:14.64 DNF DNF
First round 3 1:07.17   DNF   DNF 1:45.21 1:07.17
5x5x5 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNS DNS
Liam West    Australia
Liam West
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 83 22.08   29.85   28.49 31.17 22.08 36.70 29.89
2x2x2 Cube First round 70 2.08   8.45   6.49 8.41 10.66 10.46 2.08
Loic Chiang    Singapore
Loic Chiang
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 8.73   12.31   11.29 8.73 12.60 13.62 13.03
Second round 4 8.45   9.70   9.79 11.09 10.09 8.45 9.22
First round 6 8.96   10.13   10.38 8.96 11.47 9.15 10.85
2x2x2 Cube Final 4 2.73   3.59   3.87 3.65 5.59 3.26 2.73
First round 6 1.30   NR 3.18   2.10 1.30 3.56 3.87 4.01
5x5x5 Cube Combined First round 23 1:44.43   2:01.37   1:44.43 2:06.10 1:49.52 2:08.48 2:36.62
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Final 7 16.34   20.39   20.20 20.66 23.02 16.34 20.30
Combined First round 10 16.57   22.83   24.91 21.22 16.57 28.19 22.36
Luc Harvey    Australia
Luc Harvey
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 16 9.11   11.57   14.53 12.64 10.18 9.11 11.90
First round 21 11.52   12.66   12.96 12.15 13.70 11.52 12.88
2x2x2 Cube Final 11 3.81   4.25   4.47 3.81 6.86 4.38 3.89
First round 11 1.17   3.50   1.97 1.17 4.42 4.12 5.29
3x3x3 One-Handed Final 12 16.17   24.34   16.17 26.23 28.27 25.01 21.79
Combined First round 11 14.77   23.00   26.31 22.32 21.95 14.77 24.73
Lucas Valdes    Australia
Lucas Valdes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 66 18.13   23.93   25.80 25.27 20.72 28.42 18.13
2x2x2 Cube First round 45 4.38   6.00   4.77 10.33 7.10 4.38 6.13
3x3x3 One-Handed Combined First round 43 48.83     48.83 DNF
Luke Tarlinton    Australia
Luke Tarlinton
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 65 17.74   23.31   17.74 22.88 23.69 23.37 24.67
2x2x2 Cube First round 76 7.89   10.30   8.50 12.44 13.04 9.95 7.89
3x3x3 One-Handed Combined First round 44 49.91     49.91 55.74
Mack Waller    Australia
Mack Waller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 50 17.64   20.37   17.82 21.04 22.26 22.54 17.64
First round 51 18.19   19.78   18.19 21.27 20.12 19.36 19.85
2x2x2 Cube First round 38 2.13   5.59   5.21 6.25 5.93 5.63 2.13
3x3x3 One-Handed Combined First round 39 38.82     38.82 43.72
Mahesh Rajendran    Australia
Mahesh Rajendran
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 12.57   15.40   15.67 17.92 12.57 18.06 12.61
2x2x2 Cube First round 41 4.83   5.75   6.39 4.83 5.99 4.87 6.80
Mathias Lafaye de Micheaux    France
Mathias Lafaye de Micheaux
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 36 14.87   16.60   16.64 16.10 14.87 17.05 17.49
First round 50 15.95   19.76   18.71 21.75 18.81 15.95 21.84
2x2x2 Cube First round 48 2.09   6.23   5.79 6.59 9.69 6.30 2.09
5x5x5 Cube Combined First round 31 2:14.21   2:27.54   2:50.69 2:25.09 2:14.21 2:30.08 2:27.44
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 31 33.63   35.52   33.92 41.64 33.63 34.93 37.71
Matthew Cook    Australia
Matthew Cook
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 9.40   9.86   10.25 9.40 12.22 9.42 9.91
Second round 10 9.61   10.87   11.06 13.57 10.60 9.61 10.96
First round 10 8.53   10.88   12.39 11.42 10.26 8.53 10.97
2x2x2 Cube Final 7 2.88   3.73   5.78 3.70 2.88 4.23 3.26
First round 2 1.37   2.69   2.45 1.37 2.80 2.82 4.98
5x5x5 Cube Final 5 1:11.89   1:24.48   1:34.01 1:20.79 1:25.18 1:27.46 1:11.89
Combined First round 5 1:24.51   1:26.24   1:27.64 1:26.24 1:24.85 1:32.82 1:24.51
3x3x3 One-Handed Final 4 18.66   20.08   19.81 20.76 18.66 21.21 19.68
Combined First round 4 17.83   19.65   18.53 17.83 18.60 24.94 21.82
Matthew Karl Reyes    Australia
Matthew Karl Reyes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 15 10.64   11.41   11.78 11.47 10.99 10.64 13.03
First round 16 10.37   12.10   14.62 11.20 12.91 10.37 12.19
2x2x2 Cube First round 14 3.13   3.72   3.75 3.13 3.37 4.03 4.94
5x5x5 Cube Combined First round 11 1:25.53   1:32.25   1:25.53 1:36.60 1:52.94 1:33.57 1:26.59
3x3x3 One-Handed Combined First round 17 18.21   24.71   24.68 27.10 22.34 33.55 18.21
Michael Nguyen    Australia
Michael Nguyen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 88 29.42   34.25   38.19 33.77 35.45 33.52 29.42
2x2x2 Cube First round 56 4.76   6.68   9.25 4.76 7.26 6.18 6.61
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Mitchell Healy    Australia
Mitchell Healy
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 31 14.39   15.98   18.08 14.39 14.75 21.31 15.10
First round 37 15.15   16.11   16.06 15.15 16.17 16.09 16.28
2x2x2 Cube Final 12 3.37   4.60   6.28 3.62 6.63 3.91 3.37
First round 12 1.31   3.56   2.47 1.31 4.52 3.86 4.34
5x5x5 Cube Combined First round 38 2:55.07     2:55.07 3:23.56
3x3x3 One-Handed Combined First round 34 35.01     35.01 37.94
Nam Anh Dang    Australia
Nam Anh Dang
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 56 11.12   DNF   14.82 DNF 11.12 DNF 15.99
First round 19 10.06   12.60   14.06 12.12 13.99 10.06 11.68
3x3x3 Blindfolded Final 3 49.84   DNF   DNF 49.84 DNF
First round 4 1:09.61   DNF   DNF 1:09.61 DNF
5x5x5 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Nash Williams    Australia
Nash Williams
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 108 58.29   1:08.40   1:08.55 1:08.46 1:08.19 58.29 1:11.08
2x2x2 Cube First round 81 7.92   11.14   12.25 12.74 7.92 8.44 DNF
Nathan Green    Australia
Nathan Green
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 54 18.95   20.07   19.78 28.27 18.95 20.89 19.55
Nicholas Gayed    Australia
Nicholas Gayed
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 48 16.34   18.73   19.61 17.66 18.91 23.36 16.34
First round 45 17.77   18.40   19.41 17.88 21.08 17.77 17.92
2x2x2 Cube First round 59 4.58   7.36   6.91 4.58 6.12 9.05 17.62
3x3x3 One-Handed Combined First round 48 55.58     55.58 DNF
Nicholas Peoples    Australia
Nicholas Peoples
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 53 17.77   23.43   23.91 24.39 17.77 25.46 22.00
First round 55 12.28   20.24   21.18 12.28 26.32 19.49 20.05
2x2x2 Cube First round 53 1.89   6.65   5.96 7.31 6.69 8.14 1.89
Nicholas Power-Malone    Australia
Nicholas Power-Malone
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 71 21.00   25.69   29.36 24.49 21.00 31.06 23.23
2x2x2 Cube First round 68 2.42   8.23   8.78 9.21 8.72 7.20 2.42
Nina Rust    Australia
Nina Rust
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 105 47.24   56.60   55.40 53.52 1:00.87 1:02.06 47.24
2x2x2 Cube First round 92 12.39   16.39   14.62 17.08 12.39 DNF 17.46
Nitin Raghavan    Australia
Nitin Raghavan
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 106 54.16   58.31   55.22 55.56 1:04.14 54.16 1:09.30
2x2x2 Cube First round 75 6.36   10.23   11.55 10.59 8.56 6.36 11.99
Noah Gil    Australia
Noah Gil
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 98 31.43   42.83   31.43 39.60 38.27 DNF 50.62
2x2x2 Cube First round 82 8.76   11.14   16.96 10.51 8.76 12.94 9.96
Noah Snedden    Australia
Noah Snedden
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 96 31.03   38.08   DNF 42.12 34.92 31.03 37.20
2x2x2 Cube First round 72 6.25   9.46   10.80 6.25 9.37 11.91 8.20
Oliver Bauer    Australia
Oliver Bauer
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 55 18.54   24.52   27.24 18.54 21.62 24.71 DNF
First round 57 17.88   20.80   21.42 24.16 17.88 20.95 20.04
2x2x2 Cube First round 50 4.69   6.58   6.37 4.69 6.98 6.98 6.38
5x5x5 Cube Combined First round 39 2:58.68     3:11.05 2:58.68
Oliver Morgan    Australia
Oliver Morgan
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 45 16.60   17.64   16.60 18.03 19.84 17.83 17.06
First round 40 15.81   16.42   17.23 15.81 15.86 35.86 16.17
2x2x2 Cube First round 22 3.45   4.76   6.95 3.45 3.94 5.54 4.81
5x5x5 Cube Combined First round 35 2:05.48   2:35.43   2:37.76 2:05.48 2:32.34 2:36.20 DNF
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 42 46.25     DNF 46.25
Paul N. van de Geest    United Kingdom
Paul N. van de Geest
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 91 34.11   35.40   34.97 43.79 36.04 34.11 35.19
2x2x2 Cube First round 86 7.52   12.72   9.33 31.57 15.87 7.52 12.95
Paull Kelly    Australia
Paull Kelly
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 110 41.55   1:12.29   1:13.93 41.55 1:22.24 1:06.81 1:16.12
2x2x2 Cube First round 99 18.16   26.06   18.16 35.49 DNF 18.20 24.49
Peri Le Dain    USA
Peri Le Dain
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 10.31   12.09   12.72 13.28 10.31 11.66 11.88
Second round 12 10.16   11.36   13.37 10.84 10.16 10.32 12.91
First round 13 9.51   11.15   10.24 13.63 12.63 10.58 9.51
2x2x2 Cube First round 28 4.17   4.95   4.28 4.92 5.65 4.17 5.66
5x5x5 Cube Combined First round 20 1:31.62   1:53.42   1:31.62 2:00.44 2:03.79 1:55.42 1:44.41
3x3x3 Blindfolded First round 13 3:48.56   DNF   DNF DNF 3:48.56
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNS
Peter Gabriel    Australia
Peter Gabriel
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 74 21.58   26.66   21.58 25.53 25.14 31.12 29.31
2x2x2 Cube First round 71 8.30   9.37   9.83 8.38 9.91 8.30 10.86
3x3x3 One-Handed Combined First round 50 DNF     DNF DNF
Rafael Peter Guarin    Australia
Rafael Peter Guarin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 113 1:15.67   1:24.16   1:28.06 1:23.44 1:20.99 1:15.67 1:31.30
2x2x2 Cube First round 103 21.23   34.46   35.28 38.35 29.75 21.23 39.04
Ruby van Vliet    Australia
Ruby van Vliet
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 54 20.76   24.25   23.95 24.16 24.65 28.21 20.76
First round 56 19.88   20.64   19.88 21.07 20.45 20.66 20.81
2x2x2 Cube First round 80 9.82   11.10   12.06 9.82 14.68 11.04 10.21
Rupert Rust    Australia
Rupert Rust
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 81 27.56   29.69   31.76 28.27 27.56 33.52 29.05
2x2x2 Cube First round 74 7.93   10.19   7.93 11.45 9.57 9.55 12.69
3x3x3 One-Handed Combined First round 40 43.19     43.19 50.35
Sam van Vliet    Australia
Sam van Vliet
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 22 11.37   13.34   11.37 15.03 13.21 14.47 12.34
First round 26 11.13   13.71   15.14 13.29 12.69 22.29 11.13
2x2x2 Cube First round 25 1.91   4.87   4.89 1.91 4.28 5.86 5.44
5x5x5 Cube Combined First round 10 1:24.02   1:31.68   1:36.06 1:39.82 1:24.02 1:29.81 1:29.18
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 14 21.57   23.61   24.56 31.82 23.15 23.11 21.57
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNS
Samuel Moliver    Australia
Samuel Moliver
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 27 13.71   15.15   17.13 15.40 14.26 13.71 15.79
First round 31 14.51   15.48   14.51 27.62 16.08 14.97 15.38
2x2x2 Cube First round 60 3.29   7.42   10.58 3.29 5.37 6.31 DNF
5x5x5 Cube Combined First round 36 2:32.31     2:32.31 3:02.04
3x3x3 Blindfolded Final 5 2:00.91   DNF   DNF DNF 2:00.91
First round 5 1:21.14   DNF   DNF 1:29.29 1:21.14
3x3x3 One-Handed Combined First round 28 29.63   33.08   29.63 36.26 29.64 33.35 45.44
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Sora Sato    Australia
Sora Sato
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 9.95   11.49   13.34 13.60 10.94 10.19 9.95
Second round 7 8.02   10.33   12.44 10.64 10.99 9.36 8.02
First round 5 8.65   9.68   11.04 9.20 11.21 8.80 8.65
2x2x2 Cube Final 9 2.65   3.83   2.65 5.11 DNF 3.25 3.14
First round 5 0.95   3.05   2.25 0.95 4.08 3.94 2.96
5x5x5 Cube Final 8 1:17.45   1:28.94   1:34.41 1:33.04 1:23.67 1:30.12 1:17.45
Combined First round 7 1:20.41   1:27.50   1:20.41 1:40.64 1:23.74 1:28.84 1:29.92
3x3x3 Blindfolded First round 9 2:26.67   DNF   DNF 2:26.67 2:42.18
3x3x3 One-Handed Final 9 19.33   21.41   19.33 20.85 21.56 25.60 21.83
Combined First round 7 16.39   20.69   16.99 26.52 16.39 20.54 24.55
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Taine Cassar    Australia
Taine Cassar
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 9.96   11.27   12.19 10.40 9.96 11.21 13.82
Second round 6 8.46   10.13   8.46 11.01 13.14 9.40 9.99
First round 3 8.96   9.33   9.13 8.96 10.64 9.45 9.40
2x2x2 Cube First round 15 2.66   4.16   4.74 4.00 3.75 5.64 2.66
5x5x5 Cube Combined First round 12 1:28.05   1:34.91   1:28.05 1:56.64 1:32.00 1:30.86 1:41.87
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 27 23.07   32.58   38.47 31.83 31.41 34.50 23.07
Tamara Macadam    Australia
Tamara Macadam
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 23 11.55   13.73   13.48 14.75 12.95 18.43 11.55
First round 27 13.35   14.87   14.05 15.10 13.35 15.46 17.60
2x2x2 Cube First round 27 2.26   4.95   6.90 2.26 4.56 5.23 5.05
5x5x5 Cube Combined First round 29 2:10.06   2:20.22   2:22.78 2:26.00 2:18.72 2:10.06 2:19.15
3x3x3 Blindfolded Final 7 DNF   DNF   DNF DNF DNF
First round 8 2:25.75   2:50.24   2:27.06 2:25.75 3:37.90
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNS DNS
Theodore Brown    Australia
Theodore Brown
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 39 14.83   17.18   19.32 24.02 16.91 15.32 14.83
First round 42 14.28   17.66   14.28 17.21 18.19 17.57 25.79
2x2x2 Cube First round 46 5.16   6.00   6.28 6.01 5.16 7.82 5.71
5x5x5 Cube Combined First round 43 3:27.81     3:27.81 3:33.92
3x3x3 Blindfolded First round 14 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 29 25.28   33.45   28.60 35.76 39.97 25.28 35.99
Tim Chu    Australia
Tim Chu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 41 14.10   17.26   14.10 17.18 16.87 18.62 17.72
First round 35 14.18   15.78   17.20 14.18 15.46 14.69 17.28
2x2x2 Cube First round 47 5.67   6.21   5.67 7.97 6.24 5.85 6.53
3x3x3 One-Handed Combined First round 30 28.65   34.44   28.80 54.22 39.00 35.52 28.65
Timothy Loh    Australia
Timothy Loh
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 38 14.26   17.05   14.26 18.47 17.49 18.28 15.39
First round 39 15.36   16.37   17.12 15.36 16.12 15.87 18.13
2x2x2 Cube First round 61 6.01   7.47   7.67 7.29 8.84 7.44 6.01
5x5x5 Cube Combined First round 18 1:40.15   1:50.82   1:55.00 1:54.53 1:40.15 1:42.92 2:00.94
3x3x3 Blindfolded Final 1 38.51   41.61   41.77 38.51 44.54
First round 1 31.45   DNF   41.43 DNF 31.45
3x3x3 One-Handed Combined First round 26 27.13   31.32   40.93 27.72 27.13 31.57 34.67
4x4x4 Blindfolded Final 1 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Tomas Chereau Zurita    Australia
Tomas Chereau Zurita
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 82 24.26   29.78   29.76 32.94 31.34 28.24 24.26
2x2x2 Cube First round 62 6.67   7.65   6.67 7.27 8.29 8.04 7.63
3x3x3 One-Handed Combined First round 49 56.98     56.98 DNF
Valeriya Gaidarly (Валерия Гайдарлы)    Kazakhstan
Valeriya Gaidarly (Валерия Гайдарлы)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 89 28.21   34.55   36.69 44.67 28.21 37.32 29.64
Victor Guo    Australia
Victor Guo
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 90 30.79   34.79   30.79 44.59 35.94 32.55 35.87
2x2x2 Cube First round 88 9.13   14.36   9.13 17.63 11.96 14.19 16.92
Zhaodong Liu    China
Zhaodong Liu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 68 18.97   24.78   26.15 18.97 31.98 20.95 27.23
2x2x2 Cube First round 78 7.61   10.72   11.00 13.91 11.41 9.75 7.61
5x5x5 Cube Combined First round 32 2:16.89   2:28.71   DNF 2:21.15 2:21.99 2:42.98 2:16.89