DSF Generalforsamlingen 2020

Date City WCA LInk
2020-2-9  Denmark, Odense DSF Generalforsamlingen 2020

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Martin Vædele Egdal 8.03  Rasmus Stub Detlefsen 9.43  Daniel Vædele Egdal 9.66
 2x2x2 Cube  Daniel Vædele Egdal 1.88  Martin Vædele Egdal 1.96  Rasmus Stub Detlefsen 2.11
 4x4x4 Cube  Martin Vædele Egdal 32.29  Magnus Søndergaard Byrne 36.78  Magnus Patrick Kanstrup 38.15
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 12.15  Daniel Vædele Egdal 15.69  Karina Grandjean Beck 17.33
 Pyraminx  Martin Vædele Egdal 3.00  Daniel Vædele Egdal 3.71  Adam Narbutas Jørgensen 4.31
 Skewb  Martin Vædele Egdal 3.12  Daniel Vædele Egdal 3.15  Rasmus Stub Detlefsen 5.42
 Square-1  Rasmus Stub Detlefsen 7.27  Martin Vædele Egdal 7.71  Daniel Vædele Egdal 11.36
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.10   7.14    Denmark 7.61 6.10 7.79 6.85 6.97
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.62   8.25    Denmark 7.65 7.62 8.60 8.76 8.49
3 Daniel Vædele Egdal 9.00   9.63    Denmark 11.06 9.00 9.27 9.99 9.63
4 Jeremy Collins 9.33   9.84    USA 10.04 9.33 13.15 9.41 10.06
5 Mathias Søndergaard Byrne 8.20   9.97    Denmark DNF 8.67 8.20 11.20 10.04
6 Karina Grandjean Beck 9.96   10.27    Denmark 10.41 10.18 9.96 10.84 10.23
7 Magnus Søndergaard Byrne 7.58   10.85    Denmark 7.58 10.87 15.60 9.49 12.18
8 Magnus Patrick Kanstrup 9.19   10.94    Denmark 10.48 10.49 12.56 9.19 11.84
9 Thomas Sonnenberg Jarner 10.18   11.90    Denmark 12.95 11.33 11.42 13.95 10.18
10 Christian Smedegaard 9.81   12.01    Denmark 10.79 12.56 9.81 13.03 12.68
11 Fredrik Trondhjem 11.33   12.26    Denmark 11.33 12.51 11.74 12.53 12.66
12 Frederik Løchte 10.27   12.57    Denmark 13.18 12.61 13.88 10.27 11.92
13 Anna Buhl Bechmann 10.33   12.65    Denmark 10.52 13.03 15.36 10.33 14.40
14 Joy Liou Liu (刘丽欧) 11.59   13.03    China 12.64 13.13 17.50 13.33 11.59
15 Adam Narbutas Jørgensen 10.66   13.04    Denmark 11.08 14.47 14.79 13.56 10.66
16 Herman Axelsson 11.00   13.08    Sweden 13.04 11.00 12.58 13.61 14.25
17 Callum Goodyear 12.41   13.78    United Kingdom 15.78 12.41 16.06 12.59 12.96
18 Benjamin Thunbo Jonassen 13.32   14.12    Denmark 15.52 14.58 13.70 13.32 14.07
19 Henrik Buus Aagaard 12.53   14.15    Denmark 16.02 13.37 12.53 13.98 15.09
20 Lars Vennike Nielsson 14.60   15.46    Denmark 15.42 14.95 16.02 19.71 14.60
21 Sven Vaillant-Jørgensen 14.13   15.47    Denmark 14.60 16.99 14.13 18.04 14.82
22 Victor Oster Süberkrüb 12.31   16.11    Denmark 19.90 16.83 12.31 14.65 16.84
23 Silas Kampp Richter Lassen 15.79   16.62    Denmark 19.48 15.79 16.57 17.17 16.12
24 Lucas Ferslev Jensen 16.31   17.16    Denmark 16.56 16.31 19.03 17.47 17.46
25 Mads Philipsen 15.40   17.60    Denmark 15.40 24.88 16.18 16.98 19.63
26 Tais Storm Andersen 14.51   17.97    Denmark 18.97 17.72 17.50 18.69 14.51
27 Hirdaya Gurung 16.75   18.48    Nepal 19.95 17.66 26.09 16.75 17.84
28 Nicolas Køster Christensen 14.87   18.69    Denmark 17.65 20.91 14.87 20.10 18.32
29 Malte Oliver Bøgh Kjøller 18.05   18.89    Denmark 19.38 18.05 23.38 18.68 18.62
30 Eskil Høiler Ramäng 16.09   19.55    Sweden 18.40 23.52 17.39 22.85 16.09
31 Lucas Hansen 17.87   20.62    Denmark 19.06 23.86 21.14 21.67 17.87
32 Valdemar Sander Skytte 19.65   21.12    Denmark 19.90 27.55 20.11 23.34 19.65
33 Frederik Aasholm Christensen 18.87   21.46    Denmark 18.87 21.20 21.96 21.23 24.12
34 Mikela Elleby Jørgensen 19.16   21.73    Denmark 21.92 21.42 21.86 19.16 21.97
35 Thomas Hørning Bihe 16.22   21.77    Denmark 24.94 DNF 18.38 16.22 21.98
36 Kristiyan Georgiev 19.95   22.91    Bulgaria 19.95 21.56 25.99 23.36 23.81
37 Elias Sinkbæk Bjerregaard 20.91   23.13    Denmark 35.97 20.91 23.75 21.37 24.27
38 Jonas Balck Kristensen 19.80   23.90    Denmark 20.52 33.53 23.61 19.80 27.57
39 Lovisa Nilsson 23.21   24.75    Sweden 23.21 25.59 25.86 24.80 23.87
40 Elliot Francis 23.51   26.81    Denmark 29.08 33.48 23.51 23.94 27.40
41 Frederik Møller Randrup 23.95   26.81    Denmark 29.55 25.64 29.25 25.55 23.95
42 Mathias Christensen 22.06   26.83    Denmark 39.17 24.58 27.28 22.06 28.64
43 Thor Muto Asmund 24.99   28.04    Denmark 26.71 24.99 29.16 28.24 30.33
44 Alexander Lund Smed 26.70   29.71    Denmark 27.10 26.70 31.28 31.76 30.76
45 Bjørn Drachmann Lottrup 23.56   33.62    Denmark 23.56 39.98 35.78 30.05 35.02
46 Camilla Jul Nielsson 26.02   34.00    Denmark 38.69 26.02 38.33 35.16 28.51
47 Felix Metheniti 41.20   45.13    Denmark 45.32 56.09 41.20 44.28 45.79
48 David Engdam Hansen 35.58   45.30    Denmark 38.15 1:05.53 37.32 1:00.42 35.58
49 Jonas Bechmann 49.03   54.08    Denmark 57.83 55.49 49.03 53.99 52.76
50 Mikkel Hjelle Høj Pedersen 54.04   57.94    Denmark 54.04 54.81 DNF 1:02.76 56.24
51 Jakob Foged Lauritzen 49.92   58.68    Denmark 1:08.00 51.65 56.38 49.92 1:13.63
52 Rasmus Foged Lauritzen 37.43   59.66    Denmark 49.46 54.86 37.43 1:14.66 1:25.07
53 Hugo Nilsson 1:03.11   1:13.57    Sweden 1:05.70 DNF 1:13.03 1:21.97 1:03.11
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.45   8.03    Denmark 10.87 7.76 6.45 7.74 8.59
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.13   9.43    Denmark 8.52 11.09 10.49 7.13 9.27
3 Daniel Vædele Egdal 7.90   9.66    Denmark 10.98 8.78 9.23 7.90 11.92
4 Magnus Søndergaard Byrne 7.92   9.84    Denmark 10.70 8.39 10.42 7.92 11.50
5 Mathias Søndergaard Byrne 9.36   9.84    Denmark 9.36 9.92 10.04 9.55 10.26
6 Magnus Patrick Kanstrup 8.74   10.07    Denmark 10.70 10.06 8.74 13.54 9.44
7 Karina Grandjean Beck 9.23   10.36    Denmark 14.56 10.65 9.36 9.23 11.07
8 Jeremy Collins 9.49   10.70    USA 12.34 9.55 9.49 DNF 10.21
9 Thomas Sonnenberg Jarner 10.71   10.92    Denmark 10.86 11.11 11.21 10.78 10.71
10 Christian Smedegaard 10.69   11.25    Denmark 11.08 11.51 13.08 11.17 10.69
11 Fredrik Trondhjem 9.17   11.88    Denmark 13.95 12.31 9.17 11.67 11.66
12 Frederik Løchte 8.63   DNF    Denmark DNF DNF DNF 8.63 DNF
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.29   2.08    Denmark 1.29 1.79 1.85 5.05 2.61
2 Martin Vædele Egdal 1.25   2.77    Denmark 1.25 4.21 3.09 3.67 1.56
3 Jeremy Collins 2.41   2.88    USA 2.79 2.93 3.07 2.41 2.93
4 Daniel Vædele Egdal 1.48   3.03    Denmark 3.83 2.14 1.48 4.67 3.13
5 Magnus Søndergaard Byrne 2.84   3.21    Denmark 3.06 2.84 3.21 3.36 4.58
6 Frederik Løchte 2.86   3.66    Denmark 2.86 3.61 4.48 DNF 2.90
7 Mathias Søndergaard Byrne 2.52   3.72    Denmark 2.52 3.61 3.95 3.60 4.36
8 Henrik Buus Aagaard 2.82   3.73    Denmark 3.00 3.92 4.28 4.79 2.82
9 Thomas Sonnenberg Jarner 3.58   3.97    Denmark 3.75 3.58 4.40 3.94 4.23
10 Magnus Patrick Kanstrup 2.56   4.01    Denmark 4.70 3.54 3.80 5.10 2.56
11 Victor Oster Süberkrüb 2.94   4.19    Denmark 5.44 2.94 3.39 4.47 4.71
12 Frederik Aasholm Christensen 3.98   4.51    Denmark 4.64 3.98 4.85 4.03 5.83
13 Herman Axelsson 2.73   4.65    Sweden 4.88 4.36 2.73 4.70 DNF
14 Malte Oliver Bøgh Kjøller 2.32   4.75    Denmark 2.32 4.09 4.76 8.92 5.40
15 Christian Smedegaard 3.12   4.79    Denmark 3.12 4.98 5.20 4.42 4.97
16 Anna Buhl Bechmann 3.62   5.02    Denmark 4.38 7.00 4.73 3.62 5.94
17 Adam Narbutas Jørgensen 3.43   5.11    Denmark 6.47 5.19 5.87 4.26 3.43
18 Fredrik Trondhjem 4.06   5.14    Denmark 6.27 4.06 4.94 5.59 4.89
19 Callum Goodyear 3.58   5.37    United Kingdom 3.58 4.07 5.66 9.55 6.37
20 Sven Vaillant-Jørgensen 4.70   5.59    Denmark 6.07 4.70 5.47 5.60 5.69
21 Thomas Hørning Bihe 4.90   5.61    Denmark 4.90 5.00 5.78 6.06 7.48
22 Nicolas Køster Christensen 5.50   6.18    Denmark 6.60 6.80 5.50 6.41 5.53
23 Tais Storm Andersen 4.82   6.21    Denmark 6.23 4.82 6.50 7.40 5.91
24 Lucas Hansen 4.75   6.28    Denmark 6.96 4.75 6.51 6.04 6.29
25 Silas Kampp Richter Lassen 4.71   6.31    Denmark 4.71 5.09 8.33 7.97 5.88
26 Joy Liou Liu (刘丽欧) 4.71   6.54    China 11.03 8.87 5.45 5.29 4.71
27 Hirdaya Gurung 5.73   6.56    Nepal 6.19 5.73 6.93 6.57 11.53
28 Benjamin Thunbo Jonassen 4.96   6.58    Denmark 6.33 7.60 6.57 6.85 4.96
29 Mads Philipsen 4.81   6.74    Denmark DNF 5.39 4.81 8.41 6.42
30 David Engdam Hansen 6.55   6.93    Denmark 7.92 6.55 6.74 7.38 6.67
31 Mathias Christensen 5.17   6.97    Denmark 5.17 5.96 7.55 9.62 7.40
32 Valdemar Sander Skytte 6.25   7.07    Denmark 7.23 7.28 7.12 6.87 6.25
33 Frederik Møller Randrup 6.86   7.44    Denmark 6.86 8.72 7.73 7.06 7.54
34 Lucas Ferslev Jensen 6.30   7.73    Denmark 6.56 6.30 8.56 9.95 8.06
35 Eskil Høiler Ramäng 6.92   7.99    Sweden 8.48 9.21 7.20 8.29 6.92
36 Kristiyan Georgiev 5.55   8.38    Bulgaria 8.36 9.89 5.55 8.18 8.59
37 Elias Sinkbæk Bjerregaard 6.53   8.44    Denmark 8.98 6.53 11.60 8.40 7.95
38 Alexander Lund Smed 6.07   8.53    Denmark 6.07 7.37 8.88 9.33 9.54
39 Bjørn Drachmann Lottrup 7.36   9.06    Denmark 7.36 9.64 10.74 9.29 8.26
40 Lovisa Nilsson 9.71   9.85    Sweden 9.94 9.81 9.93 9.71 9.80
41 Elliot Francis 7.35   10.29    Denmark 7.35 12.23 12.02 8.59 10.27
42 Lars Vennike Nielsson 6.81   10.41    Denmark 12.03 10.36 8.84 6.81 15.92
43 Thor Muto Asmund 7.08   11.66    Denmark DNF 17.62 8.47 7.08 8.89
44 Mikela Elleby Jørgensen 7.75   13.18    Denmark 9.92 14.66 14.97 7.75 22.52
45 Felix Metheniti 8.95   15.72    Denmark 15.22 32.59 17.02 14.91 8.95
46 Mikkel Hjelle Høj Pedersen 12.69   17.37    Denmark 35.05 15.15 22.32 14.63 12.69
47 Hugo Nilsson 10.86   18.14    Sweden 16.31 21.03 21.51 10.86 17.09
48 Jakob Foged Lauritzen 11.88   18.81    Denmark 26.61 17.19 11.88 17.00 22.25
49 Jonas Bechmann 4.42   22.32    Denmark 25.06 4.42 22.15 DNF 19.76
50 Jonas Balck Kristensen 10.27   DNF    Denmark 10.27 29.73 DNF DNS DNS
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 1.48   1.88    Denmark 1.72 2.19 1.48 3.39 1.72
2 Martin Vædele Egdal 0.96   1.96    Denmark 0.96 1.35 2.28 3.38 2.25
3 Rasmus Stub Detlefsen 1.23   2.11    Denmark 2.27 1.28 1.23 2.79 3.12
4 Magnus Søndergaard Byrne 2.48   3.39    Denmark 2.92 4.30 2.94 5.36 2.48
5 Victor Oster Süberkrüb 2.73   3.42    Denmark 3.46 3.39 5.67 3.41 2.73
6 Jeremy Collins 2.06   3.54    USA 4.70 2.06 4.45 3.77 2.39
7 Thomas Sonnenberg Jarner 3.04   3.59    Denmark 3.80 3.89 5.81 3.08 3.04
8 Frederik Løchte 2.96   3.75    Denmark 4.43 3.79 3.03 2.96 DNF
9 Magnus Patrick Kanstrup 2.45   4.04    Denmark 3.35 3.86 4.92 5.91 2.45
10 Mathias Søndergaard Byrne 2.95   4.22    Denmark 3.90 3.68 5.08 6.65 2.95
11 Henrik Buus Aagaard 4.30   4.81    Denmark 4.69 4.36 4.30 5.40 5.39
12 Frederik Aasholm Christensen 4.21   5.56    Denmark 5.10 7.00 4.21 7.60 4.58
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 29.15   32.29    Denmark 32.75 33.47 30.92 33.20 29.15
2 Magnus Søndergaard Byrne 32.92   36.78    Denmark 37.62 42.14 34.78 37.94 32.92
3 Magnus Patrick Kanstrup 32.73   38.15    Denmark 38.50 35.77 42.00 32.73 40.19
4 Rasmus Stub Detlefsen 35.82   38.33    Denmark 35.82 37.94 40.94 36.12 42.05
5 Karina Grandjean Beck 28.45   39.26    Denmark 42.23 28.45 38.77 38.61 40.40
6 Daniel Vædele Egdal 33.79   39.85    Denmark 40.89 41.20 33.79 41.23 37.47
7 Jeremy Collins 37.73   42.39    USA 41.00 45.81 41.12 45.06 37.73
8 Mathias Søndergaard Byrne 44.22   44.71    Denmark 44.37 45.16 DNF 44.59 44.22
9 Callum Goodyear 41.80   45.92    United Kingdom 41.80 44.48 51.55 45.60 47.67
10 Herman Axelsson 45.28   47.51    Sweden 47.99 48.62 45.91 51.23 45.28
11 Thomas Sonnenberg Jarner 44.79   48.21    Denmark 48.91 45.65 44.79 51.26 50.06
12 Fredrik Trondhjem 45.31   48.62    Denmark 49.87 51.08 48.24 45.31 47.74
13 Frederik Løchte 39.86   50.32    Denmark 59.93 49.89 52.79 39.86 48.28
14 Christian Smedegaard 49.00   51.46    Denmark 49.14 49.00 54.52 1:09.87 50.73
15 Anna Buhl Bechmann 52.58   55.15    Denmark 56.31 54.90 52.58 1:01.00 54.24
16 Joy Liou Liu (刘丽欧) 52.77   56.98    China 1:04.84 52.77 53.07 1:00.61 57.26
17 Henrik Buus Aagaard 49.34   58.44    Denmark 1:06.79 49.34 55.01 1:02.45 57.85
18 Adam Narbutas Jørgensen 54.07   1:00.68    Denmark 1:02.86 1:01.09 58.08 1:07.61 54.07
19 Lars Vennike Nielsson 58.99   1:06.54    Denmark 1:13.41 1:07.15 1:08.35 1:04.11 58.99
20 Malte Oliver Bøgh Kjøller 58.71   1:07.72    Denmark 1:09.04 1:08.81 1:05.31 1:21.02 58.71
21 Lucas Ferslev Jensen 1:01.63   1:14.21    Denmark 1:01.63 1:25.14 1:16.56 1:11.41 1:14.67
22 Victor Oster Süberkrüb 1:05.96   1:14.87    Denmark 1:05.96 1:10.68 1:11.51 1:22.43 1:23.89
23 Tais Storm Andersen 58.26   1:15.28    Denmark 58.26 1:08.12 1:31.31 1:30.18 1:07.53
24 Nicolas Køster Christensen 1:05.68   1:20.60    Denmark 1:28.07 1:05.68 1:20.07 1:26.33 1:15.39
25 Silas Kampp Richter Lassen 1:08.15   1:31.09    Denmark DNF 1:08.15 1:26.37 1:34.84 1:32.05
26 Sven Vaillant-Jørgensen 1:15.92      Denmark 1:39.87 1:15.92
27 Eskil Høiler Ramäng 1:23.45      Sweden 1:54.39 1:23.45
28 Thomas Hørning Bihe 1:23.50      Denmark 1:26.64 1:23.50
29 Mikela Elleby Jørgensen 1:28.29      Denmark 1:28.29 2:01.75
30 Thor Muto Asmund 1:28.72      Denmark 1:28.72 1:29.09
31 Mathias Christensen 1:42.95      Denmark 1:42.95 2:09.11
32 Lucas Hansen 1:51.08      Denmark 1:51.08 2:04.97
33 Frederik Møller Randrup 1:56.56      Denmark 2:01.47 1:56.56
34 Elias Sinkbæk Bjerregaard 2:26.35      Denmark DNF 2:26.35
35 Elliot Francis 2:40.07      Denmark 2:41.78 2:40.07
36 Valdemar Sander Skytte DNF      Denmark DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 10.48   12.15    Denmark 11.94 13.77 10.73 14.24 10.48
2 Daniel Vædele Egdal 13.48   15.69    Denmark 16.99 14.27 13.48 15.94 16.86
3 Karina Grandjean Beck 13.51   17.33    Denmark 19.00 13.51 17.31 15.67 23.50
4 Magnus Patrick Kanstrup 16.58   17.90    Denmark 18.86 18.16 16.67 22.97 16.58
5 Rasmus Stub Detlefsen 16.51   18.20    Denmark 19.31 16.51 18.43 17.11 19.07
6 Mathias Søndergaard Byrne 17.76   19.12    Denmark 20.09 19.13 17.76 22.64 18.15
7 Henrik Buus Aagaard 18.92   20.08    Denmark 18.92 20.47 20.45 22.80 19.32
8 Jeremy Collins 18.70   20.09    USA 18.83 18.70 22.95 19.90 21.54
9 Frederik Løchte 18.17   20.34    Denmark 21.92 22.28 18.68 20.43 18.17
10 Christian Smedegaard 20.76   21.50    Denmark 22.03 21.20 21.26 20.76 28.99
11 Magnus Søndergaard Byrne 19.21   22.47    Denmark 23.97 23.66 19.21 23.24 20.50
12 Thomas Sonnenberg Jarner 18.89   22.85    Denmark 23.11 24.54 20.89 31.81 18.89
13 Fredrik Trondhjem 22.79   24.38    Denmark 28.76 24.89 22.79 23.03 25.21
14 Callum Goodyear 22.75   25.09    United Kingdom 24.37 27.00 23.91 22.75 34.04
15 Benjamin Thunbo Jonassen 20.83   25.94    Denmark 25.93 20.83 25.08 26.81 27.09
16 Herman Axelsson 26.06   28.73    Sweden 28.32 26.68 32.68 31.20 26.06
17 Adam Narbutas Jørgensen 25.45   30.07    Denmark 31.44 25.45 29.25 29.52 34.29
18 Malte Oliver Bøgh Kjøller 29.24   32.68    Denmark 40.96 31.11 33.05 29.24 33.87
19 Nicolas Køster Christensen 30.65   32.78    Denmark 31.68 32.02 30.65 34.65 36.32
20 Victor Oster Süberkrüb 31.05   33.69    Denmark 42.67 33.09 32.26 35.72 31.05
21 Anna Buhl Bechmann 31.79   37.31    Denmark 41.01 31.79 32.96 37.97 41.08
22 Hirdaya Gurung 31.58   38.39    Nepal 31.58 41.00 53.58 36.88 37.28
23 Tais Storm Andersen 35.08   41.86    Denmark 35.92 47.51 42.14 35.08 51.22
24 Lucas Hansen 34.93   58.22    Denmark 59.38 34.93 1:59.23 49.35 1:05.93
25 Mikela Elleby Jørgensen 44.41      Denmark 44.41 56.91
26 Silas Kampp Richter Lassen 47.76      Denmark 51.41 47.76
27 Thomas Hørning Bihe 47.88      Denmark 1:01.11 47.88
28 Kristiyan Georgiev 51.83      Bulgaria 1:02.98 51.83
29 Frederik Aasholm Christensen 52.40      Denmark 1:03.90 52.40
30 Joy Liou Liu (刘丽欧) 53.74      China 53.74 1:15.70
31 Thor Muto Asmund 1:00.65      Denmark 1:00.65 1:19.81
32 Mathias Christensen 1:06.50      Denmark 1:31.85 1:06.50
33 Valdemar Sander Skytte 1:06.59      Denmark 1:15.86 1:06.59
34 Elias Sinkbæk Bjerregaard 1:21.35      Denmark 1:49.38 1:21.35
35 Felix Metheniti DNF      Denmark DNF DNF
35 Jakob Foged Lauritzen DNF      Denmark DNF DNF
35 Rasmus Foged Lauritzen DNF      Denmark DNF DNF
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.16   3.00    Denmark 3.98 2.73 2.16 2.76 3.52
2 Daniel Vædele Egdal 3.30   3.71    Denmark 4.11 3.30 4.64 3.71 3.32
3 Adam Narbutas Jørgensen 3.81   4.31    Denmark 4.17 3.81 5.86 4.90 3.87
4 Magnus Søndergaard Byrne 3.79   4.40    Denmark 4.00 5.09 6.03 3.79 4.11
5 Rasmus Stub Detlefsen 3.14   4.81    Denmark 5.04 3.14 5.39 5.48 3.99
6 Frederik Løchte 4.28   5.05    Denmark 4.54 5.74 4.28 4.88 6.19
7 Karina Grandjean Beck 3.63   5.32    Denmark 3.63 6.36 4.92 10.88 4.68
8 Mathias Søndergaard Byrne 4.02   5.94    Denmark 4.19 6.05 4.02 10.15 7.58
9 Frederik Aasholm Christensen 5.65   6.62    Denmark 7.32 5.84 5.65 6.78 7.24
10 Malte Oliver Bøgh Kjøller 2.89   6.77    Denmark 6.97 7.43 6.96 2.89 6.38
11 Magnus Patrick Kanstrup 6.09   6.84    Denmark 6.80 6.57 7.15 8.64 6.09
12 Thomas Sonnenberg Jarner 4.59   7.10    Denmark 5.79 DNF 5.82 9.70 4.59
13 Victor Oster Süberkrüb 4.00   7.28    Denmark 6.58 8.65 8.61 4.00 6.64
14 Callum Goodyear 5.35   7.40    United Kingdom 7.34 6.70 8.29 8.17 5.35
15 Tais Storm Andersen 2.92   7.86    Denmark 8.72 15.03 8.78 2.92 6.08
16 Herman Axelsson 3.71   8.30    Sweden 7.22 7.77 9.90 3.71 10.50
17 Henrik Buus Aagaard 7.25   8.97    Denmark 13.27 11.11 7.25 7.31 8.50
18 Anna Buhl Bechmann 7.26   8.98    Denmark 10.28 8.37 8.63 9.93 7.26
19 Silas Kampp Richter Lassen 7.88   9.51    Denmark 9.37 11.69 8.92 10.24 7.88
20 Jeremy Collins 4.11   9.92    USA 10.88 14.12 11.00 4.11 7.88
21 Christian Smedegaard 5.69   10.19    Denmark 11.94 21.12 5.69 9.06 9.56
22 Nicolas Køster Christensen 5.31   10.50    Denmark 10.71 11.84 15.49 5.31 8.96
23 Fredrik Trondhjem 6.02   10.64    Denmark 10.69 9.04 13.01 6.02 12.18
24 Mads Philipsen 7.16   10.95    Denmark 11.75 12.93 12.78 7.16 8.33
25 Lucas Hansen 4.43   11.26    Denmark 13.04 12.22 12.53 4.43 9.04
26 Joy Liou Liu (刘丽欧) 9.37   11.73    China 9.37 11.93 13.48 18.14 9.77
27 Thomas Hørning Bihe 8.64   12.05    Denmark 12.04 8.64 12.86 15.11 11.24
28 Valdemar Sander Skytte 8.95   12.18    Denmark 8.95 13.63 9.64 DNF 13.27
29 Thor Muto Asmund 8.72   12.33    Denmark 11.59 8.72 13.35 13.50 12.06
30 David Engdam Hansen 10.87   13.21    Denmark 17.32 11.32 16.42 10.87 11.89
31 Bjørn Drachmann Lottrup 9.07   13.28    Denmark 9.07 11.40 16.67 11.76 18.80
32 Mikela Elleby Jørgensen 11.46   13.57    Denmark 15.35 12.95 11.46 12.41 21.68
33 Frederik Møller Randrup 9.56   13.60    Denmark 14.14 11.76 9.56 DNF 14.89
34 Alexander Lund Smed 13.33   13.84    Denmark 13.33 13.51 14.47 13.55 19.12
35 Elias Sinkbæk Bjerregaard 12.25   14.70    Denmark 12.25 13.59 18.04 23.88 12.48
36 Mathias Christensen 10.86   14.89    Denmark 13.46 10.86 12.17 22.91 19.05
37 Jonas Balck Kristensen 10.68   18.93    Denmark 17.12 19.80 10.68 32.05 19.87
38 Elliot Francis 10.57   19.16    Denmark 20.53 14.73 10.57 24.21 22.23
39 Felix Metheniti 13.89   20.76    Denmark 29.61 17.43 32.68 13.89 15.25
40 Jonas Bechmann 19.08   26.91    Denmark 34.52 19.08 36.34 23.12 23.10
41 Eskil Høiler Ramäng 23.16   30.83    Sweden 27.77 26.84 55.97 23.16 37.89
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.56   3.12    Denmark 2.87 3.77 2.72 3.79 2.56
2 Daniel Vædele Egdal 2.24   3.15    Denmark 3.23 4.02 2.24 3.58 2.63
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.21   5.42    Denmark 3.91 4.78 DNF 7.56 3.21
4 Benjamin Thunbo Jonassen 4.27   6.12    Denmark 6.45 6.39 4.27 8.87 5.51
5 Tais Storm Andersen 5.31   6.25    Denmark 6.32 10.21 5.31 6.57 5.85
6 Magnus Patrick Kanstrup 4.59   6.34    Denmark 6.37 6.19 6.59 6.46 4.59
7 Magnus Søndergaard Byrne 5.04   6.52    Denmark 5.68 7.87 6.02 10.17 5.04
8 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.22   6.54    China 5.97 6.30 5.22 7.34 7.37
9 Jeremy Collins 4.65   6.98    USA 8.32 5.26 4.65 9.75 7.35
10 Nicolas Køster Christensen 6.46   7.07    Denmark 7.80 6.55 6.99 7.68 6.46
11 Mathias Søndergaard Byrne 6.62   7.72    Denmark 8.96 7.14 6.62 8.48 7.54
12 Victor Oster Süberkrüb 6.85   8.08    Denmark 8.76 6.85 10.14 6.98 8.51
13 Adam Narbutas Jørgensen 6.90   8.14    Denmark 6.90 13.84 7.37 7.25 9.81
14 Malte Oliver Bøgh Kjøller 6.22   8.47    Denmark 10.04 6.22 9.73 8.73 6.94
15 Lucas Ferslev Jensen 6.88   8.55    Denmark 9.86 9.60 6.88 7.90 8.15
16 Thomas Sonnenberg Jarner 5.03   8.56    Denmark 7.72 8.48 5.03 10.93 9.48
17 Christian Smedegaard 7.34   9.32    Denmark 9.08 9.40 14.22 7.34 9.48
18 Silas Kampp Richter Lassen 7.53   9.75    Denmark 9.73 9.89 13.23 7.53 9.63
19 Anna Buhl Bechmann 8.52   9.81    Denmark 8.52 9.56 9.89 9.99 23.33
20 Valdemar Sander Skytte 6.87   10.15    Denmark 9.98 6.87 12.50 12.14 8.33
21 Frederik Løchte 9.06   10.67    Denmark 11.77 9.94 DNF 10.29 9.06
22 Thomas Hørning Bihe 9.48   10.68    Denmark 9.48 12.10 9.58 12.39 10.35
23 Sven Vaillant-Jørgensen 9.73   11.89    Denmark 11.83 9.73 11.23 12.61 DNF
24 Frederik Aasholm Christensen 7.42   12.33    Denmark 12.16 16.83 15.59 7.42 9.24
25 Herman Axelsson 8.82   12.50    Sweden 14.02 8.82 16.61 11.32 12.17
26 Jonas Balck Kristensen 11.35   13.70    Denmark 12.58 16.63 DNF 11.88 11.35
27 Lucas Hansen 11.88   13.84    Denmark 27.01 13.28 14.23 14.00 11.88
28 Callum Goodyear 9.67   14.29    United Kingdom 16.47 14.46 16.61 11.95 9.67
29 Mathias Christensen 12.14   14.87    Denmark 16.41 16.50 12.14 12.52 15.69
30 Mads Philipsen 11.21   15.10    Denmark 20.88 13.90 11.21 18.85 12.55
31 David Engdam Hansen 14.11   18.04    Denmark 20.62 20.58 14.11 19.29 14.24
32 Elias Sinkbæk Bjerregaard 18.30   21.46    Denmark 34.90 18.47 18.30 19.97 25.93
33 Frederik Møller Randrup 14.58   21.59    Denmark 26.56 14.58 22.88 19.00 22.90
34 Elliot Francis 10.72   21.98    Denmark 36.81 10.72 24.81 15.71 25.41
35 Alexander Lund Smed 17.83   24.37    Denmark DNF 31.42 17.83 18.51 23.17
36 Mikela Elleby Jørgensen 21.18   25.47    Denmark 25.36 27.49 27.83 21.18 23.57
37 Mikkel Hjelle Høj Pedersen 29.42   34.88    Denmark 47.58 29.42 39.80 34.93 29.92
38 Fredrik Trondhjem 6.25   DNF    Denmark DNF DNF 6.25 10.97 6.52
  Square-1   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 6.16   7.27    Denmark 6.16 7.28 7.41 8.79 7.12
2 Martin Vædele Egdal 7.00   7.71    Denmark 7.00 7.09 10.63 8.45 7.58
3 Daniel Vædele Egdal 10.07   11.36    Denmark 12.23 15.61 10.07 11.31 10.53
4 Magnus Søndergaard Byrne 14.16   16.38    Denmark 14.16 15.52 15.69 19.53 17.94
5 Mathias Søndergaard Byrne 14.32   17.28    Denmark 20.23 14.32 16.75 17.63 17.47
6 Magnus Patrick Kanstrup 16.11   19.75    Denmark 26.89 16.11 19.46 22.05 17.75
7 Thomas Sonnenberg Jarner 21.15   23.95    Denmark 21.15 25.33 23.73 22.83 25.28
8 Christian Smedegaard 21.99   28.48    Denmark 26.87 25.63 43.85 21.99 32.95
9 Herman Axelsson 33.85   34.72    Sweden 53.28 34.10 33.85 34.32 35.73
10 Victor Oster Süberkrüb 24.62   36.76    Denmark 30.53 24.62 34.34 45.41 1:18.20
11 Henrik Buus Aagaard 27.01   37.17    Denmark 31.38 35.13 55.92 45.01 27.01
12 Fredrik Trondhjem 25.92   41.44    Denmark 51.47 37.55 25.92 35.29 DNF
13 Callum Goodyear 34.05   43.05    United Kingdom 48.80 34.05 35.86 51.59 44.48
14 Nicolas Køster Christensen 33.78   43.20    Denmark 49.22 38.00 43.73 33.78 47.86
15 Silas Kampp Richter Lassen 27.47   44.91    Denmark 1:03.86 37.25 27.47 46.64 50.84
16 Benjamin Thunbo Jonassen 41.72      Denmark 55.36 41.72
17 Lucas Hansen 53.21      Denmark 53.21 1:06.82
18 Valdemar Sander Skytte 56.98      Denmark 56.98 1:02.46
19 Mathias Christensen 1:16.68      Denmark 1:16.68 DNF
20 Tais Storm Andersen 1:18.01      Denmark 1:39.45 1:18.01
21 Elliot Francis 1:28.94      Denmark 1:28.94 DNF
22 Frederik Løchte 1:43.62      Denmark DNF 1:43.62
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 B D B D' R2 D2 F2 L B U' R2 L2 U2 R2 U' F2 R2 B2 U R2
A #2 U2 L2 F2 D B2 F2 D L2 F2 D' L F2 D' F2 U2 F' L D' F' U
A #3 U2 L U2 L2 D2 B2 U R2 F' R' L2 F2 L2 U R2 F2 U' L2 F2 U2 D
A #4 D' R2 U B U' R' B D F U' D2 R' D2 F2 B2 R L2 D2 L'
A #5 R2 D2 L' B2 L' D2 F2 D2 L2 U2 L' D' L U2 B R2 D' R D2
A Ex#1 R U' B D' F R B D' R U L2 F B2 L2 U2 F' U2 R2 B' U2 B'
A Ex#2 R2 D F2 U L2 B2 U2 R2 B2 U R' B D B' F2 U B2 L' R' B
B #1 U2 L2 B' U2 B R2 U2 F' U2 L2 F2 R' U' F' D' F' R U2 B' D
B #2 D' F U2 L D' R U B' R' F' R2 U2 D' B2 U' D' L2 U'
B #3 B2 D' U2 F2 L2 D2 R2 D F2 L2 F U' B L2 B' U2 R' B' D' B'
B #4 U B D B2 L B U2 F2 L F2 R2 F2 U F2 R2 U F2 U' D2 F2
B #5 U2 B2 R F2 D2 L2 U2 R U2 R' B F2 D' L2 D' L2 B2 L' F R'
B Ex#1 B D' R' L D R' B2 D2 B' U2 R D2 B2 R' F2 L' U2 D2 L
B Ex#2 L2 F2 D B2 D' B2 L2 B2 R2 D2 U' F' D' F' R' U' B' D B2 L
C #1 R2 B2 R2 B2 U2 L D2 L F2 U2 L2 D' F2 L' B' L' R2 B' R' U2
C #2 U2 R B2 U2 B2 R' F2 R' B2 U2 L D F2 L' D2 B' D R' B' U'
C #3 F' R2 L D B' D F D2 F' R D2 F2 U B2 U L2 D2 B2 D' R2
C #4 R2 D R2 D' B2 D' R2 D U2 L' F U' B R' U' L B' D B2 F'
C #5 B U B' U R D F' U B' R F B2 U2 F L2 U2 D2 F R2 F'
C Ex#1 F2 U B2 U' F2 U' F2 L2 U R2 U' B' R' F2 R2 F' L B2 F' U' F'
C Ex#2 L2 D' L2 D2 R2 B2 L2 U' B2 F U' L B' R F' D B L U2 B'
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R2 F2 U2 B2 U L2 U2 B2 U' R2 U R' B U L2 D2 L2 U' B2 F2 R2
A #2 R2 U2 R2 U2 F2 L2 R U2 B2 F' D' B' U' B' L' B U2 L2 D
A #3 R2 B L F D2 L' U' R' B D B' D2 R2 F' B2 L2 B L2 D2 R2 B2
A #4 L2 U2 B2 U B2 U2 R2 B2 U2 F2 U B' U B' R B2 L D2 F D'
A #5 B2 U L' B R B' U2 D2 R U' B2 D B2 D2 L2 U R2 F2 D2
A Ex#1 U' F' D2 L' F2 D R2 F R' F2 D2 R2 U F2 D L2 F2 R2 U' B2
A Ex#2 R2 D R2 U2 L2 F2 D F2 L2 U2 R' F D U F2 L B U' F2 D2 U
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 U2 R' F2 U' F U2 R2 U' R' U R'
A #2 R' U' F U' F U2 R2 U' F' U2 F
A #3 U2 R' U' F U2 R' U' R' U2 F U'
A #4 U R U' R' U F U2 F R2 F' R'
A #5 F U' R U2 R' F U' R2 U' R2 U2
A Ex#1 U' R' U2 R2 U' F' U2 R' U2 R' U'
A Ex#2 R' F R2 U' R' U F' R2 U' R2 U2
B #1 R2 F U' R U2 R' U R' U2 R U
B #2 R' U2 R' F U2 R2 U2 R' U R' F
B #3 R U2 R2 F U' F' U F' U2 F U2
B #4 F U2 F R2 U2 F' U' F' U2 R' U
B #5 U' R' F' U2 F' R U' R F U2 R
B Ex#1 F U' F' R U2 R U' R2 F' U' F
B Ex#2 U R' U' F U2 F2 R2 F' R2 F R
C #1 R' U2 R U2 R' U2 F' U' F R2 U2
C #2 U R U2 R' U F R U2 R' U2 F
C #3 R' U' R U R' F R2 U2 R U' R2
C #4 F U F' U' R U2 R' F U' R U2
C #5 U R' U' R U R' F U' F' U R2
C Ex#1 R U' R2 U F U R' F U' F R
C Ex#2 R' U' F U R U2 R' U2 F R U
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U2 F U' R U' R' F R F' U' R2
A #2 U' R F' U' R2 U2 R U2 F R U2
A #3 R2 U' R2 U' F2 U2 R U R' F' R
A #4 R U2 F' U' R' U' R U R' U R2
A #5 U2 R U2 F' U' F' R2 U' R2 U' F2
A Ex#1 R U' R F' U' R2 U R U' R' F
A Ex#2 R U R F' U' F' R' U' R' F' R
  4x4x4 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 U' L2 F2 R2 U' L2 U R2 D R' D L' B L' F2 D2 R' F' D' Uw2 Rw2 D Rw2 R B2 D L' U L' U' L Fw D2 R' B2 D2 Fw2 Uw' Rw Uw2 Fw Uw2 B2 D2
A #2 B2 L' B2 R2 F2 B2 R U2 R' F2 L' D F2 L U' R D' B L F D Rw2 F B Uw2 Fw2 F' D' B2 U B' Uw2 R2 Rw D2 B' U Rw' Uw2 U B' Fw' L' R2 Uw Rw2
A #3 F2 R2 U2 D2 F2 U2 B2 L F2 D' L F' D2 F2 B R' F2 B' R2 Uw2 B Uw2 Fw2 B' D' B' Rw2 L2 B' D' B' R2 Rw F2 Rw B D Fw' F2 Uw Rw' L' F' U'
A #4 L2 U' D2 L2 F2 U' D2 F2 R2 B2 F R' F2 U' B D F L U2 L2 R Fw2 Rw2 F Rw2 U R2 Uw2 Fw2 F' D F D B2 L F' D2 Rw Uw U' Rw Fw' Uw2 D2 Fw U2
A #5 F' U2 R2 D2 F2 R2 D2 F' L2 R2 F' L' B2 U L F2 D B2 L D' Uw2 Rw2 R' B2 D2 Fw2 D' R2 B2 R' Fw2 R' Fw R D' F2 U' Rw F2 Uw' D Rw R2 Fw'
A Ex#1 F2 R' B2 U2 L U2 R2 U2 B2 L2 R' D U' F2 U' L B' U' R' D' Fw2 L B Uw2 L' F D2 Fw2 L2 D2 R2 Uw Fw2 B' D2 Rw2 U2 Fw Uw2 Fw L2 Uw' Rw' B'
A Ex#2 B' R B' L U2 B' U F' B' R B2 D' L2 U' R2 D' B2 D' B2 L2 Uw2 Fw2 D R' B2 U' Fw2 F2 U2 D' Fw2 L' Fw2 B' D Fw D' U2 B' Rw' B' Uw' R Uw2 U Rw2
B #1 F2 D2 F2 R' F2 R2 D2 F2 R F2 R F' D2 R2 B2 R2 U' F' B R' B' Fw2 R' Uw2 B F2 R' F R' Uw2 L Fw2 Rw2 R' Uw' D U' R F2 Uw' Rw' Fw D Rw2 Uw D' B2
B #2 R2 B2 F2 U2 R' B2 L B2 L2 D2 F2 U' D' B R' U' R2 U L' U' Uw2 Fw2 F2 L' D2 L' U Fw2 B2 U Fw2 U' Fw' B R' D2 B R Rw Uw2 U' Fw' B Rw R2
B #3 R2 F' D2 B' D2 R2 B L2 B D' B2 U2 F D F2 U' R B' L Rw2 B2 U F' R2 B' Rw2 B' Rw2 R2 Uw2 B' D Rw D Rw' D' B Fw Rw' D' L' Fw B Uw' U2
B #4 L2 F U2 D2 B D2 F' R2 F2 R' D' B U2 L' U F D R2 F' L' Rw2 D B' U Fw2 Rw2 F' D2 B2 Rw2 L2 F' U2 L' F2 D Rw Fw' Rw L' R Fw U' R' B
B #5 R' D2 L' U2 B2 L2 U2 R' B' L2 D2 R F' B' L F D F' R Fw2 R Fw2 F D2 R' Uw2 L2 F R D2 R Uw D' F B2 U R2 Fw' Rw2 R' U' Rw Fw' B2 L
B Ex#1 L2 F' L2 F U2 F2 D2 L2 F' D2 F U F2 D B' L U' D2 B' R' L' Rw2 Fw2 R B2 U2 Rw2 U' Rw2 B2 Uw2 D' Rw2 U' F R Fw' D2 Fw2 F' Rw Fw' Uw2 F2 Uw L2 B
B Ex#2 D2 B2 D2 L' F2 R2 D2 B2 D2 B' U R F B R2 B L2 U2 L Rw2 B2 F' L2 Uw2 D Fw2 U' R2 U' Fw2 D' R' B D Rw U2 Fw' Uw' Rw2 B Rw U2
C #1 F2 L U2 F2 L D2 B2 D2 L2 D2 U' R' B2 L D2 R2 B D' F R' Fw2 D' Rw2 D L D B2 Rw2 L Fw2 R L2 U2 Fw' B' D U' Fw' D2 Rw Fw' Rw2 B' U2 Fw'
C #2 B2 D2 R2 F2 L2 B2 U' B2 U F2 D' R' U B' D2 L2 U B U L R' Rw2 Fw2 R' Fw2 R' D F2 U' R Uw2 L F' Rw2 Fw' R' L2 Rw' Uw R F Rw2 Uw' D
C #3 F2 U2 B2 D2 L2 D L2 U2 F2 L2 F' U' L2 U' B' R' F L2 B' Rw2 Uw2 R Fw2 L' Fw2 U L D' R2 Fw2 R F' U' Fw F' D R2 Rw Uw' Fw2 F2 Uw2 U Fw2
C #4 R' D2 R2 U2 R B2 L B2 D2 B' U D' F2 L D B2 L' U Fw2 Rw2 R2 Uw2 B U' Rw2 F' Rw2 U2 Rw2 U' F2 Rw' Uw2 Rw' F2 D2 Uw R2 F' L Uw' Fw' B D'
C #5 B2 L D2 U2 B2 R B2 R' F2 L B2 U' B' D' L D2 R2 F' U F' B' Uw2 L U' L Uw2 Fw2 B2 U Fw2 Uw2 U' Fw' U' L' Uw2 U' R U2 B Uw' Fw R' F2 U' Rw
C Ex#1 R2 B2 U F2 B2 R2 D2 U L2 F D' B2 R' F2 B R' D' U' B L' Rw2 D' Fw2 U2 B' R2 Uw2 F B2 D F' U D Rw F B' Rw L2 F' Fw' U' L Uw R Fw' D
C Ex#2 R2 B2 D2 L' F2 L' U2 L' F2 L2 D' B' L' U2 F' U2 B' R2 F Fw2 Rw2 B Uw2 U' Fw2 F U B' Rw2 B' L2 U' Rw' B' F' U' Uw' L' Fw' D' Rw2 Uw' R D2
  3x3x3 One-Handed   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 D2 L' B2 F2 R' B2 L' U2 L R2 D2 B' L2 D2 U R D R' U F
A #2 F2 U2 B2 D2 L D2 L B2 R2 B2 D' L F' U B2 D B D' F'
A #3 R2 D2 B2 F2 L2 R F2 L F2 D2 U' B F2 D B' F R' F U2
A #4 R2 B2 D' L2 U' R2 D2 R' D B' U' F L' F L2 F' L' U
A #5 D R2 D B2 L2 B2 L2 U' L2 F2 U' L B D' L' B L R' F' L2 U
A Ex#1 B2 L U2 B2 D2 B2 F2 R2 B2 R2 B' U R F2 L D R' U F U2
A Ex#2 D F2 B L D R B' R F2 L U2 R2 B' L2 U2 L2 B' U2 F L2 B'
B #1 L2 B U2 L2 F' D2 F2 R2 U B2 D R2 F' L R' U' R2 B' F2
B #2 D' L' F' D R2 B L U2 B R F2 R2 D' L2 U2 B2 D F2 B2
B #3 D' R2 F2 L2 R2 D' F2 D' R2 F U2 R' B2 L D' F2 L2 R' B2
B #4 U F D' R' D2 R2 L F' D R U2 B2 L U2 F2 B2 L2 D2
B #5 U2 F2 U' B2 U' R2 D2 F2 U' R2 U' B U R2 F R2 U2 R F' D2
B Ex#1 F2 R2 D R2 F2 L2 D2 B2 R2 D2 B' R' D' F2 R B' U2 F L' R B'
B Ex#2 R2 U L2 D L2 F2 D L2 B2 L2 D2 R D L' R2 F L U B L' R'
C #1 D F L F B2 R2 L U' R F' L2 D F2 D L2 U' F2 L2 F2 L2 U2
C #2 U' L2 U R2 U2 L2 R2 F2 U L F R U' L2 F' U' B L B' D'
C #3 B2 U R2 F2 U F2 D' B2 R2 U B2 R' F D B2 F D' F2 L F' D2
C #4 B2 R2 B2 L2 F2 U' B2 L2 D' B2 R B F2 U' B2 U' R U' B D' U
C #5 R' L B2 U L' F' B2 L' F2 B' L2 U2 R D2 L B2 U2 R B2 L
C Ex#1 R2 B2 L2 F2 D2 R2 D2 R' B2 U2 R2 F' U2 B R2 F U' L' R2 D R
C Ex#2 U' L U2 D' R2 B2 D F B U' R2 U2 F2 R2 F D2 B R2 F B
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 L' U B' U B' L B' L' B R' B u r b
A #2 B U' L U' L' R' B U' L U' R u l' b'
A #3 B U B U L' B L' R' L' U R' u' l r' b
A #4 R B L B R B L' R' L' B' R u' l' r' b
A #5 R' U L' B' L' R U' L' U' R' L' u' l r' b
A Ex#1 U' L U R B' R' B' R' L' R U u' r'
A Ex#2 L' R' L' B L U L' R B R' U r b'
B #1 R L' U R U' L' B' L U L R u' l r b'
B #2 B R' L B U' B' U R U' R L l' b
B #3 U' L' B U' B' R' U B' R L' U u r'
B #4 R U' L' B R' U L R' B U' R l r' b
B #5 L' R U B R' B U' B L' U' L u' l' r'
B Ex#1 R B' L B' R L U B L' B' U' u l r b'
B Ex#2 B' R B' R U' B' L' B' L U' B' u'
C #1 L B' U R U' L' R L' U R U' u l b'
C #2 B L R B R L R' L B' R' U' u l' r'
C #3 U B L B R' U' B' R' L' U' B' l' b
C #4 R' L B U' R U' B' L' R L' U' u l' b
C #5 R' U' B' U R L' U L' U' B L' l' r b'
C Ex#1 L' B' U R' L' B' R' U R' U' B r b'
C Ex#2 B' U' L R U' B' R' B L U' B l r' b'
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 R L B R' U B' L B U R' L
A #2 B L R U' L' R' U B L' B U
A #3 B U B R L' R' L R L B L
A #4 L B' U R B' U' R' B L U L
A #5 B R B R L' U' R B L' B R'
A Ex#1 L B L R U L' R L' U R' L
A Ex#2 U L R' B U' R B L' U B' U'
B #1 U R U L U R B' L R U' L'
B #2 L R L' R' L R U R' L B U'
B #3 B R U B U' L' U' B U R' B
B #4 U R B L U B R' B' L R L
B #5 L B L U B R' B L R' L' U
B Ex#1 B L U' L' R' U L R B' U' R
B Ex#2 L R U B L' B L' B' R U' R'
C #1 B R' U' L' U R B' R B' R L
C #2 U R L U' L R U' B U R' U
C #3 R U' L' B' L' B L U B' U' R
C #4 B L R B' R B' L B' R' B R
C #5 U R U R' L' R' U' L U' R B'
C Ex#1 L R U B L B L' R B R B'
C Ex#2 L R B' L U R' B U' L' U L
  Square-1   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 (-3,5) / (-5,1) / (-3,0) / (6,-3) / (5,-1) / (6,-2) / (6,-3) / (-4,0) / (0,-3) / (6,0)
A #2 (4,0) / (-3,3) / (0,6) / (-3,0) / (5,-1) / (3,0) / (1,-3) / (-3,-3) / (-3,-2) / (2,-2) / (-2,0) / (-2,0)
A #3 (-5,0) / (2,5) / (6,-3) / (1,-2) / (2,-1) / (-3,-5) / (-3,-3) / (-2,-5) / (2,0) / (0,-2) / (-2,-2)
A #4 (-2,0) / (-1,-4) / (0,3) / (3,0) / (1,-5) / (-3,0) / (6,-1) / (-3,-3) / (1,0) / (-4,0) / (4,0) / (0,-2) / (-2,0)
A #5 (1,0) / (0,-3) / (-1,-4) / (3,0) / (1,-2) / (2,-4) / (-5,0) / (-3,0) / (-3,0) / (-2,0) / (0,-2) / (0,-1) / (4,0) / (0,-4)
A Ex#1 (-3,2) / (3,0) / (-2,-5) / (0,-3) / (6,0) / (-4,-3) / (6,-3) / (2,0) / (0,-5) / (4,0) / (0,-5) / (-4,0) / (-3,-2)
A Ex#2 (4,3) / (3,0) / (-4,-1) / (1,-5) / (-3,0) / (-3,0) / (0,-4) / (0,-3) / (-1,0) / (6,-2)
B #1 (0,5) / (-3,0) / (-5,1) / (3,0) / (-3,0) / (3,-3) / (6,-1) / (-3,0) / (-3,-2) / (-2,0) / (2,0) / (-2,-3) / (6,0)
B #2 (-3,5) / (0,3) / (-2,-5) / (3,0) / (5,-4) / (0,-3) / (-5,0) / (-3,0) / (-1,0) / (0,-2) / (-4,-4) / (-5,0) / (2,-4)
B #3 (0,-4) / (3,-3) / (-2,-5) / (0,-3) / (-3,-3) / (-3,0) / (2,0) / (0,-3) / (4,-1) / (-2,-4) / (0,-5) / (6,0) /
B #4 (4,0) / (-1,-4) / (1,-5) / (-3,-3) / (-3,0) / (0,-4) / (-3,0) / (0,-3) / (5,-3) / (6,-4) / (0,-4) / (0,-4) /
B #5 (4,0) / (-1,2) / (3,0) / (0,-3) / (-2,-2) / (5,-1) / (4,0) / (3,0) / (0,-3) / (-2,-4) / (-4,-3) / (6,-4)
B Ex#1 (0,5) / (-2,4) / (-1,-4) / (0,-3) / (4,-2) / (3,0) / (0,-1) / (0,-3) / (6,0) / (-5,-3) / (-1,0) / (-2,-4) /
B Ex#2 (1,0) / (0,6) / (3,0) / (-3,0) / (2,-1) / (0,-3) / (-3,-2) / (3,0) / (1,-4) / (0,-4) / (-4,-3) / (-2,0) / (6,-2)
Adam Narbutas Jørgensen    Denmark
Adam Narbutas Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 15 10.66   13.04   11.08 14.47 14.79 13.56 10.66
2x2x2 Cube First round 17 3.43   5.11   6.47 5.19 5.87 4.26 3.43
4x4x4 Cube Combined Final 18 54.07   1:00.68   1:02.86 1:01.09 58.08 1:07.61 54.07
3x3x3 One-Handed Combined Final 17 25.45   30.07   31.44 25.45 29.25 29.52 34.29
Pyraminx Final 3 3.81   4.31   4.17 3.81 5.86 4.90 3.87
Skewb Final 13 6.90   8.14   6.90 13.84 7.37 7.25 9.81
Alexander Lund Smed    Denmark
Alexander Lund Smed
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 44 26.70   29.71   27.10 26.70 31.28 31.76 30.76
2x2x2 Cube First round 38 6.07   8.53   6.07 7.37 8.88 9.33 9.54
Pyraminx Final 34 13.33   13.84   13.33 13.51 14.47 13.55 19.12
Skewb Final 35 17.83   24.37   DNF 31.42 17.83 18.51 23.17
Anna Buhl Bechmann    Denmark
Anna Buhl Bechmann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 13 10.33   12.65   10.52 13.03 15.36 10.33 14.40
2x2x2 Cube First round 16 3.62   5.02   4.38 7.00 4.73 3.62 5.94
4x4x4 Cube Combined Final 15 52.58   55.15   56.31 54.90 52.58 1:01.00 54.24
3x3x3 One-Handed Combined Final 21 31.79   37.31   41.01 31.79 32.96 37.97 41.08
Pyraminx Final 18 7.26   8.98   10.28 8.37 8.63 9.93 7.26
Skewb Final 19 8.52   9.81   8.52 9.56 9.89 9.99 23.33
Benjamin Thunbo Jonassen    Denmark
Benjamin Thunbo Jonassen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 18 13.32   14.12   15.52 14.58 13.70 13.32 14.07
2x2x2 Cube First round 28 4.96   6.58   6.33 7.60 6.57 6.85 4.96
3x3x3 One-Handed Combined Final 15 20.83   25.94   25.93 20.83 25.08 26.81 27.09
Skewb Final 4 4.27   6.12   6.45 6.39 4.27 8.87 5.51
Square-1 Combined Final 16 41.72     55.36 41.72
Bjørn Drachmann Lottrup    Denmark
Bjørn Drachmann Lottrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 45 23.56   33.62   23.56 39.98 35.78 30.05 35.02
2x2x2 Cube First round 39 7.36   9.06   7.36 9.64 10.74 9.29 8.26
Pyraminx Final 31 9.07   13.28   9.07 11.40 16.67 11.76 18.80
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 17 12.41   13.78   15.78 12.41 16.06 12.59 12.96
2x2x2 Cube First round 19 3.58   5.37   3.58 4.07 5.66 9.55 6.37
4x4x4 Cube Combined Final 9 41.80   45.92   41.80 44.48 51.55 45.60 47.67
3x3x3 One-Handed Combined Final 14 22.75   25.09   24.37 27.00 23.91 22.75 34.04
Pyraminx Final 14 5.35   7.40   7.34 6.70 8.29 8.17 5.35
Skewb Final 28 9.67   14.29   16.47 14.46 16.61 11.95 9.67
Square-1 Combined Final 13 34.05   43.05   48.80 34.05 35.86 51.59 44.48
Camilla Jul Nielsson    Denmark
Camilla Jul Nielsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 46 26.02   34.00   38.69 26.02 38.33 35.16 28.51
Christian Smedegaard    Denmark
Christian Smedegaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 10.69   11.25   11.08 11.51 13.08 11.17 10.69
First round 10 9.81   12.01   10.79 12.56 9.81 13.03 12.68
2x2x2 Cube First round 15 3.12   4.79   3.12 4.98 5.20 4.42 4.97
4x4x4 Cube Combined Final 14 49.00   51.46   49.14 49.00 54.52 1:09.87 50.73
3x3x3 One-Handed Combined Final 10 20.76   21.50   22.03 21.20 21.26 20.76 28.99
Pyraminx Final 21 5.69   10.19   11.94 21.12 5.69 9.06 9.56
Skewb Final 17 7.34   9.32   9.08 9.40 14.22 7.34 9.48
Square-1 Combined Final 8 21.99   28.48   26.87 25.63 43.85 21.99 32.95
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 7.90   9.66   10.98 8.78 9.23 7.90 11.92
First round 3 9.00   9.63   11.06 9.00 9.27 9.99 9.63
2x2x2 Cube Final 1 1.48   1.88   1.72 2.19 1.48 3.39 1.72
First round 4 1.48   3.03   3.83 2.14 1.48 4.67 3.13
4x4x4 Cube Combined Final 6 33.79   39.85   40.89 41.20 33.79 41.23 37.47
3x3x3 One-Handed Combined Final 2 13.48   15.69   16.99 14.27 13.48 15.94 16.86
Pyraminx Final 2 3.30   3.71   4.11 3.30 4.64 3.71 3.32
Skewb Final 2 2.24   3.15   3.23 4.02 2.24 3.58 2.63
Square-1 Combined Final 3 10.07   11.36   12.23 15.61 10.07 11.31 10.53
David Engdam Hansen    Denmark
David Engdam Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 48 35.58   45.30   38.15 1:05.53 37.32 1:00.42 35.58
2x2x2 Cube First round 30 6.55   6.93   7.92 6.55 6.74 7.38 6.67
Pyraminx Final 30 10.87   13.21   17.32 11.32 16.42 10.87 11.89
Skewb Final 31 14.11   18.04   20.62 20.58 14.11 19.29 14.24
Elias Sinkbæk Bjerregaard    Denmark
Elias Sinkbæk Bjerregaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 37 20.91   23.13   35.97 20.91 23.75 21.37 24.27
2x2x2 Cube First round 37 6.53   8.44   8.98 6.53 11.60 8.40 7.95
4x4x4 Cube Combined Final 34 2:26.35     DNF 2:26.35
3x3x3 One-Handed Combined Final 34 1:21.35     1:49.38 1:21.35
Pyraminx Final 35 12.25   14.70   12.25 13.59 18.04 23.88 12.48
Skewb Final 32 18.30   21.46   34.90 18.47 18.30 19.97 25.93
Elliot Francis    Denmark
Elliot Francis
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 40 23.51   26.81   29.08 33.48 23.51 23.94 27.40
2x2x2 Cube First round 41 7.35   10.29   7.35 12.23 12.02 8.59 10.27
4x4x4 Cube Combined Final 35 2:40.07     2:41.78 2:40.07
Pyraminx Final 38 10.57   19.16   20.53 14.73 10.57 24.21 22.23
Skewb Final 34 10.72   21.98   36.81 10.72 24.81 15.71 25.41
Square-1 Combined Final 21 1:28.94     1:28.94 DNF
Eskil Høiler Ramäng    Sweden
Eskil Høiler Ramäng
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 16.09   19.55   18.40 23.52 17.39 22.85 16.09
2x2x2 Cube First round 35 6.92   7.99   8.48 9.21 7.20 8.29 6.92
4x4x4 Cube Combined Final 27 1:23.45     1:54.39 1:23.45
Pyraminx Final 41 23.16   30.83   27.77 26.84 55.97 23.16 37.89
Felix Metheniti    Denmark
Felix Metheniti
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 47 41.20   45.13   45.32 56.09 41.20 44.28 45.79
2x2x2 Cube First round 45 8.95   15.72   15.22 32.59 17.02 14.91 8.95
3x3x3 One-Handed Combined Final 35 DNF     DNF DNF
Pyraminx Final 39 13.89   20.76   29.61 17.43 32.68 13.89 15.25
Frederik Aasholm Christensen    Denmark
Frederik Aasholm Christensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 18.87   21.46   18.87 21.20 21.96 21.23 24.12
2x2x2 Cube Final 12 4.21   5.56   5.10 7.00 4.21 7.60 4.58
First round 12 3.98   4.51   4.64 3.98 4.85 4.03 5.83
3x3x3 One-Handed Combined Final 29 52.40     1:03.90 52.40
Pyraminx Final 9 5.65   6.62   7.32 5.84 5.65 6.78 7.24
Skewb Final 24 7.42   12.33   12.16 16.83 15.59 7.42 9.24
Frederik Løchte    Denmark
Frederik Løchte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 8.63   DNF   DNF DNF DNF 8.63 DNF
First round 12 10.27   12.57   13.18 12.61 13.88 10.27 11.92
2x2x2 Cube Final 8 2.96   3.75   4.43 3.79 3.03 2.96 DNF
First round 6 2.86   3.66   2.86 3.61 4.48 DNF 2.90
4x4x4 Cube Combined Final 13 39.86   50.32   59.93 49.89 52.79 39.86 48.28
3x3x3 One-Handed Combined Final 9 18.17   20.34   21.92 22.28 18.68 20.43 18.17
Pyraminx Final 6 4.28   5.05   4.54 5.74 4.28 4.88 6.19
Skewb Final 21 9.06   10.67   11.77 9.94 DNF 10.29 9.06
Square-1 Combined Final 22 1:43.62     DNF 1:43.62
Frederik Møller Randrup    Denmark
Frederik Møller Randrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 41 23.95   26.81   29.55 25.64 29.25 25.55 23.95
2x2x2 Cube First round 33 6.86   7.44   6.86 8.72 7.73 7.06 7.54
4x4x4 Cube Combined Final 33 1:56.56     2:01.47 1:56.56
Pyraminx Final 33 9.56   13.60   14.14 11.76 9.56 DNF 14.89
Skewb Final 33 14.58   21.59   26.56 14.58 22.88 19.00 22.90
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 9.17   11.88   13.95 12.31 9.17 11.67 11.66
First round 11 11.33   12.26   11.33 12.51 11.74 12.53 12.66
2x2x2 Cube First round 18 4.06   5.14   6.27 4.06 4.94 5.59 4.89
4x4x4 Cube Combined Final 12 45.31   48.62   49.87 51.08 48.24 45.31 47.74
3x3x3 One-Handed Combined Final 13 22.79   24.38   28.76 24.89 22.79 23.03 25.21
Pyraminx Final 23 6.02   10.64   10.69 9.04 13.01 6.02 12.18
Skewb Final 38 6.25   DNF   DNF DNF 6.25 10.97 6.52
Square-1 Combined Final 12 25.92   41.44   51.47 37.55 25.92 35.29 DNF
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 19 12.53   14.15   16.02 13.37 12.53 13.98 15.09
2x2x2 Cube Final 11 4.30   4.81   4.69 4.36 4.30 5.40 5.39
First round 8 2.82   3.73   3.00 3.92 4.28 4.79 2.82
4x4x4 Cube Combined Final 17 49.34   58.44   1:06.79 49.34 55.01 1:02.45 57.85
3x3x3 One-Handed Combined Final 7 18.92   20.08   18.92 20.47 20.45 22.80 19.32
Pyraminx Final 17 7.25   8.97   13.27 11.11 7.25 7.31 8.50
Square-1 Combined Final 11 27.01   37.17   31.38 35.13 55.92 45.01 27.01
Herman Axelsson    Sweden
Herman Axelsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 16 11.00   13.08   13.04 11.00 12.58 13.61 14.25
2x2x2 Cube First round 13 2.73   4.65   4.88 4.36 2.73 4.70 DNF
4x4x4 Cube Combined Final 10 45.28   47.51   47.99 48.62 45.91 51.23 45.28
3x3x3 One-Handed Combined Final 16 26.06   28.73   28.32 26.68 32.68 31.20 26.06
Pyraminx Final 16 3.71   8.30   7.22 7.77 9.90 3.71 10.50
Skewb Final 25 8.82   12.50   14.02 8.82 16.61 11.32 12.17
Square-1 Combined Final 9 33.85   34.72   53.28 34.10 33.85 34.32 35.73
Hirdaya Gurung    Nepal
Hirdaya Gurung
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 27 16.75   18.48   19.95 17.66 26.09 16.75 17.84
2x2x2 Cube First round 27 5.73   6.56   6.19 5.73 6.93 6.57 11.53
3x3x3 One-Handed Combined Final 22 31.58   38.39   31.58 41.00 53.58 36.88 37.28
Hugo Nilsson    Sweden
Hugo Nilsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 53 1:03.11   1:13.57   1:05.70 DNF 1:13.03 1:21.97 1:03.11
2x2x2 Cube First round 47 10.86   18.14   16.31 21.03 21.51 10.86 17.09
Jakob Foged Lauritzen    Denmark
Jakob Foged Lauritzen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 51 49.92   58.68   1:08.00 51.65 56.38 49.92 1:13.63
2x2x2 Cube First round 48 11.88   18.81   26.61 17.19 11.88 17.00 22.25
3x3x3 One-Handed Combined Final 35 DNF     DNF DNF
Jeremy Collins    USA
Jeremy Collins
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 9.49   10.70   12.34 9.55 9.49 DNF 10.21
First round 4 9.33   9.84   10.04 9.33 13.15 9.41 10.06
2x2x2 Cube Final 6 2.06   3.54   4.70 2.06 4.45 3.77 2.39
First round 3 2.41   2.88   2.79 2.93 3.07 2.41 2.93
4x4x4 Cube Combined Final 7 37.73   42.39   41.00 45.81 41.12 45.06 37.73
3x3x3 One-Handed Combined Final 8 18.70   20.09   18.83 18.70 22.95 19.90 21.54
Pyraminx Final 20 4.11   9.92   10.88 14.12 11.00 4.11 7.88
Skewb Final 9 4.65   6.98   8.32 5.26 4.65 9.75 7.35
Jonas Balck Kristensen    Denmark
Jonas Balck Kristensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 38 19.80   23.90   20.52 33.53 23.61 19.80 27.57
2x2x2 Cube First round 50 10.27   DNF   10.27 29.73 DNF DNS DNS
Pyraminx Final 37 10.68   18.93   17.12 19.80 10.68 32.05 19.87
Skewb Final 26 11.35   13.70   12.58 16.63 DNF 11.88 11.35
Jonas Bechmann    Denmark
Jonas Bechmann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 49 49.03   54.08   57.83 55.49 49.03 53.99 52.76
2x2x2 Cube First round 49 4.42   22.32   25.06 4.42 22.15 DNF 19.76
Pyraminx Final 40 19.08   26.91   34.52 19.08 36.34 23.12 23.10
Joy Liou Liu (刘丽欧)    China
Joy Liou Liu (刘丽欧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 14 11.59   13.03   12.64 13.13 17.50 13.33 11.59
2x2x2 Cube First round 26 4.71   6.54   11.03 8.87 5.45 5.29 4.71
4x4x4 Cube Combined Final 16 52.77   56.98   1:04.84 52.77 53.07 1:00.61 57.26
3x3x3 One-Handed Combined Final 30 53.74     53.74 1:15.70
Pyraminx Final 26 9.37   11.73   9.37 11.93 13.48 18.14 9.77
Skewb Final 8 5.22   6.54   5.97 6.30 5.22 7.34 7.37
Karina Grandjean Beck    Denmark
Karina Grandjean Beck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 9.23   10.36   14.56 10.65 9.36 9.23 11.07
First round 6 9.96   10.27   10.41 10.18 9.96 10.84 10.23
4x4x4 Cube Combined Final 5 28.45   39.26   42.23 28.45 38.77 38.61 40.40
3x3x3 One-Handed Combined Final 3 13.51   17.33   19.00 13.51 17.31 15.67 23.50
Pyraminx Final 7 3.63   5.32   3.63 6.36 4.92 10.88 4.68
Kristiyan Georgiev    Bulgaria
Kristiyan Georgiev
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 36 19.95   22.91   19.95 21.56 25.99 23.36 23.81
2x2x2 Cube First round 36 5.55   8.38   8.36 9.89 5.55 8.18 8.59
3x3x3 One-Handed Combined Final 28 51.83     1:02.98 51.83
Lars Vennike Nielsson    Denmark
Lars Vennike Nielsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 20 14.60   15.46   15.42 14.95 16.02 19.71 14.60
2x2x2 Cube First round 42 6.81   10.41   12.03 10.36 8.84 6.81 15.92
4x4x4 Cube Combined Final 19 58.99   1:06.54   1:13.41 1:07.15 1:08.35 1:04.11 58.99
Lovisa Nilsson    Sweden
Lovisa Nilsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 39 23.21   24.75   23.21 25.59 25.86 24.80 23.87
2x2x2 Cube First round 40 9.71   9.85   9.94 9.81 9.93 9.71 9.80
Lucas Ferslev Jensen    Denmark
Lucas Ferslev Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 24 16.31   17.16   16.56 16.31 19.03 17.47 17.46
2x2x2 Cube First round 34 6.30   7.73   6.56 6.30 8.56 9.95 8.06
4x4x4 Cube Combined Final 21 1:01.63   1:14.21   1:01.63 1:25.14 1:16.56 1:11.41 1:14.67
Skewb Final 15 6.88   8.55   9.86 9.60 6.88 7.90 8.15
Lucas Hansen    Denmark
Lucas Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 31 17.87   20.62   19.06 23.86 21.14 21.67 17.87
2x2x2 Cube First round 24 4.75   6.28   6.96 4.75 6.51 6.04 6.29
4x4x4 Cube Combined Final 32 1:51.08     1:51.08 2:04.97
3x3x3 One-Handed Combined Final 24 34.93   58.22   59.38 34.93 1:59.23 49.35 1:05.93
Pyraminx Final 25 4.43   11.26   13.04 12.22 12.53 4.43 9.04
Skewb Final 27 11.88   13.84   27.01 13.28 14.23 14.00 11.88
Square-1 Combined Final 17 53.21     53.21 1:06.82
Mads Philipsen    Denmark
Mads Philipsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 25 15.40   17.60   15.40 24.88 16.18 16.98 19.63
2x2x2 Cube First round 29 4.81   6.74   DNF 5.39 4.81 8.41 6.42
Pyraminx Final 24 7.16   10.95   11.75 12.93 12.78 7.16 8.33
Skewb Final 30 11.21   15.10   20.88 13.90 11.21 18.85 12.55
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.74   10.07   10.70 10.06 8.74 13.54 9.44
First round 8 9.19   10.94   10.48 10.49 12.56 9.19 11.84
2x2x2 Cube Final 9 2.45   4.04   3.35 3.86 4.92 5.91 2.45
First round 10 2.56   4.01   4.70 3.54 3.80 5.10 2.56
4x4x4 Cube Combined Final 3 32.73   38.15   38.50 35.77 42.00 32.73 40.19
3x3x3 One-Handed Combined Final 4 16.58   17.90   18.86 18.16 16.67 22.97 16.58
Pyraminx Final 11 6.09   6.84   6.80 6.57 7.15 8.64 6.09
Skewb Final 6 4.59   6.34   6.37 6.19 6.59 6.46 4.59
Square-1 Combined Final 6 16.11   19.75   26.89 16.11 19.46 22.05 17.75
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 7.92   9.84   10.70 8.39 10.42 7.92 11.50
First round 7 7.58   10.85   7.58 10.87 15.60 9.49 12.18
2x2x2 Cube Final 4 2.48   3.39   2.92 4.30 2.94 5.36 2.48
First round 5 2.84   3.21   3.06 2.84 3.21 3.36 4.58
4x4x4 Cube Combined Final 2 32.92   36.78   37.62 42.14 34.78 37.94 32.92
3x3x3 One-Handed Combined Final 11 19.21   22.47   23.97 23.66 19.21 23.24 20.50
Pyraminx Final 4 3.79   4.40   4.00 5.09 6.03 3.79 4.11
Skewb Final 7 5.04   6.52   5.68 7.87 6.02 10.17 5.04
Square-1 Combined Final 4 14.16   16.38   14.16 15.52 15.69 19.53 17.94
Malte Oliver Bøgh Kjøller    Denmark
Malte Oliver Bøgh Kjøller
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 29 18.05   18.89   19.38 18.05 23.38 18.68 18.62
2x2x2 Cube First round 14 2.32   4.75   2.32 4.09 4.76 8.92 5.40
4x4x4 Cube Combined Final 20 58.71   1:07.72   1:09.04 1:08.81 1:05.31 1:21.02 58.71
3x3x3 One-Handed Combined Final 18 29.24   32.68   40.96 31.11 33.05 29.24 33.87
Pyraminx Final 10 2.89   6.77   6.97 7.43 6.96 2.89 6.38
Skewb Final 14 6.22   8.47   10.04 6.22 9.73 8.73 6.94
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 6.45   8.03   10.87 7.76 6.45 7.74 8.59
First round 1 6.10   7.14   7.61 6.10 7.79 6.85 6.97
2x2x2 Cube Final 2 0.96   1.96   0.96 1.35 2.28 3.38 2.25
First round 2 1.25   2.77   1.25 4.21 3.09 3.67 1.56
4x4x4 Cube Combined Final 1 29.15   32.29   32.75 33.47 30.92 33.20 29.15
3x3x3 One-Handed Combined Final 1 10.48   12.15   11.94 13.77 10.73 14.24 10.48
Pyraminx Final 1 2.16   3.00   3.98 2.73 2.16 2.76 3.52
Skewb Final 1 2.56   3.12   2.87 3.77 2.72 3.79 2.56
Square-1 Combined Final 2 7.00   7.71   7.00 7.09 10.63 8.45 7.58
Mathias Christensen    Denmark
Mathias Christensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 42 22.06   26.83   39.17 24.58 27.28 22.06 28.64
2x2x2 Cube First round 31 5.17   6.97   5.17 5.96 7.55 9.62 7.40
4x4x4 Cube Combined Final 31 1:42.95     1:42.95 2:09.11
3x3x3 One-Handed Combined Final 32 1:06.50     1:31.85 1:06.50
Pyraminx Final 36 10.86   14.89   13.46 10.86 12.17 22.91 19.05
Skewb Final 29 12.14   14.87   16.41 16.50 12.14 12.52 15.69
Square-1 Combined Final 19 1:16.68     1:16.68 DNF
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 9.36   9.84   9.36 9.92 10.04 9.55 10.26
First round 5 8.20   9.97   DNF 8.67 8.20 11.20 10.04
2x2x2 Cube Final 10 2.95   4.22   3.90 3.68 5.08 6.65 2.95
First round 7 2.52   3.72   2.52 3.61 3.95 3.60 4.36
4x4x4 Cube Combined Final 8 44.22   44.71   44.37 45.16 DNF 44.59 44.22
3x3x3 One-Handed Combined Final 6 17.76   19.12   20.09 19.13 17.76 22.64 18.15
Pyraminx Final 8 4.02   5.94   4.19 6.05 4.02 10.15 7.58
Skewb Final 11 6.62   7.72   8.96 7.14 6.62 8.48 7.54
Square-1 Combined Final 5 14.32   17.28   20.23 14.32 16.75 17.63 17.47
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 34 19.16   21.73   21.92 21.42 21.86 19.16 21.97
2x2x2 Cube First round 44 7.75   13.18   9.92 14.66 14.97 7.75 22.52
4x4x4 Cube Combined Final 29 1:28.29     1:28.29 2:01.75
3x3x3 One-Handed Combined Final 25 44.41     44.41 56.91
Pyraminx Final 32 11.46   13.57   15.35 12.95 11.46 12.41 21.68
Skewb Final 36 21.18   25.47   25.36 27.49 27.83 21.18 23.57
Mikkel Hjelle Høj Pedersen    Denmark
Mikkel Hjelle Høj Pedersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 50 54.04   57.94   54.04 54.81 DNF 1:02.76 56.24
2x2x2 Cube First round 46 12.69   17.37   35.05 15.15 22.32 14.63 12.69
Skewb Final 37 29.42   34.88   47.58 29.42 39.80 34.93 29.92
Nicolas Køster Christensen    Denmark
Nicolas Køster Christensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 28 14.87   18.69   17.65 20.91 14.87 20.10 18.32
2x2x2 Cube First round 22 5.50   6.18   6.60 6.80 5.50 6.41 5.53
4x4x4 Cube Combined Final 24 1:05.68   1:20.60   1:28.07 1:05.68 1:20.07 1:26.33 1:15.39
3x3x3 One-Handed Combined Final 19 30.65   32.78   31.68 32.02 30.65 34.65 36.32
Pyraminx Final 22 5.31   10.50   10.71 11.84 15.49 5.31 8.96
Skewb Final 10 6.46   7.07   7.80 6.55 6.99 7.68 6.46
Square-1 Combined Final 14 33.78   43.20   49.22 38.00 43.73 33.78 47.86
Rasmus Foged Lauritzen    Denmark
Rasmus Foged Lauritzen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 52 37.43   59.66   49.46 54.86 37.43 1:14.66 1:25.07
3x3x3 One-Handed Combined Final 35 DNF     DNF DNF
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 7.13   9.43   8.52 11.09 10.49 7.13 9.27
First round 2 7.62   8.25   7.65 7.62 8.60 8.76 8.49
2x2x2 Cube Final 3 1.23   2.11   2.27 1.28 1.23 2.79 3.12
First round 1 1.29   2.08   1.29 1.79 1.85 5.05 2.61
4x4x4 Cube Combined Final 4 35.82   38.33   35.82 37.94 40.94 36.12 42.05
3x3x3 One-Handed Combined Final 5 16.51   18.20   19.31 16.51 18.43 17.11 19.07
Pyraminx Final 5 3.14   4.81   5.04 3.14 5.39 5.48 3.99
Skewb Final 3 3.21   5.42   3.91 4.78 DNF 7.56 3.21
Square-1 Combined Final 1 6.16   7.27   6.16 7.28 7.41 8.79 7.12
Silas Kampp Richter Lassen    Denmark
Silas Kampp Richter Lassen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 23 15.79   16.62   19.48 15.79 16.57 17.17 16.12
2x2x2 Cube First round 25 4.71   6.31   4.71 5.09 8.33 7.97 5.88
4x4x4 Cube Combined Final 25 1:08.15   1:31.09   DNF 1:08.15 1:26.37 1:34.84 1:32.05
3x3x3 One-Handed Combined Final 26 47.76     51.41 47.76
Pyraminx Final 19 7.88   9.51   9.37 11.69 8.92 10.24 7.88
Skewb Final 18 7.53   9.75   9.73 9.89 13.23 7.53 9.63
Square-1 Combined Final 15 27.47   44.91   1:03.86 37.25 27.47 46.64 50.84
Sven Vaillant-Jørgensen    Denmark
Sven Vaillant-Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 21 14.13   15.47   14.60 16.99 14.13 18.04 14.82
2x2x2 Cube First round 20 4.70   5.59   6.07 4.70 5.47 5.60 5.69
4x4x4 Cube Combined Final 26 1:15.92     1:39.87 1:15.92
Skewb Final 23 9.73   11.89   11.83 9.73 11.23 12.61 DNF
Tais Storm Andersen    Denmark
Tais Storm Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 26 14.51   17.97   18.97 17.72 17.50 18.69 14.51
2x2x2 Cube First round 23 4.82   6.21   6.23 4.82 6.50 7.40 5.91
4x4x4 Cube Combined Final 23 58.26   1:15.28   58.26 1:08.12 1:31.31 1:30.18 1:07.53
3x3x3 One-Handed Combined Final 23 35.08   41.86   35.92 47.51 42.14 35.08 51.22
Pyraminx Final 15 2.92   7.86   8.72 15.03 8.78 2.92 6.08
Skewb Final 5 5.31   6.25   6.32 10.21 5.31 6.57 5.85
Square-1 Combined Final 20 1:18.01     1:39.45 1:18.01
Thomas Hørning Bihe    Denmark
Thomas Hørning Bihe
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 35 16.22   21.77   24.94 DNF 18.38 16.22 21.98
2x2x2 Cube First round 21 4.90   5.61   4.90 5.00 5.78 6.06 7.48
4x4x4 Cube Combined Final 28 1:23.50     1:26.64 1:23.50
3x3x3 One-Handed Combined Final 27 47.88     1:01.11 47.88
Pyraminx Final 27 8.64   12.05   12.04 8.64 12.86 15.11 11.24
Skewb Final 22 9.48   10.68   9.48 12.10 9.58 12.39 10.35
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 10.71   10.92   10.86 11.11 11.21 10.78 10.71
First round 9 10.18   11.90   12.95 11.33 11.42 13.95 10.18
2x2x2 Cube Final 7 3.04   3.59   3.80 3.89 5.81 3.08 3.04
First round 9 3.58   3.97   3.75 3.58 4.40 3.94 4.23
4x4x4 Cube Combined Final 11 44.79   48.21   48.91 45.65 44.79 51.26 50.06
3x3x3 One-Handed Combined Final 12 18.89   22.85   23.11 24.54 20.89 31.81 18.89
Pyraminx Final 12 4.59   7.10   5.79 DNF 5.82 9.70 4.59
Skewb Final 16 5.03   8.56   7.72 8.48 5.03 10.93 9.48
Square-1 Combined Final 7 21.15   23.95   21.15 25.33 23.73 22.83 25.28
Thor Muto Asmund    Denmark
Thor Muto Asmund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 43 24.99   28.04   26.71 24.99 29.16 28.24 30.33
2x2x2 Cube First round 43 7.08   11.66   DNF 17.62 8.47 7.08 8.89
4x4x4 Cube Combined Final 30 1:28.72     1:28.72 1:29.09
3x3x3 One-Handed Combined Final 31 1:00.65     1:00.65 1:19.81
Pyraminx Final 29 8.72   12.33   11.59 8.72 13.35 13.50 12.06
Valdemar Sander Skytte    Denmark
Valdemar Sander Skytte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 32 19.65   21.12   19.90 27.55 20.11 23.34 19.65
2x2x2 Cube First round 32 6.25   7.07   7.23 7.28 7.12 6.87 6.25
4x4x4 Cube Combined Final 36 DNF     DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 33 1:06.59     1:15.86 1:06.59
Pyraminx Final 28 8.95   12.18   8.95 13.63 9.64 DNF 13.27
Skewb Final 20 6.87   10.15   9.98 6.87 12.50 12.14 8.33
Square-1 Combined Final 18 56.98     56.98 1:02.46
Victor Oster Süberkrüb    Denmark
Victor Oster Süberkrüb
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 12.31   16.11   19.90 16.83 12.31 14.65 16.84
2x2x2 Cube Final 5 2.73   3.42   3.46 3.39 5.67 3.41 2.73
First round 11 2.94   4.19   5.44 2.94 3.39 4.47 4.71
4x4x4 Cube Combined Final 22 1:05.96   1:14.87   1:05.96 1:10.68 1:11.51 1:22.43 1:23.89
3x3x3 One-Handed Combined Final 20 31.05   33.69   42.67 33.09 32.26 35.72 31.05
Pyraminx Final 13 4.00   7.28   6.58 8.65 8.61 4.00 6.64
Skewb Final 12 6.85   8.08   8.76 6.85 10.14 6.98 8.51
Square-1 Combined Final 10 24.62   36.76   30.53 24.62 34.34 45.41 1:18.20