Carnegie Mellon Fall 2013

Date City WCA LInk
2013-11-23  USA, Pittsburgh, Pennsylvania Carnegie Mellon Fall 2013

Event 1stTime 2ndTime 3rdTime
 Rubik's Cube  Kamaru-Deen Lawal 11.80  John Brechon 12.36  Corey Sakowski 13.34
 2x2x2 Cube  Phillip Lewicki 3.71  Evan Liu 3.73  Ricardo Lutchman 4.52
 4x4x4 Cube  John Brechon 39.50  Evan Liu 44.94  Colin Wee 51.76
 6x6x6 Cube  John Brechon 2:25.44  Evan Liu 2:47.98  Ricardo Lutchman 3:24.26
 7x7x7 Cube  John Brechon 3:39.52  Evan Liu 4:02.37  Alese Devin 5:22.25
 3x3x3 One-Handed  John Brechon 18.53  Evan Liu 21.72  Corey Sakowski 25.23
 Rubik's Clock  Evan Liu 8.53  Ryan Vall 10.78  Kit Clement 11.87
 Megaminx  John Brechon 1:05.80  Evan Liu 1:22.49  Corey Sakowski 1:33.11
 Square-1  John Brechon 20.08  Evan Liu 21.73  Corey Sakowski 30.87
 5x5x5 Blindfolded  Brandon Mikel 18:46.00  Corey Sakowski 21:23.00
  Rubik's Cube   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 8.78   9.88    USA 8.78 11.21 9.97 9.43 10.24
2 Kamaru-Deen Lawal 10.03   11.44    Nigeria 13.38 10.68 12.32 11.31 10.03
3 Evan Liu 11.09   12.59    USA 12.59 12.24 12.95 13.04 11.09
4 Colin Wee 11.65   13.06    USA 11.65 12.02 14.82 16.99 12.35
5 Corey Sakowski 12.44   13.49    USA 15.04 13.18 13.78 13.52 12.44
6 Ricardo Lutchman 11.98   13.79    USA 13.37 11.98 16.69 14.14 13.86
7 Alese Devin 13.11   14.17    USA 13.11 13.64 15.05 13.81 16.15
8 Mason Langenderfer 12.12   15.11    USA 13.07 17.54 17.09 15.18 12.12
9 Jim Mertens 12.37   15.33    USA 15.13 13.82 17.04 18.04 12.37
10 Kobe Balin 13.91   15.37    USA 14.64 14.78 13.91 16.69 17.50
11 Paul Binner 14.03   15.61    USA 15.03 14.03 16.79 17.22 15.00
12 Ryan Vall 13.16   15.90    USA 13.16 18.45 14.49 15.87 17.35
13 Phillip Lewicki 10.92   16.50    USA 25.16 10.92 DNF 12.10 12.24
14 Teller Coates 13.64   17.14    USA 20.81 18.03 16.54 16.86 13.64
15 Brandon Mikel 12.88   17.36    USA 18.55 12.88 16.26 17.60 18.23
16 Ryan DeLine 13.92   17.50    USA 17.36 18.56 19.19 16.59 13.92
17 Kit Clement 15.35   17.93    USA 18.58 19.12 26.30 16.08 15.35
18 Stephanie Chow 18.76   20.36    USA 22.32 19.23 18.76 22.56 19.52
19 Vincent Pistelli 16.36   21.08    USA 20.61 30.24 16.36 20.10 22.54
20 Cameron Harvey 18.13   21.93    USA 21.46 18.13 24.62 19.71 27.32
21 Carter Allison 20.04   22.52    USA 20.35 23.85 23.36 24.82 20.04
22 Justin Prindle 21.05   24.62    USA 28.78 21.79 DNF 23.29 21.05
23 Cole Bishop 22.42   26.19    USA 23.85 34.76 22.42 30.78 23.93
24 Mac Mittereder 23.47   27.78    USA DNF 24.19 32.33 26.81 23.47
25 Charley Bates 24.70   28.05    USA 31.50 26.23 38.92 26.41 24.70
26 William Koury 25.23   28.17    USA 25.23 27.96 28.28 28.26 DNF
27 Shahob Toshev 24.51   28.63    USA 37.74 31.60 24.51 28.24 26.05
28 Cameron Dowless 24.84   29.49    USA 37.93 24.84 31.71 31.03 25.74
29 Nick Karis 32.16   34.32    USA 33.49 35.22 32.16 42.70 34.25
30 Chen Wang (王宸) 27.85   35.74    China 42.32 27.85 36.62 36.03 34.56
31 Cody Anderson 30.25   39.12    USA 30.25 43.09 41.13 39.70 36.53
32 Steven Randall 41.24   44.89    USA 49.18 43.54 54.58 41.95 41.24
33 Jayden McGuire 42.31   55.17    USA DNF 42.31 59.37 56.83 49.30
34 Daniel Cushman 46.92   55.19    USA 46.92 58.72 DNF 55.17 51.69
35 Keith Irvin 44.87   55.23    USA 44.87 51.29 1:05.33 53.15 1:01.24
36 Jake Frombach 52.71   55.80    USA 52.71 58.60 55.70 DNF 53.10
37 Lauren Klemz 45.73   59.08    USA 1:06.54 1:19.58 58.64 45.73 52.06
38 Ian Homer 51.61   1:01.01    USA 51.61 1:28.71 1:04.44 1:01.09 57.51
39 Megan Chen 1:04.42   1:07.28    USA 1:04.87 1:06.85 1:15.20 1:04.42 1:10.11
40 Craig Morey 1:09.77   1:27.02    USA 1:09.77 2:42.53 1:30.31 1:28.62 1:22.12
41 Alanna Libbrecht 1:39.19   1:53.93    USA 3:13.74 1:39.19 2:04.79 1:52.45 1:44.55
42 Will McCarthy 1:50.17   2:11.35    USA 1:59.52 2:03.92 1:50.17 DNF 2:30.60
43 Sina Siddiqi 3:11.78   DNF    Pakistan DNF DNF DNF 5:34.52 3:11.78
44 Xiaote Zhu 4:23.50   DNF    China DNF 4:23.50 DNF 8:06.95 4:44.96
  Rubik's Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Kamaru-Deen Lawal 10.78   11.80    Nigeria 10.78 12.57 11.14 12.47 11.80
2 John Brechon 11.15   12.36    USA 14.11 11.15 12.82 12.70 11.56
3 Corey Sakowski 10.31   13.34    USA 13.12 15.09 13.42 13.49 10.31
4 Ryan Vall 11.47   14.50    USA 13.71 16.23 16.31 11.47 13.57
5 Evan Liu 13.51   14.58    USA 14.75 13.51 14.56 15.14 14.42
6 Colin Wee 13.35   14.89    USA 17.26 13.35 15.93 14.57 14.16
7 Kobe Balin 11.52   15.37    USA 15.08 25.90 11.52 11.82 19.20
8 Mason Langenderfer 14.75   16.22    USA 15.48 22.15 14.75 16.65 16.54
9 Jim Mertens 14.71   16.30    USA 16.96 20.79 16.81 15.13 14.71
10 Alese Devin 14.87   16.83    USA 18.52 16.66 14.87 19.41 15.30
11 Paul Binner 14.31   16.95    USA 17.81 16.46 18.76 16.59 14.31
12 Ricardo Lutchman 13.75   17.06    USA 13.75 18.70 18.32 14.15 19.83
  2x2x2 Cube   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Phillip Lewicki 2.72   3.71    USA 3.84 2.72 4.07 3.21 DNF
2 Evan Liu 1.35   3.73    USA 7.49 1.35 2.85 4.18 4.15
3 Ricardo Lutchman 3.29   4.52    USA 4.39 3.29 4.58 4.60 6.91
4 Corey Sakowski 1.60   4.90    USA 5.39 1.60 4.94 4.85 4.90
5 Kamaru-Deen Lawal 3.33   4.95    Nigeria 6.87 9.31 4.03 3.96 3.33
6 John Brechon 2.85   5.04    USA 2.85 7.19 8.06 3.08 4.86
7 Ryan Vall 3.98   5.06    USA 3.98 4.94 5.76 7.57 4.48
8 Paul Binner 4.32   5.43    USA 5.15 5.34 4.32 6.13 5.81
9 Colin Wee 5.36   5.63    USA 5.73 5.49 5.36 6.01 5.67
10 Mason Langenderfer 4.96   5.69    USA 5.53 5.87 5.66 6.61 4.96
11 Kit Clement 5.26   5.75    USA 5.26 5.73 6.04 6.64 5.47
12 Ryan DeLine 4.83   5.89    USA 5.69 4.95 7.04 DNF 4.83
13 Cameron Dowless 3.93   6.16    USA 6.13 5.61 6.86 6.74 3.93
14 Kobe Balin 5.81   6.57    USA 11.04 6.43 5.81 7.03 6.25
15 Alese Devin 6.24   6.73    USA 6.82 6.51 6.87 8.31 6.24
16 Brandon Mikel 4.49   6.81    USA 7.64 4.49 12.28 7.70 5.08
17 Jim Mertens 5.80   7.06    USA 6.20 7.22 7.76 5.80 7.77
18 Cameron Harvey 6.46   7.26    USA 13.72 7.62 7.53 6.64 6.46
19 Stephanie Chow 4.96   7.61    USA 8.03 4.96 5.98 11.68 8.81
20 Carter Allison 1.60   7.83    USA 5.86 1.60 8.39 9.74 9.25
21 Vincent Pistelli 6.27   7.99    USA 8.76 6.27 7.84 7.37 16.22
22 Justin Prindle 2.09   8.09    USA 7.43 2.09 8.60 9.17 8.24
23 Cole Bishop 4.93   8.92    USA 9.81 6.68 17.31 10.28 4.93
24 Charley Bates 7.77   9.58    USA 9.76 8.98 9.99 11.90 7.77
25 William Koury 11.70   12.23    USA 12.12 11.70 11.99 16.29 12.58
26 Steven Randall 11.78   14.09    USA 12.76 16.25 11.78 15.08 14.43
27 Mac Mittereder 7.59   14.70    USA 9.61 8.53 29.39 25.95 7.59
28 Cody Anderson 9.72   16.77    USA 13.96 37.49 21.78 14.57 9.72
29 Lauren Klemz 16.77   17.99    USA 18.27 16.77 18.81 16.89 21.20
30 Nick Karis 13.83   18.22    USA 29.36 16.72 13.83 14.39 23.56
31 Ian Homer 19.04   23.28    USA 22.38 20.04 27.42 29.80 19.04
32 Shahob Toshev 11.92   26.58    USA 30.66 11.92 22.89 31.09 26.20
33 Megan Chen DNF   DNF    USA DNF DNF DNS DNS DNS
  4x4x4 Cube   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 36.15   39.50    USA 41.97 36.15 39.00 37.52 42.67
2 Evan Liu 39.36   44.94    USA 39.36 49.32 43.92 44.84 46.07
3 Colin Wee 45.86   51.76    USA 58.52 50.29 53.78 51.21 45.86
4 Corey Sakowski 51.11   52.77    USA 53.22 54.22 51.11 52.06 53.03
5 Kamaru-Deen Lawal 41.22   AfR 55.19    Nigeria 57.49 56.56 41.22 53.95 55.07
6 Phillip Lewicki 51.07   58.57    USA 57.49 1:03.75 1:02.23 51.07 56.00
7 Kobe Balin 46.83   1:00.10    USA 1:16.37 58.78 46.83 58.24 1:03.28
8 Ricardo Lutchman 54.03   1:00.70    USA 57.04 1:06.84 1:09.04 54.03 58.21
9 Alese Devin 53.33   1:02.91    USA 1:07.92 53.33 55.61 1:11.78 1:05.20
10 Paul Binner 1:04.77   1:12.84    USA 1:17.23 1:13.98 1:04.77 1:23.00 1:07.30
11 Ryan DeLine 58.99   1:14.40    USA 1:10.22 1:29.27 1:03.72 58.99 DNF
12 Ryan Vall 1:08.83   1:15.70    USA 1:13.61 1:08.83 1:15.17 DNF 1:18.31
13 Brandon Mikel 1:04.92   1:17.74    USA 1:09.26 1:19.07 1:30.66 1:24.89 1:04.92
14 Kit Clement 1:03.00   1:17.98    USA 1:22.38 1:12.60 1:31.40 1:18.96 1:03.00
15 Matthew Bahner 1:16.61   1:26.73    USA 1:32.83 1:26.53 1:34.07 1:20.84 1:16.61
16 Mason Langenderfer 1:11.33   1:27.00    USA 1:32.41 1:24.50 DNF 1:11.33 1:24.09
17 Cole Bishop 1:39.37      USA 1:39.37 1:56.44
18 Stephanie Chow 1:44.56      USA 1:44.56 DNF
19 Mac Mittereder 1:49.47      USA 1:49.47 DNF
20 Carter Allison 1:52.62      USA 1:52.62 1:57.19
21 Cameron Dowless 1:53.43      USA 2:00.31 1:53.43
22 Charley Bates 2:05.42      USA DNF 2:05.42
23 Cody Anderson 2:19.97      USA 2:43.07 2:19.97
24 Cameron Harvey 2:30.76      USA 2:51.53 2:30.76
25 Steven Randall 3:02.96      USA 3:09.93 3:02.96
26 Lauren Klemz 3:41.10      USA 3:54.18 3:41.10
  6x6x6 Cube   Combined Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 2:16.18   2:25.44    USA 2:16.18 2:26.30 2:33.84
2 Evan Liu 2:31.05   2:47.98    USA 2:54.35 2:31.05 2:58.55
3 Ricardo Lutchman 3:11.98   3:24.26    USA 3:33.60 3:11.98 3:27.21
4 Colin Wee 3:40.36   3:47.97    USA 3:49.35 3:54.19 3:40.36
5 Corey Sakowski 3:38.30   3:51.55    USA 3:52.31 3:38.30 4:04.05
6 Kobe Balin 3:57.69   3:59.48    USA 3:58.65 4:02.09 3:57.69
7 Phillip Lewicki 4:31.63   4:38.09    USA 4:40.14 4:42.51 4:31.63
8 Paul Binner 4:32.45   DNF    USA 4:42.94 4:32.45 DNF
9 Kit Clement 5:09.76      USA 5:09.76
10 Mac Mittereder 5:30.64      USA 5:30.64
11 Brandon Mikel 5:35.83      USA 5:35.83
12 Alese Devin DNF      USA DNF
12 Mason Langenderfer DNF      USA DNF
12 Shahob Toshev DNF      USA DNF
  7x7x7 Cube   Combined Final   (Mean of 3)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 3:33.57   3:39.52    USA 3:33.57 3:39.09 3:45.91
2 Evan Liu 3:54.52   4:02.37    USA 3:54.52 4:15.15 3:57.44
3 Alese Devin 5:12.31   5:22.25    USA 5:12.54 5:41.90 5:12.31
4 Ricardo Lutchman 4:59.36   5:37.31    USA 4:59.36 5:29.21 6:23.36
5 Corey Sakowski 5:42.32   6:12.93    USA 5:42.32 6:04.95 6:51.52
6 Kobe Balin 6:02.13      USA 6:02.13
7 Paul Binner 7:06.88      USA 7:06.88
8 Mason Langenderfer 7:52.27      USA 7:52.27
9 Kit Clement 7:55.02      USA 7:55.02
10 Mac Mittereder 8:16.75      USA 8:16.75
11 Brandon Mikel 8:36.02      USA 8:36.02
12 Phillip Lewicki 8:54.04      USA 8:54.04
13 Stephanie Chow DNF      USA DNF
13 William Koury DNF      USA DNF
  3x3x3 One-Handed   Combined First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 18.10   19.41    USA 21.72 18.61 18.10 21.36 18.26
2 Evan Liu 17.79   20.72    USA 20.28 29.51 23.17 17.79 18.70
3 Colin Wee 22.52   24.80    USA 26.41 22.57 26.85 25.43 22.52
4 Kamaru-Deen Lawal 18.22   NR 25.03    Nigeria 37.85 23.09 23.08 28.91 18.22
5 Teller Coates 21.62   25.46    USA 21.62 28.80 24.20 23.37 30.39
6 Phillip Lewicki 23.65   25.71    USA 23.65 24.24 26.04 26.86 26.89
7 Corey Sakowski 20.25   25.84    USA 30.69 25.77 27.38 20.25 24.37
8 Mason Langenderfer 27.01   32.31    USA 32.48 33.23 27.01 31.23 34.76
9 Brandon Mikel 30.04   34.30    USA 30.04 37.16 34.32 39.54 31.41
10 Kit Clement 33.37   37.45    USA 33.37 35.51 39.25 37.58 51.39
11 Matthew Bahner 33.24   41.83    USA 51.37 33.24 42.45 43.43 39.62
12 Jim Mertens 35.49      USA 35.49 45.72
13 Kobe Balin 39.06      USA 39.06 39.82
14 Ricardo Lutchman 41.33      USA 41.33 41.58
15 Ryan DeLine 46.08      USA 48.74 46.08
16 Justin Prindle 48.40      USA 56.21 48.40
17 Paul Binner 53.81      USA 53.81 55.33
18 Cameron Harvey 1:05.33      USA 1:43.65 1:05.33
19 Carter Allison 1:19.51      USA 1:19.51 DNF
20 Shahob Toshev 1:20.59      USA 1:55.08 1:20.59
21 Cody Anderson 1:39.34      USA 1:39.34 1:40.91
22 Lauren Klemz 2:20.62      USA 2:50.54 2:20.62
23 Megan Chen DNF      USA DNF DNF
  3x3x3 One-Handed   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 16.62   18.53    USA 18.16 18.43 16.62 19.93 18.99
2 Evan Liu 17.18   21.72    USA 24.02 21.54 17.18 20.61 23.02
3 Corey Sakowski 21.12   25.23    USA 26.14 26.07 23.49 21.12 1:00.18
4 Kamaru-Deen Lawal 20.61   25.38    Nigeria 24.75 26.29 20.61 25.10 DNF
5 Colin Wee 24.48   26.25    USA 24.48 24.61 26.59 DNF 27.55
6 Phillip Lewicki 22.46   26.77    USA 29.19 26.66 29.03 24.62 22.46
7 Teller Coates 31.21   33.88    USA 31.48 36.32 DNF 31.21 33.84
  Rubik's Clock   First round   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Evan Liu 6.28   7.31    USA 6.99 7.32 6.28 DNF 7.61
2 Kit Clement 7.48   8.88    USA 8.42 9.44 9.11 7.48 9.11
3 Ryan Vall 8.02   9.06    USA 8.02 8.18 10.57 DNF 8.43
4 Brandon Mikel 9.87   11.48    USA 11.62 DNF 9.87 9.92 12.91
5 John Brechon 10.70   12.64    USA 12.25 12.94 13.51 10.70 12.72
6 Mason Langenderfer 12.87   15.58    USA 19.08 16.58 15.24 12.87 14.92
7 Ryan DeLine 13.47   16.56    USA 13.47 14.07 24.41 14.39 21.23
8 William Koury 18.21   22.04    USA 22.08 18.21 36.40 24.21 19.82
9 Jim Mertens 21.85   23.62    USA DNF 23.57 21.85 24.12 23.18
10 Kobe Balin 20.81   23.73    USA 25.49 22.74 22.95 34.93 20.81
11 Carter Allison 21.93   25.41    USA 29.44 21.93 2:54.16 22.14 24.65
12 Corey Sakowski 19.18   36.33    USA DNF 27.59 19.18 34.79 46.62
13 Cole Bishop 27.53   36.59    USA 49.80 44.58 27.53 34.01 31.17
14 Paul Binner 38.72   50.17    USA 1:05.38 38.72 48.05 42.12 1:00.33
15 Ricardo Lutchman 42.07   53.53    USA 1:01.22 55.31 DNF 42.07 44.05
16 Steven Randall 1:01.69   1:09.98    USA 1:11.69 1:27.49 1:01.69 1:09.57 1:08.68
17 Lauren Klemz 40.50   DNF    USA 45.99 DNF 43.27 DNF 40.50
18 Mac Mittereder 40.81   DNF    USA 55.84 DNF DNF 42.65 40.81
  Rubik's Clock   Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Evan Liu 5.96   8.53    USA 8.85 12.26 5.96 9.67 7.08
2 Ryan Vall 7.47   10.78    USA 12.09 DNF 7.47 8.48 11.78
3 Kit Clement 9.52   11.87    USA 9.84 DNF 14.55 9.52 11.22
4 Brandon Mikel 10.29   13.92    USA DNF 14.41 10.29 13.00 14.35
5 Mason Langenderfer 12.73   15.26    USA 14.88 15.87 17.24 12.73 15.04
6 John Brechon 11.32   1:09.33    USA 11.32 DNF 13.84 14.20 2:59.94
7 Ryan DeLine 14.33   DNF    USA 20.06 DNF 14.45 14.33 DNF
  Megaminx   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 1:01.22   1:05.80    USA 1:15.89 1:01.22 1:04.84 1:09.36 1:03.19
2 Evan Liu 1:10.55   1:22.49    USA 1:42.49 1:21.44 1:29.54 1:10.55 1:16.48
3 Corey Sakowski 1:21.94   1:33.11    USA 1:30.18 1:36.53 1:51.40 1:32.61 1:21.94
4 Alese Devin 1:25.62   1:33.67    USA 1:32.39 1:36.06 1:45.15 1:25.62 1:32.57
5 Paul Binner 2:00.77      USA 2:09.78 2:00.77
6 Mason Langenderfer 2:15.76      USA 2:48.63 2:15.76
7 Phillip Lewicki 2:37.54      USA 3:21.78 2:37.54
8 Cameron Harvey 2:58.78      USA 3:33.92 2:58.78
9 William Koury 3:28.04      USA 3:46.61 3:28.04
10 Brandon Mikel 4:59.45      USA DNF 4:59.45
  Square-1   Combined Final   (Average of 5)
Place Person Best Average Region Result Details
1 John Brechon 16.17   20.08    USA 26.54 18.94 21.43 19.88 16.17
2 Evan Liu 17.65   21.73    USA 22.89 22.11 35.23 17.65 20.18
3 Corey Sakowski 23.23   30.87    USA 32.73 34.84 39.02 25.04 23.23
4 Stephanie Chow 22.70   33.01    USA 42.81 32.98 22.70 51.68 23.23
5 Kit Clement 35.33   38.28    USA 48.52 37.87 40.27 36.71 35.33
6 Phillip Lewicki 30.31   40.19    USA 30.88 47.67 49.48 42.02 30.31
7 Ryan DeLine 28.57   41.05    USA 42.97 56.15 41.48 38.71 28.57
8 Mason Langenderfer 36.39   54.39    USA 54.68 36.39 55.92 52.58 1:04.63
9 Paul Binner 43.96   58.78    USA 52.49 43.96 1:12.20 1:15.14 51.66
10 Ricardo Lutchman 1:00.52      USA 1:00.52 1:10.08
11 Kobe Balin 1:08.44      USA 1:08.44 DNF
12 Brandon Mikel 1:10.32      USA 1:10.32 1:11.03
13 Alese Devin DNF      USA DNF DNS
13 Steven Randall DNF      USA DNF DNS
  5x5x5 Blindfolded   Final   (Best of 2)
Place Person Best Average Region Result Details
1 Brandon Mikel 18:46.00      USA DNF 18:46.00
2 Corey Sakowski 21:23.00      USA 21:23.00 DNF
3 Evan Liu DNF      USA DNF DNS
3 John Brechon DNF      USA DNF DNS
Alanna Libbrecht    USA
Alanna Libbrecht
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 41 1:39.19   1:53.93   3:13.74 1:39.19 2:04.79 1:52.45 1:44.55
Alese Devin    USA
Alese Devin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 10 14.87   16.83   18.52 16.66 14.87 19.41 15.30
First round 7 13.11   14.17   13.11 13.64 15.05 13.81 16.15
2x2x2 Cube Final 15 6.24   6.73   6.82 6.51 6.87 8.31 6.24
4x4x4 Cube Combined Final 9 53.33   1:02.91   1:07.92 53.33 55.61 1:11.78 1:05.20
6x6x6 Cube Combined Final 12 DNF     DNF
7x7x7 Cube Combined Final 3 5:12.31   5:22.25   5:12.54 5:41.90 5:12.31
Megaminx Combined Final 4 1:25.62   1:33.67   1:32.39 1:36.06 1:45.15 1:25.62 1:32.57
Square-1 Combined Final 13 DNF     DNF DNS
Brandon Mikel    USA
Brandon Mikel
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 15 12.88   17.36   18.55 12.88 16.26 17.60 18.23
2x2x2 Cube Final 16 4.49   6.81   7.64 4.49 12.28 7.70 5.08
4x4x4 Cube Combined Final 13 1:04.92   1:17.74   1:09.26 1:19.07 1:30.66 1:24.89 1:04.92
6x6x6 Cube Combined Final 11 5:35.83     5:35.83
7x7x7 Cube Combined Final 11 8:36.02     8:36.02
3x3x3 One-Handed Combined First round 9 30.04   34.30   30.04 37.16 34.32 39.54 31.41
Rubik's Clock Final 4 10.29   13.92   DNF 14.41 10.29 13.00 14.35
First round 4 9.87   11.48   11.62 DNF 9.87 9.92 12.91
Megaminx Combined Final 10 4:59.45     DNF 4:59.45
Square-1 Combined Final 12 1:10.32     1:10.32 1:11.03
5x5x5 Blindfolded Final 1 18:46.00     DNF 18:46.00
Cameron Dowless    USA
Cameron Dowless
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 28 24.84   29.49   37.93 24.84 31.71 31.03 25.74
2x2x2 Cube Final 13 3.93   6.16   6.13 5.61 6.86 6.74 3.93
4x4x4 Cube Combined Final 21 1:53.43     2:00.31 1:53.43
Cameron Harvey    USA
Cameron Harvey
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 20 18.13   21.93   21.46 18.13 24.62 19.71 27.32
2x2x2 Cube Final 18 6.46   7.26   13.72 7.62 7.53 6.64 6.46
4x4x4 Cube Combined Final 24 2:30.76     2:51.53 2:30.76
3x3x3 One-Handed Combined First round 18 1:05.33     1:43.65 1:05.33
Megaminx Combined Final 8 2:58.78     3:33.92 2:58.78
Carter Allison    USA
Carter Allison
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 21 20.04   22.52   20.35 23.85 23.36 24.82 20.04
2x2x2 Cube Final 20 1.60   7.83   5.86 1.60 8.39 9.74 9.25
4x4x4 Cube Combined Final 20 1:52.62     1:52.62 1:57.19
3x3x3 One-Handed Combined First round 19 1:19.51     1:19.51 DNF
Rubik's Clock First round 11 21.93   25.41   29.44 21.93 2:54.16 22.14 24.65
Charley Bates    USA
Charley Bates
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 25 24.70   28.05   31.50 26.23 38.92 26.41 24.70
2x2x2 Cube Final 24 7.77   9.58   9.76 8.98 9.99 11.90 7.77
4x4x4 Cube Combined Final 22 2:05.42     DNF 2:05.42
Chen Wang (王宸)    China
Chen Wang (王宸)
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 30 27.85   35.74   42.32 27.85 36.62 36.03 34.56
Cody Anderson    USA
Cody Anderson
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 31 30.25   39.12   30.25 43.09 41.13 39.70 36.53
2x2x2 Cube Final 28 9.72   16.77   13.96 37.49 21.78 14.57 9.72
4x4x4 Cube Combined Final 23 2:19.97     2:43.07 2:19.97
3x3x3 One-Handed Combined First round 21 1:39.34     1:39.34 1:40.91
Cole Bishop    USA
Cole Bishop
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 23 22.42   26.19   23.85 34.76 22.42 30.78 23.93
2x2x2 Cube Final 23 4.93   8.92   9.81 6.68 17.31 10.28 4.93
4x4x4 Cube Combined Final 17 1:39.37     1:39.37 1:56.44
Rubik's Clock First round 13 27.53   36.59   49.80 44.58 27.53 34.01 31.17
Colin Wee    USA
Colin Wee
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 6 13.35   14.89   17.26 13.35 15.93 14.57 14.16
First round 4 11.65   13.06   11.65 12.02 14.82 16.99 12.35
2x2x2 Cube Final 9 5.36   5.63   5.73 5.49 5.36 6.01 5.67
4x4x4 Cube Combined Final 3 45.86   51.76   58.52 50.29 53.78 51.21 45.86
6x6x6 Cube Combined Final 4 3:40.36   3:47.97   3:49.35 3:54.19 3:40.36
3x3x3 One-Handed Final 5 24.48   26.25   24.48 24.61 26.59 DNF 27.55
Combined First round 3 22.52   24.80   26.41 22.57 26.85 25.43 22.52
Corey Sakowski    USA
Corey Sakowski
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 3 10.31   13.34   13.12 15.09 13.42 13.49 10.31
First round 5 12.44   13.49   15.04 13.18 13.78 13.52 12.44
2x2x2 Cube Final 4 1.60   4.90   5.39 1.60 4.94 4.85 4.90
4x4x4 Cube Combined Final 4 51.11   52.77   53.22 54.22 51.11 52.06 53.03
6x6x6 Cube Combined Final 5 3:38.30   3:51.55   3:52.31 3:38.30 4:04.05
7x7x7 Cube Combined Final 5 5:42.32   6:12.93   5:42.32 6:04.95 6:51.52
3x3x3 One-Handed Final 3 21.12   25.23   26.14 26.07 23.49 21.12 1:00.18
Combined First round 7 20.25   25.84   30.69 25.77 27.38 20.25 24.37
Rubik's Clock First round 12 19.18   36.33   DNF 27.59 19.18 34.79 46.62
Megaminx Combined Final 3 1:21.94   1:33.11   1:30.18 1:36.53 1:51.40 1:32.61 1:21.94
Square-1 Combined Final 3 23.23   30.87   32.73 34.84 39.02 25.04 23.23
5x5x5 Blindfolded Final 2 21:23.00     21:23.00 DNF
Craig Morey    USA
Craig Morey
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 40 1:09.77   1:27.02   1:09.77 2:42.53 1:30.31 1:28.62 1:22.12
Daniel Cushman    USA
Daniel Cushman
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 34 46.92   55.19   46.92 58.72 DNF 55.17 51.69
Evan Liu    USA
Evan Liu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 5 13.51   14.58   14.75 13.51 14.56 15.14 14.42
First round 3 11.09   12.59   12.59 12.24 12.95 13.04 11.09
2x2x2 Cube Final 2 1.35   3.73   7.49 1.35 2.85 4.18 4.15
4x4x4 Cube Combined Final 2 39.36   44.94   39.36 49.32 43.92 44.84 46.07
6x6x6 Cube Combined Final 2 2:31.05   2:47.98   2:54.35 2:31.05 2:58.55
7x7x7 Cube Combined Final 2 3:54.52   4:02.37   3:54.52 4:15.15 3:57.44
3x3x3 One-Handed Final 2 17.18   21.72   24.02 21.54 17.18 20.61 23.02
Combined First round 2 17.79   20.72   20.28 29.51 23.17 17.79 18.70
Rubik's Clock Final 1 5.96   8.53   8.85 12.26 5.96 9.67 7.08
First round 1 6.28   7.31   6.99 7.32 6.28 DNF 7.61
Megaminx Combined Final 2 1:10.55   1:22.49   1:42.49 1:21.44 1:29.54 1:10.55 1:16.48
Square-1 Combined Final 2 17.65   21.73   22.89 22.11 35.23 17.65 20.18
5x5x5 Blindfolded Final 3 DNF     DNF DNS
Ian Homer    USA
Ian Homer
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 38 51.61   1:01.01   51.61 1:28.71 1:04.44 1:01.09 57.51
2x2x2 Cube Final 31 19.04   23.28   22.38 20.04 27.42 29.80 19.04
Jake Frombach    USA
Jake Frombach
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 36 52.71   55.80   52.71 58.60 55.70 DNF 53.10
Jayden McGuire    USA
Jayden McGuire
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 33 42.31   55.17   DNF 42.31 59.37 56.83 49.30
Jim Mertens    USA
Jim Mertens
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 9 14.71   16.30   16.96 20.79 16.81 15.13 14.71
First round 9 12.37   15.33   15.13 13.82 17.04 18.04 12.37
2x2x2 Cube Final 17 5.80   7.06   6.20 7.22 7.76 5.80 7.77
3x3x3 One-Handed Combined First round 12 35.49     35.49 45.72
Rubik's Clock First round 9 21.85   23.62   DNF 23.57 21.85 24.12 23.18
John Brechon    USA
John Brechon
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 2 11.15   12.36   14.11 11.15 12.82 12.70 11.56
First round 1 8.78   9.88   8.78 11.21 9.97 9.43 10.24
2x2x2 Cube Final 6 2.85   5.04   2.85 7.19 8.06 3.08 4.86
4x4x4 Cube Combined Final 1 36.15   39.50   41.97 36.15 39.00 37.52 42.67
6x6x6 Cube Combined Final 1 2:16.18   2:25.44   2:16.18 2:26.30 2:33.84
7x7x7 Cube Combined Final 1 3:33.57   3:39.52   3:33.57 3:39.09 3:45.91
3x3x3 One-Handed Final 1 16.62   18.53   18.16 18.43 16.62 19.93 18.99
Combined First round 1 18.10   19.41   21.72 18.61 18.10 21.36 18.26
Rubik's Clock Final 6 11.32   1:09.33   11.32 DNF 13.84 14.20 2:59.94
First round 5 10.70   12.64   12.25 12.94 13.51 10.70 12.72
Megaminx Combined Final 1 1:01.22   1:05.80   1:15.89 1:01.22 1:04.84 1:09.36 1:03.19
Square-1 Combined Final 1 16.17   20.08   26.54 18.94 21.43 19.88 16.17
5x5x5 Blindfolded Final 3 DNF     DNF DNS
Justin Prindle    USA
Justin Prindle
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 22 21.05   24.62   28.78 21.79 DNF 23.29 21.05
2x2x2 Cube Final 22 2.09   8.09   7.43 2.09 8.60 9.17 8.24
3x3x3 One-Handed Combined First round 16 48.40     56.21 48.40
Kamaru-Deen Lawal    Nigeria
Kamaru-Deen Lawal
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 1 10.78   11.80   10.78 12.57 11.14 12.47 11.80
First round 2 10.03   11.44   13.38 10.68 12.32 11.31 10.03
2x2x2 Cube Final 5 3.33   4.95   6.87 9.31 4.03 3.96 3.33
4x4x4 Cube Combined Final 5 41.22   AfR 55.19   57.49 56.56 41.22 53.95 55.07
3x3x3 One-Handed Final 4 20.61   25.38   24.75 26.29 20.61 25.10 DNF
Combined First round 4 18.22   NR 25.03   37.85 23.09 23.08 28.91 18.22
Keith Irvin    USA
Keith Irvin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 35 44.87   55.23   44.87 51.29 1:05.33 53.15 1:01.24
Kit Clement    USA
Kit Clement
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 17 15.35   17.93   18.58 19.12 26.30 16.08 15.35
2x2x2 Cube Final 11 5.26   5.75   5.26 5.73 6.04 6.64 5.47
4x4x4 Cube Combined Final 14 1:03.00   1:17.98   1:22.38 1:12.60 1:31.40 1:18.96 1:03.00
6x6x6 Cube Combined Final 9 5:09.76     5:09.76
7x7x7 Cube Combined Final 9 7:55.02     7:55.02
3x3x3 One-Handed Combined First round 10 33.37   37.45   33.37 35.51 39.25 37.58 51.39
Rubik's Clock Final 3 9.52   11.87   9.84 DNF 14.55 9.52 11.22
First round 2 7.48   8.88   8.42 9.44 9.11 7.48 9.11
Square-1 Combined Final 5 35.33   38.28   48.52 37.87 40.27 36.71 35.33
Kobe Balin    USA
Kobe Balin
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 7 11.52   15.37   15.08 25.90 11.52 11.82 19.20
First round 10 13.91   15.37   14.64 14.78 13.91 16.69 17.50
2x2x2 Cube Final 14 5.81   6.57   11.04 6.43 5.81 7.03 6.25
4x4x4 Cube Combined Final 7 46.83   1:00.10   1:16.37 58.78 46.83 58.24 1:03.28
6x6x6 Cube Combined Final 6 3:57.69   3:59.48   3:58.65 4:02.09 3:57.69
7x7x7 Cube Combined Final 6 6:02.13     6:02.13
3x3x3 One-Handed Combined First round 13 39.06     39.06 39.82
Rubik's Clock First round 10 20.81   23.73   25.49 22.74 22.95 34.93 20.81
Square-1 Combined Final 11 1:08.44     1:08.44 DNF
Lauren Klemz    USA
Lauren Klemz
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 37 45.73   59.08   1:06.54 1:19.58 58.64 45.73 52.06
2x2x2 Cube Final 29 16.77   17.99   18.27 16.77 18.81 16.89 21.20
4x4x4 Cube Combined Final 26 3:41.10     3:54.18 3:41.10
3x3x3 One-Handed Combined First round 22 2:20.62     2:50.54 2:20.62
Rubik's Clock First round 17 40.50   DNF   45.99 DNF 43.27 DNF 40.50
Mac Mittereder    USA
Mac Mittereder
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 24 23.47   27.78   DNF 24.19 32.33 26.81 23.47
2x2x2 Cube Final 27 7.59   14.70   9.61 8.53 29.39 25.95 7.59
4x4x4 Cube Combined Final 19 1:49.47     1:49.47 DNF
6x6x6 Cube Combined Final 10 5:30.64     5:30.64
7x7x7 Cube Combined Final 10 8:16.75     8:16.75
Rubik's Clock First round 18 40.81   DNF   55.84 DNF DNF 42.65 40.81
Mason Langenderfer    USA
Mason Langenderfer
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 8 14.75   16.22   15.48 22.15 14.75 16.65 16.54
First round 8 12.12   15.11   13.07 17.54 17.09 15.18 12.12
2x2x2 Cube Final 10 4.96   5.69   5.53 5.87 5.66 6.61 4.96
4x4x4 Cube Combined Final 16 1:11.33   1:27.00   1:32.41 1:24.50 DNF 1:11.33 1:24.09
6x6x6 Cube Combined Final 12 DNF     DNF
7x7x7 Cube Combined Final 8 7:52.27     7:52.27
3x3x3 One-Handed Combined First round 8 27.01   32.31   32.48 33.23 27.01 31.23 34.76
Rubik's Clock Final 5 12.73   15.26   14.88 15.87 17.24 12.73 15.04
First round 6 12.87   15.58   19.08 16.58 15.24 12.87 14.92
Megaminx Combined Final 6 2:15.76     2:48.63 2:15.76
Square-1 Combined Final 8 36.39   54.39   54.68 36.39 55.92 52.58 1:04.63
Matthew Bahner    USA
Matthew Bahner
Event Round Place Best Average Result Details
4x4x4 Cube Combined Final 15 1:16.61   1:26.73   1:32.83 1:26.53 1:34.07 1:20.84 1:16.61
3x3x3 One-Handed Combined First round 11 33.24   41.83   51.37 33.24 42.45 43.43 39.62
Megan Chen    USA
Megan Chen
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 39 1:04.42   1:07.28   1:04.87 1:06.85 1:15.20 1:04.42 1:10.11
2x2x2 Cube Final 33 DNF   DNF   DNF DNF DNS DNS DNS
3x3x3 One-Handed Combined First round 23 DNF     DNF DNF
Nick Karis    USA
Nick Karis
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 29 32.16   34.32   33.49 35.22 32.16 42.70 34.25
2x2x2 Cube Final 30 13.83   18.22   29.36 16.72 13.83 14.39 23.56
Paul Binner    USA
Paul Binner
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 11 14.31   16.95   17.81 16.46 18.76 16.59 14.31
First round 11 14.03   15.61   15.03 14.03 16.79 17.22 15.00
2x2x2 Cube Final 8 4.32   5.43   5.15 5.34 4.32 6.13 5.81
4x4x4 Cube Combined Final 10 1:04.77   1:12.84   1:17.23 1:13.98 1:04.77 1:23.00 1:07.30
6x6x6 Cube Combined Final 8 4:32.45   DNF   4:42.94 4:32.45 DNF
7x7x7 Cube Combined Final 7 7:06.88     7:06.88
3x3x3 One-Handed Combined First round 17 53.81     53.81 55.33
Rubik's Clock First round 14 38.72   50.17   1:05.38 38.72 48.05 42.12 1:00.33
Megaminx Combined Final 5 2:00.77     2:09.78 2:00.77
Square-1 Combined Final 9 43.96   58.78   52.49 43.96 1:12.20 1:15.14 51.66
Phillip Lewicki    USA
Phillip Lewicki
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 13 10.92   16.50   25.16 10.92 DNF 12.10 12.24
2x2x2 Cube Final 1 2.72   3.71   3.84 2.72 4.07 3.21 DNF
4x4x4 Cube Combined Final 6 51.07   58.57   57.49 1:03.75 1:02.23 51.07 56.00
6x6x6 Cube Combined Final 7 4:31.63   4:38.09   4:40.14 4:42.51 4:31.63
7x7x7 Cube Combined Final 12 8:54.04     8:54.04
3x3x3 One-Handed Final 6 22.46   26.77   29.19 26.66 29.03 24.62 22.46
Combined First round 6 23.65   25.71   23.65 24.24 26.04 26.86 26.89
Megaminx Combined Final 7 2:37.54     3:21.78 2:37.54
Square-1 Combined Final 6 30.31   40.19   30.88 47.67 49.48 42.02 30.31
Ricardo Lutchman    USA
Ricardo Lutchman
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 12 13.75   17.06   13.75 18.70 18.32 14.15 19.83
First round 6 11.98   13.79   13.37 11.98 16.69 14.14 13.86
2x2x2 Cube Final 3 3.29   4.52   4.39 3.29 4.58 4.60 6.91
4x4x4 Cube Combined Final 8 54.03   1:00.70   57.04 1:06.84 1:09.04 54.03 58.21
6x6x6 Cube Combined Final 3 3:11.98   3:24.26   3:33.60 3:11.98 3:27.21
7x7x7 Cube Combined Final 4 4:59.36   5:37.31   4:59.36 5:29.21 6:23.36
3x3x3 One-Handed Combined First round 14 41.33     41.33 41.58
Rubik's Clock First round 15 42.07   53.53   1:01.22 55.31 DNF 42.07 44.05
Square-1 Combined Final 10 1:00.52     1:00.52 1:10.08
Ryan DeLine    USA
Ryan DeLine
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 16 13.92   17.50   17.36 18.56 19.19 16.59 13.92
2x2x2 Cube Final 12 4.83   5.89   5.69 4.95 7.04 DNF 4.83
4x4x4 Cube Combined Final 11 58.99   1:14.40   1:10.22 1:29.27 1:03.72 58.99 DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 15 46.08     48.74 46.08
Rubik's Clock Final 7 14.33   DNF   20.06 DNF 14.45 14.33 DNF
First round 7 13.47   16.56   13.47 14.07 24.41 14.39 21.23
Square-1 Combined Final 7 28.57   41.05   42.97 56.15 41.48 38.71 28.57
Ryan Vall    USA
Ryan Vall
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube Final 4 11.47   14.50   13.71 16.23 16.31 11.47 13.57
First round 12 13.16   15.90   13.16 18.45 14.49 15.87 17.35
2x2x2 Cube Final 7 3.98   5.06   3.98 4.94 5.76 7.57 4.48
4x4x4 Cube Combined Final 12 1:08.83   1:15.70   1:13.61 1:08.83 1:15.17 DNF 1:18.31
Rubik's Clock Final 2 7.47   10.78   12.09 DNF 7.47 8.48 11.78
First round 3 8.02   9.06   8.02 8.18 10.57 DNF 8.43
Shahob Toshev    USA
Shahob Toshev
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 27 24.51   28.63   37.74 31.60 24.51 28.24 26.05
2x2x2 Cube Final 32 11.92   26.58   30.66 11.92 22.89 31.09 26.20
6x6x6 Cube Combined Final 12 DNF     DNF
3x3x3 One-Handed Combined First round 20 1:20.59     1:55.08 1:20.59
Sina Siddiqi    Pakistan
Sina Siddiqi
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 43 3:11.78   DNF   DNF DNF DNF 5:34.52 3:11.78
Stephanie Chow    USA
Stephanie Chow
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 18 18.76   20.36   22.32 19.23 18.76 22.56 19.52
2x2x2 Cube Final 19 4.96   7.61   8.03 4.96 5.98 11.68 8.81
4x4x4 Cube Combined Final 18 1:44.56     1:44.56 DNF
7x7x7 Cube Combined Final 13 DNF     DNF
Square-1 Combined Final 4 22.70   33.01   42.81 32.98 22.70 51.68 23.23
Steven Randall    USA
Steven Randall
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 32 41.24   44.89   49.18 43.54 54.58 41.95 41.24
2x2x2 Cube Final 26 11.78   14.09   12.76 16.25 11.78 15.08 14.43
4x4x4 Cube Combined Final 25 3:02.96     3:09.93 3:02.96
Rubik's Clock First round 16 1:01.69   1:09.98   1:11.69 1:27.49 1:01.69 1:09.57 1:08.68
Square-1 Combined Final 13 DNF     DNF DNS
Teller Coates    USA
Teller Coates
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 14 13.64   17.14   20.81 18.03 16.54 16.86 13.64
3x3x3 One-Handed Final 7 31.21   33.88   31.48 36.32 DNF 31.21 33.84
Combined First round 5 21.62   25.46   21.62 28.80 24.20 23.37 30.39
Vincent Pistelli    USA
Vincent Pistelli
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 19 16.36   21.08   20.61 30.24 16.36 20.10 22.54
2x2x2 Cube Final 21 6.27   7.99   8.76 6.27 7.84 7.37 16.22
Will McCarthy    USA
Will McCarthy
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 42 1:50.17   2:11.35   1:59.52 2:03.92 1:50.17 DNF 2:30.60
William Koury    USA
William Koury
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 26 25.23   28.17   25.23 27.96 28.28 28.26 DNF
2x2x2 Cube Final 25 11.70   12.23   12.12 11.70 11.99 16.29 12.58
7x7x7 Cube Combined Final 13 DNF     DNF
Rubik's Clock First round 8 18.21   22.04   22.08 18.21 36.40 24.21 19.82
Megaminx Combined Final 9 3:28.04     3:46.61 3:28.04
Xiaote Zhu    China
Xiaote Zhu
Event Round Place Best Average Result Details
Rubik's Cube First round 44 4:23.50   DNF   DNF 4:23.50 DNF 8:06.95 4:44.96