Vestegnen Open 2017

Date City WCA LInk
2017-9-10  Denmark, Hvidovre Vestegnen Open 2017

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Daniel Wallin 8.69  Karl Taagaard Hansen 9.32  Martin Vædele Egdal 9.55
 2x2x2 Cube  Jakob Gunnarsson 2.48  Martin Vædele Egdal 2.60  Rasmus Stub Detlefsen 2.81
 4x4x4 Cube  Karina Grandjean Beck 36.65  Martin Vædele Egdal 36.69  Daniel Vædele Egdal 38.95
 3x3x3 Blindfolded  Micki Kanaiya Harning 56.92  Daniel Anker Hermansen 1:08.59  Daniel Wallin 1:12.17
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 14.61  Daniel Wallin 16.42  Jakob Gunnarsson 17.85
 3x3x3 With Feet  Daniel Vædele Egdal 36.72  Elvin Thorsen 55.92  Henrik Buus Aagaard 58.73
 Rubik's Clock  Daniel Wallin 6.75  Nathaniel Berg 7.31  Thomas Schmidt 8.20
 Pyraminx  Oscar Roth Andersen 2.93  Toni Beljo 3.23  Elvin Thorsen 3.34
 Skewb  Daniel Vædele Egdal 3.55  Daniel Wallin 3.68  Martin Vædele Egdal 4.15
 Square-1  Rasmus Stub Detlefsen 9.56  Martin Vædele Egdal 13.06  Daniel Wallin 13.68
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Wallin 8.32   8.69    Sweden 8.32 10.32 8.96 8.41 8.71
2 Karl Taagaard Hansen 8.39   9.32    Denmark 10.01 8.39 8.73 9.80 9.43
3 Martin Vædele Egdal 6.46   9.55    Denmark 7.51 6.46 9.77 11.39 11.38
4 Jakob Gunnarsson 8.17   10.06    Sweden 8.17 10.29 9.15 10.73 13.38
5 Micki Kanaiya Harning 8.99   10.06    Denmark 8.99 9.08 10.91 10.19 11.54
6 Rasmus Stub Detlefsen 8.98   10.26    Denmark 10.28 13.01 8.98 10.69 9.80
7 Daniel Vædele Egdal 9.27   10.28    Denmark 9.43 11.64 12.09 9.76 9.27
8 Rasmus Andersson 9.68   10.42    Sweden 10.27 11.07 11.55 9.68 9.92
9 Thomas Schmidt 9.73   10.88    Denmark 9.73 11.42 10.99 10.24 12.84
10 Toni Beljo 10.79   11.11    Sweden 10.79 10.87 11.24 11.23 15.21
11 Oscar Roth Andersen 9.96   11.39    Denmark 12.45 10.64 9.96 13.14 11.09
12 Nathaniel Berg 9.02   11.49    Sweden 11.27 9.02 10.48 12.72 16.72
13 Karina Grandjean Beck 10.51   11.67    Denmark 10.99 12.18 12.66 10.51 11.83
14 Tommaso Zoffoli 9.34   11.83    Italy 9.34 14.38 11.87 10.18 13.43
15 Johan Thuvesen 10.58   12.41    Sweden 10.58 13.10 12.02 12.10 14.48
16 Christian Smedegaard 11.50   12.50    Denmark 12.82 11.50 12.58 13.41 12.10
17 Fredrik Trondhjem 11.65   12.98    Denmark 14.45 11.65 12.76 12.47 13.70
18 Mathias Søndergaard Byrne 12.22   12.99    Denmark 13.53 12.22 12.28 15.88 13.15
19 Trym Persson-Vassenden 11.90   13.33    Sweden 13.21 13.17 11.90 13.61 13.79
20 Magnus Patrick Kanstrup 12.30   13.36    Denmark 13.63 13.41 13.04 14.85 12.30
21 Theo Lyholm 10.76   13.50    Denmark 12.89 15.63 13.64 10.76 13.98
22 Elvin Thorsen 12.17   13.57    Sweden 13.95 13.31 13.46 12.17 20.12
23 Henrik Buus Aagaard 11.56   13.69    Denmark 22.74 14.01 11.56 13.31 13.75
24 Marco Belotti 9.80   13.88    Italy 15.01 13.49 13.21 9.80 14.94
25 Victor Alexander Stolarczyk 11.97   14.14    Denmark 11.97 14.83 12.96 15.25 14.62
26 Sandra Rosén 13.17   14.18    Sweden 14.48 13.69 14.37 13.17 14.73
27 Nikolai Bjerrum Baunkilde 12.93   14.44    Denmark 16.81 14.67 12.93 15.03 13.63
28 Callum Goodyear 12.72   14.66    United Kingdom 15.16 14.38 12.72 14.72 14.87
29 Mikkel Brinks Jensen 13.67   14.76    Denmark 14.35 15.37 13.67 DNF 14.57
30 Alex Tilgreen Mogensen 11.18   15.32    Denmark 15.94 17.81 12.67 11.18 17.36
31 Filippo Brancaleoni 13.10   15.37    Italy 17.56 13.10 15.12 13.42 18.78
32 Magnus Søndergaard Byrne 13.81   15.67    Denmark 14.05 20.16 16.17 13.81 16.78
33 Liam Hallberg 13.53   15.86    Sweden 13.53 18.19 15.26 17.70 14.61
34 Steffen Nielsen 13.84   15.94    Denmark 17.34 17.37 15.65 13.84 14.82
35 Anton Ståhlroos 13.22   15.99    Sweden 20.13 14.63 19.84 13.51 13.22
36 Lauge Leth Jensen 14.71   16.13    Denmark 17.11 17.60 14.71 16.14 15.15
37 Rasmus Guldager 14.05   16.36    Denmark DNF 16.99 16.02 14.05 16.08
38 Darja Makurina 14.60   16.79    Latvia 17.23 14.60 16.67 17.29 16.48
39 Niels Magnus Lund Heje 14.97   17.13    Denmark 17.73 15.80 14.97 17.86 18.85
40 Daniel Anker Hermansen 16.34   17.48    Denmark 16.87 16.77 18.79 19.60 16.34
41 Lovisa Eriksson 15.55   17.63    Sweden 15.55 18.65 17.63 16.60 18.84
42 Laurids Abelsen Holm 15.37   17.71    Denmark 15.37 19.57 27.29 18.06 15.50
43 David Billekop Knudsen 13.72   17.73    Denmark 17.78 19.55 16.84 13.72 18.58
44 Zoé de Moffarts 15.64   18.14    Belgium 19.07 18.57 16.77 15.64 19.99
45 Lars Vennike Nielsson 15.22   18.97    Denmark 15.70 18.17 23.66 15.22 23.05
46 Benjamin Thunbo Jonassen 17.75   19.22    Denmark 20.82 24.17 18.88 17.96 17.75
47 Johannes Stensborg Jakobsen 16.73   19.35    Denmark 21.67 20.36 16.91 16.73 20.78
48 Karla Struer Lund 16.21   19.62    Denmark 19.88 22.87 16.21 20.08 18.91
49 Tobias Canger Lund 18.71   20.02    Denmark 20.69 22.47 18.71 20.54 18.82
50 Tristan Hesselholt 19.94   21.08    Denmark 19.94 20.54 21.35 28.18 21.36
51 Kristoffer Vasehus 20.20   21.60    Denmark 24.50 22.84 20.20 20.80 21.16
52 Mikela Elleby Jørgensen 20.30   23.32    Denmark 25.68 21.30 24.44 20.30 24.23
53 Thilde Hesselholt 18.20   23.43    Denmark 18.80 24.21 18.20 27.28 28.49
54 Thomas Sonnenberg Jarner 20.10   23.85    Denmark 23.07 23.63 20.10 24.86 28.53
55 Zain Ali 22.09   25.06    Denmark 23.20 25.42 DNF 22.09 26.55
56 Nitaan Mårtensson 18.07   25.44    Thailand 24.94 DNF 18.07 31.42 19.95
57 Eric Bisbjerg 18.79   25.66    Denmark 18.79 30.61 25.13 21.25 43.07
58 Peder Steen Henriksen 20.84   25.87    Denmark 23.35 29.41 20.84 25.92 28.35
59 Gustav Frickmann Rohde 21.60   26.75    Denmark 21.60 DNF 29.42 26.15 24.67
60 Lucas Moldrup 24.80   28.40    Denmark 24.99 24.80 29.31 30.91 33.42
61 Elisabeth Christensen 25.67   28.89    Denmark 37.01 25.67 26.16 31.68 28.82
62 Christoffer Andersen 27.13   30.25    Denmark DNF 27.13 33.38 30.11 27.27
63 Lars Kildebro 26.45   31.18    Denmark 34.68 32.25 32.70 26.45 28.59
64 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 30.57   32.28    Denmark 31.63 33.61 30.57 35.57 31.60
65 Christian Moldrup 21.54   32.59    Denmark 37.12 29.15 36.51 21.54 32.12
66 Lucas Ferslev Jensen 36.84   38.27    Denmark 38.29 37.64 42.47 36.84 38.87
67 Anton Tane Søchting Goode 36.88   43.36    Denmark 36.88 51.71 46.83 40.94 42.30
68 Lucas Debes 36.31   43.62    Denmark 47.10 37.32 36.31 1:26.52 46.44
69 Carl Emil Exner 38.35   44.06    Denmark 41.22 38.35 41.43 49.53 49.53
70 Axel Grabow Wæsel 23.93   44.29    Denmark 47.76 35.60 49.50 23.93 51.22
71 Hampus Lidén 38.31   52.74    Sweden 43.18 38.31 DNF 58.42 56.63
72 Tore Hald Christiansen 41.96   52.96    Denmark 41.96 1:02.38 57.25 47.95 53.69
73 Ludvig Ståhlroos 58.01   1:15.04    Sweden 1:14.29 58.01 1:17.60 1:14.40 1:16.44
74 Isabella Victoria Stolarczyk 1:07.79   1:27.83    Denmark 1:20.42 DNF 1:41.40 1:07.79 1:21.68
75 Rasmus Richter Dalum Christensen 1:39.90   2:26.37    Denmark DNF 2:23.60 1:55.66 1:39.90 2:59.86
76 Damien Støvring Rolighed 13.60   DNF    Denmark 22.61 19.65 DNF 13.60 DNF
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Jakob Gunnarsson 1.89   2.48    Sweden 2.16 4.21 2.56 2.71 1.89
2 Martin Vædele Egdal 0.98   2.60    Denmark 2.44 DNF 0.98 3.63 1.74
3 Rasmus Stub Detlefsen 1.41   2.81    Denmark 2.49 5.54 3.62 2.31 1.41
4 Thomas Schmidt 2.37   3.23    Denmark 2.65 3.86 3.17 3.92 2.37
5 Johan Thuvesen 2.75   3.39    Sweden 5.17 3.15 2.75 3.37 3.66
6 Mathias Søndergaard Byrne 2.41   3.52    Denmark 3.93 2.98 3.64 2.41 4.76
7 Toni Beljo 2.84   3.68    Sweden 3.28 2.84 3.98 3.95 3.80
8 Elvin Thorsen 2.14   3.76    Sweden 4.96 3.08 2.14 4.90 3.31
9 Daniel Wallin 3.06   3.84    Sweden 3.09 6.44 3.06 3.94 4.49
10 Liam Hallberg 3.75   3.91    Sweden 3.84 3.99 5.55 3.91 3.75
11 Nathaniel Berg 2.99   4.13    Sweden 4.70 4.29 3.41 2.99 4.71
12 Henrik Buus Aagaard 3.77   4.19    Denmark 4.24 4.76 3.77 3.88 4.45
13 Rasmus Andersson 3.28   4.21    Sweden 4.15 3.28 3.48 7.06 5.00
14 Daniel Vædele Egdal 3.29   4.32    Denmark 3.29 3.67 4.37 4.91 DNF
15 Filippo Brancaleoni 4.04   4.44    Italy 4.08 4.82 4.43 6.69 4.04
16 Karl Taagaard Hansen 3.05   4.46    Denmark 3.05 4.08 4.45 4.86 5.87
17 Callum Goodyear 3.81   4.77    United Kingdom 3.81 4.50 5.26 4.55 10.03
18 Victor Alexander Stolarczyk 3.37   4.92    Denmark 4.80 6.12 6.45 3.83 3.37
19 Trym Persson-Vassenden 4.47   4.94    Sweden 4.47 6.23 5.10 4.64 5.08
20 Mikkel Brinks Jensen 3.18   5.00    Denmark 5.77 4.50 3.18 4.72 7.65
21 Magnus Patrick Kanstrup 3.04   5.06    Denmark 3.04 4.15 6.51 5.09 5.95
22 Sandra Rosén 3.70   5.08    Sweden 5.07 4.77 3.70 6.46 5.40
23 Niels Magnus Lund Heje 3.95   5.13    Denmark 5.84 DNF 3.96 3.95 5.58
24 Daniel Anker Hermansen 4.01   5.43    Denmark 4.01 5.59 5.37 5.32 6.69
25 Christian Smedegaard 2.92   5.46    Denmark 5.92 2.92 9.51 4.72 5.73
26 Marco Belotti 4.18   5.46    Italy 5.93 5.40 4.18 5.29 5.69
27 Fredrik Trondhjem 3.74   5.48    Denmark 3.74 8.34 5.71 5.89 4.85
28 Alex Tilgreen Mogensen 3.71   5.49    Denmark 3.71 8.10 5.34 4.53 6.60
29 Benjamin Thunbo Jonassen 4.24   5.49    Denmark 4.85 4.24 5.78 6.24 5.85
30 Magnus Søndergaard Byrne 4.50   5.92    Denmark 6.23 5.71 4.50 7.62 5.83
31 Thomas Sonnenberg Jarner 4.52   6.13    Denmark 6.94 8.68 5.74 5.72 4.52
32 Thilde Hesselholt 3.21   6.15    Denmark 3.21 6.87 8.14 5.54 6.05
33 Steffen Nielsen 5.35   6.16    Denmark 6.74 6.73 5.57 6.18 5.35
34 Lovisa Eriksson 5.08   6.19    Sweden 5.10 6.69 5.08 7.60 6.77
35 Anton Ståhlroos 4.56   6.21    Sweden 8.99 5.16 4.56 7.20 6.26
36 Christian Moldrup 5.31   6.37    Denmark 7.35 5.98 7.03 5.31 6.11
37 Gustav Frickmann Rohde 3.92   6.71    Denmark 3.92 5.19 DNF 7.98 6.95
38 Lars Vennike Nielsson 4.41   6.89    Denmark 9.30 8.45 4.41 6.65 5.58
39 Theo Lyholm 5.15   6.98    Denmark 8.99 9.12 6.66 5.28 5.15
40 Tommaso Zoffoli 5.22   7.03    Italy 5.22 6.69 9.07 5.33 9.40
41 Laurids Abelsen Holm 4.95   7.45    Denmark 4.95 10.06 6.84 9.05 6.45
42 Elisabeth Christensen 6.07   7.69    Denmark 10.03 7.94 8.32 6.07 6.81
43 David Billekop Knudsen 5.67   8.03    Denmark 5.67 6.62 DNF 9.20 8.28
44 Lucas Moldrup 5.84   8.06    Denmark 7.18 7.21 9.78 5.84 14.25
45 Lucas Debes 7.08   8.20    Denmark 7.85 10.33 9.42 7.08 7.34
46 Tristan Hesselholt 4.53   8.33    Denmark 10.51 4.53 10.72 7.37 7.10
47 Nitaan Mårtensson 5.95   8.71    Thailand 7.63 17.52 5.95 7.76 10.75
48 Hampus Lidén 6.52   9.04    Sweden 6.52 7.96 7.46 11.69 DNF
49 Lucas Ferslev Jensen 6.12   10.44    Denmark 6.12 13.37 8.43 34.75 9.51
50 Axel Grabow Wæsel 6.86   10.75    Denmark 12.02 6.86 7.83 21.43 12.39
51 Lauge Leth Jensen 4.80   10.93    Denmark 4.80 15.47 7.73 DNF 9.59
52 Eric Bisbjerg 7.27   11.56    Denmark 7.27 9.76 12.72 12.20 17.61
53 Christoffer Andersen 7.05   12.21    Denmark 7.05 19.36 9.52 7.74 DNF
54 Zain Ali 8.25   12.50    Denmark 13.14 15.08 8.25 17.11 9.29
55 Tobias Canger Lund 11.18   12.55    Denmark 11.21 DNF 11.37 11.18 15.06
56 Peder Steen Henriksen 8.06   13.31    Denmark 11.38 12.08 DNF 16.47 8.06
57 Mikela Elleby Jørgensen 12.30   14.16    Denmark 12.30 27.40 13.40 14.89 14.20
58 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 8.02   15.39    Denmark 8.02 20.90 24.13 11.30 13.96
59 Anton Tane Søchting Goode 13.46   19.64    Denmark 23.51 18.24 45.43 13.46 17.16
60 Isabella Victoria Stolarczyk 13.49   22.00    Denmark 24.36 18.68 24.41 22.95 13.49
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Karina Grandjean Beck 34.58   36.65    Denmark 35.42 35.83 34.58 38.69 40.24
2 Martin Vædele Egdal 31.12   36.69    Denmark 39.74 42.82 34.17 36.17 31.12
3 Daniel Vædele Egdal 37.40   38.95    Denmark 37.90 41.34 41.88 37.40 37.62
4 Jakob Gunnarsson 36.31   39.60    Sweden 38.64 42.29 39.28 36.31 40.88
5 Rasmus Stub Detlefsen 36.26   40.18    Denmark 42.18 37.86 36.26 40.51 57.44
6 Daniel Wallin 32.41   40.19    Sweden 46.01 40.44 32.41 35.74 44.38
7 Micki Kanaiya Harning 37.83   41.87    Denmark 37.83 42.41 41.98 51.52 41.23
8 Oscar Roth Andersen 39.12   41.89    Denmark 39.12 40.58 45.54 39.56 DNF
9 Magnus Patrick Kanstrup 40.13   42.64    Denmark 46.21 42.05 44.74 40.13 41.14
10 Nathaniel Berg 35.34   42.86    Sweden 43.05 41.88 44.11 35.34 43.65
11 Toni Beljo 37.72   44.14    Sweden 48.74 43.82 47.54 37.72 41.07
12 Rasmus Andersson 43.23   45.35    Sweden 44.65 43.53 43.23 50.25 47.88
13 Fredrik Trondhjem 47.12   49.06    Denmark 47.12 49.44 48.72 49.03 59.79
14 Karl Taagaard Hansen 48.30   51.53    Denmark 48.30 48.99 53.41 52.19 59.49
15 Johan Thuvesen 46.95   51.95    Sweden 48.95 56.02 58.95 46.95 50.87
16 Callum Goodyear 44.24   53.90    United Kingdom 49.55 1:02.84 44.24 49.32 1:08.79
17 Tommaso Zoffoli 43.21   54.32    Italy 1:14.01 43.21 54.82 49.10 59.04
18 Nikolai Bjerrum Baunkilde 47.97   54.85    Denmark 57.57 52.60 47.97 54.39 58.52
19 Mathias Søndergaard Byrne 50.85   54.98    Denmark 58.49 59.75 52.50 53.95 50.85
20 Daniel Anker Hermansen 46.17   55.10    Denmark 46.17 57.75 56.47 59.78 51.09
21 Darja Makurina 52.62   56.21    Latvia 1:01.68 54.91 52.62 58.87 54.85
22 Christian Smedegaard 52.76   56.69    Denmark 52.76 55.12 55.19 59.99 59.75
23 Henrik Buus Aagaard 50.31   56.72    Denmark 50.31 54.65 54.45 1:10.14 1:01.06
24 Filippo Brancaleoni 52.84   56.91    Italy 1:03.56 57.94 52.84 53.49 59.30
25 Theo Lyholm 50.88   57.08    Denmark 56.14 58.91 1:23.67 56.20 50.88
26 Steffen Nielsen 53.79   57.12    Denmark 53.79 55.79 54.32 1:01.26 1:01.83
27 Magnus Søndergaard Byrne 55.93   58.98    Denmark 1:04.00 55.93 57.53 59.14 1:00.28
28 Zoé de Moffarts 58.19   1:01.42    Belgium 1:03.43 58.19 59.15 1:16.52 1:01.69
29 Marco Belotti 51.37   1:03.16    Italy 1:01.56 1:03.53 51.37 1:33.49 1:04.38
30 Lovisa Eriksson 54.47   1:03.35    Sweden 54.47 59.99 1:10.32 59.73 1:10.33
31 Anton Ståhlroos 1:04.25   1:07.90    Sweden 1:04.49 1:04.25 DNF 1:12.67 1:06.54
32 Elvin Thorsen 55.48   1:07.98    Sweden 55.48 1:05.49 1:09.59 1:57.11 1:08.85
33 Victor Alexander Stolarczyk 1:02.95   1:08.66    Denmark 1:16.30 1:02.95 1:03.37 1:12.33 1:10.28
34 Thomas Schmidt 1:04.54   1:09.65    Denmark 1:12.46 1:09.19 1:07.30 1:04.54 1:14.68
35 Sandra Rosén 1:11.15      Sweden 1:11.15 1:19.44
36 Lauge Leth Jensen 1:11.90      Denmark 1:34.73 1:11.90
37 Karla Struer Lund 1:17.43      Denmark 1:17.73 1:17.43
38 Lars Vennike Nielsson 1:19.51      Denmark 1:19.51 1:26.03
39 Mikkel Brinks Jensen 1:25.50      Denmark 1:32.86 1:25.50
40 Tristan Hesselholt 1:25.64      Denmark 1:38.32 1:25.64
41 Johannes Stensborg Jakobsen 1:26.65      Denmark 1:26.65 1:34.13
42 Laurids Abelsen Holm 1:34.51      Denmark 2:59.14 1:34.51
43 Christoffer Andersen 1:37.18      Denmark 1:57.35 1:37.18
44 Damien Støvring Rolighed 1:37.40      Denmark 1:46.05 1:37.40
45 Mikela Elleby Jørgensen 1:48.71      Denmark 2:15.75 1:48.71
46 Benjamin Thunbo Jonassen 1:53.72      Denmark 1:53.72 DNF
47 Zain Ali 1:57.51      Denmark 1:57.51 DNF
48 Tobias Canger Lund 2:08.78      Denmark 2:08.78 2:24.22
49 Lucas Moldrup 2:19.99      Denmark 2:19.99 2:24.75
50 Carl Emil Exner 2:47.02      Denmark 2:47.02 2:49.35
51 Elisabeth Christensen DNF      Denmark DNF DNS
51 Lucas Ferslev Jensen DNF      Denmark DNF DNF
  3x3x3 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Micki Kanaiya Harning 56.92   DNF    Denmark DNF 56.92 DNF
2 Daniel Anker Hermansen 1:08.59   DNF    Denmark 1:08.59 DNF DNF
3 Daniel Wallin 1:12.17   DNF    Sweden 1:12.17 DNF DNF
4 Martin Vædele Egdal 1:20.14   DNF    Denmark DNF 1:20.14 DNF
5 Callum Goodyear 1:32.36   DNF    United Kingdom 1:32.36 2:16.42 DNF
6 Henrik Buus Aagaard 1:50.56   DNF    Denmark DNF 2:09.34 1:50.56
7 Darja Makurina 2:21.46   DNF    Latvia 2:47.18 2:21.46 DNF
8 Daniel Vædele Egdal 2:49.44   3:12.61    Denmark 3:14.00 2:49.44 3:34.40
9 Nikolai Bjerrum Baunkilde 3:25.50   DNF    Denmark 4:43.53 DNF 3:25.50
10 Jakob Gunnarsson DNF   DNF    Sweden DNF DNS DNS
10 Lars Vennike Nielsson DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
10 Lovisa Eriksson DNF   DNF    Sweden DNF DNS DNS
10 Magnus Patrick Kanstrup DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
10 Mikela Elleby Jørgensen DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
10 Theo Lyholm DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNS
  3x3x3 One-Handed   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 10.64   NR 14.61    Denmark 14.25 13.12 16.46 16.65 10.64
2 Daniel Wallin 15.51   16.42    Sweden 16.55 16.74 18.56 15.51 15.96
3 Jakob Gunnarsson 16.01   17.85    Sweden 18.52 17.11 19.31 16.01 17.93
4 Karina Grandjean Beck 15.80   18.00    Denmark 21.59 17.48 15.80 20.02 16.50
5 Theo Lyholm 16.59   18.96    Denmark 21.29 16.59 19.94 17.07 19.86
6 Micki Kanaiya Harning 16.62   19.84    Denmark 16.86 22.63 21.96 16.62 20.71
7 Henrik Buus Aagaard 17.36   20.38    Denmark 17.36 22.62 18.59 20.23 22.31
8 Rasmus Stub Detlefsen 18.88   20.50    Denmark 21.19 21.08 19.23 24.93 18.88
9 Karl Taagaard Hansen 18.59   20.63    Denmark 18.59 19.43 19.54 DNF 22.91
10 Daniel Vædele Egdal 14.71   20.68    Denmark 14.71 19.83 21.36 20.85 22.02
11 Toni Beljo 13.40   21.18    Sweden 21.96 13.40 21.57 23.68 20.01
12 Thomas Schmidt 19.19   21.75    Denmark 20.44 23.69 21.46 23.36 19.19
13 Christian Smedegaard 18.79   22.49    Denmark 23.48 18.79 21.10 27.47 22.89
14 Nathaniel Berg 18.72   22.56    Sweden 27.70 18.72 21.36 22.75 23.58
15 Fredrik Trondhjem 18.62   23.47    Denmark 23.63 18.62 20.36 29.13 26.42
16 Elvin Thorsen 21.73   24.25    Sweden 26.89 21.73 30.46 21.86 23.99
17 Filippo Brancaleoni 21.09   25.39    Italy 25.09 25.28 27.48 21.09 25.81
18 Johan Thuvesen 21.74   26.43    Sweden 21.74 25.65 29.49 24.15 30.43
19 Callum Goodyear 23.86   26.69    United Kingdom 27.36 24.61 28.10 23.86 28.76
20 Victor Alexander Stolarczyk 24.74   27.96    Denmark 27.75 25.95 24.74 30.18 31.32
21 Mathias Søndergaard Byrne 24.95   28.53    Denmark 31.09 28.17 26.33 24.95 35.21
22 Magnus Patrick Kanstrup 25.56   29.86    Denmark 30.64 39.23 25.76 25.56 33.19
23 Marco Belotti 27.74   31.38    Italy 32.74 31.86 27.74 31.09 31.18
24 Laurids Abelsen Holm 29.53   32.05    Denmark 32.16 32.01 46.52 31.98 29.53
25 Rasmus Guldager 28.82   33.22    Denmark 31.77 28.82 33.36 34.53 37.74
26 Tommaso Zoffoli 22.74   33.83    Italy 22.74 35.84 37.20 28.45 42.83
27 Trym Persson-Vassenden 28.89   33.95    Sweden 44.27 28.89 32.22 39.98 29.64
28 Daniel Anker Hermansen 33.30   35.80    Denmark 33.78 33.30 45.91 39.91 33.71
29 Anton Ståhlroos 28.06   38.16    Sweden 34.59 37.62 28.06 50.13 42.28
30 Benjamin Thunbo Jonassen 31.51   41.43    Denmark 31.51 DNF 46.54 43.04 34.70
31 Alex Tilgreen Mogensen 30.03   48.27    Denmark 55.87 30.03 41.12 57.15 47.81
32 Liam Hallberg 32.63   DNF    Sweden DNF 32.63 34.28 45.21 DNF
33 Nikolai Bjerrum Baunkilde 52.01      Denmark 1:06.02 52.01
34 Tobias Canger Lund 58.94      Denmark 58.94 1:06.76
35 Zain Ali 1:00.09      Denmark 1:00.76 1:00.09
36 Thomas Sonnenberg Jarner 1:04.29      Denmark DNF 1:04.29
37 Tristan Hesselholt 1:25.43      Denmark DNF 1:25.43
  3x3x3 With Feet   Combined Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 33.92   36.72   NR  Denmark 37.51 38.72 33.92
2 Elvin Thorsen 54.33   55.92    Sweden 54.33 57.85 55.58
3 Henrik Buus Aagaard 53.27   58.73    Denmark 53.27 56.11 1:06.82
4 Daniel Wallin 50.46   1:03.74    Sweden 1:03.24 1:17.52 50.46
5 Darja Makurina 1:01.70   1:09.61    Latvia 1:14.16 1:12.98 1:01.70
6 Martin Vædele Egdal 1:09.78   1:19.93    Denmark 1:09.78 1:22.95 1:27.07
7 Jakob Gunnarsson 1:13.91   1:27.53    Sweden 1:13.91 1:46.05 1:22.64
8 Callum Goodyear 1:45.68      United Kingdom 1:45.68
9 Theo Lyholm 1:48.29      Denmark 1:48.29
10 Rasmus Stub Detlefsen 1:48.34      Denmark 1:48.34
11 Christian Smedegaard DNF      Denmark DNF
11 Daniel Anker Hermansen DNF      Denmark DNF
11 Fredrik Trondhjem DNF      Denmark DNF
11 Karina Grandjean Beck DNF      Denmark DNF
11 Lovisa Eriksson DNF      Sweden DNF
  Rubik's Clock   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Wallin 5.48   6.75    Sweden 6.28 5.48 DNF 7.34 6.64
2 Nathaniel Berg 6.24   7.31    Sweden 7.43 7.01 6.24 7.49 DNF
3 Thomas Schmidt 6.76   8.20    Denmark 6.76 7.52 10.36 7.77 9.32
4 Daniel Vædele Egdal 7.15   8.63    Denmark 9.25 DNF 7.15 8.26 8.38
5 Darja Makurina 8.80   NR 9.65   NR  Latvia 10.17 9.94 8.80 11.04 8.83
6 Martin Vædele Egdal 8.50   10.44    Denmark 8.89 8.50 13.16 9.26 15.78
7 Elvin Thorsen 10.65   12.85    Sweden 12.35 14.04 10.65 13.32 12.89
8 Rasmus Stub Detlefsen 11.47   12.94    Denmark 12.06 11.47 13.27 13.61 13.50
9 Callum Goodyear 12.12   13.79    United Kingdom 14.27 DNF 12.12 13.61 13.49
10 Magnus Søndergaard Byrne 12.65   14.67    Denmark 13.88 12.65 15.40 17.01 14.74
11 Christian Smedegaard 12.46   14.74    Denmark 15.97 14.10 14.15 32.41 12.46
12 Lovisa Eriksson 11.52   15.64    Sweden 11.52 DNF 16.27 15.95 14.70
13 Filippo Brancaleoni 13.48   15.90    Italy 16.98 23.24 13.48 16.12 14.60
14 Lars Kildebro 10.71   16.63    Denmark 10.71 14.80 21.80 DNF 13.30
15 Johan Thuvesen 13.09   DNF    Sweden 13.09 DNF DNF 14.10 15.54
16 Liam Hallberg 14.33   DNF    Sweden 14.33 22.16 DNF DNF 19.87
17 Theo Lyholm 18.09   DNF    Denmark 18.09 DNF DNF 19.48 DNF
18 Jakob Gunnarsson 25.33      Sweden DNF 25.33
19 Daniel Anker Hermansen 26.25      Denmark 27.47 26.25
20 Tommaso Zoffoli 35.60      Italy DNF 35.60
21 Trym Persson-Vassenden DNF      Sweden DNF DNF
  Pyraminx   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 2.56   2.93    Denmark 2.81 2.56 3.85 3.06 2.93
2 Toni Beljo 2.04   3.23    Sweden 3.28 2.04 4.43 3.36 3.04
3 Elvin Thorsen 1.73   3.34    Sweden 3.97 4.31 3.32 2.73 1.73
4 Daniel Wallin 2.91   3.64    Sweden 4.23 2.91 3.92 3.44 3.57
5 Thomas Schmidt 3.36   3.73    Denmark 3.36 3.40 3.73 4.08 4.07
6 Rasmus Stub Detlefsen 3.57   3.83    Denmark 4.52 3.68 3.60 4.22 3.57
7 Martin Vædele Egdal 1.81   4.22    Denmark 4.58 4.83 7.62 3.24 1.81
8 Liam Hallberg 2.91   4.23    Sweden 3.79 2.91 6.13 5.72 3.18
9 Jakob Gunnarsson 2.73   4.39    Sweden 8.97 6.40 3.66 3.11 2.73
10 Daniel Vædele Egdal 3.84   4.57    Denmark 4.92 6.09 4.10 4.68 3.84
11 Nathaniel Berg 3.67   4.91    Sweden 4.97 3.67 6.00 6.54 3.77
12 Theo Lyholm 3.72   5.05    Denmark 5.49 4.04 5.62 3.72 5.81
13 Johan Thuvesen 4.12   5.54    Sweden 6.51 7.45 4.12 4.86 5.25
14 Rasmus Andersson 4.70   5.64    Sweden 5.73 5.09 4.70 6.11 DNF
15 Karina Grandjean Beck 4.67   6.01    Denmark 4.67 4.78 7.18 6.08 DNF
16 Magnus Søndergaard Byrne 5.49   6.10    Denmark 5.90 10.06 6.87 5.53 5.49
17 Zoé de Moffarts 4.73   7.16    Belgium 7.29 4.73 7.89 6.96 7.23
18 Anton Ståhlroos 3.87   7.44    Sweden 6.96 10.73 7.42 7.95 3.87
19 Niels Magnus Lund Heje 5.38   7.46    Denmark 6.58 8.63 7.17 5.38 11.39
20 Christian Smedegaard 5.43   7.56    Denmark 14.47 10.26 6.37 6.04 5.43
21 Lovisa Eriksson 4.87   7.61    Sweden 6.72 10.68 11.45 4.87 5.43
22 Karl Taagaard Hansen 5.68   8.06    Denmark 8.71 9.76 8.40 7.06 5.68
23 Callum Goodyear 5.44   8.12    United Kingdom 9.69 12.23 8.29 5.44 6.38
24 Magnus Patrick Kanstrup 7.33   8.31    Denmark 9.01 7.37 9.88 8.54 7.33
25 Micki Kanaiya Harning 6.56   8.80    Denmark 11.66 9.32 7.79 9.28 6.56
26 Mathias Søndergaard Byrne 7.76   9.17    Denmark 9.61 8.15 9.76 10.24 7.76
27 Alex Tilgreen Mogensen 8.41   9.26    Denmark 8.41 9.04 10.30 11.91 8.43
28 Filippo Brancaleoni 6.16   9.35    Italy 11.57 6.16 6.86 9.63 12.47
29 Thomas Sonnenberg Jarner 8.08   9.96    Denmark 17.32 8.08 9.23 12.23 8.42
30 Nikolai Bjerrum Baunkilde 6.87   10.60    Denmark 10.00 9.98 12.81 6.87 11.83
31 Peder Steen Henriksen 8.69   10.84    Denmark 11.64 10.13 11.21 8.69 11.18
32 Tristan Hesselholt 9.17   11.35    Denmark 9.17 14.23 9.63 15.64 10.18
33 Ludvig Ståhlroos 9.21   11.56    Sweden 15.02 13.20 10.21 11.27 9.21
34 Steffen Nielsen 11.19   11.83    Denmark 11.32 15.15 12.55 11.19 11.61
35 Axel Grabow Wæsel 8.16   11.88    Denmark 12.04 10.99 12.61 8.16 DNF
36 Benjamin Thunbo Jonassen 7.06   12.07    Denmark 10.60 10.82 DNF 7.06 14.78
37 Victor Alexander Stolarczyk 7.56   12.61    Denmark 15.74 7.56 13.36 12.15 12.33
38 Thilde Hesselholt 8.60   12.70    Denmark 18.46 13.83 8.60 12.17 12.09
39 Trym Persson-Vassenden 8.88   12.87    Sweden 15.38 9.57 16.75 13.67 8.88
40 Christian Moldrup 8.10   13.19    Denmark 18.81 8.10 10.25 10.50 20.05
41 Lauge Leth Jensen 10.19   13.38    Denmark DNF 14.70 12.27 13.17 10.19
42 Lucas Ferslev Jensen 10.83   13.59    Denmark 17.00 18.21 12.34 10.83 11.43
43 Fredrik Trondhjem 8.84   13.66    Denmark 18.62 DNF 10.55 11.82 8.84
44 Zain Ali 10.98   13.88    Denmark 10.98 16.18 11.00 14.45 20.76
45 Eric Bisbjerg 9.56   14.57    Denmark 9.56 15.91 16.00 16.01 11.81
46 Mikela Elleby Jørgensen 12.79   14.82    Denmark 17.90 14.11 15.65 14.69 12.79
47 Johannes Stensborg Jakobsen 8.53   15.41    Denmark 22.63 17.54 16.78 8.53 11.91
48 Lucas Moldrup 13.54   15.91    Denmark 13.54 16.70 15.85 27.07 15.17
49 Laurids Abelsen Holm 7.96   17.48    Denmark 13.94 7.96 14.06 DNF 24.43
50 Mikkel Brinks Jensen 12.85   17.51    Denmark 23.97 15.53 18.95 18.05 12.85
51 Hampus Lidén 13.81   17.79    Sweden 21.95 14.37 DNF 17.05 13.81
52 Tobias Canger Lund 10.17   24.21    Denmark 29.69 10.17 25.87 23.83 22.92
53 Gustav Frickmann Rohde 4.41   DNF    Denmark DNF 14.13 DNF 8.66 4.41
54 Kristoffer Vasehus 20.65      Denmark 20.65 23.04
55 Christoffer Andersen 27.88      Denmark 27.88 DNF
  Skewb   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 3.09   3.55    Denmark 4.49 3.72 3.25 3.09 3.67
2 Daniel Wallin 1.98   3.68    Sweden 5.04 3.42 1.98 4.18 3.43
3 Martin Vædele Egdal 2.98   4.15    Denmark 5.38 7.10 3.22 2.98 3.86
4 Thomas Schmidt 3.65   4.18    Denmark 8.49 3.65 4.58 4.24 3.72
5 Jakob Gunnarsson 3.59   4.50    Sweden 5.47 3.59 6.06 3.84 4.20
6 Rasmus Stub Detlefsen 2.19   5.05    Denmark 2.19 4.10 15.74 3.48 7.57
7 Rasmus Andersson 3.84   5.07    Sweden 8.61 3.90 3.84 5.19 6.11
8 Nathaniel Berg 3.24   5.53    Sweden 7.24 4.36 7.78 4.98 3.24
9 Johan Thuvesen 3.84   5.82    Sweden 7.04 5.03 5.76 3.84 6.66
10 Elvin Thorsen 3.00   5.85    Sweden 6.96 3.00 4.44 8.08 6.16
11 Toni Beljo 4.38   6.18    Sweden 8.40 5.54 7.41 4.38 5.60
12 Lovisa Eriksson 5.01   7.21    Sweden 7.83 6.64 7.16 5.01 8.67
13 Darja Makurina 5.76   7.48    Latvia 9.16 7.46 7.35 7.63 5.76
14 Sandra Rosén 6.63   7.52    Sweden 7.24 8.28 17.77 7.04 6.63
15 Magnus Patrick Kanstrup 5.95   7.57    Denmark 10.97 6.56 9.91 5.95 6.23
16 Liam Hallberg 5.88   7.73    Sweden 9.91 5.88 6.22 10.39 7.05
17 Christian Smedegaard 5.10   8.32    Denmark 8.91 5.10 6.54 9.51 DNF
18 Karina Grandjean Beck 4.74   8.84    Denmark 7.30 15.58 8.43 4.74 10.80
19 Christian Moldrup 8.75   9.17    Denmark 8.87 9.45 8.75 9.19 12.54
20 Thilde Hesselholt 6.27   9.55    Denmark 11.81 9.50 6.27 11.68 7.48
21 Fredrik Trondhjem 6.42   9.73    Denmark 10.99 6.42 8.80 10.87 9.53
22 Benjamin Thunbo Jonassen 7.55   9.92    Denmark 14.38 8.30 7.55 11.29 10.16
23 Mathias Søndergaard Byrne 7.33   9.95    Denmark 12.19 8.61 7.33 DNF 9.06
24 Niels Magnus Lund Heje 7.92   10.01    Denmark 10.20 7.92 10.58 10.38 9.44
25 Daniel Anker Hermansen 8.56   10.05    Denmark 10.03 11.37 8.56 8.74 12.03
26 Anton Ståhlroos 7.46   10.29    Sweden DNF 10.67 10.82 9.39 7.46
27 Victor Alexander Stolarczyk 9.08   10.37    Denmark 10.47 9.08 18.66 10.74 9.90
28 Trym Persson-Vassenden 9.34   11.55    Sweden 15.30 9.74 13.58 11.34 9.34
29 Gustav Frickmann Rohde 7.38   12.89    Denmark 12.02 15.10 7.38 13.63 13.01
30 Nikolai Bjerrum Baunkilde 8.74   13.54    Denmark 18.16 11.27 24.45 8.74 11.19
31 Elisabeth Christensen 8.13   13.74    Denmark 19.04 8.13 14.97 11.51 14.74
32 Johannes Stensborg Jakobsen 9.91   13.86    Denmark 26.83 16.50 11.24 13.85 9.91
33 Lucas Moldrup 13.85   15.18    Denmark 19.02 13.85 16.30 14.59 14.66
34 Theo Lyholm 9.61   16.15    Denmark 19.94 10.78 9.61 24.83 17.72
35 Kristoffer Vasehus 12.37   16.69    Denmark 12.37 18.35 18.77 19.99 12.94
36 Axel Grabow Wæsel 13.70   16.98    Denmark 13.70 18.32 DNF 18.17 14.44
37 Tobias Canger Lund 11.06   17.00    Denmark 20.83 11.75 18.53 11.06 20.73
38 Tristan Hesselholt 10.63   17.31    Denmark 21.65 19.26 21.19 11.48 10.63
39 Mikela Elleby Jørgensen 12.96   18.76    Denmark 28.56 12.96 21.12 19.25 15.92
40 Lucas Ferslev Jensen 16.74   19.51    Denmark 24.47 16.78 18.57 23.18 16.74
41 Filippo Brancaleoni 11.76   20.15    Italy 23.81 18.54 11.76 22.71 19.21
42 Peder Steen Henriksen 18.19   20.57    Denmark 26.79 18.19 24.22 18.31 19.19
43 Steffen Nielsen 9.51   21.01    Denmark 13.06 15.87 34.09 40.42 9.51
44 Mikkel Brinks Jensen 8.29   21.81    Denmark DNF 16.84 31.94 8.29 16.66
45 Carl Emil Exner 18.95   29.40    Denmark 18.95 23.89 21.62 50.43 42.70
46 Alex Tilgreen Mogensen 8.51   DNF    Denmark DNF 9.02 DNF 8.51 41.28
47 Callum Goodyear 21.12      United Kingdom 21.12 21.30
48 Eric Bisbjerg 21.25      Denmark 21.25 48.85
49 Ludvig Ståhlroos 26.22      Sweden 26.22 26.77
  Square-1   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 6.04   ER 9.56   NR  Denmark 10.38 8.08 10.22 11.27 6.04
2 Martin Vædele Egdal 10.59   13.06    Denmark 12.45 14.87 11.86 10.59 15.17
3 Daniel Wallin 11.79   13.68    Sweden 12.71 11.79 15.92 21.23 12.42
4 Jakob Gunnarsson 12.76   14.64    Sweden 17.17 12.89 20.00 12.76 13.85
5 Daniel Vædele Egdal 12.70   15.34    Denmark 18.38 14.55 12.70 16.74 14.72
6 Christian Smedegaard 17.09   24.85    Denmark 27.50 24.65 27.49 22.41 17.09
7 Johan Thuvesen 18.47   25.79    Sweden 29.51 23.89 23.98 18.47 33.39
8 Elvin Thorsen 20.56   26.52    Sweden 24.36 20.56 33.53 38.37 21.68
9 Nathaniel Berg 18.04   27.04    Sweden 23.40 19.47 18.04 38.24 40.97
10 Daniel Anker Hermansen 23.44   28.17    Denmark 28.43 29.44 23.44 31.03 26.64
11 Thomas Schmidt 18.22   29.47    Denmark 32.57 25.86 18.22 34.82 29.97
12 Toni Beljo 24.05   32.19    Sweden 24.05 26.19 25.12 49.80 45.26
13 Anton Ståhlroos 27.69   34.56    Sweden 38.40 27.69 34.64 41.86 30.65
14 Tristan Hesselholt 26.80   40.22    Denmark 26.80 56.71 40.36 45.55 34.74
15 Magnus Søndergaard Byrne 31.84      Denmark 32.69 31.84
16 Henrik Buus Aagaard 33.53      Denmark 43.01 33.53
17 Thilde Hesselholt 34.72      Denmark 34.72 35.29
18 Lovisa Eriksson 35.56      Sweden 35.56 1:01.09
19 Trym Persson-Vassenden 37.70      Sweden 37.75 37.70
20 Johannes Stensborg Jakobsen 43.04      Denmark 1:08.97 43.04
21 Theo Lyholm 43.60      Denmark 43.60 56.87
22 Christian Moldrup 52.07      Denmark 52.07 DNF
23 Victor Alexander Stolarczyk 53.29      Denmark 53.29 DNF
24 Nikolai Bjerrum Baunkilde 53.66      Denmark 53.66 1:02.29
25 Axel Grabow Wæsel 1:11.56      Denmark 1:11.56 DNF
26 Benjamin Thunbo Jonassen 1:11.78      Denmark 1:17.74 1:11.78
27 Alex Tilgreen Mogensen DNF      Denmark DNF DNF
27 Callum Goodyear DNF      United Kingdom DNF DNF
27 Fredrik Trondhjem DNF      Denmark DNF DNF
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R2 U2 B2 L R2 U2 L' D2 B2 U' B' F2 U F' L' F D' B' L'
A #2 R2 F2 L2 R2 D2 R2 B' R2 B U' B F L2 B2 R' U' L' F
A #3 R2 F D2 L2 F' L2 B L' D L2 F' U2 F2 D U F' D2 F2
A #4 D2 B2 U' F2 D' R2 B2 U2 F D2 B D F L2 F2 D B2 L
A #5 U2 R2 D2 B U2 F2 L2 D2 R2 B D R2 B' U2 F' L B2 D2 R' U
A Ex#1 D2 R' F' D' B D2 L F B U2 L2 D2 L D2 R' F2 U2 B2 U2
A Ex#2 F2 R F2 R' B2 R2 U2 R D2 R' B2 D' B2 R U' B' F' D2 U' B D'
B #1 U2 F2 D' U B2 L2 D2 R2 D' L' U' R D L' F' D B' U2 L2 R'
B #2 F2 L D2 R' F2 L R2 D2 B2 F D' L' D' L' D' R2 U' F L' R
B #3 B2 F2 L2 U2 L R' U2 B2 F U L D' F L D2 F L' F2 U2
B #4 F' R2 D2 F D2 L2 B' R2 D2 L2 D L2 R' F2 R' F D' B L R2
B #5 F D2 F U2 B2 F' D2 L' F' L2 D2 L' F L' F' U F2 L'
B Ex#1 R' L' F2 R L' U B' R L' U2 F' B2 U2 D' R2 D' R2 L2 B2
B Ex#2 B2 D L' B2 D R D2 R' F' R2 D2 L2 D2 B2 R2 F2 L2 F' U2
C #1 U' R D' F L U' D F D2 L' F D2 R2 L2 F2 R2 D2 F' U2 L2
C #2 B2 L2 F' R2 B' L2 D2 F L2 U2 F R B U B' D U2 F R U' F
C #3 B2 L2 U' B2 D2 L2 D R2 D F2 U2 L' U2 B' D R F L' B' F D2
C #4 B' D2 B2 F' U2 F2 R2 U L2 R B' U L B2 R' B R B'
C #5 D R2 F' B2 D' B2 R D2 F' U2 D2 L' U2 B2 L' F2 R' U2 L2 F2
C Ex#1 F2 L2 F R2 F L2 R2 D2 B U' F' R' D U R B R F L' B2
C Ex#2 L2 R2 U2 B' F' D2 L2 B' R2 B2 L' B' D U' L' U' F' D2 F D2
D #1 F2 R2 D2 F2 U' L2 F2 D R2 F2 R' B' U' F' D L' F' R B L' U'
D #2 B' L2 U2 L2 B' F L2 B D2 R U L2 R D' L D2 B' D' U2 B
D #3 B2 U2 R2 B F2 R2 F D2 R U2 F' D2 L2 B R2 U B' R2 B'
D #4 F2 D2 F' B' U' F2 D L D2 R' U R2 U2 B2 D' R2 B2 U' R2 U
D #5 B' U2 F' R2 B F2 R2 D2 B' D U F L' R D L2 B2 L B D2
D Ex#1 B2 D B U2 L2 F' R U2 D2 R' F U2 B' R2 U2 D2 R2 F2 U2 D2 L2
D Ex#2 D2 B2 U B2 U2 B2 L2 D R2 D2 B' D' U2 R B' U2 F' D' L F
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U R' U' F' R U2 F' R2 F U' F
A #2 U' R F' R2 F U2 F U R' F R
A #3 U2 R' F' U R' F U2 R2 F' U' R2
A #4 R2 F U2 R U' R U2 R' U R F'
A #5 U2 R' U' R U R' U' F U2 F' R2
A Ex#1 R' F R U R' F' R U2 R F R2
A Ex#2 U2 R U' F' R2 U' F2 U' F U' F
B #1 U R' U2 F R U2 R U2 R2 U' F
B #2 U' R2 U' F2 U2 R U R U2 F' U2
B #3 R U R' F R F' R2 U2 F' R U'
B #4 U' F U' R U R' F2 U' R U R
B #5 R U2 F' R2 F U' R U' R U' R'
B Ex#1 U R' U2 F R2 F' R2 U2 F R U'
B Ex#2 R' F R2 U' R2 U' F U' R' U F
C #1 U2 R U2 R2 F U' F R2 U2 R' U2
C #2 R U' F' R2 F' U2 R U' R' F' U
C #3 R' U F' U2 R U' R' F2 U2 R U'
C #4 U' R' F2 R U2 R' F R2 U2 F' U'
C #5 F R U' R U2 R2 F' R2 F' U' R'
C Ex#1 R2 U' R2 U2 R' U2 R F' R2 F' U2
C Ex#2 R U R' F' U' F R U' R' F U'
D #1 R' F R U' F R2 U' R' F2 U' R
D #2 R2 F' U' R2 U2 R U R U' R' U2
D #3 R' F' U' R U2 R' U' R' F' R2 F'
D #4 U2 R' F' U R' U' R F' U2 R U
D #5 U2 R' F' U' R U2 R U2 F U' R
D Ex#1 U2 F U' F U' R U R U' R' U
D Ex#2 R U2 R2 F R F' R U2 R' U' R
  4x4x4 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 F2 U2 L2 F2 D B2 L2 D L R2 U R2 U2 B L' F L D B2 Uw2 Rw2 U' Fw2 Rw2 F U D F Rw2 U' Rw R' B2 D R2 F2 Fw Uw F2 Rw2 F2 L' Uw2
A #2 D2 F' R2 U2 B2 R2 B' R2 B' L F' B U' F2 B' U2 F2 D' L' Rw2 D' Rw2 Uw2 L U2 R D' R2 D2 L' U2 Fw D Fw B2 R Uw2 Rw' Uw' Fw Rw2 D2 Fw
A #3 B2 R2 U2 B2 R2 B R2 F' L2 U D2 R F U2 D R' D2 B' R' Uw2 Fw2 U' F L2 U2 Rw2 U2 B' D2 B Rw2 U' Rw Uw2 L D' B' R Fw' L2 Uw L' Fw L' U'
A #4 U' F2 R2 F2 D' R2 U D2 R2 D' R' U2 B2 U D' R B' F L2 D Fw2 Rw2 F' U2 D L2 R2 D' B Uw2 Rw2 B Rw D' R' Uw2 Rw' F2 R2 Fw R2 Uw' F2 L2
A #5 F2 D2 F2 R D2 L D2 F2 L2 D' U L' F D2 F B2 D' L U' L' Fw2 U L' Fw2 R2 D' R Uw2 Rw2 Fw2 L2 B2 D' Fw' F' L Fw2 F Uw Rw2 B' Rw' Fw' L2 B'
A Ex#1 R2 F2 D2 R' U2 B2 L' D2 B R2 B' U R2 F B L' F' B Rw2 Uw2 U Rw2 B' Rw2 L2 D2 R2 B2 D' B' Rw B R B2 Rw Uw' Fw' R' Uw2 Rw' B2 Rw2 Uw2
A Ex#2 R B2 D2 B2 U2 R B2 L2 D2 R' B D L' R' F B' U L2 B' R Fw2 L Fw2 F D2 L' Uw2 L' F' R' L2 Uw Rw2 F2 R' D' R2 Fw' R Uw' D2 Fw' U
B #1 U2 L2 F2 L2 B' L2 B' L2 D2 F' U' F2 D B F2 R' B' D2 B U2 Rw2 F' Uw2 D L2 B2 Uw2 Fw2 D' Rw2 F Uw2 R2 Rw D2 U' B D' Uw' Fw L2 D2 B2 Uw Rw2 L2
B #2 U' F2 D' L2 D' R2 U D F2 D' F L2 F D' R2 F2 L' B2 U B' Rw2 Fw2 B' Rw2 L2 Uw2 L2 B D' F L2 B' U2 Rw Fw2 F D Rw Uw D' B Rw' L B' Uw'
B #3 F2 D2 R2 L2 U B2 U D2 B' U D2 L' B F2 L2 U2 R' B' D2 Rw2 Uw2 F D' U2 L2 Fw2 F' Uw2 D Fw2 D Rw' Uw2 D2 F U Rw' Uw R B Uw2 B' R2 D'
B #4 U L' D2 B' D' F D2 B' L2 F' L' R2 U2 B2 R F2 R' F2 L' D2 Fw2 L D' F2 Rw2 Uw2 U' L' D' F2 R2 F2 L' Fw D Rw2 U' B2 D' Uw' Fw U' B Rw2 Uw'
B #5 D2 L2 F D2 R2 B' L2 F2 D2 B' R' B' U F U' L B' D B U' Rw2 Fw2 U R2 F L2 U2 Rw2 F Uw2 Rw2 L2 F Rw D2 Rw B Uw Fw2 Uw F2 U2 Fw' L B2
B Ex#1 U2 B2 L2 B' R2 D2 F L2 D2 B' D2 R U' F L D' U' L' B' U' Uw2 Rw2 D U' B Uw2 D' L2 B' R2 F U' Rw Uw2 B Rw2 U L' R Fw' Uw2 Rw F L' Uw2
B Ex#2 R2 D2 B' D2 B U2 B2 U2 L2 U' B' L2 U R L' D' F L' D' Rw2 D' R2 U2 Fw2 U B L2 U F2 Rw2 F' Rw' U' Fw2 F R L2 Fw' Uw' R2 B2 Rw2 D' Rw
C #1 D B' R B2 R2 U' L' D U2 B' D L2 B2 D B2 D' L2 B2 L2 D2 Rw2 F R2 F2 R' Fw2 L' U2 B Uw2 Rw2 R' Uw R2 U F2 Uw2 D Rw Fw R2 Fw Uw2 Rw'
C #2 D2 R B2 D2 F2 L' B2 L' D2 L' F' U D B' U' R' F2 R' D2 L' Rw2 Uw2 Fw2 U2 Fw2 U2 L Uw2 L F' L F2 Uw' L Fw2 L B F2 Uw2 Fw L' U Rw' R' U2
C #3 L2 B2 F2 U' B2 D' R2 D' B2 U D F' D' R2 L F R F R2 D' Fw2 Uw2 R2 F' Uw2 U2 Rw2 F R U2 Fw2 L' F2 D B' Uw' D Fw2 Rw Uw' R' D2 L' Fw
C #4 D2 L' F' U F L2 D2 R2 F' L' U2 L' U2 L' F2 D2 F2 L' F2 Uw2 R Fw2 D' U2 L' D2 L2 Uw2 Rw2 L2 D L2 Fw' Uw2 Fw' U F R2 D2 Rw' Uw2 U Fw2 B'
C #5 D2 L2 B L2 B' U2 R2 U2 F2 U2 B' R U' R' D2 L B2 R F U' B Uw2 Rw2 R2 B R2 Fw2 R2 Uw2 L B2 Uw2 Fw2 L Uw Fw2 Uw' U' D' Rw2 Uw Rw Uw F' U' B2 R2
C Ex#1 L2 B2 D F2 B2 D' R2 D2 R2 B' U' F' L' D2 R2 U' F D R' Rw2 D' Rw2 Fw2 D2 R2 F' U R2 Uw2 F2 Rw F B2 Rw2 D' U' Rw' Uw' Fw Uw U2 D' R2
C Ex#2 B' R U L' D2 B' R D' B' R2 B2 U2 D2 L2 F2 L B2 U2 B2 Rw2 Uw2 F D2 Fw2 D F' Uw2 Rw2 B Rw2 D Fw2 L' D' Rw' Uw2 L2 Uw Fw Uw' U' Rw Fw' Uw
  3x3x3 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 F2 D L2 B2 U R2 F2 U R U' F U2 F R2 U' B U' R B' U' Rw' Uw'
A #2 F2 L2 B2 D U B2 F2 U L2 B2 F L2 U R2 U2 F L' D B2 R' F2 Rw2 Uw2
A #3 L2 F2 D L2 F2 L2 R2 U B2 U2 L2 R D' U' F U B' U2 R' U' Rw Uw'
A Ex#1 F U2 B D2 L2 F R2 F L2 D L2 R B2 D' U2 R2 F D2 L' F' Rw Uw2
A Ex#2 R2 D' F2 L2 D' F2 D' U F2 R D2 R F' U' R2 F D' F' R Uw
  3x3x3 One-Handed   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 L2 D2 L U2 L R' D2 U2 L' D L B' L F U' L2 R' F D
A #2 L2 D2 B' D2 B F D2 U' F' D' F R D L' F2 D' B2 D'
A #3 F' R L' F' R U B' U B2 D R' L2 F2 D2 L' D2 L' U2 L2
A #4 R F2 B2 R U L F2 U B' R B2 L2 D2 L' U2 R' U2 D2
A #5 B' R' B2 U2 B2 D2 B R U F L2 F2 R2 U2 B2 U B2 L2 D
A Ex#1 R2 U2 B2 U F2 U2 B2 F2 R' B' D U' F' L2 B2 F' D F' D'
A Ex#2 L D2 R' F2 R D2 R U2 F2 R' D B R' F' L B2 D2 U B2 D2
B #1 B2 U' R2 U L2 U R2 D B2 D2 R D' F U' B' D2 F' L' F2 R' U2
B #2 R' D' F2 U2 B R2 L2 U2 D F' U2 F2 R2 L D2 B2 D2 F2 R2 D2
B #3 R' D2 F U' R' F' U D' F U' R2 U2 R2 D2 R2 F' D2 F2 R2
B #4 F D' F L' U2 D2 L F' L' F2 B2 U' B2 L2 U' L2 D' R2 D2
B #5 U' F B2 L B' L' D R L2 D R2 U2 B2 D2 B2 L F2 D2 L' U2
B Ex#1 R B' U R D B' D2 B' D F U2 R2 U2 R' U2 L2 B2 R' D2 F2 R
B Ex#2 F' D2 L2 R2 F2 D2 B D2 F D2 F' D F' L' F2 U R' B' R' U' B2
C #1 R F2 U2 R F2 L U2 L2 F R F' U' F' L2 F2 L R2 D F'
C #2 B2 U L2 R2 U' B2 U B2 L2 R' F L' R' D2 R2 U' F2 R' B2 R2
C #3 B' U2 B L2 D2 F2 L2 F' D2 L2 F2 D U2 L U2 F2 D U2 R' D2
C #4 B2 U' L2 D' R2 B2 D2 U L' B' R2 F2 L D2 B' F2 U' L B2
C #5 F' U2 B' R2 B' L2 B' U2 R2 D2 R' B2 F R2 D' U R2 U' R D2
C Ex#1 U2 B2 R2 B2 R2 U2 L2 U R2 F2 U F' D2 L F D' R' D' B' D B'
C Ex#2 F' L2 B U2 D' F2 R F' L D' L2 U' R2 D R2 D F2 R2 U2 B2
  3x3x3 With Feet   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 U2 R B2 F2 U2 R' F2 L' F2 U B' D2 L F R' B L2 U2 L2 U
A #2 B' L2 R2 B' R2 B' R2 U2 B' U2 L R2 D' U B' D F' L R' D2
A #3 F2 D2 U' R2 B2 U' R2 B2 U F U' R' D F2 D2 L' B R' F'
A Ex#1 F2 L2 F2 U2 L2 D' R2 F2 R2 U2 F L U' F2 R D U B L2 B2
A Ex#2 B2 R2 U2 F2 D R2 D' U2 L' B' L2 U R' B D2 R2 U B' F'
  Rubik's Clock   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 UR5+ DR1- DL2- UL1+ U3+ R1- D3+ L5- ALL2+ y2 U2- R3- D4- L2- ALL2- UL
A #2 UR4- DR6+ DL2- UL6+ U4+ R4+ D3- L0+ ALL5+ y2 U0+ R3- D1- L6+ ALL3- DR UL
A #3 UR2- DR0+ DL1+ UL5+ U0+ R2+ D2+ L3- ALL5- y2 U2+ R1+ D4+ L5+ ALL0+
A #4 UR5- DR3- DL0+ UL2- U5- R3+ D5- L6+ ALL6+ y2 U4- R5+ D3- L0+ ALL3- UR
A #5 UR6+ DR2+ DL5+ UL6+ U4- R2- D5+ L6+ ALL5+ y2 U0+ R2+ D2- L6+ ALL4- UR DR UL
A Ex#1 UR6+ DR1+ DL0+ UL6+ U4- R3+ D4- L4+ ALL5+ y2 U1- R0+ D2+ L5+ ALL5- DL UL
A Ex#2 UR5+ DR1- DL1+ UL0+ U1- R6+ D1- L1+ ALL5+ y2 U5- R4- D2+ L4+ ALL2+ UR DR UL
B #1 UR3- DR5+ DL5+ UL3+ U1+ R3- D2+ L5+ ALL3- y2 U4- R2- D6+ L3- ALL0+ UR DL
B #2 UR4- DR1+ DL6+ UL6+ U4- R4- D3+ L4+ ALL2- y2 U0+ R5- D2+ L0+ ALL3- UR DR DL
B #3 UR0+ DR4- DL1- UL0+ U1- R2+ D5- L4- ALL4- y2 U6+ R1+ D1+ L5- ALL4- UR DR
B #4 UR6+ DR3- DL1- UL6+ U2- R2+ D5- L4- ALL2- y2 U4+ R2+ D4- L4+ ALL1- DR DL
B #5 UR2- DR4+ DL4- UL2+ U5+ R0+ D3- L3- ALL0+ y2 U3- R3+ D5- L1- ALL5+ UR DR DL
B Ex#1 UR2- DR5- DL4+ UL6+ U2- R4+ D4+ L4+ ALL5+ y2 U2- R5- D2+ L5- ALL4- UR UL
B Ex#2 UR6+ DR4- DL4+ UL1- U6+ R1- D5- L5+ ALL5+ y2 U4+ R1- D3+ L3- ALL2- UL
  Pyraminx   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 B L' R U B' U' L B' R' U L u l r'
A #2 R B' L B U' B L B U L B u' l' r b
A #3 U' R U' L R' B L U' B L R u' l r' b
A #4 R' B L R B L' B U' B' L' U' u'
A #5 B R L' B' R' B L R' U' B' U' u' l
A Ex#1 R' B U' L R B' R B' U' B' R u' l' r' b'
A Ex#2 R L' B L U' B' L B R' L' U' u l' b
B #1 R U L' B L' R U' R L' U B u' l r' b
B #2 B' L U' L' R L R' L' U L' R' u l' r b'
B #3 B U' B' L' B R L' B' R B' R l
B #4 L U' L' U B' R' B' L' B' R' L r' b'
B #5 R B U R' L U R U B R' L' l
B Ex#1 R' L U' R B L' U R' U B U u r' b
B Ex#2 U' B' R' L B' U L B' U B R' u' l' b'
C #1 L U' R' B' L B' L B' L' B L u' l r b
C #2 U' L R' B' R' L' R' L' R U B' r b'
C #3 L' B' L R' B' U B R U' R U' u' r'
C #4 B U' R B' L R B U B' L' U' u l r b
C #5 L U L' B' U L' U B L U' B u' l r b
C Ex#1 U' L' B' R' U' B U' R' B R' L' u' l' r
C Ex#2 B' R' U' B' L U B U R' U' B' l' r b
  Skewb   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 L U L' R' L' B' R' U R' B R
A #2 L R L U B R' U B' L' U' R'
A #3 B U L' R B R U' B' L U R
A #4 U R B' U' B R B R B' L U
A #5 B R U L' U' B R U L B' R
A Ex#1 R B U' L R' U' R U R B' U'
A Ex#2 R U R U' L U L B' U' B R
B #1 L R B R B R L' U' R' B' R'
B #2 B L U B L' B R B' U R B
B #3 R B L R' B L R B L' U' L'
B #4 B L R' L U L U R B L R
B #5 B R L R' U' B R' B R B U'
B Ex#1 B R U' B L' U' B' R' L B' L'
B Ex#2 R U' R B' R B U' R' U' B' L'
C #1 L B L' R' L U' B' R L B R'
C #2 U B U B' U L U L R' L' R
C #3 R L R' L R L R' U' B R U
C #4 B L U' B' L B' L B L' R U'
C #5 R B L B U' L' R' U L' U' L'
C Ex#1 U L U' R B' L R' L' U B R
C Ex#2 U L U' B U' L U' B' L R B'
  Square-1   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 (3,5) / (0,3) / (3,0) / (3,0) / (-3,0) / (-2,0) / (3,0) / (2,-5) / (-4,0) / (-5,-4) / (0,-2) / (-4,0) / (-4,-5)
A #2 (0,5) / (6,-3) / (-2,4) / (0,-3) / (3,0) / (0,-3) / (5,-3) / (6,-3) / (-4,-5) / (0,-3) / (2,0) / (6,-1) /
A #3 (0,5) / (6,3) / (3,0) / (3,0) / (-2,-5) / (3,0) / (0,-1) / (-3,0) / (-1,0) / (-4,0) / (1,0) / (0,-3) / (0,-2) / (6,0) /
A #4 (0,2) / (-5,-5) / (6,-3) / (-4,-4) / (-3,0) / (-5,0) / (0,-3) / (5,-3) / (6,-5) / (-2,0) / (2,0) / (-2,-1)
A #5 (-5,0) / (6,3) / (-1,2) / (1,-2) / (3,0) / (2,0) / (-3,0) / (0,-1) / (-4,0) / (0,-2) / (0,-5) / (-4,0) / (-2,0) / (0,-1)
A Ex#1 (-2,0) / (0,3) / (-3,0) / (-1,-1) / (1,-2) / (0,-4) / (-3,-3) / (5,0) / (-2,0) / (2,-4) / (6,-4) / (-5,0) /
A Ex#2 (0,-4) / (0,-3) / (4,-5) / (3,0) / (5,-4) / (3,0) / (-2,-3) / (-3,-3) / (3,0) / (-4,0) / (0,-4) / (2,-4) /
B #1 (0,5) / (0,3) / (4,4) / (2,-1) / (-5,-2) / (-4,0) / (0,-3) / (-3,0) / (0,-5) / (4,0) / (6,-1) / (2,0) / (4,-5)
B #2 (0,5) / (1,-5) / (0,-3) / (3,0) / (2,-1) / (4,-5) / (-1,0) / (0,-3) / (0,-1) / (0,-2) / (4,-3) / (0,-1) / (4,-5)
B #3 (-2,0) / (3,0) / (5,-1) / (-3,0) / (3,0) / (-3,-3) / (-2,0) / (3,0) / (0,-5) / (-4,0) / (3,-2) / (6,0) / (-4,0)
B #4 (0,5) / (4,1) / (5,-1) / (-5,-2) / (5,0) / (3,0) / (3,0) / (-4,-3) / (2,0) / (-4,0) / (2,0) / (-1,0) / (-3,-3)
B #5 (-3,-1) / (4,1) / (0,-3) / (6,0) / (0,-1) / (3,0) / (2,-5) / (-4,0) / (-2,-4) / (3,-4) / (-4,-3) / (3,0) /
B Ex#1 (-5,0) / (3,-3) / (-4,-4) / (3,0) / (0,-3) / (3,0) / (1,-3) / (3,0) / (0,-5) / (-4,0) / (3,-4) / (0,-4) /
B Ex#2 (3,5) / (1,-5) / (3,0) / (-3,0) / (2,-1) / (0,-3) / (1,0) / (-3,-3) / (5,-2) / (4,0) / (4,-4) / (-2,0)
Alex Tilgreen Mogensen    Denmark
Alex Tilgreen Mogensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 30 11.18   15.32   15.94 17.81 12.67 11.18 17.36
2x2x2 Cube Final 28 3.71   5.49   3.71 8.10 5.34 4.53 6.60
3x3x3 One-Handed Combined Final 31 30.03   48.27   55.87 30.03 41.12 57.15 47.81
Pyraminx Combined Final 27 8.41   9.26   8.41 9.04 10.30 11.91 8.43
Skewb Combined Final 46 8.51   DNF   DNF 9.02 DNF 8.51 41.28
Square-1 Combined Final 27 DNF     DNF DNF
Anton Ståhlroos    Sweden
Anton Ståhlroos
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 35 13.22   15.99   20.13 14.63 19.84 13.51 13.22
2x2x2 Cube Final 35 4.56   6.21   8.99 5.16 4.56 7.20 6.26
4x4x4 Cube Combined Final 31 1:04.25   1:07.90   1:04.49 1:04.25 DNF 1:12.67 1:06.54
3x3x3 One-Handed Combined Final 29 28.06   38.16   34.59 37.62 28.06 50.13 42.28
Pyraminx Combined Final 18 3.87   7.44   6.96 10.73 7.42 7.95 3.87
Skewb Combined Final 26 7.46   10.29   DNF 10.67 10.82 9.39 7.46
Square-1 Combined Final 13 27.69   34.56   38.40 27.69 34.64 41.86 30.65
Anton Tane Søchting Goode    Denmark
Anton Tane Søchting Goode
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 67 36.88   43.36   36.88 51.71 46.83 40.94 42.30
2x2x2 Cube Final 59 13.46   19.64   23.51 18.24 45.43 13.46 17.16
Axel Grabow Wæsel    Denmark
Axel Grabow Wæsel
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 70 23.93   44.29   47.76 35.60 49.50 23.93 51.22
2x2x2 Cube Final 50 6.86   10.75   12.02 6.86 7.83 21.43 12.39
Pyraminx Combined Final 35 8.16   11.88   12.04 10.99 12.61 8.16 DNF
Skewb Combined Final 36 13.70   16.98   13.70 18.32 DNF 18.17 14.44
Square-1 Combined Final 25 1:11.56     1:11.56 DNF
Benjamin Thunbo Jonassen    Denmark
Benjamin Thunbo Jonassen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 46 17.75   19.22   20.82 24.17 18.88 17.96 17.75
2x2x2 Cube Final 29 4.24   5.49   4.85 4.24 5.78 6.24 5.85
4x4x4 Cube Combined Final 46 1:53.72     1:53.72 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 30 31.51   41.43   31.51 DNF 46.54 43.04 34.70
Pyraminx Combined Final 36 7.06   12.07   10.60 10.82 DNF 7.06 14.78
Skewb Combined Final 22 7.55   9.92   14.38 8.30 7.55 11.29 10.16
Square-1 Combined Final 26 1:11.78     1:17.74 1:11.78
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 28 12.72   14.66   15.16 14.38 12.72 14.72 14.87
2x2x2 Cube Final 17 3.81   4.77   3.81 4.50 5.26 4.55 10.03
4x4x4 Cube Combined Final 16 44.24   53.90   49.55 1:02.84 44.24 49.32 1:08.79
3x3x3 Blindfolded Final 5 1:32.36   DNF   1:32.36 2:16.42 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 19 23.86   26.69   27.36 24.61 28.10 23.86 28.76
3x3x3 With Feet Combined Final 8 1:45.68     1:45.68
Rubik's Clock Combined Final 9 12.12   13.79   14.27 DNF 12.12 13.61 13.49
Pyraminx Combined Final 23 5.44   8.12   9.69 12.23 8.29 5.44 6.38
Skewb Combined Final 47 21.12     21.12 21.30
Square-1 Combined Final 27 DNF     DNF DNF
Carl Emil Exner    Denmark
Carl Emil Exner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 69 38.35   44.06   41.22 38.35 41.43 49.53 49.53
4x4x4 Cube Combined Final 50 2:47.02     2:47.02 2:49.35
Skewb Combined Final 45 18.95   29.40   18.95 23.89 21.62 50.43 42.70
Christian Moldrup    Denmark
Christian Moldrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 65 21.54   32.59   37.12 29.15 36.51 21.54 32.12
2x2x2 Cube Final 36 5.31   6.37   7.35 5.98 7.03 5.31 6.11
Pyraminx Combined Final 40 8.10   13.19   18.81 8.10 10.25 10.50 20.05
Skewb Combined Final 19 8.75   9.17   8.87 9.45 8.75 9.19 12.54
Square-1 Combined Final 22 52.07     52.07 DNF
Christian Smedegaard    Denmark
Christian Smedegaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 16 11.50   12.50   12.82 11.50 12.58 13.41 12.10
2x2x2 Cube Final 25 2.92   5.46   5.92 2.92 9.51 4.72 5.73
4x4x4 Cube Combined Final 22 52.76   56.69   52.76 55.12 55.19 59.99 59.75
3x3x3 One-Handed Combined Final 13 18.79   22.49   23.48 18.79 21.10 27.47 22.89
3x3x3 With Feet Combined Final 11 DNF     DNF
Rubik's Clock Combined Final 11 12.46   14.74   15.97 14.10 14.15 32.41 12.46
Pyraminx Combined Final 20 5.43   7.56   14.47 10.26 6.37 6.04 5.43
Skewb Combined Final 17 5.10   8.32   8.91 5.10 6.54 9.51 DNF
Square-1 Combined Final 6 17.09   24.85   27.50 24.65 27.49 22.41 17.09
Christoffer Andersen    Denmark
Christoffer Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 62 27.13   30.25   DNF 27.13 33.38 30.11 27.27
2x2x2 Cube Final 53 7.05   12.21   7.05 19.36 9.52 7.74 DNF
4x4x4 Cube Combined Final 43 1:37.18     1:57.35 1:37.18
Pyraminx Combined Final 55 27.88     27.88 DNF
Damien Støvring Rolighed    Denmark
Damien Støvring Rolighed
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 76 13.60   DNF   22.61 19.65 DNF 13.60 DNF
4x4x4 Cube Combined Final 44 1:37.40     1:46.05 1:37.40
Daniel Anker Hermansen    Denmark
Daniel Anker Hermansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 40 16.34   17.48   16.87 16.77 18.79 19.60 16.34
2x2x2 Cube Final 24 4.01   5.43   4.01 5.59 5.37 5.32 6.69
4x4x4 Cube Combined Final 20 46.17   55.10   46.17 57.75 56.47 59.78 51.09
3x3x3 Blindfolded Final 2 1:08.59   DNF   1:08.59 DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 28 33.30   35.80   33.78 33.30 45.91 39.91 33.71
3x3x3 With Feet Combined Final 11 DNF     DNF
Rubik's Clock Combined Final 19 26.25     27.47 26.25
Skewb Combined Final 25 8.56   10.05   10.03 11.37 8.56 8.74 12.03
Square-1 Combined Final 10 23.44   28.17   28.43 29.44 23.44 31.03 26.64
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 9.27   10.28   9.43 11.64 12.09 9.76 9.27
2x2x2 Cube Final 14 3.29   4.32   3.29 3.67 4.37 4.91 DNF
4x4x4 Cube Combined Final 3 37.40   38.95   37.90 41.34 41.88 37.40 37.62
3x3x3 Blindfolded Final 8 2:49.44   3:12.61   3:14.00 2:49.44 3:34.40
3x3x3 One-Handed Combined Final 10 14.71   20.68   14.71 19.83 21.36 20.85 22.02
3x3x3 With Feet Combined Final 1 33.92   36.72   NR 37.51 38.72 33.92
Rubik's Clock Combined Final 4 7.15   8.63   9.25 DNF 7.15 8.26 8.38
Pyraminx Combined Final 10 3.84   4.57   4.92 6.09 4.10 4.68 3.84
Skewb Combined Final 1 3.09   3.55   4.49 3.72 3.25 3.09 3.67
Square-1 Combined Final 5 12.70   15.34   18.38 14.55 12.70 16.74 14.72
Daniel Wallin    Sweden
Daniel Wallin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 8.32   8.69   8.32 10.32 8.96 8.41 8.71
2x2x2 Cube Final 9 3.06   3.84   3.09 6.44 3.06 3.94 4.49
4x4x4 Cube Combined Final 6 32.41   40.19   46.01 40.44 32.41 35.74 44.38
3x3x3 Blindfolded Final 3 1:12.17   DNF   1:12.17 DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 2 15.51   16.42   16.55 16.74 18.56 15.51 15.96
3x3x3 With Feet Combined Final 4 50.46   1:03.74   1:03.24 1:17.52 50.46
Rubik's Clock Combined Final 1 5.48   6.75   6.28 5.48 DNF 7.34 6.64
Pyraminx Combined Final 4 2.91   3.64   4.23 2.91 3.92 3.44 3.57
Skewb Combined Final 2 1.98   3.68   5.04 3.42 1.98 4.18 3.43
Square-1 Combined Final 3 11.79   13.68   12.71 11.79 15.92 21.23 12.42
Darja Makurina    Latvia
Darja Makurina
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 38 14.60   16.79   17.23 14.60 16.67 17.29 16.48
4x4x4 Cube Combined Final 21 52.62   56.21   1:01.68 54.91 52.62 58.87 54.85
3x3x3 Blindfolded Final 7 2:21.46   DNF   2:47.18 2:21.46 DNF
3x3x3 With Feet Combined Final 5 1:01.70   1:09.61   1:14.16 1:12.98 1:01.70
Rubik's Clock Combined Final 5 8.80   NR 9.65   NR 10.17 9.94 8.80 11.04 8.83
Skewb Combined Final 13 5.76   7.48   9.16 7.46 7.35 7.63 5.76
David Billekop Knudsen    Denmark
David Billekop Knudsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 43 13.72   17.73   17.78 19.55 16.84 13.72 18.58
2x2x2 Cube Final 43 5.67   8.03   5.67 6.62 DNF 9.20 8.28
Elisabeth Christensen    Denmark
Elisabeth Christensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 61 25.67   28.89   37.01 25.67 26.16 31.68 28.82
2x2x2 Cube Final 42 6.07   7.69   10.03 7.94 8.32 6.07 6.81
4x4x4 Cube Combined Final 51 DNF     DNF DNS
Skewb Combined Final 31 8.13   13.74   19.04 8.13 14.97 11.51 14.74
Elvin Thorsen    Sweden
Elvin Thorsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 22 12.17   13.57   13.95 13.31 13.46 12.17 20.12
2x2x2 Cube Final 8 2.14   3.76   4.96 3.08 2.14 4.90 3.31
4x4x4 Cube Combined Final 32 55.48   1:07.98   55.48 1:05.49 1:09.59 1:57.11 1:08.85
3x3x3 One-Handed Combined Final 16 21.73   24.25   26.89 21.73 30.46 21.86 23.99
3x3x3 With Feet Combined Final 2 54.33   55.92   54.33 57.85 55.58
Rubik's Clock Combined Final 7 10.65   12.85   12.35 14.04 10.65 13.32 12.89
Pyraminx Combined Final 3 1.73   3.34   3.97 4.31 3.32 2.73 1.73
Skewb Combined Final 10 3.00   5.85   6.96 3.00 4.44 8.08 6.16
Square-1 Combined Final 8 20.56   26.52   24.36 20.56 33.53 38.37 21.68
Eric Bisbjerg    Denmark
Eric Bisbjerg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 57 18.79   25.66   18.79 30.61 25.13 21.25 43.07
2x2x2 Cube Final 52 7.27   11.56   7.27 9.76 12.72 12.20 17.61
Pyraminx Combined Final 45 9.56   14.57   9.56 15.91 16.00 16.01 11.81
Skewb Combined Final 48 21.25     21.25 48.85
Filippo Brancaleoni    Italy
Filippo Brancaleoni
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 31 13.10   15.37   17.56 13.10 15.12 13.42 18.78
2x2x2 Cube Final 15 4.04   4.44   4.08 4.82 4.43 6.69 4.04
4x4x4 Cube Combined Final 24 52.84   56.91   1:03.56 57.94 52.84 53.49 59.30
3x3x3 One-Handed Combined Final 17 21.09   25.39   25.09 25.28 27.48 21.09 25.81
Rubik's Clock Combined Final 13 13.48   15.90   16.98 23.24 13.48 16.12 14.60
Pyraminx Combined Final 28 6.16   9.35   11.57 6.16 6.86 9.63 12.47
Skewb Combined Final 41 11.76   20.15   23.81 18.54 11.76 22.71 19.21
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 17 11.65   12.98   14.45 11.65 12.76 12.47 13.70
2x2x2 Cube Final 27 3.74   5.48   3.74 8.34 5.71 5.89 4.85
4x4x4 Cube Combined Final 13 47.12   49.06   47.12 49.44 48.72 49.03 59.79
3x3x3 One-Handed Combined Final 15 18.62   23.47   23.63 18.62 20.36 29.13 26.42
3x3x3 With Feet Combined Final 11 DNF     DNF
Pyraminx Combined Final 43 8.84   13.66   18.62 DNF 10.55 11.82 8.84
Skewb Combined Final 21 6.42   9.73   10.99 6.42 8.80 10.87 9.53
Square-1 Combined Final 27 DNF     DNF DNF
Gustav Frickmann Rohde    Denmark
Gustav Frickmann Rohde
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 59 21.60   26.75   21.60 DNF 29.42 26.15 24.67
2x2x2 Cube Final 37 3.92   6.71   3.92 5.19 DNF 7.98 6.95
Pyraminx Combined Final 53 4.41   DNF   DNF 14.13 DNF 8.66 4.41
Skewb Combined Final 29 7.38   12.89   12.02 15.10 7.38 13.63 13.01
Hampus Lidén    Sweden
Hampus Lidén
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 71 38.31   52.74   43.18 38.31 DNF 58.42 56.63
2x2x2 Cube Final 48 6.52   9.04   6.52 7.96 7.46 11.69 DNF
Pyraminx Combined Final 51 13.81   17.79   21.95 14.37 DNF 17.05 13.81
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 23 11.56   13.69   22.74 14.01 11.56 13.31 13.75
2x2x2 Cube Final 12 3.77   4.19   4.24 4.76 3.77 3.88 4.45
4x4x4 Cube Combined Final 23 50.31   56.72   50.31 54.65 54.45 1:10.14 1:01.06
3x3x3 Blindfolded Final 6 1:50.56   DNF   DNF 2:09.34 1:50.56
3x3x3 One-Handed Combined Final 7 17.36   20.38   17.36 22.62 18.59 20.23 22.31
3x3x3 With Feet Combined Final 3 53.27   58.73   53.27 56.11 1:06.82
Square-1 Combined Final 16 33.53     43.01 33.53
Isabella Victoria Stolarczyk    Denmark
Isabella Victoria Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 74 1:07.79   1:27.83   1:20.42 DNF 1:41.40 1:07.79 1:21.68
2x2x2 Cube Final 60 13.49   22.00   24.36 18.68 24.41 22.95 13.49
Jakob Gunnarsson    Sweden
Jakob Gunnarsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 8.17   10.06   8.17 10.29 9.15 10.73 13.38
2x2x2 Cube Final 1 1.89   2.48   2.16 4.21 2.56 2.71 1.89
4x4x4 Cube Combined Final 4 36.31   39.60   38.64 42.29 39.28 36.31 40.88
3x3x3 Blindfolded Final 10 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined Final 3 16.01   17.85   18.52 17.11 19.31 16.01 17.93
3x3x3 With Feet Combined Final 7 1:13.91   1:27.53   1:13.91 1:46.05 1:22.64
Rubik's Clock Combined Final 18 25.33     DNF 25.33
Pyraminx Combined Final 9 2.73   4.39   8.97 6.40 3.66 3.11 2.73
Skewb Combined Final 5 3.59   4.50   5.47 3.59 6.06 3.84 4.20
Square-1 Combined Final 4 12.76   14.64   17.17 12.89 20.00 12.76 13.85
Johan Thuvesen    Sweden
Johan Thuvesen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 15 10.58   12.41   10.58 13.10 12.02 12.10 14.48
2x2x2 Cube Final 5 2.75   3.39   5.17 3.15 2.75 3.37 3.66
4x4x4 Cube Combined Final 15 46.95   51.95   48.95 56.02 58.95 46.95 50.87
3x3x3 One-Handed Combined Final 18 21.74   26.43   21.74 25.65 29.49 24.15 30.43
Rubik's Clock Combined Final 15 13.09   DNF   13.09 DNF DNF 14.10 15.54
Pyraminx Combined Final 13 4.12   5.54   6.51 7.45 4.12 4.86 5.25
Skewb Combined Final 9 3.84   5.82   7.04 5.03 5.76 3.84 6.66
Square-1 Combined Final 7 18.47   25.79   29.51 23.89 23.98 18.47 33.39
Johannes Stensborg Jakobsen    Denmark
Johannes Stensborg Jakobsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 47 16.73   19.35   21.67 20.36 16.91 16.73 20.78
4x4x4 Cube Combined Final 41 1:26.65     1:26.65 1:34.13
Pyraminx Combined Final 47 8.53   15.41   22.63 17.54 16.78 8.53 11.91
Skewb Combined Final 32 9.91   13.86   26.83 16.50 11.24 13.85 9.91
Square-1 Combined Final 20 43.04     1:08.97 43.04
Karina Grandjean Beck    Denmark
Karina Grandjean Beck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 13 10.51   11.67   10.99 12.18 12.66 10.51 11.83
4x4x4 Cube Combined Final 1 34.58   36.65   35.42 35.83 34.58 38.69 40.24
3x3x3 One-Handed Combined Final 4 15.80   18.00   21.59 17.48 15.80 20.02 16.50
3x3x3 With Feet Combined Final 11 DNF     DNF
Pyraminx Combined Final 15 4.67   6.01   4.67 4.78 7.18 6.08 DNF
Skewb Combined Final 18 4.74   8.84   7.30 15.58 8.43 4.74 10.80
Karl Taagaard Hansen    Denmark
Karl Taagaard Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 8.39   9.32   10.01 8.39 8.73 9.80 9.43
2x2x2 Cube Final 16 3.05   4.46   3.05 4.08 4.45 4.86 5.87
4x4x4 Cube Combined Final 14 48.30   51.53   48.30 48.99 53.41 52.19 59.49
3x3x3 One-Handed Combined Final 9 18.59   20.63   18.59 19.43 19.54 DNF 22.91
Pyraminx Combined Final 22 5.68   8.06   8.71 9.76 8.40 7.06 5.68
Karla Struer Lund    Denmark
Karla Struer Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 48 16.21   19.62   19.88 22.87 16.21 20.08 18.91
4x4x4 Cube Combined Final 37 1:17.43     1:17.73 1:17.43
Kristoffer Vasehus    Denmark
Kristoffer Vasehus
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 51 20.20   21.60   24.50 22.84 20.20 20.80 21.16
Pyraminx Combined Final 54 20.65     20.65 23.04
Skewb Combined Final 35 12.37   16.69   12.37 18.35 18.77 19.99 12.94
Lars Kildebro    Denmark
Lars Kildebro
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 63 26.45   31.18   34.68 32.25 32.70 26.45 28.59
Rubik's Clock Combined Final 14 10.71   16.63   10.71 14.80 21.80 DNF 13.30
Lars Vennike Nielsson    Denmark
Lars Vennike Nielsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 45 15.22   18.97   15.70 18.17 23.66 15.22 23.05
2x2x2 Cube Final 38 4.41   6.89   9.30 8.45 4.41 6.65 5.58
4x4x4 Cube Combined Final 38 1:19.51     1:19.51 1:26.03
3x3x3 Blindfolded Final 10 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Lauge Leth Jensen    Denmark
Lauge Leth Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 36 14.71   16.13   17.11 17.60 14.71 16.14 15.15
2x2x2 Cube Final 51 4.80   10.93   4.80 15.47 7.73 DNF 9.59
4x4x4 Cube Combined Final 36 1:11.90     1:34.73 1:11.90
Pyraminx Combined Final 41 10.19   13.38   DNF 14.70 12.27 13.17 10.19
Laurids Abelsen Holm    Denmark
Laurids Abelsen Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 42 15.37   17.71   15.37 19.57 27.29 18.06 15.50
2x2x2 Cube Final 41 4.95   7.45   4.95 10.06 6.84 9.05 6.45
4x4x4 Cube Combined Final 42 1:34.51     2:59.14 1:34.51
3x3x3 One-Handed Combined Final 24 29.53   32.05   32.16 32.01 46.52 31.98 29.53
Pyraminx Combined Final 49 7.96   17.48   13.94 7.96 14.06 DNF 24.43
Liam Hallberg    Sweden
Liam Hallberg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 33 13.53   15.86   13.53 18.19 15.26 17.70 14.61
2x2x2 Cube Final 10 3.75   3.91   3.84 3.99 5.55 3.91 3.75
3x3x3 One-Handed Combined Final 32 32.63   DNF   DNF 32.63 34.28 45.21 DNF
Rubik's Clock Combined Final 16 14.33   DNF   14.33 22.16 DNF DNF 19.87
Pyraminx Combined Final 8 2.91   4.23   3.79 2.91 6.13 5.72 3.18
Skewb Combined Final 16 5.88   7.73   9.91 5.88 6.22 10.39 7.05
Lovisa Eriksson    Sweden
Lovisa Eriksson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 41 15.55   17.63   15.55 18.65 17.63 16.60 18.84
2x2x2 Cube Final 34 5.08   6.19   5.10 6.69 5.08 7.60 6.77
4x4x4 Cube Combined Final 30 54.47   1:03.35   54.47 59.99 1:10.32 59.73 1:10.33
3x3x3 Blindfolded Final 10 DNF   DNF   DNF DNS DNS
3x3x3 With Feet Combined Final 11 DNF     DNF
Rubik's Clock Combined Final 12 11.52   15.64   11.52 DNF 16.27 15.95 14.70
Pyraminx Combined Final 21 4.87   7.61   6.72 10.68 11.45 4.87 5.43
Skewb Combined Final 12 5.01   7.21   7.83 6.64 7.16 5.01 8.67
Square-1 Combined Final 18 35.56     35.56 1:01.09
Lucas Debes    Denmark
Lucas Debes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 68 36.31   43.62   47.10 37.32 36.31 1:26.52 46.44
2x2x2 Cube Final 45 7.08   8.20   7.85 10.33 9.42 7.08 7.34
Lucas Ferslev Jensen    Denmark
Lucas Ferslev Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 66 36.84   38.27   38.29 37.64 42.47 36.84 38.87
2x2x2 Cube Final 49 6.12   10.44   6.12 13.37 8.43 34.75 9.51
4x4x4 Cube Combined Final 51 DNF     DNF DNF
Pyraminx Combined Final 42 10.83   13.59   17.00 18.21 12.34 10.83 11.43
Skewb Combined Final 40 16.74   19.51   24.47 16.78 18.57 23.18 16.74
Lucas Moldrup    Denmark
Lucas Moldrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 60 24.80   28.40   24.99 24.80 29.31 30.91 33.42
2x2x2 Cube Final 44 5.84   8.06   7.18 7.21 9.78 5.84 14.25
4x4x4 Cube Combined Final 49 2:19.99     2:19.99 2:24.75
Pyraminx Combined Final 48 13.54   15.91   13.54 16.70 15.85 27.07 15.17
Skewb Combined Final 33 13.85   15.18   19.02 13.85 16.30 14.59 14.66
Ludvig Ståhlroos    Sweden
Ludvig Ståhlroos
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 73 58.01   1:15.04   1:14.29 58.01 1:17.60 1:14.40 1:16.44
Pyraminx Combined Final 33 9.21   11.56   15.02 13.20 10.21 11.27 9.21
Skewb Combined Final 49 26.22     26.22 26.77
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 20 12.30   13.36   13.63 13.41 13.04 14.85 12.30
2x2x2 Cube Final 21 3.04   5.06   3.04 4.15 6.51 5.09 5.95
4x4x4 Cube Combined Final 9 40.13   42.64   46.21 42.05 44.74 40.13 41.14
3x3x3 Blindfolded Final 10 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 22 25.56   29.86   30.64 39.23 25.76 25.56 33.19
Pyraminx Combined Final 24 7.33   8.31   9.01 7.37 9.88 8.54 7.33
Skewb Combined Final 15 5.95   7.57   10.97 6.56 9.91 5.95 6.23
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 32 13.81   15.67   14.05 20.16 16.17 13.81 16.78
2x2x2 Cube Final 30 4.50   5.92   6.23 5.71 4.50 7.62 5.83
4x4x4 Cube Combined Final 27 55.93   58.98   1:04.00 55.93 57.53 59.14 1:00.28
Rubik's Clock Combined Final 10 12.65   14.67   13.88 12.65 15.40 17.01 14.74
Pyraminx Combined Final 16 5.49   6.10   5.90 10.06 6.87 5.53 5.49
Square-1 Combined Final 15 31.84     32.69 31.84
Marco Belotti    Italy
Marco Belotti
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 24 9.80   13.88   15.01 13.49 13.21 9.80 14.94
2x2x2 Cube Final 26 4.18   5.46   5.93 5.40 4.18 5.29 5.69
4x4x4 Cube Combined Final 29 51.37   1:03.16   1:01.56 1:03.53 51.37 1:33.49 1:04.38
3x3x3 One-Handed Combined Final 23 27.74   31.38   32.74 31.86 27.74 31.09 31.18
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 6.46   9.55   7.51 6.46 9.77 11.39 11.38
2x2x2 Cube Final 2 0.98   2.60   2.44 DNF 0.98 3.63 1.74
4x4x4 Cube Combined Final 2 31.12   36.69   39.74 42.82 34.17 36.17 31.12
3x3x3 Blindfolded Final 4 1:20.14   DNF   DNF 1:20.14 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 1 10.64   NR 14.61   14.25 13.12 16.46 16.65 10.64
3x3x3 With Feet Combined Final 6 1:09.78   1:19.93   1:09.78 1:22.95 1:27.07
Rubik's Clock Combined Final 6 8.50   10.44   8.89 8.50 13.16 9.26 15.78
Pyraminx Combined Final 7 1.81   4.22   4.58 4.83 7.62 3.24 1.81
Skewb Combined Final 3 2.98   4.15   5.38 7.10 3.22 2.98 3.86
Square-1 Combined Final 2 10.59   13.06   12.45 14.87 11.86 10.59 15.17
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 18 12.22   12.99   13.53 12.22 12.28 15.88 13.15
2x2x2 Cube Final 6 2.41   3.52   3.93 2.98 3.64 2.41 4.76
4x4x4 Cube Combined Final 19 50.85   54.98   58.49 59.75 52.50 53.95 50.85
3x3x3 One-Handed Combined Final 21 24.95   28.53   31.09 28.17 26.33 24.95 35.21
Pyraminx Combined Final 26 7.76   9.17   9.61 8.15 9.76 10.24 7.76
Skewb Combined Final 23 7.33   9.95   12.19 8.61 7.33 DNF 9.06
Micki Kanaiya Harning    Denmark
Micki Kanaiya Harning
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 8.99   10.06   8.99 9.08 10.91 10.19 11.54
4x4x4 Cube Combined Final 7 37.83   41.87   37.83 42.41 41.98 51.52 41.23
3x3x3 Blindfolded Final 1 56.92   DNF   DNF 56.92 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 6 16.62   19.84   16.86 22.63 21.96 16.62 20.71
Pyraminx Combined Final 25 6.56   8.80   11.66 9.32 7.79 9.28 6.56
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 52 20.30   23.32   25.68 21.30 24.44 20.30 24.23
2x2x2 Cube Final 57 12.30   14.16   12.30 27.40 13.40 14.89 14.20
4x4x4 Cube Combined Final 45 1:48.71     2:15.75 1:48.71
3x3x3 Blindfolded Final 10 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Pyraminx Combined Final 46 12.79   14.82   17.90 14.11 15.65 14.69 12.79
Skewb Combined Final 39 12.96   18.76   28.56 12.96 21.12 19.25 15.92
Mikkel Brinks Jensen    Denmark
Mikkel Brinks Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 29 13.67   14.76   14.35 15.37 13.67 DNF 14.57
2x2x2 Cube Final 20 3.18   5.00   5.77 4.50 3.18 4.72 7.65
4x4x4 Cube Combined Final 39 1:25.50     1:32.86 1:25.50
Pyraminx Combined Final 50 12.85   17.51   23.97 15.53 18.95 18.05 12.85
Skewb Combined Final 44 8.29   21.81   DNF 16.84 31.94 8.29 16.66
Nathaniel Berg    Sweden
Nathaniel Berg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 9.02   11.49   11.27 9.02 10.48 12.72 16.72
2x2x2 Cube Final 11 2.99   4.13   4.70 4.29 3.41 2.99 4.71
4x4x4 Cube Combined Final 10 35.34   42.86   43.05 41.88 44.11 35.34 43.65
3x3x3 One-Handed Combined Final 14 18.72   22.56   27.70 18.72 21.36 22.75 23.58
Rubik's Clock Combined Final 2 6.24   7.31   7.43 7.01 6.24 7.49 DNF
Pyraminx Combined Final 11 3.67   4.91   4.97 3.67 6.00 6.54 3.77
Skewb Combined Final 8 3.24   5.53   7.24 4.36 7.78 4.98 3.24
Square-1 Combined Final 9 18.04   27.04   23.40 19.47 18.04 38.24 40.97
Niels Magnus Lund Heje    Denmark
Niels Magnus Lund Heje
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 39 14.97   17.13   17.73 15.80 14.97 17.86 18.85
2x2x2 Cube Final 23 3.95   5.13   5.84 DNF 3.96 3.95 5.58
Pyraminx Combined Final 19 5.38   7.46   6.58 8.63 7.17 5.38 11.39
Skewb Combined Final 24 7.92   10.01   10.20 7.92 10.58 10.38 9.44
Nikolai Bjerrum Baunkilde    Denmark
Nikolai Bjerrum Baunkilde
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 27 12.93   14.44   16.81 14.67 12.93 15.03 13.63
4x4x4 Cube Combined Final 18 47.97   54.85   57.57 52.60 47.97 54.39 58.52
3x3x3 Blindfolded Final 9 3:25.50   DNF   4:43.53 DNF 3:25.50
3x3x3 One-Handed Combined Final 33 52.01     1:06.02 52.01
Pyraminx Combined Final 30 6.87   10.60   10.00 9.98 12.81 6.87 11.83
Skewb Combined Final 30 8.74   13.54   18.16 11.27 24.45 8.74 11.19
Square-1 Combined Final 24 53.66     53.66 1:02.29
Nitaan Mårtensson    Thailand
Nitaan Mårtensson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 56 18.07   25.44   24.94 DNF 18.07 31.42 19.95
2x2x2 Cube Final 47 5.95   8.71   7.63 17.52 5.95 7.76 10.75
Oscar Roth Andersen    Denmark
Oscar Roth Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 9.96   11.39   12.45 10.64 9.96 13.14 11.09
4x4x4 Cube Combined Final 8 39.12   41.89   39.12 40.58 45.54 39.56 DNF
Pyraminx Combined Final 1 2.56   2.93   2.81 2.56 3.85 3.06 2.93
Peder Steen Henriksen    Denmark
Peder Steen Henriksen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 58 20.84   25.87   23.35 29.41 20.84 25.92 28.35
2x2x2 Cube Final 56 8.06   13.31   11.38 12.08 DNF 16.47 8.06
Pyraminx Combined Final 31 8.69   10.84   11.64 10.13 11.21 8.69 11.18
Skewb Combined Final 42 18.19   20.57   26.79 18.19 24.22 18.31 19.19
Rasmus Andersson    Sweden
Rasmus Andersson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 9.68   10.42   10.27 11.07 11.55 9.68 9.92
2x2x2 Cube Final 13 3.28   4.21   4.15 3.28 3.48 7.06 5.00
4x4x4 Cube Combined Final 12 43.23   45.35   44.65 43.53 43.23 50.25 47.88
Pyraminx Combined Final 14 4.70   5.64   5.73 5.09 4.70 6.11 DNF
Skewb Combined Final 7 3.84   5.07   8.61 3.90 3.84 5.19 6.11
Rasmus Guldager    Denmark
Rasmus Guldager
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 37 14.05   16.36   DNF 16.99 16.02 14.05 16.08
3x3x3 One-Handed Combined Final 25 28.82   33.22   31.77 28.82 33.36 34.53 37.74
Rasmus Richter Dalum Christensen    Denmark
Rasmus Richter Dalum Christensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 75 1:39.90   2:26.37   DNF 2:23.60 1:55.66 1:39.90 2:59.86
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.98   10.26   10.28 13.01 8.98 10.69 9.80
2x2x2 Cube Final 3 1.41   2.81   2.49 5.54 3.62 2.31 1.41
4x4x4 Cube Combined Final 5 36.26   40.18   42.18 37.86 36.26 40.51 57.44
3x3x3 One-Handed Combined Final 8 18.88   20.50   21.19 21.08 19.23 24.93 18.88
3x3x3 With Feet Combined Final 10 1:48.34     1:48.34
Rubik's Clock Combined Final 8 11.47   12.94   12.06 11.47 13.27 13.61 13.50
Pyraminx Combined Final 6 3.57   3.83   4.52 3.68 3.60 4.22 3.57
Skewb Combined Final 6 2.19   5.05   2.19 4.10 15.74 3.48 7.57
Square-1 Combined Final 1 6.04   ER 9.56   NR 10.38 8.08 10.22 11.27 6.04
Sandra Rosén    Sweden
Sandra Rosén
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 26 13.17   14.18   14.48 13.69 14.37 13.17 14.73
2x2x2 Cube Final 22 3.70   5.08   5.07 4.77 3.70 6.46 5.40
4x4x4 Cube Combined Final 35 1:11.15     1:11.15 1:19.44
Skewb Combined Final 14 6.63   7.52   7.24 8.28 17.77 7.04 6.63
Steffen Nielsen    Denmark
Steffen Nielsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 34 13.84   15.94   17.34 17.37 15.65 13.84 14.82
2x2x2 Cube Final 33 5.35   6.16   6.74 6.73 5.57 6.18 5.35
4x4x4 Cube Combined Final 26 53.79   57.12   53.79 55.79 54.32 1:01.26 1:01.83
Pyraminx Combined Final 34 11.19   11.83   11.32 15.15 12.55 11.19 11.61
Skewb Combined Final 43 9.51   21.01   13.06 15.87 34.09 40.42 9.51
Theo Lyholm    Denmark
Theo Lyholm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 21 10.76   13.50   12.89 15.63 13.64 10.76 13.98
2x2x2 Cube Final 39 5.15   6.98   8.99 9.12 6.66 5.28 5.15
4x4x4 Cube Combined Final 25 50.88   57.08   56.14 58.91 1:23.67 56.20 50.88
3x3x3 Blindfolded Final 10 DNF   DNF   DNF DNF DNS
3x3x3 One-Handed Combined Final 5 16.59   18.96   21.29 16.59 19.94 17.07 19.86
3x3x3 With Feet Combined Final 9 1:48.29     1:48.29
Rubik's Clock Combined Final 17 18.09   DNF   18.09 DNF DNF 19.48 DNF
Pyraminx Combined Final 12 3.72   5.05   5.49 4.04 5.62 3.72 5.81
Skewb Combined Final 34 9.61   16.15   19.94 10.78 9.61 24.83 17.72
Square-1 Combined Final 21 43.60     43.60 56.87
Thilde Hesselholt    Denmark
Thilde Hesselholt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 53 18.20   23.43   18.80 24.21 18.20 27.28 28.49
2x2x2 Cube Final 32 3.21   6.15   3.21 6.87 8.14 5.54 6.05
Pyraminx Combined Final 38 8.60   12.70   18.46 13.83 8.60 12.17 12.09
Skewb Combined Final 20 6.27   9.55   11.81 9.50 6.27 11.68 7.48
Square-1 Combined Final 17 34.72     34.72 35.29
Thomas Schmidt    Denmark
Thomas Schmidt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 9.73   10.88   9.73 11.42 10.99 10.24 12.84
2x2x2 Cube Final 4 2.37   3.23   2.65 3.86 3.17 3.92 2.37
4x4x4 Cube Combined Final 34 1:04.54   1:09.65   1:12.46 1:09.19 1:07.30 1:04.54 1:14.68
3x3x3 One-Handed Combined Final 12 19.19   21.75   20.44 23.69 21.46 23.36 19.19
Rubik's Clock Combined Final 3 6.76   8.20   6.76 7.52 10.36 7.77 9.32
Pyraminx Combined Final 5 3.36   3.73   3.36 3.40 3.73 4.08 4.07
Skewb Combined Final 4 3.65   4.18   8.49 3.65 4.58 4.24 3.72
Square-1 Combined Final 11 18.22   29.47   32.57 25.86 18.22 34.82 29.97
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 54 20.10   23.85   23.07 23.63 20.10 24.86 28.53
2x2x2 Cube Final 31 4.52   6.13   6.94 8.68 5.74 5.72 4.52
3x3x3 One-Handed Combined Final 36 1:04.29     DNF 1:04.29
Pyraminx Combined Final 29 8.08   9.96   17.32 8.08 9.23 12.23 8.42
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst    Denmark
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 64 30.57   32.28   31.63 33.61 30.57 35.57 31.60
2x2x2 Cube Final 58 8.02   15.39   8.02 20.90 24.13 11.30 13.96
Tobias Canger Lund    Denmark
Tobias Canger Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 49 18.71   20.02   20.69 22.47 18.71 20.54 18.82
2x2x2 Cube Final 55 11.18   12.55   11.21 DNF 11.37 11.18 15.06
4x4x4 Cube Combined Final 48 2:08.78     2:08.78 2:24.22
3x3x3 One-Handed Combined Final 34 58.94     58.94 1:06.76
Pyraminx Combined Final 52 10.17   24.21   29.69 10.17 25.87 23.83 22.92
Skewb Combined Final 37 11.06   17.00   20.83 11.75 18.53 11.06 20.73
Tommaso Zoffoli    Italy
Tommaso Zoffoli
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 14 9.34   11.83   9.34 14.38 11.87 10.18 13.43
2x2x2 Cube Final 40 5.22   7.03   5.22 6.69 9.07 5.33 9.40
4x4x4 Cube Combined Final 17 43.21   54.32   1:14.01 43.21 54.82 49.10 59.04
3x3x3 One-Handed Combined Final 26 22.74   33.83   22.74 35.84 37.20 28.45 42.83
Rubik's Clock Combined Final 20 35.60     DNF 35.60
Toni Beljo    Sweden
Toni Beljo
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 10.79   11.11   10.79 10.87 11.24 11.23 15.21
2x2x2 Cube Final 7 2.84   3.68   3.28 2.84 3.98 3.95 3.80
4x4x4 Cube Combined Final 11 37.72   44.14   48.74 43.82 47.54 37.72 41.07
3x3x3 One-Handed Combined Final 11 13.40   21.18   21.96 13.40 21.57 23.68 20.01
Pyraminx Combined Final 2 2.04   3.23   3.28 2.04 4.43 3.36 3.04
Skewb Combined Final 11 4.38   6.18   8.40 5.54 7.41 4.38 5.60
Square-1 Combined Final 12 24.05   32.19   24.05 26.19 25.12 49.80 45.26
Tore Hald Christiansen    Denmark
Tore Hald Christiansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 72 41.96   52.96   41.96 1:02.38 57.25 47.95 53.69
Tristan Hesselholt    Denmark
Tristan Hesselholt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 50 19.94   21.08   19.94 20.54 21.35 28.18 21.36
2x2x2 Cube Final 46 4.53   8.33   10.51 4.53 10.72 7.37 7.10
4x4x4 Cube Combined Final 40 1:25.64     1:38.32 1:25.64
3x3x3 One-Handed Combined Final 37 1:25.43     DNF 1:25.43
Pyraminx Combined Final 32 9.17   11.35   9.17 14.23 9.63 15.64 10.18
Skewb Combined Final 38 10.63   17.31   21.65 19.26 21.19 11.48 10.63
Square-1 Combined Final 14 26.80   40.22   26.80 56.71 40.36 45.55 34.74
Trym Persson-Vassenden    Sweden
Trym Persson-Vassenden
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 19 11.90   13.33   13.21 13.17 11.90 13.61 13.79
2x2x2 Cube Final 19 4.47   4.94   4.47 6.23 5.10 4.64 5.08
3x3x3 One-Handed Combined Final 27 28.89   33.95   44.27 28.89 32.22 39.98 29.64
Rubik's Clock Combined Final 21 DNF     DNF DNF
Pyraminx Combined Final 39 8.88   12.87   15.38 9.57 16.75 13.67 8.88
Skewb Combined Final 28 9.34   11.55   15.30 9.74 13.58 11.34 9.34
Square-1 Combined Final 19 37.70     37.75 37.70
Victor Alexander Stolarczyk    Denmark
Victor Alexander Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 25 11.97   14.14   11.97 14.83 12.96 15.25 14.62
2x2x2 Cube Final 18 3.37   4.92   4.80 6.12 6.45 3.83 3.37
4x4x4 Cube Combined Final 33 1:02.95   1:08.66   1:16.30 1:02.95 1:03.37 1:12.33 1:10.28
3x3x3 One-Handed Combined Final 20 24.74   27.96   27.75 25.95 24.74 30.18 31.32
Pyraminx Combined Final 37 7.56   12.61   15.74 7.56 13.36 12.15 12.33
Skewb Combined Final 27 9.08   10.37   10.47 9.08 18.66 10.74 9.90
Square-1 Combined Final 23 53.29     53.29 DNF
Zain Ali    Denmark
Zain Ali
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 55 22.09   25.06   23.20 25.42 DNF 22.09 26.55
2x2x2 Cube Final 54 8.25   12.50   13.14 15.08 8.25 17.11 9.29
4x4x4 Cube Combined Final 47 1:57.51     1:57.51 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 35 1:00.09     1:00.76 1:00.09
Pyraminx Combined Final 44 10.98   13.88   10.98 16.18 11.00 14.45 20.76
Zoé de Moffarts    Belgium
Zoé de Moffarts
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 44 15.64   18.14   19.07 18.57 16.77 15.64 19.99
4x4x4 Cube Combined Final 28 58.19   1:01.42   1:03.43 58.19 59.15 1:16.52 1:01.69
Pyraminx Combined Final 17 4.73   7.16   7.29 4.73 7.89 6.96 7.23