Danish Open 2018

Date City WCA LInk
2018-9-15~16  Denmark, Lejre Danish Open 2018

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Jakob Gunnarsson 8.23  Rasmus Stub Detlefsen 8.59  Daniel Wallin 8.93
 2x2x2 Cube  Martin Vædele Egdal 1.80  Jakob Gunnarsson 2.04  Elvin Thorsen 2.43
 4x4x4 Cube  Daniel Wallin 33.12  Martin Vædele Egdal 33.49  Rasmus Stub Detlefsen 34.12
 5x5x5 Cube  Martin Vædele Egdal 1:03.29  Rasmus Stub Detlefsen 1:04.11  Jakob Gunnarsson 1:07.42
 6x6x6 Cube  Martin Vædele Egdal 1:46.80  Magnus Patrick Kanstrup 2:01.51  Jakob Gunnarsson 2:01.89
 7x7x7 Cube  Martin Vædele Egdal 2:50.63  Darja Makurina 3:22.63  Daniel Wallin 3:25.63
 3x3x3 Blindfolded  Gregor Billing 28.77  Daniel Anker Hermansen 29.91  Jakob Gunnarsson 36.00
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 13.70  Jakob Gunnarsson 14.05  Daniel Vædele Egdal 16.79
 3x3x3 With Feet  Daniel Vædele Egdal 32.89  Laurids Abelsen Holm 39.77  Elvin Thorsen 45.61
 Rubik's Clock  Daniel Wallin 7.44  Daniel Vædele Egdal 8.02  Elvin Thorsen 9.24
 Megaminx  Oscar Roth Andersen 43.10  Karina Grandjean Beck 46.59  Jakob Gunnarsson 48.11
 Pyraminx  Elvin Thorsen 2.88  Oscar Roth Andersen 3.22  Rasmus Stub Detlefsen 3.36
 Skewb  Rasmus Stub Detlefsen 3.61  Daniel Vædele Egdal 3.74  Martin Vædele Egdal 5.01
 Square-1  Rasmus Stub Detlefsen 8.46  Martin Vædele Egdal 9.01  Jakob Gunnarsson 11.00
 4x4x4 Blindfolded  Daniel Anker Hermansen 4:26.95  Daniel Wallin 6:13.68  Elvin Thorsen 21:17.00
 5x5x5 Blindfolded  Daniel Anker Hermansen 7:28.56  Martin Vædele Egdal 21:06.00  Thor Muto Asmund 24:40.00
 3x3x3 Multi-Blind  Martin Vædele Egdal 9/9 42:39  Daniel Anker Hermansen 13/17 57:16  Jakob Gunnarsson 7/9 41:49
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Wallin 7.04   8.24    Sweden 8.96 7.04 7.82 11.68 7.93
2 Martin Vædele Egdal 6.92   8.31    Denmark 6.92 9.84 7.30 7.83 9.80
3 Jakob Gunnarsson 7.69   8.95    Sweden 9.31 8.39 9.51 9.14 7.69
4 Rasmus Stub Detlefsen 7.33   9.20    Denmark 10.15 10.52 7.33 9.81 7.63
5 Elvin Thorsen 7.09   9.53    Sweden 14.47 9.56 7.09 11.34 7.70
6 Karl Taagaard Hansen 8.74   10.17    Denmark 10.16 8.74 10.96 10.43 9.92
7 Erik Bryland 9.96   10.46    Sweden 10.03 11.25 13.40 10.10 9.96
8 Mathias Søndergaard Byrne 9.64   10.80    Denmark 13.79 9.64 11.94 10.72 9.74
9 Daniel Vædele Egdal 8.40   10.90    Denmark 14.96 12.86 9.06 10.78 8.40
10 Magnus Patrick Kanstrup 10.42   11.16    Denmark 11.73 10.86 12.43 10.42 10.89
11 Victor Alexander Stolarczyk 9.71   11.20    Denmark 15.31 11.91 9.84 9.71 11.85
12 Karina Grandjean Beck 9.00   11.36    Denmark 9.00 10.86 11.45 14.01 11.76
13 Niels Magnus Lund Heje 10.09   11.47    Denmark 13.68 10.35 15.62 10.09 10.37
14 Magnus Søndergaard Byrne 9.93   11.59    Denmark 9.93 12.98 11.17 14.59 10.61
15 Oscar Roth Andersen 11.31   11.81    Denmark 12.29 11.36 14.92 11.31 11.77
16 Fredrik Trondhjem 11.21   12.25    Denmark 12.40 11.21 12.04 15.61 12.30
17 Henrik Buus Aagaard 12.01   12.39    Denmark 12.47 13.85 12.01 12.19 12.50
18 Frithiof Kuhlmann 10.34   13.22    Germany 13.58 12.89 10.34 18.81 13.20
19 Frederik Løchte 10.48   13.34    Denmark 16.04 17.67 12.27 10.48 11.72
20 Nikolai Bjerrum Baunkilde 12.54   13.57    Denmark 12.54 13.83 DNF 13.56 13.32
21 Callum Goodyear 12.92   14.37    United Kingdom 14.42 14.34 14.35 16.65 12.92
22 Daniel Anker Hermansen 13.16   15.28    Denmark 16.73 13.60 15.79 13.16 16.44
23 Steffen Nielsen 14.47   15.42    Denmark 15.55 14.47 14.62 16.09 16.79
24 Darja Makurina 13.79   15.47    Latvia 17.30 13.99 15.13 13.79 17.65
25 Noa Piamonte Vejlø 12.18   15.75    Denmark 15.56 12.18 17.10 17.64 14.60
26 Laurids Abelsen Holm 15.48   15.77    Denmark 16.07 15.48 17.05 15.61 15.62
27 Frederik Hansen 12.50   16.63    Denmark 16.15 16.61 17.13 17.37 12.50
28 Kristoffer Vasehus 14.25   17.04    Denmark 17.43 14.25 15.86 17.82 19.62
29 Karla Struer Lund 16.24   17.10    Denmark 20.79 17.49 17.33 16.48 16.24
30 Zoé de Moffarts 16.00   17.12    Belgium 18.58 16.13 18.99 16.66 16.00
31 Mads Philipsen 14.44   17.18    Denmark 23.65 19.16 14.44 15.51 16.87
32 Albin Thim 16.31   17.64    Sweden 18.70 16.31 16.92 25.13 17.30
33 Thomas Sonnenberg Jarner 15.06   17.74    Denmark 16.11 15.06 22.51 21.06 16.04
34 Nikita Slavinski 16.93   17.90    Estonia 17.91 16.93 18.47 17.31 30.70
35 Lucas Debes 14.01   18.21    Denmark 14.01 19.39 19.02 16.23 19.39
36 Jessica Moens 17.29   18.28    Belgium 18.76 19.42 17.29 18.04 18.04
37 Joy Liou Liu (刘丽欧) 17.34   18.60    China 19.32 18.84 21.16 17.63 17.34
38 Jacob Penther Henriksen 17.51   18.74    Denmark 18.70 21.71 17.51 18.13 19.39
39 Jens Aslaug 16.91   20.16    Denmark 21.49 19.95 21.68 19.04 16.91
40 Carl Emil Exner 18.37   20.56    Denmark 20.10 18.37 18.72 22.85 31.88
41 Klaus Andersen 18.03   21.69    Denmark 21.36 18.03 18.09 25.63 41.02
42 Lars Vennike Nielsson 16.32   21.84    Denmark 24.70 21.03 16.32 19.78 42.83
43 Malte Oliver Bøgh Kjøller 19.67   22.18    Denmark 27.32 20.61 19.67 24.92 21.02
44 Mikkel Kolding 18.90   22.47    Denmark 21.18 18.90 26.28 24.40 21.83
45 Mikkel Waaben Hertz 20.04   23.31    Denmark 25.19 26.36 20.58 20.04 24.16
46 Mikela Elleby Jørgensen 23.04   23.98    Denmark 26.08 23.04 23.96 24.29 23.70
47 Jeppe Hansen 19.49   24.40    Denmark 30.91 24.33 23.31 19.49 25.57
48 Anna Buhl Bechmann 24.08   25.74    Denmark 25.40 24.08 26.49 27.83 25.34
49 Asger Knude Jacobsen 24.07   26.12    Denmark 28.44 25.37 31.23 24.55 24.07
50 Lucas Hansen 22.16   26.15    Denmark 22.54 28.41 27.50 22.16 29.76
51 Hampus Lidén 21.36   26.35    Sweden 31.29 27.72 26.89 24.45 21.36
52 Lars Kildebro 23.12   26.35    Denmark 23.12 23.98 28.02 27.04 29.06
53 Thor Muto Asmund 25.26   30.19    Denmark 25.26 30.31 29.18 33.54 31.07
54 Oliver Dam Fredens 22.32   34.84    Denmark 40.34 22.32 33.10 34.81 36.62
55 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 25.33   37.86    Denmark 44.16 37.02 54.24 25.33 32.39
56 Magnus Farré Emmervadt Jensen 37.74   41.79    Denmark 1:28.26 37.74 42.30 39.21 43.86
57 Max Leschly Heiberg Fløystrup 30.04   45.77    Denmark 56.25 49.06 46.34 41.91 30.04
58 Anton Tane Søchting Goode 40.94   46.70    Denmark 45.29 43.64 40.94 51.17 51.16
59 Sander Thorfelt Schmidt 44.04   50.18    Denmark 44.04 1:00.06 47.24 48.71 54.60
60 Tobias Ry Grodt 43.33   51.42    Denmark 53.37 53.97 50.45 50.44 43.33
61 Jakob Andreas Clay Holm 46.44   52.34    Denmark 57.15 51.42 55.56 50.03 46.44
62 Jacob Paw Møller 35.78   56.33    Denmark 1:02.98 58.52 55.89 35.78 54.57
63 Jesper Hasselquist 46.35   56.90    Sweden 1:00.18 52.13 46.35 58.40 1:46.65
64 Karl Lykkegaard Knudsen 43.29   59.89    Denmark 1:02.06 1:11.01 43.29 1:01.42 56.20
65 Sabrina Mustafa Khan 1:02.87   1:23.12    Pakistan 1:02.87 1:39.30 1:24.60 1:33.12 1:11.63
  Rubik's Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 7.47   7.89    Denmark 8.29 7.65 7.72 7.47 10.29
2 Rasmus Stub Detlefsen 8.36   8.75    Denmark 8.36 8.67 12.16 8.36 9.23
3 Daniel Wallin 8.36   8.85    Sweden 8.36 9.25 12.49 8.69 8.61
4 Mathias Søndergaard Byrne 8.19   9.28    Denmark 12.86 9.51 9.71 8.19 8.61
5 Jakob Gunnarsson 8.35   9.34    Sweden 9.24 9.07 9.78 8.35 9.72
6 Daniel Vædele Egdal 8.60   9.50    Denmark 8.75 11.21 9.63 8.60 10.12
7 Karl Taagaard Hansen 8.80   9.70    Denmark 11.33 8.80 10.81 9.32 8.98
8 Elvin Thorsen 8.86   10.21    Sweden 14.97 9.87 8.86 10.37 10.40
9 Victor Alexander Stolarczyk 9.56   10.50    Denmark 10.04 10.29 9.56 11.18 13.40
10 Magnus Søndergaard Byrne 8.85   10.86    Denmark 10.87 11.06 8.85 10.64 11.06
11 Karina Grandjean Beck 8.90   10.88    Denmark 11.55 10.90 10.31 11.42 8.90
12 Magnus Patrick Kanstrup 9.76   11.28    Denmark 9.76 12.47 12.08 10.57 11.18
13 Erik Bryland 9.63   11.30    Sweden 11.03 12.36 13.35 9.63 10.50
14 Oscar Roth Andersen 9.72   11.61    Denmark 12.21 10.36 12.25 9.72 13.67
15 Niels Magnus Lund Heje 10.98   11.61    Denmark 11.75 13.98 11.77 10.98 11.32
16 Nikolai Bjerrum Baunkilde 10.64   12.38    Denmark 12.08 12.10 12.95 14.85 10.64
17 Frederik Løchte 10.91   12.74    Denmark 14.69 13.52 11.46 13.23 10.91
18 Frithiof Kuhlmann 11.03   12.74    Germany 12.90 12.64 13.21 11.03 12.67
19 Fredrik Trondhjem 11.50   12.88    Denmark 13.56 13.28 11.50 14.36 11.81
20 Henrik Buus Aagaard 8.89   13.18    Denmark 14.66 11.75 8.89 15.18 13.14
21 Callum Goodyear 12.08   14.32    United Kingdom 13.98 13.94 17.52 12.08 15.03
22 Mads Philipsen 12.26   15.35    Denmark 18.07 14.27 12.26 13.71 19.79
23 Darja Makurina 13.81   15.45    Latvia 15.49 13.81 19.74 16.18 14.67
24 Noa Piamonte Vejlø 13.43   15.47    Denmark 13.43 14.64 13.61 18.19 18.17
25 Daniel Anker Hermansen 14.63   16.17    Denmark 18.96 16.33 15.41 14.63 16.76
26 Karla Struer Lund 15.63   16.51    Denmark 19.43 15.63 16.94 16.57 16.01
27 Albin Thim 15.05   16.57    Sweden 15.05 18.46 15.35 19.80 15.89
28 Frederik Hansen 15.26   16.91    Denmark 20.29 15.55 18.18 15.26 17.00
29 Steffen Nielsen 15.55   17.29    Denmark 24.86 15.55 18.69 16.89 16.28
30 Kristoffer Vasehus 13.19   18.02    Denmark 18.80 13.19 19.01 17.47 17.78
31 Laurids Abelsen Holm 17.03   18.35    Denmark 17.03 18.04 17.32 19.68 28.11
32 Zoé de Moffarts 15.66   18.62    Belgium 17.51 17.36 15.66 23.51 20.99
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Jakob Gunnarsson 6.26   8.23    Sweden 8.83 9.26 7.43 8.44 6.26
2 Rasmus Stub Detlefsen 8.03   8.59    Denmark 8.87 8.03 8.67 9.95 8.22
3 Daniel Wallin 7.33   8.93    Sweden 8.95 7.33 10.58 9.13 8.70
4 Martin Vædele Egdal 8.40   9.22    Denmark 9.73 8.40 9.09 11.22 8.83
5 Magnus Patrick Kanstrup 7.79   9.92    Denmark 9.12 10.17 10.46 7.79 11.32
6 Karina Grandjean Beck 8.35   10.08    Denmark 9.21 10.80 8.35 10.23 11.83
7 Victor Alexander Stolarczyk 9.50   10.15    Denmark 10.16 9.95 12.83 10.34 9.50
8 Mathias Søndergaard Byrne 8.01   10.26    Denmark 10.14 9.22 8.01 11.41 11.77
9 Daniel Vædele Egdal 10.02   10.48    Denmark 10.08 11.19 10.60 10.02 10.76
10 Karl Taagaard Hansen 7.53   10.50    Denmark 12.04 10.04 11.92 9.54 7.53
11 Elvin Thorsen 9.07   11.02    Sweden 10.79 11.46 9.07 10.82 12.20
12 Magnus Søndergaard Byrne 9.90   11.60    Denmark 12.27 12.10 9.90 12.73 10.44
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.63   1.98    Denmark 2.74 1.63 2.06 2.06 1.83
2 Rasmus Stub Detlefsen 1.46   2.63    Denmark 3.04 4.26 1.46 2.24 2.60
3 Elvin Thorsen 1.86   2.63    Sweden 3.04 1.86 2.85 2.04 3.01
4 Daniel Vædele Egdal 2.07   2.93    Denmark 2.97 3.17 2.07 2.65 4.07
5 Daniel Wallin 2.35   3.19    Sweden 4.12 2.76 3.28 3.54 2.35
6 Magnus Søndergaard Byrne 3.01   3.57    Denmark 3.53 4.01 3.49 3.01 3.69
7 Mathias Søndergaard Byrne 3.35   3.84    Denmark 3.59 3.35 3.67 4.27 5.01
8 Nikolai Bjerrum Baunkilde 3.20   4.19    Denmark 7.66 4.41 3.20 3.49 4.68
9 Noa Piamonte Vejlø 2.85   4.24    Denmark 4.07 2.85 5.12 7.67 3.52
10 Henrik Buus Aagaard 3.40   4.31    Denmark 4.42 4.02 3.40 12.96 4.48
11 Niels Magnus Lund Heje 3.28   4.39    Denmark 4.43 3.28 4.57 5.24 4.16
12 Thomas Sonnenberg Jarner 4.11   4.42    Denmark 4.79 4.32 4.28 4.11 4.67
13 Karl Taagaard Hansen 3.27   4.45    Denmark 4.80 3.27 4.01 6.35 4.53
14 Magnus Patrick Kanstrup 4.10   4.49    Denmark 4.57 4.10 4.59 5.89 4.31
15 Frithiof Kuhlmann 3.70   4.68    Germany 4.70 3.70 5.58 6.03 3.75
16 Daniel Anker Hermansen 3.26   4.87    Denmark 6.95 4.30 6.60 3.72 3.26
17 Kristoffer Vasehus 4.19   4.92    Denmark 5.05 5.24 4.19 6.46 4.48
18 Callum Goodyear 4.36   4.96    United Kingdom 4.54 4.36 5.17 5.16 5.82
19 Albin Thim 4.12   5.18    Sweden 4.67 7.80 5.47 5.41 4.12
20 Fredrik Trondhjem 4.32   5.21    Denmark 5.77 5.09 6.95 4.32 4.77
21 Erik Bryland 3.52   5.22    Sweden 3.52 7.40 6.49 4.78 4.38
22 Jakob Gunnarsson 2.58   5.46    Sweden 2.58 2.64 DNF 3.24 10.51
23 Frederik Hansen 4.92   5.48    Denmark 9.30 4.92 5.04 5.88 5.52
24 Jeppe Hansen 4.51   5.50    Denmark 4.51 5.10 5.04 6.36 15.94
25 Malte Oliver Bøgh Kjøller 5.08   5.60    Denmark 5.70 5.50 5.61 6.29 5.08
26 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 4.47   5.65    Denmark 4.47 6.02 6.07 5.15 5.78
27 Lucas Debes 4.40   6.25    Denmark 5.12 8.40 4.40 5.24 9.18
28 Carl Emil Exner 5.20   6.53    Denmark 6.71 7.29 5.20 9.31 5.60
29 Mads Philipsen 6.09   6.56    Denmark 6.86 8.05 6.20 6.61 6.09
30 Klaus Andersen 5.50   6.80    Denmark 5.50 6.30 13.87 7.12 6.99
31 Jacob Penther Henriksen 5.44   7.11    Denmark 7.89 5.44 DNF 6.45 6.98
32 Lars Vennike Nielsson 4.59   7.12    Denmark 4.59 7.55 8.49 5.32 12.47
33 Rasmus Jakobsen 4.21   7.15    Denmark 6.66 7.23 13.05 7.57 4.21
34 Steffen Nielsen 4.49   7.17    Denmark 7.25 8.04 11.25 4.49 6.22
35 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.16   7.55    China 8.31 6.54 5.16 9.32 7.79
36 Nikita Slavinski 5.81   7.56    Estonia 9.10 7.69 5.81 7.59 7.41
37 Mikkel Waaben Hertz 6.88   7.65    Denmark 7.96 6.88 6.99 8.01 11.50
38 Laurids Abelsen Holm 3.73   7.66    Denmark 9.63 8.36 8.84 5.78 3.73
39 Jens Aslaug 4.02   7.68    Denmark 6.48 6.21 10.36 23.27 4.02
40 Frederik Løchte 5.74   7.99    Denmark 6.15 5.74 9.70 8.13 10.79
41 Hampus Lidén 5.18   8.24    Sweden 8.78 7.74 5.18 11.27 8.21
42 Jessica Moens 6.72   8.27    Belgium 8.20 9.71 6.89 6.72 DNF
43 Victor Alexander Stolarczyk 7.38   8.32    Denmark 12.76 7.52 9.31 8.12 7.38
44 Asger Knude Jacobsen 3.74   8.37    Denmark 6.43 9.08 3.74 9.65 9.59
45 Lucas Hansen 7.51   8.50    Denmark 7.51 8.03 9.51 8.64 8.82
46 Anna Buhl Bechmann 9.34   9.76    Denmark 11.32 9.34 9.61 9.36 10.32
47 Mikela Elleby Jørgensen 7.55   10.04    Denmark 10.95 17.18 7.55 9.08 10.10
48 Oliver Dam Fredens 7.89   10.49    Denmark 7.90 7.89 12.23 12.24 11.35
49 Jacob Paw Møller 12.22   14.07    Denmark 16.02 13.20 20.05 12.22 12.98
50 Anton Tane Søchting Goode 11.73   15.06    Denmark 34.62 11.73 13.67 15.49 16.01
51 Tobias Ry Grodt 13.76   15.31    Denmark 18.42 16.39 14.20 15.33 13.76
52 Magnus Farré Emmervadt Jensen 9.64   16.34    Denmark 25.90 27.00 12.28 10.84 9.64
53 Karl Lykkegaard Knudsen 4.89   16.56    Denmark 20.44 DNF 12.82 16.41 4.89
54 Sander Thorfelt Schmidt 6.80   16.58    Denmark 17.95 20.79 12.88 18.92 6.80
55 Jesper Hasselquist 13.20   16.83    Sweden 18.64 29.29 13.30 13.20 18.56
56 Max Leschly Heiberg Fløystrup 14.44   16.97    Denmark 24.83 21.02 15.25 14.64 14.44
  2x2x2 Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.53   1.99    Denmark 1.53 3.97 1.71 2.04 2.22
2 Jakob Gunnarsson 1.89   2.29    Sweden 2.37 1.89 3.65 2.22 2.27
3 Martin Vædele Egdal 1.70   2.32    Denmark 1.70 2.35 1.96 2.65 2.67
4 Elvin Thorsen 2.34   2.50    Sweden 2.34 2.71 2.39 3.98 2.41
5 Magnus Søndergaard Byrne 1.72   2.83    Denmark 2.64 3.86 2.63 1.72 3.21
6 Daniel Wallin 2.02   3.08    Sweden 2.02 4.93 2.06 5.36 2.24
7 Karl Taagaard Hansen 3.23   3.59    Denmark 3.23 3.77 3.51 3.48 4.44
8 Daniel Vædele Egdal 2.04   3.64    Denmark 2.04 2.48 DNF 6.16 2.27
9 Noa Piamonte Vejlø 3.73   3.96    Denmark 4.14 4.01 4.22 3.74 3.73
10 Frithiof Kuhlmann 3.17   4.12    Germany 3.25 11.99 4.91 4.19 3.17
11 Erik Bryland 3.53   4.30    Sweden 3.53 5.53 4.70 4.42 3.78
12 Henrik Buus Aagaard 3.85   4.43    Denmark 4.54 5.72 4.32 4.43 3.85
13 Fredrik Trondhjem 3.34   4.45    Denmark 4.11 4.89 5.98 4.36 3.34
14 Niels Magnus Lund Heje 3.68   4.65    Denmark 4.20 4.93 4.82 5.36 3.68
15 Mathias Søndergaard Byrne 3.23   4.67    Denmark 5.01 5.40 4.40 3.23 4.60
16 Nikolai Bjerrum Baunkilde 3.22   4.68    Denmark 4.49 7.49 3.32 6.23 3.22
17 Thomas Sonnenberg Jarner 3.67   4.68    Denmark 4.94 4.43 4.84 4.77 3.67
18 Magnus Patrick Kanstrup 4.13   5.07    Denmark 7.44 6.34 4.21 4.66 4.13
19 Albin Thim 4.24   5.14    Sweden 5.09 4.78 5.80 5.56 4.24
20 Lucas Debes 3.92   5.25    Denmark 5.39 3.92 6.11 5.77 4.59
21 Malte Oliver Bøgh Kjøller 4.65   5.36    Denmark 4.65 7.48 5.90 4.94 5.25
22 Kristoffer Vasehus 5.22   5.66    Denmark 5.22 DNF 5.32 5.30 6.37
23 Frederik Hansen 4.56   5.75    Denmark 10.15 5.91 4.72 6.63 4.56
24 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 5.17   5.96    Denmark 5.17 7.02 7.67 5.37 5.50
25 Callum Goodyear 3.23   6.00    United Kingdom 8.69 6.50 7.24 4.26 3.23
26 Jeppe Hansen 5.04   6.85    Denmark 5.04 7.10 8.01 7.42 6.04
27 Daniel Anker Hermansen 3.11   6.98    Denmark 7.31 9.51 11.45 4.11 3.11
28 Carl Emil Exner 6.93   7.84    Denmark DNF 7.04 7.76 6.93 8.71
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.43   1.80    Denmark 2.14 1.77 1.43 4.20 1.48
2 Jakob Gunnarsson 1.67   2.04    Sweden 1.67 5.11 1.75 2.09 2.29
3 Elvin Thorsen 2.00   2.43    Sweden 2.00 2.44 DNF 2.18 2.67
4 Rasmus Stub Detlefsen 1.49   2.64    Denmark 1.61 1.49 3.19 5.16 3.11
5 Daniel Vædele Egdal 2.83   3.47    Denmark 3.30 3.41 2.83 4.06 3.69
6 Daniel Wallin 3.19   4.02    Sweden DNF 3.19 4.56 3.40 4.10
7 Noa Piamonte Vejlø 3.90   4.31    Denmark 3.90 4.88 4.22 4.49 4.21
8 Karl Taagaard Hansen 3.24   4.33    Denmark 4.39 3.24 4.21 4.40 5.29
9 Magnus Søndergaard Byrne 3.49   4.34    Denmark 5.48 3.49 3.89 5.17 3.95
10 Erik Bryland 2.79   4.37    Sweden 3.49 4.65 2.79 4.98 5.68
11 Frithiof Kuhlmann 2.84   4.59    Germany 2.84 4.18 3.90 6.24 5.69
12 Henrik Buus Aagaard 3.97   5.83    Denmark 5.67 7.56 3.97 4.27 8.23
  4x4x4 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Wallin 28.94   31.28    Sweden 42.91 28.94 31.23 32.71 29.90
2 Martin Vædele Egdal 29.46   32.04    Denmark 30.24 29.46 34.21 32.78 33.09
3 Rasmus Stub Detlefsen 31.72   33.70    Denmark 35.83 33.11 37.87 32.16 31.72
4 Jakob Gunnarsson 31.91   38.10    Sweden 36.91 37.93 39.45 31.91 42.26
5 Magnus Patrick Kanstrup 36.50   38.54    Denmark 38.31 41.06 36.50 36.61 40.71
6 Karina Grandjean Beck 35.58   38.62    Denmark 39.27 41.84 36.39 40.19 35.58
7 Oscar Roth Andersen 38.70   39.52    Denmark 39.27 39.37 47.95 39.92 38.70
8 Mathias Søndergaard Byrne 36.14   40.78    Denmark 37.54 36.14 45.14 40.76 44.05
9 Daniel Vædele Egdal 36.42   41.17    Denmark 44.76 37.74 42.92 36.42 42.85
10 Callum Goodyear 41.03   43.54    United Kingdom 49.66 42.91 41.94 41.03 45.78
11 Magnus Søndergaard Byrne 40.02   46.35    Denmark 45.66 55.68 40.02 46.17 47.23
12 Erik Bryland 39.28   46.60    Sweden 49.33 39.28 50.27 47.62 42.86
13 Elvin Thorsen 43.02   48.21    Sweden 56.36 43.02 46.90 49.55 48.19
14 Karl Taagaard Hansen 46.04   50.96    Denmark 46.04 49.48 55.97 50.26 53.15
15 Fredrik Trondhjem 43.55   50.97    Denmark 1:04.84 43.55 49.86 54.64 48.40
16 Steffen Nielsen 48.78   51.38    Denmark 54.24 50.39 48.78 1:09.50 49.52
17 Frithiof Kuhlmann 46.23   51.58    Germany 50.56 46.47 DNF 46.23 57.70
18 Henrik Buus Aagaard 48.07   52.61    Denmark 53.43 1:03.20 52.91 48.07 51.50
19 Victor Alexander Stolarczyk 50.75   55.73    Denmark 59.00 55.19 53.00 1:01.06 50.75
20 Gregor Billing 44.91   55.74    Germany 56.56 57.19 58.72 44.91 53.48
21 Darja Makurina 45.18   55.82    Latvia 54.77 1:08.00 54.18 58.51 45.18
22 Zoé de Moffarts 49.54   56.60    Belgium 56.94 49.54 59.04 58.95 53.90
23 Nikolai Bjerrum Baunkilde 55.34   57.69    Denmark 56.02 1:01.22 55.34 56.31 1:00.73
24 Daniel Anker Hermansen 55.86   58.15    Denmark 55.86 DNF 58.71 59.36 56.38
25 Jessica Moens 51.49   1:02.49    Belgium 1:05.52 57.83 51.49 1:12.78 1:04.12
26 Thomas Sonnenberg Jarner 1:07.25   1:12.08    Denmark 1:26.07 1:11.93 1:10.30 1:07.25 1:14.01
27 Albin Thim 1:04.24   1:12.68    Sweden 1:18.33 1:11.98 1:10.16 1:04.24 1:15.91
28 Kristoffer Vasehus 1:06.52   1:14.12    Denmark 1:14.25 1:19.64 1:24.20 1:08.47 1:06.52
29 Lars Vennike Nielsson 1:12.17   1:20.72    Denmark 1:34.21 1:14.61 1:23.40 1:24.16 1:12.17
30 Mads Philipsen 1:05.38   1:21.84    Denmark 1:30.67 1:05.38 1:19.13 1:25.44 1:20.94
31 Mikkel Waaben Hertz 1:21.34   1:25.37    Denmark 1:23.28 1:22.80 1:30.04 1:21.34 1:34.26
32 Malte Oliver Bøgh Kjøller 1:21.30   1:25.79    Denmark 1:55.51 1:24.10 1:24.85 1:21.30 1:28.41
33 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:12.24   1:26.61    China 1:25.17 1:12.24 1:33.49 1:26.57 1:28.09
34 Jens Aslaug 1:20.54   1:29.69    Denmark 1:25.21 1:31.55 1:20.54 1:45.05 1:32.30
35 Noa Piamonte Vejlø 1:01.63   1:30.05    Denmark 2:04.72 1:16.76 1:01.63 1:45.28 1:28.11
36 Mikela Elleby Jørgensen 1:19.71   1:32.23    Denmark 1:52.95 1:19.71 1:31.90 1:30.20 1:34.58
37 Carl Emil Exner 1:21.60   1:32.51    Denmark 1:33.66 1:21.60 1:31.06 1:32.80 1:40.89
38 Lucas Debes 1:15.03   1:33.56    Denmark 1:38.46 1:15.03 2:05.98 1:36.38 1:25.85
39 Nikita Slavinski 1:31.06      Estonia 1:31.06 1:55.31
40 Thor Muto Asmund 1:32.75      Denmark 1:32.75 1:38.91
41 Laurids Abelsen Holm 1:36.26      Denmark 2:12.68 1:36.26
42 Frederik Løchte 1:37.64      Denmark 1:37.64 1:40.63
43 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 1:58.33      Denmark 1:58.33 2:48.77
44 Lucas Hansen 2:08.78      Denmark 2:12.47 2:08.78
45 Anna Buhl Bechmann 2:23.32      Denmark 2:29.01 2:23.32
46 Jeppe Hansen 2:27.84      Denmark 2:35.30 2:27.84
47 Max Leschly Heiberg Fløystrup 2:48.87      Denmark 2:48.87 2:54.59
48 Klaus Andersen 2:53.23      Denmark DNF 2:53.23
  4x4x4 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Wallin 29.65   33.12    Sweden 33.71 35.71 29.65 29.94 40.10
2 Martin Vædele Egdal 30.10   33.49    Denmark 35.98 30.10 32.82 35.59 32.07
3 Rasmus Stub Detlefsen 31.11   34.12    Denmark 35.25 33.64 33.47 31.11 43.87
4 Jakob Gunnarsson 29.29   34.13    Sweden 35.32 33.43 35.72 33.65 29.29
5 Magnus Patrick Kanstrup 35.28   37.12    Denmark 35.28 37.42 36.26 44.59 37.67
6 Daniel Vædele Egdal 29.51   38.46    Denmark 29.51 40.87 39.47 39.94 35.98
7 Karina Grandjean Beck 33.79   39.39    Denmark 33.79 43.48 41.72 35.74 40.72
8 Mathias Søndergaard Byrne 38.00   42.46    Denmark 42.24 42.86 43.34 42.28 38.00
9 Oscar Roth Andersen 41.53   44.97    Denmark 45.88 41.53 46.78 42.26 47.02
10 Callum Goodyear 45.97   47.04    United Kingdom 45.97 48.81 1:03.88 46.03 46.29
  5x5x5 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 54.37   58.69    Denmark 54.37 58.59 1:08.15 1:01.56 55.91
2 Daniel Wallin 1:01.84   1:07.29    Sweden 1:15.39 1:01.84 1:07.30 1:11.90 1:02.66
3 Karina Grandjean Beck 1:03.68   1:08.78    Denmark 1:03.68 1:10.01 1:08.15 1:14.37 1:08.18
4 Magnus Patrick Kanstrup 1:01.32   1:09.59    Denmark 1:06.85 1:09.10 1:01.32 1:22.87 1:12.83
5 Jakob Gunnarsson 1:08.69   1:09.89    Sweden 1:11.16 1:08.69 1:10.29 1:09.06 1:10.33
6 Rasmus Stub Detlefsen 1:03.83   1:10.49    Denmark 1:15.12 1:07.41 1:09.46 1:14.59 1:03.83
7 Daniel Vædele Egdal 1:09.93   1:12.27    Denmark 1:12.78 1:10.88 1:09.93 1:13.14 1:15.27
8 Erik Bryland 1:15.10   1:23.97    Sweden 1:16.20 1:34.64 1:21.06 1:43.95 1:15.10
9 Mathias Søndergaard Byrne 1:20.39   1:25.35    Denmark 1:38.59 1:26.92 1:20.39 1:26.03 1:23.10
10 Darja Makurina 1:21.58   1:26.59    Latvia 1:25.87 1:27.71 1:26.18 1:29.50 1:21.58
11 Magnus Søndergaard Byrne 1:22.30   1:27.33    Denmark 1:23.52 1:35.53 1:28.12 1:30.36 1:22.30
12 Fredrik Trondhjem 1:28.80   1:30.37    Denmark 1:31.11 1:30.83 1:28.80 1:29.87 1:30.40
13 Callum Goodyear 1:24.29   1:34.89    United Kingdom 1:31.94 1:31.29 1:49.15 1:41.44 1:24.29
14 Elvin Thorsen 1:25.44   1:35.09    Sweden 1:38.38 1:25.44 1:30.50 1:36.38 1:38.45
15 Karl Taagaard Hansen 1:30.34   1:35.15    Denmark 1:46.43 1:33.75 1:30.34 1:34.52 1:37.18
16 Steffen Nielsen 1:27.23   1:44.03    Denmark 1:45.30 DNF 1:27.23 1:35.07 1:51.73
17 Henrik Buus Aagaard 1:46.22   1:51.90    Denmark 1:53.28 1:46.22 1:48.31 2:08.89 1:54.11
18 Zoé de Moffarts 1:42.77   1:52.54    Belgium 1:54.63 1:42.77 1:50.73 2:51.19 1:52.25
19 Gregor Billing 1:36.92   1:53.39    Germany 1:53.84 1:53.98 1:53.07 1:53.26 1:36.92
20 Frithiof Kuhlmann 1:41.63   1:54.73    Germany 1:57.75 1:41.63 DNF 1:49.40 1:57.03
21 Karla Struer Lund 1:39.40   1:57.48    Denmark 2:06.58 1:59.10 1:59.30 1:54.04 1:39.40
22 Victor Alexander Stolarczyk 1:54.56   2:03.19    Denmark 2:01.50 1:54.56 2:11.24 1:56.84 2:16.54
23 Lars Vennike Nielsson 1:58.35   2:07.94    Denmark 1:58.35 2:07.29 2:08.62 2:10.12 2:07.92
24 Carl Emil Exner 2:13.04   2:22.21    Denmark 2:27.40 2:20.21 2:38.20 2:13.04 2:19.03
25 Jessica Moens 2:35.28      Belgium 2:41.58 2:35.28
26 Joy Liou Liu (刘丽欧) 2:48.00      China DNF 2:48.00
27 Mikkel Waaben Hertz 2:55.64      Denmark 3:13.87 2:55.64
28 Thomas Sonnenberg Jarner 2:57.95      Denmark 2:57.95 3:09.11
29 Mads Philipsen 3:02.08      Denmark 3:02.89 3:02.08
30 Emil Halstein Forsberg 3:45.32      Denmark 3:45.32 DNF
  5x5x5 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 58.45   1:03.29    Denmark 1:02.65 1:08.66 1:00.19 58.45 1:07.03
2 Rasmus Stub Detlefsen 59.96   1:04.11    Denmark 59.96 1:04.00 1:08.26 1:00.07 1:08.52
3 Jakob Gunnarsson 1:03.76   1:07.42    Sweden 1:12.09 1:04.46 1:05.72 1:03.76 1:12.20
4 Daniel Wallin 1:03.22   1:08.07    Sweden 1:11.16 1:10.01 1:03.22 1:08.85 1:05.35
5 Karina Grandjean Beck 1:04.50   1:12.37    Denmark 1:13.07 1:04.50 1:12.91 1:11.74 1:12.47
6 Erik Bryland 1:11.66   1:15.03    Sweden 1:15.18 1:17.58 1:11.66 1:12.33 DNF
7 Magnus Patrick Kanstrup 1:07.05   1:15.70    Denmark 1:14.49 1:15.56 1:23.56 1:07.05 1:17.06
8 Daniel Vædele Egdal 1:11.05   1:17.36    Denmark 1:18.51 1:13.63 1:22.95 1:19.95 1:11.05
9 Darja Makurina 1:17.89   1:21.88    Latvia 1:31.36 1:17.90 1:17.89 1:21.53 1:26.21
10 Mathias Søndergaard Byrne 1:19.24   1:25.66    Denmark 1:19.24 1:28.96 1:34.23 1:22.14 1:25.87
  6x6x6 Cube   Combined Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1:33.22   NR 1:46.80   NR  Denmark 1:59.64 1:33.22 1:47.53
2 Magnus Patrick Kanstrup 1:44.40   2:01.51    Denmark 2:07.00 1:44.40 2:13.13
3 Jakob Gunnarsson 2:00.01   2:01.89    Sweden 2:00.52 2:00.01 2:05.13
4 Rasmus Stub Detlefsen 2:00.91   2:09.34    Denmark 2:01.19 2:00.91 2:25.92
5 Daniel Wallin 2:10.50   2:16.03    Sweden 2:10.50 2:25.26 2:12.32
6 Daniel Vædele Egdal 2:14.59   2:16.26    Denmark 2:14.59 2:17.81 2:16.37
7 Darja Makurina 2:26.36   2:28.89    Latvia 2:32.05 2:26.36 2:28.26
8 Karina Grandjean Beck 2:30.67   2:34.81    Denmark 2:30.67 2:39.29 2:34.46
9 Erik Bryland 2:25.74   2:38.05    Sweden 2:25.74 2:58.21 2:30.19
10 Magnus Søndergaard Byrne 2:33.41   2:38.13    Denmark 2:33.41 2:38.68 2:42.30
11 Fredrik Trondhjem 2:31.95   2:42.43    Denmark 2:46.71 2:48.63 2:31.95
12 Mathias Søndergaard Byrne 2:41.21   2:51.15    Denmark 2:56.46 2:41.21 2:55.78
13 Callum Goodyear 2:39.87   3:07.30    United Kingdom 2:39.87 2:57.92 3:44.12
14 Elvin Thorsen 2:55.98   3:12.14    Sweden 3:40.08 2:55.98 3:00.35
15 Karla Struer Lund 3:08.40   3:40.23    Denmark 3:08.40 4:13.04 3:39.26
16 Daniel Anker Hermansen 3:19.41   3:43.84    Denmark 3:19.41 3:47.35 4:04.75
17 Victor Alexander Stolarczyk 3:53.60   4:25.74    Denmark 3:53.60 3:54.35 5:29.27
18 Jessica Moens 4:50.76      Belgium 4:50.76
19 Steffen Nielsen 4:51.53      Denmark 4:51.53
20 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5:23.08      China 5:23.08
21 Mikkel Waaben Hertz DNF      Denmark DNF
  7x7x7 Cube   Combined Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2:45.91   2:50.63    Denmark 2:52.85 2:45.91 2:53.12
2 Darja Makurina 3:16.03   NR 3:22.63   NR  Latvia 3:16.03 3:31.02 3:20.84
3 Daniel Wallin 3:13.16   3:25.63    Sweden 3:33.28 3:13.16 3:30.45
4 Daniel Vædele Egdal 3:27.90   3:39.95    Denmark 3:38.45 3:53.49 3:27.90
5 Magnus Patrick Kanstrup 3:27.09   3:42.77    Denmark 3:27.09 3:43.48 3:57.73
6 Rasmus Stub Detlefsen 3:21.94   3:44.19    Denmark 3:37.05 4:13.58 3:21.94
7 Karina Grandjean Beck 3:46.72   3:49.57    Denmark 3:55.13 3:46.72 3:46.87
8 Jakob Gunnarsson 3:30.95   4:00.84    Sweden 3:37.67 4:53.90 3:30.95
9 Fredrik Trondhjem 4:09.55   4:28.08    Denmark 4:09.55 4:19.66 4:55.04
10 Mathias Søndergaard Byrne 4:18.92   4:34.64    Denmark 4:34.33 4:18.92 4:50.67
11 Daniel Anker Hermansen 5:00.68   5:10.15    Denmark 5:00.68 5:28.28 5:01.49
12 Elvin Thorsen 5:07.84   5:22.45    Sweden 5:18.11 5:07.84 5:41.39
13 Magnus Søndergaard Byrne 4:14.84   DNF    Denmark 4:14.84 DNF 4:26.51
14 Steffen Nielsen 5:40.54      Denmark 5:40.54
15 Callum Goodyear 6:08.97      United Kingdom 6:08.97
16 Erik Bryland DNF      Sweden DNF
16 Jessica Moens DNF      Belgium DNF
16 Victor Alexander Stolarczyk DNF      Denmark DNF
  3x3x3 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Gregor Billing 28.77   DNF    Germany 28.77 DNF DNF
2 Daniel Anker Hermansen 29.91   NR DNF    Denmark 29.91 DNF 31.70
3 Jakob Gunnarsson 36.00   NR DNF    Sweden 56.99 36.00 DNF
4 Martin Vædele Egdal 50.60   53.56    Denmark 50.60 56.29 53.79
5 Daniel Wallin 54.15   DNF    Sweden 54.15 59.28 DNF
6 Henrik Buus Aagaard 1:33.19   DNF    Denmark DNF 1:40.81 1:33.19
7 Daniel Vædele Egdal 1:45.15   DNF    Denmark 1:45.15 DNF DNF
8 Elvin Thorsen 2:20.92   2:40.45    Sweden 2:49.50 2:20.92 2:50.92
9 Rasmus Stub Detlefsen 4:07.34   DNF    Denmark 4:07.34 DNF DNF
10 Frithiof Kuhlmann 4:18.20   DNF    Germany 4:18.20 DNF DNF
11 Callum Goodyear 14:35.00   DNF    United Kingdom DNF DNF 14:35.00
12 Albin Thim DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNF
12 Lars Kildebro DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNS
12 Lars Vennike Nielsson DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
12 Mikela Elleby Jørgensen DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
12 Steffen Nielsen DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 11.51   13.86    Denmark 12.82 17.76 11.51 14.06 14.71
2 Daniel Wallin 12.01   15.51    Sweden 12.01 16.91 17.15 13.20 16.42
3 Rasmus Stub Detlefsen 13.57   16.05    Denmark 14.59 17.62 19.03 13.57 15.95
4 Jakob Gunnarsson 13.06   16.46    Sweden 13.06 16.76 18.15 14.81 17.81
5 Daniel Vædele Egdal 15.40   16.93    Denmark 17.85 16.80 22.94 16.13 15.40
6 Karl Taagaard Hansen 14.45   17.54    Denmark 17.79 18.51 16.33 14.45 19.14
7 Henrik Buus Aagaard 14.88   18.23    Denmark 16.47 18.43 14.88 20.10 19.80
8 Karina Grandjean Beck 17.26   19.45    Denmark 17.39 17.26 20.15 20.80 25.71
9 Elvin Thorsen 17.20   19.56    Sweden 22.26 17.20 20.91 17.37 20.40
10 Mathias Søndergaard Byrne 16.96   20.02    Denmark 17.11 24.72 23.61 16.96 19.34
11 Frithiof Kuhlmann 17.21   20.39    Germany 22.76 17.22 17.21 24.29 21.20
12 Erik Bryland 17.97   20.94    Sweden 18.90 17.97 37.28 20.28 23.65
13 Victor Alexander Stolarczyk 19.84   21.44    Denmark 27.12 19.84 21.16 23.31 19.86
14 Magnus Patrick Kanstrup 21.78   23.40    Denmark 21.88 23.04 21.78 25.87 25.29
15 Laurids Abelsen Holm 23.43   25.79    Denmark 25.06 23.43 28.02 25.40 26.90
16 Niels Magnus Lund Heje 21.16   25.87    Denmark 36.19 25.44 25.88 26.30 21.16
17 Callum Goodyear 25.54   27.12    United Kingdom 27.93 25.54 26.54 32.20 26.90
18 Magnus Søndergaard Byrne 25.15   29.69    Denmark 32.59 32.78 29.47 27.02 25.15
19 Fredrik Trondhjem 22.88   29.91    Denmark 35.92 35.15 29.61 24.98 22.88
20 Noa Piamonte Vejlø 25.61   30.62    Denmark 28.36 25.61 31.60 31.91 34.96
21 Albin Thim 22.66   31.19    Sweden 31.68 32.59 22.66 29.31 41.99
22 Frederik Løchte 28.36   32.37    Denmark 33.53 32.25 31.33 1:18.72 28.36
23 Daniel Anker Hermansen 27.64   33.63    Denmark 36.91 31.75 27.64 32.22 37.36
24 Thomas Sonnenberg Jarner 29.64   33.64    Denmark 36.15 50.96 29.91 29.64 34.87
25 Darja Makurina 28.76   35.27    Latvia 42.73 33.64 28.76 37.43 34.74
26 Jens Aslaug 28.97   35.48    Denmark 39.24 34.96 32.24 DNF 28.97
27 Kristoffer Vasehus 27.19   37.41    Denmark 32.15 27.19 54.83 34.54 45.53
28 Mads Philipsen 34.73   38.77    Denmark 41.76 35.20 34.73 39.35 44.04
29 Nikolai Bjerrum Baunkilde 30.78   41.71    Denmark 47.37 30.78 38.86 45.37 40.90
30 Steffen Nielsen 40.09      Denmark 40.09 41.11
31 Nikita Slavinski 41.43      Estonia 1:24.19 41.43
32 Jacob Penther Henriksen 43.39      Denmark 43.39 49.03
33 Carl Emil Exner 47.08      Denmark 47.08 48.80
34 Lucas Debes 47.37      Denmark 52.60 47.37
35 Joy Liou Liu (刘丽欧) 48.62      China 48.62 1:01.53
36 Malte Oliver Bøgh Kjøller 51.62      Denmark 58.10 51.62
37 Asger Knude Jacobsen 56.19      Denmark 56.19 58.21
38 Mikkel Waaben Hertz 56.66      Denmark 56.66 58.92
39 Frederik Hansen 57.05      Denmark 57.05 57.99
40 Jessica Moens 1:10.01      Belgium 1:13.93 1:10.01
41 Thor Muto Asmund 1:19.60      Denmark DNF 1:19.60
42 Max Leschly Heiberg Fløystrup DNF      Denmark DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 11.28   13.70    Denmark 16.41 15.32 14.33 11.28 11.44
2 Jakob Gunnarsson 13.24   14.05    Sweden 13.92 13.24 14.02 14.20 16.45
3 Daniel Vædele Egdal 15.07   16.79    Denmark 18.33 15.69 16.35 15.07 18.84
4 Daniel Wallin 12.96   17.30    Sweden 17.84 12.96 18.92 17.82 16.23
5 Rasmus Stub Detlefsen 13.95   18.47    Denmark 20.29 15.79 19.33 20.66 13.95
6 Elvin Thorsen 15.16   19.51    Sweden 18.20 15.16 24.68 17.75 22.59
7 Mathias Søndergaard Byrne 15.72   19.92    Denmark 21.55 19.02 15.72 20.62 20.11
8 Karl Taagaard Hansen 16.16   20.24    Denmark DNF 19.43 16.16 17.18 24.12
9 Henrik Buus Aagaard 14.95   20.26    Denmark 14.95 21.55 19.77 20.92 20.08
10 Karina Grandjean Beck 15.60   20.79    Denmark 23.30 15.60 20.77 23.38 18.29
11 Erik Bryland 18.00   20.84    Sweden 20.92 18.00 18.11 23.48 DNF
12 Frithiof Kuhlmann 18.31   20.98    Germany 21.08 24.94 20.32 18.31 21.53
  3x3x3 With Feet   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 26.62   32.89    Denmark 31.31 36.32 26.62 37.80 31.03
2 Laurids Abelsen Holm 35.66   39.77    Denmark 40.70 40.37 38.23 51.83 35.66
3 Elvin Thorsen 37.69   45.61    Sweden 47.51 44.35 47.73 37.69 44.97
4 Rasmus Stub Detlefsen 53.24   58.30    Denmark 53.24 54.13 1:06.89 53.88 1:32.01
5 Daniel Wallin 47.78   58.32    Sweden 49.77 47.78 59.14 1:23.00 1:06.05
6 Martin Vædele Egdal 49.11   1:01.04    Denmark 1:07.00 55.30 1:05.24 1:02.59 49.11
7 Henrik Buus Aagaard 45.63   1:03.23    Denmark 1:01.11 1:36.11 1:08.77 45.63 59.80
8 Jakob Gunnarsson 57.43   1:08.74    Sweden 2:11.17 1:07.75 57.43 1:06.75 1:11.73
9 Darja Makurina 1:11.38   1:35.49    Latvia 1:49.30 1:45.01 1:11.38 1:12.16 2:04.31
10 Daniel Anker Hermansen 1:31.36   1:43.40    Denmark 1:37.80 1:31.36 1:55.05 1:37.34 DNF
11 Callum Goodyear 1:21.08   1:46.73    United Kingdom 2:20.76 1:43.43 1:21.08 1:46.68 1:50.09
12 Karina Grandjean Beck 1:34.83   1:56.52    Denmark 1:49.32 1:50.74 2:09.49 2:17.66 1:34.83
13 Magnus Søndergaard Byrne 2:12.07   2:21.43    Denmark 2:26.83 2:20.89 2:12.07 3:01.71 2:16.56
14 Gregor Billing 2:45.48      Germany 3:39.99 2:45.48
15 Thomas Sonnenberg Jarner 3:35.61      Denmark 3:35.61 4:00.52
  Rubik's Clock   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Wallin 6.33   7.44    Sweden 6.33 DNF 7.05 8.66 6.61
2 Daniel Vædele Egdal 7.09   8.02    Denmark 7.09 7.51 9.26 8.20 8.34
3 Elvin Thorsen 8.03   9.24    Sweden 8.29 10.23 9.19 8.03 DNF
4 Jakob Gunnarsson 8.85   9.89    Sweden 8.85 10.12 DNF 9.99 9.57
5 Darja Makurina 8.96   10.32    Latvia 9.34 8.96 10.94 10.68 17.29
6 Rasmus Stub Detlefsen 9.68   11.45    Denmark 10.06 25.02 10.37 13.93 9.68
7 Klaus Andersen 8.23   12.66    Denmark DNF 9.69 11.18 17.12 8.23
8 Magnus Søndergaard Byrne 12.73   14.29    Denmark 12.73 13.19 DNF 14.80 14.87
9 Lars Kildebro 15.08   16.73    Denmark 16.71 18.12 20.53 15.08 15.37
10 Thomas Sonnenberg Jarner 23.53   25.17    Denmark 31.78 24.76 23.53 25.81 24.95
11 Martin Vædele Egdal 7.99   DNF    Denmark 8.70 DNF DNF 9.06 7.99
12 Callum Goodyear 13.65   DNF    United Kingdom DNF 13.65 DNF DNF 14.13
13 Jacob Penther Henriksen 22.94   DNF    Denmark DNF 22.94 DNF 25.76 31.75
14 Daniel Anker Hermansen 27.84   DNF    Denmark DNF 27.84 DNF 39.23 DNF
15 Mikela Elleby Jørgensen 35.80      Denmark 57.70 35.80
16 Lucas Debes 39.49      Denmark 39.49 46.31
  Megaminx   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 39.47   43.46    Denmark 42.33 44.69 43.35 47.98 39.47
2 Jakob Gunnarsson 44.39   48.51    Sweden 48.07 44.39 48.33 50.76 49.12
3 Karina Grandjean Beck 50.34   51.56    Denmark 51.80 52.13 54.73 50.34 50.74
4 Martin Vædele Egdal 43.38   54.25    Denmark 1:06.44 49.85 49.60 43.38 1:03.31
5 Daniel Wallin 48.74   55.67    Sweden 1:03.62 48.74 53.40 57.29 56.31
6 Daniel Vædele Egdal 53.35   57.08    Denmark 55.58 53.62 1:02.03 53.35 1:05.74
7 Callum Goodyear 59.83   1:09.44    United Kingdom 1:10.47 1:10.17 59.83 1:14.90 1:07.69
8 Zoé de Moffarts 1:07.07   1:12.29    Belgium 1:15.38 1:07.07 1:09.98 1:11.51 1:19.60
9 Rasmus Stub Detlefsen 1:06.12   1:15.91    Denmark DNF 1:23.92 1:06.12 1:15.23 1:08.59
10 Elvin Thorsen 1:07.63   1:16.63    Sweden 1:18.24 1:17.69 1:07.63 1:13.95 1:19.86
11 Magnus Søndergaard Byrne 1:17.05   1:19.49    Denmark 1:19.08 1:21.90 1:44.84 1:17.05 1:17.50
12 Magnus Patrick Kanstrup 1:17.85   1:23.24    Denmark 1:17.85 1:20.55 1:23.58 1:25.59 1:33.64
13 Karl Taagaard Hansen 1:19.44   1:27.39    Denmark 1:20.79 1:30.85 1:33.59 1:19.44 1:30.54
14 Erik Bryland 1:16.93   1:29.96    Sweden 1:30.92 1:25.49 1:33.47 1:35.03 1:16.93
15 Fredrik Trondhjem 1:42.52   1:44.46    Denmark 1:59.68 1:45.06 1:42.52 1:44.91 1:43.42
16 Frithiof Kuhlmann 1:32.89   1:45.42    Germany 1:52.10 1:37.37 1:50.49 1:32.89 1:48.39
17 Steffen Nielsen 1:38.78   1:55.52    Denmark 1:51.77 2:10.10 1:44.68 2:32.96 1:38.78
18 Joy Liou Liu (刘丽欧) 1:30.09   1:55.67    China 2:08.64 1:52.42 2:06.76 1:30.09 1:47.84
19 Albin Thim 1:50.24   1:56.78    Sweden 2:14.39 1:55.63 1:50.24 1:56.62 1:58.09
20 Mathias Søndergaard Byrne 1:39.67   1:58.45    Denmark 1:58.10 2:02.03 1:55.23 2:10.84 1:39.67
21 Victor Alexander Stolarczyk 2:25.18      Denmark 2:25.18 2:37.03
22 Mikkel Waaben Hertz 2:39.34      Denmark 2:49.03 2:39.34
23 Thomas Sonnenberg Jarner 2:46.83      Denmark 2:46.83 2:49.45
24 Nikita Slavinski 2:49.30      Estonia 2:49.30 3:18.58
25 Mikela Elleby Jørgensen 3:05.01      Denmark DNF 3:05.01
26 Carl Emil Exner 3:08.51      Denmark DNF 3:08.51
27 Noé Bénichou 3:10.22      France 3:20.60 3:10.22
28 Asger Knude Jacobsen 3:33.52      Denmark 3:33.52 DNF
29 Jessica Moens 3:46.46      Belgium 3:46.46 DNF
30 Jacob Paw Møller DNF      Denmark DNF DNF
  Megaminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 41.09   43.10    Denmark 45.17 46.83 42.90 41.09 41.23
2 Karina Grandjean Beck 42.36   46.59    Denmark 46.08 48.44 42.36 45.26 53.91
3 Jakob Gunnarsson 45.04   48.11    Sweden 48.54 48.30 49.35 47.48 45.04
4 Martin Vædele Egdal 46.39   49.14    Denmark 48.71 48.36 50.35 46.39 57.02
5 Daniel Vædele Egdal 55.54   58.29    Denmark 57.64 1:01.42 1:07.56 55.80 55.54
6 Daniel Wallin 57.42   59.55    Sweden 58.06 57.42 58.58 1:02.00 1:02.03
7 Callum Goodyear 1:03.11   1:07.44    United Kingdom 1:03.11 1:06.94 1:10.34 1:07.37 1:08.01
8 Rasmus Stub Detlefsen 1:04.31   1:09.86    Denmark 1:09.28 1:10.95 1:04.31 1:09.35 1:21.95
9 Zoé de Moffarts 1:09.05   1:12.45    Belgium 1:12.50 1:12.85 1:09.05 1:12.01 1:12.88
10 Elvin Thorsen 1:05.81   1:23.12    Sweden 1:11.19 1:41.01 1:05.81 1:28.89 1:29.28
  Pyraminx   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Elvin Thorsen 2.45   2.95    Sweden 3.04 3.30 2.45 3.50 2.52
2 Daniel Vædele Egdal 2.83   3.53    Denmark 3.40 4.24 3.22 3.96 2.83
3 Martin Vædele Egdal 2.48   3.60    Denmark 2.59 6.00 3.91 4.31 2.48
4 Rasmus Stub Detlefsen 2.99   4.24    Denmark 2.99 4.43 6.09 3.37 4.91
5 Daniel Wallin 3.44   4.38    Sweden 5.81 5.92 3.44 3.71 3.61
6 Oscar Roth Andersen 3.05   4.65    Denmark 3.60 5.14 3.05 5.67 5.21
7 Magnus Søndergaard Byrne 3.86   4.90    Denmark 3.86 4.84 5.72 5.14 4.72
8 Karina Grandjean Beck 5.03   6.26    Denmark 6.29 6.67 10.43 5.82 5.03
9 Niels Magnus Lund Heje 5.95   6.36    Denmark 6.10 6.60 6.38 11.90 5.95
10 Albin Thim 5.98   7.71    Sweden 6.86 9.71 9.33 5.98 6.93
11 Callum Goodyear 5.59   7.72    United Kingdom 22.78 7.28 8.47 7.42 5.59
12 Magnus Patrick Kanstrup 4.77   7.89    Denmark 10.01 10.33 5.36 8.30 4.77
13 Asger Knude Jacobsen 5.26   7.91    Denmark 5.26 6.87 8.84 8.03 DNF
14 Mathias Søndergaard Byrne 6.94   8.19    Denmark 7.05 6.94 8.67 8.85 11.38
15 Malte Oliver Bøgh Kjøller 7.32   8.29    Denmark 7.37 7.32 8.62 8.87 9.17
16 Nikita Slavinski 7.11   8.39    Estonia 7.30 7.11 10.72 9.39 8.48
17 Jakob Gunnarsson 4.22   8.48    Sweden 10.64 8.21 6.60 4.22 DNF
18 Thomas Sonnenberg Jarner 7.54   8.49    Denmark 7.84 8.98 9.03 8.65 7.54
19 Kristoffer Vasehus 7.73   8.96    Denmark 7.73 10.43 8.12 8.40 10.36
20 Joy Liou Liu (刘丽欧) 4.67   9.43    China 11.29 4.67 DNF 7.79 9.20
21 Karl Taagaard Hansen 8.34   10.04    Denmark 8.34 9.24 11.28 12.40 9.61
22 Victor Alexander Stolarczyk 8.17   10.39    Denmark 8.54 8.17 11.17 14.48 11.46
23 Henrik Buus Aagaard 7.76   10.40    Denmark 7.89 8.95 7.76 14.35 15.32
24 Lucas Debes 6.39   10.48    Denmark 14.34 6.39 7.51 9.60 DNF
25 Mikkel Waaben Hertz 7.65   10.79    Denmark 11.01 10.86 12.73 10.49 7.65
26 Jens Aslaug 7.44   11.71    Denmark 10.58 12.70 18.08 11.85 7.44
27 Frederik Løchte 8.44   12.00    Denmark 21.02 8.44 11.43 14.28 10.29
28 Frithiof Kuhlmann 7.85   12.34    Germany 12.22 7.85 11.00 13.79 15.22
29 Jessica Moens 10.62   12.57    Belgium 13.09 10.62 13.20 11.43 14.72
30 Erik Bryland 10.06   12.70    Sweden 10.14 14.98 13.42 14.54 10.06
31 Anna Buhl Bechmann 11.69   12.81    Denmark 12.90 13.48 12.04 16.28 11.69
32 Steffen Nielsen 10.55   12.97    Denmark 14.35 14.17 10.91 13.82 10.55
33 Fredrik Trondhjem 8.68   13.01    Denmark 12.67 8.68 11.98 19.96 14.37
34 Frederik Hansen 10.68   13.04    Denmark 11.95 16.12 15.62 10.68 11.55
35 Rasmus Jakobsen 8.14   13.11    Denmark 14.79 17.27 8.77 15.78 8.14
36 Noa Piamonte Vejlø 10.57   13.14    Denmark 11.84 17.80 10.97 16.60 10.57
37 Laurids Abelsen Holm 7.80   13.76    Denmark 13.96 13.28 15.68 14.04 7.80
38 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 9.41   13.98    Denmark 14.55 9.41 15.64 18.57 11.76
39 Nikolai Bjerrum Baunkilde 10.40   14.03    Denmark 14.78 16.63 10.40 12.98 14.34
40 Carl Emil Exner 12.55   14.94    Denmark 13.25 14.98 12.55 16.59 17.23
41 Anton Tane Søchting Goode 12.05   15.10    Denmark 13.86 12.05 15.72 DNF 15.72
42 Mikela Elleby Jørgensen 11.23   15.64    Denmark 12.55 15.50 33.71 18.87 11.23
43 Hampus Lidén 14.23   15.85    Sweden 15.80 22.20 16.47 15.28 14.23
44 Karl Lykkegaard Knudsen 14.69   15.95    Denmark 15.30 16.34 14.69 17.95 16.20
45 Jeppe Hansen 14.85   16.93    Denmark 14.85 27.03 15.07 16.40 19.31
46 Lucas Hansen 14.99   17.60    Denmark 15.20 14.99 19.99 24.56 17.60
47 Max Leschly Heiberg Fløystrup 14.32   18.24    Denmark 16.42 20.00 24.98 18.30 14.32
48 Klaus Andersen 12.64   19.21    Denmark DNF 21.69 19.20 12.64 16.74
49 Mads Philipsen 17.39   20.33    Denmark 17.39 22.30 18.05 20.64 28.91
50 Tobias Ry Grodt 21.15   26.26    Denmark 22.13 21.15 47.16 31.24 25.42
51 Jacob Paw Møller 32.14      Denmark 32.52 32.14
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Elvin Thorsen 2.55   2.88    Sweden 3.23 4.77 2.55 2.59 2.82
2 Oscar Roth Andersen 2.83   3.22    Denmark 3.05 2.83 3.04 5.73 3.58
3 Rasmus Stub Detlefsen 1.91   3.36    Denmark 4.76 1.91 3.11 3.36 3.61
4 Martin Vædele Egdal 2.04   3.36    Denmark 3.13 3.79 2.04 3.68 3.27
5 Daniel Wallin 3.02   4.13    Sweden 4.00 5.95 3.02 3.64 4.74
6 Daniel Vædele Egdal 3.47   4.17    Denmark 3.98 3.47 5.52 3.70 4.83
7 Magnus Søndergaard Byrne 3.92   5.01    Denmark 6.10 4.75 3.92 8.38 4.19
8 Niels Magnus Lund Heje 5.47   5.85    Denmark 5.66 8.93 5.47 6.28 5.62
9 Karina Grandjean Beck 5.16   5.92    Denmark 6.45 5.38 5.16 8.16 5.94
10 Callum Goodyear 5.39   6.24    United Kingdom 6.73 9.04 5.55 5.39 6.44
11 Magnus Patrick Kanstrup 6.32   8.09    Denmark 8.34 7.18 6.32 9.00 8.74
12 Albin Thim 7.59   9.80    Sweden 7.59 10.03 9.84 11.85 9.53
  Skewb   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.55   2.94    Denmark 3.28 3.04 3.21 2.55 2.56
2 Daniel Vædele Egdal 2.93   3.34    Denmark 3.51 4.83 3.41 2.93 3.09
3 Rasmus Stub Detlefsen 2.70   4.33    Denmark 2.70 3.65 3.62 5.72 5.94
4 Daniel Wallin 3.92   4.36    Sweden 5.10 3.97 4.02 DNF 3.92
5 Jakob Gunnarsson 3.04   4.74    Sweden 5.09 4.36 7.33 3.04 4.77
6 Elvin Thorsen 4.01   5.28    Sweden 5.01 4.65 6.19 4.01 7.45
7 Magnus Søndergaard Byrne 5.08   6.10    Denmark 6.99 5.62 8.45 5.69 5.08
8 Victor Alexander Stolarczyk 4.89   6.14    Denmark 7.02 4.89 6.63 6.69 5.10
9 Albin Thim 5.20   6.14    Sweden 5.69 6.04 6.70 6.71 5.20
10 Magnus Patrick Kanstrup 3.69   7.59    Denmark 7.62 6.88 9.42 8.28 3.69
11 Frithiof Kuhlmann 6.61   7.62    Germany 6.61 7.13 7.88 9.25 7.86
12 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.28   7.81    China 8.01 6.67 5.28 13.59 8.75
13 Erik Bryland 6.38   8.04    Sweden 6.38 15.27 6.86 8.22 9.05
14 Fredrik Trondhjem 7.22   8.33    Denmark 11.92 7.22 8.14 7.81 9.04
15 Lucas Debes 7.81   8.43    Denmark 10.95 7.82 7.81 8.84 8.62
16 Karina Grandjean Beck 5.47   8.45    Denmark 11.63 8.49 5.47 7.05 9.80
17 Noa Piamonte Vejlø 7.69   8.80    Denmark 8.62 10.02 7.69 24.91 7.75
18 Thomas Sonnenberg Jarner 4.98   8.81    Denmark 9.27 4.98 9.07 14.08 8.09
19 Mathias Søndergaard Byrne 6.77   8.87    Denmark 12.28 6.86 12.24 6.77 7.52
20 Carl Emil Exner 9.76   10.59    Denmark 10.18 9.76 11.04 13.31 10.55
21 Kristoffer Vasehus 8.79   10.72    Denmark 10.08 10.36 8.79 13.33 11.73
22 Frederik Hansen 7.05   10.77    Denmark 15.12 12.32 7.05 10.15 9.84
23 Malte Oliver Bøgh Kjøller 6.98   10.97    Denmark 6.98 14.26 7.94 15.06 10.71
24 Steffen Nielsen 7.82   11.08    Denmark 7.82 10.32 8.55 29.87 14.36
25 Rasmus Jakobsen 9.81   11.41    Denmark 10.06 11.73 12.45 21.57 9.81
26 Nikita Slavinski 7.31   11.81    Estonia 8.80 21.24 7.31 12.72 13.92
27 Daniel Anker Hermansen 10.58   12.10    Denmark 10.97 10.58 11.95 16.15 13.37
28 Niels Magnus Lund Heje 10.16   12.18    Denmark 16.40 13.16 10.16 12.41 10.96
29 Jonas Henrik O'Reilly Bojsen 8.05   12.49    Denmark 8.05 16.64 20.44 12.08 8.76
30 Karl Taagaard Hansen 6.02   12.73    Denmark 6.02 DNF 13.92 10.46 13.80
31 Mikkel Waaben Hertz 9.00   13.84    Denmark 9.00 13.25 21.20 13.36 14.92
32 Karl Lykkegaard Knudsen 12.06   14.70    Denmark 13.41 29.39 17.52 12.06 13.17
33 Jeppe Hansen 7.82   14.99    Denmark 38.02 15.64 17.17 7.82 12.17
34 Anna Buhl Bechmann 13.10   15.35    Denmark 15.10 13.10 17.61 13.35 18.81
35 Callum Goodyear 9.78   17.28    United Kingdom 9.78 DNF 11.35 13.98 26.52
36 Jessica Moens 11.49   17.55    Belgium 30.60 16.99 11.49 12.82 22.84
37 Lucas Hansen 15.42   18.97    Denmark 20.86 18.67 17.38 57.55 15.42
38 Anton Tane Søchting Goode 14.10   19.38    Denmark 17.22 20.51 14.10 23.24 20.40
39 Mikela Elleby Jørgensen 16.31   19.50    Denmark 19.64 26.67 19.84 19.03 16.31
40 Hampus Lidén 11.44   20.50    Sweden 16.21 20.08 25.22 31.14 11.44
41 Max Leschly Heiberg Fløystrup 13.26   22.51    Denmark 27.26 19.24 28.40 13.26 21.02
42 Frederik Løchte 14.42   25.16    Denmark 14.42 22.58 23.49 29.40 DNF
43 Jacob Paw Møller 15.48   32.41    Denmark 38.83 26.17 1:15.77 32.24 15.48
44 Klaus Andersen 43.35      Denmark 43.35 DNF
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 3.29   3.61    Denmark 3.58 3.91 3.29 3.34 4.26
2 Daniel Vædele Egdal 1.50   3.74    Denmark 1.50 3.87 3.60 3.76 4.47
3 Martin Vædele Egdal 3.73   5.01    Denmark 3.73 9.23 4.18 4.40 6.44
4 Jakob Gunnarsson 4.43   5.08    Sweden DNF 5.20 4.43 5.23 4.80
5 Albin Thim 2.64   6.32    Sweden 2.64 7.76 6.26 5.71 6.98
6 Elvin Thorsen 2.16   6.47    Sweden 2.16 8.96 5.72 7.05 6.64
7 Daniel Wallin 2.09   6.67    Sweden 2.09 6.50 13.01 5.49 8.02
8 Magnus Søndergaard Byrne 2.93   7.66    Denmark 2.93 9.79 8.67 7.94 6.38
9 Victor Alexander Stolarczyk 2.24   8.27    Denmark 2.24 7.79 9.90 7.13 10.34
10 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.18   8.62    China 5.18 8.88 8.31 9.30 8.67
11 Frithiof Kuhlmann 4.07   8.63    Germany 4.07 10.79 6.71 8.38 DNF
12 Magnus Patrick Kanstrup 5.25   9.70    Denmark 5.25 9.33 11.86 10.10 9.68
  Square-1   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 7.29   8.10    Denmark 7.73 7.29 10.63 8.17 8.40
2 Daniel Wallin 7.85   9.15    Sweden 9.35 7.85 10.14 14.81 7.95
3 Daniel Vædele Egdal 7.25   10.62    Denmark 11.89 12.01 7.25 10.05 9.92
4 Jakob Gunnarsson 8.12   10.86    Sweden 11.37 10.09 11.13 8.12 13.05
5 Martin Vædele Egdal 10.49   12.29    Denmark 11.45 12.92 10.49 12.51 14.68
6 Elvin Thorsen 13.49   15.17    Sweden 15.64 15.57 15.91 13.49 14.31
7 Magnus Søndergaard Byrne 13.33   19.40    Denmark 19.36 18.49 20.96 20.35 13.33
8 Oscar Roth Andersen 21.92   25.81    Denmark 21.92 30.94 22.73 23.77 41.86
9 Karla Struer Lund 21.26   26.08    Denmark 32.25 27.39 21.26 24.24 26.62
10 Mathias Søndergaard Byrne 23.29   27.45    Denmark 26.69 23.29 24.57 31.09 45.55
11 Noé Bénichou 21.73   27.69    France 30.80 31.70 28.72 21.73 23.56
12 Erik Bryland 22.71   29.72    Sweden 39.68 28.72 22.71 29.13 31.31
13 Daniel Anker Hermansen 25.52   31.18    Denmark 45.47 29.47 25.52 36.34 27.73
14 Henrik Buus Aagaard 27.98   31.42    Denmark 27.98 31.96 33.12 58.04 29.18
15 Thomas Sonnenberg Jarner 21.49   31.97    Denmark 31.00 38.80 36.99 21.49 27.93
16 Magnus Patrick Kanstrup 22.51   32.78    Denmark 27.29 1:06.69 44.25 22.51 26.79
17 Albin Thim 23.53   34.39    Sweden 33.87 39.63 37.02 23.53 32.29
18 Karl Taagaard Hansen 32.08   35.19    Denmark 36.30 36.92 52.78 32.08 32.35
19 Steffen Nielsen 28.32   43.11    Denmark 47.57 28.32 43.43 38.34 53.09
20 Fredrik Trondhjem 42.36      Denmark 42.36 59.82
21 Mikkel Waaben Hertz 49.99      Denmark 49.99 59.74
22 Victor Alexander Stolarczyk 59.82      Denmark 59.82 1:14.22
23 Joy Liou Liu (刘丽欧) 59.99      China 59.99 1:08.22
24 Jeppe Hansen 1:21.60      Denmark 1:21.60 DNF
25 Callum Goodyear DNF      United Kingdom DNF DNF
  Square-1   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 6.80   8.46    Denmark 10.35 9.86 6.80 8.59 6.93
2 Martin Vædele Egdal 8.34   9.01    Denmark 8.97 9.56 9.05 9.02 8.34
3 Jakob Gunnarsson 9.58   11.00    Sweden 14.98 12.94 9.58 9.63 10.42
4 Daniel Wallin 8.80   11.53    Sweden 12.08 10.79 11.71 13.04 8.80
5 Daniel Vædele Egdal 9.41   13.81    Denmark 16.79 13.84 11.81 15.78 9.41
6 Elvin Thorsen 11.72   15.46    Sweden 15.39 15.59 20.00 15.40 11.72
7 Magnus Søndergaard Byrne 16.98   22.13    Denmark 19.58 16.98 22.92 25.88 23.88
8 Mathias Søndergaard Byrne 14.54   22.76    Denmark 18.51 24.75 25.03 25.53 14.54
9 Karla Struer Lund 23.16   23.95    Denmark 27.06 23.16 23.81 23.71 24.34
10 Oscar Roth Andersen 19.19   24.18    Denmark 21.97 19.19 49.07 26.89 23.68
  4x4x4 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Anker Hermansen 4:26.95   DNF    Denmark DNF 4:26.95 DNF
2 Daniel Wallin 6:13.68   DNF    Sweden DNF 6:13.68 DNF
3 Elvin Thorsen 21:17.00   DNF    Sweden 21:17.00 DNS DNS
4 Callum Goodyear DNF   DNF    United Kingdom DNF DNF DNF
4 Daniel Vædele Egdal DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
4 Gregor Billing DNF   DNF    Germany DNF DNF DNF
4 Henrik Buus Aagaard DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
4 Jakob Gunnarsson DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNF
4 Lars Vennike Nielsson DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNS
4 Martin Vædele Egdal DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
4 Thor Muto Asmund DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNS
  5x5x5 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Anker Hermansen 7:28.56   NR DNF    Denmark 12:54.00 7:28.56 DNF
2 Martin Vædele Egdal 21:06.00   DNF    Denmark 21:06.00 DNS DNS
3 Thor Muto Asmund 24:40.00   DNF    Denmark 24:40.00 DNS DNS
4 Daniel Vædele Egdal DNF   DNF    Denmark DNF DNS DNS
4 Daniel Wallin DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNF
4 Elvin Thorsen DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNF
4 Gregor Billing DNF   DNF    Germany DNF DNF DNF
4 Henrik Buus Aagaard DNF   DNF    Denmark DNF DNS DNS
4 Jakob Gunnarsson DNF   DNF    Sweden DNF DNF DNS
4 Lars Vennike Nielsson DNF   DNF    Denmark DNF DNS DNS
  3x3x3 Multi-Blind   Final   (Best of 2)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 9/9 42:39      Denmark 9/9 42:39 DNS
2 Daniel Anker Hermansen 13/17 57:16      Denmark 13/17 57:16 DNS
3 Jakob Gunnarsson 7/9 41:49      Sweden DNS 7/9 41:49
4 Callum Goodyear 3/3 9:46      United Kingdom 2/2 5:09 3/3 9:46
5 Elvin Thorsen 3/3 18:50      Sweden 3/3 18:50 3/4 35:10
6 Daniel Vædele Egdal 4/5 31:56      Denmark 4/5 31:56 4/6 45:25
7 Henrik Buus Aagaard 6/10 54:46      Denmark 6/10 54:46 3/6 39:37
8 Gregor Billing 2/3 5:24      Germany DNF 2/3 5:24
9 Mikela Elleby Jørgensen DNF      Denmark DNS DNF
9 Rasmus Stub Detlefsen DNF      Denmark DNF DNF
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 U2 R2 B2 D L2 U2 R2 B2 D2 F2 R2 F' D L' U R2 F R U2 B' D
A #2 F B L D2 R2 D' L2 B2 R D L F2 L' U2 L2 D2 F2
A #3 F2 B R' L' F' L F2 B2 D' R' U' B2 U' L2 B2 L2 D F2 U F2 U'
A #4 U2 F U' F B' D B R' U' L F2 U' F2 D2 F2 U' L2 B2 L2 U
A #5 D2 R D2 L2 D2 F2 R D2 B2 L' U2 F D L R' F' U' B2 D2 L' F2
A Ex#1 B D2 F U2 L2 B' L2 R2 F U2 F L' F' U L2 F' L2 D B' U'
A Ex#2 U2 B2 D2 R' B2 L' R F2 R' F' R' F L D2 B L' U B2 F'
B #1 R2 B R2 F B2 U R' B D' B2 L D2 R2 D2 B2 R D2 R2 B2 R'
B #2 D2 B' L2 F2 D2 L2 B R2 F' D L' F2 R D B2 U B F D2
B #3 R2 D2 R2 U F2 D' R2 U2 L2 B R2 U L' R' F R U' F2 D2
B #4 D2 U2 B2 L B2 R B2 R D2 U2 L D' R2 F U R B' F D' R' F2
B #5 B2 F' D2 B' D2 L2 F' U2 R2 D2 F2 L' B' F R D' L' U' L2 D
B Ex#1 U F2 U' R2 D B2 L2 U L2 R2 U2 B L2 R F2 U' F2 D' B L
B Ex#2 B L F' B D L2 U D2 F R' U2 F L2 D2 F' L2 D2 R2 F D2 L2
C #1 R' F2 D2 U2 L D2 B2 L2 R' U2 R2 D' R U' B' D' F' R F U2 R
C #2 L2 F L2 D2 U2 F U2 F' L2 B2 L' B' F U' L' F2 D F U B'
C #3 D2 R U' L' F L' D R B' R U D2 B2 D L2 U2 R2 L2 D'
C #4 U2 F2 U2 F2 L U2 R2 U2 R' U F2 D L2 F2 L2 D' R' U2 B
C #5 R' U2 R' B2 F2 L U2 L2 B2 L' U L' D' B U2 L2 B R U' F'
C Ex#1 B L2 B2 R D L U2 F R' U' B' L2 B2 U2 R2 U2 B R2 L2 F R2
C Ex#2 F2 R U2 F2 L D' B U L' U' F2 R2 D2 R' D2 L' U2 R L B2 L
D #1 B2 D' L2 B2 D2 B2 D' L2 B2 R2 F U' B' D F2 L' F D2 L'
D #2 L' F L U2 L2 D' R' U B L2 B2 U' R2 U R2 B2 U2 D F2 L2
D #3 U' F2 L2 D2 L2 U F2 U2 F2 L B' D' R F' D R U' B L2
D #4 L2 F' R2 U2 B' U2 B R2 U2 B' F U' F' R2 F2 R' D2 F2 U B' F
D #5 B2 F2 U2 L' U2 R U2 L2 D B R F D' L D B' L2 D
D Ex#1 U D' R' D2 B' R' U' L F' L' U2 R2 F D2 B L2 D2 F2 U2
D Ex#2 F' U2 R2 U2 R2 B' L2 B2 R2 B U B' F' D B2 F L B2 R B
  Rubik's Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 L2 F' R F' D' B' R2 D' R' U' D2 B2 R2 B L2 B R2 L2 U2 L2
A #2 U F2 U2 R2 D' R2 U L2 B2 D2 L' F' R' F2 L B F' D' F2
A #3 U F2 U' L2 D' R2 U2 L2 B2 D2 R' D' U L R2 D R' D
A #4 U' L U' F L' B' R L F U F2 U2 R2 L2 F' D2 L2 B2 D2 B
A #5 L' D2 B2 F2 R' D2 R2 B2 F2 R' B' D' U L2 D2 F2 L U2 B2 F'
A Ex#1 L2 D' F2 L2 B2 L2 D2 F2 U' R2 D' B' R F' D2 R2 U' L2 F U' R2
A Ex#2 U D2 L U2 B R D' R L2 F R2 U2 B2 R2 U B2 U F2 B2
B #1 L2 D2 F R2 U2 B F L2 B' R2 F' U B F2 L F' R U' F2 L D
B #2 R2 D2 F2 D2 B' R2 B' U2 B D2 R' F' L' B F2 L' F D' L2 B2
B #3 B D2 L2 B L2 F' D2 B D2 F R2 D R2 U L' D2 U2 B' L R
B #4 R B2 L2 U F2 D R' F' R2 U R2 L' D2 L U2 B2 L' D2 L2 U2 D2
B #5 F' L D2 L2 D' L' B' R' B L2 D2 R U2 B2 U2 B2 L F2 D2 R
B Ex#1 R2 F D2 U2 F' U2 R2 B2 F2 R' B' F U' F' R' F' L' R2 D'
B Ex#2 L2 U2 R2 U2 F2 D2 L' B2 U2 F2 D F U' B' U' R D B2 F R'
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 L' D L' U' F2 B' R2 F' D2 L D R2 U' F2 U B2 U' B2 D2 F2 U
A #2 F R D2 F' U' R2 L' U F' B2 U' L2 U L2 F2 B2 D' R2 L2 D
A #3 L2 D2 L2 U2 F2 D2 B D2 F' L2 F R F U L' B2 D' B L' B
A #4 R L' F2 R2 D' R F2 R' U2 F U2 B2 U' L2 D' R2 U R2 B2 D2
A #5 U2 L U2 R' D2 U2 L2 B2 F2 U2 B2 D' L U' F2 D B2 R B' R' U2
A Ex#1 B' L2 B D2 R2 F R2 B' D2 L2 D L' U2 B' U2 B2 R' U' R2 U
A Ex#2 D2 U2 B2 F U2 R2 B' F2 R2 D U B' L' B' D2 L F' R' F2
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 R F U2 F U2 R2 U' R2 F U2 F
A #2 U' R U2 R' U R' U F R2 U2 R'
A #3 U R U' R U2 F' U' R' F R U2
A #4 U' R' U2 F R2 F U R2 F' R' U2
A #5 R' F U2 F U R U' R' U R U'
A Ex#1 F' U' R2 U2 R' U F R U2 R' F
A Ex#2 R' U' R2 U' R2 U R' F' U R' U'
B #1 R U' R' F U' F' R U2 R' U2 R
B #2 R' U' R U' R F' U2 F' R2 U' F2
B #3 R F' R' U R' F U2 F U R' U'
B #4 U' R' U' R2 U2 F' U2 F' U' R2 U'
B #5 U R' F R2 U' F' R2 U2 F' R2 U2
B Ex#1 R U' R2 U' F R' U2 F U2 F2 U'
B Ex#2 R' F' R U2 F2 U2 F R U' R' U'
C #1 R' F U' F U F' U' R2 U' R' U'
C #2 R' U2 R2 U' R' U' F' R U2 R' F
C #3 R2 F U' R2 F' U' R' U R U' R'
C #4 R' U2 F U R2 U' R2 U2 R2 F' R'
C #5 R' F U' R2 F' U2 F' R2 F' R U'
C Ex#1 R U' R2 U2 F R U' R F' U2 F'
C Ex#2 U R' U F R2 F' R' U R' U' F'
D #1 U' R' U F' R U' R F' U' R' U'
D #2 R U2 F' R2 F' U' F U2 R U2 R'
D #3 U F R2 U2 R' U' R F' U' R' U2
D #4 U R' F U2 R U R' F U' R' U
D #5 U' R' F R U R' U2 R U' R U2
D Ex#1 R' U' R U R U' R' U2 F U' F'
D Ex#2 R U2 R2 U' R F U2 F U' R2 U'
  2x2x2 Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 R' U2 F U2 F2 R U' R U R' F
A #2 R U2 F' U' F' R2 U' F U' R U
A #3 U' R U' R2 F R2 U' R2 U2 R2 F'
A #4 U' R U R' F' R U2 R' U2 R F
A #5 U' R' U R' U2 F2 U' R U2 R U'
A Ex#1 U2 R F R U R' F R2 U2 F' U
A Ex#2 R2 F' U' R U2 R U' R2 F U2 F
B #1 R U F U' F R U R' U2 R U'
B #2 U2 R' U2 F U2 R U2 R' F R2 U2
B #3 U R U2 R' U' R' F U F U2 R
B #4 U R2 U2 F' U2 R2 U F U' R2 U'
B #5 U R' F' U2 R U' R' U' F2 U R'
B Ex#1 R' F' U' R' U2 R2 U' R2 U' F R2
B Ex#2 U2 R' U2 F2 U' F' U2 R2 F' U' R2
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R' F U' R U R U2 F' R' U2 R'
A #2 R' U' R2 F' U' F' U2 R2 U2 F U2
A #3 R2 F' R U2 R' F' R U' R' U2 F'
A #4 R U2 R F' U2 R2 F R2 U' R U2
A #5 F U' R U2 R' F U2 F U' F R2
A Ex#1 R' F' U2 F' U' R2 U' R2 U2 F U'
A Ex#2 U R' U2 F R U2 R' F R U R
  4x4x4 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 L2 D B2 L2 U2 F2 L2 U' D2 R2 B' D2 L U' R2 D' L F' B2 U2 Rw2 F' Uw2 Fw2 D' Fw2 Rw2 D F Uw2 L2 D2 L U' Rw' U Fw2 R' Uw L' Fw B2 U R2 Uw2
A #2 U' B' L2 F D F' B' U' F2 L F2 R2 F R2 D2 B2 U2 R2 F' D2 Fw2 U B2 L U Fw2 R2 D Rw2 Uw2 U Fw R B' Rw2 Fw' D Uw L Fw B L2 Uw' B'
A #3 U R2 U' F2 U2 F2 B2 D' L2 U2 B2 L' F2 U' F B2 U2 R2 F' D Rw2 D' L2 B Rw2 D' Fw2 F' U Fw2 B2 U2 Rw' R U F2 B Fw' Uw' Fw2 Rw' B2 U2 R2 F'
A #4 U2 R B L U L' B2 U' L D2 R2 F' U2 L2 B D2 U2 B L2 D2 Uw2 B' Uw2 Fw2 Rw2 F2 D F' D' Fw2 L2 Uw2 U' Rw F R2 F2 U' Uw' Rw' B2 U2 Fw B' Rw
A #5 B' U2 L2 U2 B2 U2 F D2 F' L2 B2 U' F' R2 U R' L' U R D F Uw2 Fw2 R' B Uw2 D2 B2 F' R L2 B Uw' F' R' U2 R2 F Rw F' L Uw Rw' Uw2 Rw D2
A Ex#1 R2 D' F2 R2 U L2 U2 B2 L2 D2 B F R U' R L' U' D2 F2 Fw2 L' D Rw2 D R' Fw2 L R D' L2 U F Uw2 R D' Fw L' Uw' U Fw' R U D2 Rw'
A Ex#2 F2 D' F2 D' L2 R2 U B2 R2 D2 B' R' U' L' B' R' U2 F2 L' D' F Fw2 D' B2 F2 Uw2 U' Rw2 R2 F Uw2 R2 U Rw' U' B D' B2 L R' Uw Fw' B' Rw' Uw2 U'
B #1 F2 R2 B2 R' U2 L2 R' F2 D2 B2 U' F2 L U2 B' R U D' B' U Rw2 U Rw2 F2 L Uw2 L D2 Rw2 Fw2 L2 Fw B' D Rw2 B U' L Fw' L2 Uw L' Fw Rw'
B #2 D R2 D2 F2 U L2 B2 R2 U F2 L' D B2 F' D2 F2 U2 L F' Fw2 Rw2 B2 U' B Rw2 Uw2 B L2 R2 F' D Rw' F Uw2 Rw2 R2 F R' U' Fw Uw R2 Uw2 B
B #3 L2 D2 B' D' L' F2 L' D F D B2 L' D2 R2 B2 R F2 L F2 L' F2 Rw2 B' L' Uw2 R B D2 Rw2 L' Fw2 D2 Uw L' B' R2 B' Uw F' Fw' Rw D' F' B Rw'
B #4 U2 R2 F2 D F L' U2 F' U' B R2 F' U2 F2 B' D2 B' R2 B D2 Uw2 Fw2 F' U' B Uw2 Rw2 D2 F2 R2 D' B' Rw' D Rw' R F2 Uw' Rw' B' L' D Fw F
B #5 B2 D' F2 L2 U' L2 U R2 D L2 U R' U L2 U' B L R2 D F' R' Uw2 F Rw2 U2 B2 Uw2 U2 Fw2 B' U' F' Uw2 Rw Fw2 U R Uw' Fw Uw B L Fw Rw2 Uw'
B Ex#1 F D2 B2 F2 R' D2 U B D' U B' D2 F R2 U2 B U2 B2 F U2 Fw2 D' Rw2 F R2 U' Fw2 U F2 L2 B2 D' F Rw' F Rw2 R' Fw' Rw U2 R Uw' D U B2
B Ex#2 R D2 B2 U2 R D2 R' D2 L U2 R2 B U L B2 L D2 R U F' L2 Uw2 B' R Uw2 B R Fw2 F' L2 R B U' B' Uw' R2 Uw2 U' L Fw' L2 Uw R2 F2 Rw' D
C #1 D2 F D2 L2 B R2 D2 U2 B' F' D' R' U F L2 U F' D2 F' L R2 Rw2 F Rw2 U' B2 Rw2 D F2 U' R2 Fw2 Uw2 B R' B Rw' L2 F2 Fw' D Rw' R' Fw' Rw R' Uw2
C #2 B2 L2 F' R2 D2 F2 R' U B2 D' R D' F' B' D2 B' Rw2 F' L Fw2 L' Fw2 F2 D2 F Rw2 Fw2 B' U2 Uw' B2 U' R2 B U' Rw Uw D B2 Uw' Fw2
C #3 B' R' F B2 D U F D B' D2 F R2 D2 F2 L D2 U2 B2 U2 F2 L Uw2 F2 Rw2 U R U2 Fw2 R' D2 U Rw2 L' B' R Fw' L R Fw2 Uw Rw2 D Fw' Uw L2 F' U2
C #4 D2 L2 F U2 B2 R2 B L2 F U2 L D2 U F R' U' B2 R' U B' Uw2 F' Rw2 U R2 Uw2 F B' D' F2 U Rw' U' Rw B2 D B2 L' Uw Rw' Fw2 F' Rw F
C #5 R D2 L F2 R L2 U2 R U2 L' U D L U2 B F D2 R2 L U B Fw2 L' F' Rw2 D2 Fw2 F B2 Rw2 Uw2 R' U2 Uw R B L2 Fw' Uw Fw R2 B2 Uw2 Rw'
C Ex#1 L2 B2 L2 F' R2 B L2 U2 F B' L B D L R' D R U F D' Uw2 Fw2 D2 B Uw2 L F' Uw2 R F B R2 D' L U2 R' Uw B' Rw Uw' Fw D2 Rw' R' Uw'
C Ex#2 L' F U2 B D' B2 D2 L U' B' L' U2 B2 D2 L2 D2 R F2 R U2 Fw2 L2 D' Fw2 F2 Rw2 B R2 Uw2 R2 U' Fw2 Rw' D' Fw2 B U' B R' Fw Rw' D2 Rw2 Fw R'
  4x4x4 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 D2 B2 U' L2 U L2 D2 R2 D' F2 U2 R B' L D' B R' F' U R2 B' Rw2 D' B2 Uw2 L' D Fw2 Rw2 R2 D' Rw2 U2 Fw' U2 L' D2 Fw B2 Uw B' L' U D2 Fw R'
A #2 F2 U2 L2 F' D2 R2 F R2 F L U2 F L' D B2 D2 F' U' F2 Rw2 Fw2 D' L2 Uw2 U Fw2 U' R L D' F2 Rw2 Fw' Uw2 D Fw L' F' R' B' Uw' Fw Rw' R' U'
A #3 D2 U2 L U2 B2 F2 R F2 U2 L2 D2 U' F' L2 B' R' D2 B U' F' Fw2 Rw2 D' F B' Rw2 D' F' Uw2 F Rw2 B2 Rw2 L F Rw Fw2 F' Uw' Rw Uw Rw Fw' L2 Uw D
A #4 U2 D2 F R U' F L2 D2 R D' B2 D2 L' F2 L' U2 L' F2 U2 D2 L' Fw2 U2 D L' Uw2 R Uw2 F2 Rw2 D' Rw2 Uw2 Fw' L2 R D2 R B Uw Rw' L2 D' Fw2 Rw2 L2
A #5 F' R F R2 B U' B2 D F D' U2 F' L2 B' U2 F2 D2 F2 L2 B Uw2 L R2 F' Rw2 B' U2 L D2 Rw2 Uw2 B Uw' Rw2 F R Uw' Rw' L' U' Fw R' F' Rw2
A Ex#1 R U2 B2 R' U2 R2 L' B2 R D2 R2 D R F2 R D U F' D2 Rw2 U F Uw2 Fw2 B' R2 D' Rw2 F2 D' Rw2 F' Rw D' R U F Rw F Uw' F2 L2 Uw2 Rw
A Ex#2 D2 F' D' R' U' R L D2 F' L D' R2 B2 D2 R2 L2 D2 F D2 F' L2 Rw2 D' L2 B' Uw2 Fw2 Rw2 D2 B Rw2 D' Fw2 F2 Rw' B D' Fw2 B2 R' B' Uw L' Fw' F Uw2 Rw'
  5x5x5 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 U2 F Dw Lw2 L' F' Rw L' Dw2 Fw' U D2 Uw' L2 U2 D2 Rw Bw2 U2 Rw Bw2 L2 B2 U' Rw2 R2 Bw' Dw R Lw' L Bw Fw2 R2 Rw' Bw2 Uw2 L2 F2 Bw2 D' F' R F2 Bw2 U D Fw' Bw Rw' Uw L' Bw' U2 Lw' L' Dw2 U2 B' L
A #2 Uw' F2 D' F2 U' Fw2 F D' Fw D Bw Rw' D2 U' Bw2 F Dw' B D2 Fw Rw' R2 Dw' L' Lw Bw2 Rw' R2 Lw Uw Dw Rw2 Bw Fw2 Dw' U2 Bw L' U2 Uw2 Dw Bw' Dw Fw' Uw F' Lw D R' Fw2 F' Bw2 Dw B' L Bw Uw2 L' U' Uw
A #3 Bw' U' L' R Uw B2 Lw Rw2 Bw' Fw D2 Dw Bw2 R L Dw' Uw' F U' B2 Bw' Rw Bw' Fw' L2 Fw2 F2 L' D F Uw L' U' B L2 Fw Dw2 Rw' Dw2 D Fw2 B Rw Lw' L2 U2 Dw' F' Bw Fw' Lw D' F2 U' Lw2 L2 Uw' B2 U Fw'
A #4 F' D R Rw' Bw' Rw Dw' B' D' Rw2 Bw2 D Lw2 Bw2 L Lw Bw' Lw Fw' R Fw Bw L' Rw Dw' Lw2 D2 F R' F B' Fw2 Rw2 Uw' Rw R2 B Rw2 Fw2 R L' B2 Lw L' Rw' F2 R' Lw' Fw2 R U' Bw' D U2 Rw Bw B Uw' U2 Fw2
A #5 D Bw' B' F' R' Dw' Fw' D Fw2 Dw' Bw Uw2 Bw L Rw' Uw D2 L' Uw2 Rw2 Lw2 U' F' U' Bw' Dw F' R' Dw' Uw2 L2 D Rw Lw' U Dw L' Fw Rw' B2 Dw R2 Fw U2 D2 Rw' R' Bw B Rw Uw2 L2 U L2 Uw F2 Rw2 D Fw' Uw
A Ex#1 Dw L B' Lw B2 Fw' U F Fw2 Rw R2 F2 D' Fw' D Fw2 D R2 Dw Lw Fw2 F Uw' Rw Bw2 Fw2 Uw' D B R2 D2 Rw2 R Dw' Bw Fw' R B2 U' R' L B2 Uw D L' Fw' U' Lw' R2 Rw' D F' D2 Lw2 Uw2 U' F' B' U' Rw'
A Ex#2 R' B' F2 Uw' D' U2 R Uw F2 Fw' B2 Dw2 Lw2 Bw' B Lw2 U Bw' Rw2 R Lw2 B L' U Rw F2 Fw2 B Dw' D' Fw B L F' U2 D Rw' Lw2 B2 R' Dw2 Lw' Dw' Fw2 Rw' L Uw2 F Dw Rw U' F2 Dw Lw' R Bw' D2 Lw2 Dw Fw'
B #1 L2 Fw Lw' B2 Bw Uw F' U2 B' Lw Uw B U2 Lw' Dw L R' Fw2 F2 B' Lw2 Bw' D2 L2 Lw B' Lw Rw Bw2 Dw' F' Rw F' Lw2 Rw Fw B2 Dw Rw D' L Uw Bw' D Dw2 B2 Uw' Lw2 F B D' L Uw U2 Bw Dw' Rw2 Fw Bw' U2
B #2 Uw' Fw' U' Bw' Fw' B2 Uw' U2 R Fw2 Bw2 U L2 F Fw2 Lw F2 R2 B F Uw R Bw2 L2 D Uw2 U' B Fw Bw2 Lw' F Bw2 L' U Fw' Lw' L Fw2 L Lw D2 L2 R Bw2 Fw' L U' R' Fw' L U' L2 F' L' Lw2 Uw Lw' Bw' D
B #3 Fw2 U' F' Bw' D' Uw' Lw' L2 U Lw Rw2 R' B' Dw' F Lw' F' B' L' D2 Dw' Uw2 F2 D2 Dw2 F L2 D' L' Uw' Dw' Rw Fw D2 Bw Lw L U' R' D Rw2 Bw B2 L' R2 Uw Rw' U2 B' L' Fw Bw B2 Dw2 D' Lw2 F' Uw F Rw'
B #4 Rw' Uw2 Fw' Uw Fw Rw Bw2 Uw2 B F' Bw U Dw L' B' R2 Uw2 Fw2 Lw' F2 Bw2 Uw2 B Lw R' F2 D Fw Lw2 D2 Lw2 U2 Uw' Bw R2 L' U' R Fw Dw' B' L B Bw2 D' L2 F' B Dw2 D2 F2 Rw Dw2 F2 R2 L2 Lw Dw F' U
B #5 Uw L2 R F U' Lw' Uw2 D' Lw Fw Lw U F U D' R Uw B' Rw Lw2 F R U2 R' Uw L' R B' Bw Rw2 Uw' F U Dw2 Lw2 Bw Uw2 D' Bw2 F' U Rw' Fw2 L2 Uw' U' Lw2 Bw2 F Rw' Fw2 R2 L U' B Rw D' Bw B2 U
B Ex#1 L' Rw' Lw2 F' Uw' Bw' U' L R' B' F Lw' Fw' F R B' F D2 Bw2 Lw2 Bw' Uw L' B' Rw Lw2 L2 U' Uw' Bw' B' R D L2 Uw D Lw' Dw2 F' R' Lw2 B R Dw Rw' U Lw' L2 Fw' Lw2 B' L' Bw' Dw2 U' R' F R' Lw' Rw2
B Ex#2 D Rw2 U2 R2 Dw2 L' Dw2 B' F Bw Uw2 Lw R Bw L2 Fw D' Lw' L2 F D2 Fw2 L2 Fw L2 Uw' Rw Dw2 U' R B' R2 Dw' Fw U2 Lw2 Rw2 D2 Rw2 Lw' Uw Dw Bw2 Dw2 F' R U2 F Bw2 L' Uw' Bw2 B2 R2 U2 D2 F' Uw Fw2 R2
  5x5x5 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 D L' R' Lw2 F' D2 Fw2 B Uw U' Lw Rw' Fw' Uw Dw2 Fw Uw' R2 F' B' D' Rw2 Lw Fw Lw' D2 Rw' U' Rw2 Uw L' Lw' Dw R' U2 B Bw Uw R' F2 L' U' Lw2 Dw' U' Lw Uw2 Rw' B Rw' R2 Dw U2 R' U2 Dw' Uw2 B' D R
A #2 L2 Uw2 Dw R D' Dw' L U Fw2 Dw Uw Lw' U' Fw U2 L2 D' L2 B' F Lw B Fw Bw2 F' L Lw2 Fw U2 Dw' Bw B2 Uw U' F2 Bw' D' Fw2 R2 L2 Dw Uw2 D U' F Uw2 Dw D Fw' Lw' R2 Fw2 D Uw Rw2 B R Uw2 Fw' Bw'
A #3 Rw' Fw' D' L Lw D2 L2 R2 Rw' Fw2 Dw' Lw2 U2 Rw Lw2 U' F' R Bw' L F' L2 Rw2 Uw2 L Uw Lw' Uw' Rw' Dw2 Fw Dw B Uw F U' B2 Dw2 B' Uw U' B2 U' Bw' U R B F U B2 Bw' Lw L Bw2 R' B' Fw' F2 Bw Rw
A #4 Bw U2 F Rw' Fw R' Dw R2 F D2 Uw2 F' Rw' Uw2 B' U2 R D2 Dw Uw B Fw' U L2 Dw' U' B' Fw' Lw' Dw2 Rw Fw' R Dw2 Uw R2 Lw Uw' D' U Fw L' F2 U L2 Bw F Dw' Fw B' Lw2 F D2 Dw Rw R2 Bw2 Dw2 B2 Rw2
A #5 F' R' B Lw F2 R Fw' Dw' U Rw Fw2 D' L2 F' D2 Rw2 Fw2 Uw' Bw2 Uw U' Bw2 Uw Lw2 B R2 D2 F Dw' Uw2 D L Lw B R2 Rw Lw Bw F R Dw' B2 Rw2 Bw2 Rw R2 D L2 Rw2 D2 Lw B' F' Rw L2 D Lw' U' B Uw'
A Ex#1 Lw' F2 R Uw D L' R D2 B U' L Uw' Bw2 Dw' D2 Bw Rw2 L R' B2 Rw2 D' Rw B2 Bw' U2 Bw U' Uw B Rw' R L Dw' Bw2 F' Fw R D' L' R Lw' Uw' B2 U' B' Uw' Lw2 Bw2 Fw' R' Lw Dw2 B Rw2 D' U B Lw2 Fw'
A Ex#2 Dw2 Uw U2 D2 B2 L' F Rw U2 D Dw2 Bw U2 Fw' B' Rw Bw2 Dw2 Bw Uw F2 D Fw2 Dw Lw2 R' F D2 Uw2 Fw2 Lw Uw' F U' F2 Dw' U Lw Bw Fw' F Rw' Bw' L' Rw' Dw' Bw F2 Fw2 Lw2 D2 Dw' L2 Dw' B2 D' Rw B' Dw B
  6x6x6 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 R2 Fw R F Fw' Dw Bw2 Fw' U' Dw2 Lw2 L' U2 D2 Uw' 3Rw2 3Uw2 L2 D B F' Uw2 R2 U D Fw 3Fw' Rw' Uw2 B' 3Fw2 Fw2 3Uw' Uw Fw' Bw2 F' U2 B L2 Dw' R2 F2 Rw2 Dw R Rw Fw2 R2 Uw 3Fw Fw Dw2 Rw Uw Fw' L' Fw' Lw B D F Rw2 Lw Bw B L2 U2 3Fw' L' 3Fw' Lw' Uw R2 Lw2 F Lw' 3Rw' 3Uw' Fw
A #2 U' R Rw U2 3Fw2 U D' Bw B2 U R Rw' B' L Rw' 3Fw' Lw Bw2 Dw2 F2 Rw L' D' U' Lw' Fw' Rw 3Uw' Fw2 R' Bw' L2 3Uw U2 Fw' U2 R B' D2 L 3Fw2 D2 Rw U' 3Fw Lw B' Lw2 U' Dw2 3Rw Fw2 Rw Lw' Dw U Bw 3Rw2 3Uw L2 Rw2 Uw Rw' F' 3Fw2 U D' Rw 3Uw' Uw2 Dw' Lw2 R' 3Fw' B' R L U L R
A #3 F' B D Lw2 Dw B' 3Uw' 3Fw' Bw' 3Rw Dw2 F L' U' F' L' D 3Rw2 Uw2 U2 B2 U' D 3Uw L2 3Uw' U 3Rw 3Fw' 3Rw2 Lw' D Rw' R2 B L2 3Rw Fw2 L B' 3Fw' L 3Uw 3Rw Lw' 3Fw2 Bw2 Dw D2 Bw L' F' Dw2 Uw Rw2 D2 F' B' Dw B R' Fw2 Bw2 Uw2 B Lw Bw' R2 3Uw2 3Rw Bw' B2 Dw2 3Fw2 Dw2 Bw' Dw' B U2 Uw
A Ex#1 Fw' Dw D2 Fw2 L 3Uw2 R2 Lw' B' 3Rw Rw2 3Fw2 Lw2 D F L' Bw2 R' Rw Lw F' 3Uw Dw' D 3Rw2 Rw' U' R2 U Bw Lw 3Rw' B' Rw2 Lw2 3Uw2 U2 Dw' Rw' D' U2 3Uw' Lw D2 3Fw2 B Uw2 Rw' Dw R2 D2 3Rw U' 3Rw2 L R Fw2 D' Uw2 F Dw2 3Rw' L 3Uw' Fw2 U' B Fw' Bw 3Rw' B' Fw U 3Uw2 L 3Uw D Dw' Lw2 U
A Ex#2 Rw' L 3Uw2 3Fw D' U2 3Rw' Dw2 3Uw Lw Fw2 R2 3Fw R2 3Rw Dw L2 3Rw' R2 Uw2 3Uw Dw B2 F Uw F Bw' Uw Bw2 Dw2 Rw Dw D2 Rw2 3Uw2 R2 Fw' 3Uw2 Dw2 L2 Rw' Lw2 3Fw2 F 3Uw U2 Bw' F2 Dw 3Uw L2 Fw Uw2 Lw L2 Bw2 L Fw 3Uw Bw' Lw' Rw2 Bw Dw L R Fw' Rw 3Rw' 3Uw2 D' F2 R Lw2 Bw2 Lw' 3Fw' L' 3Fw' 3Rw
B #1 R2 3Fw2 Uw2 3Uw2 3Fw' Dw' 3Rw' Lw2 L2 Fw Dw' 3Fw' Fw' B2 U' Lw' Uw F Bw' B Rw' Uw 3Rw Dw' 3Uw L2 D2 3Rw' 3Uw2 3Fw U' F2 Uw2 Dw F 3Fw' Bw2 Rw' Dw Lw 3Rw 3Uw2 U' Uw' Rw' D2 Bw' U' B 3Rw2 3Uw2 U Dw Bw 3Fw2 B D' Fw' L' Rw D' Dw' Lw Dw Rw2 R2 Uw' Fw2 Lw2 3Fw2 Dw' Fw Bw' F Rw F2 R2 Lw' Dw2 Bw'
B #2 Lw' 3Rw2 R' Bw2 B' U2 Rw B D2 B R' L Bw B 3Fw Dw2 U D Bw Rw' Lw' 3Rw2 Bw D Bw' 3Uw2 L2 3Rw Dw Bw 3Rw2 Rw' U' B' Fw2 F Lw' Rw' Uw2 3Uw' D2 Fw2 Bw U' L' B U D2 Dw' B' 3Fw2 F 3Rw2 F Dw' R' Bw Dw2 U2 Bw' D2 Lw2 Bw2 Fw' 3Rw2 3Fw L' F L' U R' Dw2 F2 D' Fw 3Fw' 3Rw' Lw' Dw' Rw'
B #3 3Fw' Dw2 U2 R' 3Fw2 Bw2 U B' F2 Rw Lw R2 3Rw' B2 3Fw2 Lw 3Fw F2 U2 Dw L 3Rw Uw2 Fw R' Dw Lw Dw2 3Rw' Rw' Uw2 R' L Lw' 3Uw D2 F Lw2 B2 R U B2 3Uw 3Rw' U' Fw' 3Rw' L' Lw2 D' B' Rw 3Fw' F2 Lw2 B L 3Uw U' Rw2 F R' 3Fw2 Uw 3Fw2 D Dw' B Bw2 D Dw 3Rw' R' L 3Fw2 3Rw2 3Fw2 B R' Bw2
B Ex#1 R2 Uw2 F' 3Uw' Dw2 F' 3Fw' Dw U 3Rw2 Dw' B Dw2 3Uw 3Rw2 3Uw U' B' D2 Uw L' F U Bw' Dw Bw2 Rw' Bw' F' 3Fw2 R Lw2 Dw Uw' D2 L' Bw2 Rw Uw2 Rw' F' Fw' 3Uw2 Bw D U2 3Fw Lw' 3Rw' Uw2 3Rw' Rw' D2 L' Bw' Fw2 R' D2 3Uw2 Rw2 D' 3Fw2 Fw R B 3Rw L' 3Uw' 3Rw' D B Bw 3Fw L' U Fw' L2 3Rw' Bw D'
B Ex#2 3Fw2 Bw Uw Rw2 F2 L2 Uw Rw' F2 3Fw' 3Uw' U2 Fw D Uw2 U2 3Fw Bw2 L2 3Fw2 F U R2 3Uw' Bw' F' U Rw 3Fw Fw2 Lw2 3Uw' Lw2 3Rw' Rw2 F B' 3Uw Rw 3Uw' R' Lw' U' B Bw' Uw Rw 3Rw2 3Uw2 Bw2 Fw F' U Uw' 3Uw2 D Fw2 D' 3Uw' B L' 3Uw2 Bw2 3Uw Rw2 U' Rw Lw2 Fw' Rw L2 3Fw Fw2 F2 3Rw2 Lw2 L Rw2 Uw2 Rw
  7x7x7 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 3Dw2 3Uw' D L2 3Lw Fw' L 3Lw2 3Fw' Lw R2 U Rw2 3Dw' Dw' L2 D2 L' Rw2 3Lw D' Fw2 B2 3Bw' Bw2 L Rw' Fw Dw 3Lw2 Dw 3Dw' B' Dw' F 3Rw2 3Bw U' 3Fw' B Bw D' Dw' R Rw B2 3Lw2 B' D2 Dw2 3Uw2 3Rw' 3Lw' R' D' 3Dw' F' 3Bw L' U Rw' Dw2 R D2 3Bw Bw F2 3Fw2 3Uw2 Lw 3Fw' Dw2 L Rw Fw D L' Rw' 3Lw' D2 B 3Bw2 Uw' Fw2 Bw Uw U 3Fw' Lw2 D L' Fw2 3Rw' 3Lw2 L2 Lw2 Dw' U' Bw' Dw
A #2 F2 Uw' 3Lw2 3Rw' D Dw Uw' Fw' Rw' R2 Bw2 3Bw' D F' 3Dw D F' 3Lw B U D2 3Lw2 3Fw2 3Bw2 Uw' Dw' Bw' 3Uw2 D 3Rw' Bw' B Lw' Uw2 D 3Bw' 3Lw D2 3Uw Lw 3Rw' L 3Lw' Bw' U' Fw' F' 3Bw' U 3Lw2 3Rw2 R Uw F' Fw 3Dw 3Uw' R 3Bw Fw2 B D2 R2 L' 3Rw U' Bw U Bw2 3Bw' U2 3Dw 3Bw' Uw2 3Fw2 F' Rw' 3Dw' Lw2 Bw2 Lw' L 3Lw2 R Rw Bw' F2 3Lw2 F2 Uw2 3Dw2 3Rw' 3Dw' R2 Dw Uw' Rw2 Uw2 F 3Uw
A #3 B' R2 3Uw2 3Rw' Rw2 3Uw Bw' 3Fw2 U 3Fw2 Dw Uw' 3Rw2 Uw2 Dw' 3Rw' Rw' F' Dw F2 3Lw 3Rw F2 Bw' D2 3Uw Fw D2 F' 3Rw2 Uw D 3Uw2 3Lw' L' Bw' Lw 3Lw U 3Bw' Lw2 B2 U2 D Bw 3Dw' L' 3Fw 3Uw2 F Rw' Uw' U' 3Lw2 3Dw Uw L' Uw' Dw2 F' Lw 3Lw2 3Dw' Dw 3Rw Fw Bw2 B U Rw' 3Bw2 3Lw 3Fw2 Uw2 F L2 Fw R' Fw L' 3Rw2 R2 F B2 U' 3Dw 3Uw 3Lw2 F B2 Dw2 R2 3Bw2 B L' Bw Lw B 3Uw' Rw'
A Ex#1 Lw2 Uw' 3Uw2 L2 D' 3Fw' Bw2 F B L Fw' D' 3Fw' Rw2 3Bw2 Fw' Rw' Uw2 3Fw2 Uw2 U' Rw2 U 3Fw2 Bw B2 U 3Rw2 R2 3Lw2 B2 R' 3Dw' 3Lw' Uw' 3Rw2 3Lw2 3Fw Dw2 3Lw F D' 3Lw' Dw' Lw' Uw 3Fw' Bw 3Lw2 B' R Fw2 Lw Dw2 B2 D' F Bw Uw2 3Lw' 3Bw2 Dw' 3Uw2 Uw L2 D R2 Bw R' F 3Uw' Bw2 3Dw' Uw2 Dw 3Uw' L2 F D' 3Bw' 3Rw2 F' Lw 3Bw' Bw2 3Lw' 3Rw2 F2 Lw' D Fw2 Dw D2 Rw2 F' B Rw' F D B
A Ex#2 3Dw F' 3Lw 3Fw' U Lw U2 D2 F2 3Uw 3Bw2 U' Lw 3Fw2 R B' D' 3Fw F 3Dw' 3Lw' D B R' F' 3Uw2 Dw2 3Rw Uw' U' Bw' 3Rw' B2 3Lw2 Bw2 3Dw' 3Lw' Bw2 B2 3Dw' R2 Bw' Uw2 D2 Lw' Fw2 Lw2 Dw' 3Fw' Lw2 U 3Uw L' F Lw' 3Lw' D' Lw2 Uw' R Bw' Dw' L R Fw Lw' 3Dw2 3Uw R2 B' F 3Dw 3Uw L Lw2 Fw2 B2 F 3Rw Fw2 3Dw' U R' F 3Fw2 3Uw 3Rw2 3Fw R2 Bw B' 3Rw2 3Uw' R L2 3Dw U2 Bw2 L2 R'
B #1 Lw U2 D' 3Uw R F' 3Dw 3Fw2 3Dw2 B2 U' 3Uw2 3Lw2 3Uw 3Dw U' 3Rw2 3Dw' 3Bw 3Rw Fw 3Rw 3Fw2 Rw2 Fw B' F' L U' Fw 3Uw2 Fw B2 Rw' 3Fw 3Uw2 Rw2 Uw2 L D' Dw 3Uw' Bw' 3Lw' 3Uw2 3Bw' Uw B2 3Bw F' Lw D 3Uw Dw R2 3Bw 3Lw' 3Dw' 3Uw R' Dw 3Bw2 3Dw 3Bw' 3Dw' Fw' Dw 3Rw2 Bw Fw' Uw2 F 3Uw U2 3Rw L D 3Lw2 R' Dw2 L2 3Lw' Dw' D2 Uw 3Bw Fw2 Bw Lw2 3Dw2 R' F2 3Fw D Rw' 3Fw2 Dw' Lw' 3Fw' Rw
B #2 F2 3Uw2 D Lw2 Dw Rw Dw' U' 3Rw' 3Uw' Rw 3Dw' Dw' Uw2 L 3Fw2 Lw2 L 3Lw2 F' Rw2 3Bw' Dw' Fw' Rw' L Dw2 B' L2 B Dw 3Lw U2 Lw 3Uw' Lw' Rw2 Bw2 R2 3Dw' 3Lw D2 3Bw' L' 3Uw' B2 U2 Rw' 3Fw2 L' Lw' Bw B' Uw 3Uw 3Dw2 R2 3Lw' Rw 3Fw2 L' Uw2 Bw' 3Uw 3Bw2 Fw2 U' 3Dw2 Lw2 Dw' Rw' Lw U2 Lw2 3Dw2 L Uw Lw2 3Uw2 D' 3Bw' F Bw' Dw' Lw Uw2 Dw' B' D' 3Bw 3Fw2 3Lw2 L' Dw2 Fw' B D' U' Dw' R'
B #3 3Uw' Uw 3Bw Rw' 3Bw' R2 Dw' Uw2 Lw' Dw 3Lw2 3Uw2 3Rw' B' 3Uw' Bw Fw Dw U' R B2 F2 Dw' B' L Uw Rw' 3Dw2 F2 3Fw' 3Uw 3Dw' 3Lw2 U2 3Lw2 Uw' 3Bw' Uw U' D 3Fw' B2 Uw L D' 3Fw Dw2 3Rw Uw2 F' Uw2 3Fw B Uw F 3Fw2 3Uw' 3Lw' D' U2 Bw Fw 3Uw2 L2 3Lw U' Uw 3Fw Dw' 3Bw R2 3Bw2 3Uw Bw U Fw' R L2 U' Bw2 Uw' B' Dw2 Rw 3Fw Rw2 3Rw2 B 3Bw Uw' D' U2 Bw' U' 3Lw Uw' 3Bw' F2 3Rw' L
B Ex#1 3Uw Bw2 Rw2 3Rw' 3Uw2 Dw2 Uw' Lw' 3Dw Rw' U2 3Dw2 3Uw Fw2 Uw D2 Rw' Dw' 3Bw D Dw2 3Bw Fw' 3Uw' Lw' U2 Dw' F2 Uw' Lw' 3Lw' 3Dw' 3Rw Lw U2 3Uw Fw' Dw2 3Bw2 3Rw2 Fw Rw 3Uw Lw' F 3Fw' Bw Uw2 3Rw U 3Fw Uw2 R Rw 3Rw 3Uw2 L2 3Rw 3Dw2 Bw' Lw2 3Fw2 Bw2 B2 3Rw Lw Dw2 3Lw Lw2 F' Bw2 3Lw2 F2 B 3Dw 3Uw L U2 Fw2 3Rw2 R' F Lw' 3Lw2 F 3Bw Rw2 F2 Rw Uw 3Fw R' 3Lw U' Bw' Lw' 3Uw L2 Dw Lw2
B Ex#2 Bw B Uw D2 3Rw2 3Lw2 F2 Lw2 R D2 3Rw2 Uw2 D L 3Lw' 3Uw' L2 3Uw' L2 Rw' Bw2 D2 Rw2 3Rw2 F2 3Uw Uw2 3Bw2 3Fw Uw' Lw 3Uw' Rw' Uw2 3Dw' U R 3Dw2 3Fw2 D 3Bw2 3Uw' 3Rw2 B L 3Bw B' 3Uw2 Fw' U Dw2 B 3Dw 3Bw' L F2 3Bw2 Rw 3Dw2 B' Rw' 3Uw2 R' B' U Bw' 3Uw Bw' 3Rw Fw2 3Uw' 3Fw 3Uw U' B2 3Rw Dw Lw2 B 3Bw' Lw B2 Dw' B' 3Rw' U Bw Rw B2 Rw Uw2 Fw Rw L' Uw' 3Fw2 3Lw' Lw' D' 3Uw
  3x3x3 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 U2 L2 U F2 U2 L2 B2 U' F2 L2 F' U' B2 D2 R' U B2 D L2 R Fw' Uw2
A #2 B' F2 L2 B' L2 U2 L2 B2 L2 F' U2 R D R' F U' B F L R D Fw Uw'
A #3 B2 D B2 D U B2 L2 D2 F2 L' D' B R' U R' D R F' L2 B' Rw'
A Ex#1 B2 R2 U2 R' D2 R' D2 L B2 L' U2 B D2 R U' B' L' B2 R2 F Rw'
A Ex#2 U2 B2 L2 B2 L' D2 L' B2 R' B' F2 U' F2 R U' B' F L U2 Rw Uw'
  3x3x3 One-Handed   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 D2 B2 R2 U2 R2 U2 L F2 L R' B' F' L B D' L2 U' L B' F
A #2 D2 B F2 U2 B2 U2 L2 R2 U2 L D' U' B D' U L U R' U2
A #3 U L2 B2 D' B2 F2 D2 F2 U B2 R' D2 B U' L' B U R2 F L'
A #4 D2 F' U R F2 R' B' L2 F L' U2 D2 B2 L2 U2 R' F2 L2 U2
A #5 D2 L2 F2 L2 U2 B R2 U2 B L B2 L' D' F' R B' L' F2 D2
A Ex#1 F' R' U F' R D' L F2 U' D2 R2 F2 L D2 B2 R U2 L2 F2 L'
A Ex#2 U L2 B2 F2 U B2 R2 U2 R B2 U B2 L D2 L U' F U F'
B #1 L2 U F2 U F2 L2 R2 F2 U L2 D2 L' D' F' R D L F' U L
B #2 R2 B2 D2 U2 F' D2 F' U2 R2 B L' D U' F' L' F' U' R2 U B2
B #3 R F U F' D' B D2 F R U R' F2 D2 L' B2 L' B2 R U2 R2
B #4 B' U2 F' L' U R2 L2 B L B L2 B2 L2 D' R2 L2 B2 D' R2 L2 D2
B #5 L2 D B2 D' U2 F2 U B2 R' F D F' U' L' D2 B2 F U2 B'
B Ex#1 L2 U2 R2 U R2 F2 D' U' F2 U' F D L' D' R' D' U F' R2 D' B'
B Ex#2 R2 B2 D2 F2 R2 B2 R2 D2 U R F' D2 R U2 L2 B' D2 U F
C #1 U2 R' D2 F2 D2 U2 L2 U' L' R2 U' F2 L F2 R' B'
C #2 U B2 U' L2 R2 U' F2 D2 R2 D R F2 L B2 L2 B R U2 F' U2
C #3 U F R' D2 L' B2 R B' L' U L2 U2 R2 F2 U D2 F2 L2 D2 L2
C #4 B2 L R2 D2 U2 F2 R B2 F2 D2 L' B' R F U B R' F' L2 U R'
C #5 L2 D R2 U' L2 F2 L2 R2 U R U2 F2 U R' D U2 R' F' U2 R
C Ex#1 R2 B' U' L' D R2 F' D' L2 F' D2 F2 D' R2 B2 D B2 U L2
C Ex#2 U B U' R' B' U F' B2 D' F R2 D2 B L2 B' L2 F' L2
  3x3x3 One-Handed   Final
Group No. Scramble
A #1 L' U' B2 D B' R U L F U L F2 B2 U2 R2 F2 L B2 L U2 F2
A #2 L2 U' D' B' R' U L U2 F D2 F2 U R2 D' R2 U R2 B2 R2
A #3 B2 R' D2 F2 U2 R B2 L R2 F2 U' F2 L' B2 F D2 R' B R U'
A #4 D2 L2 D2 U2 R D2 R' U2 L' D2 B U2 R' B' U B' R' U' B L2 U
A #5 B2 L2 F2 U R2 D' B2 D' B2 U2 B' R' D F2 L' D R2 B' F2 U
A Ex#1 U D L' B L2 B2 D' F2 D' F2 U2 R F2 B2 U2 L' U2 F2
A Ex#2 U2 L' D2 F2 D2 B2 U2 R F2 L U B2 R U' F' D' R2 U B' F R'
  3x3x3 With Feet   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 F' B' U' F2 L D2 L2 B L2 F2 B2 U' R2 B2 U' B2 D F2 D'
A #2 R' D2 U2 R' F2 D2 F2 L D2 B F2 D2 F L2 U' B R2 U R'
A #3 R' B2 L' U2 B2 R U2 R' F2 R' F2 D U R F' D2 F' D B' L' B2
A #4 D R B U F' U2 R' U2 R2 U' B2 L2 F U2 B2 D2 L2 U2 R2 F2
A #5 R' L' F2 L2 B L' D R2 F' D' F2 R2 U2 B2 D2 F2 R2 F2 L2 D2 L'
A Ex#1 F' D2 F2 D2 F U2 R2 F D2 U2 L D L' D2 L' U' B U R D
A Ex#2 B2 D2 R D2 L2 U2 R' U2 L' D2 R2 B U B L R2 D R2 U F'
B #1 L2 R2 D' R2 D F2 R2 D L2 D' U2 R' D' U B2 U2 L F D B U2
B #2 L' F2 D L D2 B2 R F L2 U2 B2 R2 F2 U2 L' D2 L' D2
B #3 B' U2 B R2 U2 R2 F2 U2 B F2 L' B2 F R2 B U' L2 D L' F L
B #4 R2 D2 L2 B' F2 U2 B2 F D2 U' R U2 B2 D F' U' L2 F2 D
B #5 U2 R D2 B2 D2 L' B2 R' F2 U B F D' U R' D2 B U R
B Ex#1 U' B2 R2 D R2 B2 D L2 U2 L2 R' F L R2 B' R' B U B2 R F
B Ex#2 R D2 B2 D2 R F2 R F2 R' B2 L B' F2 D R' B F' D U B'
  Rubik's Clock   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 UR4+ DR4- DL2+ UL2- U1- R1- D2+ L1+ ALL6+ y2 U2+ R4- D5- L5+ ALL6+ UR DL
A #2 UR5- DR6+ DL3+ UL0+ U5+ R3+ D5- L5- ALL2- y2 U5+ R1- D6+ L2- ALL2-
A #3 UR1- DR1- DL1- UL4- U4+ R3+ D3+ L6+ ALL3+ y2 U6+ R3+ D3- L5+ ALL1+ UR DR DL
A #4 UR4- DR4- DL3- UL3- U3+ R6+ D2- L4- ALL4+ y2 U1+ R6+ D4- L2+ ALL2- DR UL
A #5 UR0+ DR3+ DL2- UL4- U2- R5+ D6+ L1- ALL4- y2 U2+ R5- D3+ L1+ ALL0+ DL UL
A Ex#1 UR3+ DR3- DL4- UL6+ U0+ R2- D5+ L4- ALL4+ y2 U2- R1+ D3- L3+ ALL0+ UL
A Ex#2 UR2- DR2+ DL1+ UL4+ U1- R0+ D5- L4- ALL2- y2 U3- R3+ D2+ L3- ALL1- UR DL
B #1 UR6+ DR2+ DL5+ UL4+ U3- R6+ D4- L1+ ALL5- y2 U5+ R5+ D3- L0+ ALL4- DR DL
B #2 UR2- DR3+ DL2+ UL1+ U3- R5- D5- L4- ALL2+ y2 U1+ R2- D3+ L0+ ALL3+ DR DL
B #3 UR1- DR4- DL1- UL6+ U2- R1+ D4- L2+ ALL5+ y2 U6+ R4+ D2+ L2- ALL1+ DL UL
B #4 UR4- DR3+ DL1+ UL2- U2- R5- D0+ L0+ ALL1- y2 U2- R3+ D3+ L6+ ALL2- DR DL UL
B #5 UR0+ DR3- DL4+ UL1- U2- R4+ D2- L0+ ALL1- y2 U4- R1+ D2- L4+ ALL2- UL
B Ex#1 UR2+ DR4- DL3- UL6+ U6+ R2- D2+ L4- ALL2+ y2 U3+ R0+ D5- L3+ ALL6+ UR DR UL
B Ex#2 UR4+ DR2+ DL3+ UL3- U5- R1- D1- L2- ALL6+ y2 U3+ R4- D6+ L2+ ALL5- UR UL
  Megaminx   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U'
A #2 R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U
A #3 R-- D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ U
A #4 R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U
A #5 R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U'
A Ex#1 R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U'
A Ex#2 R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- U'
B #1 R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U
B #2 R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U
B #3 R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- U'
B #4 R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D-- U'
B #5 R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- U'
B Ex#1 R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D++ U
B Ex#2 R-- D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R++ D-- R-- D++ R-- D++ U
  Megaminx   Final
Group No. Scramble
A #1 R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ U
A #2 R-- D-- R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ U
A #3 R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U
A #4 R++ D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- U'
A #5 R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U
A Ex#1 R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R-- D++ R-- D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U'
A Ex#2 R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U'
  Pyraminx   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 B' R' L' R' B L' R L B' U' L' l r b
A #2 B' L' B U R L' U R B' U B' u b'
A #3 B U' L U R' U' B' U R' U' B u' l' r
A #4 L B' R' B' R L' U' B L' B R' u' l r' b
A #5 L R U' R' L' B L R' B U' B' u' l'
A Ex#1 R B L' B' U' L B U' R L' U' u
A Ex#2 U L R L R U' L' B' L' B' R u l b'
B #1 L' R L' B R' L' U' L U' B' L' u r' b
B #2 R B U L' B L' R U' L' R' L' u
B #3 U' L U' B L R' B L B' R' L u' r'
B #4 L' R L R' L R' U R' U' B' L r b
B #5 B' L' B U' L B' R' B' U' R' L u'
B Ex#1 B R U' R U L U R U' L U u' l' r' b'
B Ex#2 U B' U' L U R' B' R' U L U u'
C #1 L' R' U' B L' R' B R' U' B' R' l r b
C #2 U R' B R' U L' B' L' R U R r b'
C #3 R B L' B' L' R B R' L' U' B' u l' r b
C #4 U R L B' L U R L' R B' R u l r
C #5 R U' L' R' L' U B R L' R' L' u l r'
C Ex#1 L B' R L' U' R L' B' U B' R l' r' b
C Ex#2 R' L U' L U' R' U L' U R' U' u l' r b'
D #1 L' R' U L' R U' B' U' B' R' L' r b
D #2 B L' B' U' R' B U' R' B' U' B u' r b'
D #3 U' R' B R' U' L R' U' R L' B u b'
D #4 R U' L' B R L' R U B L B u l' b
D #5 B R B L' R L' B' L U R L u' b
D Ex#1 B' U R U' B' L' R L U L' B' u' l' r' b'
D Ex#2 U' B' L B L U R L U R U u r
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 R' B' R L U R' L R B U B' u l' r'
A #2 L' B' R' L' R U' L' R' B' R B' r b'
A #3 B' R' U B' U' B' R L' U R' B' u l r b
A #4 B U' R' B R' U' R' B' U' B' U' u l r b
A #5 R U' B L' B L U B U R L u' l r b'
A Ex#1 R B R U' R U L R' B U B' u l b'
A Ex#2 L R U B' R B' L' R' L R L l'
  Skewb   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 B L' R' L' B L' R' L R U R
A #2 L B R B' L B U' R B' R' B'
A #3 R B R U' R U R' L U B U
A #4 B R' U' R' L R' L' B R L U'
A #5 L R L B U B L' U' B L R'
A Ex#1 B U B' U B' L' U R U' R U'
A Ex#2 B L R L' U' B L B U R' L'
B #1 B L U B U L U L B' U' L'
B #2 L R L' R U' L U' B U B U'
B #3 L R U L' B R' B R B' U' R'
B #4 U R B R L U L' R L' U' R
B #5 B L B L' U' L R' L' U L' U
B Ex#1 L R L' B' L U R L' U' R' U
B Ex#2 B R L' U B U' R' L B R B'
C #1 R U' B' R B' L B' U B' R U'
C #2 B R L U' L' U' L B' L' U B'
C #3 L R B U' B' U' L' R B' R' U
C #4 L U R' L U L B' L' U L B
C #5 L R B' R' U' L R U' B' U B'
C Ex#1 U B R L B R U' B' U' R' L
C Ex#2 U B L' B' L B' U' R' L' U B'
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 L B L U' L' U' B' L' U R' B
A #2 R L U R' B R L' U L U' L'
A #3 U L B R U L U' R' B L' R'
A #4 B R B' U' B R' B' R' B U R'
A #5 L U B L R B U B L R' U
A Ex#1 U L R L' R' B U' L B U' B'
A Ex#2 B L B' L' U B' R' B' L R' B
  Square-1   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 (-5,0) / (-4,5) / (3,-3) / (-3,0) / (-5,-5) / (0,-1) / (0,-3) / (3,0) / (0,-4) / (4,0) / (-2,-2) / (0,-3) / (0,-2)
A #2 (0,5) / (3,0) / (-3,0) / (-5,-2) / (3,0) / (0,-3) / (3,0) / (-1,0) / (-3,0) / (-2,-1) / (-2,0) / (6,-5) / (5,0)
A #3 (-5,0) / (-4,2) / (0,3) / (-2,-5) / (3,0) / (-3,0) / (5,-3) / (-3,0) / (0,-1) / (-4,-5) / (2,-4) / (6,0) / (-2,0)
A #4 (4,0) / (0,3) / (-3,0) / (3,-3) / (-1,-1) / (-2,-3) / (-3,-3) / (3,0) / (-3,0) / (6,0)
A #5 (-2,0) / (-4,-1) / (0,3) / (4,-5) / (6,0) / (-3,-1) / (-3,0) / (3,-3) / (-1,0) / (4,0) / (-2,-3) / (0,-2)
A Ex#1 (-3,-1) / (-2,4) / (0,-3) / (-3,0) / (-4,-4) / (1,-3) / (6,-3) / (1,0) / (0,-2) / (6,0) / (0,-4) / (-2,0) /
A Ex#2 (0,-4) / (0,-3) / (4,1) / (3,0) / (-3,0) / (2,-1) / (3,-5) / (-3,0) / (3,0) / (1,-3) / (-4,0) / (-2,0) /
B #1 (3,5) / (4,4) / (-3,0) / (-4,-1) / (3,0) / (0,-3) / (0,-2) / (3,-3) / (0,-3) / (5,0) / (-2,0) / (2,0) / (4,-2)
B #2 (-5,0) / (3,0) / (-4,-4) / (-2,-5) / (0,-3) / (2,-1) / (-5,0) / (3,0) / (-4,-5) / (0,-4) / (3,0) / (3,0)
B #3 (4,0) / (5,5) / (6,-3) / (1,-5) / (-3,-4) / (0,-3) / (-1,0) / (-5,0) / (-4,0) / (-4,0) / (0,-4) / (0,-2) / (-3,-2)
B #4 (4,0) / (-3,0) / (0,-3) / (2,-1) / (0,-5) / (3,0) / (-5,0) / (-3,0) / (0,-4) / (-3,-2) / (4,0) / (2,0) / (-4,0) /
B #5 (0,-4) / (0,3) / (-2,1) / (-4,-4) / (-3,0) / (0,-3) / (0,-5) / (3,0) / (1,0) / (0,-4) / (-2,-2) / (-2,-4) / (1,0)
B Ex#1 (-2,0) / (-4,5) / (0,3) / (3,0) / (1,-5) / (5,-3) / (-3,0) / (3,-1) / (0,-5) / (3,-4) / (-3,-2)
B Ex#2 (-2,3) / (-1,2) / (1,-5) / (3,0) / (-4,-4) / (-5,-3) / (6,-3) / (0,-3) / (-5,-3) / (2,0) /
  Square-1   Final
Group No. Scramble
A #1 (-2,0) / (5,2) / (3,0) / (-3,0) / (0,-3) / (-3,-5) / (-3,-3) / (-2,-5) / (0,-4) / (4,-4) / (1,-4) / (1,0)
A #2 (0,-1) / (-3,0) / (0,-3) / (0,-3) / (-2,-5) / (-3,-4) / (-3,0) / (-1,-2) / (-4,0) / (-2,0) / (-4,-3) / (4,0) / (4,0)
A #3 (3,-4) / (1,-2) / (2,-4) / (1,-2) / (2,-4) / (0,-5) / (3,0) / (3,0) / (0,-3) / (4,0) / (6,0) / (-2,-1) /
A #4 (0,2) / (-2,-5) / (0,3) / (-1,-4) / (1,-3) / (0,-3) / (-1,0) / (-5,0) / (2,0) / (3,0) / (2,0) / (0,-4) / (0,-3) / (-3,0)
A #5 (0,5) / (0,-3) / (3,3) / (-2,-5) / (-4,-4) / (-3,0) / (-2,0) / (3,0) / (0,-3) / (-2,0) / (0,-4) / (-2,0) / (0,-2)
A Ex#1 (-2,-3) / (0,3) / (0,-3) / (2,-1) / (4,-5) / (0,-1) / (0,-3) / (5,0) / (0,-2) / (0,-2) / (1,0) / (-1,0) / (0,-2) / (0,-2)
A Ex#2 (-2,0) / (-3,3) / (-3,0) / (-1,-4) / (-3,0) / (6,0) / (-5,0) / (3,0) / (2,0) / (-5,-3) / (4,-3) / (0,-4)
  4x4x4 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 U2 B2 L2 B2 R2 U' B2 D R2 L2 U2 L U2 D2 F' R2 U' R' L' B' F Rw2 Uw2 U' L2 B' Rw2 R2 F' Uw2 F' B' L2 Rw B' U2 D' B' Uw L2 Fw' U' Rw L2 R2 U2 x2 y
A #2 L B2 F L R F D F R' D' F2 L2 F2 R2 U' L2 R2 U2 F2 L2 Fw2 R2 Uw2 L2 Uw2 D' L2 F Uw2 B D2 F2 U' Rw B L' U' Uw' Rw' Fw2 Uw' U2 Fw2 R B' x' y
A #3 D' R2 F2 D2 F2 D2 L2 U R2 D R D B R2 U2 F' R D' L2 B' Uw2 Fw2 R2 B2 Rw2 U' B Rw2 B R2 U F Rw' B2 Uw2 R B2 Uw B' L Fw F Uw B2 R x2 y
A Ex#1 F2 L F2 D2 B2 F2 L2 U2 R B2 U2 F U' F U' L R' F L B U Fw2 R' B' L' Fw2 Rw2 D2 F' Rw2 R B2 R2 Uw Rw2 D2 Fw2 R' D2 Fw U Rw B2 Uw2 L2 F' z y2
A Ex#2 D' L2 B' U' R' U' L' F' D2 B' L2 D2 L2 U' B2 U' F2 L2 B2 L2 Fw2 Uw2 R2 D' R2 Fw2 R Fw2 R' D' B2 D' Fw' U2 Fw L Fw2 Rw Fw D2 B' F U' Rw' x'
  5x5x5 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 F2 R Lw F2 R' D Lw2 F' R' Dw2 D Bw' B2 R Dw2 Fw2 Bw Dw Bw2 Lw Uw' U F2 R2 U' D2 Rw2 Lw' Fw Lw2 B F Bw2 D' U Lw' F Rw' Lw2 Fw2 R2 L' B' Bw' Lw2 U' Uw L' D L2 Bw' D2 Fw2 Dw Bw' Rw2 L' D' Lw2 Rw2
A #2 Bw Rw2 L2 Bw Fw2 U2 Fw2 Rw' Lw2 Dw2 Uw2 Bw2 D B Uw Bw2 R F2 Dw2 D2 L2 Lw Bw' F B Uw' F' B D' U' Dw' Bw2 L' B2 Bw2 Uw2 Rw2 F' Fw2 L Lw Rw' Bw R' Lw L2 Bw R' Uw' L2 D R2 Rw' B' R' D2 B R D' Bw2 3Rw2 3Uw'
A #3 Rw2 D Rw2 B Dw' B2 R' Lw' B2 Bw' Uw Bw2 F2 U2 B Uw' Bw R' B Uw' R' Rw' Lw B' Bw2 Rw2 R L D' U' Fw2 L' Fw D R' F B Bw Lw' Fw F' U2 Fw' B2 F' D2 U2 Fw2 Bw' Dw' L' D Lw' U Dw2 L2 Dw' Lw' Uw' R' 3Uw'
A Ex#1 Bw2 F2 Fw2 U2 Lw F' Dw' Rw2 F' Rw2 R Uw L Rw2 Lw' U Bw2 B2 Rw' Lw2 L2 F' Lw2 F' Rw D' B' Bw' Uw' Lw' D' U Uw Dw' F2 Fw L' Uw R2 Rw2 Fw Rw2 R Uw' F Fw' Rw' Dw' L R2 Uw' R B Bw' Rw2 Dw' L' F' Rw Fw2 3Uw'
A Ex#2 Bw' U2 R L' Rw F2 Lw Uw R Rw2 F' D2 F Fw Lw' U Lw2 F R' Fw' L2 B' R' Lw2 Uw2 Dw Rw Fw Dw' Lw L2 Uw Bw2 Uw Bw B' Lw' Dw' Bw2 L2 Lw2 Uw U B L2 R2 Dw' Rw2 F Bw2 Rw Uw' Lw2 B' U' Dw' Fw2 U' Lw L' 3Fw' 3Uw
  3x3x3 Multi-Blind   Final
Group No. Scramble
A #1 U2 F2 L2 D2 L' B2 R2 U2 R' B2 U' B' U L B U2 R' B2 L2 F2 Rw U' B2 L2 D' R2 B2 R2 D B2 R' F' L B2 D R B2 L R' B' F' Rw' U' F2 L2 D R2 B2 U L2 U B2 U R U' F' D' L R' U' L' F U Rw Uw R2 U F2 R2 D F2 L2 U2 L2 R2 B U L' B2 U2 F' U B2 F2 U R' Fw' U' R2 B2 L2 U L2 D' B2 L B2 R2 B' L' D2 U' F' U2 R U' Rw Uw R' U2 L B2 R D2 U2 R2 F2 U2 L' B' U F2 L2 F' R' B F' D F' Uw R2 B2 R U2 L' U2 B2 R U2 L B2 F' R D L' R B' L2 D U L' Fw Uw' L2 D2 U2 F2 L' F2 U2 L D2 U R' D2 L D B U2 F2 D U' Rw Uw L2 R2 F2 R2 D U F2 U' L2 R2 D' F R2 D2 R' F' D2 U2 R' F' D' Rw' Uw' D2 B2 U2 F' D2 F2 D2 L2 D2 B' D R D U F D U R2 B U' F' Rw' Uw L2 U R2 U' R2 B2 F2 R2 D R B2 F' L' F2 D' F2 D2 B R2 D2 Fw' Uw2 F' D2 F L2 B F2 D2 L2 F' D2 U L' D2 R' F' R B D' F2 R Fw U2 B2 L' B2 L' F2 R B2 L D2 F2 D' B' L D' F D' B L D2 Fw' Uw D2 B' U2 L2 F D2 B' U2 L2 B U F R D2 L2 B R D L' Fw' R2 F L2 B R2 F2 L2 F U2 B2 F' R' B2 L B' D U2 R' D R2 D Rw2 Uw2 U B2 D' B2 L2 U L2 U2 L2 U L' U' R' U' F' L' D2 L2 R' F U Rw2 L2 B' R2 F' D2 F' U2 R2 F' L2 R B L' U F U F2 D L2 R' F' Rw Uw D L2 R2 F2 L2 D' B2 D' U2 L U B L B2 R F R' F2 L2 U2 Rw2 U2 B2 D2 R' U2 R' D2 L R2 D2 R2 U' L2 B2 F' U B' U' L' B2 U' Fw B2 D' R2 B2 U R2 U' R2 B2 U B' F2 U R2 F' D2 U L' B Rw2 B2 F2 L' F2 D2 B2 L' F2 L' R2 F D2 U R2 D' B' L' B F D Rw Uw D2 F2 D2 L2 B2 R2 U' L2 R2 U' R' B F2 L' R' U' B' R2 U2 F U' Rw' Uw' U2 F R2 B' U2 F2 D2 L2 B L' D B' F2 D' U2 B D B Rw F2 D' B2 U2 F2 R2 U2 L2 U' R B U' B2 R2 F' L' B' U' R' D' Rw2 Uw L2 F2 L F2 R D2 L' B2 L D2 R' U B' F' R B D2 L' U F' D Rw' Uw2
A #2 F2 R' D2 B2 L D2 U2 L D2 F R B2 U' L' U B2 U' L2 D2 Rw' Uw' B' L2 D2 L2 B2 F' U2 B' R2 F2 U R F2 U L' R' F' L U Fw' Uw2 R2 F2 U' R2 U2 B2 R2 F2 L2 D2 F' R' U' B L2 F' U' F R B' F2 Uw' F2 L2 B' U2 R2 F2 R2 F D2 L2 B' D' F' R B F2 L D' R U R' Uw' R2 F2 U2 R2 D2 L2 F2 D2 R2 U' B D B2 R' D2 R2 D' L' F' R' Fw Uw2 R2 B2 R' D2 B2 U2 B2 L' D2 F2 R U' R2 B D' L R D2 U2 R Fw' Uw U B2 R2 D2 R2 F2 R2 F2 U B U' R2 D2 R B' U R' D L F2 D' D R2 U L2 R2 B2 D F2 L2 U R2 B R D B' F' R B2 F U2 F' Rw Uw U' F2 U2 R2 U R2 U' B2 D' F' U2 B F2 U2 L' F' D2 L F2 U' Fw Uw2 B2 F2 D2 U' L2 D' B2 F2 D B F2 U2 L B' F D L' U2 L R' F2 Rw2 Uw' D2 F' R2 B2 F2 D2 B' R2 F' L U' B2 L R' F' R B L2 R2 U Rw' Uw' R2 B2 F2 D2 L2 D' R2 D' L2 R2 U2 F' D' R U B' F R F2 L R2 Fw F' L2 D2 R2 F2 U2 B L2 B2 L D' F' R' D2 U2 B U L D F' Uw2 F2 D2 B2 D2 L2 D B2 F2 D2 R B D2 L2 F2 L2 U' L' U F' R2 Uw2 L2 D2 R2 F R2 U2 F' D2 B F2 U' B L F R2 F' L2 D R' U Rw2 Uw F2 U' L2 D B2 R2 D2 R2 D R D L U' R B F U' F' R F2 Rw' Uw' U2 B2 F2 R2 B2 U' B2 U B2 L2 D L' U R2 B' L' U2 B2 L' F' D2 Rw2 Uw F2 U2 B2 U L2 D R2 D' L2 R2 U' L B' R2 U' F D R' D L2 R Fw Uw2 F2 D2 L' F2 L2 U2 R U2 R' F D2 U L2 R2 U' R D B' D' Fw Uw' B' R2 B' U2 B R2 U2 B' F' D2 R F' R' D' U' L B D F2 U2 Fw F R2 U R U L' B2 U L2 F U F2 D' L2 U2 R2 D R2 L2 D' L2 U2 L2 U' B2 D L2 R2 U L2 B2 U2 R' B L F' U' L R2 U L' D' Fw Uw L2 D2 L' B2 L B2 U2 R D2 L D' B2 L R' D F' U2 L2 B' L D' Rw' B2 U2 R' B2 R' F2 D2 R' U2 R2 F U2 R2 U' R B U' R' U' B Rw2 Uw2 D R2 U F2 L2 D2 R2 U' B' R F2 L2 F' R D F' R2 F
Albin Thim    Sweden
Albin Thim
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 27 15.05   16.57   15.05 18.46 15.35 19.80 15.89
First round 32 16.31   17.64   18.70 16.31 16.92 25.13 17.30
2x2x2 Cube Second round 19 4.24   5.14   5.09 4.78 5.80 5.56 4.24
First round 19 4.12   5.18   4.67 7.80 5.47 5.41 4.12
4x4x4 Cube Combined First round 27 1:04.24   1:12.68   1:18.33 1:11.98 1:10.16 1:04.24 1:15.91
3x3x3 Blindfolded Final 12 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 21 22.66   31.19   31.68 32.59 22.66 29.31 41.99
Megaminx Combined First round 19 1:50.24   1:56.78   2:14.39 1:55.63 1:50.24 1:56.62 1:58.09
Pyraminx Final 12 7.59   9.80   7.59 10.03 9.84 11.85 9.53
Combined First round 10 5.98   7.71   6.86 9.71 9.33 5.98 6.93
Skewb Final 5 2.64   6.32   2.64 7.76 6.26 5.71 6.98
Combined First round 9 5.20   6.14   5.69 6.04 6.70 6.71 5.20
Square-1 Combined First round 17 23.53   34.39   33.87 39.63 37.02 23.53 32.29
Anna Buhl Bechmann    Denmark
Anna Buhl Bechmann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 48 24.08   25.74   25.40 24.08 26.49 27.83 25.34
2x2x2 Cube First round 46 9.34   9.76   11.32 9.34 9.61 9.36 10.32
4x4x4 Cube Combined First round 45 2:23.32     2:29.01 2:23.32
Pyraminx Combined First round 31 11.69   12.81   12.90 13.48 12.04 16.28 11.69
Skewb Combined First round 34 13.10   15.35   15.10 13.10 17.61 13.35 18.81
Anton Tane Søchting Goode    Denmark
Anton Tane Søchting Goode
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 58 40.94   46.70   45.29 43.64 40.94 51.17 51.16
2x2x2 Cube First round 50 11.73   15.06   34.62 11.73 13.67 15.49 16.01
Pyraminx Combined First round 41 12.05   15.10   13.86 12.05 15.72 DNF 15.72
Skewb Combined First round 38 14.10   19.38   17.22 20.51 14.10 23.24 20.40
Asger Knude Jacobsen    Denmark
Asger Knude Jacobsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 49 24.07   26.12   28.44 25.37 31.23 24.55 24.07
2x2x2 Cube First round 44 3.74   8.37   6.43 9.08 3.74 9.65 9.59
3x3x3 One-Handed Combined First round 37 56.19     56.19 58.21
Megaminx Combined First round 28 3:33.52     3:33.52 DNF
Pyraminx Combined First round 13 5.26   7.91   5.26 6.87 8.84 8.03 DNF
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 21 12.08   14.32   13.98 13.94 17.52 12.08 15.03
First round 21 12.92   14.37   14.42 14.34 14.35 16.65 12.92
2x2x2 Cube Second round 25 3.23   6.00   8.69 6.50 7.24 4.26 3.23
First round 18 4.36   4.96   4.54 4.36 5.17 5.16 5.82
4x4x4 Cube Final 10 45.97   47.04   45.97 48.81 1:03.88 46.03 46.29
Combined First round 10 41.03   43.54   49.66 42.91 41.94 41.03 45.78
5x5x5 Cube Combined First round 13 1:24.29   1:34.89   1:31.94 1:31.29 1:49.15 1:41.44 1:24.29
6x6x6 Cube Combined Final 13 2:39.87   3:07.30   2:39.87 2:57.92 3:44.12
7x7x7 Cube Combined Final 15 6:08.97     6:08.97
3x3x3 Blindfolded Final 11 14:35.00   DNF   DNF DNF 14:35.00
3x3x3 One-Handed Combined First round 17 25.54   27.12   27.93 25.54 26.54 32.20 26.90
3x3x3 With Feet Combined Final 11 1:21.08   1:46.73   2:20.76 1:43.43 1:21.08 1:46.68 1:50.09
Rubik's Clock Combined Final 12 13.65   DNF   DNF 13.65 DNF DNF 14.13
Megaminx Final 7 1:03.11   1:07.44   1:03.11 1:06.94 1:10.34 1:07.37 1:08.01
Combined First round 7 59.83   1:09.44   1:10.47 1:10.17 59.83 1:14.90 1:07.69
Pyraminx Final 10 5.39   6.24   6.73 9.04 5.55 5.39 6.44
Combined First round 11 5.59   7.72   22.78 7.28 8.47 7.42 5.59
Skewb Combined First round 35 9.78   17.28   9.78 DNF 11.35 13.98 26.52
Square-1 Combined First round 25 DNF     DNF DNF
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Multi-Blind Final 4 3/3 9:46     2/2 5:09 3/3 9:46
Carl Emil Exner    Denmark
Carl Emil Exner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 40 18.37   20.56   20.10 18.37 18.72 22.85 31.88
2x2x2 Cube Second round 28 6.93   7.84   DNF 7.04 7.76 6.93 8.71
First round 28 5.20   6.53   6.71 7.29 5.20 9.31 5.60
4x4x4 Cube Combined First round 37 1:21.60   1:32.51   1:33.66 1:21.60 1:31.06 1:32.80 1:40.89
5x5x5 Cube Combined First round 24 2:13.04   2:22.21   2:27.40 2:20.21 2:38.20 2:13.04 2:19.03
3x3x3 One-Handed Combined First round 33 47.08     47.08 48.80
Megaminx Combined First round 26 3:08.51     DNF 3:08.51
Pyraminx Combined First round 40 12.55   14.94   13.25 14.98 12.55 16.59 17.23
Skewb Combined First round 20 9.76   10.59   10.18 9.76 11.04 13.31 10.55
Daniel Anker Hermansen    Denmark
Daniel Anker Hermansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 25 14.63   16.17   18.96 16.33 15.41 14.63 16.76
First round 22 13.16   15.28   16.73 13.60 15.79 13.16 16.44
2x2x2 Cube Second round 27 3.11   6.98   7.31 9.51 11.45 4.11 3.11
First round 16 3.26   4.87   6.95 4.30 6.60 3.72 3.26
4x4x4 Cube Combined First round 24 55.86   58.15   55.86 DNF 58.71 59.36 56.38
6x6x6 Cube Combined Final 16 3:19.41   3:43.84   3:19.41 3:47.35 4:04.75
7x7x7 Cube Combined Final 11 5:00.68   5:10.15   5:00.68 5:28.28 5:01.49
3x3x3 Blindfolded Final 2 29.91   NR DNF   29.91 DNF 31.70
3x3x3 One-Handed Combined First round 23 27.64   33.63   36.91 31.75 27.64 32.22 37.36
3x3x3 With Feet Combined Final 10 1:31.36   1:43.40   1:37.80 1:31.36 1:55.05 1:37.34 DNF
Rubik's Clock Combined Final 14 27.84   DNF   DNF 27.84 DNF 39.23 DNF
Skewb Combined First round 27 10.58   12.10   10.97 10.58 11.95 16.15 13.37
Square-1 Combined First round 13 25.52   31.18   45.47 29.47 25.52 36.34 27.73
4x4x4 Blindfolded Final 1 4:26.95   DNF   DNF 4:26.95 DNF
5x5x5 Blindfolded Final 1 7:28.56   NR DNF   12:54.00 7:28.56 DNF
3x3x3 Multi-Blind Final 2 13/17 57:16     13/17 57:16 DNS
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 10.02   10.48   10.08 11.19 10.60 10.02 10.76
Second round 6 8.60   9.50   8.75 11.21 9.63 8.60 10.12
First round 9 8.40   10.90   14.96 12.86 9.06 10.78 8.40
2x2x2 Cube Final 5 2.83   3.47   3.30 3.41 2.83 4.06 3.69
Second round 8 2.04   3.64   2.04 2.48 DNF 6.16 2.27
First round 4 2.07   2.93   2.97 3.17 2.07 2.65 4.07
4x4x4 Cube Final 6 29.51   38.46   29.51 40.87 39.47 39.94 35.98
Combined First round 9 36.42   41.17   44.76 37.74 42.92 36.42 42.85
5x5x5 Cube Final 8 1:11.05   1:17.36   1:18.51 1:13.63 1:22.95 1:19.95 1:11.05
Combined First round 7 1:09.93   1:12.27   1:12.78 1:10.88 1:09.93 1:13.14 1:15.27
6x6x6 Cube Combined Final 6 2:14.59   2:16.26   2:14.59 2:17.81 2:16.37
7x7x7 Cube Combined Final 4 3:27.90   3:39.95   3:38.45 3:53.49 3:27.90
3x3x3 Blindfolded Final 7 1:45.15   DNF   1:45.15 DNF DNF
3x3x3 One-Handed Final 3 15.07   16.79   18.33 15.69 16.35 15.07 18.84
Combined First round 5 15.40   16.93   17.85 16.80 22.94 16.13 15.40
3x3x3 With Feet Combined Final 1 26.62   32.89   31.31 36.32 26.62 37.80 31.03
Rubik's Clock Combined Final 2 7.09   8.02   7.09 7.51 9.26 8.20 8.34
Megaminx Final 5 55.54   58.29   57.64 1:01.42 1:07.56 55.80 55.54
Combined First round 6 53.35   57.08   55.58 53.62 1:02.03 53.35 1:05.74
Pyraminx Final 6 3.47   4.17   3.98 3.47 5.52 3.70 4.83
Combined First round 2 2.83   3.53   3.40 4.24 3.22 3.96 2.83
Skewb Final 2 1.50   3.74   1.50 3.87 3.60 3.76 4.47
Combined First round 2 2.93   3.34   3.51 4.83 3.41 2.93 3.09
Square-1 Final 5 9.41   13.81   16.79 13.84 11.81 15.78 9.41
Combined First round 3 7.25   10.62   11.89 12.01 7.25 10.05 9.92
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
5x5x5 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 Multi-Blind Final 6 4/5 31:56     4/5 31:56 4/6 45:25
Daniel Wallin    Sweden
Daniel Wallin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 7.33   8.93   8.95 7.33 10.58 9.13 8.70
Second round 3 8.36   8.85   8.36 9.25 12.49 8.69 8.61
First round 1 7.04   8.24   8.96 7.04 7.82 11.68 7.93
2x2x2 Cube Final 6 3.19   4.02   DNF 3.19 4.56 3.40 4.10
Second round 6 2.02   3.08   2.02 4.93 2.06 5.36 2.24
First round 5 2.35   3.19   4.12 2.76 3.28 3.54 2.35
4x4x4 Cube Final 1 29.65   33.12   33.71 35.71 29.65 29.94 40.10
Combined First round 1 28.94   31.28   42.91 28.94 31.23 32.71 29.90
5x5x5 Cube Final 4 1:03.22   1:08.07   1:11.16 1:10.01 1:03.22 1:08.85 1:05.35
Combined First round 2 1:01.84   1:07.29   1:15.39 1:01.84 1:07.30 1:11.90 1:02.66
6x6x6 Cube Combined Final 5 2:10.50   2:16.03   2:10.50 2:25.26 2:12.32
7x7x7 Cube Combined Final 3 3:13.16   3:25.63   3:33.28 3:13.16 3:30.45
3x3x3 Blindfolded Final 5 54.15   DNF   54.15 59.28 DNF
3x3x3 One-Handed Final 4 12.96   17.30   17.84 12.96 18.92 17.82 16.23
Combined First round 2 12.01   15.51   12.01 16.91 17.15 13.20 16.42
3x3x3 With Feet Combined Final 5 47.78   58.32   49.77 47.78 59.14 1:23.00 1:06.05
Rubik's Clock Combined Final 1 6.33   7.44   6.33 DNF 7.05 8.66 6.61
Megaminx Final 6 57.42   59.55   58.06 57.42 58.58 1:02.00 1:02.03
Combined First round 5 48.74   55.67   1:03.62 48.74 53.40 57.29 56.31
Pyraminx Final 5 3.02   4.13   4.00 5.95 3.02 3.64 4.74
Combined First round 5 3.44   4.38   5.81 5.92 3.44 3.71 3.61
Skewb Final 7 2.09   6.67   2.09 6.50 13.01 5.49 8.02
Combined First round 4 3.92   4.36   5.10 3.97 4.02 DNF 3.92
Square-1 Final 4 8.80   11.53   12.08 10.79 11.71 13.04 8.80
Combined First round 2 7.85   9.15   9.35 7.85 10.14 14.81 7.95
4x4x4 Blindfolded Final 2 6:13.68   DNF   DNF 6:13.68 DNF
5x5x5 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Darja Makurina    Latvia
Darja Makurina
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 23 13.81   15.45   15.49 13.81 19.74 16.18 14.67
First round 24 13.79   15.47   17.30 13.99 15.13 13.79 17.65
4x4x4 Cube Combined First round 21 45.18   55.82   54.77 1:08.00 54.18 58.51 45.18
5x5x5 Cube Final 9 1:17.89   1:21.88   1:31.36 1:17.90 1:17.89 1:21.53 1:26.21
Combined First round 10 1:21.58   1:26.59   1:25.87 1:27.71 1:26.18 1:29.50 1:21.58
6x6x6 Cube Combined Final 7 2:26.36   2:28.89   2:32.05 2:26.36 2:28.26
7x7x7 Cube Combined Final 2 3:16.03   NR 3:22.63   NR 3:16.03 3:31.02 3:20.84
3x3x3 One-Handed Combined First round 25 28.76   35.27   42.73 33.64 28.76 37.43 34.74
3x3x3 With Feet Combined Final 9 1:11.38   1:35.49   1:49.30 1:45.01 1:11.38 1:12.16 2:04.31
Rubik's Clock Combined Final 5 8.96   10.32   9.34 8.96 10.94 10.68 17.29
Elvin Thorsen    Sweden
Elvin Thorsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 9.07   11.02   10.79 11.46 9.07 10.82 12.20
Second round 8 8.86   10.21   14.97 9.87 8.86 10.37 10.40
First round 5 7.09   9.53   14.47 9.56 7.09 11.34 7.70
2x2x2 Cube Final 3 2.00   2.43   2.00 2.44 DNF 2.18 2.67
Second round 4 2.34   2.50   2.34 2.71 2.39 3.98 2.41
First round 3 1.86   2.63   3.04 1.86 2.85 2.04 3.01
4x4x4 Cube Combined First round 13 43.02   48.21   56.36 43.02 46.90 49.55 48.19
5x5x5 Cube Combined First round 14 1:25.44   1:35.09   1:38.38 1:25.44 1:30.50 1:36.38 1:38.45
6x6x6 Cube Combined Final 14 2:55.98   3:12.14   3:40.08 2:55.98 3:00.35
7x7x7 Cube Combined Final 12 5:07.84   5:22.45   5:18.11 5:07.84 5:41.39
3x3x3 Blindfolded Final 8 2:20.92   2:40.45   2:49.50 2:20.92 2:50.92
3x3x3 One-Handed Final 6 15.16   19.51   18.20 15.16 24.68 17.75 22.59
Combined First round 9 17.20   19.56   22.26 17.20 20.91 17.37 20.40
3x3x3 With Feet Combined Final 3 37.69   45.61   47.51 44.35 47.73 37.69 44.97
Rubik's Clock Combined Final 3 8.03   9.24   8.29 10.23 9.19 8.03 DNF
Megaminx Final 10 1:05.81   1:23.12   1:11.19 1:41.01 1:05.81 1:28.89 1:29.28
Combined First round 10 1:07.63   1:16.63   1:18.24 1:17.69 1:07.63 1:13.95 1:19.86
Pyraminx Final 1 2.55   2.88   3.23 4.77 2.55 2.59 2.82
Combined First round 1 2.45   2.95   3.04 3.30 2.45 3.50 2.52
Skewb Final 6 2.16   6.47   2.16 8.96 5.72 7.05 6.64
Combined First round 6 4.01   5.28   5.01 4.65 6.19 4.01 7.45
Square-1 Final 6 11.72   15.46   15.39 15.59 20.00 15.40 11.72
Combined First round 6 13.49   15.17   15.64 15.57 15.91 13.49 14.31
4x4x4 Blindfolded Final 3 21:17.00   DNF   21:17.00 DNS DNS
5x5x5 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Multi-Blind Final 5 3/3 18:50     3/3 18:50 3/4 35:10
Emil Halstein Forsberg    Denmark
Emil Halstein Forsberg
Event Round Place Best Average Result Details
5x5x5 Cube Combined First round 30 3:45.32     3:45.32 DNF
Erik Bryland    Sweden
Erik Bryland
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 13 9.63   11.30   11.03 12.36 13.35 9.63 10.50
First round 7 9.96   10.46   10.03 11.25 13.40 10.10 9.96
2x2x2 Cube Final 10 2.79   4.37   3.49 4.65 2.79 4.98 5.68
Second round 11 3.53   4.30   3.53 5.53 4.70 4.42 3.78
First round 21 3.52   5.22   3.52 7.40 6.49 4.78 4.38
4x4x4 Cube Combined First round 12 39.28   46.60   49.33 39.28 50.27 47.62 42.86
5x5x5 Cube Final 6 1:11.66   1:15.03   1:15.18 1:17.58 1:11.66 1:12.33 DNF
Combined First round 8 1:15.10   1:23.97   1:16.20 1:34.64 1:21.06 1:43.95 1:15.10
6x6x6 Cube Combined Final 9 2:25.74   2:38.05   2:25.74 2:58.21 2:30.19
7x7x7 Cube Combined Final 16 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Final 11 18.00   20.84   20.92 18.00 18.11 23.48 DNF
Combined First round 12 17.97   20.94   18.90 17.97 37.28 20.28 23.65
Megaminx Combined First round 14 1:16.93   1:29.96   1:30.92 1:25.49 1:33.47 1:35.03 1:16.93
Pyraminx Combined First round 30 10.06   12.70   10.14 14.98 13.42 14.54 10.06
Skewb Combined First round 13 6.38   8.04   6.38 15.27 6.86 8.22 9.05
Square-1 Combined First round 12 22.71   29.72   39.68 28.72 22.71 29.13 31.31
Frederik Hansen    Denmark
Frederik Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 28 15.26   16.91   20.29 15.55 18.18 15.26 17.00
First round 27 12.50   16.63   16.15 16.61 17.13 17.37 12.50
2x2x2 Cube Second round 23 4.56   5.75   10.15 5.91 4.72 6.63 4.56
First round 23 4.92   5.48   9.30 4.92 5.04 5.88 5.52
3x3x3 One-Handed Combined First round 39 57.05     57.05 57.99
Pyraminx Combined First round 34 10.68   13.04   11.95 16.12 15.62 10.68 11.55
Skewb Combined First round 22 7.05   10.77   15.12 12.32 7.05 10.15 9.84
Frederik Løchte    Denmark
Frederik Løchte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 17 10.91   12.74   14.69 13.52 11.46 13.23 10.91
First round 19 10.48   13.34   16.04 17.67 12.27 10.48 11.72
2x2x2 Cube First round 40 5.74   7.99   6.15 5.74 9.70 8.13 10.79
4x4x4 Cube Combined First round 42 1:37.64     1:37.64 1:40.63
3x3x3 One-Handed Combined First round 22 28.36   32.37   33.53 32.25 31.33 1:18.72 28.36
Pyraminx Combined First round 27 8.44   12.00   21.02 8.44 11.43 14.28 10.29
Skewb Combined First round 42 14.42   25.16   14.42 22.58 23.49 29.40 DNF
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 19 11.50   12.88   13.56 13.28 11.50 14.36 11.81
First round 16 11.21   12.25   12.40 11.21 12.04 15.61 12.30
2x2x2 Cube Second round 13 3.34   4.45   4.11 4.89 5.98 4.36 3.34
First round 20 4.32   5.21   5.77 5.09 6.95 4.32 4.77
4x4x4 Cube Combined First round 15 43.55   50.97   1:04.84 43.55 49.86 54.64 48.40
5x5x5 Cube Combined First round 12 1:28.80   1:30.37   1:31.11 1:30.83 1:28.80 1:29.87 1:30.40
6x6x6 Cube Combined Final 11 2:31.95   2:42.43   2:46.71 2:48.63 2:31.95
7x7x7 Cube Combined Final 9 4:09.55   4:28.08   4:09.55 4:19.66 4:55.04
3x3x3 One-Handed Combined First round 19 22.88   29.91   35.92 35.15 29.61 24.98 22.88
Megaminx Combined First round 15 1:42.52   1:44.46   1:59.68 1:45.06 1:42.52 1:44.91 1:43.42
Pyraminx Combined First round 33 8.68   13.01   12.67 8.68 11.98 19.96 14.37
Skewb Combined First round 14 7.22   8.33   11.92 7.22 8.14 7.81 9.04
Square-1 Combined First round 20 42.36     42.36 59.82
Frithiof Kuhlmann    Germany
Frithiof Kuhlmann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 18 11.03   12.74   12.90 12.64 13.21 11.03 12.67
First round 18 10.34   13.22   13.58 12.89 10.34 18.81 13.20
2x2x2 Cube Final 11 2.84   4.59   2.84 4.18 3.90 6.24 5.69
Second round 10 3.17   4.12   3.25 11.99 4.91 4.19 3.17
First round 15 3.70   4.68   4.70 3.70 5.58 6.03 3.75
4x4x4 Cube Combined First round 17 46.23   51.58   50.56 46.47 DNF 46.23 57.70
5x5x5 Cube Combined First round 20 1:41.63   1:54.73   1:57.75 1:41.63 DNF 1:49.40 1:57.03
3x3x3 Blindfolded Final 10 4:18.20   DNF   4:18.20 DNF DNF
3x3x3 One-Handed Final 12 18.31   20.98   21.08 24.94 20.32 18.31 21.53
Combined First round 11 17.21   20.39   22.76 17.22 17.21 24.29 21.20
Megaminx Combined First round 16 1:32.89   1:45.42   1:52.10 1:37.37 1:50.49 1:32.89 1:48.39
Pyraminx Combined First round 28 7.85   12.34   12.22 7.85 11.00 13.79 15.22
Skewb Final 11 4.07   8.63   4.07 10.79 6.71 8.38 DNF
Combined First round 11 6.61   7.62   6.61 7.13 7.88 9.25 7.86
Gregor Billing    Germany
Gregor Billing
Event Round Place Best Average Result Details
4x4x4 Cube Combined First round 20 44.91   55.74   56.56 57.19 58.72 44.91 53.48
5x5x5 Cube Combined First round 19 1:36.92   1:53.39   1:53.84 1:53.98 1:53.07 1:53.26 1:36.92
3x3x3 Blindfolded Final 1 28.77   DNF   28.77 DNF DNF
3x3x3 With Feet Combined Final 14 2:45.48     3:39.99 2:45.48
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
5x5x5 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 Multi-Blind Final 8 2/3 5:24     DNF 2/3 5:24
Hampus Lidén    Sweden
Hampus Lidén
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 51 21.36   26.35   31.29 27.72 26.89 24.45 21.36
2x2x2 Cube First round 41 5.18   8.24   8.78 7.74 5.18 11.27 8.21
Pyraminx Combined First round 43 14.23   15.85   15.80 22.20 16.47 15.28 14.23
Skewb Combined First round 40 11.44   20.50   16.21 20.08 25.22 31.14 11.44
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 20 8.89   13.18   14.66 11.75 8.89 15.18 13.14
First round 17 12.01   12.39   12.47 13.85 12.01 12.19 12.50
2x2x2 Cube Final 12 3.97   5.83   5.67 7.56 3.97 4.27 8.23
Second round 12 3.85   4.43   4.54 5.72 4.32 4.43 3.85
First round 10 3.40   4.31   4.42 4.02 3.40 12.96 4.48
4x4x4 Cube Combined First round 18 48.07   52.61   53.43 1:03.20 52.91 48.07 51.50
5x5x5 Cube Combined First round 17 1:46.22   1:51.90   1:53.28 1:46.22 1:48.31 2:08.89 1:54.11
3x3x3 Blindfolded Final 6 1:33.19   DNF   DNF 1:40.81 1:33.19
3x3x3 One-Handed Final 9 14.95   20.26   14.95 21.55 19.77 20.92 20.08
Combined First round 7 14.88   18.23   16.47 18.43 14.88 20.10 19.80
3x3x3 With Feet Combined Final 7 45.63   1:03.23   1:01.11 1:36.11 1:08.77 45.63 59.80
Pyraminx Combined First round 23 7.76   10.40   7.89 8.95 7.76 14.35 15.32
Square-1 Combined First round 14 27.98   31.42   27.98 31.96 33.12 58.04 29.18
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
5x5x5 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 Multi-Blind Final 7 6/10 54:46     6/10 54:46 3/6 39:37
Jacob Paw Møller    Denmark
Jacob Paw Møller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 62 35.78   56.33   1:02.98 58.52 55.89 35.78 54.57
2x2x2 Cube First round 49 12.22   14.07   16.02 13.20 20.05 12.22 12.98
Megaminx Combined First round 30 DNF     DNF DNF
Pyraminx Combined First round 51 32.14     32.52 32.14
Skewb Combined First round 43 15.48   32.41   38.83 26.17 1:15.77 32.24 15.48
Jacob Penther Henriksen    Denmark
Jacob Penther Henriksen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 38 17.51   18.74   18.70 21.71 17.51 18.13 19.39
2x2x2 Cube First round 31 5.44   7.11   7.89 5.44 DNF 6.45 6.98
3x3x3 One-Handed Combined First round 32 43.39     43.39 49.03
Rubik's Clock Combined Final 13 22.94   DNF   DNF 22.94 DNF 25.76 31.75
Jakob Andreas Clay Holm    Denmark
Jakob Andreas Clay Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 61 46.44   52.34   57.15 51.42 55.56 50.03 46.44
Jakob Gunnarsson    Sweden
Jakob Gunnarsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 6.26   8.23   8.83 9.26 7.43 8.44 6.26
Second round 5 8.35   9.34   9.24 9.07 9.78 8.35 9.72
First round 3 7.69   8.95   9.31 8.39 9.51 9.14 7.69
2x2x2 Cube Final 2 1.67   2.04   1.67 5.11 1.75 2.09 2.29
Second round 2 1.89   2.29   2.37 1.89 3.65 2.22 2.27
First round 22 2.58   5.46   2.58 2.64 DNF 3.24 10.51
4x4x4 Cube Final 4 29.29   34.13   35.32 33.43 35.72 33.65 29.29
Combined First round 4 31.91   38.10   36.91 37.93 39.45 31.91 42.26
5x5x5 Cube Final 3 1:03.76   1:07.42   1:12.09 1:04.46 1:05.72 1:03.76 1:12.20
Combined First round 5 1:08.69   1:09.89   1:11.16 1:08.69 1:10.29 1:09.06 1:10.33
6x6x6 Cube Combined Final 3 2:00.01   2:01.89   2:00.52 2:00.01 2:05.13
7x7x7 Cube Combined Final 8 3:30.95   4:00.84   3:37.67 4:53.90 3:30.95
3x3x3 Blindfolded Final 3 36.00   NR DNF   56.99 36.00 DNF
3x3x3 One-Handed Final 2 13.24   14.05   13.92 13.24 14.02 14.20 16.45
Combined First round 4 13.06   16.46   13.06 16.76 18.15 14.81 17.81
3x3x3 With Feet Combined Final 8 57.43   1:08.74   2:11.17 1:07.75 57.43 1:06.75 1:11.73
Rubik's Clock Combined Final 4 8.85   9.89   8.85 10.12 DNF 9.99 9.57
Megaminx Final 3 45.04   48.11   48.54 48.30 49.35 47.48 45.04
Combined First round 2 44.39   48.51   48.07 44.39 48.33 50.76 49.12
Pyraminx Combined First round 17 4.22   8.48   10.64 8.21 6.60 4.22 DNF
Skewb Final 4 4.43   5.08   DNF 5.20 4.43 5.23 4.80
Combined First round 5 3.04   4.74   5.09 4.36 7.33 3.04 4.77
Square-1 Final 3 9.58   11.00   14.98 12.94 9.58 9.63 10.42
Combined First round 4 8.12   10.86   11.37 10.09 11.13 8.12 13.05
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
5x5x5 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 Multi-Blind Final 3 7/9 41:49     DNS 7/9 41:49
Jens Aslaug    Denmark
Jens Aslaug
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 39 16.91   20.16   21.49 19.95 21.68 19.04 16.91
2x2x2 Cube First round 39 4.02   7.68   6.48 6.21 10.36 23.27 4.02
4x4x4 Cube Combined First round 34 1:20.54   1:29.69   1:25.21 1:31.55 1:20.54 1:45.05 1:32.30
3x3x3 One-Handed Combined First round 26 28.97   35.48   39.24 34.96 32.24 DNF 28.97
Pyraminx Combined First round 26 7.44   11.71   10.58 12.70 18.08 11.85 7.44
Jeppe Hansen    Denmark
Jeppe Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 47 19.49   24.40   30.91 24.33 23.31 19.49 25.57
2x2x2 Cube Second round 26 5.04   6.85   5.04 7.10 8.01 7.42 6.04
First round 24 4.51   5.50   4.51 5.10 5.04 6.36 15.94
4x4x4 Cube Combined First round 46 2:27.84     2:35.30 2:27.84
Pyraminx Combined First round 45 14.85   16.93   14.85 27.03 15.07 16.40 19.31
Skewb Combined First round 33 7.82   14.99   38.02 15.64 17.17 7.82 12.17
Square-1 Combined First round 24 1:21.60     1:21.60 DNF
Jesper Hasselquist    Sweden
Jesper Hasselquist
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 63 46.35   56.90   1:00.18 52.13 46.35 58.40 1:46.65
2x2x2 Cube First round 55 13.20   16.83   18.64 29.29 13.30 13.20 18.56
Jessica Moens    Belgium
Jessica Moens
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 36 17.29   18.28   18.76 19.42 17.29 18.04 18.04
2x2x2 Cube First round 42 6.72   8.27   8.20 9.71 6.89 6.72 DNF
4x4x4 Cube Combined First round 25 51.49   1:02.49   1:05.52 57.83 51.49 1:12.78 1:04.12
5x5x5 Cube Combined First round 25 2:35.28     2:41.58 2:35.28
6x6x6 Cube Combined Final 18 4:50.76     4:50.76
7x7x7 Cube Combined Final 16 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 40 1:10.01     1:13.93 1:10.01
Megaminx Combined First round 29 3:46.46     3:46.46 DNF
Pyraminx Combined First round 29 10.62   12.57   13.09 10.62 13.20 11.43 14.72
Skewb Combined First round 36 11.49   17.55   30.60 16.99 11.49 12.82 22.84
Jonas Henrik O'Reilly Bojsen    Denmark
Jonas Henrik O'Reilly Bojsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 55 25.33   37.86   44.16 37.02 54.24 25.33 32.39
2x2x2 Cube Second round 24 5.17   5.96   5.17 7.02 7.67 5.37 5.50
First round 26 4.47   5.65   4.47 6.02 6.07 5.15 5.78
4x4x4 Cube Combined First round 43 1:58.33     1:58.33 2:48.77
Pyraminx Combined First round 38 9.41   13.98   14.55 9.41 15.64 18.57 11.76
Skewb Combined First round 29 8.05   12.49   8.05 16.64 20.44 12.08 8.76
Joy Liou Liu (刘丽欧)    China
Joy Liou Liu (刘丽欧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 37 17.34   18.60   19.32 18.84 21.16 17.63 17.34
2x2x2 Cube First round 35 5.16   7.55   8.31 6.54 5.16 9.32 7.79
4x4x4 Cube Combined First round 33 1:12.24   1:26.61   1:25.17 1:12.24 1:33.49 1:26.57 1:28.09
5x5x5 Cube Combined First round 26 2:48.00     DNF 2:48.00
6x6x6 Cube Combined Final 20 5:23.08     5:23.08
3x3x3 One-Handed Combined First round 35 48.62     48.62 1:01.53
Megaminx Combined First round 18 1:30.09   1:55.67   2:08.64 1:52.42 2:06.76 1:30.09 1:47.84
Pyraminx Combined First round 20 4.67   9.43   11.29 4.67 DNF 7.79 9.20
Skewb Final 10 5.18   8.62   5.18 8.88 8.31 9.30 8.67
Combined First round 12 5.28   7.81   8.01 6.67 5.28 13.59 8.75
Square-1 Combined First round 23 59.99     59.99 1:08.22
Karina Grandjean Beck    Denmark
Karina Grandjean Beck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.35   10.08   9.21 10.80 8.35 10.23 11.83
Second round 11 8.90   10.88   11.55 10.90 10.31 11.42 8.90
First round 12 9.00   11.36   9.00 10.86 11.45 14.01 11.76
4x4x4 Cube Final 7 33.79   39.39   33.79 43.48 41.72 35.74 40.72
Combined First round 6 35.58   38.62   39.27 41.84 36.39 40.19 35.58
5x5x5 Cube Final 5 1:04.50   1:12.37   1:13.07 1:04.50 1:12.91 1:11.74 1:12.47
Combined First round 3 1:03.68   1:08.78   1:03.68 1:10.01 1:08.15 1:14.37 1:08.18
6x6x6 Cube Combined Final 8 2:30.67   2:34.81   2:30.67 2:39.29 2:34.46
7x7x7 Cube Combined Final 7 3:46.72   3:49.57   3:55.13 3:46.72 3:46.87
3x3x3 One-Handed Final 10 15.60   20.79   23.30 15.60 20.77 23.38 18.29
Combined First round 8 17.26   19.45   17.39 17.26 20.15 20.80 25.71
3x3x3 With Feet Combined Final 12 1:34.83   1:56.52   1:49.32 1:50.74 2:09.49 2:17.66 1:34.83
Megaminx Final 2 42.36   46.59   46.08 48.44 42.36 45.26 53.91
Combined First round 3 50.34   51.56   51.80 52.13 54.73 50.34 50.74
Pyraminx Final 9 5.16   5.92   6.45 5.38 5.16 8.16 5.94
Combined First round 8 5.03   6.26   6.29 6.67 10.43 5.82 5.03
Skewb Combined First round 16 5.47   8.45   11.63 8.49 5.47 7.05 9.80
Karl Lykkegaard Knudsen    Denmark
Karl Lykkegaard Knudsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 64 43.29   59.89   1:02.06 1:11.01 43.29 1:01.42 56.20
2x2x2 Cube First round 53 4.89   16.56   20.44 DNF 12.82 16.41 4.89
Pyraminx Combined First round 44 14.69   15.95   15.30 16.34 14.69 17.95 16.20
Skewb Combined First round 32 12.06   14.70   13.41 29.39 17.52 12.06 13.17
Karl Taagaard Hansen    Denmark
Karl Taagaard Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 7.53   10.50   12.04 10.04 11.92 9.54 7.53
Second round 7 8.80   9.70   11.33 8.80 10.81 9.32 8.98
First round 6 8.74   10.17   10.16 8.74 10.96 10.43 9.92
2x2x2 Cube Final 8 3.24   4.33   4.39 3.24 4.21 4.40 5.29
Second round 7 3.23   3.59   3.23 3.77 3.51 3.48 4.44
First round 13 3.27   4.45   4.80 3.27 4.01 6.35 4.53
4x4x4 Cube Combined First round 14 46.04   50.96   46.04 49.48 55.97 50.26 53.15
5x5x5 Cube Combined First round 15 1:30.34   1:35.15   1:46.43 1:33.75 1:30.34 1:34.52 1:37.18
3x3x3 One-Handed Final 8 16.16   20.24   DNF 19.43 16.16 17.18 24.12
Combined First round 6 14.45   17.54   17.79 18.51 16.33 14.45 19.14
Megaminx Combined First round 13 1:19.44   1:27.39   1:20.79 1:30.85 1:33.59 1:19.44 1:30.54
Pyraminx Combined First round 21 8.34   10.04   8.34 9.24 11.28 12.40 9.61
Skewb Combined First round 30 6.02   12.73   6.02 DNF 13.92 10.46 13.80
Square-1 Combined First round 18 32.08   35.19   36.30 36.92 52.78 32.08 32.35
Karla Struer Lund    Denmark
Karla Struer Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 26 15.63   16.51   19.43 15.63 16.94 16.57 16.01
First round 29 16.24   17.10   20.79 17.49 17.33 16.48 16.24
5x5x5 Cube Combined First round 21 1:39.40   1:57.48   2:06.58 1:59.10 1:59.30 1:54.04 1:39.40
6x6x6 Cube Combined Final 15 3:08.40   3:40.23   3:08.40 4:13.04 3:39.26
Square-1 Final 9 23.16   23.95   27.06 23.16 23.81 23.71 24.34
Combined First round 9 21.26   26.08   32.25 27.39 21.26 24.24 26.62
Klaus Andersen    Denmark
Klaus Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 41 18.03   21.69   21.36 18.03 18.09 25.63 41.02
2x2x2 Cube First round 30 5.50   6.80   5.50 6.30 13.87 7.12 6.99
4x4x4 Cube Combined First round 48 2:53.23     DNF 2:53.23
Rubik's Clock Combined Final 7 8.23   12.66   DNF 9.69 11.18 17.12 8.23
Pyraminx Combined First round 48 12.64   19.21   DNF 21.69 19.20 12.64 16.74
Skewb Combined First round 44 43.35     43.35 DNF
Kristoffer Vasehus    Denmark
Kristoffer Vasehus
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 30 13.19   18.02   18.80 13.19 19.01 17.47 17.78
First round 28 14.25   17.04   17.43 14.25 15.86 17.82 19.62
2x2x2 Cube Second round 22 5.22   5.66   5.22 DNF 5.32 5.30 6.37
First round 17 4.19   4.92   5.05 5.24 4.19 6.46 4.48
4x4x4 Cube Combined First round 28 1:06.52   1:14.12   1:14.25 1:19.64 1:24.20 1:08.47 1:06.52
3x3x3 One-Handed Combined First round 27 27.19   37.41   32.15 27.19 54.83 34.54 45.53
Pyraminx Combined First round 19 7.73   8.96   7.73 10.43 8.12 8.40 10.36
Skewb Combined First round 21 8.79   10.72   10.08 10.36 8.79 13.33 11.73
Lars Kildebro    Denmark
Lars Kildebro
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 52 23.12   26.35   23.12 23.98 28.02 27.04 29.06
3x3x3 Blindfolded Final 12 DNF   DNF   DNF DNF DNS
Rubik's Clock Combined Final 9 15.08   16.73   16.71 18.12 20.53 15.08 15.37
Lars Vennike Nielsson    Denmark
Lars Vennike Nielsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 42 16.32   21.84   24.70 21.03 16.32 19.78 42.83
2x2x2 Cube First round 32 4.59   7.12   4.59 7.55 8.49 5.32 12.47
4x4x4 Cube Combined First round 29 1:12.17   1:20.72   1:34.21 1:14.61 1:23.40 1:24.16 1:12.17
5x5x5 Cube Combined First round 23 1:58.35   2:07.94   1:58.35 2:07.29 2:08.62 2:10.12 2:07.92
3x3x3 Blindfolded Final 12 DNF   DNF   DNF DNF DNF
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNS
5x5x5 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNS DNS
Laurids Abelsen Holm    Denmark
Laurids Abelsen Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 31 17.03   18.35   17.03 18.04 17.32 19.68 28.11
First round 26 15.48   15.77   16.07 15.48 17.05 15.61 15.62
2x2x2 Cube First round 38 3.73   7.66   9.63 8.36 8.84 5.78 3.73
4x4x4 Cube Combined First round 41 1:36.26     2:12.68 1:36.26
3x3x3 One-Handed Combined First round 15 23.43   25.79   25.06 23.43 28.02 25.40 26.90
3x3x3 With Feet Combined Final 2 35.66   39.77   40.70 40.37 38.23 51.83 35.66
Pyraminx Combined First round 37 7.80   13.76   13.96 13.28 15.68 14.04 7.80
Lucas Debes    Denmark
Lucas Debes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 35 14.01   18.21   14.01 19.39 19.02 16.23 19.39
2x2x2 Cube Second round 20 3.92   5.25   5.39 3.92 6.11 5.77 4.59
First round 27 4.40   6.25   5.12 8.40 4.40 5.24 9.18
4x4x4 Cube Combined First round 38 1:15.03   1:33.56   1:38.46 1:15.03 2:05.98 1:36.38 1:25.85
3x3x3 One-Handed Combined First round 34 47.37     52.60 47.37
Rubik's Clock Combined Final 16 39.49     39.49 46.31
Pyraminx Combined First round 24 6.39   10.48   14.34 6.39 7.51 9.60 DNF
Skewb Combined First round 15 7.81   8.43   10.95 7.82 7.81 8.84 8.62
Lucas Hansen    Denmark
Lucas Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 50 22.16   26.15   22.54 28.41 27.50 22.16 29.76
2x2x2 Cube First round 45 7.51   8.50   7.51 8.03 9.51 8.64 8.82
4x4x4 Cube Combined First round 44 2:08.78     2:12.47 2:08.78
Pyraminx Combined First round 46 14.99   17.60   15.20 14.99 19.99 24.56 17.60
Skewb Combined First round 37 15.42   18.97   20.86 18.67 17.38 57.55 15.42
Mads Philipsen    Denmark
Mads Philipsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 22 12.26   15.35   18.07 14.27 12.26 13.71 19.79
First round 31 14.44   17.18   23.65 19.16 14.44 15.51 16.87
2x2x2 Cube First round 29 6.09   6.56   6.86 8.05 6.20 6.61 6.09
4x4x4 Cube Combined First round 30 1:05.38   1:21.84   1:30.67 1:05.38 1:19.13 1:25.44 1:20.94
5x5x5 Cube Combined First round 29 3:02.08     3:02.89 3:02.08
3x3x3 One-Handed Combined First round 28 34.73   38.77   41.76 35.20 34.73 39.35 44.04
Pyraminx Combined First round 49 17.39   20.33   17.39 22.30 18.05 20.64 28.91
Magnus Farré Emmervadt Jensen    Denmark
Magnus Farré Emmervadt Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 56 37.74   41.79   1:28.26 37.74 42.30 39.21 43.86
2x2x2 Cube First round 52 9.64   16.34   25.90 27.00 12.28 10.84 9.64
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 7.79   9.92   9.12 10.17 10.46 7.79 11.32
Second round 12 9.76   11.28   9.76 12.47 12.08 10.57 11.18
First round 10 10.42   11.16   11.73 10.86 12.43 10.42 10.89
2x2x2 Cube Second round 18 4.13   5.07   7.44 6.34 4.21 4.66 4.13
First round 14 4.10   4.49   4.57 4.10 4.59 5.89 4.31
4x4x4 Cube Final 5 35.28   37.12   35.28 37.42 36.26 44.59 37.67
Combined First round 5 36.50   38.54   38.31 41.06 36.50 36.61 40.71
5x5x5 Cube Final 7 1:07.05   1:15.70   1:14.49 1:15.56 1:23.56 1:07.05 1:17.06
Combined First round 4 1:01.32   1:09.59   1:06.85 1:09.10 1:01.32 1:22.87 1:12.83
6x6x6 Cube Combined Final 2 1:44.40   2:01.51   2:07.00 1:44.40 2:13.13
7x7x7 Cube Combined Final 5 3:27.09   3:42.77   3:27.09 3:43.48 3:57.73
3x3x3 One-Handed Combined First round 14 21.78   23.40   21.88 23.04 21.78 25.87 25.29
Megaminx Combined First round 12 1:17.85   1:23.24   1:17.85 1:20.55 1:23.58 1:25.59 1:33.64
Pyraminx Final 11 6.32   8.09   8.34 7.18 6.32 9.00 8.74
Combined First round 12 4.77   7.89   10.01 10.33 5.36 8.30 4.77
Skewb Final 12 5.25   9.70   5.25 9.33 11.86 10.10 9.68
Combined First round 10 3.69   7.59   7.62 6.88 9.42 8.28 3.69
Square-1 Combined First round 16 22.51   32.78   27.29 1:06.69 44.25 22.51 26.79
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 9.90   11.60   12.27 12.10 9.90 12.73 10.44
Second round 10 8.85   10.86   10.87 11.06 8.85 10.64 11.06
First round 14 9.93   11.59   9.93 12.98 11.17 14.59 10.61
2x2x2 Cube Final 9 3.49   4.34   5.48 3.49 3.89 5.17 3.95
Second round 5 1.72   2.83   2.64 3.86 2.63 1.72 3.21
First round 6 3.01   3.57   3.53 4.01 3.49 3.01 3.69
4x4x4 Cube Combined First round 11 40.02   46.35   45.66 55.68 40.02 46.17 47.23
5x5x5 Cube Combined First round 11 1:22.30   1:27.33   1:23.52 1:35.53 1:28.12 1:30.36 1:22.30
6x6x6 Cube Combined Final 10 2:33.41   2:38.13   2:33.41 2:38.68 2:42.30
7x7x7 Cube Combined Final 13 4:14.84   DNF   4:14.84 DNF 4:26.51
3x3x3 One-Handed Combined First round 18 25.15   29.69   32.59 32.78 29.47 27.02 25.15
3x3x3 With Feet Combined Final 13 2:12.07   2:21.43   2:26.83 2:20.89 2:12.07 3:01.71 2:16.56
Rubik's Clock Combined Final 8 12.73   14.29   12.73 13.19 DNF 14.80 14.87
Megaminx Combined First round 11 1:17.05   1:19.49   1:19.08 1:21.90 1:44.84 1:17.05 1:17.50
Pyraminx Final 7 3.92   5.01   6.10 4.75 3.92 8.38 4.19
Combined First round 7 3.86   4.90   3.86 4.84 5.72 5.14 4.72
Skewb Final 8 2.93   7.66   2.93 9.79 8.67 7.94 6.38
Combined First round 7 5.08   6.10   6.99 5.62 8.45 5.69 5.08
Square-1 Final 7 16.98   22.13   19.58 16.98 22.92 25.88 23.88
Combined First round 7 13.33   19.40   19.36 18.49 20.96 20.35 13.33
Malte Oliver Bøgh Kjøller    Denmark
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 43 19.67   22.18   27.32 20.61 19.67 24.92 21.02
2x2x2 Cube Second round 21 4.65   5.36   4.65 7.48 5.90 4.94 5.25
First round 25 5.08   5.60   5.70 5.50 5.61 6.29 5.08
4x4x4 Cube Combined First round 32 1:21.30   1:25.79   1:55.51 1:24.10 1:24.85 1:21.30 1:28.41
3x3x3 One-Handed Combined First round 36 51.62     58.10 51.62
Pyraminx Combined First round 15 7.32   8.29   7.37 7.32 8.62 8.87 9.17
Skewb Combined First round 23 6.98   10.97   6.98 14.26 7.94 15.06 10.71
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 8.40   9.22   9.73 8.40 9.09 11.22 8.83
Second round 1 7.47   7.89   8.29 7.65 7.72 7.47 10.29
First round 2 6.92   8.31   6.92 9.84 7.30 7.83 9.80
2x2x2 Cube Final 1 1.43   1.80   2.14 1.77 1.43 4.20 1.48
Second round 3 1.70   2.32   1.70 2.35 1.96 2.65 2.67
First round 1 1.63   1.98   2.74 1.63 2.06 2.06 1.83
4x4x4 Cube Final 2 30.10   33.49   35.98 30.10 32.82 35.59 32.07
Combined First round 2 29.46   32.04   30.24 29.46 34.21 32.78 33.09
5x5x5 Cube Final 1 58.45   1:03.29   1:02.65 1:08.66 1:00.19 58.45 1:07.03
Combined First round 1 54.37   58.69   54.37 58.59 1:08.15 1:01.56 55.91
6x6x6 Cube Combined Final 1 1:33.22   NR 1:46.80   NR 1:59.64 1:33.22 1:47.53
7x7x7 Cube Combined Final 1 2:45.91   2:50.63   2:52.85 2:45.91 2:53.12
3x3x3 Blindfolded Final 4 50.60   53.56   50.60 56.29 53.79
3x3x3 One-Handed Final 1 11.28   13.70   16.41 15.32 14.33 11.28 11.44
Combined First round 1 11.51   13.86   12.82 17.76 11.51 14.06 14.71
3x3x3 With Feet Combined Final 6 49.11   1:01.04   1:07.00 55.30 1:05.24 1:02.59 49.11
Rubik's Clock Combined Final 11 7.99   DNF   8.70 DNF DNF 9.06 7.99
Megaminx Final 4 46.39   49.14   48.71 48.36 50.35 46.39 57.02
Combined First round 4 43.38   54.25   1:06.44 49.85 49.60 43.38 1:03.31
Pyraminx Final 4 2.04   3.36   3.13 3.79 2.04 3.68 3.27
Combined First round 3 2.48   3.60   2.59 6.00 3.91 4.31 2.48
Skewb Final 3 3.73   5.01   3.73 9.23 4.18 4.40 6.44
Combined First round 1 2.55   2.94   3.28 3.04 3.21 2.55 2.56
Square-1 Final 2 8.34   9.01   8.97 9.56 9.05 9.02 8.34
Combined First round 5 10.49   12.29   11.45 12.92 10.49 12.51 14.68
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNF
5x5x5 Blindfolded Final 2 21:06.00   DNF   21:06.00 DNS DNS
3x3x3 Multi-Blind Final 1 9/9 42:39     9/9 42:39 DNS
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 8.01   10.26   10.14 9.22 8.01 11.41 11.77
Second round 4 8.19   9.28   12.86 9.51 9.71 8.19 8.61
First round 8 9.64   10.80   13.79 9.64 11.94 10.72 9.74
2x2x2 Cube Second round 15 3.23   4.67   5.01 5.40 4.40 3.23 4.60
First round 7 3.35   3.84   3.59 3.35 3.67 4.27 5.01
4x4x4 Cube Final 8 38.00   42.46   42.24 42.86 43.34 42.28 38.00
Combined First round 8 36.14   40.78   37.54 36.14 45.14 40.76 44.05
5x5x5 Cube Final 10 1:19.24   1:25.66   1:19.24 1:28.96 1:34.23 1:22.14 1:25.87
Combined First round 9 1:20.39   1:25.35   1:38.59 1:26.92 1:20.39 1:26.03 1:23.10
6x6x6 Cube Combined Final 12 2:41.21   2:51.15   2:56.46 2:41.21 2:55.78
7x7x7 Cube Combined Final 10 4:18.92   4:34.64   4:34.33 4:18.92 4:50.67
3x3x3 One-Handed Final 7 15.72   19.92   21.55 19.02 15.72 20.62 20.11
Combined First round 10 16.96   20.02   17.11 24.72 23.61 16.96 19.34
Megaminx Combined First round 20 1:39.67   1:58.45   1:58.10 2:02.03 1:55.23 2:10.84 1:39.67
Pyraminx Combined First round 14 6.94   8.19   7.05 6.94 8.67 8.85 11.38
Skewb Combined First round 19 6.77   8.87   12.28 6.86 12.24 6.77 7.52
Square-1 Final 8 14.54   22.76   18.51 24.75 25.03 25.53 14.54
Combined First round 10 23.29   27.45   26.69 23.29 24.57 31.09 45.55
Max Leschly Heiberg Fløystrup    Denmark
Max Leschly Heiberg Fløystrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 57 30.04   45.77   56.25 49.06 46.34 41.91 30.04
2x2x2 Cube First round 56 14.44   16.97   24.83 21.02 15.25 14.64 14.44
4x4x4 Cube Combined First round 47 2:48.87     2:48.87 2:54.59
3x3x3 One-Handed Combined First round 42 DNF     DNF DNF
Pyraminx Combined First round 47 14.32   18.24   16.42 20.00 24.98 18.30 14.32
Skewb Combined First round 41 13.26   22.51   27.26 19.24 28.40 13.26 21.02
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 46 23.04   23.98   26.08 23.04 23.96 24.29 23.70
2x2x2 Cube First round 47 7.55   10.04   10.95 17.18 7.55 9.08 10.10
4x4x4 Cube Combined First round 36 1:19.71   1:32.23   1:52.95 1:19.71 1:31.90 1:30.20 1:34.58
3x3x3 Blindfolded Final 12 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Rubik's Clock Combined Final 15 35.80     57.70 35.80
Megaminx Combined First round 25 3:05.01     DNF 3:05.01
Pyraminx Combined First round 42 11.23   15.64   12.55 15.50 33.71 18.87 11.23
Skewb Combined First round 39 16.31   19.50   19.64 26.67 19.84 19.03 16.31
3x3x3 Multi-Blind Final 9 DNF     DNS DNF
Mikkel Kolding    Denmark
Mikkel Kolding
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 44 18.90   22.47   21.18 18.90 26.28 24.40 21.83
Mikkel Waaben Hertz    Denmark
Mikkel Waaben Hertz
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 45 20.04   23.31   25.19 26.36 20.58 20.04 24.16
2x2x2 Cube First round 37 6.88   7.65   7.96 6.88 6.99 8.01 11.50
4x4x4 Cube Combined First round 31 1:21.34   1:25.37   1:23.28 1:22.80 1:30.04 1:21.34 1:34.26
5x5x5 Cube Combined First round 27 2:55.64     3:13.87 2:55.64
6x6x6 Cube Combined Final 21 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 38 56.66     56.66 58.92
Megaminx Combined First round 22 2:39.34     2:49.03 2:39.34
Pyraminx Combined First round 25 7.65   10.79   11.01 10.86 12.73 10.49 7.65
Skewb Combined First round 31 9.00   13.84   9.00 13.25 21.20 13.36 14.92
Square-1 Combined First round 21 49.99     49.99 59.74
Niels Magnus Lund Heje    Denmark
Niels Magnus Lund Heje
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 15 10.98   11.61   11.75 13.98 11.77 10.98 11.32
First round 13 10.09   11.47   13.68 10.35 15.62 10.09 10.37
2x2x2 Cube Second round 14 3.68   4.65   4.20 4.93 4.82 5.36 3.68
First round 11 3.28   4.39   4.43 3.28 4.57 5.24 4.16
3x3x3 One-Handed Combined First round 16 21.16   25.87   36.19 25.44 25.88 26.30 21.16
Pyraminx Final 8 5.47   5.85   5.66 8.93 5.47 6.28 5.62
Combined First round 9 5.95   6.36   6.10 6.60 6.38 11.90 5.95
Skewb Combined First round 28 10.16   12.18   16.40 13.16 10.16 12.41 10.96
Nikita Slavinski    Estonia
Nikita Slavinski
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 34 16.93   17.90   17.91 16.93 18.47 17.31 30.70
2x2x2 Cube First round 36 5.81   7.56   9.10 7.69 5.81 7.59 7.41
4x4x4 Cube Combined First round 39 1:31.06     1:31.06 1:55.31
3x3x3 One-Handed Combined First round 31 41.43     1:24.19 41.43
Megaminx Combined First round 24 2:49.30     2:49.30 3:18.58
Pyraminx Combined First round 16 7.11   8.39   7.30 7.11 10.72 9.39 8.48
Skewb Combined First round 26 7.31   11.81   8.80 21.24 7.31 12.72 13.92
Nikolai Bjerrum Baunkilde    Denmark
Nikolai Bjerrum Baunkilde
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 16 10.64   12.38   12.08 12.10 12.95 14.85 10.64
First round 20 12.54   13.57   12.54 13.83 DNF 13.56 13.32
2x2x2 Cube Second round 16 3.22   4.68   4.49 7.49 3.32 6.23 3.22
First round 8 3.20   4.19   7.66 4.41 3.20 3.49 4.68
4x4x4 Cube Combined First round 23 55.34   57.69   56.02 1:01.22 55.34 56.31 1:00.73
3x3x3 One-Handed Combined First round 29 30.78   41.71   47.37 30.78 38.86 45.37 40.90
Pyraminx Combined First round 39 10.40   14.03   14.78 16.63 10.40 12.98 14.34
Noa Piamonte Vejlø    Denmark
Noa Piamonte Vejlø
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 24 13.43   15.47   13.43 14.64 13.61 18.19 18.17
First round 25 12.18   15.75   15.56 12.18 17.10 17.64 14.60
2x2x2 Cube Final 7 3.90   4.31   3.90 4.88 4.22 4.49 4.21
Second round 9 3.73   3.96   4.14 4.01 4.22 3.74 3.73
First round 9 2.85   4.24   4.07 2.85 5.12 7.67 3.52
4x4x4 Cube Combined First round 35 1:01.63   1:30.05   2:04.72 1:16.76 1:01.63 1:45.28 1:28.11
3x3x3 One-Handed Combined First round 20 25.61   30.62   28.36 25.61 31.60 31.91 34.96
Pyraminx Combined First round 36 10.57   13.14   11.84 17.80 10.97 16.60 10.57
Skewb Combined First round 17 7.69   8.80   8.62 10.02 7.69 24.91 7.75
Noé Bénichou    France
Noé Bénichou
Event Round Place Best Average Result Details
Megaminx Combined First round 27 3:10.22     3:20.60 3:10.22
Square-1 Combined First round 11 21.73   27.69   30.80 31.70 28.72 21.73 23.56
Oliver Dam Fredens    Denmark
Oliver Dam Fredens
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 54 22.32   34.84   40.34 22.32 33.10 34.81 36.62
2x2x2 Cube First round 48 7.89   10.49   7.90 7.89 12.23 12.24 11.35
Oscar Roth Andersen    Denmark
Oscar Roth Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 14 9.72   11.61   12.21 10.36 12.25 9.72 13.67
First round 15 11.31   11.81   12.29 11.36 14.92 11.31 11.77
4x4x4 Cube Final 9 41.53   44.97   45.88 41.53 46.78 42.26 47.02
Combined First round 7 38.70   39.52   39.27 39.37 47.95 39.92 38.70
Megaminx Final 1 41.09   43.10   45.17 46.83 42.90 41.09 41.23
Combined First round 1 39.47   43.46   42.33 44.69 43.35 47.98 39.47
Pyraminx Final 2 2.83   3.22   3.05 2.83 3.04 5.73 3.58
Combined First round 6 3.05   4.65   3.60 5.14 3.05 5.67 5.21
Square-1 Final 10 19.19   24.18   21.97 19.19 49.07 26.89 23.68
Combined First round 8 21.92   25.81   21.92 30.94 22.73 23.77 41.86
Rasmus Jakobsen    Denmark
Rasmus Jakobsen
Event Round Place Best Average Result Details
2x2x2 Cube First round 33 4.21   7.15   6.66 7.23 13.05 7.57 4.21
Pyraminx Combined First round 35 8.14   13.11   14.79 17.27 8.77 15.78 8.14
Skewb Combined First round 25 9.81   11.41   10.06 11.73 12.45 21.57 9.81
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 8.03   8.59   8.87 8.03 8.67 9.95 8.22
Second round 2 8.36   8.75   8.36 8.67 12.16 8.36 9.23
First round 4 7.33   9.20   10.15 10.52 7.33 9.81 7.63
2x2x2 Cube Final 4 1.49   2.64   1.61 1.49 3.19 5.16 3.11
Second round 1 1.53   1.99   1.53 3.97 1.71 2.04 2.22
First round 2 1.46   2.63   3.04 4.26 1.46 2.24 2.60
4x4x4 Cube Final 3 31.11   34.12   35.25 33.64 33.47 31.11 43.87
Combined First round 3 31.72   33.70   35.83 33.11 37.87 32.16 31.72
5x5x5 Cube Final 2 59.96   1:04.11   59.96 1:04.00 1:08.26 1:00.07 1:08.52
Combined First round 6 1:03.83   1:10.49   1:15.12 1:07.41 1:09.46 1:14.59 1:03.83
6x6x6 Cube Combined Final 4 2:00.91   2:09.34   2:01.19 2:00.91 2:25.92
7x7x7 Cube Combined Final 6 3:21.94   3:44.19   3:37.05 4:13.58 3:21.94
3x3x3 Blindfolded Final 9 4:07.34   DNF   4:07.34 DNF DNF
3x3x3 One-Handed Final 5 13.95   18.47   20.29 15.79 19.33 20.66 13.95
Combined First round 3 13.57   16.05   14.59 17.62 19.03 13.57 15.95
3x3x3 With Feet Combined Final 4 53.24   58.30   53.24 54.13 1:06.89 53.88 1:32.01
Rubik's Clock Combined Final 6 9.68   11.45   10.06 25.02 10.37 13.93 9.68
Megaminx Final 8 1:04.31   1:09.86   1:09.28 1:10.95 1:04.31 1:09.35 1:21.95
Combined First round 9 1:06.12   1:15.91   DNF 1:23.92 1:06.12 1:15.23 1:08.59
Pyraminx Final 3 1.91   3.36   4.76 1.91 3.11 3.36 3.61
Combined First round 4 2.99   4.24   2.99 4.43 6.09 3.37 4.91
Skewb Final 1 3.29   3.61   3.58 3.91 3.29 3.34 4.26
Combined First round 3 2.70   4.33   2.70 3.65 3.62 5.72 5.94
Square-1 Final 1 6.80   8.46   10.35 9.86 6.80 8.59 6.93
Combined First round 1 7.29   8.10   7.73 7.29 10.63 8.17 8.40
3x3x3 Multi-Blind Final 9 DNF     DNF DNF
Sabrina Mustafa Khan    Pakistan
Sabrina Mustafa Khan
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 65 1:02.87   1:23.12   1:02.87 1:39.30 1:24.60 1:33.12 1:11.63
Sander Thorfelt Schmidt    Denmark
Sander Thorfelt Schmidt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 59 44.04   50.18   44.04 1:00.06 47.24 48.71 54.60
2x2x2 Cube First round 54 6.80   16.58   17.95 20.79 12.88 18.92 6.80
Steffen Nielsen    Denmark
Steffen Nielsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 29 15.55   17.29   24.86 15.55 18.69 16.89 16.28
First round 23 14.47   15.42   15.55 14.47 14.62 16.09 16.79
2x2x2 Cube First round 34 4.49   7.17   7.25 8.04 11.25 4.49 6.22
4x4x4 Cube Combined First round 16 48.78   51.38   54.24 50.39 48.78 1:09.50 49.52
5x5x5 Cube Combined First round 16 1:27.23   1:44.03   1:45.30 DNF 1:27.23 1:35.07 1:51.73
6x6x6 Cube Combined Final 19 4:51.53     4:51.53
7x7x7 Cube Combined Final 14 5:40.54     5:40.54
3x3x3 Blindfolded Final 12 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 30 40.09     40.09 41.11
Megaminx Combined First round 17 1:38.78   1:55.52   1:51.77 2:10.10 1:44.68 2:32.96 1:38.78
Pyraminx Combined First round 32 10.55   12.97   14.35 14.17 10.91 13.82 10.55
Skewb Combined First round 24 7.82   11.08   7.82 10.32 8.55 29.87 14.36
Square-1 Combined First round 19 28.32   43.11   47.57 28.32 43.43 38.34 53.09
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 15.06   17.74   16.11 15.06 22.51 21.06 16.04
2x2x2 Cube Second round 17 3.67   4.68   4.94 4.43 4.84 4.77 3.67
First round 12 4.11   4.42   4.79 4.32 4.28 4.11 4.67
4x4x4 Cube Combined First round 26 1:07.25   1:12.08   1:26.07 1:11.93 1:10.30 1:07.25 1:14.01
5x5x5 Cube Combined First round 28 2:57.95     2:57.95 3:09.11
3x3x3 One-Handed Combined First round 24 29.64   33.64   36.15 50.96 29.91 29.64 34.87
3x3x3 With Feet Combined Final 15 3:35.61     3:35.61 4:00.52
Rubik's Clock Combined Final 10 23.53   25.17   31.78 24.76 23.53 25.81 24.95
Megaminx Combined First round 23 2:46.83     2:46.83 2:49.45
Pyraminx Combined First round 18 7.54   8.49   7.84 8.98 9.03 8.65 7.54
Skewb Combined First round 18 4.98   8.81   9.27 4.98 9.07 14.08 8.09
Square-1 Combined First round 15 21.49   31.97   31.00 38.80 36.99 21.49 27.93
Thor Muto Asmund    Denmark
Thor Muto Asmund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 53 25.26   30.19   25.26 30.31 29.18 33.54 31.07
4x4x4 Cube Combined First round 40 1:32.75     1:32.75 1:38.91
3x3x3 One-Handed Combined First round 41 1:19.60     DNF 1:19.60
4x4x4 Blindfolded Final 4 DNF   DNF   DNF DNF DNS
5x5x5 Blindfolded Final 3 24:40.00   DNF   24:40.00 DNS DNS
Tobias Ry Grodt    Denmark
Tobias Ry Grodt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 60 43.33   51.42   53.37 53.97 50.45 50.44 43.33
2x2x2 Cube First round 51 13.76   15.31   18.42 16.39 14.20 15.33 13.76
Pyraminx Combined First round 50 21.15   26.26   22.13 21.15 47.16 31.24 25.42
Victor Alexander Stolarczyk    Denmark
Victor Alexander Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 9.50   10.15   10.16 9.95 12.83 10.34 9.50
Second round 9 9.56   10.50   10.04 10.29 9.56 11.18 13.40
First round 11 9.71   11.20   15.31 11.91 9.84 9.71 11.85
2x2x2 Cube First round 43 7.38   8.32   12.76 7.52 9.31 8.12 7.38
4x4x4 Cube Combined First round 19 50.75   55.73   59.00 55.19 53.00 1:01.06 50.75
5x5x5 Cube Combined First round 22 1:54.56   2:03.19   2:01.50 1:54.56 2:11.24 1:56.84 2:16.54
6x6x6 Cube Combined Final 17 3:53.60   4:25.74   3:53.60 3:54.35 5:29.27
7x7x7 Cube Combined Final 16 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 13 19.84   21.44   27.12 19.84 21.16 23.31 19.86
Megaminx Combined First round 21 2:25.18     2:25.18 2:37.03
Pyraminx Combined First round 22 8.17   10.39   8.54 8.17 11.17 14.48 11.46
Skewb Final 9 2.24   8.27   2.24 7.79 9.90 7.13 10.34
Combined First round 8 4.89   6.14   7.02 4.89 6.63 6.69 5.10
Square-1 Combined First round 22 59.82     59.82 1:14.22
Zoé de Moffarts    Belgium
Zoé de Moffarts
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 32 15.66   18.62   17.51 17.36 15.66 23.51 20.99
First round 30 16.00   17.12   18.58 16.13 18.99 16.66 16.00
4x4x4 Cube Combined First round 22 49.54   56.60   56.94 49.54 59.04 58.95 53.90
5x5x5 Cube Combined First round 18 1:42.77   1:52.54   1:54.63 1:42.77 1:50.73 2:51.19 1:52.25
Megaminx Final 9 1:09.05   1:12.45   1:12.50 1:12.85 1:09.05 1:12.01 1:12.88
Combined First round 8 1:07.07   1:12.29   1:15.38 1:07.07 1:09.98 1:11.51 1:19.60