Generalforsamlingen 2018

Date City WCA LInk
2018-1-27  Denmark, Tårnby Generalforsamlingen 2018

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Martin Vædele Egdal 8.37  Karl Taagaard Hansen 8.98  Nathaniel Berg 10.48
 2x2x2 Cube  Rasmus Stub Detlefsen 1.83  Martin Vædele Egdal 2.26  Elvin Thorsen 3.03
 4x4x4 Cube  Martin Vædele Egdal 33.35  Karina Grandjean Beck 35.12  Nathaniel Berg 35.90
 3x3x3 Blindfolded  Daniel Anker Hermansen 49.83  Martin Vædele Egdal 1:07.21  Manu Vereecken 1:15.54
 3x3x3 One-Handed  Martin Vædele Egdal 14.16  Rasmus Stub Detlefsen 18.17  Karl Taagaard Hansen 18.65
 Pyraminx  Martin Vædele Egdal 2.95  Elvin Thorsen 3.25  Daniel Vædele Egdal 3.75
 Skewb  Martin Vædele Egdal 3.42  Daniel Vædele Egdal 3.49  Rasmus Stub Detlefsen 3.74
 Square-1  Rasmus Stub Detlefsen 8.23  Martin Vædele Egdal 8.95  Daniel Vædele Egdal 14.02
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 7.50   8.28    Denmark 8.91 7.50 11.91 8.15 7.78
2 Nathaniel Berg 7.48   8.44    Sweden 9.01 7.95 12.77 8.37 7.48
3 Karl Taagaard Hansen 7.37   9.90    Denmark 11.03 8.57 10.10 7.37 13.11
4 Elvin Thorsen 9.86   10.63    Sweden 11.09 10.83 9.96 9.86 15.03
5 Daniel Vædele Egdal 8.67   10.65    Denmark 10.42 9.93 13.98 8.67 11.59
6 Rasmus Stub Detlefsen 7.96   10.68    Denmark 9.24 9.40 7.96 DNF 13.39
7 Peter Nielsen 9.67   10.75    Denmark 9.87 12.30 DNF 9.67 10.08
8 Christian Smedegaard 8.93   10.81    Denmark 29.44 10.20 8.93 11.15 11.07
9 Karina Grandjean Beck 8.79   10.91    Denmark 11.45 8.79 10.36 10.93 13.32
10 Magnus Patrick Kanstrup 9.85   11.43    Denmark 9.85 12.10 10.05 12.15 15.26
11 Micki Kanaiya Harning 8.40   11.56    Denmark 13.05 10.81 11.18 12.68 8.40
12 Mathias Søndergaard Byrne 10.20   11.59    Denmark 12.14 11.61 11.01 10.20 DNF
13 Theo Lyholm 10.16   11.73    Denmark 13.84 11.51 11.92 10.16 11.77
14 Victor Alexander Stolarczyk 9.43   12.62    Denmark 16.59 9.43 17.40 10.66 10.60
15 Kristian Emil Østfeldt 12.47   12.90    Denmark 12.97 12.67 13.05 15.02 12.47
16 Lauge Leth Jensen 11.57   13.05    Denmark 13.43 13.33 11.57 12.38 DNF
17 Adam Daniel Simonsen 11.44   13.88    Denmark 15.39 14.33 11.44 11.92 17.80
18 Callum Goodyear 11.74   13.88    United Kingdom 13.31 11.74 15.05 13.27 15.71
19 Magnus Søndergaard Byrne 12.28   14.22    Denmark 14.13 14.87 12.28 13.66 DNF
20 Fredrik Trondhjem 11.05   14.25    Denmark 12.96 17.66 12.12 11.05 17.69
21 Henrik Buus Aagaard 13.60   14.59    Denmark 14.32 15.38 14.06 13.60 16.37
22 Daniel Anker Hermansen 13.69   15.56    Denmark 13.69 19.23 14.29 16.37 16.02
23 Nikolai Bjerrum Baunkilde 11.65   15.66    Denmark 16.56 11.65 DNF 15.58 14.83
24 Daniel Bjørbæk Fuchs 13.11   16.08    Denmark 14.44 17.13 13.11 18.58 16.66
25 Manu Vereecken 14.61   16.64    Belgium 18.12 14.61 15.29 17.27 17.36
26 Karla Struer Lund 16.40   16.91    Denmark 16.40 16.58 17.60 16.56 19.41
27 Laurids Abelsen Holm 12.42   16.93    Denmark 18.56 18.97 15.38 12.42 16.84
28 Noa Piamonte Vejlø 16.45   18.45    Denmark 19.46 16.45 16.79 19.83 19.09
29 Steffen Nielsen 15.09   18.48    Denmark 19.09 17.31 19.04 15.09 20.78
30 Lars Vennike Nielsson 15.48   18.95    Denmark 15.48 18.97 17.26 23.08 20.63
31 Frederik Hansen 15.88   19.17    Denmark 19.26 21.30 32.39 16.94 15.88
32 Lucas Debes 17.02   19.92    Denmark 17.02 18.75 21.46 24.55 19.54
33 Thomas Sonnenberg Jarner 19.74   21.26    Denmark 20.05 21.33 22.90 19.74 22.41
34 Mikela Elleby Jørgensen 19.21   21.98    Denmark 28.54 26.11 19.60 20.23 19.21
35 Frederik Løchte 19.59   22.06    Denmark 26.99 23.79 19.59 21.63 20.76
36 Oliver Balshøj Madsen 18.40   24.01    Denmark 18.40 25.96 23.32 22.74 27.72
37 Johannes Jeppesen 21.80   28.06    Denmark 30.88 25.51 27.78 21.80 57.54
38 Hampus Lidén 24.59   32.64    Sweden 30.11 32.21 37.12 35.60 24.59
39 Jeppe Røjel Niemann 25.79   32.84    Denmark 35.40 35.46 34.85 25.79 28.26
40 Camilla Jul Nielsson 23.88   33.16    Denmark 36.71 40.66 26.12 36.64 23.88
41 Torbjörn Thorsén 29.85   34.51    Sweden 31.76 34.25 38.70 37.53 29.85
42 Joy Liou Liu 30.77   36.89    China 1:15.00 32.33 46.80 31.55 30.77
43 Sigurd Roos 25.72   38.86    Denmark 31.50 43.73 DNF 25.72 41.35
44 Thor Muto Asmund 30.15   38.88    Denmark 30.15 39.07 50.98 43.56 34.01
45 Aaron Mach 23.98   42.27    Germany 26.06 42.44 58.30 DNF 23.98
46 Marcus Skov Zacho 33.98   45.26    Denmark 51.51 47.88 47.28 40.62 33.98
47 Christian Albert Hansen Knudsen 41.31   49.28    Denmark 43.96 57.17 41.31 1:18.94 46.72
48 Mathias Gudmand Grandt Larsen 45.14   50.84    Denmark 53.86 45.14 52.61 46.06 55.82
49 Lasse Schumacher Sommerlund 45.89   56.85    Denmark 1:05.71 50.96 45.89 59.91 59.67
50 Jennifer Thorsen 57.40   1:07.00    Sweden 1:01.87 1:14.66 1:04.46 57.40 1:21.53
51 Isabella Victoria Stolarczyk 1:21.19   1:26.60    Denmark 1:22.45 1:21.19 2:01.15 1:35.67 1:21.67
52 Hannah Claus 1:24.81   1:28.00    Belgium 1:25.50 1:33.69 1:24.82 1:24.81 1:38.60
53 Kristoffer Vasehus 18.03   DNF    Denmark 18.03 23.18 DNF 21.07 DNF
54 Skjold Schønnemann Andreasen 31.24   DNF    Denmark 31.24 36.83 DNF 34.08 DNF
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 7.58   8.37    Denmark 9.16 8.20 7.58 8.67 8.25
2 Karl Taagaard Hansen 8.39   8.98    Denmark 10.60 8.39 9.16 8.53 9.26
3 Nathaniel Berg 9.15   10.48    Sweden 10.48 9.99 13.63 10.96 9.15
4 Rasmus Stub Detlefsen 9.30   10.49    Denmark 9.77 11.33 12.12 9.30 10.37
5 Daniel Vædele Egdal 9.01   10.52    Denmark 9.81 9.01 12.21 10.71 11.04
6 Peter Nielsen 8.94   10.79    Denmark 12.72 8.94 9.50 12.64 10.23
7 Karina Grandjean Beck 9.23   11.64    Denmark 9.23 13.60 10.52 12.27 12.14
8 Victor Alexander Stolarczyk 10.07   11.67    Denmark 14.02 10.73 16.55 10.26 10.07
9 Magnus Patrick Kanstrup 10.63   11.79    Denmark 10.63 12.74 11.53 11.26 12.57
10 Elvin Thorsen 11.02   12.09    Sweden 13.14 12.80 11.46 12.00 11.02
11 Mathias Søndergaard Byrne 11.38   12.58    Denmark 11.38 11.66 14.02 12.05 15.47
12 Christian Smedegaard 12.33   13.06    Denmark 13.72 12.33 13.34 12.95 12.90
13 Kristian Emil Østfeldt 11.56   13.38    Denmark 16.41 12.10 15.17 11.56 12.87
14 Lauge Leth Jensen 11.51   13.45    Denmark 16.44 11.51 14.46 12.51 13.39
15 Theo Lyholm 10.30   13.61    Denmark 15.02 12.85 13.13 10.30 14.84
16 Adam Daniel Simonsen 13.03   15.00    Denmark 13.03 13.70 21.48 14.98 16.31
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 1.44   1.83    Denmark 2.26 1.74 3.98 1.50 1.44
2 Martin Vædele Egdal 1.82   2.26    Denmark 4.12 1.82 2.38 2.07 2.34
3 Elvin Thorsen 2.03   3.03    Sweden 3.45 2.57 3.97 3.08 2.03
4 Henrik Buus Aagaard 2.31   3.31    Denmark 3.84 2.54 3.55 6.48 2.31
5 Daniel Vædele Egdal 2.24   3.49    Denmark 2.24 4.68 DNF 2.93 2.87
6 Callum Goodyear 2.83   3.81    United Kingdom 2.83 3.81 4.22 3.41 11.78
7 Nathaniel Berg 3.35   3.92    Sweden 5.35 4.10 3.94 3.35 3.73
8 Christian Smedegaard 2.46   3.98    Denmark 2.46 3.05 5.24 3.64 5.99
9 Mathias Søndergaard Byrne 2.35   4.00    Denmark 4.37 2.35 4.42 4.49 3.20
10 Theo Lyholm 2.57   4.44    Denmark 2.57 5.24 4.34 4.36 4.61
11 Kristian Emil Østfeldt 2.45   4.53    Denmark 2.45 4.55 6.79 4.94 4.10
12 Karl Taagaard Hansen 3.76   4.64    Denmark 4.73 6.00 5.26 3.93 3.76
13 Nikolai Bjerrum Baunkilde 3.66   4.66    Denmark 3.74 7.88 3.66 6.29 3.94
14 Fredrik Trondhjem 2.62   4.68    Denmark 2.62 4.77 4.66 4.60 5.70
15 Laurids Abelsen Holm 4.40   4.85    Denmark 5.35 4.50 4.69 7.76 4.40
16 Victor Alexander Stolarczyk 3.41   5.13    Denmark 4.06 3.41 5.56 5.78 6.23
17 Magnus Patrick Kanstrup 3.16   5.27    Denmark 4.71 4.67 7.81 6.44 3.16
18 Thomas Sonnenberg Jarner 4.55   5.27    Denmark 5.04 7.30 4.55 5.27 5.50
19 Peter Nielsen 3.19   5.33    Denmark 3.63 3.19 6.25 6.11 6.68
20 Magnus Søndergaard Byrne 3.47   5.57    Denmark DNF 3.47 6.44 4.14 6.13
21 Lucas Debes 5.02   5.89    Denmark 7.50 6.47 5.93 5.02 5.28
22 Daniel Anker Hermansen 3.04   5.99    Denmark 3.04 6.31 4.67 7.29 6.98
23 Kristoffer Vasehus 3.60   6.23    Denmark 7.31 6.88 7.35 4.51 3.60
24 Lauge Leth Jensen 5.64   6.31    Denmark 6.63 5.64 6.68 5.85 6.46
25 Frederik Hansen 5.96   6.80    Denmark 6.74 18.18 7.20 5.96 6.45
26 Steffen Nielsen 6.59   6.86    Denmark 6.59 7.10 8.54 6.85 6.62
27 Lars Vennike Nielsson 3.18   6.93    Denmark 3.18 8.10 7.21 5.48 8.95
28 Hampus Lidén 6.35   7.11    Sweden 7.40 7.54 8.24 6.38 6.35
29 Aaron Mach 5.78   7.14    Germany 8.51 7.21 5.78 6.48 7.72
30 Noa Piamonte Vejlø 4.37   7.58    Denmark 7.93 4.37 5.82 9.02 8.99
31 Johannes Jeppesen 5.25   7.76    Denmark 12.73 7.08 5.25 7.75 8.46
32 Adam Daniel Simonsen 4.03   7.97    Denmark 9.37 DNF 7.66 4.03 6.88
33 Daniel Bjørbæk Fuchs 6.57   7.99    Denmark 9.22 11.46 7.94 6.57 6.80
34 Frederik Løchte 6.03   9.00    Denmark 9.63 9.26 10.73 8.11 6.03
35 Jeppe Røjel Niemann 9.31   9.79    Denmark 9.86 9.85 9.88 9.65 9.31
36 Torbjörn Thorsén 7.08   10.07    Sweden 7.08 8.30 7.30 19.13 14.61
37 Mikela Elleby Jørgensen 8.72   10.23    Denmark 9.12 12.05 8.72 13.00 9.53
38 Joy Liou Liu 5.14   10.38    China 10.38 11.37 9.38 11.46 5.14
39 Lasse Schumacher Sommerlund 10.90   13.34    Denmark 10.90 12.11 13.59 21.16 14.33
40 Marcus Skov Zacho 12.94   14.27    Denmark 12.94 16.89 14.40 15.16 13.26
41 Thor Muto Asmund 11.81   14.79    Denmark 11.81 15.68 14.51 18.75 14.17
42 Jennifer Thorsen 12.73   15.51    Sweden 12.73 18.59 18.84 13.40 14.54
43 Mathias Gudmand Grandt Larsen 9.16   15.63    Denmark 25.51 9.16 20.95 13.81 12.14
44 Isabella Victoria Stolarczyk 13.23   19.14    Denmark 20.23 19.98 17.21 20.31 13.23
45 Hannah Claus 15.17   30.68    Belgium 28.38 33.47 30.20 53.18 15.17
46 Christian Albert Hansen Knudsen 23.30   DNF    Denmark DNF DNF 23.30 27.91 24.70
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 32.26   33.35    Denmark 32.63 34.26 35.85 32.26 33.17
2 Karina Grandjean Beck 32.45   35.12    Denmark 37.23 38.26 33.38 34.74 32.45
3 Nathaniel Berg 31.48   35.90    Sweden 37.70 35.32 31.48 34.67 39.92
4 Daniel Vædele Egdal 38.53   39.35    Denmark 38.53 38.56 39.02 45.03 40.48
5 Rasmus Stub Detlefsen 33.83   39.96    Denmark 36.61 37.40 45.86 49.61 33.83
6 Magnus Patrick Kanstrup 41.00   44.74    Denmark 43.07 43.81 49.21 47.34 41.00
7 Mathias Søndergaard Byrne 43.40   45.46    Denmark 44.71 1:01.16 43.89 43.40 47.78
8 Elvin Thorsen 42.08   45.63    Sweden 44.75 42.08 46.66 57.05 45.48
9 Micki Kanaiya Harning 40.41   48.20    Denmark 49.30 40.41 47.80 DNF 47.49
10 Callum Goodyear 46.25   49.12    United Kingdom 50.10 48.38 46.25 55.24 48.87
11 Theo Lyholm 46.33   51.08    Denmark 49.63 55.74 46.33 50.69 52.91
12 Fredrik Trondhjem 46.86   52.39    Denmark 46.86 49.65 50.59 56.94 1:03.93
13 Magnus Søndergaard Byrne 43.02   52.93    Denmark 1:01.12 52.41 51.89 43.02 54.49
14 Karl Taagaard Hansen 42.90   52.97    Denmark 1:04.09 47.90 1:03.74 47.26 42.90
15 Christian Smedegaard 51.60   54.58    Denmark 53.44 51.60 58.10 1:02.31 52.19
16 Daniel Anker Hermansen 52.13   54.99    Denmark 52.19 58.94 53.83 1:03.23 52.13
17 Lauge Leth Jensen 47.82   56.03    Denmark 50.39 59.45 59.17 58.54 47.82
18 Victor Alexander Stolarczyk 52.89   57.98    Denmark 1:05.79 1:01.22 57.56 55.16 52.89
19 Nikolai Bjerrum Baunkilde 46.72   1:00.06    Denmark 46.72 1:02.80 59.87 57.50 1:44.83
20 Henrik Buus Aagaard 53.48   1:01.52    Denmark 1:01.50 1:04.57 1:00.86 53.48 1:02.20
21 Steffen Nielsen 52.43   1:01.79    Denmark 59.43 52.43 1:00.70 1:07.56 1:05.25
22 Kristian Emil Østfeldt 48.82   1:02.66    Denmark 48.82 1:00.40 1:08.62 1:07.52 1:00.06
23 Karla Struer Lund 53.58   1:03.33    Denmark 1:04.50 1:11.85 1:06.48 59.00 53.58
24 Manu Vereecken 1:02.09   1:05.11    Belgium 1:04.30 1:07.18 1:03.84 1:02.09 1:20.09
25 Lars Vennike Nielsson 1:09.41   1:26.44    Denmark 1:31.33 1:09.41 2:08.68 1:28.97 1:19.01
26 Peter Nielsen 38.60   DNF    Denmark DNF 40.46 38.60 47.05 DNF
27 Mikela Elleby Jørgensen 1:32.74      Denmark 1:32.74 1:37.17
28 Laurids Abelsen Holm 1:40.80      Denmark 2:31.16 1:40.80
29 Oliver Balshøj Madsen 1:42.20      Denmark 1:48.27 1:42.20
30 Thomas Sonnenberg Jarner 1:43.99      Denmark 1:43.99 1:59.06
31 Johannes Jeppesen 1:54.16      Denmark 1:54.16 1:58.08
32 Thor Muto Asmund 2:13.71      Denmark 2:13.71 2:38.90
  3x3x3 Blindfolded   Final   (Best of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Daniel Anker Hermansen 49.83   NR DNF    Denmark DNF DNF 49.83
2 Martin Vædele Egdal 1:07.21   DNF    Denmark 1:24.78 1:07.21 DNF
3 Manu Vereecken 1:15.54   1:21.67    Belgium 1:25.45 1:24.01 1:15.54
4 Kristian Emil Østfeldt 2:00.99   DNF    Denmark 2:09.01 2:00.99 DNF
5 Henrik Buus Aagaard 2:08.17   DNF    Denmark DNF 2:08.17 DNF
6 Daniel Vædele Egdal 2:11.36   DNF    Denmark 2:11.36 DNF DNF
7 Callum Goodyear 2:21.04   DNF    United Kingdom DNF DNF 2:21.04
8 Lars Vennike Nielsson 2:34.22   DNF    Denmark 2:36.31 2:34.22 DNF
9 Thor Muto Asmund 2:42.39   DNF    Denmark DNF DNF 2:42.39
10 Rasmus Stub Detlefsen 3:21.55   DNF    Denmark DNF 3:21.55 DNF
11 Elvin Thorsen 4:38.90   5:03.04    Sweden 5:36.16 4:54.06 4:38.90
12 Mikela Elleby Jørgensen 4:46.37   DNF    Denmark DNF 4:46.37 DNF
13 Magnus Patrick Kanstrup DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
13 Nikolai Bjerrum Baunkilde DNF   DNF    Denmark DNF DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 12.51   14.16    Denmark 22.87 14.78 12.51 13.81 13.89
2 Rasmus Stub Detlefsen 16.05   18.17    Denmark 19.04 18.59 19.93 16.05 16.88
3 Karl Taagaard Hansen 15.48   18.65    Denmark 22.12 18.14 22.18 15.68 15.48
4 Henrik Buus Aagaard 18.33   18.86    Denmark 18.58 22.59 18.33 18.88 19.12
5 Daniel Vædele Egdal 15.25   19.15    Denmark 15.25 20.08 19.38 24.59 17.98
6 Theo Lyholm 15.97   19.33    Denmark 15.97 23.44 17.62 19.97 20.39
7 Kristian Emil Østfeldt 14.34   20.08    Denmark 20.54 29.44 19.53 14.34 20.16
8 Karina Grandjean Beck 17.30   20.48    Denmark 21.45 20.78 17.30 22.52 19.22
9 Mathias Søndergaard Byrne 16.43   21.21    Denmark 20.75 23.03 16.43 19.84 32.05
10 Elvin Thorsen 14.21   22.48    Sweden 18.37 14.21 22.84 33.27 26.23
11 Victor Alexander Stolarczyk 17.69   22.54    Denmark 21.22 21.85 31.47 17.69 24.54
12 Nathaniel Berg 17.26   22.71    Sweden 21.39 27.94 22.94 17.26 23.79
13 Peter Nielsen 20.17   23.78    Denmark 25.22 21.25 24.88 20.17 26.47
14 Callum Goodyear 20.62   24.02    United Kingdom 20.62 21.09 27.77 29.32 23.19
15 Magnus Patrick Kanstrup 22.04   24.71    Denmark 27.47 26.89 23.31 23.93 22.04
16 Laurids Abelsen Holm 21.12   25.30    Denmark 27.06 21.12 31.71 26.70 22.14
17 Christian Smedegaard 20.99   25.46    Denmark 26.60 23.00 29.07 26.77 20.99
18 Lauge Leth Jensen 24.91   27.00    Denmark 25.92 28.17 30.54 24.91 26.92
19 Fredrik Trondhjem 18.97   27.99    Denmark 29.06 28.61 32.22 26.31 18.97
20 Daniel Anker Hermansen 30.72      Denmark 30.72 33.72
21 Noa Piamonte Vejlø 30.82      Denmark 30.82 42.91
22 Steffen Nielsen 36.81      Denmark 36.81 59.31
23 Thomas Sonnenberg Jarner 36.93      Denmark 36.93 47.45
24 Magnus Søndergaard Byrne 38.86      Denmark 38.86 39.89
25 Manu Vereecken 43.21      Belgium 43.21 45.01
26 Daniel Bjørbæk Fuchs 44.53      Denmark 1:17.99 44.53
27 Torbjörn Thorsén 1:01.90      Sweden 1:15.13 1:01.90
  Pyraminx   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.01   2.95    Denmark 3.33 2.99 2.52 2.01 3.44
2 Elvin Thorsen 2.48   3.25    Sweden 4.62 3.47 2.84 2.48 3.45
3 Daniel Vædele Egdal 3.03   3.75    Denmark 3.47 3.48 5.64 3.03 4.29
4 Theo Lyholm 3.61   4.47    Denmark 4.78 4.40 4.22 3.61 DNF
5 Magnus Søndergaard Byrne 4.02   4.82    Denmark 4.62 5.15 5.70 4.02 4.68
6 Rasmus Stub Detlefsen 1.77   5.02    Denmark 5.15 5.44 10.75 1.77 4.47
7 Karina Grandjean Beck 4.58   5.43    Denmark 4.83 6.83 6.04 4.58 5.41
8 Nathaniel Berg 3.92   5.46    Sweden 6.11 4.62 8.26 3.92 5.66
9 Callum Goodyear 4.47   7.30    United Kingdom 7.92 8.51 7.75 6.22 4.47
10 Mathias Søndergaard Byrne 2.69   7.48    Denmark 9.10 2.69 8.93 6.04 7.48
11 Lauge Leth Jensen 5.62   8.18    Denmark 9.77 5.62 6.21 9.31 9.03
12 Karl Taagaard Hansen 4.52   8.25    Denmark 7.64 4.52 7.64 10.27 9.46
13 Thomas Sonnenberg Jarner 5.04   8.49    Denmark 10.35 5.04 6.51 8.61 10.61
14 Magnus Patrick Kanstrup 4.90   8.79    Denmark 8.78 8.56 9.61 4.90 9.04
15 Henrik Buus Aagaard 4.07   9.42    Denmark 11.27 4.07 8.96 15.27 8.02
16 Fredrik Trondhjem 5.85   9.55    Denmark 12.55 5.85 9.06 7.03 DNF
17 Johannes Jeppesen 6.08   9.62    Denmark 11.78 6.08 7.22 12.12 9.85
18 Kristian Emil Østfeldt 7.96   9.68    Denmark 7.96 10.78 10.24 8.62 10.18
19 Christian Smedegaard 5.33   9.91    Denmark 11.25 5.33 9.87 12.32 8.62
20 Nikolai Bjerrum Baunkilde 7.53   10.72    Denmark 14.62 9.89 9.66 12.60 7.53
21 Frederik Løchte 7.02   10.75    Denmark 7.02 11.52 19.64 12.41 8.33
22 Lucas Debes 10.82   11.37    Denmark 12.29 10.99 10.83 18.67 10.82
23 Victor Alexander Stolarczyk 3.47   11.42    Denmark 14.96 3.47 14.94 7.07 12.24
24 Mikela Elleby Jørgensen 10.18   11.74    Denmark 13.17 14.14 10.44 10.18 11.60
25 Kristoffer Vasehus 12.62   13.79    Denmark 14.27 12.67 15.81 12.62 14.44
26 Noa Piamonte Vejlø 10.72   14.06    Denmark 14.12 14.04 15.02 14.02 10.72
27 Torbjörn Thorsén 9.12   14.19    Sweden 9.12 19.80 13.13 17.18 12.25
28 Joy Liou Liu 12.54   14.95    China 13.40 16.14 12.54 22.30 15.30
29 Frederik Hansen 9.02   15.17    Denmark 19.46 14.29 9.02 17.67 13.56
30 Thor Muto Asmund 10.45   15.39    Denmark 15.31 10.45 14.63 20.24 16.24
31 Aaron Mach 11.84   15.78    Germany 27.40 20.23 14.54 12.56 11.84
32 Steffen Nielsen 8.41   16.25    Denmark 18.33 8.41 12.84 17.57 23.37
33 Jeppe Røjel Niemann 12.11   18.58    Denmark 12.11 21.40 25.76 18.69 15.66
34 Adam Daniel Simonsen 18.11   18.63    Denmark 18.29 32.24 18.11 18.28 19.31
35 Marcus Skov Zacho 12.52   18.67    Denmark 30.70 19.38 21.80 12.52 14.82
36 Christian Albert Hansen Knudsen 14.58   18.82    Denmark 19.65 16.16 DNF 20.65 14.58
37 Lasse Schumacher Sommerlund 14.88   19.39    Denmark 27.09 14.88 21.34 19.72 17.11
38 Peter Nielsen 10.69   19.64    Denmark 19.44 17.18 25.78 10.69 22.30
39 Hampus Lidén 14.92   19.74    Sweden 16.89 24.34 14.92 17.99 27.70
40 Laurids Abelsen Holm 17.85   23.92    Denmark 22.26 23.39 26.11 17.85 27.66
41 Isabella Victoria Stolarczyk 22.61   34.67    Denmark 1:47.98 39.65 36.38 27.99 22.61
42 Jennifer Thorsen 27.21   49.49    Sweden 58.99 58.03 38.98 27.21 51.46
  Skewb   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Martin Vædele Egdal 2.67   3.42    Denmark 2.67 3.27 3.69 3.52 3.47
2 Daniel Vædele Egdal 3.18   3.49    Denmark 3.37 4.80 3.23 3.88 3.18
3 Rasmus Stub Detlefsen 3.29   3.74    Denmark 3.29 8.56 3.52 4.02 3.67
4 Nathaniel Berg 3.12   5.55    Sweden 5.73 6.68 7.54 4.25 3.12
5 Elvin Thorsen 3.50   5.84    Sweden 7.24 6.50 4.77 6.26 3.50
6 Magnus Søndergaard Byrne 3.48   6.79    Denmark 3.48 8.42 8.14 5.25 6.99
7 Mathias Søndergaard Byrne 4.73   6.94    Denmark 6.51 12.65 4.73 6.96 7.34
8 Victor Alexander Stolarczyk 3.89   8.28    Denmark 6.99 8.87 DNF 8.97 3.89
9 Theo Lyholm 4.30   8.60    Denmark 4.30 26.29 6.25 6.97 12.57
10 Lucas Debes 7.00   8.62    Denmark 9.21 7.00 9.05 11.81 7.61
11 Fredrik Trondhjem 4.95   8.83    Denmark 12.36 4.95 8.27 7.45 10.78
12 Magnus Patrick Kanstrup 4.85   8.97    Denmark 10.77 7.07 DNF 9.08 4.85
13 Karl Taagaard Hansen 5.64   9.02    Denmark 7.50 5.64 9.17 13.68 10.40
14 Christian Smedegaard 4.64   9.18    Denmark 4.64 DNF 8.18 9.37 9.98
15 Noa Piamonte Vejlø 7.35   9.21    Denmark 14.42 7.35 9.70 8.94 9.00
16 Kristoffer Vasehus 7.50   9.29    Denmark 10.22 7.50 12.08 8.81 8.84
17 Steffen Nielsen 7.72   10.33    Denmark 8.28 9.97 14.36 7.72 12.73
18 Lauge Leth Jensen 8.79   10.96    Denmark 10.64 8.79 18.33 9.67 12.58
19 Joy Liou Liu 8.09   11.06    China 12.50 8.09 11.01 15.72 9.68
20 Daniel Anker Hermansen 7.18   11.07    Denmark 11.57 14.40 10.02 7.18 11.61
21 Micki Kanaiya Harning 4.50   11.58    Denmark 28.66 8.56 15.10 11.09 4.50
22 Karina Grandjean Beck 4.92   12.21    Denmark 11.23 14.23 13.91 11.48 4.92
23 Thomas Sonnenberg Jarner 8.84   12.24    Denmark 8.84 13.01 10.59 13.11 14.11
24 Johannes Jeppesen 12.69   14.72    Denmark 14.36 21.85 12.84 12.69 16.95
25 Jeppe Røjel Niemann 10.09   14.94    Denmark 15.56 10.09 25.47 13.81 15.45
26 Callum Goodyear 8.95   15.89    United Kingdom 18.23 16.95 17.55 8.95 13.17
27 Hampus Lidén 15.15   18.52    Sweden 18.88 20.93 15.74 36.02 15.15
28 Mikela Elleby Jørgensen 19.28   21.98    Denmark 32.90 22.44 23.83 19.28 19.67
29 Adam Daniel Simonsen 20.65   25.36    Denmark 26.48 20.65 39.85 23.84 25.75
30 Christian Albert Hansen Knudsen 14.09   DNF    Denmark 14.09 23.55 DNF 18.50 DNF
  Square-1   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Rasmus Stub Detlefsen 7.55   8.23   ER  Denmark 7.67 8.97 8.55 7.55 8.47
2 Martin Vædele Egdal 7.18   8.95    Denmark 8.33 10.62 8.52 7.18 10.01
3 Daniel Vædele Egdal 11.31   14.02    Denmark 15.16 11.31 13.94 13.44 14.69
4 Elvin Thorsen 14.66   21.61    Sweden 18.43 23.47 23.45 22.96 14.66
5 Magnus Søndergaard Byrne 19.34   21.79    Denmark 31.19 22.16 20.51 22.70 19.34
6 Christian Smedegaard 19.15   22.90    Denmark 37.12 20.33 22.15 26.23 19.15
7 Daniel Anker Hermansen 20.64   23.57    Denmark 29.07 20.64 21.29 25.78 23.64
8 Nathaniel Berg 23.17   27.02    Sweden 23.17 29.12 23.74 28.65 28.67
9 Mathias Søndergaard Byrne 31.86   33.19    Denmark 42.50 32.04 31.86 34.07 33.45
10 Henrik Buus Aagaard 21.28   35.84    Denmark 30.72 52.33 21.28 1:09.92 24.46
11 Callum Goodyear 24.63   37.05    United Kingdom 24.63 34.78 27.23 49.14 DNF
12 Karl Taagaard Hansen 38.10      Denmark 54.55 38.10
13 Nikolai Bjerrum Baunkilde 41.47      Denmark 41.47 52.48
14 Magnus Patrick Kanstrup 43.57      Denmark 45.73 43.57
15 Victor Alexander Stolarczyk 44.64      Denmark 53.13 44.64
16 Karla Struer Lund 47.42      Denmark 1:06.35 47.42
17 Thomas Sonnenberg Jarner 53.93      Denmark 55.13 53.93
18 Theo Lyholm 1:01.80      Denmark 1:15.98 1:01.80
19 Fredrik Trondhjem 1:13.08      Denmark 1:47.90 1:13.08
  Rubik's Cube   First round
Group No. Scramble
A #1 B2 D2 F L2 U2 B U2 B' L2 B' L2 U B F2 R' F' L U L' D R
A #2 L F2 L' F2 L B2 R U2 F2 D2 R' B D L2 D' R F2 L' U B' R
A #3 R2 F' R2 F' U2 L2 D2 B2 D2 R U2 L2 D L' D2 U' F' D' B U'
A #4 L B2 F2 R' U2 B2 L' R' B2 L' B2 F' U B' F2 D' U' F R B' D
A #5 D' F B' R B L' U2 R L2 D' R2 F L2 F' L2 B R2 B' U2 L2
A Ex#1 L D2 L' D2 L F2 L2 F2 D2 L2 D B' D B2 F U2 L F' R B2
A Ex#2 F U2 R2 B U2 B' D2 B' R2 U B F2 L' R' D B' U L2 B R'
B #1 U' R2 F L2 F' R' F D B' L' D2 L2 F2 B' R2 B' U2 B2 U2
B #2 L' F2 B' D' B2 U2 F2 D F' R2 U2 D2 R F2 U2 R2 F2 L' D2 R'
B #3 F2 L2 R2 U' L2 D B2 U' F2 L2 U' L B U B2 F U' R B' U2 R'
B #4 U2 R F2 U2 D2 L D F L2 F' U' R2 U' D F2 R2 F2 D
B #5 U F2 R2 D' F2 U' L2 D' F' L B2 L2 B' D' U' L' U L2
B Ex#1 B D2 B R2 B' D2 U2 B2 D2 U' R D B2 R' F2 U2 R B' R' B2
B Ex#2 U2 D R2 F L2 U' R' D' L2 D L2 B' D2 B' D2 R2 U2 R2 F D2
C #1 D2 B2 R2 D2 R2 F L2 R2 F' D2 U2 R' F L2 U' L D' R D' L2 F
C #2 U2 F L2 U2 R2 B' U2 B L2 B2 L2 D B R2 D' B2 U2 L F' D'
C #3 L2 F U2 F R2 F U2 F' U2 L' B' U' R' U' B' F2 R D2
C #4 U L2 R2 B2 U B2 R2 D R' B R' F2 D2 U' R' D2 F U2
C #5 B F2 L2 D2 B2 L2 F' U2 L2 U L' U F' U R' F' R' U2
C Ex#1 R' F2 D2 U2 R B2 F2 U2 B2 F2 U2 B' U' L F' R D F2 U L' D2
C Ex#2 U2 R U2 R' U2 B2 R' D2 R2 U2 R' B L' R F D F D2 U R D
D #1 D2 B F R2 D2 F U2 F' U' F' U R2 U L R' U' R2 B' F'
D #2 D2 L' U2 B2 L' B2 L' B2 R2 F2 R D L2 B' U' R F2 D L B
D #3 B' R2 D2 U2 F L2 B2 D2 B F L' D' R2 D F' R F2 R U B F
D #4 F2 D2 L2 F2 R2 U F2 D2 L' F D R' F' L2 F' R' D2 U F'
D #5 F' U L' D2 F' R D' R D2 F' L2 U L2 F2 D F2 L2 F2 U D B2
D Ex#1 B U' R L B' D' F' L2 B' L2 D' L2 B2 D' F2 R2 L2 D' R2
D Ex#2 R2 F2 R2 B2 F2 U' F2 D' B2 U' B2 R' B' L2 U' F2 U R D' F R'
E #1 R2 F2 R2 U2 R2 D2 R2 D L2 F2 D' L' D2 F' L' D2 R U' R' B2 U2
E #2 D F U F' R2 D2 F U' L' B2 L2 F2 D2 F2 U2 D B2 U' R2 D2
E #3 F U' L F' U2 B2 D' R D' R2 F2 D2 R2 F' R2 L2 F' R2 U2 B
E #4 R' D2 F U R2 U L U2 D L F' U2 F' B' D2 F' U2 L2
E #5 B L2 R2 F D2 L2 B2 U2 L R F D' B D F2 U2 R' D R
E Ex#1 D U' L2 F2 D2 U' B2 U2 R' F' D2 B2 U' R2 F L2 D2 B2 U2
E Ex#2 L2 F2 D2 B2 F2 L' B2 F2 R2 D L' B2 L' R' D' U R2 F' L
  Rubik's Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R B' U2 F' U' R' B' U F2 U B2 U2 R' L2 B2 D2 R U2 F2
A #2 L2 U' F2 U' R2 D U F2 D R2 F R B2 D R D F2 D2 F D
A #3 R2 B2 F U2 F R2 D2 R2 U R' D' R' F2 D' B U F' L' F
A #4 L2 F2 R2 D' L2 R2 F2 D' R2 B2 F D' B L F' D B' D R D'
A #5 R2 D F' L U2 F B R' L U' D2 B2 R' D2 L' U2 F2 R2 D2 R2
A Ex#1 L2 B' U2 R' D' B' U R' F2 U L B2 L2 F2 R D2 R D2 R
A Ex#2 D' R2 U L2 D' U' R2 B2 F2 U' B2 L B' L R' F' U B2 L2 D L
  2x2x2 Cube   Final
Group No. Scramble
A #1 R' F R2 U' R' F R2 U R' U2 R2
A #2 U R' F2 U2 F U2 R U' R' F U'
A #3 R' F U' F R2 F' R2 F' R U2 R'
A #4 U R F' R' U2 R2 U' R2 U' R U'
A #5 R U2 R' F U' R U2 R U' R' U2
A Ex#1 U' R U2 F' U' F' R' U R U2 R
A Ex#2 R' F R2 U' F U R U' R' F U2
B #1 R' F U2 R2 U' R U' R2 F R2 U2
B #2 R' F U2 R2 F' R' F' U' R U' R
B #3 U' R F' R2 U' F' R2 F' R2 U2 R
B #4 F U' F U' F U' R U' R F U'
B #5 R' U2 R U' R' F' U2 F' U R U'
B Ex#1 R' U2 F U' F2 U2 F' U2 R U R
B Ex#2 U R U' F' U2 R2 U' F R' U' R2
C #1 R' F U' F' U2 F R2 U' F R2 F'
C #2 U' R U R' U' F' U R2 U2 R2 U'
C #3 U R' U2 R2 U' F' R' F U2 R U'
C #4 U' F' U' F U' R U' R U' R2 F
C #5 U' R F' R' U R' U2 R U' R' F2
C Ex#1 R' F R2 U' R2 U' R' U F U' F2
C Ex#2 R F U' F U' F' R2 U R' U2 R2
D #1 R' F R U R' F U2 F2 R2 U R'
D #2 R U' F' R2 F' U' F U' F R2 U
D #3 R' F' R U' R' U F' U2 R U2 R'
D #4 R' F R2 U' R2 U2 F R2 F' R' U
D #5 U R' U2 R U' R F' R2 F2 U R'
D Ex#1 R' U2 F2 R2 U' R' U' R U' F' R'
D Ex#2 R U' R' U' R F U' F2 U' F U
  4x4x4 Cube   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 F D2 L B' D2 U F' L' B' R' B2 R2 U R2 U F2 D F2 B2 R2 Fw2 Uw2 L U' D Rw2 D L' B2 D R' B2 Fw F' U2 Fw L' B Uw Fw B2 Rw F2 Rw D'
A #2 D2 B2 L2 F2 L2 D2 B2 D2 B2 D' F B' L' B R' F D R' B D Fw2 Uw2 U R' Fw2 Uw2 Rw2 U2 D' R U' D2 F U' Fw' U2 R2 U' Rw' Fw F Uw2 Fw' U' D
A #3 L2 U2 F D L2 F2 L' U' L2 B' L2 D2 B2 R2 U R2 U B2 U R2 Uw2 B' U' Rw2 R2 B L2 U Fw2 Rw2 D2 B' U' Rw D Fw2 Rw Uw B' L' R' D2 Rw2 Fw' R'
A #4 B R2 F D2 F R2 D2 F2 R2 U L2 D' R F L U' R2 L2 D' Fw2 R' Uw2 Rw2 Fw2 L' D2 Rw2 U' B2 R U2 Fw F R' F Uw2 R' Rw' Fw Uw2 U' L B D'
A #5 D2 B L' F U' F2 D2 L B D L' U R2 F2 D' B2 L2 B2 U2 R2 U2 Rw2 Fw2 F2 U R Fw2 D' L B2 R' Fw2 Uw2 F2 Fw U' L2 Fw' R B U2 Uw Fw B L'
A Ex#1 B2 D' L2 U2 L2 U2 B2 U R2 B2 L' F2 B2 L' U2 F R2 B L' U B2 Uw2 F2 L' D Fw2 D' Rw2 Uw2 Fw2 D R Fw2 R Fw' B D' R2 U Fw2 Uw Rw L' U Rw Fw R'
A Ex#2 U2 L2 U2 D2 F R2 D2 L2 F2 U' R2 F' U B' U2 F' R' F2 U Rw2 F R2 D Fw2 D' F Uw2 F2 B Rw2 Uw2 R U' Rw D Fw' U2 L' Uw' R Fw2 Rw F2
B #1 B2 L F L F D B R2 U L' F2 R2 U2 L2 U2 F2 L2 D F2 R2 F2 Uw2 Fw2 B Rw2 U' R2 Uw2 D2 B Rw2 D' U Rw B' D' Rw B2 Fw Uw2 Rw Fw' D' U' R' U
B #2 F2 L2 U' F2 D' L2 B2 U' R2 B D' F' U2 R F2 L' F' D2 Uw2 L2 F' L' Uw2 Rw2 D2 Fw2 R' F B' U' Rw2 Uw B F2 R' Fw' Uw' F' D Fw2 Rw2 U2
B #3 F2 L2 F' R' F2 B R U R2 F L2 D2 F' U2 B D2 L2 B2 D2 Fw2 U2 Rw2 R2 B' Uw2 R B U2 B2 F R' Uw' D' L2 R B Rw D F' Uw' B2 Uw B2
B #4 B2 D2 B' D2 L2 B F2 R F R' L U2 L F' R2 D L' F Fw2 D' B Rw2 Fw2 B D' Fw2 F' D2 Fw2 Rw' F2 U B2 L D2 Uw' Rw' Fw' D' R2 Fw L U
B #5 L B2 R' U B' R2 F D2 U B' U2 L2 B2 L2 U' B2 D R2 F2 L2 Fw2 L2 R' F2 Rw2 D' L2 U2 Rw2 Fw2 R' U2 D2 Fw' L2 B R' U F' Rw Fw' Rw2 Fw' Rw B2
B Ex#1 F2 U L2 D U2 F2 D' B2 R2 B2 D2 B' L' U2 B2 D' R F' D2 B' Uw2 L2 F L Uw2 U2 L F' U2 R Fw2 L B' Uw Fw2 Uw Rw2 L' D2 Fw Uw2 F Rw' R2 Fw U
B Ex#2 U' L2 R2 U' R2 D L2 D F2 U2 R' B2 F' D2 R' F' L F2 L2 U' L' Uw2 Fw2 D2 F' R B' Uw2 R B2 Rw2 B' D' B Uw' Rw2 R2 F Uw Fw Rw Fw2 L Fw' U
C #1 B' L2 B' F2 L2 U2 B' U2 D2 B' R2 D R' D2 L' D2 R2 U' L2 F2 Rw2 Uw2 L' Fw2 F2 L' D2 R' F L' Uw F Uw2 B R Uw R F2 U Rw B' D' Rw
C #2 B2 R2 D' L2 D' B2 U' D R2 D' L B' U' F R' U B' D2 L2 D2 Uw2 B2 Rw2 Fw2 F' Rw2 L' U2 F' U2 R B' Uw' B' Uw2 U L Uw' U2 Fw Rw' Fw' B Rw B2 Uw'
C #3 D' L2 B2 U F2 U B2 U' D2 B2 R' F L D F D2 F' U F' R' Fw2 U Rw2 F' D2 B R2 F Rw2 F2 U' D2 Fw2 Rw R' U' Rw2 D B2 Fw' U Fw2 U L Uw' Fw'
C #4 F2 U' L F D L B' R' D F' D L2 B2 U2 F2 D U2 R2 B2 Uw2 L' U2 L Fw2 F L B U2 Fw2 L2 F Uw' B2 F R' Uw2 Rw Fw Uw F2 Rw U2 B
C #5 L2 D R F2 D' B U2 B R2 B2 D2 B2 L' B2 U2 R2 D2 B2 R Fw2 Uw2 R U' R' Fw2 L' D' Rw2 D' L U D2 B U Fw U Fw2 U' F' Uw Fw' Uw F Uw F2
C Ex#1 B R' F D2 U L2 D R2 F' R' B2 D2 F2 D L2 U' L2 B2 U' R2 Fw2 L' F Uw2 F' L D2 Fw2 L Uw2 R2 Uw U' Fw2 F' L F2 U' Fw' R2 Uw Fw' D2 U'
C Ex#2 B' U2 B' D2 L2 B2 D2 R2 L2 B2 R' U' B F2 R' L' F L D L' Fw2 Uw2 B' R B2 Rw2 F Uw2 B' L' Fw2 L' Uw' U D' Fw2 F' Uw2 R Fw' L U Rw Fw' F
  3x3x3 Blindfolded   Final
Group No. Scramble
A #1 R2 D2 U2 R' B2 F2 D2 L D2 F D F D F2 R' B D' F L2 F Uw2
A #2 D' F2 D' F2 L2 R2 F2 D2 L2 F' L' B D L' F L2 D L2 F L Fw
A #3 L2 U2 R2 F2 D2 U2 F' D2 U2 R2 D' L' R' D R' B2 U2 B R' D2 F Rw'
A Ex#1 F L2 B' L2 U2 R2 U2 R2 B L R' U' F D' L' B U L2 B R' Fw' Uw2
A Ex#2 R2 B2 U' L2 U2 B2 L2 R2 D U2 L2 F L' R D L' F U' R2 D R Uw2
  3x3x3 One-Handed   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 L D2 B2 U2 B' D' L B' L2 B' D L2 U2 R2 D' L2 U R2 U' L2
A #2 B2 L2 F U2 F R2 D2 L2 U2 R2 D' L' B L R' D2 L U' F D'
A #3 R2 F L2 U2 B2 D2 B D2 R2 D2 R2 D L' B' R B' L F' R D R'
A #4 L2 U2 B2 U L2 D R2 F2 L D' L' D' B2 L' B F' U R' U
A #5 L' B2 L' F2 L B2 L B' D2 R D' R2 U2 B F' R B
A Ex#1 D L2 U' L2 U F2 R2 F2 L2 U R F2 L U B' R' D' R' D F2 U
A Ex#2 R2 F2 R2 D' L2 U R2 F2 L2 R2 U' B R' D2 L F' U' R D2 L
B #1 D2 U2 F' R2 F' D2 B' R2 F2 R2 F2 L B' R' U' B' D2 F' R2 D' L'
B #2 R2 F2 U' F R2 L U2 F D F2 L2 U2 F L2 B L2 F2 R2 U2 F'
B #3 D2 B U2 F2 U2 B2 R2 F2 U' B' D2 U2 L2 R F U' F' D L'
B #4 R2 B2 L2 U L2 U2 R2 B2 D' L2 R B' L' R U2 R' F D' L F2 D2
B #5 L2 F2 R2 D B2 F2 D B2 U' L' R2 D2 L' F U L' R D U' R'
B Ex#1 F2 U' R2 B2 R2 D B2 D R D' U2 B U R B U' F' R U
B Ex#2 F U2 L2 B2 R2 B D2 B' R2 D2 B L U R2 D2 L2 B2 L' U2 B2
C #1 R2 B R2 B L2 U2 L2 R2 B' R2 D2 U' B2 L B2 F' D2 R' D R F'
C #2 F2 U2 R2 D B2 D F2 R2 U B' D' U R U2 L2 D L B'
C #3 F' R2 F2 L D B U' L D L2 F R2 B' R2 B U2 F' R2 D2 B
C #4 B2 U2 F2 U' F2 D R2 D B2 F2 L F2 D2 B F' D' B F2 L D
C #5 U R2 F2 R2 U R2 D U R2 D2 F' U' L U2 R' B' L2 R2 U2 B'
C Ex#1 B2 L B2 L' B2 F2 L' U2 L D2 R U B' U2 R2 D2 U2 R F L' D
C Ex#2 F B2 D' L U' L2 B R F' U R2 U' B2 U' L2 U D2 R2 B2 L2
  Pyraminx   Final
Group No. Scramble
A #1 R U L' R L' B U B U L' B' b
A #2 B' R U' R U' B' U B' L U' B' u' b'
A #3 B' L' B' R' B' L' R U B R L u' l' r b'
A #4 L' U' B R' U' R L B' U L' U' l r'
A #5 R L B' L B' L' U B' R' L' U r' b
A Ex#1 L R B' R' U L B L' B' R' U' u' r b
A Ex#2 B L B U' R' B' R U' B' L' U u' l r'
B #1 R' L' B' R L B L' U' R B U' u r
B #2 B L' B U L' U R' U' B' U' B u' l' r b
B #3 R' B U R' B' U' R L R' B R u l b
B #4 U' L B R' B R L' B' L B U u l r b
B #5 R' L U' R L U R L U' R' B' u' l r b'
B Ex#1 B U' L' R B' L U B R U L u l' r' b
B Ex#2 B' U' R' U' B L' R' U R U' R' u' r
C #1 U' B' R L U B R L U B' R u l' b'
C #2 R U B' R' L B U L' U' B' U' r' b
C #3 L' B U' R U B L B' R' U' B' u' b
C #4 R L' B R U' L B R' B' L' R' l'
C #5 L U' B' R' B' L' R' U' L R' B' u l b
C Ex#1 R' U R' U' B L' R' U B' U' L l r
C Ex#2 U' L' U' R B L' B' U' B' R' B u l' r' b'
D #1 B R B' U B R L' B' R' U' B l r' b
D #2 R' L' B' L B L' U' B U L' R l' r
D #3 U B R' L' U' R U' B' L B' U' u l' b'
D #4 R' L R' U L B' U B' U R' L' u' l
D #5 L U' B' R' U L R' L B' U' B u' l r' b
D Ex#1 L' R' U B R' B' R' U L R U' u r' b'
D Ex#2 L R' L U' R' L' B' R' L' U R' l' b'
  Skewb   Final
Group No. Scramble
A #1 B R L R L' U L U' B U' R'
A #2 R B U B U B U' R' U L' R
A #3 U L B' L' R' L B' L' R L' B
A #4 L R B R U' R B' U L U R'
A #5 B R L' U B' L' B' R B U' L'
A Ex#1 L B U' R' L U' R L' U' R B
A Ex#2 R B L R L' B' U L' B R' L
B #1 U L R U B U' L' R L' U' R'
B #2 R U L B' R' B' U' R U B U'
B #3 L U R L' B' R' B' R L' U' B
B #4 R B U L' B L R' L B U L'
B #5 U R B' U L' U' L' R' U B U
B Ex#1 U B L U B' L' B U' B L' B
B Ex#2 B L U' B' R B U R' L U R
C #1 B L U L R B L U' L B L'
C #2 U L R B U L' R' L' R U' B
C #3 R L B L R' L R' L' B L B
C #4 R U R' L' R' U' B L' U' L B
C #5 L B L R' L' R B L' B U' B'
C Ex#1 L U' R' L' B' L U B' R B' U
C Ex#2 B R L R' L' R U' R L' B' R
  Square-1   Combined Final
Group No. Scramble
A #1 (-3,2) / (6,-3) / (4,-5) / (0,-3) / (0,-3) / (6,0) / (0,-4) / (0,-3) / (3,0) / (4,-4) / (-4,0) / (4,0) / (6,-5)
A #2 (4,3) / (2,-1) / (3,-3) / (4,-5) / (6,-4) / (0,-3) / (5,-2) / (2,0) / (4,0) / (5,0) / (2,0) / (-3,0)
A #3 (4,-3) / (6,0) / (0,3) / (-1,-1) / (3,-3) / (-5,0) / (-3,0) / (5,0) / (4,0) / (-4,0) / (0,-3) / (6,-4)
A #4 (-3,2) / (-3,3) / (-5,-2) / (2,-1) / (1,-2) / (0,-4) / (0,-3) / (-3,0) / (0,-2) / (2,0) / (4,0)
A #5 (1,0) / (2,-1) / (-3,6) / (-3,0) / (-5,-5) / (-1,0) / (0,-3) / (0,-1) / (-2,-4) / (6,-1) / (4,0) / (0,-4) / (0,-1)
A Ex#1 (0,2) / (-3,-3) / (-3,6) / (3,0) / (4,-2) / (0,-3) / (2,0) / (-3,0) / (3,0) / (-5,0) / (-1,0) / (0,-4) / (1,-4) /
A Ex#2 (-5,0) / (-3,-3) / (-1,-4) / (6,0) / (-3,-2) / (3,0) / (6,-4) / (1,0) / (5,0) / (-4,0) / (4,-4) / (2,-1)
B #1 (0,-4) / (-2,-5) / (6,-3) / (-1,-1) / (3,-3) / (0,-5) / (-3,0) / (-2,-1) / (-4,-3) / (0,-2) / (-2,0) / (6,-4)
B #2 (1,0) / (-1,-4) / (0,-3) / (6,-3) / (-3,0) / (1,-5) / (0,-4) / (-3,-3) / (5,-2) / (6,-2) / (6,-4) /
B #3 (4,0) / (-1,5) / (0,3) / (4,-5) / (-1,-1) / (1,0) / (3,0) / (2,0) / (-5,0) / (0,-3) / (-2,-2) / (-4,0) / (-3,-4)
B #4 (-2,0) / (3,-3) / (5,5) / (0,-3) / (1,-5) / (6,-4) / (3,0) / (3,0) / (0,-3) / (-1,0) / (0,-2) / (-4,0) / (-1,0)
B #5 (3,-1) / (-5,1) / (3,0) / (6,0) / (0,-3) / (-3,0) / (0,-1) / (3,0) / (-4,-5) / (3,0) / (1,-2) / (-2,0) / (0,-2)
B Ex#1 (0,2) / (3,3) / (4,-5) / (-3,-3) / (2,0) / (3,0) / (1,-3) / (0,-1) / (-2,0) / (6,-5) / (-3,-2) / (6,-3)
B Ex#2 (0,2) / (6,0) / (4,1) / (-1,-4) / (0,-3) / (4,-3) / (-3,0) / (-1,0) / (-2,0) / (0,-2) / (-4,-5) / (-2,0) / (6,-4)
Aaron Mach    Germany
Aaron Mach
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 45 23.98   42.27   26.06 42.44 58.30 DNF 23.98
2x2x2 Cube Final 29 5.78   7.14   8.51 7.21 5.78 6.48 7.72
Pyraminx Final 31 11.84   15.78   27.40 20.23 14.54 12.56 11.84
Adam Daniel Simonsen    Denmark
Adam Daniel Simonsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 16 13.03   15.00   13.03 13.70 21.48 14.98 16.31
First round 17 11.44   13.88   15.39 14.33 11.44 11.92 17.80
2x2x2 Cube Final 32 4.03   7.97   9.37 DNF 7.66 4.03 6.88
Pyraminx Final 34 18.11   18.63   18.29 32.24 18.11 18.28 19.31
Skewb Final 29 20.65   25.36   26.48 20.65 39.85 23.84 25.75
Callum Goodyear    United Kingdom
Callum Goodyear
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 18 11.74   13.88   13.31 11.74 15.05 13.27 15.71
2x2x2 Cube Final 6 2.83   3.81   2.83 3.81 4.22 3.41 11.78
4x4x4 Cube Combined Final 10 46.25   49.12   50.10 48.38 46.25 55.24 48.87
3x3x3 Blindfolded Final 7 2:21.04   DNF   DNF DNF 2:21.04
3x3x3 One-Handed Combined Final 14 20.62   24.02   20.62 21.09 27.77 29.32 23.19
Pyraminx Final 9 4.47   7.30   7.92 8.51 7.75 6.22 4.47
Skewb Final 26 8.95   15.89   18.23 16.95 17.55 8.95 13.17
Square-1 Combined Final 11 24.63   37.05   24.63 34.78 27.23 49.14 DNF
Camilla Jul Nielsson    Denmark
Camilla Jul Nielsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 40 23.88   33.16   36.71 40.66 26.12 36.64 23.88
Christian Albert Hansen Knudsen    Denmark
Christian Albert Hansen Knudsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 47 41.31   49.28   43.96 57.17 41.31 1:18.94 46.72
2x2x2 Cube Final 46 23.30   DNF   DNF DNF 23.30 27.91 24.70
Pyraminx Final 36 14.58   18.82   19.65 16.16 DNF 20.65 14.58
Skewb Final 30 14.09   DNF   14.09 23.55 DNF 18.50 DNF
Christian Smedegaard    Denmark
Christian Smedegaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 12.33   13.06   13.72 12.33 13.34 12.95 12.90
First round 8 8.93   10.81   29.44 10.20 8.93 11.15 11.07
2x2x2 Cube Final 8 2.46   3.98   2.46 3.05 5.24 3.64 5.99
4x4x4 Cube Combined Final 15 51.60   54.58   53.44 51.60 58.10 1:02.31 52.19
3x3x3 One-Handed Combined Final 17 20.99   25.46   26.60 23.00 29.07 26.77 20.99
Pyraminx Final 19 5.33   9.91   11.25 5.33 9.87 12.32 8.62
Skewb Final 14 4.64   9.18   4.64 DNF 8.18 9.37 9.98
Square-1 Combined Final 6 19.15   22.90   37.12 20.33 22.15 26.23 19.15
Daniel Anker Hermansen    Denmark
Daniel Anker Hermansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 13.69   15.56   13.69 19.23 14.29 16.37 16.02
2x2x2 Cube Final 22 3.04   5.99   3.04 6.31 4.67 7.29 6.98
4x4x4 Cube Combined Final 16 52.13   54.99   52.19 58.94 53.83 1:03.23 52.13
3x3x3 Blindfolded Final 1 49.83   NR DNF   DNF DNF 49.83
3x3x3 One-Handed Combined Final 20 30.72     30.72 33.72
Skewb Final 20 7.18   11.07   11.57 14.40 10.02 7.18 11.61
Square-1 Combined Final 7 20.64   23.57   29.07 20.64 21.29 25.78 23.64
Daniel Bjørbæk Fuchs    Denmark
Daniel Bjørbæk Fuchs
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 24 13.11   16.08   14.44 17.13 13.11 18.58 16.66
2x2x2 Cube Final 33 6.57   7.99   9.22 11.46 7.94 6.57 6.80
3x3x3 One-Handed Combined Final 26 44.53     1:17.99 44.53
Daniel Vædele Egdal    Denmark
Daniel Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 9.01   10.52   9.81 9.01 12.21 10.71 11.04
First round 5 8.67   10.65   10.42 9.93 13.98 8.67 11.59
2x2x2 Cube Final 5 2.24   3.49   2.24 4.68 DNF 2.93 2.87
4x4x4 Cube Combined Final 4 38.53   39.35   38.53 38.56 39.02 45.03 40.48
3x3x3 Blindfolded Final 6 2:11.36   DNF   2:11.36 DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 5 15.25   19.15   15.25 20.08 19.38 24.59 17.98
Pyraminx Final 3 3.03   3.75   3.47 3.48 5.64 3.03 4.29
Skewb Final 2 3.18   3.49   3.37 4.80 3.23 3.88 3.18
Square-1 Combined Final 3 11.31   14.02   15.16 11.31 13.94 13.44 14.69
Elvin Thorsen    Sweden
Elvin Thorsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 11.02   12.09   13.14 12.80 11.46 12.00 11.02
First round 4 9.86   10.63   11.09 10.83 9.96 9.86 15.03
2x2x2 Cube Final 3 2.03   3.03   3.45 2.57 3.97 3.08 2.03
4x4x4 Cube Combined Final 8 42.08   45.63   44.75 42.08 46.66 57.05 45.48
3x3x3 Blindfolded Final 11 4:38.90   5:03.04   5:36.16 4:54.06 4:38.90
3x3x3 One-Handed Combined Final 10 14.21   22.48   18.37 14.21 22.84 33.27 26.23
Pyraminx Final 2 2.48   3.25   4.62 3.47 2.84 2.48 3.45
Skewb Final 5 3.50   5.84   7.24 6.50 4.77 6.26 3.50
Square-1 Combined Final 4 14.66   21.61   18.43 23.47 23.45 22.96 14.66
Frederik Hansen    Denmark
Frederik Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 31 15.88   19.17   19.26 21.30 32.39 16.94 15.88
2x2x2 Cube Final 25 5.96   6.80   6.74 18.18 7.20 5.96 6.45
Pyraminx Final 29 9.02   15.17   19.46 14.29 9.02 17.67 13.56
Frederik Løchte    Denmark
Frederik Løchte
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 35 19.59   22.06   26.99 23.79 19.59 21.63 20.76
2x2x2 Cube Final 34 6.03   9.00   9.63 9.26 10.73 8.11 6.03
Pyraminx Final 21 7.02   10.75   7.02 11.52 19.64 12.41 8.33
Fredrik Trondhjem    Denmark
Fredrik Trondhjem
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 20 11.05   14.25   12.96 17.66 12.12 11.05 17.69
2x2x2 Cube Final 14 2.62   4.68   2.62 4.77 4.66 4.60 5.70
4x4x4 Cube Combined Final 12 46.86   52.39   46.86 49.65 50.59 56.94 1:03.93
3x3x3 One-Handed Combined Final 19 18.97   27.99   29.06 28.61 32.22 26.31 18.97
Pyraminx Final 16 5.85   9.55   12.55 5.85 9.06 7.03 DNF
Skewb Final 11 4.95   8.83   12.36 4.95 8.27 7.45 10.78
Square-1 Combined Final 19 1:13.08     1:47.90 1:13.08
Hampus Lidén    Sweden
Hampus Lidén
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 38 24.59   32.64   30.11 32.21 37.12 35.60 24.59
2x2x2 Cube Final 28 6.35   7.11   7.40 7.54 8.24 6.38 6.35
Pyraminx Final 39 14.92   19.74   16.89 24.34 14.92 17.99 27.70
Skewb Final 27 15.15   18.52   18.88 20.93 15.74 36.02 15.15
Hannah Claus    Belgium
Hannah Claus
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 52 1:24.81   1:28.00   1:25.50 1:33.69 1:24.82 1:24.81 1:38.60
2x2x2 Cube Final 45 15.17   30.68   28.38 33.47 30.20 53.18 15.17
Henrik Buus Aagaard    Denmark
Henrik Buus Aagaard
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 21 13.60   14.59   14.32 15.38 14.06 13.60 16.37
2x2x2 Cube Final 4 2.31   3.31   3.84 2.54 3.55 6.48 2.31
4x4x4 Cube Combined Final 20 53.48   1:01.52   1:01.50 1:04.57 1:00.86 53.48 1:02.20
3x3x3 Blindfolded Final 5 2:08.17   DNF   DNF 2:08.17 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 4 18.33   18.86   18.58 22.59 18.33 18.88 19.12
Pyraminx Final 15 4.07   9.42   11.27 4.07 8.96 15.27 8.02
Square-1 Combined Final 10 21.28   35.84   30.72 52.33 21.28 1:09.92 24.46
Isabella Victoria Stolarczyk    Denmark
Isabella Victoria Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 51 1:21.19   1:26.60   1:22.45 1:21.19 2:01.15 1:35.67 1:21.67
2x2x2 Cube Final 44 13.23   19.14   20.23 19.98 17.21 20.31 13.23
Pyraminx Final 41 22.61   34.67   1:47.98 39.65 36.38 27.99 22.61
Jennifer Thorsen    Sweden
Jennifer Thorsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 50 57.40   1:07.00   1:01.87 1:14.66 1:04.46 57.40 1:21.53
2x2x2 Cube Final 42 12.73   15.51   12.73 18.59 18.84 13.40 14.54
Pyraminx Final 42 27.21   49.49   58.99 58.03 38.98 27.21 51.46
Jeppe Røjel Niemann    Denmark
Jeppe Røjel Niemann
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 39 25.79   32.84   35.40 35.46 34.85 25.79 28.26
2x2x2 Cube Final 35 9.31   9.79   9.86 9.85 9.88 9.65 9.31
Pyraminx Final 33 12.11   18.58   12.11 21.40 25.76 18.69 15.66
Skewb Final 25 10.09   14.94   15.56 10.09 25.47 13.81 15.45
Johannes Jeppesen    Denmark
Johannes Jeppesen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 37 21.80   28.06   30.88 25.51 27.78 21.80 57.54
2x2x2 Cube Final 31 5.25   7.76   12.73 7.08 5.25 7.75 8.46
4x4x4 Cube Combined Final 31 1:54.16     1:54.16 1:58.08
Pyraminx Final 17 6.08   9.62   11.78 6.08 7.22 12.12 9.85
Skewb Final 24 12.69   14.72   14.36 21.85 12.84 12.69 16.95
Joy Liou Liu    China
Joy Liou Liu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 42 30.77   36.89   1:15.00 32.33 46.80 31.55 30.77
2x2x2 Cube Final 38 5.14   10.38   10.38 11.37 9.38 11.46 5.14
Pyraminx Final 28 12.54   14.95   13.40 16.14 12.54 22.30 15.30
Skewb Final 19 8.09   11.06   12.50 8.09 11.01 15.72 9.68
Karina Grandjean Beck    Denmark
Karina Grandjean Beck
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 9.23   11.64   9.23 13.60 10.52 12.27 12.14
First round 9 8.79   10.91   11.45 8.79 10.36 10.93 13.32
4x4x4 Cube Combined Final 2 32.45   35.12   37.23 38.26 33.38 34.74 32.45
3x3x3 One-Handed Combined Final 8 17.30   20.48   21.45 20.78 17.30 22.52 19.22
Pyraminx Final 7 4.58   5.43   4.83 6.83 6.04 4.58 5.41
Skewb Final 22 4.92   12.21   11.23 14.23 13.91 11.48 4.92
Karl Taagaard Hansen    Denmark
Karl Taagaard Hansen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 8.39   8.98   10.60 8.39 9.16 8.53 9.26
First round 3 7.37   9.90   11.03 8.57 10.10 7.37 13.11
2x2x2 Cube Final 12 3.76   4.64   4.73 6.00 5.26 3.93 3.76
4x4x4 Cube Combined Final 14 42.90   52.97   1:04.09 47.90 1:03.74 47.26 42.90
3x3x3 One-Handed Combined Final 3 15.48   18.65   22.12 18.14 22.18 15.68 15.48
Pyraminx Final 12 4.52   8.25   7.64 4.52 7.64 10.27 9.46
Skewb Final 13 5.64   9.02   7.50 5.64 9.17 13.68 10.40
Square-1 Combined Final 12 38.10     54.55 38.10
Karla Struer Lund    Denmark
Karla Struer Lund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 26 16.40   16.91   16.40 16.58 17.60 16.56 19.41
4x4x4 Cube Combined Final 23 53.58   1:03.33   1:04.50 1:11.85 1:06.48 59.00 53.58
Square-1 Combined Final 16 47.42     1:06.35 47.42
Kristian Emil Østfeldt    Denmark
Kristian Emil Østfeldt
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 13 11.56   13.38   16.41 12.10 15.17 11.56 12.87
First round 15 12.47   12.90   12.97 12.67 13.05 15.02 12.47
2x2x2 Cube Final 11 2.45   4.53   2.45 4.55 6.79 4.94 4.10
4x4x4 Cube Combined Final 22 48.82   1:02.66   48.82 1:00.40 1:08.62 1:07.52 1:00.06
3x3x3 Blindfolded Final 4 2:00.99   DNF   2:09.01 2:00.99 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 7 14.34   20.08   20.54 29.44 19.53 14.34 20.16
Pyraminx Final 18 7.96   9.68   7.96 10.78 10.24 8.62 10.18
Kristoffer Vasehus    Denmark
Kristoffer Vasehus
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 53 18.03   DNF   18.03 23.18 DNF 21.07 DNF
2x2x2 Cube Final 23 3.60   6.23   7.31 6.88 7.35 4.51 3.60
Pyraminx Final 25 12.62   13.79   14.27 12.67 15.81 12.62 14.44
Skewb Final 16 7.50   9.29   10.22 7.50 12.08 8.81 8.84
Lars Vennike Nielsson    Denmark
Lars Vennike Nielsson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 15.48   18.95   15.48 18.97 17.26 23.08 20.63
2x2x2 Cube Final 27 3.18   6.93   3.18 8.10 7.21 5.48 8.95
4x4x4 Cube Combined Final 25 1:09.41   1:26.44   1:31.33 1:09.41 2:08.68 1:28.97 1:19.01
3x3x3 Blindfolded Final 8 2:34.22   DNF   2:36.31 2:34.22 DNF
Lasse Schumacher Sommerlund    Denmark
Lasse Schumacher Sommerlund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 49 45.89   56.85   1:05.71 50.96 45.89 59.91 59.67
2x2x2 Cube Final 39 10.90   13.34   10.90 12.11 13.59 21.16 14.33
Pyraminx Final 37 14.88   19.39   27.09 14.88 21.34 19.72 17.11
Lauge Leth Jensen    Denmark
Lauge Leth Jensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 14 11.51   13.45   16.44 11.51 14.46 12.51 13.39
First round 16 11.57   13.05   13.43 13.33 11.57 12.38 DNF
2x2x2 Cube Final 24 5.64   6.31   6.63 5.64 6.68 5.85 6.46
4x4x4 Cube Combined Final 17 47.82   56.03   50.39 59.45 59.17 58.54 47.82
3x3x3 One-Handed Combined Final 18 24.91   27.00   25.92 28.17 30.54 24.91 26.92
Pyraminx Final 11 5.62   8.18   9.77 5.62 6.21 9.31 9.03
Skewb Final 18 8.79   10.96   10.64 8.79 18.33 9.67 12.58
Laurids Abelsen Holm    Denmark
Laurids Abelsen Holm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 27 12.42   16.93   18.56 18.97 15.38 12.42 16.84
2x2x2 Cube Final 15 4.40   4.85   5.35 4.50 4.69 7.76 4.40
4x4x4 Cube Combined Final 28 1:40.80     2:31.16 1:40.80
3x3x3 One-Handed Combined Final 16 21.12   25.30   27.06 21.12 31.71 26.70 22.14
Pyraminx Final 40 17.85   23.92   22.26 23.39 26.11 17.85 27.66
Lucas Debes    Denmark
Lucas Debes
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 32 17.02   19.92   17.02 18.75 21.46 24.55 19.54
2x2x2 Cube Final 21 5.02   5.89   7.50 6.47 5.93 5.02 5.28
Pyraminx Final 22 10.82   11.37   12.29 10.99 10.83 18.67 10.82
Skewb Final 10 7.00   8.62   9.21 7.00 9.05 11.81 7.61
Magnus Patrick Kanstrup    Denmark
Magnus Patrick Kanstrup
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 10.63   11.79   10.63 12.74 11.53 11.26 12.57
First round 10 9.85   11.43   9.85 12.10 10.05 12.15 15.26
2x2x2 Cube Final 17 3.16   5.27   4.71 4.67 7.81 6.44 3.16
4x4x4 Cube Combined Final 6 41.00   44.74   43.07 43.81 49.21 47.34 41.00
3x3x3 Blindfolded Final 13 DNF   DNF   DNF DNF DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 15 22.04   24.71   27.47 26.89 23.31 23.93 22.04
Pyraminx Final 14 4.90   8.79   8.78 8.56 9.61 4.90 9.04
Skewb Final 12 4.85   8.97   10.77 7.07 DNF 9.08 4.85
Square-1 Combined Final 14 43.57     45.73 43.57
Magnus Søndergaard Byrne    Denmark
Magnus Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 19 12.28   14.22   14.13 14.87 12.28 13.66 DNF
2x2x2 Cube Final 20 3.47   5.57   DNF 3.47 6.44 4.14 6.13
4x4x4 Cube Combined Final 13 43.02   52.93   1:01.12 52.41 51.89 43.02 54.49
3x3x3 One-Handed Combined Final 24 38.86     38.86 39.89
Pyraminx Final 5 4.02   4.82   4.62 5.15 5.70 4.02 4.68
Skewb Final 6 3.48   6.79   3.48 8.42 8.14 5.25 6.99
Square-1 Combined Final 5 19.34   21.79   31.19 22.16 20.51 22.70 19.34
Manu Vereecken    Belgium
Manu Vereecken
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 25 14.61   16.64   18.12 14.61 15.29 17.27 17.36
4x4x4 Cube Combined Final 24 1:02.09   1:05.11   1:04.30 1:07.18 1:03.84 1:02.09 1:20.09
3x3x3 Blindfolded Final 3 1:15.54   1:21.67   1:25.45 1:24.01 1:15.54
3x3x3 One-Handed Combined Final 25 43.21     43.21 45.01
Marcus Skov Zacho    Denmark
Marcus Skov Zacho
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 46 33.98   45.26   51.51 47.88 47.28 40.62 33.98
2x2x2 Cube Final 40 12.94   14.27   12.94 16.89 14.40 15.16 13.26
Pyraminx Final 35 12.52   18.67   30.70 19.38 21.80 12.52 14.82
Martin Vædele Egdal    Denmark
Martin Vædele Egdal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 7.58   8.37   9.16 8.20 7.58 8.67 8.25
First round 1 7.50   8.28   8.91 7.50 11.91 8.15 7.78
2x2x2 Cube Final 2 1.82   2.26   4.12 1.82 2.38 2.07 2.34
4x4x4 Cube Combined Final 1 32.26   33.35   32.63 34.26 35.85 32.26 33.17
3x3x3 Blindfolded Final 2 1:07.21   DNF   1:24.78 1:07.21 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 1 12.51   14.16   22.87 14.78 12.51 13.81 13.89
Pyraminx Final 1 2.01   2.95   3.33 2.99 2.52 2.01 3.44
Skewb Final 1 2.67   3.42   2.67 3.27 3.69 3.52 3.47
Square-1 Combined Final 2 7.18   8.95   8.33 10.62 8.52 7.18 10.01
Mathias Gudmand Grandt Larsen    Denmark
Mathias Gudmand Grandt Larsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 48 45.14   50.84   53.86 45.14 52.61 46.06 55.82
2x2x2 Cube Final 43 9.16   15.63   25.51 9.16 20.95 13.81 12.14
Mathias Søndergaard Byrne    Denmark
Mathias Søndergaard Byrne
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 11.38   12.58   11.38 11.66 14.02 12.05 15.47
First round 12 10.20   11.59   12.14 11.61 11.01 10.20 DNF
2x2x2 Cube Final 9 2.35   4.00   4.37 2.35 4.42 4.49 3.20
4x4x4 Cube Combined Final 7 43.40   45.46   44.71 1:01.16 43.89 43.40 47.78
3x3x3 One-Handed Combined Final 9 16.43   21.21   20.75 23.03 16.43 19.84 32.05
Pyraminx Final 10 2.69   7.48   9.10 2.69 8.93 6.04 7.48
Skewb Final 7 4.73   6.94   6.51 12.65 4.73 6.96 7.34
Square-1 Combined Final 9 31.86   33.19   42.50 32.04 31.86 34.07 33.45
Micki Kanaiya Harning    Denmark
Micki Kanaiya Harning
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 11 8.40   11.56   13.05 10.81 11.18 12.68 8.40
4x4x4 Cube Combined Final 9 40.41   48.20   49.30 40.41 47.80 DNF 47.49
Skewb Final 21 4.50   11.58   28.66 8.56 15.10 11.09 4.50
Mikela Elleby Jørgensen    Denmark
Mikela Elleby Jørgensen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 34 19.21   21.98   28.54 26.11 19.60 20.23 19.21
2x2x2 Cube Final 37 8.72   10.23   9.12 12.05 8.72 13.00 9.53
4x4x4 Cube Combined Final 27 1:32.74     1:32.74 1:37.17
3x3x3 Blindfolded Final 12 4:46.37   DNF   DNF 4:46.37 DNF
Pyraminx Final 24 10.18   11.74   13.17 14.14 10.44 10.18 11.60
Skewb Final 28 19.28   21.98   32.90 22.44 23.83 19.28 19.67
Nathaniel Berg    Sweden
Nathaniel Berg
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 9.15   10.48   10.48 9.99 13.63 10.96 9.15
First round 2 7.48   8.44   9.01 7.95 12.77 8.37 7.48
2x2x2 Cube Final 7 3.35   3.92   5.35 4.10 3.94 3.35 3.73
4x4x4 Cube Combined Final 3 31.48   35.90   37.70 35.32 31.48 34.67 39.92
3x3x3 One-Handed Combined Final 12 17.26   22.71   21.39 27.94 22.94 17.26 23.79
Pyraminx Final 8 3.92   5.46   6.11 4.62 8.26 3.92 5.66
Skewb Final 4 3.12   5.55   5.73 6.68 7.54 4.25 3.12
Square-1 Combined Final 8 23.17   27.02   23.17 29.12 23.74 28.65 28.67
Nikolai Bjerrum Baunkilde    Denmark
Nikolai Bjerrum Baunkilde
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 23 11.65   15.66   16.56 11.65 DNF 15.58 14.83
2x2x2 Cube Final 13 3.66   4.66   3.74 7.88 3.66 6.29 3.94
4x4x4 Cube Combined Final 19 46.72   1:00.06   46.72 1:02.80 59.87 57.50 1:44.83
3x3x3 Blindfolded Final 13 DNF   DNF   DNF DNF DNF
Pyraminx Final 20 7.53   10.72   14.62 9.89 9.66 12.60 7.53
Square-1 Combined Final 13 41.47     41.47 52.48
Noa Piamonte Vejlø    Denmark
Noa Piamonte Vejlø
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 28 16.45   18.45   19.46 16.45 16.79 19.83 19.09
2x2x2 Cube Final 30 4.37   7.58   7.93 4.37 5.82 9.02 8.99
3x3x3 One-Handed Combined Final 21 30.82     30.82 42.91
Pyraminx Final 26 10.72   14.06   14.12 14.04 15.02 14.02 10.72
Skewb Final 15 7.35   9.21   14.42 7.35 9.70 8.94 9.00
Oliver Balshøj Madsen    Denmark
Oliver Balshøj Madsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 36 18.40   24.01   18.40 25.96 23.32 22.74 27.72
4x4x4 Cube Combined Final 29 1:42.20     1:48.27 1:42.20
Peter Nielsen    Denmark
Peter Nielsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 8.94   10.79   12.72 8.94 9.50 12.64 10.23
First round 7 9.67   10.75   9.87 12.30 DNF 9.67 10.08
2x2x2 Cube Final 19 3.19   5.33   3.63 3.19 6.25 6.11 6.68
4x4x4 Cube Combined Final 26 38.60   DNF   DNF 40.46 38.60 47.05 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 13 20.17   23.78   25.22 21.25 24.88 20.17 26.47
Pyraminx Final 38 10.69   19.64   19.44 17.18 25.78 10.69 22.30
Rasmus Stub Detlefsen    Denmark
Rasmus Stub Detlefsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 9.30   10.49   9.77 11.33 12.12 9.30 10.37
First round 6 7.96   10.68   9.24 9.40 7.96 DNF 13.39
2x2x2 Cube Final 1 1.44   1.83   2.26 1.74 3.98 1.50 1.44
4x4x4 Cube Combined Final 5 33.83   39.96   36.61 37.40 45.86 49.61 33.83
3x3x3 Blindfolded Final 10 3:21.55   DNF   DNF 3:21.55 DNF
3x3x3 One-Handed Combined Final 2 16.05   18.17   19.04 18.59 19.93 16.05 16.88
Pyraminx Final 6 1.77   5.02   5.15 5.44 10.75 1.77 4.47
Skewb Final 3 3.29   3.74   3.29 8.56 3.52 4.02 3.67
Square-1 Combined Final 1 7.55   8.23   ER 7.67 8.97 8.55 7.55 8.47
Sigurd Roos    Denmark
Sigurd Roos
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 43 25.72   38.86   31.50 43.73 DNF 25.72 41.35
Skjold Schønnemann Andreasen    Denmark
Skjold Schønnemann Andreasen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 54 31.24   DNF   31.24 36.83 DNF 34.08 DNF
Steffen Nielsen    Denmark
Steffen Nielsen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 29 15.09   18.48   19.09 17.31 19.04 15.09 20.78
2x2x2 Cube Final 26 6.59   6.86   6.59 7.10 8.54 6.85 6.62
4x4x4 Cube Combined Final 21 52.43   1:01.79   59.43 52.43 1:00.70 1:07.56 1:05.25
3x3x3 One-Handed Combined Final 22 36.81     36.81 59.31
Pyraminx Final 32 8.41   16.25   18.33 8.41 12.84 17.57 23.37
Skewb Final 17 7.72   10.33   8.28 9.97 14.36 7.72 12.73
Theo Lyholm    Denmark
Theo Lyholm
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 15 10.30   13.61   15.02 12.85 13.13 10.30 14.84
First round 13 10.16   11.73   13.84 11.51 11.92 10.16 11.77
2x2x2 Cube Final 10 2.57   4.44   2.57 5.24 4.34 4.36 4.61
4x4x4 Cube Combined Final 11 46.33   51.08   49.63 55.74 46.33 50.69 52.91
3x3x3 One-Handed Combined Final 6 15.97   19.33   15.97 23.44 17.62 19.97 20.39
Pyraminx Final 4 3.61   4.47   4.78 4.40 4.22 3.61 DNF
Skewb Final 9 4.30   8.60   4.30 26.29 6.25 6.97 12.57
Square-1 Combined Final 18 1:01.80     1:15.98 1:01.80
Thomas Sonnenberg Jarner    Denmark
Thomas Sonnenberg Jarner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 19.74   21.26   20.05 21.33 22.90 19.74 22.41
2x2x2 Cube Final 18 4.55   5.27   5.04 7.30 4.55 5.27 5.50
4x4x4 Cube Combined Final 30 1:43.99     1:43.99 1:59.06
3x3x3 One-Handed Combined Final 23 36.93     36.93 47.45
Pyraminx Final 13 5.04   8.49   10.35 5.04 6.51 8.61 10.61
Skewb Final 23 8.84   12.24   8.84 13.01 10.59 13.11 14.11
Square-1 Combined Final 17 53.93     55.13 53.93
Thor Muto Asmund    Denmark
Thor Muto Asmund
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 44 30.15   38.88   30.15 39.07 50.98 43.56 34.01
2x2x2 Cube Final 41 11.81   14.79   11.81 15.68 14.51 18.75 14.17
4x4x4 Cube Combined Final 32 2:13.71     2:13.71 2:38.90
3x3x3 Blindfolded Final 9 2:42.39   DNF   DNF DNF 2:42.39
Pyraminx Final 30 10.45   15.39   15.31 10.45 14.63 20.24 16.24
Torbjörn Thorsén    Sweden
Torbjörn Thorsén
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 41 29.85   34.51   31.76 34.25 38.70 37.53 29.85
2x2x2 Cube Final 36 7.08   10.07   7.08 8.30 7.30 19.13 14.61
3x3x3 One-Handed Combined Final 27 1:01.90     1:15.13 1:01.90
Pyraminx Final 27 9.12   14.19   9.12 19.80 13.13 17.18 12.25
Victor Alexander Stolarczyk    Denmark
Victor Alexander Stolarczyk
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 10.07   11.67   14.02 10.73 16.55 10.26 10.07
First round 14 9.43   12.62   16.59 9.43 17.40 10.66 10.60
2x2x2 Cube Final 16 3.41   5.13   4.06 3.41 5.56 5.78 6.23
4x4x4 Cube Combined Final 18 52.89   57.98   1:05.79 1:01.22 57.56 55.16 52.89
3x3x3 One-Handed Combined Final 11 17.69   22.54   21.22 21.85 31.47 17.69 24.54
Pyraminx Final 23 3.47   11.42   14.96 3.47 14.94 7.07 12.24
Skewb Final 8 3.89   8.28   6.99 8.87 DNF 8.97 3.89
Square-1 Combined Final 15 44.64     53.13 44.64