Kirke Værløse Christmas Open 2017

Date City WCA LInk
2017-12-2  Denmark, Kirke Værløse KVCO 2017

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Martin Vædele Egdal 7.74  Karl Taagaard Hansen 9.10  Daniel Vædele Egdal 10.50
 2x2x2 Cube  Martin Vædele Egdal 1.73  Daniel Vædele Egdal 2.62  Micki Kanaiya Harning 2.84
 4x4x4 Cube  Martin Vædele Egdal 33.22  Daniel Vædele Egdal 36.36  Rasmus Stub Detlefsen 37.29
 5x5x5 Cube  Martin Vædele Egdal 1:04.74  Karina Grandjean Beck 1:05.40  Rasmus Stub Detlefsen 1:13.48
 Megaminx  Oscar Roth Andersen 48.30  Karina Grandjean Beck 52.18  Martin Vædele Egdal 53.20
 Pyraminx  Martin Vædele Egdal 4.01  Oscar Roth Andersen 4.31  Daniel Vædele Egdal 4.96
 Skewb  Daniel Vædele Egdal 3.99  Rasmus Stub Detlefsen 4.46  Martin Vædele Egdal 4.63
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 6.86   7.78    Denmark 7.65 8.07 7.62 8.63 6.86
2 Daniel Vædele Egdal 9.44   10.16    Denmark 11.76 10.63 10.09 9.76 9.44
3 Karl Taagaard Hansen 9.96   10.59    Denmark 10.99 10.63 9.96 13.02 10.16
4 Micki Kanaiya Harning 8.71   10.61    Denmark 11.39 10.35 10.79 10.68 8.71
5 Karina Grandjean Beck 8.84   10.61    Denmark 12.11 9.64 8.84 13.09 10.08
6 Oscar Roth Andersen 10.39   11.32    Denmark 11.77 10.98 11.21 10.39 14.98
7 Fredrik Trondhjem 10.35   11.67    Denmark 13.21 11.60 10.35 11.94 11.48
8 Theo Lyholm 9.83   11.71    Denmark 14.67 9.83 13.55 11.66 9.93
9 Rasmus Stub Detlefsen 8.27   11.80    Denmark 8.27 12.78 10.03 16.37 12.58
10 Magnus Patrick Kanstrup 10.72   11.86    Denmark 11.02 12.82 12.60 10.72 11.97
11 Victor Alexander Stolarczyk 11.53   12.14    Denmark 11.82 12.93 11.53 12.70 11.90
12 Nikolai Bjerrum Baunkilde 9.49   12.65    Denmark 11.98 12.81 13.48 13.17 9.49
13 Mathias Søndergaard Byrne 10.26   12.86    Denmark 11.38 13.12 15.19 10.26 14.07
14 Magnus Søndergaard Byrne 12.49   13.42    Denmark 12.63 12.49 12.94 14.70 15.29
15 Lauge Leth Jensen 12.47   13.63    Denmark 13.14 12.47 13.99 15.49 13.75
16 Kristian Emil Østfeldt 11.80   13.87    Denmark 11.80 13.79 15.54 12.41 15.41
17 Callum Goodyear 13.67   14.11    United Kingdom 15.08 13.97 13.67 13.76 14.59
18 Henrik Buus Aagaard 13.03   14.33    Denmark 14.38 14.45 14.82 14.16 13.03
19 Laurids Abelsen Holm 15.12   16.47    Denmark 15.74 17.66 15.12 16.02 19.63
20 Mads-Frederik Frost Petersen 13.04   17.43    Denmark 18.50 19.95 13.04 17.63 16.17
21 Karla Struer Lund 15.90   17.79    Denmark 19.05 17.42 18.14 17.82 15.90
22 Zoé de Moffarts 16.90   18.71    Belgium 16.90 26.73 18.83 20.01 17.30
23 Noa Piamonte Vejlø 15.03   19.49    Denmark 15.03 21.30 16.17 21.00 26.59
24 Kristoffer Vasehus 20.58   21.90    Denmark 20.58 24.51 20.98 23.22 21.51
25 Thomas Sonnenberg Jarner 22.02   22.83    Denmark 22.70 22.96 22.02 22.83 24.00
26 Mikela Elleby Jørgensen 15.91   23.77    Denmark 28.18 24.74 15.91 25.39 21.17
27 Christoffer Andersen 22.09   25.18    Denmark 22.34 30.26 25.57 22.09 27.62
28 Peder Steen Henriksen 24.44   25.61    Denmark 24.44 24.88 24.71 27.83 27.25
29 Lucas Debes 19.31   28.49    Denmark 31.60 32.30 21.58 19.31 32.61
30 Johannes Jeppesen 24.43   29.38    Denmark 25.96 30.68 31.50 32.27 24.43
31 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 26.24   32.26    Denmark 26.64 26.24 31.22 39.43 38.91
32 Mads Feldvoss Olsen 31.92   38.11    Denmark 38.25 43.28 35.33 31.92 40.75
33 Lucas Hansen 37.78   43.86    Denmark 45.44 44.78 41.36 37.78 50.73
34 Joy Liou Liu 41.99   44.59    Denmark 46.38 44.48 41.99 1:38.35 42.92
35 Jens Byrnak 41.24   46.68    Denmark 2:03.05 51.86 43.53 44.66 41.24
36 Anton Tane Søchting Goode 41.61   51.86    Denmark 41.61 54.59 51.72 52.16 51.69
37 Isabella Victoria Stolarczyk 1:04.57   1:10.32    Denmark 1:17.92 1:06.78 1:25.96 1:06.25 1:04.57
38 Jeppe Lund 1:15.29   1:27.42    Denmark 1:34.14 1:20.53 1:27.59 1:39.65 1:15.29
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 5.93   7.74    Denmark 5.93 7.83 8.64 7.01 8.39
2 Karl Taagaard Hansen 7.78   9.10    Denmark 9.52 7.78 9.23 10.61 8.55
3 Daniel Vædele Egdal 9.53   10.50    Denmark 11.71 9.96 10.89 10.66 9.53
4 Rasmus Stub Detlefsen 8.98   10.72    Denmark 11.31 8.98 13.04 11.08 9.77
5 Micki Kanaiya Harning 10.00   11.17    Denmark 10.53 10.29 10.00 12.69 15.00
6 Oscar Roth Andersen 8.65   11.57    Denmark 11.87 8.65 DNF 10.70 12.15
7 Karina Grandjean Beck 11.19   12.23    Denmark 11.19 12.12 14.49 12.32 12.24
8 Victor Alexander Stolarczyk 10.30   12.90    Denmark 10.72 12.83 15.15 10.30 16.67
9 Magnus Patrick Kanstrup 12.05   13.06    Denmark 12.05 12.47 15.33 13.67 13.05
10 Fredrik Trondhjem 11.83   13.31    Denmark 12.46 12.73 11.83 14.73 15.06
11 Theo Lyholm 8.79   13.37    Denmark 13.62 8.79 26.88 13.57 12.92
12 Nikolai Bjerrum Baunkilde 13.19   15.54    Denmark 15.28 17.15 14.19 13.19 DNF
  2x2x2 Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.62   2.13    Denmark 2.30 2.15 1.94 1.62 2.67
2 Micki Kanaiya Harning 1.79   2.51    Denmark 1.79 2.51 3.03 9.04 2.00
3 Martin Vædele Egdal 1.40   2.55    Denmark 1.40 1.69 3.82 2.21 3.75
4 Daniel Vædele Egdal 2.54   3.71    Denmark 4.39 6.59 2.54 3.59 3.14
5 Nikolai Bjerrum Baunkilde 3.15   3.80    Denmark 3.88 DNF 3.43 4.10 3.15
6 Magnus Søndergaard Byrne 2.05   4.07    Denmark 4.41 5.82 2.67 2.05 5.13
7 Karl Taagaard Hansen 3.46   4.25    Denmark 4.78 4.46 3.46 3.52 4.82
8 Kristian Emil Østfeldt 3.55   4.38    Denmark DNF 3.92 4.16 3.55 5.06
9 Fredrik Trondhjem 3.24   4.39    Denmark 4.93 7.53 3.24 4.46 3.79
10 Magnus Patrick Kanstrup 3.71   4.47    Denmark 3.71 5.18 3.90 4.91 4.60
11 Mathias Søndergaard Byrne 3.93   4.52    Denmark 3.93 5.11 4.46 3.99 DNF
12 Mads-Frederik Frost Petersen 3.36   4.95    Denmark 4.22 9.13 4.42 3.36 6.22
13 Henrik Buus Aagaard 4.47   5.22    Denmark 4.47 4.76 5.03 7.76 5.86
14 Thomas Sonnenberg Jarner 4.20   5.80    Denmark 6.88 6.47 4.20 6.08 4.85
15 Theo Lyholm 4.42   5.96    Denmark 4.42 6.88 6.33 4.66 7.25
16 Victor Alexander Stolarczyk 4.04   6.18    Denmark 6.55 DNF 4.04 5.92 6.07
17 Lauge Leth Jensen 5.71   6.36    Denmark 6.28 6.46 7.67 5.71 6.33
18 Callum Goodyear 4.36   6.52    United Kingdom 6.78 6.77 7.31 6.01 4.36
19 Christoffer Andersen 5.97   6.86    Denmark 7.34 8.95 5.97 7.20 6.04
20 Lucas Debes 6.93   8.02    Denmark 6.93 8.08 6.96 DNF 9.01
21 Peder Steen Henriksen 5.74   8.32    Denmark 8.04 7.80 10.30 9.12 5.74
22 Kristoffer Vasehus 5.81   8.37    Denmark 5.81 7.87 9.68 7.55 9.97
23 Noa Piamonte Vejlø 5.67   9.86    Denmark DNF 7.20 6.84 5.67 15.55
24 Lucas Hansen 7.98   9.97    Denmark 13.68 7.98 10.02 9.09 10.79
25 Johannes Jeppesen 6.83   10.52    Denmark 9.84 11.85 16.75 6.83 9.87
26 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 8.26   11.55    Denmark 11.15 12.64 12.27 8.26 11.24
27 Anton Tane Søchting Goode 10.11   12.19    Denmark 10.83 19.10 11.05 14.68 10.11
28 Mikela Elleby Jørgensen 12.19   14.40    Denmark 13.95 12.19 15.76 13.49 16.94
29 Joy Liou Liu 9.38   16.99    Denmark 47.47 14.90 15.88 9.38 20.20
30 Isabella Victoria Stolarczyk 16.51   17.98    Denmark 16.51 18.28 17.37 20.99 18.28
31 Mads Feldvoss Olsen 14.39   19.68    Denmark 24.02 14.39 15.80 19.23 24.95
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 0.92   1.73    Denmark 2.03 2.37 0.92 2.02 1.14
2 Daniel Vædele Egdal 1.51   2.62    Denmark 2.17 2.87 2.81 3.07 1.51
3 Micki Kanaiya Harning 2.15   2.84    Denmark 2.72 4.15 2.85 2.96 2.15
4 Rasmus Stub Detlefsen 1.54   3.11    Denmark 2.18 1.93 5.23 DNF 1.54
5 Mads-Frederik Frost Petersen 2.28   4.03    Denmark 4.31 4.11 3.68 5.14 2.28
6 Magnus Patrick Kanstrup 2.41   4.25    Denmark 7.95 3.31 3.05 6.38 2.41
7 Kristian Emil Østfeldt 2.94   4.52    Denmark 4.50 4.85 4.20 5.69 2.94
8 Karl Taagaard Hansen 3.27   4.88    Denmark 4.83 5.38 5.79 3.27 4.43
9 Fredrik Trondhjem 2.69   4.95    Denmark 6.89 3.68 5.90 5.28 2.69
10 Mathias Søndergaard Byrne 3.40   5.34    Denmark 3.74 3.40 7.07 5.21 DNF
11 Magnus Søndergaard Byrne 4.31   5.58    Denmark 7.25 7.04 4.48 5.21 4.31
12 Nikolai Bjerrum Baunkilde 3.98   6.48    Denmark 3.98 8.11 5.15 6.18 8.29
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 30.32   NR 33.22    Denmark 30.32 36.57 31.11 33.26 35.29
2 Daniel Vædele Egdal 33.54   36.36    Denmark 33.54 36.64 37.48 42.53 34.95
3 Rasmus Stub Detlefsen 33.76   37.29    Denmark 38.48 47.43 33.76 39.57 33.83
4 Karina Grandjean Beck 35.99   37.59    Denmark 38.51 35.99 43.76 38.18 36.07
5 Callum Goodyear 44.60   47.46    United Kingdom 46.01 44.60 46.32 50.04 54.98
6 Magnus Patrick Kanstrup 36.84   47.65    Denmark 45.69 52.38 36.84 50.29 46.96
7 Micki Kanaiya Harning 44.02   48.20    Denmark 44.80 52.38 44.02 47.43 DNF
8 Mathias Søndergaard Byrne 45.54   48.70    Denmark 47.97 49.47 48.65 45.54 52.91
9 Fredrik Trondhjem 41.42   50.65    Denmark 54.28 54.99 47.35 41.42 50.31
10 Karl Taagaard Hansen 51.10   53.95    Denmark 57.51 51.10 51.90 52.43 59.68
11 Nikolai Bjerrum Baunkilde 50.75   54.06    Denmark 56.91 51.03 50.75 54.23 1:04.50
12 Magnus Søndergaard Byrne 49.88   55.33    Denmark 55.03 54.77 DNF 49.88 56.18
13 Victor Alexander Stolarczyk 50.80   55.75    Denmark 50.80 1:00.32 54.35 1:03.48 52.58
14 Henrik Buus Aagaard 54.21   59.23    Denmark 54.21 1:02.02 56.36 1:01.68 59.64
15 Lauge Leth Jensen 1:00.08   1:00.52    Denmark 1:11.03 1:00.13 1:00.82 1:00.08 1:00.61
16 Theo Lyholm 53.95   1:02.50    Denmark 53.95 1:02.06 54.26 1:13.09 1:11.17
17 Kristian Emil Østfeldt 1:02.71   1:08.74    Denmark 1:02.71 1:05.28 1:08.31 1:12.62 1:16.85
18 Karla Struer Lund 57.93   1:10.70    Denmark 1:09.66 1:11.45 57.93 1:11.00 1:13.92
19 Mikela Elleby Jørgensen 1:40.92      Denmark 1:40.92 DNF
20 Thomas Sonnenberg Jarner 1:49.97      Denmark 1:49.97 2:18.28
21 Laurids Abelsen Holm 2:17.03      Denmark 2:28.84 2:17.03
22 Johannes Jeppesen 2:36.53      Denmark 4:10.63 2:36.53
  5x5x5 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 1:00.51   1:04.74    Denmark 1:08.39 1:00.51 1:05.49 1:04.85 1:03.88
2 Karina Grandjean Beck 1:01.28   1:05.40    Denmark 1:01.28 1:15.88 1:07.79 1:06.23 1:02.17
3 Rasmus Stub Detlefsen 1:09.67   1:13.48    Denmark 1:18.62 1:11.91 1:09.67 1:12.80 1:15.72
4 Magnus Patrick Kanstrup 1:11.89   1:16.34    Denmark 1:17.25 1:11.89 1:16.42 1:22.15 1:15.34
5 Daniel Vædele Egdal 1:13.06   1:17.11    Denmark 1:27.93 1:13.06 1:20.60 1:17.61 1:13.12
6 Mathias Søndergaard Byrne 1:25.44   1:34.86    Denmark 1:33.86 1:25.44 1:44.13 1:35.05 1:35.66
7 Theo Lyholm 1:28.32   1:40.17    Denmark 1:42.47 1:28.32 1:46.27 1:31.77 DNF
8 Callum Goodyear 1:36.04   1:41.08    United Kingdom 1:49.70 1:38.00 1:38.39 1:46.86 1:36.04
9 Magnus Søndergaard Byrne 1:35.81   1:41.33    Denmark 1:41.05 1:45.48 1:37.46 1:47.54 1:35.81
10 Fredrik Trondhjem 1:24.14   1:43.42    Denmark 1:37.10 1:24.14 1:51.85 1:41.75 1:51.40
11 Karl Taagaard Hansen 1:29.05   1:44.02    Denmark 1:29.05 2:21.37 1:42.46 1:41.73 1:47.86
12 Zoé de Moffarts 1:51.42   1:52.71    Belgium 1:51.42 1:53.27 1:51.89 DNF 1:52.98
13 Micki Kanaiya Harning 1:43.17   1:57.41    Denmark 1:45.53 1:59.74 2:06.97 1:43.17 2:11.00
14 Victor Alexander Stolarczyk 1:53.12   1:57.86    Denmark 1:59.74 2:04.22 1:53.12 1:54.25 1:59.58
15 Nikolai Bjerrum Baunkilde 1:55.46   1:59.64    Denmark 1:55.46 2:06.25 1:55.67 1:59.57 2:03.69
16 Henrik Buus Aagaard 2:01.97   2:08.47    Denmark 2:08.00 2:14.82 2:02.58 2:22.99 2:01.97
17 Lauge Leth Jensen 2:15.43      Denmark 2:15.43 2:18.56
18 Karla Struer Lund 2:18.82      Denmark 2:39.80 2:18.82
  Megaminx   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Oscar Roth Andersen 42.76   48.30    Denmark 42.76 48.91 51.21 46.32 49.67
2 Karina Grandjean Beck 49.90   52.18    Denmark 49.90 56.04 51.13 55.12 50.30
3 Martin Vædele Egdal 48.32   53.20    Denmark 48.32 51.54 53.62 54.44 58.33
4 Daniel Vædele Egdal 56.82   59.97    Denmark 58.78 1:08.37 1:01.84 56.82 59.28
5 Callum Goodyear 54.13   1:06.52    United Kingdom 1:02.31 54.13 1:06.48 1:26.02 1:10.77
6 Karl Taagaard Hansen 1:15.03   1:21.28    Denmark 1:20.23 1:20.29 1:15.03 1:23.32 1:32.30
7 Zoé de Moffarts 1:12.90   1:21.46    Belgium 1:32.86 1:25.17 1:12.90 1:19.81 1:19.39
8 Rasmus Stub Detlefsen 1:29.32   1:40.40    Denmark 1:29.32 1:31.51 1:51.77 1:42.65 1:47.05
9 Mathias Søndergaard Byrne 1:38.97   1:54.07    Denmark 1:38.97 1:57.50 2:06.10 1:40.36 2:04.36
10 Magnus Søndergaard Byrne 1:43.62   1:56.38    Denmark DNF 1:55.43 1:46.54 2:07.16 1:43.62
11 Theo Lyholm 1:44.51   1:57.25    Denmark 1:59.67 2:09.12 1:44.51 1:59.35 1:52.72
12 Fredrik Trondhjem 1:46.30   2:02.96    Denmark 1:46.30 2:33.32 2:07.18 2:11.18 1:50.51
13 Karla Struer Lund 2:08.11      Denmark 2:08.11 2:13.97
14 Victor Alexander Stolarczyk 2:25.23      Denmark 3:22.76 2:25.23
  Pyraminx   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 3.36   4.35    Denmark 4.14 7.94 3.58 5.34 3.36
2 Rasmus Stub Detlefsen 4.21   4.48    Denmark 7.23 4.68 4.51 4.21 4.26
3 Oscar Roth Andersen 2.30   4.54    Denmark 4.55 2.30 3.92 5.43 5.16
4 Martin Vædele Egdal 3.90   4.97    Denmark 4.48 5.02 3.90 6.86 5.42
5 Theo Lyholm 4.10   5.83    Denmark 6.27 4.10 6.22 8.06 5.00
6 Karina Grandjean Beck 4.26   6.03    Denmark 5.23 7.03 4.26 7.19 5.84
7 Magnus Patrick Kanstrup 4.29   6.22    Denmark 8.99 4.86 5.24 4.29 8.56
8 Callum Goodyear 3.68   7.38    United Kingdom 6.06 7.79 8.30 3.68 8.46
9 Karl Taagaard Hansen 6.16   7.86    Denmark 7.00 9.42 6.16 10.16 7.17
10 Magnus Søndergaard Byrne 7.36   8.58    Denmark 7.36 8.07 7.83 10.00 9.83
11 Micki Kanaiya Harning 6.06   8.85    Denmark 10.24 9.46 6.86 11.49 6.06
12 Mathias Søndergaard Byrne 2.65   8.98    Denmark 9.95 7.24 15.19 2.65 9.76
13 Mads-Frederik Frost Petersen 7.95   9.51    Denmark 12.22 11.61 8.84 7.95 8.09
14 Lauge Leth Jensen 6.93   9.53    Denmark 9.15 6.93 10.53 12.83 8.90
15 Thomas Sonnenberg Jarner 5.46   9.61    Denmark 10.89 8.61 12.38 5.46 9.32
16 Nikolai Bjerrum Baunkilde 8.02   9.81    Denmark 8.02 DNF 11.45 9.04 8.94
17 Zoé de Moffarts 6.58   10.10    Belgium 6.58 10.54 10.57 20.01 9.18
18 Henrik Buus Aagaard 3.29   10.29    Denmark 15.78 7.08 13.20 3.29 10.58
19 Peder Steen Henriksen 8.20   10.38    Denmark 11.08 11.30 8.76 8.20 12.47
20 Victor Alexander Stolarczyk 6.97   10.89    Denmark 6.97 8.89 7.90 15.89 17.40
21 Fredrik Trondhjem 7.09   11.04    Denmark 11.64 7.09 13.51 13.25 8.23
22 Johannes Jeppesen 10.52   11.61    Denmark 11.87 12.86 11.10 11.87 10.52
23 Kristian Emil Østfeldt 7.64   12.19    Denmark 7.64 11.23 13.99 12.15 13.18
24 Kristoffer Vasehus 11.01   12.81    Denmark 12.83 12.44 13.16 11.01 20.72
25 Joy Liou Liu 8.34   13.02    Denmark 14.57 11.00 DNF 13.49 8.34
26 Mikela Elleby Jørgensen 9.60   13.11    Denmark 16.59 9.60 10.74 DNF 11.99
27 Noa Piamonte Vejlø 10.36   13.86    Denmark 16.64 12.15 14.85 14.59 10.36
28 Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst 12.25   15.55    Denmark 13.94 20.10 12.25 20.61 12.62
29 Lucas Debes 15.23   16.81    Denmark 18.30 18.09 15.56 15.23 16.78
30 Anton Tane Søchting Goode 7.84   17.75    Denmark 22.42 7.84 19.59 22.57 11.24
31 Isabella Victoria Stolarczyk 20.76   24.89    Denmark 24.88 23.67 27.81 20.76 26.12
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.27   4.01    Denmark 2.27 4.77 4.02 DNF 3.24
2 Oscar Roth Andersen 3.00   4.31    Denmark 3.95 6.10 5.79 3.00 3.18
3 Daniel Vædele Egdal 4.04   4.96    Denmark 4.04 5.21 4.44 5.24 6.90
4 Theo Lyholm 4.56   5.94    Denmark 4.56 6.51 5.58 5.74 7.09
5 Karina Grandjean Beck 5.57   6.53    Denmark 6.18 6.65 6.77 5.57 7.76
6 Rasmus Stub Detlefsen 3.36   6.74    Denmark 3.36 8.38 4.11 8.74 7.73
7 Micki Kanaiya Harning 5.78   7.49    Denmark 5.78 7.80 6.83 11.01 7.84
8 Callum Goodyear 7.46   8.15    United Kingdom 7.73 8.54 7.46 8.17 15.92
9 Magnus Søndergaard Byrne 4.56   8.23    Denmark 7.86 15.81 9.34 4.56 7.48
10 Magnus Patrick Kanstrup 4.81   8.25    Denmark 9.01 10.33 8.36 4.81 7.38
11 Karl Taagaard Hansen 7.52   8.29    Denmark 7.52 9.13 8.13 8.52 8.21
12 Mathias Søndergaard Byrne 6.89   10.98    Denmark 6.89 8.17 11.90 12.87 14.61
  Skewb   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 2.69   3.64    Denmark 4.24 2.69 6.22 3.38 3.30
2 Rasmus Stub Detlefsen 2.73   4.66    Denmark 3.33 3.29 2.73 8.88 7.36
3 Martin Vædele Egdal 3.92   4.66    Denmark 4.05 3.92 3.98 5.96 DNF
4 Victor Alexander Stolarczyk 4.67   6.80    Denmark 5.97 7.87 7.47 6.96 4.67
5 Magnus Søndergaard Byrne 4.88   8.52    Denmark 4.88 9.38 7.81 12.68 8.38
6 Karina Grandjean Beck 6.02   8.93    Denmark 7.82 6.02 7.96 11.02 13.89
7 Theo Lyholm 6.59   8.97    Denmark 8.94 6.59 8.63 9.35 9.52
8 Mathias Søndergaard Byrne 5.47   9.49    Denmark 8.90 9.94 9.63 15.85 5.47
9 Karl Taagaard Hansen 8.53   9.63    Denmark 10.00 9.39 11.00 8.53 9.49
10 Fredrik Trondhjem 7.79   10.47    Denmark 13.17 10.18 7.79 11.52 9.72
11 Mads-Frederik Frost Petersen 7.18   11.01    Denmark 10.91 9.03 7.18 13.10 13.71
12 Micki Kanaiya Harning 9.05   12.45    Denmark 13.48 12.84 9.05 11.02 15.03
13 Kristoffer Vasehus 8.31   12.63    Denmark 13.31 8.31 11.84 12.73 14.46
14 Thomas Sonnenberg Jarner 11.76   13.55    Denmark 13.41 13.05 14.18 27.30 11.76
15 Henrik Buus Aagaard 10.96   14.28    Denmark 15.55 22.11 12.88 14.40 10.96
16 Lauge Leth Jensen 12.18   15.08    Denmark 19.45 12.18 12.94 17.47 14.83
17 Lucas Debes 10.51   17.34    Denmark 19.52 14.77 10.51 19.41 17.85
18 Anton Tane Søchting Goode 9.06   18.42    Denmark 22.55 23.72 11.13 21.57 9.06
19 Peder Steen Henriksen 7.89   18.78    Denmark 19.42 19.00 17.92 23.38 7.89
20 Callum Goodyear 13.42   20.22    United Kingdom 29.35 15.47 13.42 15.84 DNF
21 Mads Feldvoss Olsen 18.92   21.72    Denmark 35.42 22.48 18.92 21.89 20.79
22 Mikela Elleby Jørgensen 18.25   24.79    Denmark 35.41 18.25 24.36 28.47 21.53
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Vædele Egdal 3.02   3.99    Denmark 4.07 4.79 3.02 3.75 4.14
2 Rasmus Stub Detlefsen 3.75   4.46    Denmark 4.97 DNF 4.04 4.38 3.75
3 Martin Vædele Egdal 3.87   4.63    Denmark 3.87 4.96 4.18 4.75 6.94
4 Victor Alexander Stolarczyk 4.59   6.53    Denmark 5.24 4.59 6.38 9.71 7.96
5 Mathias Søndergaard Byrne 5.37   7.44    Denmark 8.51 11.54 5.37 7.11 6.69
6 Karina Grandjean Beck 7.61   9.29    Denmark 11.19 7.90 8.79 11.52 7.61
7 Fredrik Trondhjem 8.80   9.57    Denmark 10.25 9.24 8.80 9.22 14.92
8 Theo Lyholm 8.95   10.40    Denmark 8.95 9.40 9.98 11.81 20.02
9 Mads-Frederik Frost Petersen 9.31   10.89    Denmark 11.21 17.00 9.31 9.90 11.56
10 Magnus Søndergaard Byrne 9.01   13.40    Denmark 12.19 DNF 9.01 14.86 13.14
11 Kristoffer Vasehus 8.95   14.64    Denmark 14.48 12.64 8.95 17.69 16.79
12 Karl Taagaard Hansen 7.67   15.25    Denmark 11.78 25.61 7.67 DNF 8.35
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 F2 U2 R' D' R2 L2 B D2 R' B' R2 D2 F2 L' D2 R F2 R' L2 U2
A #2 U' R2 B2 D' B2 U2 F2 R2 B2 R2 F2 R F L' B R2 D' F2 D B2 R
A #3 R D L2 U' F R U L' D2 F' R2 U' D2 L2 F2 U2 D' B2 D' F2
A #4 U2 B2 L2 B D2 U2 F' D2 L2 D' L' R2 B L' D2 R2 U B' L R'
A #5 D2 B2 L2 R2 U2 B R2 F' D2 R' U L' B' F D2 B2 D' L2 U' F'
A Ex#1 F' U' D L B D2 F2 R F' U2 L2 B L2 U2 R2 U2 F R2 L2
A Ex#2 R2 F2 U2 F' D2 L2 U2 B2 F' D' B2 R' D2 B D B R' B R F'
B #1 L2 B U2 F2 D2 L U' D' B' L U B2 D' B2 R2 D2 B2 L2 U2 L2 U
B #2 L2 B2 D' R2 U B2 F2 D' F2 L' B' F R' B F' D U' B U'
B #3 U2 L' B2 U2 B2 L2 B2 L' R U' B D2 L2 U' B2 L U B L2 B2
B #4 L2 F2 U B2 F2 U L2 R2 D' R D F U' B D R B L R2 U'
B #5 R2 D' R2 D U2 F2 R2 U' F R2 F' L D F' R D' F2 U' F
B Ex#1 U2 L2 D2 B U2 L2 B R2 B' U' L' U2 L' F2 D' B' L D2 F R
B Ex#2 R2 B2 D2 L' B2 D2 L R2 U2 L D B' R2 D2 F' L' B U F U'
C #1 L2 F' D2 R2 U2 B2 U2 B' U' F2 R2 U2 R2 U L' B' F' L2 D
C #2 F' U D2 R' D' L F' B' D2 L' B R2 L2 B' L2 F' R2 B L2 F
C #3 U2 R2 D F2 U R2 U2 B2 U2 L' D' R B L' R' F' L B' U2 R2
C #4 D R2 B2 U2 L2 U' R2 U R2 D L' D' L' R' U F' L' B F D R'
C #5 F L' B' L2 F2 D' F' D R' L U B2 L2 D' L2 D F2 D L2 U2
C Ex#1 U2 L B2 D2 L R U2 R' B' F L U F' L F' L' U' B' L
C Ex#2 U F' B U' D F' R U' F B2 R2 U2 F2 U R2 U L2 F2 D R2
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R2 U2 F2 D' R2 U R2 U2 F' L' R2 U R' B2 D R D2 B F'
A #2 F2 R2 B2 U2 R' U2 B2 U2 L' R U2 F' L U R' B2 D' L' U L
A #3 B2 F2 U2 R F2 L D2 L' D2 R' F U' L2 F' R' F L F D
A #4 B2 D U2 R2 F2 D2 R2 B2 D' F2 R F2 R2 F L2 U R D' L2 D'
A #5 L2 B2 U' L2 D2 U2 F2 R2 U R D2 L F R' U2 F' U2 R' B2
A Ex#1 U2 B2 R2 F2 D F2 U R2 D B2 U' F L R2 U2 F D B2 L' D' U2
A Ex#2 R' B2 R' U2 B2 U2 R2 B2 L2 R2 U' F R2 D' B' L' F L U2
  2x2x2 Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 F R U2 R' U' R2 U2 R' U F U'
A #2 R' F2 U' F U' R U' R' F R2 F
A #3 U R' U' F U2 F' U' R2 U R' F'
A #4 U R2 U' R2 U' R2 U' R2 F R2 U'
A #5 R U2 R2 F' R' F R' U2 F U' R2
A Ex#1 U' R U' R2 U' F' U2 F U R U'
A Ex#2 U R' F R' F' U2 R U2 R F' R'
B #1 U' R' U R U2 R' U2 F R F' R2
B #2 R' U2 R2 F' R2 F' U R U' R U2
B #3 F U' R U2 F' R2 U2 F R U2 R'
B #4 U2 F' U2 R U' R' U' F U' R U2
B #5 R' F2 U' R U2 R2 U F U' R U'
B Ex#1 R' F U' R U' R2 U' R U2 F R
B Ex#2 R' U2 F U' R U R F U2 F R2
C #1 U' R' F2 U2 F U2 R' U R U2 R
C #2 R' U' R U R U' R2 F' U R' U2
C #3 R' U2 R U' F' R U R' U' F' U'
C #4 U F U2 R' U' R U R' U2 F R2
C #5 R2 U' R' U2 R F' R2 F U' F U2
C Ex#1 R' F U2 R U2 R U' R2 U2 F U'
C Ex#2 R' U' F U' R2 U' F R F R2 U2
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R' F R U2 R' U' R2 U' F' U2 R'
A #2 R' F U' R U' R' F' U2 F' U' F
A #3 R U' R2 F U R2 U' R' U' R' U2
A #4 R U2 R' U' R' F' U R F' R2 U2
A #5 U R' F' U' F R U' R U' F U
A Ex#1 R2 U2 F U' F' U2 R U R F' R'
A Ex#2 U' R' U F' U F U' F U R' U'
  4x4x4 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 R D2 R F2 R' D' R2 D2 B' R' D R2 U B2 F2 U B2 D R2 F2 U Fw2 U2 Rw2 F Uw2 D Fw2 U' Fw2 F' B' D Rw' L Fw2 F2 Rw Fw' Uw U2 Rw Fw R2 U' D'
A #2 L2 B2 L2 B2 L' B2 L' B2 U2 F2 U2 F U D L' D' F2 U2 R2 D' Fw2 Rw2 D' B2 L2 F' U2 Rw2 U' B' Rw2 D B2 Rw' F' D Fw2 U' R' Fw Rw U2 Fw F2 Rw2 L
A #3 R U2 L' B2 D' U2 L2 B2 L' U' B2 D2 F R2 U2 F' D2 F2 D2 F' Uw2 R B D2 Rw2 B' R' Uw2 D2 B L F2 Uw L2 Fw2 F L Uw' Rw D F' Rw2 Fw' Rw2 U'
A #4 B2 R' D2 L D2 L' U2 R D2 F2 U2 D L B' D F' U' B' D2 F U Uw2 Fw2 B' Uw2 B' Rw2 D B' D2 B2 U D2 B2 Rw' Uw2 D' Rw Uw Rw2 L2 D R Fw F2 R'
A #5 R' D' B2 F R U2 D' F' R F' R2 B2 L2 D R2 U' R2 B2 L2 U2 Fw2 R2 Uw2 U' Rw2 R U' B2 F2 Uw2 R B2 D Fw F' R' B R2 F2 Rw L2 Uw' Rw2 B2 Uw2 Fw
A Ex#1 L2 U' L2 U' R2 U2 B2 D B2 L D' F2 L R' F2 U' D F U Fw2 L' R2 F2 Rw2 B Rw2 R2 B' Uw2 L2 Uw' F' R Uw2 D2 F Rw' D' L' Uw' U' F' Rw'
A Ex#2 D' F L U2 L B' F' D B L' R2 U2 R2 F2 U2 F L2 F L2 F D2 Fw2 Uw2 D2 L2 F' Rw2 Uw2 D' F' B2 R2 Rw' Fw2 R Fw' L' R' Uw R' Fw Uw' F2
B #1 U2 R' F2 L2 U2 L D2 R' F U' B2 R' F2 L' R2 B U D' Fw2 L Fw2 F2 Rw2 R U2 F2 U Fw2 L' D L2 Fw' U L Fw' L2 F R2 Uw' Rw' Fw B' Rw'
B #2 B2 D' U2 F U L F' R F L B2 D' F2 D B2 R2 D' R2 D U Uw2 Rw2 U' Fw2 B' U' F' B' U F' L2 Fw2 U' Rw L2 U2 D' Rw2 Fw' D' U2 F2 L Uw' Rw'
B #3 L' B' R' B2 U B U2 L B' L B2 U2 D2 R2 D' B2 D' B2 R2 L2 Fw2 U' Rw2 L' Uw2 D' U' L' D' B2 R D Fw U' L Fw Rw2 U' Uw' Fw' U D2 Rw' U2 Fw'
B #4 D2 B2 R2 D L2 D' R2 F2 U F R U D2 R' D' L' B U L' U Fw2 D' B2 D2 Rw2 L2 Uw2 F' U2 B2 Rw2 F L' U2 Rw R' Uw2 B Fw' R2 Fw2 Rw' F' Rw F
B #5 U B2 U' R L' D2 F' D' B2 L' U' D R2 F2 U2 R2 F2 B2 Uw2 B' R' F2 Uw2 Rw2 B Uw2 R2 Fw2 F2 Uw D' F Uw' L2 Fw' Uw D' Fw' Uw2 R U
B Ex#1 D2 U2 R' D2 U2 L' F2 L2 U' F' B' R2 F2 L' B' R2 U F' R2 Rw2 Uw2 L2 B' R' Fw2 F2 L Fw2 Uw2 B' Rw2 Uw R F Rw2 Fw2 U2 Rw' D' L2 Uw L2 Fw' U2
B Ex#2 D' L' U2 F' U' R' D2 B D2 L' D U B2 R2 D2 U' B2 L2 B2 U B2 Uw2 B' D2 Rw2 B2 D' U B' Uw2 U2 B' R Uw2 Rw Fw2 Rw' F Rw2 L' Uw Fw B Uw U' R2
  5x5x5 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 Uw' L2 R' Bw F Lw' D2 B2 L Dw2 Uw2 F2 D Bw Lw Dw' Bw F' R Bw' Fw' U2 Dw R2 D2 Rw2 Fw' B' F2 Rw' Uw' R U Lw' Dw R' Uw2 D2 F U2 L Lw2 B2 Bw Uw' L2 F' Rw2 F R' Fw' B' Rw2 B2 R' L2 U' Lw Dw2 R
A #2 Dw F D2 Fw Uw' Fw2 Lw R U2 Fw Rw2 B2 Uw' D2 B Uw2 Lw' L' B Dw Rw Bw' Rw2 L2 Dw2 D F2 Rw2 D L' Dw B' Rw2 D Rw Uw Dw2 D Bw Uw' Lw' D Lw B' R D Fw B Dw' L B Uw' R Dw2 Fw' Uw D2 F' Bw2 U
A #3 Fw2 U' D' Dw' Lw' F R' U D2 Fw' L F L F' R' Rw U2 Uw2 R F' Lw Rw2 Uw Lw' D' Uw2 Lw' Uw2 Dw2 D L R2 Lw D' Dw R2 Dw Lw' Fw L Uw R Dw' Bw' Rw' Bw' Lw' Rw' Dw2 D' U' Bw2 R2 D' Lw' Uw Dw F2 R Uw
A #4 L' Bw' Fw2 D' Uw F Bw' D Dw R' F2 Bw' L B D2 Bw' Fw D' B' D2 B' Fw Bw L2 Bw' Fw' Uw Fw2 Dw2 U Uw' F Dw' Fw Bw2 D Lw2 Fw2 U2 Bw' L2 B L' Uw' Bw' D' Rw L' Dw D2 F' B2 Lw' R2 Uw2 B Bw' Uw' B2 Rw'
A #5 Bw R' B D2 Rw2 Fw2 Uw2 Fw Bw L D R Fw2 U2 B2 Lw2 Fw' R U Fw Uw' L' Bw' L D' Fw Rw D Lw2 R Fw Rw2 Lw Fw' F2 D' U2 Uw' L' Lw2 D2 Uw2 Dw' Rw D2 L D Rw2 Lw' L R' B' Rw Dw' Bw2 L Fw2 L' F Bw
A Ex#1 B' Rw' Fw Uw Dw Bw2 R2 F U2 Lw2 U2 Uw' Lw' B2 Dw' L' F Dw' Uw Fw' U Dw2 Rw2 Dw R' Rw' D' Rw2 B U2 L B2 Lw' Uw2 Rw' B' L F2 D' B Fw2 R B2 L' D2 B' Uw Bw Lw' F' Dw' L2 Bw' Dw Bw2 R' Bw2 Uw2 Fw B2
A Ex#2 L' F2 B2 R2 F Uw' F' U2 L2 Dw2 U' R D' Rw' Lw' F2 Lw Fw2 U' R2 F2 Bw Dw2 R' B' Bw Fw L' D' Fw Bw' D' Uw' Bw' Lw2 B' R' B F Fw2 U' F D L' F Uw' Rw2 Bw R2 B2 L' D B' F2 Rw' B Dw Rw2 Lw2 Uw2
B #1 U Rw F Rw' R' Lw' D2 F' Rw' Fw2 R' Fw' Uw2 U' D2 Rw2 F' Rw' L2 Uw F2 Bw' Fw' R D' B' F' R2 Bw2 B' L2 Bw' U2 Rw' D' F Bw2 L' Lw' U2 Bw' Rw F Uw2 D2 R' Uw Dw' Rw Uw Dw2 Rw Fw2 Dw Lw Bw L2 Lw D2 B'
B #2 Rw' R Dw2 Lw2 R2 Rw Fw2 R Dw2 Rw2 Uw' U R' L Rw2 Uw2 U2 R L' B' Uw2 Bw Lw' D2 Uw2 Lw' D2 R' Uw2 B Bw F D Uw2 R2 Rw U' Lw Dw2 U2 Uw' B Uw' Rw' U' Rw' L2 U' Dw2 Lw' Dw' Lw' Rw2 B' F' Dw' Lw2 Rw D2 Fw2
B #3 R' Bw2 Rw U' Dw' L Rw F' D' Uw R' D' Dw' U Fw2 U D' Fw' Rw2 U2 Rw2 L2 Uw' Bw' R' U2 D' Rw F' Rw' Bw R' Dw U' L' Lw2 B' Bw2 Fw' F2 Dw2 Uw' Lw B2 Fw' Rw Uw R' D2 U2 Bw Lw2 U' Lw' Bw' Uw2 Rw2 D Lw B'
B #4 U2 Dw D' R B Rw2 Uw' Bw2 D' F' L2 Fw' Dw2 Rw2 Dw2 Lw Uw2 Lw Rw U2 Bw L Fw2 Lw2 R Dw2 D2 U2 B L2 Fw' F Lw Rw' U2 Uw2 Lw2 Uw' D2 F2 U F' Fw2 Bw2 Uw2 D' Rw' Lw2 R' Uw B2 Dw B Dw F2 D B' U' B' Fw'
B #5 U2 Uw' Fw2 U' D2 Rw' Fw' R' Lw' F' D2 Fw2 Lw Dw2 U' R' Lw L Dw2 R Dw' B' Rw2 Dw Fw' R Fw' L' Dw' U2 B Uw Fw Uw2 Fw Uw' R' Fw D' Dw U R U2 Fw' Dw Rw2 D2 Fw Rw2 D Lw2 B2 Rw L R Uw Fw Rw' Uw2 Fw2
B Ex#1 F R' Uw Lw2 Rw' L' Dw2 F2 Fw2 Lw' L' F2 L2 Uw' D' F U2 D' Bw L2 U2 Dw2 Uw2 Fw' Bw L Bw U' F Bw B2 R L' Rw' Lw2 D Dw Bw' Rw2 R' Bw2 Rw2 Fw R2 F' R B Fw Rw2 Uw' D F Uw' U2 R2 Fw' U2 B Bw2 Fw'
B Ex#2 Lw L Rw2 Fw' F2 Uw B2 Lw Fw' L2 F2 D' U2 Fw' Rw Dw R2 U' Bw U Uw2 F Lw Uw' Lw2 U2 B' F2 Bw Uw L Bw' Dw' L' Dw' L U2 B' U Bw' L' Fw D' Dw U' L2 Dw F' Bw R Lw' B' U Lw Rw' L2 Fw2 Dw2 L' Lw'
  Megaminx   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 R++ D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U'
A #2 R-- D++ R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ U
A #3 R++ D++ R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- U'
A #4 R-- D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ R++ D++ U
A #5 R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R-- D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- R++ D-- U'
A Ex#1 R++ D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D++ U R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R-- D++ R++ D++ R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D-- R-- D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U'
A Ex#2 R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- U'
B #1 R++ D-- R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ U R-- D++ R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D-- U'
B #2 R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D++ R-- D-- U' R-- D++ R++ D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D-- R++ D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D-- R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R-- D++ R++ D++ R-- D-- R++ D-- U'
B #3 R++ D-- R-- D-- R-- D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U
B #4 R-- D++ R++ D++ R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ R++ D++ U R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R++ D++ R++ D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- R-- D-- U'
B #5 R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D++ R-- D++ R-- D-- R-- D++ U R++ D-- R-- D-- R++ D++ R-- D++ R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D++ U R++ D++ R++ D-- R++ D-- R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R-- D++ R-- D++ R-- D-- U' R++ D++ R++ D-- R-- D++ R++ D++ R-- D-- U'
B Ex#1 R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D++ R++ D-- U' R-- D++ R-- D-- R++ D++ R++ D++ R-- D++ U R++ D-- R++ D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R++ D++ R++ D-- R++ D++ R-- D-- U' R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D-- R-- D++ R++ D-- U'
B Ex#2 R-- D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R++ D++ R-- D-- R-- D-- U' R++ D++ R-- D++ R++ D-- R++ D-- R-- D++ U R-- D-- R-- D-- R++ D++ R++ D++ R++ D++ U R-- D-- R++ D-- R++ D++ R++ D-- R-- D++ U R-- D++ R++ D-- R++ D++ R++ D-- R++ D-- U' R-- D-- R++ D-- R-- D++ R-- D++ R++ D++ U
  Pyraminx   First round
Group No. Scramble
A #1 B' L R' U' B L' U' L' R' L' U' u' l' r b'
A #2 R' L' B' L U' R U B R B R u r'
A #3 R U L R' B R L' R L' U B' u l r
A #4 B' L B' L R' B' U L U' B' L r' b'
A #5 B' L' R U' B' R' B' R' B' R U l b
A Ex#1 B L B L' U' B' L R' U' R B u b
A Ex#2 B' U L' B U' R L' U' R' L U' u r' b'
B #1 R' L' B U R' U' L R U B' R' u' b
B #2 U' L' B' R B L' R' L' R' L U' l b
B #3 R U' L U' R B' L B' R L' R' u' l' r
B #4 U R' U B R B' R U' R' L U' u'
B #5 U' L' B' L' R' L' R' L B L' U' u l' r b'
B Ex#1 L' B U B U B' R' L R U R' u l' r
B Ex#2 B U' R U' R L' B R L U' B' u l' b
C #1 U L' B U' R L' B' L' R L' U' u' l'
C #2 R' U' B R U' R L' R U B' L u r b
C #3 U' B' L U R B R U L' R U l' r b
C #4 R L' U' L' B L' R' L U R' L u l r'
C #5 U L R U' L' B' L B R L' U' u l' r'
C Ex#1 L R' U L' B R' B' L' U' L' U b
C Ex#2 L' R L R U B U' L B' R' U r' b
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 B R B U R' L U' B L' U' B u r
A #2 R' L R B' R B' U B' R B' L u' l r' b'
A #3 U B U L R' L U' L' U L' U u' l' r'
A #4 B' R L' U' R' U' L' R L' U' B u l' b
A #5 L R L B' R' L' B' R U' R' U' u l r b
A Ex#1 B L U R B' U L U R B' R l r b'
A Ex#2 R' U' L' R L' B' U B L B' R' u' l' r' b
  Skewb   First round
Group No. Scramble
A #1 U B U' L R U R U B L B'
A #2 U R B L R' B U B R' B U
A #3 B R L R' U' R' L' R' L' R' U'
A #4 R B L R L' B L' B U' R L
A #5 L B R U L' B' U B' L' U' L'
A Ex#1 U L B L' U B R B' L U B
A Ex#2 B U R' L' B' R' B L' B' L B
B #1 U L U L' U' R' B L B R B
B #2 R U' R L U R U R' U' L U'
B #3 U B L' U R' L B L' R' B' R'
B #4 R B R U R U R U' B R U'
B #5 U B U R' L' R' U' R' L R B
B Ex#1 U L R U' L' U B' R B' U B
B Ex#2 R U L' B L R' U L' U R U'
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 B U' L U B' U R U' L U' R'
A #2 U B L' R B R' U' B' L B U
A #3 U L U L' R U' R' L U' L U
A #4 B L B L B' U B R' B' R' L
A #5 R L U' L' U' B R B' L B' L
A Ex#1 B U R' B U R' L B' R B R
A Ex#2 L U R U' L R L U R' B U'
Anton Tane Søchting Goode    Denmark
Anton Tane Søchting Goode
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 36 41.61   51.86   41.61 54.59 51.72 52.16 51.69
2x2x2 Cube First round 27 10.11   12.19   10.83 19.10 11.05 14.68 10.11
Pyraminx First round 30 7.84   17.75   22.42 7.84 19.59 22.57 11.24
Skewb First round 18 9.06   18.42   22.55 23.72 11.13 21.57 9.06
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 17 13.67   14.11   15.08 13.97 13.67 13.76 14.59
2x2x2 Cube First round 18 4.36   6.52   6.78 6.77 7.31 6.01 4.36
4x4x4 Cube Combined Final 5 44.60   47.46   46.01 44.60 46.32 50.04 54.98
5x5x5 Cube Combined Final 8 1:36.04   1:41.08   1:49.70 1:38.00 1:38.39 1:46.86 1:36.04
Megaminx Combined Final 5 54.13   1:06.52   1:02.31 54.13 1:06.48 1:26.02 1:10.77
Pyraminx Final 8 7.46   8.15   7.73 8.54 7.46 8.17 15.92
First round 8 3.68   7.38   6.06 7.79 8.30 3.68 8.46
Skewb First round 20 13.42   20.22   29.35 15.47 13.42 15.84 DNF
Christoffer Andersen    Denmark
Christoffer Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 27 22.09   25.18   22.34 30.26 25.57 22.09 27.62
2x2x2 Cube First round 19 5.97   6.86   7.34 8.95 5.97 7.20 6.04
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 9.53   10.50   11.71 9.96 10.89 10.66 9.53
First round 2 9.44   10.16   11.76 10.63 10.09 9.76 9.44
2x2x2 Cube Final 2 1.51   2.62   2.17 2.87 2.81 3.07 1.51
First round 4 2.54   3.71   4.39 6.59 2.54 3.59 3.14
4x4x4 Cube Combined Final 2 33.54   36.36   33.54 36.64 37.48 42.53 34.95
5x5x5 Cube Combined Final 5 1:13.06   1:17.11   1:27.93 1:13.06 1:20.60 1:17.61 1:13.12
Megaminx Combined Final 4 56.82   59.97   58.78 1:08.37 1:01.84 56.82 59.28
Pyraminx Final 3 4.04   4.96   4.04 5.21 4.44 5.24 6.90
First round 1 3.36   4.35   4.14 7.94 3.58 5.34 3.36
Skewb Final 1 3.02   3.99   4.07 4.79 3.02 3.75 4.14
First round 1 2.69   3.64   4.24 2.69 6.22 3.38 3.30
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 11.83   13.31   12.46 12.73 11.83 14.73 15.06
First round 7 10.35   11.67   13.21 11.60 10.35 11.94 11.48
2x2x2 Cube Final 9 2.69   4.95   6.89 3.68 5.90 5.28 2.69
First round 9 3.24   4.39   4.93 7.53 3.24 4.46 3.79
4x4x4 Cube Combined Final 9 41.42   50.65   54.28 54.99 47.35 41.42 50.31
5x5x5 Cube Combined Final 10 1:24.14   1:43.42   1:37.10 1:24.14 1:51.85 1:41.75 1:51.40
Megaminx Combined Final 12 1:46.30   2:02.96   1:46.30 2:33.32 2:07.18 2:11.18 1:50.51
Pyraminx First round 21 7.09   11.04   11.64 7.09 13.51 13.25 8.23
Skewb Final 7 8.80   9.57   10.25 9.24 8.80 9.22 14.92
First round 10 7.79   10.47   13.17 10.18 7.79 11.52 9.72
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 18 13.03   14.33   14.38 14.45 14.82 14.16 13.03
2x2x2 Cube First round 13 4.47   5.22   4.47 4.76 5.03 7.76 5.86
4x4x4 Cube Combined Final 14 54.21   59.23   54.21 1:02.02 56.36 1:01.68 59.64
5x5x5 Cube Combined Final 16 2:01.97   2:08.47   2:08.00 2:14.82 2:02.58 2:22.99 2:01.97
Pyraminx First round 18 3.29   10.29   15.78 7.08 13.20 3.29 10.58
Skewb First round 15 10.96   14.28   15.55 22.11 12.88 14.40 10.96
Isabella Victoria Stolarczyk    Denmark
Isabella Victoria Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 37 1:04.57   1:10.32   1:17.92 1:06.78 1:25.96 1:06.25 1:04.57
2x2x2 Cube First round 30 16.51   17.98   16.51 18.28 17.37 20.99 18.28
Pyraminx First round 31 20.76   24.89   24.88 23.67 27.81 20.76 26.12
Jens Byrnak    Denmark
Jens Byrnak
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 35 41.24   46.68   2:03.05 51.86 43.53 44.66 41.24
Jeppe Lund    Denmark
Jeppe Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 38 1:15.29   1:27.42   1:34.14 1:20.53 1:27.59 1:39.65 1:15.29
Johannes Jeppesen    Denmark
Johannes Jeppesen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 24.43   29.38   25.96 30.68 31.50 32.27 24.43
2x2x2 Cube First round 25 6.83   10.52   9.84 11.85 16.75 6.83 9.87
4x4x4 Cube Combined Final 22 2:36.53     4:10.63 2:36.53
Pyraminx First round 22 10.52   11.61   11.87 12.86 11.10 11.87 10.52
Joy Liou Liu    Denmark
Joy Liou Liu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 34 41.99   44.59   46.38 44.48 41.99 1:38.35 42.92
2x2x2 Cube First round 29 9.38   16.99   47.47 14.90 15.88 9.38 20.20
Pyraminx First round 25 8.34   13.02   14.57 11.00 DNF 13.49 8.34
Karina Grandjean Beck    Denmark
Karina Grandjean Beck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 11.19   12.23   11.19 12.12 14.49 12.32 12.24
First round 5 8.84   10.61   12.11 9.64 8.84 13.09 10.08
4x4x4 Cube Combined Final 4 35.99   37.59   38.51 35.99 43.76 38.18 36.07
5x5x5 Cube Combined Final 2 1:01.28   1:05.40   1:01.28 1:15.88 1:07.79 1:06.23 1:02.17
Megaminx Combined Final 2 49.90   52.18   49.90 56.04 51.13 55.12 50.30
Pyraminx Final 5 5.57   6.53   6.18 6.65 6.77 5.57 7.76
First round 6 4.26   6.03   5.23 7.03 4.26 7.19 5.84
Skewb Final 6 7.61   9.29   11.19 7.90 8.79 11.52 7.61
First round 6 6.02   8.93   7.82 6.02 7.96 11.02 13.89
Karl Taagaard Hansen    Denmark
Karl Taagaard Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 7.78   9.10   9.52 7.78 9.23 10.61 8.55
First round 3 9.96   10.59   10.99 10.63 9.96 13.02 10.16
2x2x2 Cube Final 8 3.27   4.88   4.83 5.38 5.79 3.27 4.43
First round 7 3.46   4.25   4.78 4.46 3.46 3.52 4.82
4x4x4 Cube Combined Final 10 51.10   53.95   57.51 51.10 51.90 52.43 59.68
5x5x5 Cube Combined Final 11 1:29.05   1:44.02   1:29.05 2:21.37 1:42.46 1:41.73 1:47.86
Megaminx Combined Final 6 1:15.03   1:21.28   1:20.23 1:20.29 1:15.03 1:23.32 1:32.30
Pyraminx Final 11 7.52   8.29   7.52 9.13 8.13 8.52 8.21
First round 9 6.16   7.86   7.00 9.42 6.16 10.16 7.17
Skewb Final 12 7.67   15.25   11.78 25.61 7.67 DNF 8.35
First round 9 8.53   9.63   10.00 9.39 11.00 8.53 9.49
Karla Struer Lund    Denmark
Karla Struer Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 21 15.90   17.79   19.05 17.42 18.14 17.82 15.90
4x4x4 Cube Combined Final 18 57.93   1:10.70   1:09.66 1:11.45 57.93 1:11.00 1:13.92
5x5x5 Cube Combined Final 18 2:18.82     2:39.80 2:18.82
Megaminx Combined Final 13 2:08.11     2:08.11 2:13.97
Kristian Emil Østfeldt    Denmark
Kristian Emil Østfeldt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 16 11.80   13.87   11.80 13.79 15.54 12.41 15.41
2x2x2 Cube Final 7 2.94   4.52   4.50 4.85 4.20 5.69 2.94
First round 8 3.55   4.38   DNF 3.92 4.16 3.55 5.06
4x4x4 Cube Combined Final 17 1:02.71   1:08.74   1:02.71 1:05.28 1:08.31 1:12.62 1:16.85
Pyraminx First round 23 7.64   12.19   7.64 11.23 13.99 12.15 13.18
Kristoffer Vasehus    Denmark
Kristoffer Vasehus
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 24 20.58   21.90   20.58 24.51 20.98 23.22 21.51
2x2x2 Cube First round 22 5.81   8.37   5.81 7.87 9.68 7.55 9.97
Pyraminx First round 24 11.01   12.81   12.83 12.44 13.16 11.01 20.72
Skewb Final 11 8.95   14.64   14.48 12.64 8.95 17.69 16.79
First round 13 8.31   12.63   13.31 8.31 11.84 12.73 14.46
Lauge Leth Jensen    Denmark
Lauge Leth Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 15 12.47   13.63   13.14 12.47 13.99 15.49 13.75
2x2x2 Cube First round 17 5.71   6.36   6.28 6.46 7.67 5.71 6.33
4x4x4 Cube Combined Final 15 1:00.08   1:00.52   1:11.03 1:00.13 1:00.82 1:00.08 1:00.61
5x5x5 Cube Combined Final 17 2:15.43     2:15.43 2:18.56
Pyraminx First round 14 6.93   9.53   9.15 6.93 10.53 12.83 8.90
Skewb First round 16 12.18   15.08   19.45 12.18 12.94 17.47 14.83
Laurids Abelsen Holm    Denmark
Laurids Abelsen Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 19 15.12   16.47   15.74 17.66 15.12 16.02 19.63
4x4x4 Cube Combined Final 21 2:17.03     2:28.84 2:17.03
Lucas Debes    Denmark
Lucas Debes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 29 19.31   28.49   31.60 32.30 21.58 19.31 32.61
2x2x2 Cube First round 20 6.93   8.02   6.93 8.08 6.96 DNF 9.01
Pyraminx First round 29 15.23   16.81   18.30 18.09 15.56 15.23 16.78
Skewb First round 17 10.51   17.34   19.52 14.77 10.51 19.41 17.85
Lucas Hansen    Denmark
Lucas Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 37.78   43.86   45.44 44.78 41.36 37.78 50.73
2x2x2 Cube First round 24 7.98   9.97   13.68 7.98 10.02 9.09 10.79
Mads Feldvoss Olsen    Denmark
Mads Feldvoss Olsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 32 31.92   38.11   38.25 43.28 35.33 31.92 40.75
2x2x2 Cube First round 31 14.39   19.68   24.02 14.39 15.80 19.23 24.95
Skewb First round 21 18.92   21.72   35.42 22.48 18.92 21.89 20.79
Mads-Frederik Frost Petersen    Denmark
Mads-Frederik Frost Petersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 20 13.04   17.43   18.50 19.95 13.04 17.63 16.17
2x2x2 Cube Final 5 2.28   4.03   4.31 4.11 3.68 5.14 2.28
First round 12 3.36   4.95   4.22 9.13 4.42 3.36 6.22
Pyraminx First round 13 7.95   9.51   12.22 11.61 8.84 7.95 8.09
Skewb Final 9 9.31   10.89   11.21 17.00 9.31 9.90 11.56
First round 11 7.18   11.01   10.91 9.03 7.18 13.10 13.71
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 12.05   13.06   12.05 12.47 15.33 13.67 13.05
First round 10 10.72   11.86   11.02 12.82 12.60 10.72 11.97
2x2x2 Cube Final 6 2.41   4.25   7.95 3.31 3.05 6.38 2.41
First round 10 3.71   4.47   3.71 5.18 3.90 4.91 4.60
4x4x4 Cube Combined Final 6 36.84   47.65   45.69 52.38 36.84 50.29 46.96
5x5x5 Cube Combined Final 4 1:11.89   1:16.34   1:17.25 1:11.89 1:16.42 1:22.15 1:15.34
Pyraminx Final 10 4.81   8.25   9.01 10.33 8.36 4.81 7.38
First round 7 4.29   6.22   8.99 4.86 5.24 4.29 8.56
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 14 12.49   13.42   12.63 12.49 12.94 14.70 15.29
2x2x2 Cube Final 11 4.31   5.58   7.25 7.04 4.48 5.21 4.31
First round 6 2.05   4.07   4.41 5.82 2.67 2.05 5.13
4x4x4 Cube Combined Final 12 49.88   55.33   55.03 54.77 DNF 49.88 56.18
5x5x5 Cube Combined Final 9 1:35.81   1:41.33   1:41.05 1:45.48 1:37.46 1:47.54 1:35.81
Megaminx Combined Final 10 1:43.62   1:56.38   DNF 1:55.43 1:46.54 2:07.16 1:43.62
Pyraminx Final 9 4.56   8.23   7.86 15.81 9.34 4.56 7.48
First round 10 7.36   8.58   7.36 8.07 7.83 10.00 9.83
Skewb Final 10 9.01   13.40   12.19 DNF 9.01 14.86 13.14
First round 5 4.88   8.52   4.88 9.38 7.81 12.68 8.38
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 5.93   7.74   5.93 7.83 8.64 7.01 8.39
First round 1 6.86   7.78   7.65 8.07 7.62 8.63 6.86
2x2x2 Cube Final 1 0.92   1.73   2.03 2.37 0.92 2.02 1.14
First round 3 1.40   2.55   1.40 1.69 3.82 2.21 3.75
4x4x4 Cube Combined Final 1 30.32   NR 33.22   30.32 36.57 31.11 33.26 35.29
5x5x5 Cube Combined Final 1 1:00.51   1:04.74   1:08.39 1:00.51 1:05.49 1:04.85 1:03.88
Megaminx Combined Final 3 48.32   53.20   48.32 51.54 53.62 54.44 58.33
Pyraminx Final 1 2.27   4.01   2.27 4.77 4.02 DNF 3.24
First round 4 3.90   4.97   4.48 5.02 3.90 6.86 5.42
Skewb Final 3 3.87   4.63   3.87 4.96 4.18 4.75 6.94
First round 3 3.92   4.66   4.05 3.92 3.98 5.96 DNF
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 13 10.26   12.86   11.38 13.12 15.19 10.26 14.07
2x2x2 Cube Final 10 3.40   5.34   3.74 3.40 7.07 5.21 DNF
First round 11 3.93   4.52   3.93 5.11 4.46 3.99 DNF
4x4x4 Cube Combined Final 8 45.54   48.70   47.97 49.47 48.65 45.54 52.91
5x5x5 Cube Combined Final 6 1:25.44   1:34.86   1:33.86 1:25.44 1:44.13 1:35.05 1:35.66
Megaminx Combined Final 9 1:38.97   1:54.07   1:38.97 1:57.50 2:06.10 1:40.36 2:04.36
Pyraminx Final 12 6.89   10.98   6.89 8.17 11.90 12.87 14.61
First round 12 2.65   8.98   9.95 7.24 15.19 2.65 9.76
Skewb Final 5 5.37   7.44   8.51 11.54 5.37 7.11 6.69
First round 8 5.47   9.49   8.90 9.94 9.63 15.85 5.47
Micki Kanaiya Harning    Denmark
Micki Kanaiya Harning
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 10.00   11.17   10.53 10.29 10.00 12.69 15.00
First round 4 8.71   10.61   11.39 10.35 10.79 10.68 8.71
2x2x2 Cube Final 3 2.15   2.84   2.72 4.15 2.85 2.96 2.15
First round 2 1.79   2.51   1.79 2.51 3.03 9.04 2.00
4x4x4 Cube Combined Final 7 44.02   48.20   44.80 52.38 44.02 47.43 DNF
5x5x5 Cube Combined Final 13 1:43.17   1:57.41   1:45.53 1:59.74 2:06.97 1:43.17 2:11.00
Pyraminx Final 7 5.78   7.49   5.78 7.80 6.83 11.01 7.84
First round 11 6.06   8.85   10.24 9.46 6.86 11.49 6.06
Skewb First round 12 9.05   12.45   13.48 12.84 9.05 11.02 15.03
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 26 15.91   23.77   28.18 24.74 15.91 25.39 21.17
2x2x2 Cube First round 28 12.19   14.40   13.95 12.19 15.76 13.49 16.94
4x4x4 Cube Combined Final 19 1:40.92     1:40.92 DNF
Pyraminx First round 26 9.60   13.11   16.59 9.60 10.74 DNF 11.99
Skewb First round 22 18.25   24.79   35.41 18.25 24.36 28.47 21.53
Nikolai Bjerrum Baunkilde    Denmark
Nikolai Bjerrum Baunkilde
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 13.19   15.54   15.28 17.15 14.19 13.19 DNF
First round 12 9.49   12.65   11.98 12.81 13.48 13.17 9.49
2x2x2 Cube Final 12 3.98   6.48   3.98 8.11 5.15 6.18 8.29
First round 5 3.15   3.80   3.88 DNF 3.43 4.10 3.15
4x4x4 Cube Combined Final 11 50.75   54.06   56.91 51.03 50.75 54.23 1:04.50
5x5x5 Cube Combined Final 15 1:55.46   1:59.64   1:55.46 2:06.25 1:55.67 1:59.57 2:03.69
Pyraminx First round 16 8.02   9.81   8.02 DNF 11.45 9.04 8.94
Noa Piamonte Vejlø    Denmark
Noa Piamonte Vejlø
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 23 15.03   19.49   15.03 21.30 16.17 21.00 26.59
2x2x2 Cube First round 23 5.67   9.86   DNF 7.20 6.84 5.67 15.55
Pyraminx First round 27 10.36   13.86   16.64 12.15 14.85 14.59 10.36
Oscar Roth Andersen    Denmark
Oscar Roth Andersen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.65   11.57   11.87 8.65 DNF 10.70 12.15
First round 6 10.39   11.32   11.77 10.98 11.21 10.39 14.98
Megaminx Combined Final 1 42.76   48.30   42.76 48.91 51.21 46.32 49.67
Pyraminx Final 2 3.00   4.31   3.95 6.10 5.79 3.00 3.18
First round 3 2.30   4.54   4.55 2.30 3.92 5.43 5.16
Peder Steen Henriksen    Denmark
Peder Steen Henriksen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 28 24.44   25.61   24.44 24.88 24.71 27.83 27.25
2x2x2 Cube First round 21 5.74   8.32   8.04 7.80 10.30 9.12 5.74
Pyraminx First round 19 8.20   10.38   11.08 11.30 8.76 8.20 12.47
Skewb First round 19 7.89   18.78   19.42 19.00 17.92 23.38 7.89
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 8.98   10.72   11.31 8.98 13.04 11.08 9.77
First round 9 8.27   11.80   8.27 12.78 10.03 16.37 12.58
2x2x2 Cube Final 4 1.54   3.11   2.18 1.93 5.23 DNF 1.54
First round 1 1.62   2.13   2.30 2.15 1.94 1.62 2.67
4x4x4 Cube Combined Final 3 33.76   37.29   38.48 47.43 33.76 39.57 33.83
5x5x5 Cube Combined Final 3 1:09.67   1:13.48   1:18.62 1:11.91 1:09.67 1:12.80 1:15.72
Megaminx Combined Final 8 1:29.32   1:40.40   1:29.32 1:31.51 1:51.77 1:42.65 1:47.05
Pyraminx Final 6 3.36   6.74   3.36 8.38 4.11 8.74 7.73
First round 2 4.21   4.48   7.23 4.68 4.51 4.21 4.26
Skewb Final 2 3.75   4.46   4.97 DNF 4.04 4.38 3.75
First round 2 2.73   4.66   3.33 3.29 2.73 8.88 7.36
Theo Lyholm    Denmark
Theo Lyholm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 8.79   13.37   13.62 8.79 26.88 13.57 12.92
First round 8 9.83   11.71   14.67 9.83 13.55 11.66 9.93
2x2x2 Cube First round 15 4.42   5.96   4.42 6.88 6.33 4.66 7.25
4x4x4 Cube Combined Final 16 53.95   1:02.50   53.95 1:02.06 54.26 1:13.09 1:11.17
5x5x5 Cube Combined Final 7 1:28.32   1:40.17   1:42.47 1:28.32 1:46.27 1:31.77 DNF
Megaminx Combined Final 11 1:44.51   1:57.25   1:59.67 2:09.12 1:44.51 1:59.35 1:52.72
Pyraminx Final 4 4.56   5.94   4.56 6.51 5.58 5.74 7.09
First round 5 4.10   5.83   6.27 4.10 6.22 8.06 5.00
Skewb Final 8 8.95   10.40   8.95 9.40 9.98 11.81 20.02
First round 7 6.59   8.97   8.94 6.59 8.63 9.35 9.52
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 25 22.02   22.83   22.70 22.96 22.02 22.83 24.00
2x2x2 Cube First round 14 4.20   5.80   6.88 6.47 4.20 6.08 4.85
4x4x4 Cube Combined Final 20 1:49.97     1:49.97 2:18.28
Pyraminx First round 15 5.46   9.61   10.89 8.61 12.38 5.46 9.32
Skewb First round 14 11.76   13.55   13.41 13.05 14.18 27.30 11.76
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst    Denmark
Thorvald Gisli Byrialsson Bjørst
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 31 26.24   32.26   26.64 26.24 31.22 39.43 38.91
2x2x2 Cube First round 26 8.26   11.55   11.15 12.64 12.27 8.26 11.24
Pyraminx First round 28 12.25   15.55   13.94 20.10 12.25 20.61 12.62
Victor Alexander Stolarczyk    Denmark
Victor Alexander Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 10.30   12.90   10.72 12.83 15.15 10.30 16.67
First round 11 11.53   12.14   11.82 12.93 11.53 12.70 11.90
2x2x2 Cube First round 16 4.04   6.18   6.55 DNF 4.04 5.92 6.07
4x4x4 Cube Combined Final 13 50.80   55.75   50.80 1:00.32 54.35 1:03.48 52.58
5x5x5 Cube Combined Final 14 1:53.12   1:57.86   1:59.74 2:04.22 1:53.12 1:54.25 1:59.58
Megaminx Combined Final 14 2:25.23     3:22.76 2:25.23
Pyraminx First round 20 6.97   10.89   6.97 8.89 7.90 15.89 17.40
Skewb Final 4 4.59   6.53   5.24 4.59 6.38 9.71 7.96
First round 4 4.67   6.80   5.97 7.87 7.47 6.96 4.67
Zoé de Moffarts    Belgium
Zoé de Moffarts
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 16.90   18.71   16.90 26.73 18.83 20.01 17.30
5x5x5 Cube Combined Final 12 1:51.42   1:52.71   1:51.42 1:53.27 1:51.89 DNF 1:52.98
Megaminx Combined Final 7 1:12.90   1:21.46   1:32.86 1:25.17 1:12.90 1:19.81 1:19.39
Pyraminx First round 17 6.58   10.10   6.58 10.54 10.57 20.01 9.18