DSF Generalforsamlingen 2019

Date City WCA LInk
2019-2-9  Denmark, Odense DSF Generalforsamlingen 2019

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Martin Vædele Egdal 7.33  Rasmus Stub Detlefsen 7.99  Magnus Søndergaard Byrne 9.14
 2x2x2 Cube  Rasmus Stub Detlefsen 1.67  Martin Vædele Egdal 1.98  Mathias Søndergaard Byrne 2.94
 4x4x4 Cube  Martin Vædele Egdal 31.98  Karina Grandjean Beck 36.15  Rasmus Stub Detlefsen 36.81
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 14.69  Henrik Buus Aagaard 18.29  Karina Grandjean Beck 19.49
 Pyraminx  Martin Vædele Egdal 2.99  Oscar Roth Andersen 3.31  Rasmus Stub Detlefsen 3.88
 Skewb  Daniel Vædele Egdal 3.34  Rasmus Stub Detlefsen 3.49  Martin Vædele Egdal 3.88
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 5.81   7.69    Denmark 7.90 5.81 7.84 7.33 8.75
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.43   8.79    Denmark 7.43 8.49 8.65 10.05 9.24
3 Karina Grandjean Beck 9.33   10.88    Denmark 13.32 9.81 9.33 9.99 12.84
4 Daniel Vædele Egdal 9.22   11.10    Denmark 11.14 10.92 11.23 9.22 DNF
5 Jesper Schmidt 10.73   11.64    Denmark 12.61 15.18 11.00 10.73 11.31
6 Frederik Løchte 11.04   11.67    Denmark 11.04 13.32 12.38 11.04 11.60
7 Christian Smedegaard 10.72   11.68    Denmark 11.32 12.41 10.72 11.32 13.86
8 Mathias Søndergaard Byrne 9.53   11.88    Denmark 11.48 11.22 13.45 12.95 9.53
9 Fredrik Trondhjem 10.48   12.31    Denmark 10.48 13.73 10.80 14.07 12.39
10 Magnus Søndergaard Byrne 10.80   12.41    Denmark 11.58 10.80 13.75 13.87 11.89
11 Mads Philipsen 12.82   13.72    Denmark 14.42 15.96 13.39 12.82 13.35
12 Jens Fredsø Kold 12.12   14.09    Denmark 12.12 14.48 14.75 13.60 14.20
13 Callum Goodyear 12.99   14.28    United Kingdom 13.23 12.99 20.75 13.20 16.41
14 Thomas Sonnenberg Jarner 11.32   14.53    Denmark 15.35 11.32 13.53 14.72 17.09
15 Karla Struer Lund 12.45   15.00    Denmark 16.40 13.42 12.45 15.37 16.20
16 Henrik Buus Aagaard 14.37   16.15    Denmark 16.89 18.50 16.23 14.37 15.34
17 Joy Liou Liu (刘丽欧) 12.97   16.31    China 16.45 15.34 19.16 17.15 12.97
18 Laurids Abelsen Holm 14.00   16.46    Denmark 18.42 15.44 15.53 14.00 26.62
19 Kristoffer Vasehus 11.89   16.69    Denmark 19.14 11.89 16.51 17.61 15.94
20 Zoé de Moffarts 14.90   17.06    Belgium 15.84 14.90 18.16 19.32 17.18
21 Lars Vennike Nielsson 16.17   19.51    Denmark 19.92 16.17 22.22 22.27 16.40
22 Adam Narbutas Jørgensen 15.26   20.30    Denmark 24.66 15.26 18.12 22.12 20.67
23 Bertil Thomsen Lund 18.09   20.41    Denmark 20.73 20.39 18.09 20.10 27.15
24 Mikela Elleby Jørgensen 16.99   21.66    Denmark 21.48 24.46 16.99 21.55 21.96
25 Jonas Balck Kristensen 20.29   25.69    Denmark 30.78 20.29 31.65 21.19 25.11
26 Silas Kampp Richter Lassen 22.55   28.63    Denmark 22.55 26.32 31.02 28.56 33.43
27 Thor Muto Asmund 24.67   29.04    Denmark 24.67 29.53 49.25 26.28 31.30
28 Ludvig Bang Bentzen 31.64   36.77    Denmark 54.81 35.46 37.45 31.64 37.40
29 Frederik Aasholm Christensen 33.75   39.98    Denmark 33.75 DNF 44.88 40.89 34.17
30 Frederik Winther Hinze 29.09   43.01    Denmark 45.41 DNF 41.56 29.09 42.05
31 Emilie Ibsen 45.04   50.47    Denmark 55.82 1:08.33 49.88 45.70 45.04
32 Luis Réne Lourenco 36.77   1:01.07    Denmark 44.17 DNF 36.77 1:32.44 46.60
33 Nita Johanne Bertelsen 1:09.71   1:34.03    Denmark 1:29.11 1:39.09 1:33.89 1:40.02 1:09.71
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.25   7.33    Denmark 6.80 8.84 6.25 6.36 9.54
2 Rasmus Stub Detlefsen 7.17   7.99    Denmark 7.26 8.66 8.04 9.51 7.17
3 Magnus Søndergaard Byrne 8.14   9.14    Denmark 8.15 13.13 8.14 10.13 9.15
4 Daniel Vædele Egdal 8.18   9.20    Denmark 8.18 11.69 8.22 10.19 9.18
5 Karina Grandjean Beck 8.38   11.00    Denmark 11.35 13.66 8.38 10.43 11.23
6 Mathias Søndergaard Byrne 9.47   11.11    Denmark 14.27 11.08 10.26 11.98 9.47
7 Christian Smedegaard 9.75   11.20    Denmark 9.78 13.96 9.75 9.87 15.05
8 Frederik Løchte 10.10   11.36    Denmark 10.63 11.92 11.52 12.25 10.10
9 Fredrik Trondhjem 11.03   11.38    Denmark 11.24 16.88 11.20 11.03 11.70
10 Jesper Schmidt 10.10   11.85    Denmark 10.10 14.55 11.41 11.37 12.76
11 Thomas Sonnenberg Jarner 10.15   12.92    Denmark 10.15 12.76 12.63 13.37 15.18
12 Jens Fredsø Kold 12.55   14.69    Denmark 13.97 15.21 14.88 12.55 16.09
13 Mads Philipsen 13.45   14.84    Denmark 13.77 20.93 13.45 14.86 15.90
14 Callum Goodyear 12.44   15.11    United Kingdom 15.18 15.33 12.44 15.06 15.09
15 Henrik Buus Aagaard 13.65   15.89    Denmark 14.33 19.45 15.70 13.65 17.65
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.46   1.65    Denmark 1.54 2.04 1.70 1.46 1.72
2 Daniel Vædele Egdal 1.81   2.40    Denmark 1.99 2.97 1.81 2.24 4.27
3 Martin Vædele Egdal 1.28   2.58    Denmark 3.67 1.28 2.12 DNF 1.95
4 Magnus Søndergaard Byrne 2.02   3.64    Denmark 2.02 4.38 3.77 3.69 3.45
5 Frederik Løchte 2.48   3.99    Denmark 4.16 2.48 5.13 3.75 4.05
6 Christian Smedegaard 4.00   4.17    Denmark 4.90 4.14 4.00 4.31 4.06
7 Thomas Sonnenberg Jarner 3.42   4.18    Denmark 4.98 3.42 4.55 4.09 3.90
8 Fredrik Trondhjem 3.67   4.19    Denmark 5.04 3.67 4.96 3.90 3.70
9 Mathias Søndergaard Byrne 3.86   4.44    Denmark 4.72 3.86 5.82 4.35 4.26
10 Kristoffer Vasehus 3.86   4.72    Denmark 5.47 3.99 4.70 3.86 DNF
11 Callum Goodyear 3.12   5.25    United Kingdom 6.73 4.98 5.11 5.65 3.12
12 Jesper Schmidt 3.50   5.85    Denmark 7.08 4.32 7.61 6.16 3.50
13 Mads Philipsen 5.19   6.19    Denmark 6.37 5.19 8.66 6.00 6.20
14 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.67   6.53    China 5.93 8.56 6.74 5.67 6.91
15 Jens Fredsø Kold 4.97   6.66    Denmark 6.99 4.97 7.16 6.90 6.10
16 Silas Kampp Richter Lassen 3.95   6.70    Denmark 3.95 7.53 7.45 6.26 6.39
17 Henrik Buus Aagaard 2.61   6.96    Denmark 2.61 5.56 23.08 4.16 11.17
18 Adam Narbutas Jørgensen 6.14   7.15    Denmark 9.03 6.14 6.19 14.62 6.24
19 Frederik Aasholm Christensen 4.71   7.33    Denmark 8.80 4.71 8.90 7.34 5.84
20 Laurids Abelsen Holm 5.84   7.99    Denmark 7.56 8.72 10.98 7.70 5.84
21 Bertil Thomsen Lund 7.28   8.12    Denmark 7.96 7.28 7.40 9.01 11.19
22 Jonas Balck Kristensen 5.12   8.23    Denmark 14.69 7.45 9.28 7.97 5.12
23 Mikela Elleby Jørgensen 6.78   10.44    Denmark 14.92 9.44 22.00 6.95 6.78
24 Lars Vennike Nielsson 7.44   10.67    Denmark 14.25 9.00 7.44 10.67 12.33
25 Ludvig Bang Bentzen 7.97   13.52    Denmark DNF 12.30 17.11 11.16 7.97
26 Luis Réne Lourenco 11.11   16.20    Denmark 11.11 DNF 16.60 12.81 19.18
27 Nita Johanne Bertelsen 20.64   25.52    Denmark 22.58 20.64 24.76 30.13 29.21
28 Emilie Ibsen 11.59   28.15    Denmark 36.08 31.95 DNF 16.43 11.59
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.27   1.67    Denmark 1.27 1.62 1.64 1.74 2.13
2 Martin Vædele Egdal 1.47   1.98    Denmark 2.39 1.77 2.22 1.47 1.94
3 Mathias Søndergaard Byrne 2.47   2.94    Denmark 4.89 2.89 2.47 3.04 2.89
4 Magnus Søndergaard Byrne 2.04   3.54    Denmark 3.24 3.67 8.92 2.04 3.70
5 Daniel Vædele Egdal 2.40   3.68    Denmark 4.16 DNF 2.78 4.10 2.40
6 Christian Smedegaard 2.75   3.99    Denmark 3.77 4.06 2.75 5.17 4.15
7 Fredrik Trondhjem 3.17   4.43    Denmark 4.60 5.59 3.17 3.79 4.90
8 Frederik Løchte 2.82   4.57    Denmark 5.80 4.87 2.82 4.52 4.33
9 Thomas Sonnenberg Jarner 2.81   4.65    Denmark 7.84 3.33 2.81 6.66 3.96
10 Kristoffer Vasehus 4.07   4.74    Denmark 5.04 4.07 4.39 5.96 4.79
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 28.80   31.98    Denmark 28.80 34.43 31.23 30.28 36.35
2 Karina Grandjean Beck 27.25   36.15    Denmark 36.37 38.62 33.46 27.25 42.02
3 Rasmus Stub Detlefsen 29.57   36.81    Denmark 29.57 34.33 38.40 37.71 41.08
4 Daniel Vædele Egdal 34.04   37.31    Denmark 34.04 39.91 39.97 37.57 34.46
5 Magnus Søndergaard Byrne 39.54   40.83    Denmark 39.54 56.75 39.97 40.63 41.89
6 Mathias Søndergaard Byrne 39.09   41.23    Denmark 47.51 39.20 39.09 39.63 44.87
7 Fredrik Trondhjem 40.48   44.20    Denmark 40.48 40.66 43.54 48.39 52.76
8 Callum Goodyear 41.93   47.52    United Kingdom 1:01.20 44.38 48.39 49.80 41.93
9 Zoé de Moffarts 48.52   51.64    Belgium 51.49 50.65 1:17.01 48.52 52.79
10 Henrik Buus Aagaard 49.02   51.64    Denmark 1:09.96 49.02 50.42 54.96 49.53
11 Christian Smedegaard 49.81   53.78    Denmark 1:02.45 49.81 49.92 51.66 59.75
12 Karla Struer Lund 46.12   54.79    Denmark 46.12 53.52 1:00.53 55.14 55.70
13 Jesper Schmidt 50.41   55.78    Denmark 53.33 50.41 53.58 1:04.83 1:00.44
14 Thomas Sonnenberg Jarner 52.27   59.40    Denmark 53.67 1:02.66 1:11.91 52.27 1:01.87
15 Joy Liou Liu (刘丽欧) 49.07   1:01.45    China 49.07 1:00.72 1:04.49 1:05.73 59.14
16 Kristoffer Vasehus 58.54   1:04.94    Denmark 58.54 1:06.64 1:06.59 1:21.16 1:01.59
17 Frederik Løchte 1:15.83      Denmark 1:19.56 1:15.83
18 Laurids Abelsen Holm 1:16.03      Denmark 1:16.03 1:42.43
19 Mads Philipsen 1:20.38      Denmark 1:27.93 1:20.38
20 Mikela Elleby Jørgensen 1:23.45      Denmark 1:23.45 1:23.60
21 Bertil Thomsen Lund 1:28.77      Denmark 1:36.19 1:28.77
22 Thor Muto Asmund 1:47.43      Denmark 1:48.37 1:47.43
23 Silas Kampp Richter Lassen 2:13.04      Denmark 2:13.04 3:17.90
24 Jonas Balck Kristensen DNF      Denmark DNF DNS
  3x3x3 One-Handed   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 13.61   14.69    Denmark 14.20 15.34 17.66 14.53 13.61
2 Henrik Buus Aagaard 17.31   18.29    Denmark 17.31 21.03 18.39 18.96 17.52
3 Karina Grandjean Beck 16.97   19.49    Denmark 19.26 19.25 19.97 22.26 16.97
4 Jesper Schmidt 18.14   19.93    Denmark 21.00 19.46 18.14 19.33 DNF
5 Daniel Vædele Egdal 20.41   20.81    Denmark 22.46 21.00 20.41 20.79 20.63
6 Rasmus Stub Detlefsen 13.20   21.13    Denmark 22.19 20.44 21.08 13.20 21.88
7 Mathias Søndergaard Byrne 15.23   21.28    Denmark 21.61 23.25 18.98 33.90 15.23
8 Fredrik Trondhjem 21.49   23.38    Denmark 24.75 21.63 32.74 23.77 21.49
9 Laurids Abelsen Holm 19.50   23.64    Denmark 21.24 19.50 27.19 29.43 22.48
10 Christian Smedegaard 18.36   25.46    Denmark 29.43 22.77 24.27 18.36 29.34
11 Magnus Søndergaard Byrne 23.25   26.95    Denmark 29.74 25.76 25.35 23.25 32.05
12 Callum Goodyear 23.67   27.12    United Kingdom 26.93 27.40 27.04 28.12 23.67
13 Mads Philipsen 24.24   29.84    Denmark 31.83 30.45 27.24 24.24 34.08
14 Frederik Løchte 23.64   30.91    Denmark 34.49 31.09 45.58 27.16 23.64
15 Thomas Sonnenberg Jarner 26.12   31.70    Denmark 35.36 31.41 26.12 35.06 28.62
16 Kristoffer Vasehus 30.24   32.67    Denmark 37.04 31.88 31.37 34.76 30.24
17 Karla Struer Lund 25.22   37.32    Denmark 41.30 40.50 47.62 25.22 30.15
18 Jens Fredsø Kold 27.45   42.04    Denmark 27.45 1:32.92 50.83 34.11 41.18
19 Joy Liou Liu (刘丽欧) 41.38   53.92    China 54.07 42.59 41.38 1:05.11 1:14.07
20 Lars Vennike Nielsson 33.92   59.65    Denmark 51.53 33.92 1:04.54 1:02.87 1:12.44
21 Thor Muto Asmund 56.09      Denmark 1:02.75 56.09
  Pyraminx   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1.88   2.51    Denmark 1.88 2.95 2.41 3.52 2.16
2 Oscar Roth Andersen 3.46   3.84    Denmark 3.59 3.64 4.89 4.28 3.46
3 Rasmus Stub Detlefsen 2.68   3.97    Denmark 4.33 4.70 2.89 2.68 6.89
4 Magnus Søndergaard Byrne 3.78   4.24    Denmark 3.78 4.34 3.99 6.48 4.40
5 Daniel Vædele Egdal 3.26   4.78    Denmark 3.26 9.23 4.19 5.74 4.42
6 Karina Grandjean Beck 2.79   5.49    Denmark 2.79 5.06 5.61 5.81 DNF
7 Zoé de Moffarts 5.43   6.37    Belgium 7.58 5.65 5.43 17.49 5.89
8 Mathias Søndergaard Byrne 4.75   6.63    Denmark 8.81 5.06 4.75 6.88 7.94
9 Thomas Sonnenberg Jarner 5.17   7.00    Denmark 5.17 6.91 6.28 10.21 7.81
10 Callum Goodyear 6.55   7.49    United Kingdom 8.00 6.74 6.55 7.80 7.94
11 Frederik Løchte 7.28   9.33    Denmark 10.19 7.28 9.61 10.53 8.18
12 Frederik Aasholm Christensen 8.01   9.47    Denmark 8.49 10.23 8.01 9.70 10.62
13 Joy Liou Liu (刘丽欧) 6.05   9.85    China 7.06 6.05 14.99 17.08 7.51
14 Adam Narbutas Jørgensen 4.62   10.01    Denmark 4.62 8.72 10.73 12.82 10.57
15 Henrik Buus Aagaard 6.26   10.24    Denmark 7.37 11.98 6.26 11.38 13.85
16 Kristoffer Vasehus 8.95   10.26    Denmark 10.61 8.95 10.28 10.40 10.09
17 Christian Smedegaard 9.62   11.12    Denmark 9.80 11.08 32.88 9.62 12.49
18 Silas Kampp Richter Lassen 11.15   12.66    Denmark 11.15 14.20 11.27 12.51 DNF
19 Mikela Elleby Jørgensen 8.40   14.07    Denmark 16.89 15.05 8.40 11.59 15.57
20 Frederik Winther Hinze 7.38   14.46    Denmark 17.06 12.76 7.38 13.57 DNF
21 Thor Muto Asmund 12.16   14.55    Denmark 12.16 14.67 13.68 15.29 22.86
22 Laurids Abelsen Holm 11.88   14.83    Denmark 13.65 17.04 15.60 11.88 15.23
23 Fredrik Trondhjem 10.24   15.53    Denmark 10.24 13.94 15.98 16.67 17.27
24 Ludvig Bang Bentzen 11.42   16.57    Denmark 20.37 11.42 16.74 12.61 22.42
25 Jonas Balck Kristensen 5.29   20.42    Denmark 5.29 16.22 25.02 20.01 28.16
26 Jens Fredsø Kold 11.96   20.76    Denmark 14.56 31.38 11.96 30.31 17.42
27 Emilie Ibsen 17.69   22.12    Denmark 17.69 22.22 22.18 23.38 21.96
28 Nita Johanne Bertelsen 11.35   24.94    Denmark 24.16 23.19 11.35 27.46 30.84
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.40   2.99    Denmark 2.40 3.41 4.58 2.75 2.80
2 Oscar Roth Andersen 2.50   3.31    Denmark 2.96 3.73 3.25 4.19 2.50
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.38   3.88    Denmark 3.61 4.27 5.60 3.38 3.76
4 Daniel Vædele Egdal 3.40   3.96    Denmark 4.36 3.84 3.80 4.24 3.40
5 Magnus Søndergaard Byrne 3.12   4.54    Denmark 3.12 5.10 4.17 4.86 4.59
6 Karina Grandjean Beck 5.24   6.82    Denmark 5.24 7.76 7.45 5.45 7.56
7 Zoé de Moffarts 5.67   6.82    Belgium 6.34 13.85 7.32 6.81 5.67
8 Mathias Søndergaard Byrne 5.40   7.10    Denmark 7.54 8.01 5.40 7.13 6.62
9 Callum Goodyear 4.93   7.19    United Kingdom 4.93 8.17 6.32 8.01 7.25
10 Thomas Sonnenberg Jarner 6.73   8.37    Denmark 8.90 12.61 6.73 7.84 8.38
  Skewb   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.56   2.94    Denmark 3.10 3.33 2.56 2.84 2.88
2 Martin Vædele Egdal 2.98   3.90    Denmark 4.59 4.52 3.86 3.33 2.98
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.08   4.98    Denmark 7.31 3.69 3.08 5.55 5.71
4 Joy Liou Liu (刘丽欧) 5.31   6.46    China 6.23 7.31 5.31 7.54 5.83
5 Magnus Søndergaard Byrne 5.51   6.56    Denmark 13.80 5.53 5.51 5.91 8.23
6 Christian Smedegaard 6.07   8.75    Denmark 8.75 6.07 10.11 9.96 7.53
7 Thomas Sonnenberg Jarner 6.77   8.91    Denmark 10.02 8.96 10.60 7.75 6.77
8 Laurids Abelsen Holm 8.10   9.01    Denmark 9.92 9.64 8.78 8.62 8.10
9 Karina Grandjean Beck 8.18   9.99    Denmark 8.18 8.72 11.40 13.12 9.84
10 Kristoffer Vasehus 5.96   10.15    Denmark 5.96 9.78 10.09 10.57 11.36
11 Mathias Søndergaard Byrne 9.15   12.22    Denmark 10.13 13.28 13.24 9.15 20.05
12 Callum Goodyear 9.48   13.25    United Kingdom 15.81 9.48 13.61 17.94 10.34
13 Frederik Løchte 10.37   13.38    Denmark 11.40 17.47 10.37 11.28 DNF
14 Adam Narbutas Jørgensen 11.83   14.04    Denmark 18.23 11.83 12.81 14.33 14.99
15 Silas Kampp Richter Lassen 12.18   17.72    Denmark 16.96 19.16 12.18 17.04 26.69
16 Fredrik Trondhjem 10.87   18.42    Denmark 11.40 DNF 29.96 13.89 10.87
17 Mikela Elleby Jørgensen 11.48   19.17    Denmark 17.06 25.35 11.48 29.32 15.11
18 Jens Fredsø Kold 16.54   20.90    Denmark 19.16 DNF 16.54 17.39 26.15
19 Frederik Aasholm Christensen 14.96   20.95    Denmark 32.73 20.46 17.36 14.96 25.04
20 Jonas Balck Kristensen 9.60   21.57    Denmark 9.60 12.93 11.92 39.87 DNF
21 Frederik Winther Hinze 22.72   26.43    Denmark 22.72 23.29 28.09 28.31 27.91
22 Ludvig Bang Bentzen 27.64   30.59    Denmark 34.08 27.64 48.42 29.29 28.40
23 Emilie Ibsen 18.83   34.85    Denmark 33.86 28.25 18.83 DNF 42.44
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.61   3.34    Denmark 3.69 3.34 4.34 2.61 2.99
2 Rasmus Stub Detlefsen 2.57   3.49    Denmark 2.57 6.26 3.92 2.87 3.68
3 Martin Vædele Egdal 2.42   3.88    Denmark 3.49 3.98 4.17 4.49 2.42
4 Kristoffer Vasehus 6.72   6.86    Denmark 6.80 7.63 6.72 6.82 6.97
5 Magnus Søndergaard Byrne 5.20   6.87    Denmark 5.20 7.37 8.32 6.83 6.42
6 Joy Liou Liu (刘丽欧) 6.70   7.62    China 7.67 7.64 7.54 8.25 6.70
7 Karina Grandjean Beck 6.06   8.17    Denmark 12.61 9.14 7.66 7.71 6.06
8 Christian Smedegaard 4.90   9.40    Denmark 9.36 9.81 9.78 9.07 4.90
9 Laurids Abelsen Holm 6.42   9.58    Denmark 10.71 8.12 6.42 9.90 11.62
10 Thomas Sonnenberg Jarner 7.54   13.57    Denmark 13.59 12.19 14.92 7.54 15.26
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 F L2 B2 L2 U2 R2 B' U2 R2 B' L U2 B U' F R' B2 R' D R' F'
A #2 F' L2 B' R' L U2 B' U' R2 F L F D2 L2 D2 B L2 B' L2
A #3 U' R2 U F D F' B L D' B D2 F2 R' D2 L' U2 R2 U2 B2 L2
A #4 R' L' U' B' D B L F2 R' D' F' U2 L2 F2 D2 R2 B' R2 F2
A #5 D2 L D2 U2 R' F2 R B2 R2 B R B' L2 D' R U2 L R2 B
A Ex#1 F2 U2 R2 D' B2 D F2 R2 F2 R2 U' L D L2 B L D' U2 L U'
A Ex#2 D' L' F2 R' D2 B' D R L D' F2 R F2 B2 U2 B2 L D2 L' B2
B #1 D L2 D L2 R2 F2 D F2 D2 F R2 B' D F R' F' D' L R2 U'
B #2 F2 D2 R2 B R2 F D2 B' U' F2 U2 R' B U' R2 F' R F L'
B #3 B2 D' R2 D' F2 D L2 B' L' D B' U' F' D B U2 R B' R'
B #4 F2 U' R' L2 U' B2 D R L U2 D B R2 F' R2 F' L2 D2 F2 U2
B #5 B2 F2 L U2 F2 L' R2 U2 L U R2 F D2 U2 R D' F' L D' F
B Ex#1 U L2 D' B2 F2 U' B2 D L2 B' R2 D2 U F' R D' B R U B'
B Ex#2 R2 B U2 B' F' D2 L2 F2 R2 D B L U2 F D2 L D F' U' L
C #1 U D' R D L2 D F' B' R F2 U D2 R2 F2 R2 B' U2 B' R2
C #2 L' B2 U' F R' B2 U2 R F L2 U L2 U R2 U L2 U' L2 U R2
C #3 F2 U' R2 U F2 U' L2 U2 R2 U L' B' R' D' L2 U B' F2 R' D'
C #4 L2 D B2 L2 D2 F2 L2 D R2 U F' R' D U R2 B U F D' U' R'
C #5 U2 L2 U2 B R2 U2 F U2 F2 L2 D' B F' R' D2 U R B' L2 F2
C Ex#1 D L D' R B L' U' D' R2 U R' U2 R D2 L' U2 F2 D2 F2 L2
C Ex#2 F' R U' R B2 R' U2 B D' B R' D R2 B2 U F2 D R2 F2
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 D2 B2 L' R' F2 L' U2 L' R2 U B R' F2 L2 B2 U2 F' D2
A #2 D2 B2 L2 F2 L2 U2 B2 U' B2 F2 L' R' F R' D2 U R2 U' B R'
A #3 B2 R' D B' R' D' L2 F' D R' U2 B R2 D2 F' B2 R2 F2
A #4 R2 U2 B' L2 D2 F2 D2 B2 U' R' F2 U' R' F2 R' B U2 L' R'
A #5 U2 F L2 F' U2 B2 F2 U2 R' D' B' U2 L' U' R2 F L F2 U
A Ex#1 B' D2 L U F U2 D R' F2 R' D2 B2 D2 F2 R2 B2 U R2 F2 B2
A Ex#2 U F D' R D2 L F D' F2 B' L2 U F2 D' L2 B2 L2 B2 D R2 D2
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 R' U' R2 U' R' U2 R' U2 F R' U
A #2 U R2 U' R2 F U' R U2 R' F R
A #3 R' U2 F U' R2 F2 U2 F R U R'
A #4 R' F2 R U' R' F R U' R' U' F'
A #5 R' U' R2 U' R2 U' R U' R U2 F
A Ex#1 R U2 R' U2 R' F U F' U F U'
A Ex#2 U R U2 F' U' R2 F' R2 F' U' R2
B #1 U' R' U F R2 U' F' R2 U' F U'
B #2 R' F U2 F R U' R' F U2 R' F
B #3 U F R U R' U' F R2 U' F' U2
B #4 R' U F U' F2 U2 R U' R U2 R2
B #5 R' F U' F R U2 R' U R2 U' F
B Ex#1 U2 R2 U2 F R U2 R F' U2 R' U2
B Ex#2 R' F U' R2 U' R2 U2 F R F' R'
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U R U' R2 F U F2 U' R U R'
A #2 R' U2 R U2 R' F R' F U R U2
A #3 R' U2 F U2 F U R' U' F R2 U'
A #4 R' U F U' F' R U' R' U' R U
A #5 R2 U' R U' R U' R2 F2 U' F R2
A Ex#1 U' R U' R2 U' R U R U' R2 U'
A Ex#2 U' R' F U' R F' U2 R2 U' R' U
  4x4x4 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 U2 B2 R2 U' R' B' F2 U R' D R2 U2 L2 D2 F2 D' L2 F2 R2 B2 Rw2 Uw2 Fw2 F Uw2 D B2 Uw2 D L2 Fw2 Rw Uw2 F' Rw R U' Fw' D L' Uw' Fw R2 U
A #2 R B' U D' L2 F D B2 L' D' R F L2 F U2 D2 B U2 F B2 Uw2 L2 R' Uw2 Fw2 U' R D2 L2 U Rw2 U' R Fw' D R Uw2 R' D Rw Fw B U Fw' Uw2 B
A #3 D2 F2 R' F2 U2 R B2 L U2 B D2 R D' L2 D2 B2 R' L D' F Fw2 R' Uw2 B2 L B' Uw2 R' L B2 L Fw2 Uw' L2 B' Uw' B2 Fw R Uw' B D Rw D' B2
A #4 D' F2 R2 D' F2 D' F2 L2 B2 U L F R U2 B R' F R2 F' D' B Rw2 Uw2 B D' U' Rw2 D' B' D' Rw2 Uw2 B2 D' Rw F2 R D' F' Uw' F B2 Uw Fw' D2 B' F
A #5 U2 B2 R2 F R2 F2 U2 B' R2 D B L2 F' D' R' B2 L2 D2 R' B' Rw2 Fw2 R' Fw2 D' B2 L' F2 U L2 Fw2 R' F' U Fw R2 Fw2 Uw' U F Rw' Fw2 D' Rw2
A Ex#1 D' R' U' F R B' D2 L' U F2 B2 R' L2 F2 U2 B2 U2 R2 B2 R' Rw2 Fw2 U L2 B2 F D Fw2 D' F2 Uw2 B R2 Rw Uw2 Rw L F Uw L2 F2 U Fw' Uw2 B2
A Ex#2 D2 R' U2 L' U2 B2 L' F2 L' U L2 F' L B R D2 L2 R' D U Rw2 D B' U2 Fw2 U R2 F' B2 Rw2 U2 Rw D2 B2 Rw F2 Fw Uw D' R2 Fw U' F L2
B #1 F2 L2 D R2 B2 U2 R2 F2 R F' L F2 D' L B U R' F' D2 Uw2 B2 Rw2 U F' Rw2 F D' L2 B' U' Rw' Uw2 D2 F L F' Fw' L2 U' Rw Fw' L2
B #2 U2 L' B2 D2 F2 R2 D L' R' D2 F' B' L' F2 B D L2 Uw2 L' F2 L2 B2 Rw2 U' R Fw2 L' B2 U' Rw2 Fw' Uw2 L R' Fw F Rw Uw' U' F' Uw' Rw2 U'
B #3 L B2 D2 B2 R2 B2 R' U2 R F2 L U' B' D U2 F2 L2 B' R' U' Fw2 U R2 Fw2 F' U' B2 F' Uw2 Rw2 D' B' Rw R B2 F' Rw' L Uw' Fw' Uw' R' Fw' B' D2
B #4 U B U' B2 D R U' B' D' U' R2 D2 R2 L2 B' U2 F' B' D2 F Fw2 D Rw2 Uw2 L' U2 L' Fw2 U' Rw2 F2 U R Fw L' F' U D Uw' Fw B U Rw' B2 U2
B #5 B' L' D2 U B L2 R' D L2 U F B' D2 B2 L2 F' L2 U2 Rw2 U' Rw2 R' D L Fw2 L2 D2 Fw2 L' Fw2 D Fw' D2 R D2 F' Rw' F2 Uw' L' U Rw' Fw2
B Ex#1 U' L2 D U2 F2 L2 U F2 L2 F U' L' R2 U' R2 B' R' D' R' U' Uw2 B U' B2 Rw2 Uw2 D F2 B U' Rw2 Fw2 U Rw' U' Rw2 D2 Uw' Rw L2 F R2 Uw L F'
B Ex#2 R2 D R2 U2 R2 U2 L2 F2 D2 B L' F R2 U R U2 B2 L D2 L Fw2 Uw2 D B' U2 F U Rw2 U Rw2 F2 Rw2 D2 L F2 U Fw Uw' Rw' F2 Rw' B L' Fw
  3x3x3 One-Handed   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 R2 D' F2 B L2 B R L' D L' U' F R2 F2 L2 F2 B D2 R2
A #2 U F' L2 B U' F' L2 U R' D2 L F U2 B' U2 R2 U2 B2 D2
A #3 L D B2 R' D2 R' U F' U2 R' B' U2 F D2 R2 D2 B' L2 D2 F'
A #4 D R' L2 B U2 R U' L' B2 R' F' L2 U D2 L2 D L2 B2 D' F2
A #5 R' D F R2 B' U' R B' D R2 F2 B2 U2 B R2 U2 R2 F' U2 B'
A Ex#1 U2 B2 U2 L' U2 R U2 R' F' U' L' D' B D R2 U' F U
A Ex#2 D2 F' R2 B F' R2 D2 U2 F2 D R' D2 F R' U R2 F2 L' B D2
B #1 U F D L2 U' F B' R' L' B' D2 R2 D L2 F2 U' R2 L2 U'
B #2 F U B U B2 R' F2 D R B' U2 D2 L2 D' R2 L2 B2 D2
B #3 B2 R2 D2 F2 U L2 D' F2 L2 U B' U2 F2 R' B D B' R2 F' D2
B #4 D R2 B2 R L D2 F U F R D B2 L2 B R2 D2 F2 B L2
B #5 B2 L' B D F' U2 R' U B' U D' L' D2 R U2 R' L' D2 B2
B Ex#1 D2 R2 B' F' R2 F U2 B2 D B2 L R F' L' U F D B2 U
B Ex#2 L2 F R2 B' D2 B D2 B2 U' R D L' B2 D B D' U2 F U
  Pyraminx   First round
Group No. Scramble
A #1 L U L' U R B L' R U R L r b'
A #2 R' U' R L' U' B R U L' B R l r b'
A #3 U' R' B R' L' U L U' R L' U' u b'
A #4 L' U R L U' L B' U' B R' B' u' l r
A #5 L' B R L R B' L B' R' U' L' u l' r' b
A Ex#1 U' R L U B' L' R L' U L B' u' r b
A Ex#2 B' R' B' R' B' U R' B' U B' U' u' l'
B #1 B' R' B L' B' U L U R B U' u' r
B #2 U L' B R B' L B L' U' B' R' u'
B #3 R B U' B U R' B' L R L B' u l
B #4 U' L' B R' B R L' B' L R' L' r' b'
B #5 R' B' R L R' L' U L' B' L' R' r' b
B Ex#1 L' B' U R B' R U' R' U' B' U u r b'
B Ex#2 R' U L' U' B' L B' R' B' L B'
C #1 L R' U' L' R' U' B U B L' U' u' b'
C #2 L' B' R B U' R' U B U' B' R u l' r'
C #3 R' U' L' B' L U' B U R' U' B' l b'
C #4 R B R' U' L U' B U R L' R u l
C #5 U B' R B L' U' B' L' B U' B l r b'
C Ex#1 L' B' U L B L' R L R' B' R' l' r' b
C Ex#2 R' B U L B' U' L' U L' U' B u r'
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 L' U B' R' B L U' B U B' L l' r'
A #2 U L B U' L' B L' U L' U B' u l' r' b
A #3 R' U R' B U' B R B' U' B' R u l r b'
A #4 B U L' B U' B' U' L U' L B u' r' b
A #5 R' U' R L U L U' B' L' U' L' u l' r' b
A Ex#1 B R' L' R' B' R U L B U' B' u r' b
A Ex#2 R U' B' R U B' U L R' L' B' u l' r b
  Skewb   First round
Group No. Scramble
A #1 B L B' U L' U' R' L R' B R
A #2 U R L' B' R U R B L B' U'
A #3 R B U B L' U B L R' B L
A #4 L R B' U' L U' R' U R L B'
A #5 L B L' B' R' U' L U' L' U' R'
A Ex#1 U L R B' L R B R B' U' B
A Ex#2 L U B U B L' B L U B U'
B #1 U B U R' B' L R L' R L R
B #2 U B R B' R L' R' B L B' U
B #3 L B L R U' R' L' R' L' B' R'
B #4 L R U B U B L' B' U' B R
B #5 R U L U' B' R L U L R U
B Ex#1 U L B R' B L' B' U' R U R'
B Ex#2 L U R' B' U' B U' L U B R'
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 R L B U B L U' B L R' L'
A #2 U R B' U' R' U L U R' B L
A #3 R L B' U B' R' L B L B' L'
A #4 R B R U R' U L' B' R L' U
A #5 R B U B' U L' B L B R' L
A Ex#1 L R L R L' R B U B R' B
A Ex#2 B R L' R L' U R B' U' R L'
Adam Narbutas Jørgensen    Denmark
Adam Narbutas Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 15.26   20.30   24.66 15.26 18.12 22.12 20.67
2x2x2 Cube First round 18 6.14   7.15   9.03 6.14 6.19 14.62 6.24
Pyraminx First round 14 4.62   10.01   4.62 8.72 10.73 12.82 10.57
Skewb First round 14 11.83   14.04   18.23 11.83 12.81 14.33 14.99
Bertil Thomsen Lund    Denmark
Bertil Thomsen Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 23 18.09   20.41   20.73 20.39 18.09 20.10 27.15
2x2x2 Cube First round 21 7.28   8.12   7.96 7.28 7.40 9.01 11.19
4x4x4 Cube Combined Final 21 1:28.77     1:36.19 1:28.77
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 14 12.44   15.11   15.18 15.33 12.44 15.06 15.09
First round 13 12.99   14.28   13.23 12.99 20.75 13.20 16.41
2x2x2 Cube First round 11 3.12   5.25   6.73 4.98 5.11 5.65 3.12
4x4x4 Cube Combined Final 8 41.93   47.52   1:01.20 44.38 48.39 49.80 41.93
3x3x3 One-Handed Combined Final 12 23.67   27.12   26.93 27.40 27.04 28.12 23.67
Pyraminx Final 9 4.93   7.19   4.93 8.17 6.32 8.01 7.25
First round 10 6.55   7.49   8.00 6.74 6.55 7.80 7.94
Skewb First round 12 9.48   13.25   15.81 9.48 13.61 17.94 10.34
Christian Smedegaard    Denmark
Christian Smedegaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 9.75   11.20   9.78 13.96 9.75 9.87 15.05
First round 7 10.72   11.68   11.32 12.41 10.72 11.32 13.86
2x2x2 Cube Final 6 2.75   3.99   3.77 4.06 2.75 5.17 4.15
First round 6 4.00   4.17   4.90 4.14 4.00 4.31 4.06
4x4x4 Cube Combined Final 11 49.81   53.78   1:02.45 49.81 49.92 51.66 59.75
3x3x3 One-Handed Combined Final 10 18.36   25.46   29.43 22.77 24.27 18.36 29.34
Pyraminx First round 17 9.62   11.12   9.80 11.08 32.88 9.62 12.49
Skewb Final 8 4.90   9.40   9.36 9.81 9.78 9.07 4.90
First round 6 6.07   8.75   8.75 6.07 10.11 9.96 7.53
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 8.18   9.20   8.18 11.69 8.22 10.19 9.18
First round 4 9.22   11.10   11.14 10.92 11.23 9.22 DNF
2x2x2 Cube Final 5 2.40   3.68   4.16 DNF 2.78 4.10 2.40
First round 2 1.81   2.40   1.99 2.97 1.81 2.24 4.27
4x4x4 Cube Combined Final 4 34.04   37.31   34.04 39.91 39.97 37.57 34.46
3x3x3 One-Handed Combined Final 5 20.41   20.81   22.46 21.00 20.41 20.79 20.63
Pyraminx Final 4 3.40   3.96   4.36 3.84 3.80 4.24 3.40
First round 5 3.26   4.78   3.26 9.23 4.19 5.74 4.42
Skewb Final 1 2.61   3.34   3.69 3.34 4.34 2.61 2.99
First round 1 2.56   2.94   3.10 3.33 2.56 2.84 2.88
Emilie Ibsen    Denmark
Emilie Ibsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 31 45.04   50.47   55.82 1:08.33 49.88 45.70 45.04
2x2x2 Cube First round 28 11.59   28.15   36.08 31.95 DNF 16.43 11.59
Pyraminx First round 27 17.69   22.12   17.69 22.22 22.18 23.38 21.96
Skewb First round 23 18.83   34.85   33.86 28.25 18.83 DNF 42.44
Frederik Aasholm Christensen    Denmark
Frederik Aasholm Christensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 29 33.75   39.98   33.75 DNF 44.88 40.89 34.17
2x2x2 Cube First round 19 4.71   7.33   8.80 4.71 8.90 7.34 5.84
Pyraminx First round 12 8.01   9.47   8.49 10.23 8.01 9.70 10.62
Skewb First round 19 14.96   20.95   32.73 20.46 17.36 14.96 25.04
Frederik Løchte    Denmark
Frederik Løchte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 10.10   11.36   10.63 11.92 11.52 12.25 10.10
First round 6 11.04   11.67   11.04 13.32 12.38 11.04 11.60
2x2x2 Cube Final 8 2.82   4.57   5.80 4.87 2.82 4.52 4.33
First round 5 2.48   3.99   4.16 2.48 5.13 3.75 4.05
4x4x4 Cube Combined Final 17 1:15.83     1:19.56 1:15.83
3x3x3 One-Handed Combined Final 14 23.64   30.91   34.49 31.09 45.58 27.16 23.64
Pyraminx First round 11 7.28   9.33   10.19 7.28 9.61 10.53 8.18
Skewb First round 13 10.37   13.38   11.40 17.47 10.37 11.28 DNF
Frederik Winther Hinze    Denmark
Frederik Winther Hinze
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 29.09   43.01   45.41 DNF 41.56 29.09 42.05
Pyraminx First round 20 7.38   14.46   17.06 12.76 7.38 13.57 DNF
Skewb First round 21 22.72   26.43   22.72 23.29 28.09 28.31 27.91
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 11.03   11.38   11.24 16.88 11.20 11.03 11.70
First round 9 10.48   12.31   10.48 13.73 10.80 14.07 12.39
2x2x2 Cube Final 7 3.17   4.43   4.60 5.59 3.17 3.79 4.90
First round 8 3.67   4.19   5.04 3.67 4.96 3.90 3.70
4x4x4 Cube Combined Final 7 40.48   44.20   40.48 40.66 43.54 48.39 52.76
3x3x3 One-Handed Combined Final 8 21.49   23.38   24.75 21.63 32.74 23.77 21.49
Pyraminx First round 23 10.24   15.53   10.24 13.94 15.98 16.67 17.27
Skewb First round 16 10.87   18.42   11.40 DNF 29.96 13.89 10.87
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 15 13.65   15.89   14.33 19.45 15.70 13.65 17.65
First round 16 14.37   16.15   16.89 18.50 16.23 14.37 15.34
2x2x2 Cube First round 17 2.61   6.96   2.61 5.56 23.08 4.16 11.17
4x4x4 Cube Combined Final 10 49.02   51.64   1:09.96 49.02 50.42 54.96 49.53
3x3x3 One-Handed Combined Final 2 17.31   18.29   17.31 21.03 18.39 18.96 17.52
Pyraminx First round 15 6.26   10.24   7.37 11.98 6.26 11.38 13.85
Jens Fredsø Kold    Denmark
Jens Fredsø Kold
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 12.55   14.69   13.97 15.21 14.88 12.55 16.09
First round 12 12.12   14.09   12.12 14.48 14.75 13.60 14.20
2x2x2 Cube First round 15 4.97   6.66   6.99 4.97 7.16 6.90 6.10
3x3x3 One-Handed Combined Final 18 27.45   42.04   27.45 1:32.92 50.83 34.11 41.18
Pyraminx First round 26 11.96   20.76   14.56 31.38 11.96 30.31 17.42
Skewb First round 18 16.54   20.90   19.16 DNF 16.54 17.39 26.15
Jesper Schmidt    Denmark
Jesper Schmidt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 10.10   11.85   10.10 14.55 11.41 11.37 12.76
First round 5 10.73   11.64   12.61 15.18 11.00 10.73 11.31
2x2x2 Cube First round 12 3.50   5.85   7.08 4.32 7.61 6.16 3.50
4x4x4 Cube Combined Final 13 50.41   55.78   53.33 50.41 53.58 1:04.83 1:00.44
3x3x3 One-Handed Combined Final 4 18.14   19.93   21.00 19.46 18.14 19.33 DNF
Jonas Balck Kristensen    Denmark
Jonas Balck Kristensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 25 20.29   25.69   30.78 20.29 31.65 21.19 25.11
2x2x2 Cube First round 22 5.12   8.23   14.69 7.45 9.28 7.97 5.12
4x4x4 Cube Combined Final 24 DNF     DNF DNS
Pyraminx First round 25 5.29   20.42   5.29 16.22 25.02 20.01 28.16
Skewb First round 20 9.60   21.57   9.60 12.93 11.92 39.87 DNF
Joy Liou Liu (刘丽欧)    China
Joy Liou Liu (刘丽欧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 17 12.97   16.31   16.45 15.34 19.16 17.15 12.97
2x2x2 Cube First round 14 5.67   6.53   5.93 8.56 6.74 5.67 6.91
4x4x4 Cube Combined Final 15 49.07   1:01.45   49.07 1:00.72 1:04.49 1:05.73 59.14
3x3x3 One-Handed Combined Final 19 41.38   53.92   54.07 42.59 41.38 1:05.11 1:14.07
Pyraminx First round 13 6.05   9.85   7.06 6.05 14.99 17.08 7.51
Skewb Final 6 6.70   7.62   7.67 7.64 7.54 8.25 6.70
First round 4 5.31   6.46   6.23 7.31 5.31 7.54 5.83
Karina Grandjean Beck    Denmark
Karina Grandjean Beck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 8.38   11.00   11.35 13.66 8.38 10.43 11.23
First round 3 9.33   10.88   13.32 9.81 9.33 9.99 12.84
4x4x4 Cube Combined Final 2 27.25   36.15   36.37 38.62 33.46 27.25 42.02
3x3x3 One-Handed Combined Final 3 16.97   19.49   19.26 19.25 19.97 22.26 16.97
Pyraminx Final 6 5.24   6.82   5.24 7.76 7.45 5.45 7.56
First round 6 2.79   5.49   2.79 5.06 5.61 5.81 DNF
Skewb Final 7 6.06   8.17   12.61 9.14 7.66 7.71 6.06
First round 9 8.18   9.99   8.18 8.72 11.40 13.12 9.84
Karla Struer Lund    Denmark
Karla Struer Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 15 12.45   15.00   16.40 13.42 12.45 15.37 16.20
4x4x4 Cube Combined Final 12 46.12   54.79   46.12 53.52 1:00.53 55.14 55.70
3x3x3 One-Handed Combined Final 17 25.22   37.32   41.30 40.50 47.62 25.22 30.15
Kristoffer Vasehus    Denmark
Kristoffer Vasehus
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 19 11.89   16.69   19.14 11.89 16.51 17.61 15.94
2x2x2 Cube Final 10 4.07   4.74   5.04 4.07 4.39 5.96 4.79
First round 10 3.86   4.72   5.47 3.99 4.70 3.86 DNF
4x4x4 Cube Combined Final 16 58.54   1:04.94   58.54 1:06.64 1:06.59 1:21.16 1:01.59
3x3x3 One-Handed Combined Final 16 30.24   32.67   37.04 31.88 31.37 34.76 30.24
Pyraminx First round 16 8.95   10.26   10.61 8.95 10.28 10.40 10.09
Skewb Final 4 6.72   6.86   6.80 7.63 6.72 6.82 6.97
First round 10 5.96   10.15   5.96 9.78 10.09 10.57 11.36
Lars Vennike Nielsson    Denmark
Lars Vennike Nielsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 21 16.17   19.51   19.92 16.17 22.22 22.27 16.40
2x2x2 Cube First round 24 7.44   10.67   14.25 9.00 7.44 10.67 12.33
3x3x3 One-Handed Combined Final 20 33.92   59.65   51.53 33.92 1:04.54 1:02.87 1:12.44
Laurids Abelsen Holm    Denmark
Laurids Abelsen Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 18 14.00   16.46   18.42 15.44 15.53 14.00 26.62
2x2x2 Cube First round 20 5.84   7.99   7.56 8.72 10.98 7.70 5.84
4x4x4 Cube Combined Final 18 1:16.03     1:16.03 1:42.43
3x3x3 One-Handed Combined Final 9 19.50   23.64   21.24 19.50 27.19 29.43 22.48
Pyraminx First round 22 11.88   14.83   13.65 17.04 15.60 11.88 15.23
Skewb Final 9 6.42   9.58   10.71 8.12 6.42 9.90 11.62
First round 8 8.10   9.01   9.92 9.64 8.78 8.62 8.10
Ludvig Bang Bentzen    Denmark
Ludvig Bang Bentzen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 28 31.64   36.77   54.81 35.46 37.45 31.64 37.40
2x2x2 Cube First round 25 7.97   13.52   DNF 12.30 17.11 11.16 7.97
Pyraminx First round 24 11.42   16.57   20.37 11.42 16.74 12.61 22.42
Skewb First round 22 27.64   30.59   34.08 27.64 48.42 29.29 28.40
Luis Réne Lourenco    Denmark
Luis Réne Lourenco
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 32 36.77   1:01.07   44.17 DNF 36.77 1:32.44 46.60
2x2x2 Cube First round 26 11.11   16.20   11.11 DNF 16.60 12.81 19.18
Mads Philipsen    Denmark
Mads Philipsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 13 13.45   14.84   13.77 20.93 13.45 14.86 15.90
First round 11 12.82   13.72   14.42 15.96 13.39 12.82 13.35
2x2x2 Cube First round 13 5.19   6.19   6.37 5.19 8.66 6.00 6.20
4x4x4 Cube Combined Final 19 1:20.38     1:27.93 1:20.38
3x3x3 One-Handed Combined Final 13 24.24   29.84   31.83 30.45 27.24 24.24 34.08
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 8.14   9.14   8.15 13.13 8.14 10.13 9.15
First round 10 10.80   12.41   11.58 10.80 13.75 13.87 11.89
2x2x2 Cube Final 4 2.04   3.54   3.24 3.67 8.92 2.04 3.70
First round 4 2.02   3.64   2.02 4.38 3.77 3.69 3.45
4x4x4 Cube Combined Final 5 39.54   40.83   39.54 56.75 39.97 40.63 41.89
3x3x3 One-Handed Combined Final 11 23.25   26.95   29.74 25.76 25.35 23.25 32.05
Pyraminx Final 5 3.12   4.54   3.12 5.10 4.17 4.86 4.59
First round 4 3.78   4.24   3.78 4.34 3.99 6.48 4.40
Skewb Final 5 5.20   6.87   5.20 7.37 8.32 6.83 6.42
First round 5 5.51   6.56   13.80 5.53 5.51 5.91 8.23
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 6.25   7.33   6.80 8.84 6.25 6.36 9.54
First round 1 5.81   7.69   7.90 5.81 7.84 7.33 8.75
2x2x2 Cube Final 2 1.47   1.98   2.39 1.77 2.22 1.47 1.94
First round 3 1.28   2.58   3.67 1.28 2.12 DNF 1.95
4x4x4 Cube Combined Final 1 28.80   31.98   28.80 34.43 31.23 30.28 36.35
3x3x3 One-Handed Combined Final 1 13.61   14.69   14.20 15.34 17.66 14.53 13.61
Pyraminx Final 1 2.40   2.99   2.40 3.41 4.58 2.75 2.80
First round 1 1.88   2.51   1.88 2.95 2.41 3.52 2.16
Skewb Final 3 2.42   3.88   3.49 3.98 4.17 4.49 2.42
First round 2 2.98   3.90   4.59 4.52 3.86 3.33 2.98
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 9.47   11.11   14.27 11.08 10.26 11.98 9.47
First round 8 9.53   11.88   11.48 11.22 13.45 12.95 9.53
2x2x2 Cube Final 3 2.47   2.94   4.89 2.89 2.47 3.04 2.89
First round 9 3.86   4.44   4.72 3.86 5.82 4.35 4.26
4x4x4 Cube Combined Final 6 39.09   41.23   47.51 39.20 39.09 39.63 44.87
3x3x3 One-Handed Combined Final 7 15.23   21.28   21.61 23.25 18.98 33.90 15.23
Pyraminx Final 8 5.40   7.10   7.54 8.01 5.40 7.13 6.62
First round 8 4.75   6.63   8.81 5.06 4.75 6.88 7.94
Skewb First round 11 9.15   12.22   10.13 13.28 13.24 9.15 20.05
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 24 16.99   21.66   21.48 24.46 16.99 21.55 21.96
2x2x2 Cube First round 23 6.78   10.44   14.92 9.44 22.00 6.95 6.78
4x4x4 Cube Combined Final 20 1:23.45     1:23.45 1:23.60
Pyraminx First round 19 8.40   14.07   16.89 15.05 8.40 11.59 15.57
Skewb First round 17 11.48   19.17   17.06 25.35 11.48 29.32 15.11
Nita Johanne Bertelsen    Denmark
Nita Johanne Bertelsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 1:09.71   1:34.03   1:29.11 1:39.09 1:33.89 1:40.02 1:09.71
2x2x2 Cube First round 27 20.64   25.52   22.58 20.64 24.76 30.13 29.21
Pyraminx First round 28 11.35   24.94   24.16 23.19 11.35 27.46 30.84
Oscar Roth Andersen    Denmark
Oscar Roth Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Pyraminx Final 2 2.50   3.31   2.96 3.73 3.25 4.19 2.50
First round 2 3.46   3.84   3.59 3.64 4.89 4.28 3.46
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 7.17   7.99   7.26 8.66 8.04 9.51 7.17
First round 2 7.43   8.79   7.43 8.49 8.65 10.05 9.24
2x2x2 Cube Final 1 1.27   1.67   1.27 1.62 1.64 1.74 2.13
First round 1 1.46   1.65   1.54 2.04 1.70 1.46 1.72
4x4x4 Cube Combined Final 3 29.57   36.81   29.57 34.33 38.40 37.71 41.08
3x3x3 One-Handed Combined Final 6 13.20   21.13   22.19 20.44 21.08 13.20 21.88
Pyraminx Final 3 3.38   3.88   3.61 4.27 5.60 3.38 3.76
First round 3 2.68   3.97   4.33 4.70 2.89 2.68 6.89
Skewb Final 2 2.57   3.49   2.57 6.26 3.92 2.87 3.68
First round 3 3.08   4.98   7.31 3.69 3.08 5.55 5.71
Silas Kampp Richter Lassen    Denmark
Silas Kampp Richter Lassen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 26 22.55   28.63   22.55 26.32 31.02 28.56 33.43
2x2x2 Cube First round 16 3.95   6.70   3.95 7.53 7.45 6.26 6.39
4x4x4 Cube Combined Final 23 2:13.04     2:13.04 3:17.90
Pyraminx First round 18 11.15   12.66   11.15 14.20 11.27 12.51 DNF
Skewb First round 15 12.18   17.72   16.96 19.16 12.18 17.04 26.69
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 10.15   12.92   10.15 12.76 12.63 13.37 15.18
First round 14 11.32   14.53   15.35 11.32 13.53 14.72 17.09
2x2x2 Cube Final 9 2.81   4.65   7.84 3.33 2.81 6.66 3.96
First round 7 3.42   4.18   4.98 3.42 4.55 4.09 3.90
4x4x4 Cube Combined Final 14 52.27   59.40   53.67 1:02.66 1:11.91 52.27 1:01.87
3x3x3 One-Handed Combined Final 15 26.12   31.70   35.36 31.41 26.12 35.06 28.62
Pyraminx Final 10 6.73   8.37   8.90 12.61 6.73 7.84 8.38
First round 9 5.17   7.00   5.17 6.91 6.28 10.21 7.81
Skewb Final 10 7.54   13.57   13.59 12.19 14.92 7.54 15.26
First round 7 6.77   8.91   10.02 8.96 10.60 7.75 6.77
Thor Muto Asmund    Denmark
Thor Muto Asmund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 27 24.67   29.04   24.67 29.53 49.25 26.28 31.30
4x4x4 Cube Combined Final 22 1:47.43     1:48.37 1:47.43
3x3x3 One-Handed Combined Final 21 56.09     1:02.75 56.09
Pyraminx First round 21 12.16   14.55   12.16 14.67 13.68 15.29 22.86
Zoé de Moffarts    Belgium
Zoé de Moffarts
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 20 14.90   17.06   15.84 14.90 18.16 19.32 17.18
4x4x4 Cube Combined Final 9 48.52   51.64   51.49 50.65 1:17.01 48.52 52.79
Pyraminx Final 7 5.67   6.82   6.34 13.85 7.32 6.81 5.67
First round 7 5.43   6.37   7.58 5.65 5.43 17.49 5.89