SJTU Open 2018

Date City WCA LInk
2018-6-30  China, Shanghai SJTU Open 2018

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Jiayu Wang (王佳宇) 8.25  Lukas Shelley 8.27  Ganghui Lin (林刚辉) 9.03
 2x2x2 Cube  Yinghao Wang (王鹰豪) 1.85  Lukas Shelley 2.12  Xinyuan Fan (范歆远) 2.18
 4x4x4 Cube  Xuming Wang (王旭明) 29.42  Jiayu Wang (王佳宇) 31.32  Yinghao Wang (王鹰豪) 34.98
 Rubik's Clock  Chenwei Li (李琛炜) 7.04  Xiangjie Li (李祥杰) 7.75  Hansheng Xu (徐菡声) 8.03
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Lukas Shelley 6.55   8.16    Denmark 9.44 8.78 7.73 7.97 6.55
2 Yinghao Wang (王鹰豪) 7.23   8.95    China 7.23 8.97 10.61 8.81 9.08
3 Xuming Wang (王旭明) 8.20   9.17    China 10.36 10.45 8.20 8.59 8.56
4 Jiayu Wang (王佳宇) 8.22   9.34    China 8.46 9.20 DNF 8.22 10.36
5 Ganghui Lin (林刚辉) 7.38   10.42    China 7.79 15.75 12.07 7.38 11.40
6 Zhangyuan He (何章元) 8.96   10.81    China 11.91 8.96 12.59 11.13 9.39
7 Yicheng Bao (包亦成) 9.62   11.04    China 10.04 11.76 9.62 11.48 11.60
8 Xiaobo Jin (金晓波) 10.00   11.16    China DNF 12.08 10.00 10.93 10.46
9 Tianxing Wang (王天行) 10.33   11.28    China 11.46 10.33 11.11 14.06 11.27
10 Aoli Wei (魏奥力) 9.71   11.35    China 9.71 12.33 10.16 12.03 11.86
11 Yue Jiang (蒋越) 10.26   11.56    China 13.81 11.03 11.62 10.26 12.02
12 Zijing Jin (金子靖) 10.78   11.61    China 10.78 10.81 28.56 11.63 12.40
13 Chen Chen (陈晨) 8.57   11.73    China 10.35 8.57 11.92 12.91 13.13
14 Han Dong (董晗) 10.41   11.78    China 11.68 15.02 12.03 11.64 10.41
15 Yunhao Cai (蔡云浩) 9.32   11.81    China 13.20 12.29 10.77 12.36 9.32
16 Jiayong Tian (田佳勇) 9.18   11.82    China 12.23 12.74 9.18 12.25 10.98
17 Jiaran Pan (潘嘉然) 11.22   11.92    China 11.22 13.41 11.90 11.93 11.94
18 Jiajun Wu (吴佳骏) 9.47   12.16    China 9.47 10.64 14.07 12.23 13.61
19 Jiajun Li (李嘉俊) 9.34   12.23    China 12.79 9.34 15.38 12.87 11.02
20 Vincent Liu (刘鹤洋) 10.61   12.30    China 12.05 13.59 14.69 10.61 11.26
21 Wei Fan (范伟) 9.85   12.34    China 10.18 14.52 9.85 DNF 12.33
22 Shenjie Zhu (朱申杰) 10.07   12.37    China 12.11 13.04 14.99 10.07 11.97
23 Yiren Lu (陆弈人) 10.84   12.57    China 13.13 13.91 11.08 10.84 13.51
24 Xulang Li (黎旭朗) 11.02   12.61    China 12.10 12.78 11.02 12.95 14.03
25 Kaiyuan Zhang (张开元) 12.32   12.76    China 12.85 12.32 14.76 13.04 12.38
26 Zhenyi Xu (徐珍怡) 10.64   12.87    China 12.19 12.40 14.03 10.64 15.26
27 Jiahao Sun (孙嘉豪) 10.66   12.93    China 17.05 11.16 14.45 10.66 13.18
28 Zhiyuan Ma (马之元) 11.87   12.95    China 12.14 17.52 11.90 14.81 11.87
29 Junqi Feng (冯骏骐) 12.59   13.13    China 13.14 14.42 13.09 13.15 12.59
30 Zili Jin (金子力) 11.99   13.41    China 13.19 13.96 15.72 11.99 13.09
31 Rusong Shi (石如淞) 11.53   13.79    China 14.36 13.81 14.20 13.36 11.53
32 Haoyang Yan (晏浩洋) 12.49   14.15    China 27.05 13.28 13.41 12.49 15.77
33 Mingmin Dai (戴铭民) 13.94   14.31    China 14.28 18.34 13.94 14.23 14.41
34 Xinyuan Fan (范歆远) 13.32   14.34    China 13.32 14.28 16.80 15.40 13.35
35 Wuxiao Dong (董毋小) 12.86   14.42    China 13.60 16.24 14.02 12.86 15.64
36 Xianlan Lin (林贤岚) 12.17   14.52    China 16.82 12.17 DNF 13.05 13.68
37 Bocheng Pan (潘柏成) 12.59   14.73    China 15.84 12.59 13.86 14.49 18.48
38 Yufei Shi (史宇斐) 13.12   14.84    China 13.63 14.16 13.12 21.42 16.74
39 Yiyao Yin (殷奕尧) 13.95   15.07    China 16.31 25.07 13.95 14.93 13.97
40 Tianqi Zhuang (庄添祺) 14.47   15.07    China 15.85 14.68 14.67 14.47 18.05
41 Sijia Liu (刘思嘉) 13.20   15.09    China 15.92 13.20 14.31 16.06 15.03
42 Xueheng Zhang (章学恒) 14.77   15.27    China 14.77 15.85 15.04 14.93 16.12
43 Qi Xiao (肖奇) 14.53   15.37    China 15.35 19.01 14.61 14.53 16.16
44 Zhenyang Lu (卢震阳) 13.51   15.82    China 17.41 13.83 16.23 13.51 DNF
45 Xingyue Cao (曹星悦) 15.04   15.93    China 17.66 15.86 15.04 15.04 16.90
46 Wang Xu (徐望) 14.29   15.96    China DNF 14.29 16.81 16.50 14.57
47 Wu Zeng (曾武) 13.60   16.03    China 15.95 20.68 15.75 16.38 13.60
48 Yuxin Zheng (郑宇昕) 13.87   16.20    China 15.10 14.57 19.05 18.94 13.87
49 Yang Xia (夏洋) 15.79   16.42    China 17.96 16.32 15.79 16.12 16.82
50 Chenkai Shen (沈宸恺) 11.40   16.46    China 16.26 17.51 16.58 11.40 16.55
51 Hongyu Qian (钱泓宇) 14.07   16.48    China 15.22 17.49 17.04 14.07 17.18
52 Zheng Jiang (蒋铮) 14.78   16.50    China 17.73 14.78 14.86 16.92 18.39
53 Zixuan Qin (秦子轩) 12.84   16.51    China 17.87 12.84 14.28 DNF 17.37
54 Fan Yang (杨帆) 13.87   16.65    China 17.98 17.99 13.87 13.97 18.02
55 Pufan Yang (杨朴凡) 12.90   16.80    China 15.27 19.10 16.02 20.93 12.90
56 Yingming Huang (黄英明) 12.21   16.95    China 15.05 17.79 18.00 12.21 20.04
57 Zhaohao Hu (胡朝皓) 15.59   17.01    China 15.59 16.72 21.43 16.56 17.75
58 Yekai Zhu (朱业凯) 16.37   17.06    China 16.37 16.38 21.07 17.77 17.04
59 Siyu Gu (顾思宇) 15.39   17.24    China 15.39 20.13 19.93 15.77 16.01
60 Ziyue Wang (王子悦) 13.78   17.71    China DNF 16.51 19.80 16.83 13.78
61 Yilin Song (宋翊麟) 13.75   17.79    China 17.72 17.15 18.49 13.75 20.19
62 Zheyu Zhang (张哲宇) 15.55   17.94    China 17.33 18.82 38.58 17.68 15.55
63 Yan Zhang (张炎) 15.13   18.00    China 18.74 15.13 20.92 16.24 19.02
64 Shen Jin (金慎) 16.53   18.01    China 16.53 18.16 19.22 16.64 20.91
65 Yuntian Jiang (蒋云天) 14.01   18.47    China 14.01 19.57 17.02 22.44 18.81
66 Shengyi Zhou (周晟亿) 17.65   18.48    China 17.65 20.96 19.21 18.11 18.11
67 Liangyu Ding (丁亮宇) 18.27   19.00    China 19.11 19.28 18.27 23.10 18.61
68 Jiasheng Li (李嘉晟) 16.38   19.17    China 19.35 16.38 DNF 19.58 18.59
69 Jingmei Lian (连竟媚) 17.06   19.32    China 20.36 18.00 17.06 19.61 20.45
70 Gong Chen (陈功) 17.64   19.58    China 18.60 17.64 25.01 20.76 19.37
71 Runhua Ying (应润华) 16.27   19.61    China 21.06 22.82 20.41 17.37 16.27
72 Peiyu Liu (刘沛宇) 15.52   19.72    China 20.34 15.52 22.56 16.26 DNF
73 Dehua Wu (吴德华) 16.38   19.75    China 16.38 20.69 20.23 20.00 19.02
74 Binwei Liu (刘玢炜) 16.00   19.79    China 17.25 16.00 20.75 21.53 21.37
75 Xiaohan Peng (彭枭瀚) 18.23   20.09    China 21.84 18.31 20.11 DNF 18.23
76 Yiming Le (乐益明) 18.12   20.12    China 18.27 18.12 21.87 21.14 20.96
77 Xintian Wang (王欣天) 18.90   20.25    China 19.25 20.76 32.61 18.90 20.73
78 Mingzhe Liu (刘明哲) 18.45   20.48    China 21.80 18.45 19.17 23.04 20.46
79 Yu Zhou (周煜) 15.64   20.93    China 22.18 21.49 24.59 19.11 15.64
80 Yixiao Dong (董逸霄) 17.48   21.18    China 19.60 23.48 20.47 23.53 17.48
81 Xinran Wang (王欣然) 19.14   21.81    China 19.14 23.15 21.83 21.36 22.24
82 Xiangheng Wang (汪相衡) 21.72   22.79    China 22.07 22.06 21.72 DNF 24.25
83 Yongye Zhang (张永烨) 19.91   23.24    China 21.75 19.91 24.48 27.30 23.50
84 Dongjian Jin (金东箭) 18.47   23.51    China 28.29 18.47 26.70 20.42 23.40
85 Xinyue Meng (孟心悦) 20.52   23.72    China 28.79 23.61 22.74 20.52 24.80
86 Zizheng Li (李子铮) 17.88   23.75    China 20.75 37.16 20.34 30.15 17.88
87 Anjun Tang (唐安军) 20.29   24.02    China 24.87 22.15 25.05 28.09 20.29
88 Junyi Ge (葛珺怡) 19.37   24.31    China 19.83 22.61 19.37 30.49 31.39
89 Jianyang Teng (滕剑阳) 16.68   25.79    China 23.48 16.68 32.28 28.02 25.86
90 Chun Chen (陈春) 20.84   25.80    China 20.84 28.81 22.31 26.28 36.71
91 Jiacheng Ye (叶家诚) 23.18   25.83    China 25.52 29.98 23.53 28.45 23.18
92 Jiayu Hou (侯佳雨) 20.96   25.99    China 28.36 25.84 27.24 20.96 24.88
93 Shijie Wang (汪世杰) 24.12   26.19    China 24.73 DNF 24.12 24.60 29.24
94 Yiyun Zhang (张怡芸) 23.80   26.57    China 29.21 27.78 26.89 25.03 23.80
95 Cheng Yang (杨诚) 21.58   27.48    China 27.08 29.22 29.95 21.58 26.15
96 Yuwen Jin (金雨玟) 27.27   29.87    China 30.12 33.80 31.37 27.27 28.12
97 Siyi Gu (顾思怡) 25.28   32.24    China 38.34 27.73 34.30 34.69 25.28
98 Meihan Dong (董美含) 31.04   32.40    China 36.68 32.94 31.04 31.49 32.77
99 Jing Li (李婧) 22.81   32.75    China 35.54 33.39 29.32 22.81 39.12
100 Zihao Ye (叶梓昊) 28.16   34.14    China 35.80 31.69 34.92 36.56 28.16
101 Zheqi Xie (谢哲麒) 28.51   36.04    China 37.30 36.47 34.36 28.51 DNF
102 Xinran Qin (秦馨苒) 30.59   36.49    China 34.92 30.59 37.50 37.06 39.74
103 Qinyuan Lu (陆秦源) 32.44   36.73    China 33.26 50.58 33.35 32.44 43.57
104 Savva Putilkin (萨瓦) 28.88   37.71    Canada 28.88 33.26 40.59 39.29 41.08
105 Xuexuan Zhang (张雪萱) 30.64   41.04    China 44.29 34.45 44.38 30.64 DNF
106 Ruixin Liu (刘瑞鑫) 28.32   41.11    China 50.05 40.09 28.32 33.20 DNF
107 Yiyun Xuan (宣懿耘) 32.34   41.74    China 49.62 38.72 36.88 DNF 32.34
108 Siyuan Tu (屠思远) 36.05   42.99    China 41.93 36.05 45.65 51.39 41.40
  Rubik's Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Lukas Shelley 7.84   8.44    Denmark 8.33 9.01 9.32 7.84 7.97
2 Jiayu Wang (王佳宇) 6.72   8.46    China 8.31 8.38 9.65 6.72 8.69
3 Xuming Wang (王旭明) 7.21   8.97    China 10.84 8.53 9.08 9.29 7.21
4 Yinghao Wang (王鹰豪) 7.23   9.66    China 9.12 11.56 9.87 9.99 7.23
5 Ganghui Lin (林刚辉) 8.90   10.28    China 10.98 8.90 10.94 8.93 24.88
6 Junqi Feng (冯骏骐) 10.15   10.43    China 11.28 10.69 10.15 10.17 10.44
7 Xulang Li (黎旭朗) 9.07   10.45    China 13.04 9.58 10.74 9.07 11.02
8 Zhangyuan He (何章元) 9.00   10.53    China 10.54 9.00 10.64 11.76 10.41
9 Jiajun Li (李嘉俊) 8.61   10.64    China 10.38 11.09 10.46 8.61 11.99
10 Tianxing Wang (王天行) 9.51   10.72    China 9.51 11.38 11.77 10.41 10.37
11 Wei Fan (范伟) 9.56   10.86    China 11.38 10.95 10.24 12.90 9.56
12 Han Dong (董晗) 9.98   11.01    China 11.83 11.22 10.86 9.98 10.96
13 Yicheng Bao (包亦成) 8.65   11.07    China 11.79 11.11 10.32 8.65 12.05
14 Yunhao Cai (蔡云浩) 10.28   11.08    China 13.89 10.28 11.99 10.46 10.80
15 Yue Jiang (蒋越) 10.44   11.14    China 11.08 12.34 11.15 11.18 10.44
16 Zijing Jin (金子靖) 10.44   11.60    China 10.44 12.22 10.93 12.09 11.78
17 Jiajun Wu (吴佳骏) 10.64   11.60    China 13.76 11.25 10.64 10.65 12.89
18 Jiayong Tian (田佳勇) 10.34   11.62    China 12.63 10.48 11.76 12.97 10.34
19 Chen Chen (陈晨) 9.47   11.86    China 10.49 12.88 12.25 9.47 12.84
20 Xiaobo Jin (金晓波) 10.86   11.87    China 10.86 14.83 12.10 11.26 12.25
21 Aoli Wei (魏奥力) 9.80   12.13    China 10.42 13.67 14.10 12.30 9.80
22 Jiaran Pan (潘嘉然) 10.25   12.13    China 12.75 18.60 11.73 10.25 11.90
23 Zhiyuan Ma (马之元) 10.81   12.20    China 12.13 12.68 11.79 10.81 16.21
24 Haoyang Yan (晏浩洋) 10.93   13.04    China 14.02 14.54 12.58 12.52 10.93
25 Kaiyuan Zhang (张开元) 12.55   13.26    China 12.55 14.24 12.69 13.97 13.11
26 Xinyuan Fan (范歆远) 12.38   13.43    China 13.78 14.14 12.38 12.59 13.93
27 Zhenyi Xu (徐珍怡) 12.54   13.83    China 13.94 13.69 14.21 13.87 12.54
28 Yiren Lu (陆弈人) 11.12   13.84    China 15.67 11.12 16.46 12.79 13.05
29 Vincent Liu (刘鹤洋) 12.11   13.92    China 13.29 12.11 DNF 14.16 14.32
30 Rusong Shi (石如淞) 12.97   13.99    China 13.57 14.53 14.66 12.97 13.86
31 Xianlan Lin (林贤岚) 11.81   14.14    China 13.46 11.81 16.11 12.84 DNF
32 Jiahao Sun (孙嘉豪) 12.28   14.24    China 13.00 14.93 14.78 12.28 23.60
33 Zili Jin (金子力) 11.63   14.27    China 14.02 15.82 14.93 13.87 11.63
34 Shenjie Zhu (朱申杰) 11.00   14.53    China 14.69 16.04 DNF 12.85 11.00
35 Qi Xiao (肖奇) 12.93   14.56    China 12.93 13.48 16.93 14.51 15.68
36 Zhenyang Lu (卢震阳) 11.24   14.63    China 15.87 16.26 13.75 14.27 11.24
37 Wuxiao Dong (董毋小) 13.14   14.82    China 13.14 15.58 14.41 DNF 14.48
38 Yiyao Yin (殷奕尧) 13.66   15.02    China 14.68 24.60 14.87 13.66 15.50
39 Tianqi Zhuang (庄添祺) 13.80   15.20    China 15.13 16.71 14.81 13.80 15.65
40 Xueheng Zhang (章学恒) 14.51   15.33    China 15.90 14.51 16.67 14.78 15.30
41 Chenkai Shen (沈宸恺) 14.21   15.37    China 15.31 16.26 15.25 15.54 14.21
42 Mingmin Dai (戴铭民) 12.80   15.39    China 17.66 13.47 15.03 12.80 DNF
43 Bocheng Pan (潘柏成) 13.12   15.45    China 13.90 17.40 16.53 13.12 15.91
44 Wang Xu (徐望) 12.53   15.65    China 12.53 14.40 17.82 14.72 19.57
45 Xingyue Cao (曹星悦) 14.89   16.01    China 15.84 14.89 15.97 16.53 16.21
46 Yufei Shi (史宇斐) 14.86   16.73    China 15.67 14.86 16.78 17.75 17.80
47 Yang Xia (夏洋) 14.68   17.20    China 14.68 19.07 20.04 15.17 17.35
48 Sijia Liu (刘思嘉) 15.52   18.37    China 15.52 17.35 DNF 18.81 18.94
49 Wu Zeng (曾武) 12.91   18.52    China 19.34 19.95 12.91 18.61 17.60
50 Yuxin Zheng (郑宇昕) 27.89   40.76    China 27.89 40.23 32.44 49.61 DNF
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Jiayu Wang (王佳宇) 7.44   8.25    China 7.44 9.22 8.25 8.73 7.77
2 Lukas Shelley 8.10   8.27    Denmark 8.47 8.14 8.10 8.19 DNF
3 Ganghui Lin (林刚辉) 7.33   9.03    China 9.97 8.72 7.33 9.36 9.01
4 Yinghao Wang (王鹰豪) 8.16   9.06    China 8.17 DNF 8.16 9.50 9.52
5 Xuming Wang (王旭明) 8.42   9.98    China 8.42 9.48 9.96 14.38 10.49
6 Zhangyuan He (何章元) 8.76   10.37    China 9.73 10.50 10.89 8.76 10.88
7 Yue Jiang (蒋越) 10.49   11.00    China 10.83 10.49 11.19 13.11 10.98
8 Yicheng Bao (包亦成) 9.75   11.08    China 11.41 10.66 11.61 11.16 9.75
9 Yunhao Cai (蔡云浩) 10.42   11.15    China 10.61 11.33 11.50 10.42 15.44
10 Wei Fan (范伟) 10.82   11.29    China 11.14 16.29 10.99 10.82 11.74
11 Junqi Feng (冯骏骐) 11.87   12.26    China 12.34 13.41 12.47 11.97 11.87
12 Han Dong (董晗) 9.24   12.28    China 13.85 9.28 9.24 13.95 13.70
13 Tianxing Wang (王天行) 10.54   12.55    China 13.47 10.90 13.27 10.54 15.80
14 Jiajun Li (李嘉俊) 11.88   12.59    China 11.88 13.67 12.02 12.62 13.12
15 Xulang Li (黎旭朗) 10.84   12.73    China 15.22 13.70 13.31 10.84 11.17
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Yinghao Wang (王鹰豪) 1.63   2.39    China 2.18 1.63 3.69 2.02 2.96
2 Xinyuan Fan (范歆远) 2.11   2.53    China 4.39 2.31 2.11 2.82 2.46
3 Chen Chen (陈晨) 2.88   3.26    China 3.63 3.23 2.88 4.29 2.92
4 Zhangyuan He (何章元) 2.87   3.31    China 2.93 3.07 3.92 2.87 4.94
5 Lukas Shelley 3.08   3.52    Denmark 3.46 3.76 5.82 3.08 3.33
6 Xulang Li (黎旭朗) 2.85   3.64    China 2.85 3.64 5.66 4.02 3.26
7 Ganghui Lin (林刚辉) 3.16   3.74    China 3.16 3.71 5.24 3.61 3.89
8 Yicheng Bao (包亦成) 2.96   3.87    China 3.84 3.51 2.96 5.46 4.25
9 Wuxiao Dong (董毋小) 3.85   4.02    China 3.96 4.36 3.98 3.85 4.11
10 Hansheng Xu (徐菡声) 3.31   4.04    China 6.03 4.14 3.31 3.79 4.18
11 Jiayu Wang (王佳宇) 3.54   4.15    China 4.34 4.12 4.00 3.54 14.20
12 Yuxin Zheng (郑宇昕) 3.08   4.31    China 3.08 3.82 5.09 4.01 9.83
13 Zhenyang Lu (卢震阳) 3.90   4.34    China 3.90 3.96 4.91 5.60 4.16
14 Yiren Lu (陆弈人) 2.85   4.43    China 4.28 2.85 3.38 5.62 5.78
15 Peiyu Liu (刘沛宇) 4.01   4.53    China 4.24 4.01 4.81 DNF 4.53
16 Tianxing Wang (王天行) 3.50   4.59    China 6.10 7.52 3.50 3.80 3.88
17 Zhenyi Xu (徐珍怡) 3.72   4.59    China 4.72 4.56 3.72 4.61 4.61
18 Junqi Feng (冯骏骐) 3.57   4.61    China 3.80 5.09 4.94 3.57 5.52
19 Jiayong Tian (田佳勇) 3.15   4.69    China 4.85 3.15 5.04 4.93 4.29
20 Jiaran Pan (潘嘉然) 3.30   4.79    China 5.62 4.45 3.30 4.30 6.01
21 Yiyao Yin (殷奕尧) 3.96   4.82    China 5.13 5.26 7.11 4.06 3.96
22 Rusong Shi (石如淞) 4.17   4.85    China 5.01 4.17 4.75 DNF 4.79
23 Vincent Liu (刘鹤洋) 3.92   4.89    China 5.61 4.98 3.92 4.89 4.80
24 Yixiao Dong (董逸霄) 4.30   4.94    China 5.49 4.39 4.30 8.27 4.95
25 Yunhao Cai (蔡云浩) 4.01   4.98    China 5.07 5.47 4.01 5.48 4.40
26 Wei Fan (范伟) 3.04   5.08    China 5.28 4.93 3.04 8.10 5.02
27 Mingmin Dai (戴铭民) 4.32   5.12    China 6.35 4.47 6.90 4.55 4.32
28 Chenkai Shen (沈宸恺) 4.88   5.15    China 4.88 5.21 5.42 5.11 5.14
29 Haoyang Yan (晏浩洋) 4.46   5.16    China 4.46 6.03 4.85 4.60 6.85
30 Zhiyuan Ma (马之元) 3.98   5.21    China 4.85 7.31 5.64 3.98 5.15
31 Xintian Wang (王欣天) 4.60   5.24    China 4.60 6.38 4.73 5.98 5.01
32 Kaiyuan Zhang (张开元) 3.88   5.25    China 5.64 4.69 5.43 5.65 3.88
33 Yang Xia (夏洋) 4.73   5.34    China 5.42 4.73 8.29 5.44 5.15
34 Zixuan Qin (秦子轩) 3.42   5.44    China 4.43 6.95 6.13 5.77 3.42
35 Jiajun Wu (吴佳骏) 2.78   5.47    China 5.25 3.34 2.78 7.83 DNF
36 Zili Jin (金子力) 4.55   5.47    China 5.61 4.55 5.01 6.55 5.79
37 Siyu Gu (顾思宇) 4.49   5.54    China 5.84 4.49 5.78 5.56 5.27
38 Yufei Shi (史宇斐) 5.20   5.55    China 5.20 5.65 5.52 5.49 5.78
39 Liangyu Ding (丁亮宇) 3.18   5.61    China 5.61 4.46 9.22 3.18 6.77
40 Yilin Song (宋翊麟) 4.95   5.63    China 7.19 4.95 5.59 5.12 6.18
41 Shenjie Zhu (朱申杰) 4.69   5.77    China 10.15 5.83 5.59 4.69 5.89
42 Jianyang Teng (滕剑阳) 4.18   5.84    China 8.25 5.15 5.49 4.18 6.88
43 Sijia Liu (刘思嘉) 3.58   5.93    China 5.31 8.96 4.76 7.71 3.58
44 Tianqi Zhuang (庄添祺) 3.87   5.96    China 6.63 5.94 7.55 3.87 5.32
45 Xueheng Zhang (章学恒) 5.00   6.17    China 7.80 5.00 10.45 5.33 5.39
46 Xiaobo Jin (金晓波) 5.08   6.22    China 6.78 9.57 5.84 5.08 6.04
47 Yiming Le (乐益明) 5.52   6.22    China 6.47 5.90 8.67 5.52 6.28
48 Yuntian Jiang (蒋云天) 5.31   6.43    China 5.31 6.38 6.03 7.30 6.88
49 Zheyu Zhang (张哲宇) 4.23   6.60    China 4.23 11.84 6.14 5.02 8.64
50 Fan Yang (杨帆) 4.51   6.68    China 7.75 7.72 4.51 5.16 7.15
51 Hongyu Qian (钱泓宇) 4.58   6.82    China 7.75 7.60 4.58 6.82 6.04
52 Yingming Huang (黄英明) 5.14   6.82    China 5.89 8.51 6.05 11.34 5.14
53 Fan Chen (陈帆) 5.25   6.83    China 8.35 5.25 6.06 9.84 6.07
54 Dongjian Jin (金东箭) 6.40   6.86    China 6.40 6.93 8.43 6.77 6.87
55 Chenwei Li (李琛炜) 6.16   6.88    China 7.88 6.25 6.16 6.87 7.53
56 Zhaohao Hu (胡朝皓) 5.30   7.00    China 7.81 8.49 6.71 5.30 6.47
57 Bocheng Pan (潘柏成) 5.74   7.05    China 7.72 7.45 5.74 16.60 5.97
58 Runhua Ying (应润华) 5.18   7.08    China 9.63 5.18 5.87 9.17 6.21
59 Jiasheng Li (李嘉晟) 5.36   7.08    China 7.27 5.36 8.75 5.79 8.17
60 Jiayu Hou (侯佳雨) 6.59   7.21    China 7.55 6.85 6.59 DNF 7.24
61 Jiacheng Ye (叶家诚) 5.86   7.34    China 8.55 5.86 7.35 7.28 7.39
62 Junyi Ge (葛珺怡) 5.49   7.58    China 9.78 6.25 7.94 8.55 5.49
63 Xiaohan Peng (彭枭瀚) 5.35   7.70    China 5.35 8.31 6.42 8.38 9.76
64 Chun Chen (陈春) 6.38   7.75    China 7.71 7.52 12.05 8.01 6.38
65 Binwei Liu (刘玢炜) 7.15   7.79    China 7.55 12.19 8.04 7.79 7.15
66 Pufan Yang (杨朴凡) 6.57   7.85    China 7.00 DNF 6.76 9.78 6.57
67 Zheqi Xie (谢哲麒) 6.93   8.28    China 10.15 7.08 6.93 10.09 7.67
68 Yekai Zhu (朱业凯) 6.59   8.49    China 8.65 8.96 7.86 6.59 10.02
69 Wu Zeng (曾武) 6.95   9.42    China 9.59 10.02 8.65 10.81 6.95
70 Gong Chen (陈功) 8.04   9.50    China 9.79 8.46 8.04 10.26 11.48
71 Savva Putilkin (萨瓦) 6.17   9.56    Canada 10.06 21.03 8.51 6.17 10.12
72 Yongye Zhang (张永烨) 7.25   9.72    China 7.25 11.85 10.34 9.92 8.91
73 Xinyue Meng (孟心悦) 9.26   9.80    China 10.13 9.37 10.70 9.91 9.26
74 Ziyue Wang (王子悦) 5.60   10.07    China 13.02 5.60 6.02 11.17 DNF
75 Wang Xu (徐望) 6.03   10.07    China 11.12 6.03 7.77 11.32 12.95
76 Xinran Qin (秦馨苒) 8.18   13.13    China 11.16 8.18 14.32 DNF 13.91
77 Qinyuan Lu (陆秦源) 11.09   14.79    China 17.00 15.18 11.09 15.85 13.33
78 Yiyun Xuan (宣懿耘) 8.73   15.28    China 14.09 12.42 19.33 8.73 20.84
79 Siyuan Tu (屠思远) 9.14   15.49    China 19.07 14.36 9.14 15.25 16.87
80 Ruixin Liu (刘瑞鑫) 7.06   DNF    China DNF 10.59 DNF 7.06 12.98
  2x2x2 Cube   Second round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Yinghao Wang (王鹰豪) 1.29   2.17    China 49.96 1.29 2.15 1.55 2.81
2 Xinyuan Fan (范歆远) 1.45   2.81    China 4.79 1.74 1.90 1.45 5.19
3 Xulang Li (黎旭朗) 2.36   2.84    China 2.93 2.36 2.65 2.95 3.26
4 Lukas Shelley 1.25   2.89    Denmark 3.94 3.71 2.15 1.25 2.82
5 Chen Chen (陈晨) 1.94   3.07    China 2.98 2.99 3.24 1.94 4.29
6 Yicheng Bao (包亦成) 2.19   3.14    China 4.09 2.19 2.76 2.56 6.52
7 Shenjie Zhu (朱申杰) 2.55   3.16    China 4.60 2.55 2.64 3.71 3.14
8 Zhangyuan He (何章元) 2.31   3.32    China 4.14 2.99 3.40 2.31 3.58
9 Tianxing Wang (王天行) 2.96   3.35    China 5.16 2.96 3.91 3.13 3.01
10 Jiayu Wang (王佳宇) 2.60   3.37    China 4.25 2.91 3.55 3.64 2.60
11 Zhenyang Lu (卢震阳) 2.02   3.47    China 3.25 3.60 3.55 2.02 6.00
12 Jiajun Wu (吴佳骏) 1.55   3.58    China 4.99 2.60 4.91 1.55 3.22
13 Hansheng Xu (徐菡声) 2.75   3.64    China 3.49 4.05 2.75 3.38 6.29
14 Ganghui Lin (林刚辉) 3.35   3.71    China 3.84 3.72 3.35 3.56 8.15
15 Zhenyi Xu (徐珍怡) 2.80   3.92    China 4.75 3.56 4.08 4.12 2.80
16 Jiayong Tian (田佳勇) 2.76   3.94    China 4.45 3.45 6.72 2.76 3.92
17 Yunhao Cai (蔡云浩) 2.67   4.00    China 4.11 3.96 3.94 2.67 4.89
18 Zhiyuan Ma (马之元) 3.41   4.08    China 3.63 4.16 3.41 4.52 4.46
19 Junqi Feng (冯骏骐) 2.10   4.28    China 4.30 4.49 5.12 2.10 4.04
20 Siyu Gu (顾思宇) 3.41   4.29    China 4.65 3.56 4.90 3.41 4.67
21 Yiren Lu (陆弈人) 2.25   4.30    China 5.14 3.48 4.29 2.25 5.82
22 Yuxin Zheng (郑宇昕) 2.70   4.36    China 4.68 2.70 DNF 4.99 3.40
23 Jianyang Teng (滕剑阳) 3.64   4.39    China 6.79 3.64 4.38 4.41 4.39
24 Yiyao Yin (殷奕尧) 2.32   4.48    China 5.31 2.32 5.39 5.20 2.93
25 Kaiyuan Zhang (张开元) 2.83   4.48    China 4.68 5.68 4.38 2.83 4.37
26 Wuxiao Dong (董毋小) 2.80   4.58    China DNF 4.75 3.65 2.80 5.34
27 Rusong Shi (石如淞) 4.26   4.63    China 4.70 4.74 5.30 4.44 4.26
28 Peiyu Liu (刘沛宇) 3.36   4.87    China 4.30 3.36 6.11 6.62 4.20
29 Yufei Shi (史宇斐) 3.93   4.91    China 13.82 3.93 4.54 4.80 5.40
30 Fan Yang (杨帆) 3.40   4.92    China 4.73 3.40 5.91 5.50 4.54
31 Yang Xia (夏洋) 3.14   4.93    China 5.24 3.60 6.72 3.14 5.95
32 Wei Fan (范伟) 4.13   4.94    China 6.01 5.47 5.15 4.20 4.13
33 Yixiao Dong (董逸霄) 4.62   5.04    China 4.82 5.35 6.07 4.62 4.95
34 Mingmin Dai (戴铭民) 3.78   5.06    China 4.71 6.87 3.78 5.92 4.54
35 Xintian Wang (王欣天) 3.69   5.07    China 5.25 3.69 5.39 4.58 7.02
36 Vincent Liu (刘鹤洋) 4.13   5.28    China 5.59 5.17 5.09 4.13 7.61
37 Chenkai Shen (沈宸恺) 4.92   5.43    China 5.76 4.92 5.09 6.07 5.44
38 Yilin Song (宋翊麟) 4.84   5.46    China 5.19 6.58 5.83 4.84 5.36
39 Zixuan Qin (秦子轩) 4.20   5.47    China 5.57 5.53 4.20 5.31 6.77
40 Tianqi Zhuang (庄添祺) 3.23   5.50    China 5.64 5.06 DNF 3.23 5.81
41 Jiaran Pan (潘嘉然) 4.75   5.63    China 6.49 4.75 5.53 4.87 7.14
42 Haoyang Yan (晏浩洋) 4.40   5.88    China 5.60 7.14 4.40 7.60 4.91
43 Sijia Liu (刘思嘉) 5.58   5.99    China 5.79 5.99 8.03 5.58 6.19
44 Liangyu Ding (丁亮宇) 5.74   6.19    China 5.99 6.95 5.74 6.51 6.07
45 Zili Jin (金子力) 2.81   6.58    China 4.91 8.68 12.34 2.81 6.15
46 Xueheng Zhang (章学恒) 3.31   7.08    China 8.93 23.41 5.68 3.31 6.62
47 Yiming Le (乐益明) 6.42   7.55    China 8.70 7.35 9.04 6.60 6.42
48 Zheyu Zhang (张哲宇) 6.05   7.60    China 8.95 7.25 6.05 12.16 6.60
49 Yuntian Jiang (蒋云天) 9.41   10.60    China 13.42 12.04 10.26 9.41 9.51
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Yinghao Wang (王鹰豪) 1.27   1.85    China 1.27 1.36 2.28 1.92 2.26
2 Lukas Shelley 1.26   2.12    Denmark 1.26 1.76 3.68 2.37 2.23
3 Xinyuan Fan (范歆远) 1.29   2.18    China 1.29 1.98 2.19 2.36 3.78
4 Jiajun Wu (吴佳骏) 1.94   2.96    China 1.94 3.28 2.75 2.84 8.54
5 Ganghui Lin (林刚辉) 2.08   3.37    China 2.08 6.45 3.78 2.98 3.34
6 Jiayu Wang (王佳宇) 2.42   3.53    China 2.42 3.51 6.71 3.32 3.77
7 Tianxing Wang (王天行) 2.50   3.57    China 3.50 5.03 2.50 4.17 3.03
8 Zhenyi Xu (徐珍怡) 3.48   3.80    China 3.77 3.48 3.48 4.16 5.93
9 Zhenyang Lu (卢震阳) 3.27   3.90    China 4.35 3.27 3.54 4.71 3.80
10 Yicheng Bao (包亦成) 2.43   3.94    China 4.54 3.49 4.74 2.43 3.80
11 Zhangyuan He (何章元) 2.37   3.95    China 2.94 2.37 7.07 4.85 4.05
12 Xulang Li (黎旭朗) 2.00   4.02    China 4.56 2.00 4.24 4.24 3.57
13 Hansheng Xu (徐菡声) 3.36   4.21    China 10.75 4.22 4.31 4.09 3.36
14 Shenjie Zhu (朱申杰) 3.24   4.60    China 4.31 8.51 3.24 6.19 3.31
  4x4x4 Cube   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Xuming Wang (王旭明) 25.27   29.56    China 25.27 29.33 29.06 32.48 30.30
2 Yinghao Wang (王鹰豪) 31.79   33.55    China 36.44 32.41 33.23 31.79 35.01
3 Jiayu Wang (王佳宇) 28.25   34.95    China 28.25 34.59 36.81 38.46 33.45
4 Ganghui Lin (林刚辉) 38.56   40.28    China 38.89 39.57 38.56 42.39 48.52
5 Zhangyuan He (何章元) 35.57   41.69    China 45.11 41.58 38.39 46.62 35.57
6 Lukas Shelley 37.93   42.05    Denmark 41.79 40.30 44.05 45.14 37.93
7 Yicheng Bao (包亦成) 38.53   42.58    China 45.41 40.50 46.69 41.83 38.53
8 Yunhao Cai (蔡云浩) 39.24   43.92    China 39.71 45.85 46.20 50.26 39.24
9 Chen Chen (陈晨) 39.47   44.55    China 39.47 47.69 41.12 44.83 52.16
10 Jiayong Tian (田佳勇) 35.33   45.56    China 45.02 1:13.50 44.98 46.69 35.33
11 Tianxing Wang (王天行) 40.77   45.88    China 48.01 43.68 40.77 46.64 47.32
12 Jiaran Pan (潘嘉然) 41.42   46.20    China 46.01 45.58 47.01 DNF 41.42
13 Xueheng Zhang (章学恒) 42.25   47.04    China 46.56 44.49 53.45 50.07 42.25
14 Rusong Shi (石如淞) 31.09   47.07    China 50.38 31.09 47.46 51.63 43.36
15 Yue Jiang (蒋越) 42.05   47.07    China 42.05 45.73 50.71 52.30 44.78
16 Yiren Lu (陆弈人) 46.51   49.74    China 46.51 47.32 49.62 52.27 55.96
17 Xulang Li (黎旭朗) 45.86   51.44    China 49.90 45.86 52.43 59.04 51.98
18 Junqi Feng (冯骏骐) 42.72   51.78    China 55.17 50.35 54.52 42.72 50.47
19 Wang Xu (徐望) 46.10   52.34    China 53.24 46.10 52.35 51.42 1:01.69
20 Zili Jin (金子力) 47.51   53.70    China 48.12 56.92 47.51 56.06 1:10.01
21 Jiajun Li (李嘉俊) 47.46   54.96    China 48.79 1:04.54 1:00.61 47.46 55.49
22 Yang Xia (夏洋) 53.22   1:00.46    China 1:33.40 53.22 57.11 54.91 1:09.36
23 Haoyang Yan (晏浩洋) 56.82   1:02.49    China 1:01.35 56.82 DNF 59.45 1:06.68
24 Ziyue Wang (王子悦) 58.37   1:06.77    China 1:08.92 58.37 1:06.47 1:26.01 1:04.91
25 Siyu Gu (顾思宇) 50.02   1:07.37    China DNF 52.80 1:27.43 1:01.89 50.02
26 Yuxin Zheng (郑宇昕) 57.69   1:15.43    China 1:08.90 57.69 1:41.14 1:17.37 1:20.03
27 Kaiyuan Zhang (张开元) 1:00.32      China 1:02.67 1:00.32
28 Vincent Liu (刘鹤洋) 1:00.78      China 1:04.24 1:00.78
29 Wei Fan (范伟) 1:03.01      China 1:03.01 DNF
30 Yufei Shi (史宇斐) 1:03.24      China 1:03.24 1:03.73
31 Bocheng Pan (潘柏成) 1:04.78      China 1:18.90 1:04.78
32 Sijia Liu (刘思嘉) 1:05.25      China 1:05.25 1:12.93
33 Yilin Song (宋翊麟) 1:06.15      China 1:06.15 1:14.19
34 Dehua Wu (吴德华) 1:06.17      China 1:15.02 1:06.17
35 Gong Chen (陈功) 1:08.28      China 1:19.03 1:08.28
36 Tianqi Zhuang (庄添祺) 1:08.56      China 1:08.56 DNF
37 Liangyu Ding (丁亮宇) 1:08.95      China 1:22.77 1:08.95
38 Pufan Yang (杨朴凡) 1:09.32      China 1:09.32 1:14.71
39 Yingming Huang (黄英明) 1:09.33      China 1:12.66 1:09.33
40 Zhiyuan Ma (马之元) 1:11.11      China DNF 1:11.11
41 Xinran Wang (王欣然) 1:11.82      China 1:29.55 1:11.82
42 Yuntian Jiang (蒋云天) 1:13.39      China 1:13.39 1:17.40
43 Qi Xiao (肖奇) 1:14.56      China 1:14.56 1:28.01
44 Binwei Liu (刘玢炜) 1:17.75      China 1:17.75 1:21.17
45 Zhaohao Hu (胡朝皓) 1:21.61      China 1:26.37 1:21.61
46 Yixiao Dong (董逸霄) 1:22.29      China 1:22.29 1:37.37
47 Jianyang Teng (滕剑阳) 1:25.01      China 1:37.15 1:25.01
48 Yu Zhou (周煜) 1:25.27      China DNF 1:25.27
49 Jiayu Hou (侯佳雨) 1:28.07      China 1:32.64 1:28.07
50 Wu Zeng (曾武) 1:29.47      China 1:44.73 1:29.47
51 Runhua Ying (应润华) 1:30.87      China 1:30.87 1:34.07
52 Shijie Wang (汪世杰) 1:36.34      China 1:36.34 DNF
53 Yongye Zhang (张永烨) 1:43.36      China DNF 1:43.36
54 Jiacheng Ye (叶家诚) 1:44.84      China 1:44.84 1:51.86
55 Xinyue Meng (孟心悦) DNF      China DNF DNF
55 Siyi Gu (顾思怡) DNF      China DNF DNF
  4x4x4 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Xuming Wang (王旭明) 26.20   29.42    China 30.26 28.61 29.99 26.20 29.65
2 Jiayu Wang (王佳宇) 29.67   31.32    China 32.14 31.35 30.48 32.53 29.67
3 Yinghao Wang (王鹰豪) 30.94   34.98    China 33.88 46.44 33.79 37.27 30.94
4 Lukas Shelley 32.45   37.09    Denmark 38.26 35.10 32.45 37.90 41.02
5 Ganghui Lin (林刚辉) 38.50   39.41    China 39.03 41.12 40.60 38.50 38.61
6 Yicheng Bao (包亦成) 35.66   40.33    China 44.14 35.66 51.45 40.79 36.06
7 Zhangyuan He (何章元) 39.20   42.81    China 39.20 42.66 43.10 46.04 42.67
8 Xueheng Zhang (章学恒) 41.68   43.00    China 43.45 42.91 43.95 42.64 41.68
9 Yunhao Cai (蔡云浩) 41.45   43.66    China 42.88 44.53 56.26 43.57 41.45
10 Tianxing Wang (王天行) 42.03   43.87    China 45.50 42.03 43.96 42.15 45.79
11 Chen Chen (陈晨) 39.33   45.02    China 46.63 39.33 45.57 46.68 42.85
12 Yue Jiang (蒋越) 39.92   45.45    China 51.97 40.13 DNF 39.92 44.25
13 Jiaran Pan (潘嘉然) 38.52   45.57    China 41.79 45.57 54.79 38.52 49.36
14 Rusong Shi (石如淞) 41.42   46.28    China 46.07 46.33 46.43 41.42 49.21
15 Jiayong Tian (田佳勇) 33.05   46.96    China 57.01 48.02 33.05 41.79 51.06
  Rubik's Clock   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Chenwei Li (李琛炜) 6.59   7.19    China 7.39 7.28 6.59 7.55 6.89
2 Wuxiao Dong (董毋小) 6.46   7.24    China 8.49 10.45 6.51 6.71 6.46
3 Shenjie Zhu (朱申杰) 7.58   9.44    China 12.56 10.92 9.41 7.58 7.98
4 Yinghao Wang (王鹰豪) 8.65   9.47    China 11.91 9.47 8.65 9.21 9.73
5 Hansheng Xu (徐菡声) 7.26   9.51    China DNF 7.26 8.11 9.40 11.02
6 Xiangjie Li (李祥杰) 7.11   9.75    China 9.33 8.28 12.11 7.11 11.63
7 Junqi Feng (冯骏骐) 9.51   11.59    China 10.44 13.54 10.79 15.23 9.51
8 Xulang Li (黎旭朗) 9.70   12.53    China 14.87 10.35 12.38 9.70 19.70
9 Yuntian Jiang (蒋云天) 12.52   14.04    China 13.58 17.75 14.45 12.52 14.10
10 Haoyang Yan (晏浩洋) 12.87   15.32    China 17.62 16.31 12.87 14.50 15.14
11 Yang Xia (夏洋) 14.58   15.44    China 16.33 17.62 14.58 15.02 14.97
12 Zili Jin (金子力) 14.49   16.03    China 16.65 14.49 15.54 15.90 18.87
13 Rusong Shi (石如淞) 13.88   16.11    China DNF 16.19 14.42 17.71 13.88
14 Jiajun Wu (吴佳骏) 10.21   16.59    China 14.92 DNF 21.06 13.80 10.21
15 Jiayu Hou (侯佳雨) 12.86   16.99    China 19.93 12.86 14.75 DNF 16.28
16 Jianyang Teng (滕剑阳) 12.35   17.13    China 19.54 16.42 22.13 12.35 15.42
17 Siyu Gu (顾思宇) 16.65   20.86    China 22.17 21.95 DNF 18.47 16.65
18 Yu Zhou (周煜) 20.49   23.68    China 22.77 24.78 20.49 23.50 40.14
19 Jiajun Li (李嘉俊) 22.47   25.37    China 24.02 22.47 28.04 24.61 27.47
20 Yiyun Xuan (宣懿耘) 23.35   25.46    China 33.18 24.94 24.46 23.35 26.98
21 Yufei Shi (史宇斐) 12.86   26.59    China DNF 32.68 24.92 22.18 12.86
22 Yilin Song (宋翊麟) 25.65   28.99    China 28.29 29.97 28.70 31.92 25.65
23 Yuxin Zheng (郑宇昕) 20.02   30.96    China 20.02 30.36 DNF 26.68 35.83
24 Binwei Liu (刘玢炜) 23.82   30.99    China 28.88 31.38 23.82 DNF 32.71
25 Zhenyang Lu (卢震阳) 29.98   32.61    China 29.98 32.30 32.54 32.99 DNF
26 Gong Chen (陈功) 29.18   34.37    China 29.18 DNF 38.16 31.91 33.03
27 Yekai Zhu (朱业凯) 32.82   46.44    China DNF 50.99 49.58 32.82 38.74
28 Hongyu Qian (钱泓宇) 12.37   DNF    China 12.52 DNF DNF 12.72 12.37
29 Siyi Gu (顾思怡) 12.66   DNF    China 14.31 12.66 DNF DNF 14.28
30 Junyi Ge (葛珺怡) 13.83   DNF    China DNF 13.83 DNF 17.25 22.12
31 Wang Xu (徐望) 25.90   DNF    China 25.90 DNF 27.86 DNF DNF
32 Xiangheng Wang (汪相衡) 27.66   DNF    China DNF 35.33 DNF 27.66 DNF
33 Yixiao Dong (董逸霄) 28.72   DNF    China 33.84 DNF 28.72 DNF 29.56
34 Xuexuan Zhang (张雪萱) 30.66   DNF    China 49.31 DNF 35.49 DNF 30.66
35 Zheqi Xie (谢哲麒) DNF   DNF    China DNF DNF DNS DNS DNS
35 Runhua Ying (应润华) DNF   DNF    China DNF DNF DNS DNS DNS
35 Bocheng Pan (潘柏成) DNF   DNF    China DNF DNF DNF DNF DNF
  Rubik's Clock   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Chenwei Li (李琛炜) 5.80   7.04    China 7.00 DNF 5.80 6.66 7.47
2 Xiangjie Li (李祥杰) 6.38   7.75    China 8.18 7.31 DNF 6.38 7.76
3 Hansheng Xu (徐菡声) 6.55   8.03    China 8.22 8.48 7.40 6.55 DNF
4 Wuxiao Dong (董毋小) 7.94   9.97    China 7.94 DNF 8.18 9.35 12.38
5 Xulang Li (黎旭朗) 11.51   11.78    China 11.58 12.45 11.63 12.12 11.51
6 Yinghao Wang (王鹰豪) 10.11   12.29    China 10.11 11.46 11.67 16.79 13.75
7 Junqi Feng (冯骏骐) 9.29   12.69    China 13.17 14.14 12.53 9.29 12.37
8 Rusong Shi (石如淞) 12.65   13.92    China 15.05 14.73 14.39 12.65 12.65
9 Jiayu Hou (侯佳雨) 14.50   15.59    China 16.61 DNF 14.50 14.52 15.63
10 Haoyang Yan (晏浩洋) 16.74   18.12    China 16.74 17.98 19.72 18.75 17.62
11 Zili Jin (金子力) 15.42   18.31    China 17.60 DNF 21.18 16.15 15.42
12 Yang Xia (夏洋) 15.61   18.59    China DNF 23.28 15.75 16.73 15.61
13 Yuntian Jiang (蒋云天) 14.81   21.58    China DNF 15.32 19.42 30.01 14.81
14 Shenjie Zhu (朱申杰) 9.78   DNF    China 11.42 DNF 15.79 9.78 DNF
15 Jiajun Wu (吴佳骏) 15.07   DNF    China 15.07 DNF 22.02 DNF 18.64
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 U L2 D2 B2 U B2 D' F2 R F L2 F U B2 D' L B' R2 D2 F'
A #2 B2 D F D2 L F' U2 F' L2 U R' D2 F' B' L2 F D2 B2 D2
A #3 D2 B2 U2 R2 D B2 F2 U' R B2 U' F' D2 L' D B' R F' U2
A #4 L U D F D' R B D2 R' L2 B D2 R2 B2 R2 F L2 F R2 B
A #5 U2 L2 B2 D' L2 B2 L2 D F' D' B2 F2 D2 L' U2 F R F2 R2
A Ex#1 F2 L F2 R2 U2 R' F2 R2 B F D L U F L2 D2 R D'
A Ex#2 F2 U2 B' R2 B' L2 D2 B' D' F D2 B2 D U' R' D B U F'
B #1 D2 R B2 D F' D2 L' U R D F' R2 L2 F2 R2 F U2 R2 D2 F2
B #2 R2 U2 B2 U L2 R2 D2 L2 F2 R B' D2 L D2 U2 B D2 B U
B #3 L2 F2 R2 D2 B2 R2 B D2 B' F' D U2 L R2 B2 F U' B2 R U
B #4 R2 B' F R2 U2 R2 F D2 F' L' F2 U R B2 L F' U B2 R'
B #5 L2 D L2 D B2 D2 B2 R2 D' U2 L' B2 F L2 F' D2 U2 R' B2 U
B Ex#1 U' L2 D' B2 D' L2 R' D' U' R U' B2 F2 U' L B' U' R'
B Ex#2 R U R' L U' D' L F' R F2 U D F2 L2 F2 D R2 U2 D L2
C #1 U2 F2 D2 F2 U2 L2 R' B2 R D' B2 D B' F2 R D2 R' U
C #2 F2 U L D' F' U L' U' L2 U R L2 B D2 R2 F2 D2 F2 U2 R2
C #3 D2 B2 U R2 U2 B2 R2 B D B U' F2 U' L D' U2 L' F R
C #4 R2 U2 B2 L2 D' F2 R2 U2 R D' L F L F' L D L' B' L'
C #5 L B2 R2 U2 R2 F2 L2 R' B U' R' D' U R2 B' U' R2 D R
C Ex#1 L D' R L' D R' B2 D' F' U2 F2 B2 U2 F2 L' B2 R L2 D2 L2
C Ex#2 R' B2 U L F L' F2 D' R' B2 D L2 U B2 R2 B2 U2 R2 D
D #1 R2 U2 B2 R2 F2 L' U2 L' U2 F' L2 D' R2 D L' F2 L2 R F
D #2 B2 R2 B2 D L2 D2 R2 D2 R2 B' R' F U B' L' B' D' B R2 B'
D #3 R2 D R2 D2 U' L2 B2 D' U L F' R2 U' B' U' F U2 F2 R'
D #4 F L' D B D' F' R' U L' D2 L D' F2 U' R2 U L2 F2 R2
D #5 D2 B2 U' R2 B2 F2 U R2 B2 F2 D R' F R2 B2 F' L F' D
D Ex#1 F2 D2 L2 R2 B2 U' B2 L D' U2 R B U' B2 L2 B D' F'
D Ex#2 F2 L B2 L' R' D2 U2 F2 R2 D' F D' F' L' R D2 B D L' U
E #1 F2 B2 D F2 D' L' D R' L U F' L2 F B' R2 F' U2 D2 L2 B'
E #2 D' L U' F2 B U' B' R B R' L' U' R2 D' F2 D2 F2 L2 D' R2
E #3 U2 L2 F2 R2 B2 D2 U' L D B R' F L B' D' R' D B2 L
E #4 B2 L' F2 B' U F2 D2 L2 D R' F' B2 R F2 B2 U2 B2 R2 D2
E #5 R L U L' B2 D' R2 F' D' B' R2 D' B2 U R2 D' R2 D B2 L2 B2
E Ex#1 L R F2 U2 L2 R2 U2 R' U' F' L2 F' U2 B' D U2 F' U2 F2
E Ex#2 L2 F2 D' R2 F2 L2 U2 R2 D B' L F U' F2 R2 B' R F2 L R
  Rubik's Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 D R2 B2 U F2 L2 D2 U' F2 R' B' L' U B' L' B' L' U F' U'
A #2 D L2 U2 F2 U F2 D F2 D2 R' U2 B' L2 F' R2 U' R B2 U L
A #3 B2 L2 D2 B U2 R2 F' U' B2 R F' L F2 L F U2 L U'
A #4 D2 B2 L2 D U' R2 F2 U2 B2 R' F' U L2 U R' U' F2 D2 R
A #5 L2 R2 D2 B2 U2 B2 U B D2 L' D L B2 D F R' F' D'
A Ex#1 L2 D2 U2 L' D2 F2 L' D2 B D' B F' U R F D' L' F2 R
A Ex#2 R' L' D' R' U2 R2 F2 U' B' D' R U' L2 F2 D2 L2 U2 R2
B #1 F L U' L' U' R U' R F U2 L' U F2 U2 D2 F2 U R2 B2 R2
B #2 L D2 R2 B U' L2 F' R B R L B2 U2 F2 B U2 L2 F'
B #3 L' B' R F L' D' L B2 D L' U F2 U R2 F2 U2 L2 D2 L2 D2
B #4 U D' F' R L' B2 D B' L' U' F2 U2 R2 D2 F2 U2 L B2 D2
B #5 D R2 U' R' F2 R L F' D F2 D2 L' F2 L' B2 L2 B2 R F2
B Ex#1 L' U R' B' D' R2 U L2 U' F U' L2 B2 L2 F2 U' B2 D' L2
B Ex#2 F U2 F2 L2 U2 R2 D2 R2 B' U2 F2 L' D2 F D R' U' L2 F L U2
C #1 D' F' U2 R L' D L' F' L B2 U' B2 D2 F' R2 B2 L2 F2
C #2 U B' L2 B D L2 F B2 U' R' U' R2 F2 R2 U2 R2 F' L2
C #3 D2 U R2 D2 U' B2 U B2 R2 F2 L U' F2 R2 F2 R2 F D F2
C #4 L' D2 F2 L' F2 R' U2 R F2 R2 F' U L D' R' D U' L U2 R
C #5 D2 L' D F' B D R2 D R' L2 F2 U B2 D2 F2 U' L2 D'
C Ex#1 U2 R D2 L R2 D2 B2 R F D' U B' D' B F' L2 R' F
C Ex#2 F2 R U2 F2 L F2 R2 U2 R2 D2 B F' L U' B U2 B2 F' D'
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U2 F2 R2 U2 F2 D' F2 U2 F U R U' F' D' R D2 F2 D' R
A #2 L2 B2 F' U2 F' D2 L2 U2 B2 L U2 B D' F U' L' D2 R D B'
A #3 F2 L U2 B2 R D2 F2 R F2 R U B' D U2 F2 D' L2 R D2
A #4 D' R B' L F R2 L2 D R2 U F' L2 B R2 F L2 D2 F2 L2 D2 F2
A #5 F2 L' F2 L B2 L F2 L D2 L B2 D' B2 R U' L' B' F2 U L'
A Ex#1 R2 B2 D R2 U F2 R2 B' L' U' B F2 R F D' L' B' L R2
A Ex#2 D' L2 F2 U L2 D2 L2 U2 L B2 R' B' U' R2 F2 L U2 F' R'
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 U' R' U2 F R2 F' U2 R2 F R F
A #2 U' R' U F U R U R F' U' R'
A #3 U' R' U R2 U' R' U F' R U2 R'
A #4 U' R' U2 R' F' U' F U' R U2 R'
A #5 U2 R F' R2 F U' R' F R U2 R
A Ex#1 R' U2 R F U' F R2 U' R' U2 F
A Ex#2 R' U2 F' R U R' F R U' R F'
B #1 R' U' R F U' F2 R U2 R' U' R
B #2 R2 F' U' R2 U2 R' U' R' F' U2 R
B #3 F U' F U' F R U R' U R' U'
B #4 U2 R U' R2 F' U2 R F R U2 R
B #5 R' U2 R2 U' F' U' R2 F U' F' R2
B Ex#1 R' U' F R' U R F' R2 F R U
B Ex#2 U R F' U R' F R2 F' R' U' R'
C #1 U R' F U2 R2 F R F' U' F U'
C #2 R2 U' R2 U2 R' U R' U' F U2 R'
C #3 U2 R' U R' F R U' R' U R F'
C #4 U2 R2 U' F R2 U' R' U R' F' U2
C #5 R' F' U' F U' R' U2 R U' R' U'
C Ex#1 R U2 R' F' R2 F U' R U' R U'
C Ex#2 U' R' U2 R U' F' U2 R U2 R' U
D #1 R' U' R U' R' U R' U' F2 R U
D #2 U' F' R' U R' U' R U2 R U' R'
D #3 U' R' U' R2 U2 R U2 R2 F2 U' R
D #4 U2 R F' U R U2 R' U R' U F
D #5 U R' U' F R U2 R' U' F U2 R
D Ex#1 R' U R U R' U2 F2 R U2 R' U2
D Ex#2 R U' F' R2 F U' R U R' U2 F'
E #1 U R' U2 R U2 R' F R2 U2 R' F2
E #2 R' U R U' R' F2 U' F2 R2 U' R'
E #3 R' U2 R' U F R U' R F' U2 R2
E #4 R' U2 F2 U' F R U R' F' R U2
E #5 U' F U2 F U' R U' R' F R U
E Ex#1 R' U' F U R' F2 U2 F R U' R
E Ex#2 R U2 F' R2 U' R U2 F' R U R
  2x2x2 Cube   Second round
Group No. Scramble
A #1 U2 R' F U2 F U' F' U' R F U'
A #2 R' U F R2 U' F U2 F R U' F
A #3 U R F' R' U R F R U2 R' U'
A #4 R' F' U2 F U' F R U2 R' F R'
A #5 R U' F' R2 U R' U' R U' F' R'
A Ex#1 R U' R' U2 R' F2 U R' F U' F
A Ex#2 U' R' F U R2 U2 R2 F R2 U2 F'
B #1 F' U' R2 U2 F U2 R U R U' F'
B #2 U' R U' R2 U' F' U2 R2 U2 R' U
B #3 R2 F U2 R U R U2 R' U2 R' U2
B #4 F U F R U' R' U' F U R2 U'
B #5 R' U' R2 F R2 U2 F' R2 U' R U
B Ex#1 U2 R F R U' R' U' F R F R
B Ex#2 R' U' F' R2 U2 R' U' R2 F' R U
C #1 U' R' F2 R' F U' R U2 R U' R'
C #2 R' U' F R' U R2 U' R2 U2 F U2
C #3 R' U' R U' R U2 F' U R U' F'
C #4 U F' U2 R U2 R' F R2 U2 R2 U'
C #5 R U' F R' U F' U' R U' R' F
C Ex#1 R' F U' F2 U F U2 R U R' F
C Ex#2 U2 R F' R U' R2 F U2 R U R'
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 U' R' F R F U R U' R' U' R'
A #2 U R' U2 F' R U' R' F U2 F' R2
A #3 R' U' R U R U2 R' F U2 F R
A #4 R U' R2 U2 F' R' U' R U R' F
A #5 F' U' R2 U' R2 U' F U2 F U' R
A Ex#1 R' F U' R U R' F R2 F2 U' R2
A Ex#2 R2 U' F R U R' F U R' F U'
  4x4x4 Cube   Combined First round
Group No. Scramble
A #1 U2 F2 B2 R' B2 R' F2 R' F2 B R' F' B2 D2 L' F' U L F R' Uw2 Rw2 F' R' Uw2 B' D2 B L2 Uw2 F2 L B' D' Fw2 Uw' B' L2 Fw' U' Rw Fw' F2 U
A #2 B2 L2 B' L2 F' U2 L' D2 R2 U' R2 B2 R2 B' R2 F R2 Fw2 R Uw2 B2 D' Rw2 B2 L' Uw2 Fw2 U L' Fw U F' B' L U2 Uw B R' Fw L Uw2 U2
A #3 D2 L2 D L2 B2 D2 R2 B2 U F R F' R F2 R B R2 D' L' U Fw2 U' B' Uw2 F' B2 Rw2 R2 D2 B' Uw2 B2 L D Rw' Uw2 U2 Fw' Rw U' Fw' B U2 F' D'
A #4 B2 R2 B2 L' B2 F2 L B2 R' U2 R' U R B2 D L' B R2 F2 U2 Fw2 Uw2 B' L2 U Fw2 F' D2 B Rw2 L2 F' Rw U' D' B2 Uw' R Uw2 F' Rw B2 D2 Rw
A #5 U' R' D' B L' U B D' L' B2 F2 U F2 D F2 R2 U B2 R2 U2 Rw2 U' F2 D Rw2 L2 B2 Uw2 F Uw2 U2 L2 Fw2 Rw' D R2 Fw2 F L' B' D' Uw' Rw Fw2 B' Rw2
A Ex#1 D' L2 U L2 R2 U F2 U' L2 R U B D' F U' B2 F D' R U Uw2 B' L F' Rw2 Uw2 L' F2 Uw2 D2 L2 Uw Rw2 L2 D2 L' U2 Fw Uw' U' Rw' F2 B' Rw
A Ex#2 F2 D2 L2 R2 F L2 F2 R2 F L2 R' D' U' R F B' R F B D2 R' Rw2 U L2 D B Uw2 D' F B2 Uw2 Rw2 Fw2 B' Rw' Uw2 Rw2 D2 Uw Rw' B2 Rw2 Uw Rw2 D L
B #1 U2 R F2 B2 L' B2 L2 D B U L' B' R' U2 B' U' L D Uw2 Fw2 B D2 F U' L2 B' Rw2 U2 F' B' Rw B' D L Uw2 R2 B Rw' Fw' R2 L Uw' Rw
B #2 D' B D' U2 B' R B' D2 R' D L2 B L2 B2 U2 R2 U2 R2 F R2 Rw2 Uw2 L Uw2 B2 D R' U R' Uw2 R U2 L F' L2 Fw U' Uw Rw R U2 Rw B' Rw'
B #3 U2 D2 R L2 B2 L' F2 U2 L2 F2 D B2 R2 U F L' U2 B2 D R2 Rw2 F R2 L' B' Rw2 F R' Uw2 F' R' Uw2 L Uw U' R D' Fw2 D2 Rw U Fw' Rw' Fw2
B #4 D' F' U B D' B L' F2 L' F' D2 U2 L2 U2 L' R2 U2 B2 D2 F2 L Uw2 F' Rw2 R2 U Rw2 Uw2 Fw2 B2 U' Rw2 L2 F' Rw' L D' Fw2 U2 Uw F' Rw2 Fw B R2 Fw2
B #5 F2 R2 F2 D2 F2 D2 L U2 L F L' F' L D' L U F Uw2 F Rw2 B2 L D2 Fw2 L' D2 Fw2 F' U B' Rw2 B2 Uw B' L Fw' Rw' B2 F2 Uw' R2
B Ex#1 U L' D R2 U F' D L B L2 U B' R2 L2 F' L2 F2 R2 D2 B' Uw2 Fw2 B' R F2 Rw2 Fw2 R2 F' R' L Fw2 L D F' Uw R2 Uw' Rw' F Rw' Uw L2 F2 Rw
B Ex#2 R' D2 L' F2 L2 F2 R D2 L' B2 L D F L2 D2 U' B' U2 R F D2 Uw2 R2 Fw2 D' R L' Uw2 L B2 D' L B2 L2 Fw D Rw2 U R2 Uw R' F' Rw' Uw' L D
C #1 R D' U2 B2 D' B R D F2 R2 F' U R2 B2 D' F2 B2 U F2 D' Rw2 Uw2 L D B2 R' Uw2 U L B2 U2 R F2 Fw' U2 L U2 D' Rw Fw' F' Uw D2 Rw2 L
C #2 F2 R D2 B2 R' B2 R' U2 R U R2 D' B2 L B U2 L F2 U Rw2 Uw2 F L B Uw2 B Rw2 L' Uw2 R U2 R2 Uw' Rw2 R D2 B Uw' Fw Rw' D' L2 B2 Uw2 B
C #3 U' L2 U R2 U2 D' B2 D' B2 L2 D' B U2 L D F U2 B' L2 D R Uw2 B Rw2 F' B' U Fw2 D2 F' U L2 F Rw' B Rw F D Uw' Rw F' R2 Fw2 D Rw2 B'
C #4 L2 D B2 U F2 U R2 F2 D L2 F D' B' L' U' F' U' L B2 U2 Rw2 D B Uw2 Rw2 D' U' B Rw2 F' D' F2 L2 Rw' D Rw2 R' F Fw Uw' L2 Uw' L' U
C #5 U2 B' L2 U2 F R' U2 B R' D2 B' L2 U2 D2 B L2 D2 B2 D2 Uw2 Rw2 U' Rw2 L2 Uw2 R2 U' L2 Fw2 U L' Fw R2 U' Fw U' R2 Uw' R Fw2 Rw2 B Rw' R'
C Ex#1 L2 R2 F2 L2 D' F2 D R2 D' R2 B L2 D R D' L B2 U2 R' D Uw2 L2 B' Rw2 F D U2 L2 Fw2 F' D' Rw F' R U2 Rw' D2 F Fw' Uw' Fw2 D' R Uw'
C Ex#2 U2 L F2 R2 D2 L' D2 F2 D2 F' R2 U' B D' F R2 L' U B L' Rw2 Fw2 U2 R' F L2 Uw2 B' R B Uw2 Fw2 L' Uw' Rw2 L U2 Rw2 R2 Fw' Rw R2 Fw' F2 Rw' Fw
  4x4x4 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 F2 U2 L2 U R' F R' F R' D F R2 B2 U2 D2 L R' Uw2 Fw2 B' Rw2 B2 L' F' Uw2 F R2 F2 U2 D Rw2 F' Uw F2 Uw D U' Rw' Uw B2 D Rw2 Fw'
A #2 B2 L2 B' U2 D L B' U' F' D2 R' F2 R' U2 D2 F2 R' D2 R B2 Uw2 B' R Uw2 R' B' Uw2 D2 R2 B' Rw2 R2 L2 Uw Rw2 D' R B' Fw' D2 Rw F Uw' R U
A #3 L2 U2 D' F D2 L U' F' U2 B U B2 D' F2 L2 D L2 U Uw2 Rw2 U' Rw2 R2 U2 F D Rw2 D' F' R2 Rw' F' R' U2 B Uw Fw F' L Uw2 B2
A #4 R' F D L D F2 L D R' D2 L2 D2 L2 B2 D2 B2 D R2 B2 Uw2 F' U Fw2 Rw2 F' U' Fw2 L2 D' Rw2 B' Rw' B F' D' R Fw Uw Rw2 B U2 Rw' Uw' F'
A #5 R B2 U' F' R L' B2 D' B R2 U2 B' L2 D2 B U2 R2 D2 R2 Uw2 Rw2 B2 L2 D B D2 Rw2 D2 Rw2 D L' B' Rw R U Fw F Rw R' Fw2 Rw2 F' L
A Ex#1 U2 L2 R' B2 U2 L2 F2 R' B L2 R F' L D R2 U' R2 B' Uw2 F' R' B' L Uw2 Rw2 B2 L U2 F' L' Uw' Rw2 U2 L' F2 Rw' Fw' Rw' Fw U2 B' U'
A Ex#2 D' U' R2 D' F L B D' F U B L2 D2 R2 B R2 B' D2 L2 Fw2 D B R2 U Rw2 D' B2 Uw2 R2 U' F Uw2 Rw' D2 F Rw R2 L Uw' B R2 Uw Fw' L'
  Rubik's Clock   First round
Group No. Scramble
A #1 UR2- DR1+ DL4+ UL0+ U1+ R4+ D3- L6+ ALL4+ y2 U3- R1+ D3- L2+ ALL4- UL
A #2 UR0+ DR2- DL4+ UL4+ U2+ R5- D4+ L2- ALL1+ y2 U1+ R1- D5- L5- ALL4+ UR UL
A #3 UR3+ DR4- DL6+ UL1+ U4- R6+ D1- L4- ALL4+ y2 U5- R5- D5+ L0+ ALL5- UR DL UL
A #4 UR5- DR2+ DL4- UL1- U2+ R5+ D4+ L0+ ALL4- y2 U4- R1+ D4+ L6+ ALL6+
A #5 UR3- DR6+ DL2+ UL5+ U2- R5+ D4+ L4- ALL5- y2 U2+ R1- D0+ L4- ALL4+ DR UL
A Ex#1 UR4+ DR3- DL1- UL4- U3+ R0+ D3+ L6+ ALL1- y2 U2+ R4+ D6+ L1- ALL1- UR DR
A Ex#2 UR1- DR1+ DL4- UL3+ U3+ R1+ D5+ L3+ ALL1+ y2 U1- R6+ D4- L5- ALL3+ DR UL
B #1 UR0+ DR5- DL1+ UL4- U4- R1+ D1- L2- ALL3+ y2 U2- R2+ D0+ L0+ ALL5- UR DR DL
B #2 UR5- DR1+ DL1+ UL1+ U4+ R2- D6+ L3- ALL2- y2 U3+ R1- D3- L4+ ALL2+ DR DL UL
B #3 UR3+ DR1- DL0+ UL5- U1- R4+ D4+ L5- ALL1+ y2 U3+ R3+ D0+ L3- ALL3+ DR DL
B #4 UR5- DR4- DL5+ UL3+ U2- R5+ D5- L5- ALL4- y2 U3+ R2+ D0+ L3+ ALL3+ UR DR DL
B #5 UR4- DR1- DL5+ UL3+ U3+ R2- D2- L6+ ALL1+ y2 U3- R0+ D3+ L4- ALL3+
B Ex#1 UR1+ DR2- DL4+ UL1+ U5+ R4+ D1+ L4+ ALL0+ y2 U4+ R1+ D1- L5- ALL2- DR UL
B Ex#2 UR2+ DR2+ DL3+ UL2- U5+ R5+ D2+ L2- ALL0+ y2 U1+ R3- D0+ L6+ ALL5+ UR DL
  Rubik's Clock   Final
Group No. Scramble
A #1 UR5+ DR1- DL4- UL1+ U2- R4+ D3- L3- ALL4+ y2 U0+ R4- D1- L5+ ALL5- DL UL
A #2 UR2- DR2- DL2- UL2+ U5- R3+ D1- L4+ ALL2+ y2 U4- R5- D4+ L1- ALL5+ DR DL UL
A #3 UR3- DR6+ DL4- UL3+ U3- R5+ D4+ L5- ALL4+ y2 U0+ R6+ D4+ L2+ ALL2- DR DL
A #4 UR4- DR3+ DL1- UL0+ U2- R4+ D3- L1+ ALL4- y2 U6+ R1- D5+ L3- ALL6+ UR DL
A #5 UR0+ DR4- DL2+ UL5+ U4- R6+ D1- L0+ ALL3- y2 U1+ R4+ D2+ L5- ALL5- DR DL UL
A Ex#1 UR0+ DR0+ DL4- UL4+ U1- R4- D1- L2- ALL2+ y2 U0+ R2- D6+ L4+ ALL6+ UR DL
A Ex#2 UR4- DR1+ DL2+ UL3+ U4+ R4+ D4+ L2- ALL5+ y2 U4- R1+ D6+ L4+ ALL4- DR DL
Anjun Tang (唐安军)    China
Anjun Tang (唐安军)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 87 20.29   24.02   24.87 22.15 25.05 28.09 20.29
Aoli Wei (魏奥力)    China
Aoli Wei (魏奥力)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 21 9.80   12.13   10.42 13.67 14.10 12.30 9.80
First round 10 9.71   11.35   9.71 12.33 10.16 12.03 11.86
Binwei Liu (刘玢炜)    China
Binwei Liu (刘玢炜)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 74 16.00   19.79   17.25 16.00 20.75 21.53 21.37
2x2x2 Cube First round 65 7.15   7.79   7.55 12.19 8.04 7.79 7.15
4x4x4 Cube Combined First round 44 1:17.75     1:17.75 1:21.17
Rubik's Clock First round 24 23.82   30.99   28.88 31.38 23.82 DNF 32.71
Bocheng Pan (潘柏成)    China
Bocheng Pan (潘柏成)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 43 13.12   15.45   13.90 17.40 16.53 13.12 15.91
First round 37 12.59   14.73   15.84 12.59 13.86 14.49 18.48
2x2x2 Cube First round 57 5.74   7.05   7.72 7.45 5.74 16.60 5.97
4x4x4 Cube Combined First round 31 1:04.78     1:18.90 1:04.78
Rubik's Clock First round 35 DNF   DNF   DNF DNF DNF DNF DNF
Chen Chen (陈晨)    China
Chen Chen (陈晨)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 19 9.47   11.86   10.49 12.88 12.25 9.47 12.84
First round 13 8.57   11.73   10.35 8.57 11.92 12.91 13.13
2x2x2 Cube Second round 5 1.94   3.07   2.98 2.99 3.24 1.94 4.29
First round 3 2.88   3.26   3.63 3.23 2.88 4.29 2.92
4x4x4 Cube Final 11 39.33   45.02   46.63 39.33 45.57 46.68 42.85
Combined First round 9 39.47   44.55   39.47 47.69 41.12 44.83 52.16
Cheng Yang (杨诚)    China
Cheng Yang (杨诚)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 95 21.58   27.48   27.08 29.22 29.95 21.58 26.15
Chenkai Shen (沈宸恺)    China
Chenkai Shen (沈宸恺)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 41 14.21   15.37   15.31 16.26 15.25 15.54 14.21
First round 50 11.40   16.46   16.26 17.51 16.58 11.40 16.55
2x2x2 Cube Second round 37 4.92   5.43   5.76 4.92 5.09 6.07 5.44
First round 28 4.88   5.15   4.88 5.21 5.42 5.11 5.14
Chenwei Li (李琛炜)    China
Chenwei Li (李琛炜)
Event Round Place Best Average Result Details
2x2x2 Cube First round 55 6.16   6.88   7.88 6.25 6.16 6.87 7.53
Rubik's Clock Final 1 5.80   7.04   7.00 DNF 5.80 6.66 7.47
First round 1 6.59   7.19   7.39 7.28 6.59 7.55 6.89
Chun Chen (陈春)    China
Chun Chen (陈春)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 90 20.84   25.80   20.84 28.81 22.31 26.28 36.71
2x2x2 Cube First round 64 6.38   7.75   7.71 7.52 12.05 8.01 6.38
Dehua Wu (吴德华)    China
Dehua Wu (吴德华)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 73 16.38   19.75   16.38 20.69 20.23 20.00 19.02
4x4x4 Cube Combined First round 34 1:06.17     1:15.02 1:06.17
Dongjian Jin (金东箭)    China
Dongjian Jin (金东箭)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 84 18.47   23.51   28.29 18.47 26.70 20.42 23.40
2x2x2 Cube First round 54 6.40   6.86   6.40 6.93 8.43 6.77 6.87
Fan Chen (陈帆)    China
Fan Chen (陈帆)
Event Round Place Best Average Result Details
2x2x2 Cube First round 53 5.25   6.83   8.35 5.25 6.06 9.84 6.07
Fan Yang (杨帆)    China
Fan Yang (杨帆)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 54 13.87   16.65   17.98 17.99 13.87 13.97 18.02
2x2x2 Cube Second round 30 3.40   4.92   4.73 3.40 5.91 5.50 4.54
First round 50 4.51   6.68   7.75 7.72 4.51 5.16 7.15
Ganghui Lin (林刚辉)    China
Ganghui Lin (林刚辉)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 7.33   9.03   9.97 8.72 7.33 9.36 9.01
Second round 5 8.90   10.28   10.98 8.90 10.94 8.93 24.88
First round 5 7.38   10.42   7.79 15.75 12.07 7.38 11.40
2x2x2 Cube Final 5 2.08   3.37   2.08 6.45 3.78 2.98 3.34
Second round 14 3.35   3.71   3.84 3.72 3.35 3.56 8.15
First round 7 3.16   3.74   3.16 3.71 5.24 3.61 3.89
4x4x4 Cube Final 5 38.50   39.41   39.03 41.12 40.60 38.50 38.61
Combined First round 4 38.56   40.28   38.89 39.57 38.56 42.39 48.52
Gong Chen (陈功)    China
Gong Chen (陈功)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 70 17.64   19.58   18.60 17.64 25.01 20.76 19.37
2x2x2 Cube First round 70 8.04   9.50   9.79 8.46 8.04 10.26 11.48
4x4x4 Cube Combined First round 35 1:08.28     1:19.03 1:08.28
Rubik's Clock First round 26 29.18   34.37   29.18 DNF 38.16 31.91 33.03
Han Dong (董晗)    China
Han Dong (董晗)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 9.24   12.28   13.85 9.28 9.24 13.95 13.70
Second round 12 9.98   11.01   11.83 11.22 10.86 9.98 10.96
First round 14 10.41   11.78   11.68 15.02 12.03 11.64 10.41
Hansheng Xu (徐菡声)    China
Hansheng Xu (徐菡声)
Event Round Place Best Average Result Details
2x2x2 Cube Final 13 3.36   4.21   10.75 4.22 4.31 4.09 3.36
Second round 13 2.75   3.64   3.49 4.05 2.75 3.38 6.29
First round 10 3.31   4.04   6.03 4.14 3.31 3.79 4.18
Rubik's Clock Final 3 6.55   8.03   8.22 8.48 7.40 6.55 DNF
First round 5 7.26   9.51   DNF 7.26 8.11 9.40 11.02
Haoyang Yan (晏浩洋)    China
Haoyang Yan (晏浩洋)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 24 10.93   13.04   14.02 14.54 12.58 12.52 10.93
First round 32 12.49   14.15   27.05 13.28 13.41 12.49 15.77
2x2x2 Cube Second round 42 4.40   5.88   5.60 7.14 4.40 7.60 4.91
First round 29 4.46   5.16   4.46 6.03 4.85 4.60 6.85
4x4x4 Cube Combined First round 23 56.82   1:02.49   1:01.35 56.82 DNF 59.45 1:06.68
Rubik's Clock Final 10 16.74   18.12   16.74 17.98 19.72 18.75 17.62
First round 10 12.87   15.32   17.62 16.31 12.87 14.50 15.14
Hongyu Qian (钱泓宇)    China
Hongyu Qian (钱泓宇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 51 14.07   16.48   15.22 17.49 17.04 14.07 17.18
2x2x2 Cube First round 51 4.58   6.82   7.75 7.60 4.58 6.82 6.04
Rubik's Clock First round 28 12.37   DNF   12.52 DNF DNF 12.72 12.37
Jiacheng Ye (叶家诚)    China
Jiacheng Ye (叶家诚)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 91 23.18   25.83   25.52 29.98 23.53 28.45 23.18
2x2x2 Cube First round 61 5.86   7.34   8.55 5.86 7.35 7.28 7.39
4x4x4 Cube Combined First round 54 1:44.84     1:44.84 1:51.86
Jiahao Sun (孙嘉豪)    China
Jiahao Sun (孙嘉豪)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 32 12.28   14.24   13.00 14.93 14.78 12.28 23.60
First round 27 10.66   12.93   17.05 11.16 14.45 10.66 13.18
Jiajun Li (李嘉俊)    China
Jiajun Li (李嘉俊)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 14 11.88   12.59   11.88 13.67 12.02 12.62 13.12
Second round 9 8.61   10.64   10.38 11.09 10.46 8.61 11.99
First round 19 9.34   12.23   12.79 9.34 15.38 12.87 11.02
4x4x4 Cube Combined First round 21 47.46   54.96   48.79 1:04.54 1:00.61 47.46 55.49
Rubik's Clock First round 19 22.47   25.37   24.02 22.47 28.04 24.61 27.47
Jiajun Wu (吴佳骏)    China
Jiajun Wu (吴佳骏)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 17 10.64   11.60   13.76 11.25 10.64 10.65 12.89
First round 18 9.47   12.16   9.47 10.64 14.07 12.23 13.61
2x2x2 Cube Final 4 1.94   2.96   1.94 3.28 2.75 2.84 8.54
Second round 12 1.55   3.58   4.99 2.60 4.91 1.55 3.22
First round 35 2.78   5.47   5.25 3.34 2.78 7.83 DNF
Rubik's Clock Final 15 15.07   DNF   15.07 DNF 22.02 DNF 18.64
First round 14 10.21   16.59   14.92 DNF 21.06 13.80 10.21
Jianyang Teng (滕剑阳)    China
Jianyang Teng (滕剑阳)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 89 16.68   25.79   23.48 16.68 32.28 28.02 25.86
2x2x2 Cube Second round 23 3.64   4.39   6.79 3.64 4.38 4.41 4.39
First round 42 4.18   5.84   8.25 5.15 5.49 4.18 6.88
4x4x4 Cube Combined First round 47 1:25.01     1:37.15 1:25.01
Rubik's Clock First round 16 12.35   17.13   19.54 16.42 22.13 12.35 15.42
Jiaran Pan (潘嘉然)    China
Jiaran Pan (潘嘉然)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 22 10.25   12.13   12.75 18.60 11.73 10.25 11.90
First round 17 11.22   11.92   11.22 13.41 11.90 11.93 11.94
2x2x2 Cube Second round 41 4.75   5.63   6.49 4.75 5.53 4.87 7.14
First round 20 3.30   4.79   5.62 4.45 3.30 4.30 6.01
4x4x4 Cube Final 13 38.52   45.57   41.79 45.57 54.79 38.52 49.36
Combined First round 12 41.42   46.20   46.01 45.58 47.01 DNF 41.42
Jiasheng Li (李嘉晟)    China
Jiasheng Li (李嘉晟)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 68 16.38   19.17   19.35 16.38 DNF 19.58 18.59
2x2x2 Cube First round 59 5.36   7.08   7.27 5.36 8.75 5.79 8.17
Jiayong Tian (田佳勇)    China
Jiayong Tian (田佳勇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 18 10.34   11.62   12.63 10.48 11.76 12.97 10.34
First round 16 9.18   11.82   12.23 12.74 9.18 12.25 10.98
2x2x2 Cube Second round 16 2.76   3.94   4.45 3.45 6.72 2.76 3.92
First round 19 3.15   4.69   4.85 3.15 5.04 4.93 4.29
4x4x4 Cube Final 15 33.05   46.96   57.01 48.02 33.05 41.79 51.06
Combined First round 10 35.33   45.56   45.02 1:13.50 44.98 46.69 35.33
Jiayu Hou (侯佳雨)    China
Jiayu Hou (侯佳雨)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 92 20.96   25.99   28.36 25.84 27.24 20.96 24.88
2x2x2 Cube First round 60 6.59   7.21   7.55 6.85 6.59 DNF 7.24
4x4x4 Cube Combined First round 49 1:28.07     1:32.64 1:28.07
Rubik's Clock Final 9 14.50   15.59   16.61 DNF 14.50 14.52 15.63
First round 15 12.86   16.99   19.93 12.86 14.75 DNF 16.28
Jiayu Wang (王佳宇)    China
Jiayu Wang (王佳宇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 7.44   8.25   7.44 9.22 8.25 8.73 7.77
Second round 2 6.72   8.46   8.31 8.38 9.65 6.72 8.69
First round 4 8.22   9.34   8.46 9.20 DNF 8.22 10.36
2x2x2 Cube Final 6 2.42   3.53   2.42 3.51 6.71 3.32 3.77
Second round 10 2.60   3.37   4.25 2.91 3.55 3.64 2.60
First round 11 3.54   4.15   4.34 4.12 4.00 3.54 14.20
4x4x4 Cube Final 2 29.67   31.32   32.14 31.35 30.48 32.53 29.67
Combined First round 3 28.25   34.95   28.25 34.59 36.81 38.46 33.45
Jing Li (李婧)    China
Jing Li (李婧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 99 22.81   32.75   35.54 33.39 29.32 22.81 39.12
Jingmei Lian (连竟媚)    China
Jingmei Lian (连竟媚)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 69 17.06   19.32   20.36 18.00 17.06 19.61 20.45
Junqi Feng (冯骏骐)    China
Junqi Feng (冯骏骐)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 11.87   12.26   12.34 13.41 12.47 11.97 11.87
Second round 6 10.15   10.43   11.28 10.69 10.15 10.17 10.44
First round 29 12.59   13.13   13.14 14.42 13.09 13.15 12.59
2x2x2 Cube Second round 19 2.10   4.28   4.30 4.49 5.12 2.10 4.04
First round 18 3.57   4.61   3.80 5.09 4.94 3.57 5.52
4x4x4 Cube Combined First round 18 42.72   51.78   55.17 50.35 54.52 42.72 50.47
Rubik's Clock Final 7 9.29   12.69   13.17 14.14 12.53 9.29 12.37
First round 7 9.51   11.59   10.44 13.54 10.79 15.23 9.51
Junyi Ge (葛珺怡)    China
Junyi Ge (葛珺怡)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 88 19.37   24.31   19.83 22.61 19.37 30.49 31.39
2x2x2 Cube First round 62 5.49   7.58   9.78 6.25 7.94 8.55 5.49
Rubik's Clock First round 30 13.83   DNF   DNF 13.83 DNF 17.25 22.12
Kaiyuan Zhang (张开元)    China
Kaiyuan Zhang (张开元)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 25 12.55   13.26   12.55 14.24 12.69 13.97 13.11
First round 25 12.32   12.76   12.85 12.32 14.76 13.04 12.38
2x2x2 Cube Second round 25 2.83   4.48   4.68 5.68 4.38 2.83 4.37
First round 32 3.88   5.25   5.64 4.69 5.43 5.65 3.88
4x4x4 Cube Combined First round 27 1:00.32     1:02.67 1:00.32
Liangyu Ding (丁亮宇)    China
Liangyu Ding (丁亮宇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 67 18.27   19.00   19.11 19.28 18.27 23.10 18.61
2x2x2 Cube Second round 44 5.74   6.19   5.99 6.95 5.74 6.51 6.07
First round 39 3.18   5.61   5.61 4.46 9.22 3.18 6.77
4x4x4 Cube Combined First round 37 1:08.95     1:22.77 1:08.95
Lukas Shelley    Denmark
Lukas Shelley
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 8.10   8.27   8.47 8.14 8.10 8.19 DNF
Second round 1 7.84   8.44   8.33 9.01 9.32 7.84 7.97
First round 1 6.55   8.16   9.44 8.78 7.73 7.97 6.55
2x2x2 Cube Final 2 1.26   2.12   1.26 1.76 3.68 2.37 2.23
Second round 4 1.25   2.89   3.94 3.71 2.15 1.25 2.82
First round 5 3.08   3.52   3.46 3.76 5.82 3.08 3.33
4x4x4 Cube Final 4 32.45   37.09   38.26 35.10 32.45 37.90 41.02
Combined First round 6 37.93   42.05   41.79 40.30 44.05 45.14 37.93
Meihan Dong (董美含)    China
Meihan Dong (董美含)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 98 31.04   32.40   36.68 32.94 31.04 31.49 32.77
Mingmin Dai (戴铭民)    China
Mingmin Dai (戴铭民)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 42 12.80   15.39   17.66 13.47 15.03 12.80 DNF
First round 33 13.94   14.31   14.28 18.34 13.94 14.23 14.41
2x2x2 Cube Second round 34 3.78   5.06   4.71 6.87 3.78 5.92 4.54
First round 27 4.32   5.12   6.35 4.47 6.90 4.55 4.32
Mingzhe Liu (刘明哲)    China
Mingzhe Liu (刘明哲)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 78 18.45   20.48   21.80 18.45 19.17 23.04 20.46
Peiyu Liu (刘沛宇)    China
Peiyu Liu (刘沛宇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 72 15.52   19.72   20.34 15.52 22.56 16.26 DNF
2x2x2 Cube Second round 28 3.36   4.87   4.30 3.36 6.11 6.62 4.20
First round 15 4.01   4.53   4.24 4.01 4.81 DNF 4.53
Pufan Yang (杨朴凡)    China
Pufan Yang (杨朴凡)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 55 12.90   16.80   15.27 19.10 16.02 20.93 12.90
2x2x2 Cube First round 66 6.57   7.85   7.00 DNF 6.76 9.78 6.57
4x4x4 Cube Combined First round 38 1:09.32     1:09.32 1:14.71
Qi Xiao (肖奇)    China
Qi Xiao (肖奇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 35 12.93   14.56   12.93 13.48 16.93 14.51 15.68
First round 43 14.53   15.37   15.35 19.01 14.61 14.53 16.16
4x4x4 Cube Combined First round 43 1:14.56     1:14.56 1:28.01
Qinyuan Lu (陆秦源)    China
Qinyuan Lu (陆秦源)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 103 32.44   36.73   33.26 50.58 33.35 32.44 43.57
2x2x2 Cube First round 77 11.09   14.79   17.00 15.18 11.09 15.85 13.33
Ruixin Liu (刘瑞鑫)    China
Ruixin Liu (刘瑞鑫)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 106 28.32   41.11   50.05 40.09 28.32 33.20 DNF
2x2x2 Cube First round 80 7.06   DNF   DNF 10.59 DNF 7.06 12.98
Runhua Ying (应润华)    China
Runhua Ying (应润华)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 71 16.27   19.61   21.06 22.82 20.41 17.37 16.27
2x2x2 Cube First round 58 5.18   7.08   9.63 5.18 5.87 9.17 6.21
4x4x4 Cube Combined First round 51 1:30.87     1:30.87 1:34.07
Rubik's Clock First round 35 DNF   DNF   DNF DNF DNS DNS DNS
Rusong Shi (石如淞)    China
Rusong Shi (石如淞)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 30 12.97   13.99   13.57 14.53 14.66 12.97 13.86
First round 31 11.53   13.79   14.36 13.81 14.20 13.36 11.53
2x2x2 Cube Second round 27 4.26   4.63   4.70 4.74 5.30 4.44 4.26
First round 22 4.17   4.85   5.01 4.17 4.75 DNF 4.79
4x4x4 Cube Final 14 41.42   46.28   46.07 46.33 46.43 41.42 49.21
Combined First round 14 31.09   47.07   50.38 31.09 47.46 51.63 43.36
Rubik's Clock Final 8 12.65   13.92   15.05 14.73 14.39 12.65 12.65
First round 13 13.88   16.11   DNF 16.19 14.42 17.71 13.88
Savva Putilkin (萨瓦)    Canada
Savva Putilkin (萨瓦)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 104 28.88   37.71   28.88 33.26 40.59 39.29 41.08
2x2x2 Cube First round 71 6.17   9.56   10.06 21.03 8.51 6.17 10.12
Shen Jin (金慎)    China
Shen Jin (金慎)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 64 16.53   18.01   16.53 18.16 19.22 16.64 20.91
Shengyi Zhou (周晟亿)    China
Shengyi Zhou (周晟亿)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 66 17.65   18.48   17.65 20.96 19.21 18.11 18.11
Shenjie Zhu (朱申杰)    China
Shenjie Zhu (朱申杰)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 34 11.00   14.53   14.69 16.04 DNF 12.85 11.00
First round 22 10.07   12.37   12.11 13.04 14.99 10.07 11.97
2x2x2 Cube Final 14 3.24   4.60   4.31 8.51 3.24 6.19 3.31
Second round 7 2.55   3.16   4.60 2.55 2.64 3.71 3.14
First round 41 4.69   5.77   10.15 5.83 5.59 4.69 5.89
Rubik's Clock Final 14 9.78   DNF   11.42 DNF 15.79 9.78 DNF
First round 3 7.58   9.44   12.56 10.92 9.41 7.58 7.98
Shijie Wang (汪世杰)    China
Shijie Wang (汪世杰)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 93 24.12   26.19   24.73 DNF 24.12 24.60 29.24
4x4x4 Cube Combined First round 52 1:36.34     1:36.34 DNF
Sijia Liu (刘思嘉)    China
Sijia Liu (刘思嘉)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 48 15.52   18.37   15.52 17.35 DNF 18.81 18.94
First round 41 13.20   15.09   15.92 13.20 14.31 16.06 15.03
2x2x2 Cube Second round 43 5.58   5.99   5.79 5.99 8.03 5.58 6.19
First round 43 3.58   5.93   5.31 8.96 4.76 7.71 3.58
4x4x4 Cube Combined First round 32 1:05.25     1:05.25 1:12.93
Siyi Gu (顾思怡)    China
Siyi Gu (顾思怡)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 97 25.28   32.24   38.34 27.73 34.30 34.69 25.28
4x4x4 Cube Combined First round 55 DNF     DNF DNF
Rubik's Clock First round 29 12.66   DNF   14.31 12.66 DNF DNF 14.28
Siyu Gu (顾思宇)    China
Siyu Gu (顾思宇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 59 15.39   17.24   15.39 20.13 19.93 15.77 16.01
2x2x2 Cube Second round 20 3.41   4.29   4.65 3.56 4.90 3.41 4.67
First round 37 4.49   5.54   5.84 4.49 5.78 5.56 5.27
4x4x4 Cube Combined First round 25 50.02   1:07.37   DNF 52.80 1:27.43 1:01.89 50.02
Rubik's Clock First round 17 16.65   20.86   22.17 21.95 DNF 18.47 16.65
Siyuan Tu (屠思远)    China
Siyuan Tu (屠思远)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 108 36.05   42.99   41.93 36.05 45.65 51.39 41.40
2x2x2 Cube First round 79 9.14   15.49   19.07 14.36 9.14 15.25 16.87
Tianqi Zhuang (庄添祺)    China
Tianqi Zhuang (庄添祺)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 39 13.80   15.20   15.13 16.71 14.81 13.80 15.65
First round 40 14.47   15.07   15.85 14.68 14.67 14.47 18.05
2x2x2 Cube Second round 40 3.23   5.50   5.64 5.06 DNF 3.23 5.81
First round 44 3.87   5.96   6.63 5.94 7.55 3.87 5.32
4x4x4 Cube Combined First round 36 1:08.56     1:08.56 DNF
Tianxing Wang (王天行)    China
Tianxing Wang (王天行)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 13 10.54   12.55   13.47 10.90 13.27 10.54 15.80
Second round 10 9.51   10.72   9.51 11.38 11.77 10.41 10.37
First round 9 10.33   11.28   11.46 10.33 11.11 14.06 11.27
2x2x2 Cube Final 7 2.50   3.57   3.50 5.03 2.50 4.17 3.03
Second round 9 2.96   3.35   5.16 2.96 3.91 3.13 3.01
First round 16 3.50   4.59   6.10 7.52 3.50 3.80 3.88
4x4x4 Cube Final 10 42.03   43.87   45.50 42.03 43.96 42.15 45.79
Combined First round 11 40.77   45.88   48.01 43.68 40.77 46.64 47.32
Vincent Liu (刘鹤洋)    China
Vincent Liu (刘鹤洋)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 29 12.11   13.92   13.29 12.11 DNF 14.16 14.32
First round 20 10.61   12.30   12.05 13.59 14.69 10.61 11.26
2x2x2 Cube Second round 36 4.13   5.28   5.59 5.17 5.09 4.13 7.61
First round 23 3.92   4.89   5.61 4.98 3.92 4.89 4.80
4x4x4 Cube Combined First round 28 1:00.78     1:04.24 1:00.78
Wang Xu (徐望)    China
Wang Xu (徐望)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 44 12.53   15.65   12.53 14.40 17.82 14.72 19.57
First round 46 14.29   15.96   DNF 14.29 16.81 16.50 14.57
2x2x2 Cube First round 75 6.03   10.07   11.12 6.03 7.77 11.32 12.95
4x4x4 Cube Combined First round 19 46.10   52.34   53.24 46.10 52.35 51.42 1:01.69
Rubik's Clock First round 31 25.90   DNF   25.90 DNF 27.86 DNF DNF
Wei Fan (范伟)    China
Wei Fan (范伟)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 10.82   11.29   11.14 16.29 10.99 10.82 11.74
Second round 11 9.56   10.86   11.38 10.95 10.24 12.90 9.56
First round 21 9.85   12.34   10.18 14.52 9.85 DNF 12.33
2x2x2 Cube Second round 32 4.13   4.94   6.01 5.47 5.15 4.20 4.13
First round 26 3.04   5.08   5.28 4.93 3.04 8.10 5.02
4x4x4 Cube Combined First round 29 1:03.01     1:03.01 DNF
Wu Zeng (曾武)    China
Wu Zeng (曾武)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 49 12.91   18.52   19.34 19.95 12.91 18.61 17.60
First round 47 13.60   16.03   15.95 20.68 15.75 16.38 13.60
2x2x2 Cube First round 69 6.95   9.42   9.59 10.02 8.65 10.81 6.95
4x4x4 Cube Combined First round 50 1:29.47     1:44.73 1:29.47
Wuxiao Dong (董毋小)    China
Wuxiao Dong (董毋小)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 37 13.14   14.82   13.14 15.58 14.41 DNF 14.48
First round 35 12.86   14.42   13.60 16.24 14.02 12.86 15.64
2x2x2 Cube Second round 26 2.80   4.58   DNF 4.75 3.65 2.80 5.34
First round 9 3.85   4.02   3.96 4.36 3.98 3.85 4.11
Rubik's Clock Final 4 7.94   9.97   7.94 DNF 8.18 9.35 12.38
First round 2 6.46   7.24   8.49 10.45 6.51 6.71 6.46
Xiangheng Wang (汪相衡)    China
Xiangheng Wang (汪相衡)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 82 21.72   22.79   22.07 22.06 21.72 DNF 24.25
Rubik's Clock First round 32 27.66   DNF   DNF 35.33 DNF 27.66 DNF
Xiangjie Li (李祥杰)    China
Xiangjie Li (李祥杰)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Clock Final 2 6.38   7.75   8.18 7.31 DNF 6.38 7.76
First round 6 7.11   9.75   9.33 8.28 12.11 7.11 11.63
Xianlan Lin (林贤岚)    China
Xianlan Lin (林贤岚)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 31 11.81   14.14   13.46 11.81 16.11 12.84 DNF
First round 36 12.17   14.52   16.82 12.17 DNF 13.05 13.68
Xiaobo Jin (金晓波)    China
Xiaobo Jin (金晓波)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 20 10.86   11.87   10.86 14.83 12.10 11.26 12.25
First round 8 10.00   11.16   DNF 12.08 10.00 10.93 10.46
2x2x2 Cube First round 46 5.08   6.22   6.78 9.57 5.84 5.08 6.04
Xiaohan Peng (彭枭瀚)    China
Xiaohan Peng (彭枭瀚)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 75 18.23   20.09   21.84 18.31 20.11 DNF 18.23
2x2x2 Cube First round 63 5.35   7.70   5.35 8.31 6.42 8.38 9.76
Xingyue Cao (曹星悦)    China
Xingyue Cao (曹星悦)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 45 14.89   16.01   15.84 14.89 15.97 16.53 16.21
First round 45 15.04   15.93   17.66 15.86 15.04 15.04 16.90
Xinran Qin (秦馨苒)    China
Xinran Qin (秦馨苒)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 102 30.59   36.49   34.92 30.59 37.50 37.06 39.74
2x2x2 Cube First round 76 8.18   13.13   11.16 8.18 14.32 DNF 13.91
Xinran Wang (王欣然)    China
Xinran Wang (王欣然)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 81 19.14   21.81   19.14 23.15 21.83 21.36 22.24
4x4x4 Cube Combined First round 41 1:11.82     1:29.55 1:11.82
Xintian Wang (王欣天)    China
Xintian Wang (王欣天)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 77 18.90   20.25   19.25 20.76 32.61 18.90 20.73
2x2x2 Cube Second round 35 3.69   5.07   5.25 3.69 5.39 4.58 7.02
First round 31 4.60   5.24   4.60 6.38 4.73 5.98 5.01
Xinyuan Fan (范歆远)    China
Xinyuan Fan (范歆远)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 26 12.38   13.43   13.78 14.14 12.38 12.59 13.93
First round 34 13.32   14.34   13.32 14.28 16.80 15.40 13.35
2x2x2 Cube Final 3 1.29   2.18   1.29 1.98 2.19 2.36 3.78
Second round 2 1.45   2.81   4.79 1.74 1.90 1.45 5.19
First round 2 2.11   2.53   4.39 2.31 2.11 2.82 2.46
Xinyue Meng (孟心悦)    China
Xinyue Meng (孟心悦)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 85 20.52   23.72   28.79 23.61 22.74 20.52 24.80
2x2x2 Cube First round 73 9.26   9.80   10.13 9.37 10.70 9.91 9.26
4x4x4 Cube Combined First round 55 DNF     DNF DNF
Xueheng Zhang (章学恒)    China
Xueheng Zhang (章学恒)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 40 14.51   15.33   15.90 14.51 16.67 14.78 15.30
First round 42 14.77   15.27   14.77 15.85 15.04 14.93 16.12
2x2x2 Cube Second round 46 3.31   7.08   8.93 23.41 5.68 3.31 6.62
First round 45 5.00   6.17   7.80 5.00 10.45 5.33 5.39
4x4x4 Cube Final 8 41.68   43.00   43.45 42.91 43.95 42.64 41.68
Combined First round 13 42.25   47.04   46.56 44.49 53.45 50.07 42.25
Xuexuan Zhang (张雪萱)    China
Xuexuan Zhang (张雪萱)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 105 30.64   41.04   44.29 34.45 44.38 30.64 DNF
Rubik's Clock First round 34 30.66   DNF   49.31 DNF 35.49 DNF 30.66
Xulang Li (黎旭朗)    China
Xulang Li (黎旭朗)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 15 10.84   12.73   15.22 13.70 13.31 10.84 11.17
Second round 7 9.07   10.45   13.04 9.58 10.74 9.07 11.02
First round 24 11.02   12.61   12.10 12.78 11.02 12.95 14.03
2x2x2 Cube Final 12 2.00   4.02   4.56 2.00 4.24 4.24 3.57
Second round 3 2.36   2.84   2.93 2.36 2.65 2.95 3.26
First round 6 2.85   3.64   2.85 3.64 5.66 4.02 3.26
4x4x4 Cube Combined First round 17 45.86   51.44   49.90 45.86 52.43 59.04 51.98
Rubik's Clock Final 5 11.51   11.78   11.58 12.45 11.63 12.12 11.51
First round 8 9.70   12.53   14.87 10.35 12.38 9.70 19.70
Xuming Wang (王旭明)    China
Xuming Wang (王旭明)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 8.42   9.98   8.42 9.48 9.96 14.38 10.49
Second round 3 7.21   8.97   10.84 8.53 9.08 9.29 7.21
First round 3 8.20   9.17   10.36 10.45 8.20 8.59 8.56
4x4x4 Cube Final 1 26.20   29.42   30.26 28.61 29.99 26.20 29.65
Combined First round 1 25.27   29.56   25.27 29.33 29.06 32.48 30.30
Yan Zhang (张炎)    China
Yan Zhang (张炎)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 63 15.13   18.00   18.74 15.13 20.92 16.24 19.02
Yang Xia (夏洋)    China
Yang Xia (夏洋)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 47 14.68   17.20   14.68 19.07 20.04 15.17 17.35
First round 49 15.79   16.42   17.96 16.32 15.79 16.12 16.82
2x2x2 Cube Second round 31 3.14   4.93   5.24 3.60 6.72 3.14 5.95
First round 33 4.73   5.34   5.42 4.73 8.29 5.44 5.15
4x4x4 Cube Combined First round 22 53.22   1:00.46   1:33.40 53.22 57.11 54.91 1:09.36
Rubik's Clock Final 12 15.61   18.59   DNF 23.28 15.75 16.73 15.61
First round 11 14.58   15.44   16.33 17.62 14.58 15.02 14.97
Yekai Zhu (朱业凯)    China
Yekai Zhu (朱业凯)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 58 16.37   17.06   16.37 16.38 21.07 17.77 17.04
2x2x2 Cube First round 68 6.59   8.49   8.65 8.96 7.86 6.59 10.02
Rubik's Clock First round 27 32.82   46.44   DNF 50.99 49.58 32.82 38.74
Yicheng Bao (包亦成)    China
Yicheng Bao (包亦成)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 9.75   11.08   11.41 10.66 11.61 11.16 9.75
Second round 13 8.65   11.07   11.79 11.11 10.32 8.65 12.05
First round 7 9.62   11.04   10.04 11.76 9.62 11.48 11.60
2x2x2 Cube Final 10 2.43   3.94   4.54 3.49 4.74 2.43 3.80
Second round 6 2.19   3.14   4.09 2.19 2.76 2.56 6.52
First round 8 2.96   3.87   3.84 3.51 2.96 5.46 4.25
4x4x4 Cube Final 6 35.66   40.33   44.14 35.66 51.45 40.79 36.06
Combined First round 7 38.53   42.58   45.41 40.50 46.69 41.83 38.53
Yilin Song (宋翊麟)    China
Yilin Song (宋翊麟)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 61 13.75   17.79   17.72 17.15 18.49 13.75 20.19
2x2x2 Cube Second round 38 4.84   5.46   5.19 6.58 5.83 4.84 5.36
First round 40 4.95   5.63   7.19 4.95 5.59 5.12 6.18
4x4x4 Cube Combined First round 33 1:06.15     1:06.15 1:14.19
Rubik's Clock First round 22 25.65   28.99   28.29 29.97 28.70 31.92 25.65
Yiming Le (乐益明)    China
Yiming Le (乐益明)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 76 18.12   20.12   18.27 18.12 21.87 21.14 20.96
2x2x2 Cube Second round 47 6.42   7.55   8.70 7.35 9.04 6.60 6.42
First round 47 5.52   6.22   6.47 5.90 8.67 5.52 6.28
Yinghao Wang (王鹰豪)    China
Yinghao Wang (王鹰豪)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 8.16   9.06   8.17 DNF 8.16 9.50 9.52
Second round 4 7.23   9.66   9.12 11.56 9.87 9.99 7.23
First round 2 7.23   8.95   7.23 8.97 10.61 8.81 9.08
2x2x2 Cube Final 1 1.27   1.85   1.27 1.36 2.28 1.92 2.26
Second round 1 1.29   2.17   49.96 1.29 2.15 1.55 2.81
First round 1 1.63   2.39   2.18 1.63 3.69 2.02 2.96
4x4x4 Cube Final 3 30.94   34.98   33.88 46.44 33.79 37.27 30.94
Combined First round 2 31.79   33.55   36.44 32.41 33.23 31.79 35.01
Rubik's Clock Final 6 10.11   12.29   10.11 11.46 11.67 16.79 13.75
First round 4 8.65   9.47   11.91 9.47 8.65 9.21 9.73
Yingming Huang (黄英明)    China
Yingming Huang (黄英明)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 56 12.21   16.95   15.05 17.79 18.00 12.21 20.04
2x2x2 Cube First round 52 5.14   6.82   5.89 8.51 6.05 11.34 5.14
4x4x4 Cube Combined First round 39 1:09.33     1:12.66 1:09.33
Yiren Lu (陆弈人)    China
Yiren Lu (陆弈人)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 28 11.12   13.84   15.67 11.12 16.46 12.79 13.05
First round 23 10.84   12.57   13.13 13.91 11.08 10.84 13.51
2x2x2 Cube Second round 21 2.25   4.30   5.14 3.48 4.29 2.25 5.82
First round 14 2.85   4.43   4.28 2.85 3.38 5.62 5.78
4x4x4 Cube Combined First round 16 46.51   49.74   46.51 47.32 49.62 52.27 55.96
Yixiao Dong (董逸霄)    China
Yixiao Dong (董逸霄)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 80 17.48   21.18   19.60 23.48 20.47 23.53 17.48
2x2x2 Cube Second round 33 4.62   5.04   4.82 5.35 6.07 4.62 4.95
First round 24 4.30   4.94   5.49 4.39 4.30 8.27 4.95
4x4x4 Cube Combined First round 46 1:22.29     1:22.29 1:37.37
Rubik's Clock First round 33 28.72   DNF   33.84 DNF 28.72 DNF 29.56
Yiyao Yin (殷奕尧)    China
Yiyao Yin (殷奕尧)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 38 13.66   15.02   14.68 24.60 14.87 13.66 15.50
First round 39 13.95   15.07   16.31 25.07 13.95 14.93 13.97
2x2x2 Cube Second round 24 2.32   4.48   5.31 2.32 5.39 5.20 2.93
First round 21 3.96   4.82   5.13 5.26 7.11 4.06 3.96
Yiyun Xuan (宣懿耘)    China
Yiyun Xuan (宣懿耘)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 107 32.34   41.74   49.62 38.72 36.88 DNF 32.34
2x2x2 Cube First round 78 8.73   15.28   14.09 12.42 19.33 8.73 20.84
Rubik's Clock First round 20 23.35   25.46   33.18 24.94 24.46 23.35 26.98
Yiyun Zhang (张怡芸)    China
Yiyun Zhang (张怡芸)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 94 23.80   26.57   29.21 27.78 26.89 25.03 23.80
Yongye Zhang (张永烨)    China
Yongye Zhang (张永烨)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 83 19.91   23.24   21.75 19.91 24.48 27.30 23.50
2x2x2 Cube First round 72 7.25   9.72   7.25 11.85 10.34 9.92 8.91
4x4x4 Cube Combined First round 53 1:43.36     DNF 1:43.36
Yu Zhou (周煜)    China
Yu Zhou (周煜)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 79 15.64   20.93   22.18 21.49 24.59 19.11 15.64
4x4x4 Cube Combined First round 48 1:25.27     DNF 1:25.27
Rubik's Clock First round 18 20.49   23.68   22.77 24.78 20.49 23.50 40.14
Yue Jiang (蒋越)    China
Yue Jiang (蒋越)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 10.49   11.00   10.83 10.49 11.19 13.11 10.98
Second round 15 10.44   11.14   11.08 12.34 11.15 11.18 10.44
First round 11 10.26   11.56   13.81 11.03 11.62 10.26 12.02
4x4x4 Cube Final 12 39.92   45.45   51.97 40.13 DNF 39.92 44.25
Combined First round 15 42.05   47.07   42.05 45.73 50.71 52.30 44.78
Yufei Shi (史宇斐)    China
Yufei Shi (史宇斐)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 46 14.86   16.73   15.67 14.86 16.78 17.75 17.80
First round 38 13.12   14.84   13.63 14.16 13.12 21.42 16.74
2x2x2 Cube Second round 29 3.93   4.91   13.82 3.93 4.54 4.80 5.40
First round 38 5.20   5.55   5.20 5.65 5.52 5.49 5.78
4x4x4 Cube Combined First round 30 1:03.24     1:03.24 1:03.73
Rubik's Clock First round 21 12.86   26.59   DNF 32.68 24.92 22.18 12.86
Yunhao Cai (蔡云浩)    China
Yunhao Cai (蔡云浩)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 10.42   11.15   10.61 11.33 11.50 10.42 15.44
Second round 14 10.28   11.08   13.89 10.28 11.99 10.46 10.80
First round 15 9.32   11.81   13.20 12.29 10.77 12.36 9.32
2x2x2 Cube Second round 17 2.67   4.00   4.11 3.96 3.94 2.67 4.89
First round 25 4.01   4.98   5.07 5.47 4.01 5.48 4.40
4x4x4 Cube Final 9 41.45   43.66   42.88 44.53 56.26 43.57 41.45
Combined First round 8 39.24   43.92   39.71 45.85 46.20 50.26 39.24
Yuntian Jiang (蒋云天)    China
Yuntian Jiang (蒋云天)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 65 14.01   18.47   14.01 19.57 17.02 22.44 18.81
2x2x2 Cube Second round 49 9.41   10.60   13.42 12.04 10.26 9.41 9.51
First round 48 5.31   6.43   5.31 6.38 6.03 7.30 6.88
4x4x4 Cube Combined First round 42 1:13.39     1:13.39 1:17.40
Rubik's Clock Final 13 14.81   21.58   DNF 15.32 19.42 30.01 14.81
First round 9 12.52   14.04   13.58 17.75 14.45 12.52 14.10
Yuwen Jin (金雨玟)    China
Yuwen Jin (金雨玟)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 96 27.27   29.87   30.12 33.80 31.37 27.27 28.12
Yuxin Zheng (郑宇昕)    China
Yuxin Zheng (郑宇昕)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 50 27.89   40.76   27.89 40.23 32.44 49.61 DNF
First round 48 13.87   16.20   15.10 14.57 19.05 18.94 13.87
2x2x2 Cube Second round 22 2.70   4.36   4.68 2.70 DNF 4.99 3.40
First round 12 3.08   4.31   3.08 3.82 5.09 4.01 9.83
4x4x4 Cube Combined First round 26 57.69   1:15.43   1:08.90 57.69 1:41.14 1:17.37 1:20.03
Rubik's Clock First round 23 20.02   30.96   20.02 30.36 DNF 26.68 35.83
Zhangyuan He (何章元)    China
Zhangyuan He (何章元)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.76   10.37   9.73 10.50 10.89 8.76 10.88
Second round 8 9.00   10.53   10.54 9.00 10.64 11.76 10.41
First round 6 8.96   10.81   11.91 8.96 12.59 11.13 9.39
2x2x2 Cube Final 11 2.37   3.95   2.94 2.37 7.07 4.85 4.05
Second round 8 2.31   3.32   4.14 2.99 3.40 2.31 3.58
First round 4 2.87   3.31   2.93 3.07 3.92 2.87 4.94
4x4x4 Cube Final 7 39.20   42.81   39.20 42.66 43.10 46.04 42.67
Combined First round 5 35.57   41.69   45.11 41.58 38.39 46.62 35.57
Zhaohao Hu (胡朝皓)    China
Zhaohao Hu (胡朝皓)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 57 15.59   17.01   15.59 16.72 21.43 16.56 17.75
2x2x2 Cube First round 56 5.30   7.00   7.81 8.49 6.71 5.30 6.47
4x4x4 Cube Combined First round 45 1:21.61     1:26.37 1:21.61
Zheng Jiang (蒋铮)    China
Zheng Jiang (蒋铮)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 52 14.78   16.50   17.73 14.78 14.86 16.92 18.39
Zhenyang Lu (卢震阳)    China
Zhenyang Lu (卢震阳)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 36 11.24   14.63   15.87 16.26 13.75 14.27 11.24
First round 44 13.51   15.82   17.41 13.83 16.23 13.51 DNF
2x2x2 Cube Final 9 3.27   3.90   4.35 3.27 3.54 4.71 3.80
Second round 11 2.02   3.47   3.25 3.60 3.55 2.02 6.00
First round 13 3.90   4.34   3.90 3.96 4.91 5.60 4.16
Rubik's Clock First round 25 29.98   32.61   29.98 32.30 32.54 32.99 DNF
Zhenyi Xu (徐珍怡)    China
Zhenyi Xu (徐珍怡)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 27 12.54   13.83   13.94 13.69 14.21 13.87 12.54
First round 26 10.64   12.87   12.19 12.40 14.03 10.64 15.26
2x2x2 Cube Final 8 3.48   3.80   3.77 3.48 3.48 4.16 5.93
Second round 15 2.80   3.92   4.75 3.56 4.08 4.12 2.80
First round 17 3.72   4.59   4.72 4.56 3.72 4.61 4.61
Zheqi Xie (谢哲麒)    China
Zheqi Xie (谢哲麒)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 101 28.51   36.04   37.30 36.47 34.36 28.51 DNF
2x2x2 Cube First round 67 6.93   8.28   10.15 7.08 6.93 10.09 7.67
Rubik's Clock First round 35 DNF   DNF   DNF DNF DNS DNS DNS
Zheyu Zhang (张哲宇)    China
Zheyu Zhang (张哲宇)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 62 15.55   17.94   17.33 18.82 38.58 17.68 15.55
2x2x2 Cube Second round 48 6.05   7.60   8.95 7.25 6.05 12.16 6.60
First round 49 4.23   6.60   4.23 11.84 6.14 5.02 8.64
Zhiyuan Ma (马之元)    China
Zhiyuan Ma (马之元)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 23 10.81   12.20   12.13 12.68 11.79 10.81 16.21
First round 28 11.87   12.95   12.14 17.52 11.90 14.81 11.87
2x2x2 Cube Second round 18 3.41   4.08   3.63 4.16 3.41 4.52 4.46
First round 30 3.98   5.21   4.85 7.31 5.64 3.98 5.15
4x4x4 Cube Combined First round 40 1:11.11     DNF 1:11.11
Zihao Ye (叶梓昊)    China
Zihao Ye (叶梓昊)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 100 28.16   34.14   35.80 31.69 34.92 36.56 28.16
Zijing Jin (金子靖)    China
Zijing Jin (金子靖)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 16 10.44   11.60   10.44 12.22 10.93 12.09 11.78
First round 12 10.78   11.61   10.78 10.81 28.56 11.63 12.40
Zili Jin (金子力)    China
Zili Jin (金子力)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Second round 33 11.63   14.27   14.02 15.82 14.93 13.87 11.63
First round 30 11.99   13.41   13.19 13.96 15.72 11.99 13.09
2x2x2 Cube Second round 45 2.81   6.58   4.91 8.68 12.34 2.81 6.15
First round 36 4.55   5.47   5.61 4.55 5.01 6.55 5.79
4x4x4 Cube Combined First round 20 47.51   53.70   48.12 56.92 47.51 56.06 1:10.01
Rubik's Clock Final 11 15.42   18.31   17.60 DNF 21.18 16.15 15.42
First round 12 14.49   16.03   16.65 14.49 15.54 15.90 18.87
Zixuan Qin (秦子轩)    China
Zixuan Qin (秦子轩)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 53 12.84   16.51   17.87 12.84 14.28 DNF 17.37
2x2x2 Cube Second round 39 4.20   5.47   5.57 5.53 4.20 5.31 6.77
First round 34 3.42   5.44   4.43 6.95 6.13 5.77 3.42
Ziyue Wang (王子悦)    China
Ziyue Wang (王子悦)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 60 13.78   17.71   DNF 16.51 19.80 16.83 13.78
2x2x2 Cube First round 74 5.60   10.07   13.02 5.60 6.02 11.17 DNF
4x4x4 Cube Combined First round 24 58.37   1:06.77   1:08.92 58.37 1:06.47 1:26.01 1:04.91
Zizheng Li (李子铮)    China
Zizheng Li (李子铮)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 86 17.88   23.75   20.75 37.16 20.34 30.15 17.88